Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Linn termékek

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



 
Linn fórumon írták, hogy nem tudja lekapni a frontok jelét és továbbküldeni a Sneaky esetében(vagy nem tudom pontosan hogy működik ez), ahogy a Majik és Akurate DSM tudja.

Ha így van, akkor az öngól, az egész HDMI-nek csakis a hang a lényege, ( digitális HDMI hang kimenet) pusztán a kép miatt minek belefűzni mégeggy készüléket....
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


A Snaky DSM bomba vétel azoknak, akiknek szükséges a HDMI, de nem tudnak,akarnak érte annyit adni, mint amibe egy Majik DSM kerül
 
Linn fórumon írták, hogy nem tudja lekapni a frontok jelét és továbbküldeni a Sneaky esetében(vagy nem tudom pontosan hogy működik ez), ahogy a Majik és Akurate DSM tudja.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Most látom, hogy a Sneaky is kapott egy ráncfelvarrást. úgy tűnik Linnék háza táján nem viccelnek, ha DS/DSM témáról van szó.
 
hdmi bemenetek, 20-ról 33w-ra megnövelt teljesítmény, dynamik táp, komolyabb design, komolyabb csatlakozók. Persze komolyabb ára is lesz gondolom...
 
http://www.linn.co.uk/all-products/netw ... sneaky-dsm
 

 

 
 
 
 
 
 
Képek a korábbi sneaky-ről:
 

 


A Snaky DSM bomba vétel azoknak, akiknek szükséges a HDMI, de nem tudnak,akarnak érte annyit adni, mint amibe egy Majik DSM kerül
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Most látom, hogy a Sneaky is kapott egy ráncfelvarrást. úgy tűnik Linnék háza táján nem viccelnek, ha DS/DSM témáról van szó.
 
hdmi bemenetek, 20-ról 33w-ra megnövelt teljesítmény, dynamik táp, komolyabb design, komolyabb csatlakozók. Persze komolyabb ára is lesz gondolom...
 
http://www.linn.co.uk/all-products/netw ... sneaky-dsm
 

 

 
 
 
 
 
 
Képek a korábbi sneaky-ről:
 

 


Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


nem mintha érintene egy ilyen árú készzülék megvásárlása, de most ez mi? Ez is Linn termék? Ha igen, miért van külön neve és weboldala?Ez egy kínai készülék. Sok hasonlósággal a Linn készülékeivel. Talán egyszer kiderül a miért is....
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



A mai naptól a teljes LUMIN teszt olvasható, letölthető magyarul a Limar oldaláról.
 
http://www.limar.hu/high-end-audiofil-t ... nscom.html
 
A termék kínálat bővült az Aesthetix termékekkel. Hamarosan egy teljes Aesthetix lánc meghallgatható lesz a bemutatóteremben.
 
http://www.aesthetix.net/products.php

 
nem mintha érintene egy ilyen árú készzülék megvásárlása, de most ez mi? Ez is Linn termék? Ha igen, miért van külön neve és weboldala?

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A mai naptól a teljes LUMIN teszt olvasható, letölthető magyarul a Limar oldaláról.
 
http://www.limar.hu/high-end-audiofil-t ... nscom.html
 
A termék kínálat bővült az Aesthetix termékekkel. Hamarosan egy teljes Aesthetix lánc meghallgatható lesz a bemutatóteremben.
 
http://www.aesthetix.net/products.php

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Remélem a tesztben említett "lelőhely"-en kívül és a PS3-mal SACD-ről rippelt DSD anyagokon kívül lesz még sok gyári DSD anyag, mert ha nem, könnyen az SACD sorsára jut a formátum. A DSD formátumból 24/88.2-be, esetleg magasabb felbontásúra konvertált, itthon meghallgatott FLAC fileok engem nem győztek meg, de a DSD minden bizonnyal jobb lehet.
Nézd, a világon mindig is a tömeg igényt igyekeztek kielégíteni. Ezért győzött a CD az LP felett. Az MP3 a CD felett. A CD az SACD felett. De ebből még nem következik az, hogy a győztes formátumok jobb minőséget is adnak. Az SACD a másolhatatlanságán, magyarul az ellophatatlanságán bukott meg. De sohasem volt vitatható, hogy egy magasabb szintű digitális formátum a DSD, mint a lineáris PCM. Pláne a 44.1/16. 
Én az SACD hajnalától hallgattam SACD-t. Ráadásul egy olyan géppel, ami talán az egyik legjobb, amit valaha is építettek. Ez az egyike azon kevés gépeknek, amik natív módon kezelik a DSD-t, nem konvertálnak PCM-be a lejátszás folyamán. Elég nagy számú SACD-m van, amit hamarosan be is fogok rippelni, mivel most már lehetőségem lett még magasabb szinten is hallgatni őket.
Ha már konvertálod, akkor ne is csodálkozz, hogy semmiféle előnyt nem tapasztalsz.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ebből a képből és szövegből két dolog ragadott meg igazán:
- a desing és a
- FLAC !

