Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Linn termékek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


http://www.on-mag.fr/index.php/topaudio ... -en-france
6000 EUR.
A kivitele brutál komoly.
 
 
 



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Látom lecserélted az avatarod.
Írhatnál pár sort erről a Lumin-ról.
 
Ez az?
http://www.6moons.com/audioreviews/lumin/3.html
http://www.luminmusic.com/


Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Linn Sneaky DS-t továbbra sem hoztok be?
Elnézést kérek a megkésett válaszért.
Van Sneaky DS a bemutatóteremben és hozunk  is be természetesen.
Egy nagyon kedvező árfekvésű Linn Digital Audio Streamer beépített erősítővel.
Csak hangfalat kell rákötni.
Ha valaki ki akarja használni a Linn atombiztos streamelését, de nem elégszik meg a beépített erősítővel, akkor digitális kimenetein keresztül akármilyen DAC-ra köthető.
A képen a Sneaky DS alatt a Klimax Chakra Twin végfok, alatta a Klimax DS látható.



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én is KINN tulaj lettem.
1980-ban volt egy ilyenem.
Linn Isobarik DMS
 





Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


LINN gyártási dátumok:
http://www.degobah.info/Linn-kit.htm

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Új, saját szerverprogi a Linn-től, SongBox.
Nekem jobban bejön, mint Twonky.
http://www.linn.co.uk/support/software#songbox
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Linn Sneaky DS-t továbbra sem hoztok be?

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mennyi lett az ára nálunk?


3000 Euro az átlagára kint, nálunk 1 mill környékén van az árfolyamtól függően (és nem 19% az ÁFA, hanem 27%!).

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Mennyi lett az ára nálunk?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megérkezett a LINN KIKO SYSTEM első példánya.
 
Nagyon kellemes darab. Pont tegnap hallgatta hitetlenkedve egy úr, hogy ez a hang ezekből a hangfalakból jön? Nem az előtte álló dobozokból?
Elképesztően sokoldalú szerkezet és szép. Abszolút feleség barát. Második rendszernek egy meglévő hálózati rendszer mellé kitűnő választás lehet. De még fő rendszernek is az lehet.
 
http://www.linn.co.uk/systems/see-the-range/kiko
 
HDMI bemenetektől (kimenet is!) kezdve mindenféle digitális (SPDIF, TOSLINK) és analóg bemenete is van a hálózati lejátszó funkciója mellett. A képre se fért a sok funkció.
Érdekessége a helyzetérzékelős kijelzője, mely automatikusan forgatja a kijelzőt a függőleges, vagy vízszintes elrendezésnek megfelelően.


Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



HG!
 
Kipróbáltátok már a Linn hálózati lejátszóinak a legújabb (davaar 7) szoftverét?
Érdemes feltenni? Sok info a hangzásbeli különbségekről még nincs róla a Linn fórumjain.
 
Üdv!


 
Természetesen igen. Mindig felrakjuk a legújabb szoftvereket még a beta verziókat is.
Én hangzásbeli különbségről nem tudok beszámolni.
Szerintem ezek a verziók nem érintik a hangzást, csupán funkciók, kezelhetőség szempontjából komfortosak egyre jobban.
Természetesen vannak, akik hallani vélnek különbségeket, nekik ezt az örömöt meg kell hagyni.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Sumi, hogy tetszik így pár hét után? Jobb mint a Heed rendszer?


 
Ez a dolog nem a jobbság-ról szól, nem is gondolom, hogy kellene azon kívül párhuzamot húzni, hogy mindkettőn remekül lehet ZENÉT hallgatni! Két teljesen más világ, koncepció.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Sumi, hogy tetszik így pár hét után? Jobb mint a Heed rendszer?

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


1340785861[/url]' post='1323264']Nem tudok így távolból segíteni. Ha a MAC HDMI kimenetén van jel, akkor az átmegy a Linnen minden beavatkozás nélkül, ha nincs, nincs. A hangnak PCM-nek kell lennie.


 
Természetesen tökéletesen megy HDMI-ről ámítógépről, jó dolog, hogy kikapcsolt DSM-en is átmegy a kép HDMI-n. Szerinted van jelentősége a HDMI kábel minőségének, erről tapasztalat?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 56

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: csu2 »


HG!
 
Kipróbáltátok már a Linn hálózati lejátszóinak a legújabb (davaar 7) szoftverét?
Érdemes feltenni? Sok info a hangzásbeli különbségekről még nincs róla a Linn fórumjain.
 
Üdv!

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Eleve nem volt kép, îgy hangot nem tudtam elindîtani( a tv a monitorom HDMI-n)


Nem tudok így távolból segíteni. Ha a MAC HDMI kimenetén van jel, akkor az átmegy a Linnen minden beavatkozás nélkül, ha nincs, nincs. A hangnak PCM-nek kell lennie.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Kép se jött a MAC HDMI kimenetéről? Vagy kép jött, csak hang nem?


