Naim készülékek

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1142

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2014.03.16., vas. 09:28

és hogy miért döntöttem úgy, hogy mégis eladom? mert találtam egy istállón-belüli 'jobb'at - de nem ennyiért :smile53:

Ne titkold! :)

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 180

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2014.03.16., vas. 07:54

nos, akkor a Naim Nait 1 36_3_1.gif (ha már muszály...)

Semmi sem az, de ez így példaértékű reakció lett az előzményekre.

:smile32:

Speedy

TMP Ant DAC SE - Audion Silver Night KT90 SE / TMP Ant LE - Audio Innovations - JM Lab Electra 905

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1410

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.03.16., vas. 04:05

nos, akkor a Naim Nait 1 36_3_1.gif (ha már muszály...)

anno, mikor még Darvasék a Hi-Fi Magazinban írtak róla, hitte is az ember meg nem is az akkori igencsak pozitív véleményeket. aztán eltelt jó 20 év, és a Naim, igaz, egy másik szinten, és chord kolléga jóvoltából, valósan is bejött a képbe. azaz, jópár évnyi kinti, e szempontból alapozó fórumozás után feltűnt, hogy idehaza chord, aki kizárólag régizenét hallgat, ezt Naim elektronikákon teszi  gondolkodik.gif  . s mivel a hallgatott Zenéim jórésze ugyanebből a műfajból tevődik ki, ill. ama kinti fórumokon hasonlókat írnak a Naim-ről, mint azt a kolléga tapasztalatai mutatják, valamint amit addig Naim-ből konkrétan hallottam, ígéretesnek, bár nem meggyőzőnek tűnt, továbbá ez a gyártó idáig úgyis kimaradt a személyes tapasztalat köréből, belevágtam.

a fórumokon négy igazán, a ZENEIsége okán kiemelt Naim készülék fut(ott), a Nait 1 és 2, a NAC32.5, és a BD NAP160, előfok-tápként pedig a legtöbben az Avondale-ekre voksoltak. s mivel 'véletlenül' pont egy 32.5/APX/160 trió bejött a képbe, megvettem.

odáig leginkább csöveseket hallgattam, a Naim/Avondale trió azonban minden várakozást fölülmúlva hozta a csövesek - a testesség kivételével - minden pozitívumát, ill. basszus-definiáltságban és felbontásban, valamint egy végtelen időzítési-ritmikai plusszban túlszárnyalta azokat. apró finomítások után (jel/tápfesz. avondale-i szétválasztása, kötelező elko-cserék) csúcsra lett járatva a trió, s egy szép új ZENEI világban újrahallgattam a lemezeimet LP.gif

aztán egy nagyon boldog családi esemény nature-smiley-008.gif  miatt eladó lett a fölállás.

közben persze kintifórumoztam jó sokat, és az egyik olyan helyen egy roppant érdekes összehasonlító tesztet ejtettek meg. a résztvevők a Naim történelmi nagyágyúi, a NAC52/SuperCap/2x NAP135 vs. Nait 1 voltak LP12/mánemtommilyen-hangszedővel forrás-, ill. Linn Kan Mk I hangfalakkal a másik oldalon. a meghallgatások relatíve kis hangerőn történtek, részben a Kan viszonylagosan nehéz hajthatósága, részben a házigazda zenehallgatásai szokásai okán. az eredmény pedig, mindenki (i.e. nagyjából a teljes fórum) megdöbbenésére, a Nait 1-et hozta ki a 'jobb' erősítőnek nonononono.gif  - az ár-difi legfinomabban becsülve is 'csupán' 13x-os... ezkesz.gif ezek után nem volt min gondolkodni :ohnoohnoohno: , hogy egy próbát megér a Nait 1, tutti volt - amire csak ráerősített a Penna & Poor által a net-re föltett, a Tom Tom Audio James-ének a Nait 1-5-öket összehasonlító szubjektív tesztje  :rolleyes:  > http://penna-media.hu/review/naim/Tom%20Tom%20Naitology.pdf

(itt jegyzem meg, Klaca szokásos ár-indikátora alábecsüli az odakinti Nait 1 árakat (http://www.ebay.co.uk/sch/Sound-Vision-/293/i.html?_from=R40&_sop=10&_nkw=naim+nait&LH_PrefLoc=3&LH_Complete=1&LH_Sold=1&rt=nc), illetve és egyébként Nait 1/2-ket jellemzően nem adnak el ide, a műszaki állapotuk is kérdéses, ha pedig mégis sikerülne egyet megvenni, van még egy jelentős postaktsg. is... továbbá, szeretném azt látni végre, Klaca, hogy mások hirdetéseit ugyanilyen ár-központú alapossággal veszed szemügyre és véleményezed, mint az enyéimet kocka.gif)

a fenti 32.5/APX/160-trió közben elkerült tőlem, de igen friss volt az emlék, a Zenei memóriám nagyon jó, és a rendszerem egyéb tagjai nem változtak, így tkp. direktben tudtam összehasonlítani a Nait 1-gyel őket - és a trió minden ZENEIsége ellenére ez a Nait 1 (ami tkp. egy nem-hivatalos Nait 1.5> ld. lent) az összes hi-fis és egyéb, a Zenét valódivá tevő paraméterben felülmúlta a nagytesókat music1.gif  . hihetetlenül megnőtt a felbontás és basszusdinamika, a levegősség, a transzparencia, és a mindent átfogó ZENEIség - ha nem tudtam volna, mit hallgatok, tuttira azt mondom, egy a 32.5/APX/160-nál legalább 2x-annyiba kerülő előfok/táp/végfok felállást.

