Naim készülékek

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1408

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 16:45

Egy kívülállónak ez akkor is szinte követhetetlen. Főleg, mert még tapasztalt Naim hívek is sokszor egymásnak ellentmondóan jellemzik a különböző korszakok készülékeinek a karakterét. Oké, lehetne táblázatot készíteni, és rendszerezni ha valaki ennyire bele akar folyni a témába, inkább ott látom a veszélyt a laikusok számára, ha valaki csak szeretné otthon a sokat dicsért Naim hangzást, mert egyszer hallott valamit valahol, akkor teljesen mellényúlhat, ha nem pontosan azt veszi meg, ami megtetszett neki. Ha pedig meghallgatás nélkül vesz csak úgy valamit, mert Naim, meg jó, mert jókat írnak róla, akkor teljesen félrevihetik ezek a különbségek. (persze, tudom, ha valahogy, akkor így nem szabadna vásárolni, mégis sokan így tesznek...) 

bár részben magad is leírtad> pont arról van szó a Naim esetében is, mint bármely más gyártó készülékei esetében: hogy biza' utána kell menni/nézni/olvasni/hallgatni, s akkor nem fogsz mellényúlni :ohnoohnoohno:leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 16:41

!lol.gif  Ez gyönyörű volt!  :D  Remélem nem bántódik meg trane.  :)

na az nem, mer' szándékosan hagyta meg a helyet az élcelődésre ;) étöd, Picike? 31_1_21.gif (a 'Kántor nyomoz' sorozatból  leborulok.gif)

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 16:38

nem kéne az alvó oroszlán bajúszát cincalni :) volt 3010,2010 és éltem nem kevés ideig egy 3010s2-sel,közelebb áll a JF korszak hangjához,mint a mai Naim vs JV korszakban legyártott vasak...van eltérés,de nem olyan drámai az irányváltás (nekem)..

;peace;

gondoltam is, hívlak, Csibe, Expo-ügyben mongyá' mán valamit, de megelőztél ;)

najah, én sem azt állítottam, hogy pont ugyanakkora, hanem hogy van és észrevehető a szériák közötti különbség :smile53:

gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 434

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 » 2014.02.14., pén. 16:33

Elnézést a Naim hívektől, de ahogy olvaslak Benneteket, egyre inkább úgy látom, hogy akkora katyvasz ez az egész, a különböző korokból származó készülékek egymástól alaposan eltérő hangzások, akkora különbségek, mint ha a gyártó nem tudta volna melyik irányba menjen. Aztán ezeket ilyen-olyan tápokkal, kábelekkel folyamatosan fejleszteni, persze mindegyikkel megint alaposan megváltozik a hangzás, soha véget nem érő kockázatos vállalkozásnak tűnik.

Hacsak nem szerez az ember hosszú idő alatt akkora tapasztalatot saját készülékek birtoklása, külföldi szakfórumok folyamatos olvasgatása után, hogy ebből a bábeli toronyból melyik építőkocka lesz neki megfelelő.

Kezdőként a Naim irányába elmenni ez felérhet egy szafarival. Hiába hallasz valamit valahol, ami tetszik, aztán veszel valami Naim készüléket, ami éppen van eladó, szinte biztos, hogy teljesen mást fogsz kapni, mint amit az ismerősnél hallottál. Egyetlen biztos megoldás, ha pontosan lekopírozod a másik Naim rendszert.

(ezzel természetesen nem akarom lehúzni a márkát, elismerem a készülékek kvalitásait, de az biztos, hogy nulla ismerettel nem vágnék bele egy ilyen végeláthatatlan kalandba...) 

Óóóóó, ugyanez a katyvasz megvan más márkáknál az adott cucchoz passzoló és egyéni ízlést kielégítő kábelezés kiválasztásában is. Egyébként meg erre a felvetésre ott van valamelyik egydobozos cucca a cégnek. Szerettem volna egy picit a kábeleimen fejlesztgetni, az utóbbi pár hétben jó néhány hangfal, ic és tápkábelt visszaküldtem, mert egyikre sem tudtam azt mondani, hogy ez úgy jobb, hogy mindent tud amit az előző.  Ez a Naim-nél azért jóval egyszerűbb. Én személy szerint leginkább azért nem kötöttem (még) ki Naim erősítőnél mert ahogy ismerem magam 282 250.2 Supercap alatt úgysem állnék meg, az pedig számomra picit soknak tűnik.... Inkább veszem  a csöveket, persze csak módjával...  :D