Eleve nem volt kép, îgy hangot nem tudtam elindîtani( a tv a monitorom HDMI-n)
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nálam Mac Minin fut az XBMC, az volt a tervem, hogy HDMI-n csatlakozom én is a DSM-re, de valamiért nem élesedett be a rendszer, pedig digit beltériről tökéletesen ment HDMI-n kép is ,hang is. Persze nyilván én voltam béna. De ezek szerint csak rátapintottam a lényegre, életképes lehet ez így.


Kép se jött a MAC HDMI kimenetéről? Vagy kép jött, csak hang nem?

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Nálam az Akurate DSM van. A saját fejlesztésű Linux alapú XBMC mediaplayer HDMI kábellel csatlakozik az Akurate DSM-hez, onnan a kép megy beavatkozás nélkül a megjelenítőhöz, a hangot a DSM veszi le és dekódolja. A Kinskynek ebben szerepe nincsen, csupán az látszik, hogy éppen melyik funkciója van bekapcsolva a DSM-nek. A filmeket az XBMC-ből választom ki, indítom el, kezelem. Nálam önálló Linux-os XBMC mediaplayer üzemel beépített 10T tárkapacitással, távvezérléssel. Azt a gépet csak arra használom. Mellékesen fut rajta a Twonky is, mint uPnP szerver. Zenét is tudok rajta tárolni, azt a Linn DS kezeli. De a zenéim egy másik 10T-s szintén saját fejlesztésű NAS-on vannak. Számomra a lényeg a nagy mennyiségű anyag pillanatok alatti kezelhetősége, a lejátszás minősége volt. A hangot úgyis a Linn DSM csinálja. Viszont 120000 feletti tracket kezelni nem kis feladat.
A Songcast működik, de számomra érdektelen, mivel nem munkagépről játszom a filmeket és a zenéket.


 
Nálam Mac Minin fut az XBMC, az volt a tervem, hogy HDMI-n csatlakozom én is a DSM-re, de valamiért nem élesedett be a rendszer, pedig digit beltériről tökéletesen ment HDMI-n kép is ,hang is. Persze nyilván én voltam béna. De ezek szerint csak rátapintottam a lényegre, életképes lehet ez így.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
Látom, te is használsz XBMC-t, nekem szimpibb volt Songcast-al XBMC-vel lejátszani, jobban kezelhetőbb, mint Kinsky-IPad páros akár. Erről tapasztalat?


Nálam az Akurate DSM van. A saját fejlesztésű Linux alapú XBMC mediaplayer HDMI kábellel csatlakozik az Akurate DSM-hez, onnan a kép megy beavatkozás nélkül a megjelenítőhöz, a hangot a DSM veszi le és dekódolja. A Kinskynek ebben szerepe nincsen, csupán az látszik, hogy éppen melyik funkciója van bekapcsolva a DSM-nek. A filmeket az XBMC-ből választom ki, indítom el, kezelem. Nálam önálló Linux-os XBMC mediaplayer üzemel beépített 10T tárkapacitással, távvezérléssel. Azt a gépet csak arra használom. Mellékesen fut rajta a Twonky is, mint uPnP szerver. Zenét is tudok rajta tárolni, azt a Linn DS kezeli. De a zenéim egy másik 10T-s szintén saját fejlesztésű NAS-on vannak. Számomra a lényeg a nagy mennyiségű anyag pillanatok alatti kezelhetősége, a lejátszás minősége volt. A hangot úgyis a Linn DSM csinálja. Viszont 120000 feletti tracket kezelni nem kis feladat.
A Songcast működik, de számomra érdektelen, mivel nem munkagépről játszom a filmeket és a zenéket.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



 
Látom, te is használsz XBMC-t, nekem szimpibb volt Songcast-al XBMC-vel lejátszani, jobban kezelhetőbb, mint Kinsky-IPad páros akár. Erről tapasztalat?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Linn Sneaky DS-el valakinek tapasztalat? Az Akkurate/Majik DS mellett elég kevés szó esik róla... Egyáltalán gyártják még vagy már kifutott modell? Sikeres modell lehetett ? Milyen minőségű a beépített erősítője?


Nem hoztunk belőle be egyetlen egyet sem. A palettát a Majik DS-el indítottuk.
Ezért is kevés a tapasztalat vele.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Linn Sneaky DS-el valakinek tapasztalat? Az Akkurate/Majik DS mellett elég kevés szó esik róla... Egyáltalán gyártják még vagy már kifutott modell? Sikeres modell lehetett ? Milyen minőségű a beépített erősítője?

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: sssggg »



Én láttam....a hallgató minden esetben eltaláta,hogy éppen melyiket hallja...
Volt élő..volt egy "alap" hifi...és egy high-end rendszer.Természetesen az összes készülék Linn volt...


 
 
És a hallgató fickó fekvő helyzetben csodálkozott.
De a második rendszernél már gondolkodott egy kicsit a válaszom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”