Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Linn termékek

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.29., vas. 19:28

A hálózati lejátszóban is számítógép meg dac van, nem??

Ez csak arra bizonyíték, hogy pont a hálózati lejátszókkal lehet valami hiba, hogy nem képesek úgy kezelni a veszteségmentesen tömörített fájlokat, hogy ez ne menjen a hangminőség rovására.

Vajon a gyártó (Linn) vajon mit mond erre a problémára? Ha szerinte ez normális működési állapot, akkor mégsem veszteségmentes a veszteségmentes? És te mire tippelsz problémaként? Hol van a kutya elásva?

Elméleti és gyakorlati műszaki kérdésként kéretik felfogni eme problémát, amit persze lehet a hálózati lejátszók topikban is folytatni.

Nézd, ez kb. olyan problémakör, hogy két hálózati kábel között miért lehet különbséget tenni. Azt már senki sem tagadja, hogy másként szól egy berendezés más hálózati kábellel. Pedig mindkettőn tökéletesen átmegy az 50Hz. És mégis.

Én nem kívánom kutatni a probléma gyökereit, csakis a tapasztalataimra hagyatkozom. Viszont nagy valószínűséggel a dBPoweramp fejlesztői is szembesültek a jelenséggel és nem véletlenül tették be legújabb V14-es szoftverükbe a tömörítés nélküli FLAC ripelési lehetőséget a 9 egyéb tömörítés mellé. Ha nem lenne különbség az egyes tömörítések hangra gyakorolt hatásának, akkor mindenki a legnagyobb tömörítéssel tárolná anyagait. Én és tőlem függetlenül még jópáran már tömörítés nélkül rippelnek, mert jobb a hang.

Ennyi.

post-13946-065533500 1327861647.jpg

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2568

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2012.01.29., vas. 16:58

Nem PC/DAC, hanem hálózati lejátszó.

Ha kellően nagy felbontású a rendszer, jól hallható a különbség.

Egyszerűbb rendszerek, lejátszók nem képesek ezeknek a finomságoknak a kimutatására.

A hálózati lejátszóban is számítógép meg dac van, nem??

Ez csak arra bizonyíték, hogy pont a hálózati lejátszókkal lehet valami hiba, hogy nem képesek úgy kezelni a veszteségmentesen tömörített fájlokat, hogy ez ne menjen a hangminőség rovására.

Vajon a gyártó (Linn) vajon mit mond erre a problémára? Ha szerinte ez normális működési állapot, akkor mégsem veszteségmentes a veszteségmentes? És te mire tippelsz problémaként? Hol van a kutya elásva?

Elméleti és gyakorlati műszaki kérdésként kéretik felfogni eme problémát, amit persze lehet a hálózati lejátszók topikban is folytatni.

dunaudio.hu

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.29., vas. 12:16

Akinek a veszteségmentesen tömörített formátum lejátszásakor rosszabb a hangminőség, mint tömörítetlen esetén (persze bitpontosságot feltételezve), annak nincs kellően jól konfigurálva a számítógépe, vagy esetleg a pszichológia működik túlságosan. Nem mondom, hogy én sosem hallottam még különbséget, de legtöbbször kideríthető volt az ok.

Nem PC/DAC, hanem hálózati lejátszó.

Ha kellően nagy felbontású a rendszer, jól hallható a különbség.

Egyszerűbb rendszerek, lejátszók nem képesek ezeknek a finomságoknak a kimutatására.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2012.01.29., vas. 11:27

Fogalmam sincs, de eddig nem is ütköztem ebbe a problémába.

De talán jobb is. Ahogy néztem, erősen tömörített formátum, ami nem sok jót sejtet a hangminőség tekintetében.

Hiába veszteségmentes, de tömörített.

Saját tapasztalatom eddig az volt, hogy a tömörítetlen WAV szólt a legjobban. Sajnos a WAV file-ok metadata tartalma nem kielégítő. A tag-elése nem jó, pontosabban szinte nincs is. A FLAC ebből a szempontból sokkal jobb, viszont eddig csak tömörített FLAC volt (30-40% legjobb esetben).