Cd: Naim CDS2 + Naim XPS
Erősítő: Audio Research LS26
Hangfal: ATC SCM40A
Hálózati kábelek: Wireworld Platinum Electra 7 és Silver Electra 7
Ic kábelek: Wireworld Gold Eclipse 7 RCA
Hangfal kábel: Wireworld Silver Eclipse 8

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 976

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2014.02.14., pén. 15:42

- sőt :smile32:  hogy messzire ne kelljen menned, hallgasd meg a J.F.-éra Expo-it az utána következőekkel, aztán meg a maiakkal leborulok.gif

nem kéne az alvó oroszlán bajúszát cincalni :) volt 3010,2010 és éltem nem kevés ideig egy 3010s2-sel,közelebb áll a JF korszak hangjához,mint a mai Naim vs JV korszakban legyártott vasak...van eltérés,de nem olyan drámai az irányváltás (nekem)..

;peace;

Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Shure M95ED+JICO+Ed Saunders,Lenco L-75/Shure 44-7,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 434

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 » 2014.02.14., pén. 15:30

Én is nagyon megkönnyebbültem, mikor végre saját kéróba költöztem!!! ;)

!lol.gif  Ez gyönyörű volt!  :D  Remélem nem bántódik meg trane.  :)

Cd: Naim CDS2 + Naim XPS
Erősítő: Audio Research LS26
Hangfal: ATC SCM40A
Hálózati kábelek: Wireworld Platinum Electra 7 és Silver Electra 7
Ic kábelek: Wireworld Gold Eclipse 7 RCA
Hangfal kábel: Wireworld Silver Eclipse 8

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1148
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.02.14., pén. 15:25

... hallgasd meg a J.F.-éra Expo-it az utána következőekkel, aztán meg a maiakkal leborulok.gif

Ha jól hallom, hallottam, a J.F.-éra Expo-i hangkarakterben nem, csupán a "PRaT" faktor kiteljesedésében tértek el egymástól. Sajnos újat meg még nem hallottam.   

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 15:18

a 'nagy váltás' a BD (NAP200, 160, 250, 110) utáni CB, majd a CB-Olive éra után az azokat követő all-black vonalon következett be :smile53:

és ha jobban belegondolsz, tkp. nincs semmilyen különbség a Naim, vagy bármely egyéb gyártó szériái között  :ohnoohnoohno:  - sőt :smile32:  hogy messzire ne kelljen menned, hallgasd meg a J.F.-éra Expo-it az utána következőekkel, aztán meg a maiakkal leborulok.gif

a megtévesztő inkább az a Naim esetében, hogy (szinte) mindegyik sorozata egy halom dobozból áll, amiket össze lehet egymással sokféleképp' és ügyesen kötögetni> így látszólag egy útvesztő a dolog gondolkodik.gif

aztán, ha - csakúgy, mint más gyártóknál - veszed a fáradságot, és megnézed, mi mikor készült, netán fórumokba valamennyit beleolvasol és kérdezel :rolleyes:  , rájössz, a Naim-nél tkp. lényegesen egyszerűbb a helyzet ;peace; > itt már a külső szinte mindent elárul :easter1:

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1414

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush » 2014.02.14., pén. 14:43

sőt, én is csöveztem vagy 25 évig... :smile53: - és nem hiányzik :ohnoohnoohno:

Én is nagyon megkönnyebbültem, mikor végre saját kéróba költöztem!!! ;)

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 14:17

Ezek alapján valószínüleg inkább a fekete az én világom, hozzám a dúsabb, vaskosabb, simább hangzás közelebb áll (nem véletlenül hallgatok csöveseket :) ).

sőt, én is csöveztem vagy 25 évig... :smile53: - és nem hiányzik :ohnoohnoohno:

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1414

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush » 2014.02.14., pén. 14:16

Ezek alapján valószínüleg inkább a fekete az én világom, hozzám a dúsabb, vaskosabb, simább hangzás közelebb áll (nem véletlenül hallgatok csöveseket :) ).

Mint már korábban írtam: csöves előfok + NAP-200 az én üdvözülésem útja.