Tessék, itt egy DSD-s kép is.


Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Remélem a tesztben említett "lelőhely"-en kívül és a PS3-mal SACD-ről rippelt DSD anyagokon kívül lesz még sok gyári DSD anyag, mert ha nem, könnyen az SACD sorsára jut a formátum. A DSD formátumból 24/88.2-be, esetleg magasabb felbontásúra konvertált, itthon meghallgatott FLAC fileok engem nem győztek meg, de a DSD minden bizonnyal jobb lehet.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Ebből a képből és szövegből két dolog ragadott meg igazán:
- a desing és a
- FLAC !

Akkor nem értetted meg a lényeget: ez DSD stream-et is tud játszani, ami lényegesen jobb, mint a sima PCM digitális jel...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Nem győzök betelni vele.
Ebből a képből és szövegből két dolog ragadott meg igazán:
- a desing és a
- FLAC !

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"LUMIN is a dedicated network music player. The real power of LUMIN is it's DAC circuit and analog output stage.
 
A friend sold his Antelope Eclipse 384 DAC + lsochrone 10M Clock and now using only LUMIN with a better sound.
 
Another friend with a full (4 boxes) set of dCS Scarlatti also likes the LUMIN better.
 
It is likely that you may find the LUMIN alone sounds better than your whole digital chain."
 
http://www.computeraudiophile.com/f22-n ... yer-14280/
 


"Picit" felkavarta a digitális világot ez a gép. Nem tudom, mitől ennyire jó, de az. Nem győzök betelni vele.
Közel 10 éve a LINN CD12 volt ekkora hatással rám. Csak hát az akkor elérhetetlen magasságban volt számomra. Az akkori CD játszók között valami hasonlatosan zseniális volt a hang, amit produkált. Persze az idő eljárt felette is.



Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Májusban rendelek én is egy lumin-t. Mennyi a szállítási idő?
Az első példányok a rendeléstől számítva egy hét múlva már az országban voltak.
De biztonsággal két-három hetet mondanék a rendeléstől az átadásig.
A LUMIN raktárról szállít, amikor kifizettük a számlát, azonnal küldik.
A többi csak a szállítón és a vámosokon múlik.
A szállítás légi, max. egy hét háztól házig. Plusz az itthoni adminisztráció.

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: tothn »


"LUMIN is a dedicated network music player. The real power of LUMIN is it's DAC circuit and analog output stage.

A friend sold his Antelope Eclipse 384 DAC + lsochrone 10M Clock and now using only LUMIN with a better sound.

Another friend with a full (4 boxes) set of dCS Scarlatti also likes the LUMIN better.

It is likely that you may find the LUMIN alone sounds better than your whole digital chain."
 
http://www.computeraudiophile.com/f22-n ... yer-14280/
 

PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
Vikibácsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 14:47
Értékelés: 269

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vikibácsi »