Viszont a dBPoweramp jelenlegi verziója már megajánlja a tömörítetlen RIP-pelés lehetőségét. Jobb. Olyan, mint a WAV. Csak a FLAC tagelésének az előnyeivel.

Szerencsére a dBPoweramp batch konverzióval a tömörített FLAC file-okat ki lehet tömöríteni. Én a teljes anyagomat kitömörítettem. Napokat vett igénybe, kb 40%-al több helyet foglal, de jobb a hang.

Engem csakis a hang érdekel. Ebből a szempontból (és nem beszélve a komfortról) ma csak tömörítetlen FLAC-ot tárolok, amit én rippeltem, vagy megvettem (HD tracks, LINNRECORDS...). A tömörített anyagokat kitömörítettem. A letöltött, kapott anyagokat töröltem.

Akinek a veszteségmentesen tömörített formátum lejátszásakor rosszabb a hangminőség, mint tömörítetlen esetén (persze bitpontosságot feltételezve), annak nincs kellően jól konfigurálva a számítógépe, vagy esetleg a pszichológia működik túlságosan. Nem mondom, hogy én sosem hallottam még különbséget, de legtöbbször kideríthető volt az ok.

dunaudio.hu

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.28., szomb. 22:22

Kérdés: Miért nem támogatja egyik Linn hálózati lejátszó sem az ape formátumot? Fizetni kellene érte,(talán beleférne az árába) vagy más az ok? Komolyan érdekel a háttér. Sok más hálózati lejátszónak ez nem probléma, bár nem mindegyik támogatja.

Fogalmam sincs, de eddig nem is ütköztem ebbe a problémába.

De talán jobb is. Ahogy néztem, erősen tömörített formátum, ami nem sok jót sejtet a hangminőség tekintetében.

Hiába veszteségmentes, de tömörített.

Saját tapasztalatom eddig az volt, hogy a tömörítetlen WAV szólt a legjobban. Sajnos a WAV file-ok metadata tartalma nem kielégítő. A tag-elése nem jó, pontosabban szinte nincs is. A FLAC ebből a szempontból sokkal jobb, viszont eddig csak tömörített FLAC volt (30-40% legjobb esetben).

Viszont a dBPoweramp jelenlegi verziója már megajánlja a tömörítetlen RIP-pelés lehetőségét. Jobb. Olyan, mint a WAV. Csak a FLAC tagelésének az előnyeivel.

Szerencsére a dBPoweramp batch konverzióval a tömörített FLAC file-okat ki lehet tömöríteni. Én a teljes anyagomat kitömörítettem. Napokat vett igénybe, kb 40%-al több helyet foglal, de jobb a hang.

Engem csakis a hang érdekel. Ebből a szempontból (és nem beszélve a komfortról) ma csak tömörítetlen FLAC-ot tárolok, amit én rippeltem, vagy megvettem (HD tracks, LINNRECORDS...). A tömörített anyagokat kitömörítettem. A letöltött, kapott anyagokat töröltem.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2012.01.28., szomb. 20:03

Kérdés: Miért nem támogatja egyik Linn hálózati lejátszó sem az ape formátumot? Fizetni kellene érte,(talán beleférne az árába) vagy más az ok? Komolyan érdekel a háttér. Sok más hálózati lejátszónak ez nem probléma, bár nem mindegyik támogatja.

dunaudio.hu

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.28., szomb. 10:08

Lassan kezdi elérni a 100%-ot az Akurate DSM hangja.

Mind hálózati lejátszó HDMI-ről sztereó üzemben, mind az analóg bemeneteiről nagyon komoly hangot ad.

Elképesztően komplett készülék. Ha valaki nem csak zenét hallgat, hanem filmeket és zenei mozikat is szeretne nagyon jó minőségben nézni és hallgatni, ennél jobb készüléket nem talál a piacon (vagyis a Klimax DSM kivételével). Hihetetlenül jó a kezelő felülete, nagyon széles tartományban konfigurálható minden forrása.

Nagyon sok készüléket tud egy gépben helyettesíteni a legmagasabb szinten.