A hangfal meg egy Kalmi által átépített Swans M1 SEAS Excel mélyközéppel és Prestige magassugárzóval.

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 156

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás » 2014.02.14., pén. 14:08

Amit itt a PRaT-ról beszélgettetek, (és ezért kérdeztem rá a hangsugárzókra) nem tudtam teljesen értelmezni, mert ordas nagy része van benne a dobozoknak.  

Persze, ez természetes. Mint ahogy szigorúan véve "basszusa" is csak a hangsugárzónak van ;)

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.14., pén. 13:56

Én is egészen pontosan így gondoltam, amikor csöveseket hallgattam.:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 156

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás » 2014.02.14., pén. 13:37

A fekete egy kiegyensúlyozott hang, az Olive az nem, enyhe felfelé húzást érzel. A fekete kerekít, simít, az Olive nyitottabb.

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.14., pén. 12:58

Amit itt a PRaT-ról beszélgettetek, (és ezért kérdeztem rá a hangsugárzókra) nem tudtam teljesen értelmezni, mert ordas nagy része van benne a dobozoknak.  

na az mondjuk tutti, hogy nem akármivel szólnak jól a Naim-ek :ohnoohnoohno: - ami semmiképp' nem az adott hfal minőségét, sokkal inkább az erősítő/hfal szinergiáját mutatja meg. mert pl. amiben - a relatíve nagy teljesítményük ellenére - a 'nagy' végfokok, a 250(.1) és a 135-ösök, sajna szűkölködnek, az a nem-egyszerű impedancia-menetű hangfalak kellően meghajtani-tudása  :rolleyes: > pl. a régebbi Dyno-kkal vagy épp' a Triangle-kkel ezért (is) nem tudnak 'jól' szólni... gondolkodik.gif

jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 235

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment » 2014.02.14., pén. 12:01

Chario

És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?

Márpedig jók együtt az biztos.

+1

XS+Pegazus=nekem pont jó

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.02.14., pén. 11:56

A hangfal témakört érdemes valóban boncolgatni . :rolleyes:

Minden információ, és papírforma szerint őkelme az igazi nagy "durranás" , a kultikus nagyágyú, és mégis ......a nagy álom a zenehallgatás során nekem mégis szertefoszlott.

Hangszerhűség , gyorsaság nagyszerű volt, a sztereo tér mélységében még elfogadható volt, de mélyei igen gyengék voltak és minden más tekintetben megközelíteni sem tudta a Chariokat.

És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?

chord
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.14., pén. 11:47

Közbevetve:

SBL tulajdonosoknak, szivacsbeszerzés. Az eredeti porlik erősen, esik szét.

A Tom Tom -nál 174 GBP+PP. Elképesztő! ár!!! 

Az a baj, hogy nem sima szivacs, hanem profil szerint kivékonyított az adott helyeken; ehhez forró-drót technológiát használtak, amit az EU -ban szinte mindenhol betiltottak, mert nagyon füstöl...

Itt:

http://www.ebay.com/itm/NAIM-SBL-FOAM-FRONTS-set-of-4-/151220943402?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item2335787a2a

40 GBP.

Nem olcsó, de korrekt, kivékonyított, illeszkedik.

Javaslom.

Előtte:

grilles_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Utána:

grilles_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 633

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici » 2014.02.14., pén. 11:16

A hangfal témakört érdemes valóban boncolgatni . :rolleyes:

Ahogyan Trane korrektül leírta vannak a naimhez papír,-és gyakorlati úton igazolt forma szerint jól illeszthető hangfalak.

Első helyen kell (ene ) hogy szerepeljenek a Naim sajátjai. SBL, NBL DBL , Ovator stb.

Mai napig nem értem, nálam miért NEM volt szinergiában a Nac 252. 2xNap145V monoblokkokkal , Naca5 e. a DBL ? gondolkodik.gif

Egy példátlanul gyönyörű párt sikerült beszerezni angliából. 1998 gyártású volt, zebrano-barna csodás kivitel, szinte ÚJszerű , makulátlan volt minden.

Az illata mint a régi öreg zongoráknak.. :rolleyes:

Az összeállítása nem volt egyszerű mutatvány.... a tüskék nyomaiból viszont látható volt, hogy ezt talán egyetlen egyszer állították össze, aztán az eladó szerint sokáig becsomagolva állt egy raktárban szegény.

