Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Linn termékek

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Linn termékek

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Nézegetem a vintage KNEKT képes eszközöket/leírásokat. Azt szeretném kérdezni hogy ha veszek egy KNEKT képes mondjuk roomamp-ot, amin semmilyen kezelőszerv nincsen és veszek egy fali rcu control unitot, amit összekötök egy spec cat5 kábellel, akkor elvileg lesz egy önmagában használható integrált erősítőm? gondolkodik.gif
Tudok választani a bemenetei között, hangerőt tudom állítani?
Illetve milyen minőséget képvisel egy ilyen roomamp mondjuk a régi Majik-i integrálthoz képest?
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »


Avatar
sefter
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2012.12.11., kedd 20:22
Értékelés: 39

Re: Linn termékek

Hozzászólás Szerző: sefter »

Sziasztok!

Linn Majik gyári számából hogy derül ki mikor gyártották?
Előre is köszönöm a segítséget!

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Linner »



Érdeklődnék, hogy a Majik DS  teljeskörűen kezelhető e  egy Majik távirányítóval ( pl. erősítő, CD) , vagy az övén van valami spec gomb, vagy funkció?  (persze tudom van app.)
Esetleg valakinek tapasztalat ez ügyben?

Üdv, nekem ds-i-m van, hozzá távirányító. Valójában én a távot csak a hangerő szabályzásra és a bemenetek közti léptetésre használom, ezek a ds-en nem játszanak. Természetesen a klasszikus lejátszásvezérlő funkciók szintén mennek.
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »


Érdeklődnék, hogy a Majik DS  teljeskörűen kezelhető e  egy Majik távirányítóval ( pl. erősítő, CD) , vagy az övén van valami spec gomb, vagy funkció?  (persze tudom van app.)
Esetleg valakinek tapasztalat ez ügyben?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Ha szerencséd volt, annyiért kifoghattál egy demó majik dsm-et.
 
400-500 körül meg folyamatosan van ds-i ebayen.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Nekem is feltűnt, de még a Sneaky dsm is. Mondjuk őszintén szólva szerintem a Sneaky DSM a maga 700-800 ezer forintos új árával nem igazán volt versenyképes termék.
Ha szerencséd volt, annyiért kifoghattál egy demó majik dsm-et.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kicsit böngésztem a témával kapcsolatosan a netet és az új Katalyst névre keresztelt DAC chippel ellátott készülékeik képesek a DSD-re. Hogy idővel melyik új készülékek kapják meg az jó kérdés, jelenleg a top új Klimax-okban van. Amúgy pl a Sneaky terméküket mintha meg is szüntették volna, legalábbis, honlapjukon már nincs feltüntetve...
 
Nekem is feltűnt, de még a Sneaky dsm is. Mondjuk őszintén szólva szerintem a Sneaky DSM a maga 700-800 ezer forintos új árával nem igazán volt versenyképes termék.

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: andarson »


Én csodálkoznék, ha a kisebb készülékek is kapnának ilyen frissítést. Egy Akurate még talán, de a többin tényleg csodálkoznék. Persze a Linn mérnökei nálam sokkal okosabb emberek
 
Kicsit böngésztem a témával kapcsolatosan a netet és az új Katalyst névre keresztelt DAC chippel ellátott készülékeik képesek a DSD-re. Hogy idővel melyik új készülékek kapják meg az jó kérdés, jelenleg a top új Klimax-okban van. Amúgy pl a Sneaky terméküket mintha meg is szüntették volna, legalábbis, honlapjukon már nincs feltüntetve...
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



 
Tegnap publikálta a Linn a legújabb firmware frissítésüket a hálózati lejátszóikhoz, mely szerint újabb Klimax készülékeik DSD lejátszást támogatják (kiváncsi leszek lefelé, régebbi és olcsóbb készülékeikbe is tudják/akarják-e integrálni ezt):
 Davaar 60 Build 193 (4.60.193) Released on 14 Dec 2017 Features
Added support for DSD playback on Klimax DS/3(Mk4) and Klimax DSM/2(Mk3)Supports DSD64 and DSD128
Supports DSF (with metadata) and DFF (raw data) format
 

 
Én csodálkoznék, ha a kisebb készülékek is kapnának ilyen frissítést. Egy Akurate még talán, de a többin tényleg csodálkoznék. Persze a Linn mérnökei nálam sokkal okosabb emberek