Májusban rendelek én is egy lumin-t. Mennyi a szállítási idő?
/emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elkészült a LUMIN 6moons tesztjének a fordítása.
Hamarosan a teljes cikk magyarul is olvasható lesz a Limar oldalán.
Addig is néhány idézet a cikkből:
A készülék hangzása:...A K-03-mhoz viszonyítva egyszerűen nagyszerűnek bizonyult a Lumin vörös könyv szerinti teljesítménye.
Nem csak egyetlen terület volt, ahol messze jobban szerepelt a Lumin, hanem összességében nagyszerű
volt. Természetesebbnek hallottam a hangzásegyensúlyát, életszerűbbek a finom rezdülések és a ritmusa
is jobb volt, de legalább annyival jobbnak bizonyult a háromdimenziós leképezése is, a dinamikája is
nagyszerű és a Lumin készüléket hallgatva egyszerűen nagyobb élvezetet jelentett a szabályosan
hömpölygő zene hallgatása. Ezt mindenképpen érdemes megjegyeznünk: egyszerűen minden vonatkozásban
nagyszerűbbnek bizonyult a Lumin a japán lejátszóval szemben, amit pedig eddig a legjobb CD/SACD
lejátszónak tartottam és ráadásul lényegesen többe is kerül [13.000 dollárba – a szerkesztő megjegyzése],
mint a Lumin. A DSD lejátszást összehasonlítva meg kell vallanom, hogy bár az Esoteric is híres a pontosságáról,
digitálisan és kissé beszűkülten szólt a Luminhoz képest. A Lumint hallgatva tényleg a koncertteremben
éreztem magam, minden hang igaznak és természetesnek tűnt, az arányok is hitelesek voltak és
egyszerűen jól esett hallgatni a zenét. Talán úgy jellemezhetném az élményt, hogy eltűntek a szobám falai.
Nem egyszerű dolog leírni, hogy hogyan és mennyire volt jobb a készülék hangja. Amikor Fischer Iván
vezényletével Mahler 4. szimfóniáját [Channel Classics DSD letöltés] hallgattam, egészen másfajta felvételt, vagy mesterszalagot véltem hallani, mint amit a lemez lejátszásánál tapasztaltam. Olyan, mint amikor egy igen jó felvételt hasonlítunk össze az élő zene varázsával. A Lumin az analóg hangzás élményét adta, olyasmit, amit csak a legjobb lemezjátszók tudnak – de még életszerűbben, nagyobb
térmélységgel, dinamikával és részletgazdagsággal muzsikált. Igazán ujjongva élveztem a Lumin DSD
lejátszási képességét.
A Lumin a hetedik mennyországba repített a nagyfelbontású DSD fájlokkal, de a vörös könyv szabvány
szerinti lemezeknél is nagyszerű teljesítményt mutatott. Valójában az általam tesztelt, próbált digitalis
forráskészülékek közül a legjobb hangzást nyújtotta. CD-lemezeket lejátszva rajta még az Esoteric lejátszómat
is felülmúlta, de jobb volt, mint a Jadis meghajtóm, az Aurender S10, vagy bármilyen iMac/
Macbook alapú digitalis zenelejátszó és minden más Vortexbox-alapú termék, amelyet valaha is
teszteltem. A piros könyv szabvány szerinti területen a Lumin lejátszón lejátszott rippelt CD-k hihetetlenül
tisztán szólaltak meg, de egyáltalán nem úgy, hogy a lejátszó túlhangsúlyozta volna a legmagasabb, vagy
a középmagas frekvenciatartományt. Ennek a kínai lejátszónak közel áll az abszolút tökéletességhez a
hangzása. A Luminból egyszerűen folyt a zene, minden nyersesség nélkül, ami bizony az Aurender S10
vagy a Linn digitalis lejátszókról nem mondható el. Fantasztikus a részletezőképessége, meghalni is
érdemes ezért a mennyeien jó hangzásért. Szembeötlő semlegessége ellenére a Lumin mégis magával
tudott ragadni és élettel töltötte meg a teret.

Következtetések: ez az új kínai szerkezet radikálisan megváltoztatta a dedikált számítógép alapú zenelejátszó
eszközök hierarchiáját. Az első a maga nemében, amely arra ösztönzött, hogy teljesen átálljak a
virtuális médiára, anélkül, hogy bármilyen áldozatot kellett volna hoznom a hangminőség terén. A Lumin
gond nélkül legyőzte az összes legjobb CD/SACD futóművet, sőt a nyomába se léphettek. Új ajtót nyitott
egy új világra, számomra a leglenyűgözőbb audió élmény volt, amivel valaha is találkoztam. Megmutatta,
hogy milyen csodákra képes a DSD digitális adatfolyam, ha a megfelelő eszközre kerül.
Röviden és tömören fogalmazva ez a DSD digitális adatfolyam letöltő és lejátszó készülék mindennél
jobbnak bizonyult, amit valaha is szerencsém volt hallani.


Olyan fokú személyes élvezetet nyújtott a készülék, hogy egyszerűen nem volt szívem
visszaadni, kénytelen voltam megvásárolni és a digitális referencia készülékemmé tenni. A szinte hihetetlen
ár/teljesítmény arányát tekintve sem tehetek mást, mint hogy a lehető legmagasabb szintű elismerésben részesítem!
A tesztet készítette: Joel Chevassus, 6moons, 2013 március


Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Visszatérve a hálózati lejátszókhoz, a LUMIN már AirPlay képes is. Ezt az iPhone, iPad felhasználók élvezhetik igazán.
Az Avbuzz-on sok nagyon jó minőségű kép is található róla.
Egy videó is bemutatja a LUMIN hálózati lejátszót.
 
http://www.avbuzz.com/audio-video/201303/lumin20/0.htm
 
http://www.avbuzz.com/audio-video/201212/LUMIN-20/0.htm
 
http://www.avbuzz.com/audio-video/201301/LUMIN-30/0.htm

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egészen más téma: új Linn aktív hangfal, Akubarik.
A Linn visszatért a gyökerekhez, az Isobarik elvhez párosítva a ma technológiájával, az aktív keresztváltóval és az aktív meghajtással.
Ennek eredménye az Akubarik aktív hangfal, a sikeres Linn Chakra erősítőt, Dynamic tápot és az aktív váltót is magába foglalja.
 