Néhány képet tettem fel azt hiszem. 

Minden információ, és papírforma szerint őkelme az igazi nagy "durranás" , a kultikus nagyágyú, és mégis ......a nagy álom a zenehallgatás során nekem mégis szertefoszlott.

Hangszerhűség , gyorsaság nagyszerű volt, a sztereo tér mélységében még elfogadható volt, de mélyei igen gyengék voltak és minden más tekintetben megközelíteni sem tudta a Chariokat.

csakúgy, mint az bármikor is volt: J.V. még Quad ESL57-tel fejlesztett, aztán a Linn-nes időkben a Kan, Sara, Isobarik voltak a nagy kedvencek, az Epos-ok fejlesztésénél használt Naim elektronikák miatt bejött ez a márka is (bár főként a 14-es) a kínálatba, aztán a Rega és a Royd hfalak a naccerű ritmikájukkal, majd a Naim a saját fejlesztésű IBL és SBL-jeivel ill. ezek utódjaival, aztán a Spendor és a Harbeth tette még változatosabbá a palettát, újabban pedig (a 'hivatalos'sá lett Focal-on kívül - khm... gondolkodik.gif ) a Neat és a Kudos megy nagyon a Naim-ekkel :smile53:  szóval van miből választani, ha csupán a leggyakoribb, Naim-mel összerakott hfal-márkákat nézzük is ;):rolleyes:

Mark Levinson No.512 - NAT Symmetrical - Pass Lab 60.8 - PS Audio P15 - Entreq - Harbeth M40.2

ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 633

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici » 2014.02.14., pén. 09:15

Azt hiszem pontatlanul írtam , bocs, tehát pont fordítva gondolom ill tapasztalom  : 

" A FEKETE sorozat ( 250 től felfelé ) leginkább felbontásban, térleképezésben jelentősen jobb mint a régebbi sorozatok.

Nem kevésbé szárazabb ( mármint a FEKETE !! ) , viszont sokkal pontosabb, és rengeteg fontos információ és belsőséges dolog "jön át" a zenéből. "

Bár itt is vannak különbségek. A 282/250.2 páros sokkal dúsabb, melegebb, lekerekített hangzású, mint felfelé a sorozatban.

Egyedüli kakukktojás ( és talán nem csak ) nekem a Nac252.

Ez nagyon nem jött be nekem, az előfok tényleg "száraz" bár jóval többet mutat a zenéből mint a 282, de erre csak akkor jöttem rá amikor eladtam.

Az fekete sorozat előző szériákhoz mérten "szárazabb" hangzása, az 500-as sorozatban billen vissza helyére, itt már nem igen lehet hibát találni, itt minden összeáll és megvan, amit a korábbi ( Olive stb ) szériában szeretünk és jön még hozzá a java ( felbontás, tér , mélység, stb)

A fekete sorozatban lépésenként felfelé, mindig többet kapsz valamivel, sőt ezek az ugrások néha elképesztően nagynak tűnnek, néha meg kisebbnek, de mindig egyértelműen "jobb" lesz a hang, ill nagyobb az élvezet.

A legnagyobb "upgrade" tapasztalatom szerint egy nagyobb tápegység csatolása, itt leginkább az előfokokhoz adható Supercap re gondolok, vagy pl CDX hez XPS2.

Ugyanakkor megdöbbentő volt amikor a tulképp "primitiv" egyszerű kis NacA5 kábelből a 3,5m után  6m vagy 2x10 métert kötöttem be. Itt is úgy éreztem, hogy nagy az előrelépés. A hang, dinamika minden tekintetben sokkal jobb lett.

Addig duruzsoltok itt a fülembe, hogy a végén még elkezdek Olive szériás Naim-eket nézni :) Szárazabb hang, mint a mostani Naim?

Mark Levinson No.512 - NAT Symmetrical - Pass Lab 60.8 - PS Audio P15 - Entreq - Harbeth M40.2

chord
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.13., csüt. 22:18

Addig duruzsoltok itt a fülembe, hogy a végén még elkezdek Olive szériás Naim-eket nézni :) Szárazabb hang, mint a mostani Naim?