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: andarson »


Tegnap publikálta a Linn a legújabb firmware frissítésüket a hálózati lejátszóikhoz, mely szerint újabb Klimax készülékeik DSD lejátszást támogatják (kiváncsi leszek lefelé, régebbi és olcsóbb készülékeikbe is tudják/akarják-e integrálni ezt):
  Davaar 60 Build 193 (4.60.193) Released on 14 Dec 2017 Features
Added support for DSD playback on Klimax DS/3(Mk4) and Klimax DSM/2(Mk3)Supports DSD64 and DSD128
Supports DSF (with metadata) and DFF (raw data) format
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Linner »

Hülye vagyok, most olvasom vissza és látom próbáltad már.
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Linner »


Érdekes amit írsz, mert én pont az ellenkezőjét tapasztaltam Majik I, (Ortofon, AT hangszedőkkel).Szerintem kifejezetten szerethető, a Linnhez méltó a hangja. Pro-ject,  Clearaudio Nano és Heed phono-val hallgattam össze, nem vallott szégyent. Ok, gondolom  ez a belépő szint a LINNnél. Kiváncsi lennék  Limar Mester véleményére....
Örülök annak amit írsz! Ezek szerint inkább a hangszedő illesztés nem volt ok? Igazából én nem MM-mel próbáltam, hanem egy magas kimenetű MB ACE SH-val, illetve egy Clearaudio Concept MC-vel trafón keresztül, de nem volt az igazi.
Akkor kicsit összeomlott az álomképem a Linn-ről, de aztán a hálózati lejátszás, illetve a külső phonon keresztül helyreállt a dolog.
 
Ha esetleg lesz lehetőséged kipróbálni egy külső phonoval tedd meg, lehet hogy egy "easy" előrelépési lehetőség!
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Érdekes amit írsz, mert én pont az ellenkezőjét tapasztaltam Majik I, (Ortofon, AT hangszedőkkel).Szerintem kifejezetten szerethető, a Linnhez méltó a hangja. Pro-ject,  Clearaudio Nano és Heed phono-val hallgattam össze, nem vallott szégyent. Ok, gondolom  ez a belépő szint a LINNnél. Kiváncsi lennék  Limar Mester véleményére....

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Linner »



Alapból MM phono fokozat van benne. Opcionálisan rendelhető volt MC fokozattal is (felár ellenében). A beépített MM phono panel minősége kifejezetten jó.
Az Akurate DSM-ben már a felhasználó választhatja meg, hogy a beépített MM/MC/Line panelt melyik funkciójában használja.

Hmm. Nekem nagy csalódás volt a beépített MM phono.
Nagyon szeretem a DS-i-t mint lejátszót. Viszont ahogy meglett a rég várt lemezjátszó, a beépített MMen minden várakozást alúlmúlt. Végül vettem egy Lehmann Audio Black Cube phonot, ezzel helyükre kerültek a dolgok. Valahogy a Linn-től azt vártam, hogy mégha egy beépített phonóról is van szó, már csak a lemezjátszós hagyományok miatt is egy elfogadható szintet hoz a dolog.
Csak kiváncsi voltam másnak mi a tapasztalata.
Persze most azért az öreg Sondek sok kellemes percet-órát szerez!
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Értem és sajnálom. Anno olvastam a Linn fórumon, hogy mi a véleményük a dsd-ről. Viszont most már szinte a legolcsóbb lejátszók is dsd képesek és gondolom már piaci elvárás is. Őszintén szólva ezt nem értem. Miért ragaszkodnak ennyire görcsösen a dsd hiányához. Emlékszem mikor megjelentek az első DS készülékek, több típus backorder volt. Szerintem ha kiadnának egy új dsd képes szériát ismét backorder lenne több termék is, akkora igény lenne rá.
Nem lesznek szériák, nem lesznek készülékek.
Van viszont Exakt rendszer.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Nem.
Sajnos a Linn nem ment el jó irányba. Amikor kitalálták a Klimax DS-t, majd a DSM-eket, az volt az utolsó számomra értékelhető fejlesztésük. Azok sem tudják a DSD-t, így bár hangjuk kiváló, alulmaradtak a versenytársakkal, pláne a Luminnal. A Lumin mellett nem lehetett eladni egyetlen Linn hálózati lejátszót sem. Így megváltunk egymástól. Néhány bemutató darabunk van még, aztán vége. Van még pár méter K20-as kábel és annak is vége. Kár érte. Én szerettem a Linnt, amíg értelmes és jó dolgokat gyártott.