http://news.linn.co.uk/otr/2013/03/akub ... ting%20for
 
Az isobaric elv egy nagyon hatásos megoldás a mélysugárzók membránjának aszimmetrikus akusztikus terheléséből eredő torzítás csökkentésére.
Csak kevesen alkalmazták, mert nem túl költséghatékony megoldás. Viszont működik, ahogy a fizika mindenhol működik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Isobaric_loudspeaker
 
Az aktív váltás, aktív meghajtással párosulva, mindez a hangfalba építve szerintem nagyon komoly minőséget fog eredményezni.
Ráadásul egy csomó komponenset és kábelt meg lehet vele spórolni.


Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó lenne egy összehasonlítás a Bladeus-szal.Azt már neghallgattam.
Más funkciójú All in One gép.
Inkább a hasonló felépítésű NAIM termékekkel lehetne összehasonlítani a Bladeliust.
De sok értelme nincs az ilyen jellegű meghallgatásoknak. Ha valakinek egy egy dobozos rippelő, DAC, tároló, lejátszó, előfok kell, akkor a Bladeliust vagy valamelyik NAIM-et választja. Ha "csak" egy minőségi hálózati lejátszó, akkor eddig a LINN DS széria volt számára, de ma más itt van alternatívaként: a LUMIN.
 
A 6moons tesztelte a Bladelius Embla-t is:
 
http://www.6moons.com/audioreviews/blad ... bla_2.html
 
But there was a price to pay for all this. My Ancient Audio Lektor but also the Accuphase DP-700 and Linn Klimax DS as well as other top digital machines are more resolved and better differentiated. While trying to improve everything, the Embla actually skirts the edge by sacrificing many elements that make hi-end audio on the altar of beauty and warmth. All the mentioned players place their center of gravity a bit higher which—like I wrote about guitar amps—is closer to the real world. The Bladelius bass reaches low but also loses some definition. With organs like on Antiphone Blues from the Domnérius & Sjökvist duo, the foundation wasn’t as solid as it could have been. This could be heard even with contrabass but there the stronger upper bass helped create a big sound. Dynamics too were softened to diminish the impact from a big band as on Sinatra’s My Way disc. On the other hand, the Bladelius preamplifier was very refined. It runs a very simple circuit (perhaps that’s key) to easily replace preamps in the 10000 - 15000zl range.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Majd átteszek anyagokat a megszűnt Hálózati Audio lejátszók topikból.
Ott már adtam néhány infót róla.
Nagyon új a gép még, de felkavarta máris a digitális frontok világát.

A megépítése hihetetlenül komoly.
Jó lenne egy összehasonlítás a Bladeus-szal.Azt már neghallgattam.
 
Már látom hol írtatok róla.
Nem szűnt meg csak összevontam két topicot.A beszélgetés témája 99%-ban ugyan az volt.
  Pc Alapú Audio Lejátszás 
Itt viszont csak a Luminről tudnak olvasni majd.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Èlőben már láttam.
 
10x 600eur = 6000eur

Én meg ebben a pillanatban is hallgatom.
Brutálisan jó ez a gép.
Ugyanaz az atom stabil működés, mint a LINN-eknél. A kezelése tökéletesen egyenértékű.
A hangja egyszerűen zseniális.
Nem csak nagy felbontású anyagokon, hanem CD minőségben is olyan természetességgel szólal meg, ami elképesztő.
Úgy van felbontása, hogy egy cseppet sem válik agresszívvé, nem keményedik fel, nem grízesedik a hangja. Sima, végtelenül sima a hangja. Akárcsak a legjobb analóg rendszerek.
A dinamikája, csendje csodás.
Élmény minden perc vele.
 
Egyébként 5500 Euro a bruttó ára: 1.650.000.- Ft.
 
Majd átteszek anyagokat a megszűnt Hálózati Audio lejátszók topikból.
Ott már adtam néhány infót róla.
Nagyon új a gép még, de felkavarta máris a digitális frontok világát.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Èlőben már láttam.
 
10x 600eur = 6000eur

Jó az avatarod.

Avatar
Vikibácsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 14:47
Értékelés: 269

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vikibácsi »



http://www.on-mag.fr/index.php/topaudio ... -en-france
6000 EUR.
A kivitele brutál komoly.

Èlőben már láttam.
 
10x 600eur = 6000eur
/emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Lumin


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”