Nem szárazabb. Más.

Szerintem:

Van benne egy 'Olive-ragyogás', ami pl. egy koloratúra-szopránnál megbizsergeti a lábujjadat.

Vagy a pengetősök kapnak egy színt pluszban, valahol jó fent, amitől egészen élő lesz a dolog.

Közvetlenebb, közelebb hoz az előadóhoz, fizikailag is; intimebb.

A mélyek leosztása más; szerintem helyesebb, de ez nagyon doboz/akusztikafüggő.

(Akinek esetleg az ősidőkben volt HB1 doboza, ott kb. az eredeti és a második verzió között volt ilyen különbség.)

A fekete, mármint a jó fekete, ez min. a 282/250.2 az egy sokkal kultúráltabb hang; melegebb, marad nagyon gyors, nagyon dallamos, de ez a ragyogás nincs benne; egy 'átlag' nagyon jó HighEnd hang. Óriási, nagy, kiterjedt és mély színpad; jóval messzebb; a 202/200 -nak ez nagyobb volt, mint a 82(52)/135 -nek; az Olive -val a 3. sorban ülsz, a feketével középen, a 10. -ben.

A fekete egy kiegyensúlyozott hang, az Olive az nem, enyhe felfelé húzást érzel.

Ha megkínálod kiabálós lemezzel, a fekete nagyon szűk lesz; az Olive valahogy felfelé kiereszti jobban a hangot, szélesebb, hallgathatóbb lesz.

Én jóval több felharmonikust érzek benne, a feketének meg a felbontása jobb egy kicsit.

A fekete kerekít, simít, az Olive nyitottabb, új húrokat mutat.

A fekete 500 -asok az egy más történet. Ott kezd meglenni az a ragyogás; hihetetlen jó hangszerhűség; nyitott, svédasztalos mélyek, és annyi lóerő, hogy a végéről még csak fogalmad sincs...(t.képpen egy felturbózott finom Olive hang...:)), és akkora színpad, hogy nem mersz lenézni a széléről...

Az Olive -t könnyebb elrontani, sérülékenyebb, a fekete jobban tűri a balf@szkodásainkat.

A kettőt lehet vegyíteni; nekem soha nem sikerült; másnak igen; mások teljesen eltérő dolgokat írnak az Olive vs. fekete témáról; ők többen vannak, ez tény.

suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 153

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova » 2014.02.13., csüt. 22:12

Én ProAc-ozok, a gyári fórumon még ATC-ket is kergetnek Naim-el.

Lumin -> RME -> Wireworld -> Acoustic Energy

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.13., csüt. 21:42

csakúgy, mint az bármikor is volt: J.V. még Quad ESL57-tel fejlesztett, aztán a Linn-nes időkben a Kan, Sara, Isobarik voltak a nagy kedvencek, az Epos-ok fejlesztésénél használt Naim elektronikák miatt bejött ez a márka is (bár főként a 14-es) a kínálatba, aztán a Rega és a Royd hfalak a naccerű ritmikájukkal, majd a Naim a saját fejlesztésű IBL és SBL-jeivel ill. ezek utódjaival, aztán a Spendor és a Harbeth tette még változatosabbá a palettát, újabban pedig (a 'hivatalos'sá lett Focal-on kívül - khm... gondolkodik.gif ) a Neat és a Kudos megy nagyon a Naim-ekkel :smile53:  szóval van miből választani, ha csupán a leggyakoribb, Naim-mel összerakott hfal-márkákat nézzük is ;):rolleyes:

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.02.13., csüt. 21:04

Korábban volt kérdés, hogy ki milyen hangfalat használ a Naim-hez. Én Zu Tone-t hajtok velük, s igen jól szólnak együtt szerintem. Rendkívül gyors, s közveteln a hangzás.

Hihetetlen atmoszfériát tud teremeteni e páros.

Köszönöm, ha jól sejtem nagyon heterogén a kínálat.

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 229

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2014.02.13., csüt. 20:40

Korábban volt kérdés, hogy ki milyen hangfalat használ a Naim-hez. Én Zu Tone-t hajtok velük, s igen jól szólnak együtt szerintem. Rendkívül gyors, s közveteln a hangzás.

Hihetetlen atmoszfériát tud teremeteni e páros.  

Naim-ZU

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”