 
Értem és sajnálom. Anno olvastam a Linn fórumon, hogy mi a véleményük a dsd-ről. Viszont most már szinte a legolcsóbb lejátszók is dsd képesek és gondolom már piaci elvárás is. Őszintén szólva ezt nem értem. Miért ragaszkodnak ennyire görcsösen a dsd hiányához. Emlékszem mikor megjelentek az első DS készülékek, több típus backorder volt. Szerintem ha kiadnának egy új dsd képes szériát ismét backorder lenne több termék is, akkora igény lenne rá.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nem.
Sajnos a Linn nem ment el jó irányba. Amikor kitalálták a Klimax DS-t, majd a DSM-eket, az volt az utolsó számomra értékelhető fejlesztésük. Azok sem tudják a DSD-t, így bár hangjuk kiváló, alulmaradtak a versenytársakkal, pláne a Luminnal. A Lumin mellett nem lehetett eladni egyetlen Linn hálózati lejátszót sem. Így megváltunk egymástól. Néhány bemutató darabunk van még, aztán vége. Van még pár méter K20-as kábel és annak is vége. Kár érte. Én szerettem a Linnt, amíg értelmes és jó dolgokat gyártott.

Kár.
Tudnak ezek a LINN lejátszók valamit hangban, ami számomra nagyon kellemes. Jobban tetszik, mint a Lumin.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Már nem forgalmazzátok a Linn-t ? Nézegettem ma a weboldalt és nem listázza ki a Limart, mint viszonteladót. 
Nem.
Sajnos a Linn nem ment el jó irányba. Amikor kitalálták a Klimax DS-t, majd a DSM-eket, az volt az utolsó számomra értékelhető fejlesztésük. Azok sem tudják a DSD-t, így bár hangjuk kiváló, alulmaradtak a versenytársakkal, pláne a Luminnal. A Lumin mellett nem lehetett eladni egyetlen Linn hálózati lejátszót sem. Így megváltunk egymástól. Néhány bemutató darabunk van még, aztán vége. Van még pár méter K20-as kábel és annak is vége. Kár érte. Én szerettem a Linnt, amíg értelmes és jó dolgokat gyártott.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Alapból MM phono fokozat van benne. Opcionálisan rendelhető volt MC fokozattal is (felár ellenében). A beépített MM phono panel minősége kifejezetten jó.
Az Akurate DSM-ben már a felhasználó választhatja meg, hogy a beépített MM/MC/Line panelt melyik funkciójában használja.

 
Már nem forgalmazzátok a Linn-t ? Nézegettem ma a weboldalt és nem listázza ki a Limart, mint viszonteladót. 

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Üdv,
Van valakinek tapasztalata a Majik DS-I v. DSM phono bemenetével?
Kösz előre is!

Alapból MM phono fokozat van benne. Opcionálisan rendelhető volt MC fokozattal is (felár ellenében). A beépített MM phono panel minősége kifejezetten jó.
Az Akurate DSM-ben már a felhasználó választhatja meg, hogy a beépített MM/MC/Line panelt melyik funkciójában használja.

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Linner »


Üdv,
Van valakinek tapasztalata a Majik DS-I v. DSM phono bemenetével?
Kösz előre is!
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Mennyire használható a beépített erősítő 2x50 wattos teljesítménye?
Van nálatok esetleg majik kontrol és hozzá végfok, amit esetleg össze lehetne hasonlítani a majik dsm-mel?

Akurate Kontrol előfok és 2200 végfok van csak.
A saját erősítője teljesen rendben van.
De van egy Majik I integrált, amit aztán átneveztek Majik DSM-re, majd rárakták a HDMI bemeneteket, de a neve maradt Majik DSM.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Mennyire használható a beépített erősítő 2x50 wattos teljesítménye?
Van nálatok esetleg majik kontrol és hozzá végfok, amit esetleg össze lehetne hasonlítani a majik dsm-mel?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



A Linn Majik DSM HDMI-s verziójából létezik 1-es és 2-es verzió?
Amennyiben igen, úgy tudja valaki, hogy mi a különbség?

A 2-es verzió alkalmas az Exact rendszerbe való illesztésre. A HDMI-t ez nem érinti.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”