Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tivoli Audio

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: earforce »


no, mindent megoldottam , és csak a bedugott lyuk a legjobb          - a (Tivoli) hi-fi-ben is
Üdv a deflorált Tivoli világában! 
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: earforce »


köszi fijjug, be fogom dugni azt a lukat (is )

Kíváncsi vagyok a véleményedre. Remélem jó a lyukérzéked
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: earforce »


a barátnémat megajándékoztam egy Model Two + CD-vel, azonban azon túl, hogy szépek    és télleg nagyon ZENEiek , valahogy olyan mélybehúzós (komolyan nem értem, ki akar még ehhez szub-ot használni?   ), nem elég (mennyiségileg) és kissé fedett közép- és magastartománnyal (bár ezzel együtt is naccerű részletezéssel ) a kis trió. van valakinek ilyesmi tapasztalata
Nekem is model 2 van, a cd-t eladtam mert nem volt rá szükségem.
Szerintem olyannyira mélybehúz a hangja, hogyha nem tömtem volna be már az elejétől fogva egy pár zoknival ( ) a refinyílását, akkor én egész egyszerűen nem tudnám hallgatni. A model 1 mégrosszabb ebből a szempontból. A model 2-nek sokkal kiegyensúlyozottabb hangja van.
Betömött popóval viszont meglepően jól szól a kis Tivoli
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Szerintem is mélybe húz. Nekem mondjuk csak egy model three van.
 
Azért zeneinek nem mondanám..de az tény, hogy a többi hasonló cucctól sokkal jobb.
 

Avatar
dzseki
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.27., csüt. 13:47
Értékelés: 10

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: dzseki »

Nem régiben került hozzám egy Tivoli audio PAL készülék javításra... Jómagam is amatőr hifista vagyok, szépen szól valóban ez a rádió a méretéhez képest, de hosszabb hallgatás után nekem valahogy mégis nagyon fárasztó volt, akkumulátort is cseréltem benne, a gyári akkumulátor ugyanis (7,2V 1400mAh) több mint 10000Ft-ba kerül, mondani sem kell, hogy fele annyiból majd' dupla kapacitásút raktam össze bolti akksikból... Nagyon el vannak szállva az árakkal :S
BEAG HEC-45 - HiVox Lupus C Mk II S DAC - PC
VDC Marquee 9500LC CRT projektor

Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm szépen a válaszodat opel123!
 
Ezek szerint a dolognak semmi köze a gyenge minőségű elektromos hálózathoz...
 
Mindenképpen beviszem a márkaszervízbe!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Mindenképpen vidd el szerelőhöz, ez nem normális jelenség. A hangolókörben valami elment emiatt nem tudja tartani a beállított frekvenciát, AFC hibás. Ezt már 20-25 évvel ezelőtti rádiók is tudták. Az én kis Telefunken lapozóórás rádióm sziklaszilárdan tartja a beállított adót és bármikor bekapcsolva ismét tudja, hol áll pedig analóg. Ha garanciális akkor vidd a márkaszervízbe.
 
 

Sziasztok!
 
A nyáron én is vásároltam egy Model One-t. Szinte hihetetlen, micsoda hang jön ki ebből az apró dobozkából; nem is hiszem, hogy van még olyan kisrádió, ami ennyire csodálatos hangulatot tud teremteni a Bartók Rádió élvezetéhez... A hangminőségét - és a Model One nyújtotta sok apró meglepetést - illetően csak egyetérteni tudok az előttem szóló fórumtagokkal.
 
Ennek ellenére az én "skatulyám" sajnos nem tudott megajándékozni a felhőtlen boldogsággal, mivel nagyjából tíz percig képes egy beállított frekvencián maradni.
 
Szépen behangolok rajta egy állomást (egyébként a Budapesti lakásomban se a Bartók, se a Kossuth nem jön be tökéletesen tisztán - bár erről nem biztos, hogy a Tivoli tehet), majd kb. tíz perc után egyre jobban recseg, sistereg, végül teljesen "elveszíti" a frekvenciát; emiatt tíz percenként állítgatni kell. Egészen októberig a nagymarosi nyaralóban hallgattam, és a hegyre felvezető gyenge minőségű elektromos hálózatra gyanakodtam, ami gondolom nem kicsit "szennyezett". Aztán felhoztam Pestre, de a hiba itt is jelentkezik...
 
Találkoztatok már ezzel a hibával? (dualcs5000: Nálad nem ugyanez a gond?) Nekem lenne ennyire sz@r a nyaralóban és a házban is az elektromos hálózatom (már ha a gyakorta leeső feszültség okozhat ilyen problémát)? Vagy a gép rossz, és garanciális javításért kiált?
 
 
Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!
 
Üdv: vzebra



Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
A nyáron én is vásároltam egy Model One-t. Szinte hihetetlen, micsoda hang jön ki ebből az apró dobozkából; nem is hiszem, hogy van még olyan kisrádió, ami ennyire csodálatos hangulatot tud teremteni a Bartók Rádió élvezetéhez... A hangminőségét - és a Model One nyújtotta sok apró meglepetést - illetően csak egyetérteni tudok az előttem szóló fórumtagokkal.
 