Ha csak a rengeteg összekötő kábelt, tápkábelt meg tudjuk spórolni, már ingyen van az Akurate DSM. És akkor nem beszéltem a felesleges előfokról, AV processzorról.

De még annak is a lehető legjobb választás, aki csak zenét akar hallgatni. Igazán kitűnő digitális forrás (hálózati lejátszó) és analóg előfok egy gépben.

A LINN 2007 óta az első számú fejlesztő és gyártó a hálózati lejátszók tekintetében. Mérhetetlen fejlesztési és gyártási tapasztalat halmozódott föl ebben a készülékben.

A gyártói támogatás rendkívüli.

Ha valaki egyszer tisztességesen beállította a készüléken kívüli hálózatát (NAS, Router, controll felület), semmiféle működési hiányosság nem lép fel.

Rendkívül jó kezelő felület van már az Apple termékekre is. Talán a legjobban egy iPad-ről lehet kezelni a DS playereket.

De bármilyen más wifi-s laptopról, okos telefonról komfortosan használhatók.

Üzemeltetői tapasztalat szerint a LAN kábelek a leggyengébb láncszem a rendszerben.

Sajnálatosan ezek a hulladék filléres kábelek csatlakozói a legmegbízhatatlanabbak.

Ezekből érdemes nem a legolcsóbb vackot használni, hanem egy picit drágább és jobban megszerelt (HAMA) kábelt. Ez is csak párezres tétel. A párszáz forintosak csatlakozói sajnos törésre, kontakthibára érzékenyek főleg akkor, ha sokszor dugogatjuk őket.

post-13946-030549200 1327741085.jpg

post-13946-066027400 1327741095.jpg

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1048

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2012.01.09., hétf. 13:13

Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem MRX500 - Emotiva XPA5 Gen1
Martin Logan Stage - 2db SVS SB12 - 4 x KCS SR10A

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.03., kedd 20:16

hálás köszönet. küldtem postát

Bocs, de csak most válaszoltam.

spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 81

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman » 2012.01.03., kedd 13:50

Rendelhető SME kardeszka LP 12-höz: 17.000.- Ft bruttó.

hálás köszönet. küldtem postát

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.03., kedd 12:38

elnézést a zavarásért. az SME kardeszka típusát vagy megrendelési számát megkaphatnám? Gondolom ha a legolcsóbb megoldás kell SME karra, akkor elég MAJIK LP12-est rendelni az SME kardeszkához. SONDEK LP12 + táp + kardeszka sokkal drágább.

Rendelhető SME kardeszka LP 12-höz: 17.000.- Ft bruttó.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3197

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2012.01.02., hétf. 22:21

Ákos!

Te nagy képguru vagy....nincs véletlenül kép a tarsolyodban a Classik Movie-ról...?

Mármint a belsejéről...? Az újabb verzió érdekelne belsőleg... :rolleyes:

Nincsen sajnos...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 494

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: violin » 2012.01.02., hétf. 22:13

36_1_11.gif:icon_peace:36_1_11.gif

Ákos!

Te nagy képguru vagy....nincs véletlenül kép a tarsolyodban a Classik Movie-ról...?

Mármint a belsejéről...? Az újabb verzió érdekelne belsőleg... :rolleyes:

Skót egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.

Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active

Mozi:LG PH450UG+Bydium

KV: Hario+Dedica

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3197

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2012.01.02., hétf. 22:01

Linn Akurate DSM.

A felső panel a HDMI és digitális ki-/bemeneti panel.

A középső a konfigurálható MC/MM/Line bemeneti panel.

Az alsó a DS és analóg panel.

36_1_11.gif:icon_peace:36_1_11.gif

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.02., hétf. 20:30

elnézést a zavarásért. az SME kardeszka típusát vagy megrendelési számát megkaphatnám? Gondolom ha a legolcsóbb megoldás kell SME karra, akkor elég MAJIK LP12-est rendelni az SME kardeszkához. SONDEK LP12 + táp + kardeszka sokkal drágább.

Bocs, ne haragudj, ma nagyon rövid ideig voltam bent. Teljesen megfeledkeztem erről.

spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman » 2012.01.02., hétf. 20:01

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.02., hétf. 19:36

A felhasználó által is konfigurálható a phono panel, pl. a Konfigon keresztül, vagy ezt csak Te, mint Linn forgalmazó végezheted el? Nem találtam részletes használatit a Linn honlapon.

Vagy ez amolyan "nem hivatalos" beavatkozás? Javítok: Akarom mondani, hogy lehetséges bemenetek átkapcsolásán túl?

Konkrétan az MC phonó állíthatósági terjedelme érdekelne :rolleyes:

A phono panel 3 klf funkciót tud ellátni: MC, MM, Line.

Az MC bemeneti ellenállás: 180 Ohm. Ellenállás cserével lehet ezt változtatni, ez nem a felhasználó által történik.

Az MM szabványos 47 kOhm.

A felhasználó csak a 3 funkciót tudja maga megválasztani.

dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 232

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: dominique29 » 2012.01.02., hétf. 17:11

A felhasználó által is konfigurálható a phono panel, pl. a Konfigon keresztül, vagy ezt csak Te, mint Linn forgalmazó végezheted el? Nem találtam részletes használatit a Linn honlapon.

Vagy ez amolyan "nem hivatalos" beavatkozás? Javítok: Akarom mondani, hogy lehetséges bemenetek átkapcsolásán túl?

Konkrétan az MC phonó állíthatósági terjedelme érdekelne :rolleyes:

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1048

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2012.01.02., hétf. 16:57

Nem rossz. Diyes legyen a talpán, aki ezt megcsinálja 31_1_21.gif

Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem MRX500 - Emotiva XPA5 Gen1
Martin Logan Stage - 2db SVS SB12 - 4 x KCS SR10A

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.01., vas. 22:28

Linn Akurate DSM.

A felső panel a HDMI és digitális ki-/bemeneti panel.

Az alsó a DS és analóg panel.

post-13946-022167400 1325453252.jpg

post-13946-086720700 1325453262.jpg

post-13946-003226000 1325453270.jpg

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2012.01.01., vas. 22:09

Elöre is köszönöm. A képen látható SME az IV-es 10 inch típus? mármint az arányok alapján...

9

spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman » 2012.01.01., vas. 19:24

Elöre is köszönöm. A képen látható SME az IV-es 10 inch típus? mármint az arányok alapján...

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.12.31., szomb. 22:23

elnézést hogy beleröfögök a digitális témába, de lehet hogy mást is érdekel a gyári MAJIK LP12 upgrade-je. létezik alkatrész SME karok számára, már ha valaki ki szeretné cserélni a PROJECT kart SME-re? létezik olyan Keel pre-fabrikált cucc, amelyikbe belepasszol az SME kar? Ha nem, hogyan oldható meg? A Majik nagyon jó az ár/minőség paraméterben, de talán a Project kart lehetne upgrade-lni...Hálás köszönet...

A Keel egy egy tömbből kimart szubsasszi és karlap. Csak Linn karokhoz létezik.

KEEL One-piece solid aluminium sub-chassis, armboard and collar upgrade for SONDEK LP12 2,583 Euro

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.12.31., szomb. 22:10

elnézést...még 1 pinnalat

mi az SME kardeszka katalógusszáma? az árlistában ilyen nincs...legalább is nincs jelolve

Majd hétfőn megnézem a rendelhető alkatrészek között.

post-13946-035821900 1325365798.jpg

post-13946-023621900 1325365808.jpg

spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman » 2011.12.31., szomb. 16:04

Létezik gyári SME kardeszka a Linn LP12 számára. Nem kell fúrni, faragni.

A Project kardeszka egyébként egy Linn kardeszka. A Project karok mérete megegyezik a Linn karokéval. Így bármelyik Linn kar alkalmazható a Majik LP12-őn. A Project 9CC kar egy költséghatékony megoldás kevés kompromisszum árán.

Nyilván egy Ekos más szintet képvisel, de árban is. De egy régebbi Ittok, Akito gond nélkül felrakható a Majik LP 12-re.

elnézést...még 1 pinnalat

mi az SME kardeszka katalógusszáma? az árlistában ilyen nincs...legalább is nincs jelolve

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”