Ennek ellenére az én "skatulyám" sajnos nem tudott megajándékozni a felhőtlen boldogsággal, mivel nagyjából tíz percig képes egy beállított frekvencián maradni.
 
Szépen behangolok rajta egy állomást (egyébként a Budapesti lakásomban se a Bartók, se a Kossuth nem jön be tökéletesen tisztán - bár erről nem biztos, hogy a Tivoli tehet), majd kb. tíz perc után egyre jobban recseg, sistereg, végül teljesen "elveszíti" a frekvenciát; emiatt tíz percenként állítgatni kell. Egészen októberig a nagymarosi nyaralóban hallgattam, és a hegyre felvezető gyenge minőségű elektromos hálózatra gyanakodtam, ami gondolom nem kicsit "szennyezett". Aztán felhoztam Pestre, de a hiba itt is jelentkezik...
 
Találkoztatok már ezzel a hibával? (dualcs5000: Nálad nem ugyanez a gond?) Nekem lenne ennyire sz@r a nyaralóban és a házban is az elektromos hálózatom (már ha a gyakorta leeső feszültség okozhat ilyen problémát)? Vagy a gép rossz, és garanciális javításért kiált?
 
 
Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!
 
Üdv: vzebra

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Kloss kapitány remekműve, (mi vmi naggyon furfangos a rádiótelefonos világból ide applikált megoldást használ a kristálytiszta vételhez), befosott.
a one -ról van szó. alig-alig hangolhatók az adók, tök függetlenül, hogy külső vagy belső antennát használok.
kicsit olyan, mintha vmi túlvezérlődne, aztán esetleg egy agc-némít... a fenet tudja.
van egy másik Kloss is. egy pal. az ezt nem csinálja. annak az aksija döglött le.
 
a totel-en kívül van vki aki szervizeli ezeket?

Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Létezik ennél autentikusabb High-End termék?


 
Igen.
 
 
.

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: macika69 »

Létezik ennél autentikusabb High-End termék?

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: macika69 »

Tivoli Audio One vélemény: http://www.argep.hu/opinion_141418.html

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »


analog fm adas meddig lesz meg egyaltalan?
Sokáig.

jo a blog :kiraly:
 
ezzel a jpw dologgal jol megfertoztel, azota mar uton van egy sonata is. csak biztos ami biztos alapon. a tamp mellett probald ki az icont is, nagyon jo paros a jpwvel.

Kölcsönadod egy kicsit?

ha eljossz erte gyorbe, vigyazol ra, es egy heten belul visszaadod, akkor neked igen

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »


analog fm adas meddig lesz meg egyaltalan?
Sokáig.

jo a blog :kiraly:
 
ezzel a jpw dologgal jol megfertoztel, azota mar uton van egy sonata is. csak biztos ami biztos alapon. a tamp mellett probald ki az icont is, nagyon jo paros a jpwvel.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »


Emiatt gondolkodtam én is rajta, hogy addig kellene eladnom, ameddig lehet rajta rádiót hallgatni, de ekkor jött az ötlet, hogy ebben olyan eltalált erősítő és hangfal is van a rádió mellett, hogy összekötöttem a számítógéppel, és láss csodát, egész jó, sőt, nagyon jó multimédiás alkalmazásra, ráadásnak még a fülest is rá tudom kötni, tehát lehet a gép mellett a hangszóróval és fülessel is zenét hallgatni rajta. Három az egyben, így már nem is drága. :kiraly:
nekem ezt a nuforce megcsinalja meghozza nem is akarmilyen minosegben. de a konyhaban szivesen latnek egy ilyet.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »


csak nagyon megkerik az arat :kiraly:
Mennyi is pontosan?

http://www.argep.hu/main.asp?suche=tivoli+one&x=0&y=0

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: csövi »

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


csak nagyon megkerik az arat :kiraly:
Mennyi is pontosan?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »

analog fm adas meddig lesz meg egyaltalan?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: csövi »


"Most ezt használom a számítógép mellett, mert van jack dugós audio bemenete, tehát a számítógép erre van rákötve, és kihangosítva, fantasztikus minőségben, és még füles erősítőnek is jó."
 
Ez kicsit megfogott most... :kiraly:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: arn »

mar en is szemezek vele egy ideje, csak nagyon megkerik az arat :kiraly:

Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is tudtam, hogy neked is van. :kiraly:
Akkor nem csak nekem lopta be a szívembe a készülék magát.
Anyukámnak lett vásárolva (cserélve). Reggel hazajött meglátta.
Nagyon tetszik neki. Ő is hasonló szavakkal jellemezte.

Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teszek fel egy saját képet is.
Konyhában :kiraly:


Vendég

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


huuh ez igen...szép leírás lett.....örülök, hogy így "bejött" a készülék....
Igen eléggé. Köszönöm.
Neked pedig jó fekete lemez hallgatást kívánok. :kiraly:

Avatar
Streamaudio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.09.25., kedd 20:09
Értékelés: 47

Tivoli Audio

Hozzászólás Szerző: Streamaudio »

huuh ez igen...szép leírás lett.....örülök, hogy így "bejött" a készülék....
Stream Audio Kft.
1142 Budapest Szatmár u. 54/b
www.streamaudio.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”