sikerült időközben egy YBA Integré DT-vel, valamint egy Nait 2-vel és 5i-vel is, több-heti együttélés mellett, alaposan összehallgatnom a kis Nait 1-est - mindennek chord kolléga, ill. részben ajkamici tezsvír a telefontanúi voltak -, és a Nait 1 minden egyes alkalommal és a mindössze 2x13W-ja ellenére győztesként jött ki a dologból ;peace;

azt az összefogottságot/kiegyensúlyozottságot, levegősséget, nyíltságot, transzparenciát, időzítést/ritmikát, és végtelen ZENEIséget, amit a Nait 1-es tud, egyik készülék sem tudta hozni - sőt ezt az eleddig-volt erősítőim egyike sem tudta, ami azért ez esetben jelent valamit... :smile32:

épp ezért - bár hangfal-hajthatósság függvényében (ami nálam 89dB/6 Ohm) - kétlem, hogy egyáltalán létezik jobb Hangú erősítő 200.- eFt-ért (sőt...  :smile52:  ), mint a Nait 1-esem, és épp ezért éri meg nagyon-is az árát - főleg olyan állapotban, mint az enyém leborulunk.gif

és hogy miért döntöttem úgy, hogy mégis eladom? mert találtam egy istállón-belüli 'jobb'at - de nem ennyiért :smile53:

s hogy miért is nem-hivatalosan Nait 1.5 az én Nait 1-em? mert az utolsó sorozatból való, és - mint azt egy kinti, anno a Naim-nél dolgozó szakembertől és fórumtagtól megtudtam, egyfajta kísérletként (ilyen mindig-is volt a régi Naim-nél) és a későbbi Nait 2 irányába mutatóan - ebben a szériában néhány készülékben minimális, de jól hallható változtatásokat eszközöltek; ezek a következőek: a fonó-fokozatban 2 pár elkó helyére tantálok és a kulcs-pozíciókba már ROE Gold elkók kerültek, az eredeti 2200uF-os előfok tápkondi kapacitását 3300uF-ra növelték, a föld-csillagpontot áthelyezték a fonó-föld pontjára, és a korábbi panelről-vitt helyett direktben vezették ide a hálózati- és készülék földeket, végül a hálózati kábel 'negatív'ját nem tették rá a hálózati kapcsolóra (lenti és belső fotók: 1. Nait 1., 2. Nait 1.5-ösöm, 3. Nait 2).

alkatrészt pedig pontosan ugyanúgy lehet hozzá szerezni, mint bármelyik másik BD/CB/Olive Naim készülékhez. ennyi !thumbup.gif

végül, tudtommal idehaza és rajtam kívül mindössze 2 embernek van/volt Nait 1-ese - érdekelne, egyáltalán ki hallgatta normális rendszerben és (minimum) heteken keresztül az erősítőt, ill. kinek sikerült mostanában fülügyre vennie azt :quetionmark:

post-15612-0-62156200-1394940285_thumb.jpg

post-15612-0-07528700-1394944713_thumb.jpg

post-15612-0-25631200-1394944725_thumb.jpg

post-15612-0-56412900-1394944767_thumb.jpg

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.03.04., kedd 22:00

Amúgy a kód RC5, Philips rendszerű; a lenti megoldás tényleg jónak tűnik.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1415

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush » 2014.03.04., kedd 21:27

Egy kis segítségre lenne szükségem Naim távirányító ügyben. Mindeféle tanítható táv viszi a naim cuccokat?

CD5I-hez kellene egy táv nekem. S ha igen, akkor vajon miylen kóddal mennek ezek?

A gyári táv baromi drága a netet nézve.

Vagy esetleg más gyártó távja viszi-e?

A Logitech Harmony távirányítókhoz egy igencsak bő hálózati adatbázis áll rendelkezésre a támogatott eszközökről. Az én viszonylag ritka Densen lejátszómhoz is kapásból le tudtam tölteni a kódokat és tetszés szerint testre szabhattam a kiosztást. Most néztem meg, benne van a Naim CD5i is.

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 229

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2014.03.04., kedd 19:46

Egy kis segítségre lenne szükségem Naim távirányító ügyben. Mindeféle tanítható táv viszi a naim cuccokat?

CD5I-hez kellene egy táv nekem. S ha igen, akkor vajon miylen kóddal mennek ezek?

A gyári táv baromi drága a netet nézve.

Vagy esetleg más gyártó távja viszi-e?

Naim-ZU

chord
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.26., szer. 20:40

Röviden összegezve a Hiquphon projectet: feltétlen ajánlott.

Teljesen más zeneiséggel játszik, mint a Scanspeak.

Óriási-óriási tartalék van az SBL -ben.

Annyi a lábjegyzet, hogy a két magassugárzó érzékenysége közt 1,5 dB a különbség, az SL2 váltó használata ismét 1 dB ugyanarra; ez utóbii fülre bírható, a kettő együtt szinte 3 dB már; így szükséges volt a váltó korrekciója; ez 2 db ellenállás cseréjét jelentette.

Nem vaktában természetesen; a pinkfish -en súgtak.

Amúgy teljesen olyan a hang, mint a görbék, főleg a váltási környezetben /3000Hz köröl/ meg legfelül; a Hiquphon sokkal szelídebben viselkedik; jóval simább hangot eredményezve.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2266

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2014.02.23., vas. 10:49

Sziasztok!

Naim Ariva hangfalról van valakinek tapasztalata?Egy Nait5i elboldogulna vele?

Nagyobb szobába költöztem és a jelenlegi Proac Tablette 2000-nek egy kicsit kevés a mélye.

Milyen hangfalakkal érdemes még próbálkozni jó lehet a naimhoz?Árban olyan 250e körül van rá keret.

Köszönöm!

Az Ariva jó hangfal és jól elboldogul vele a Nait 5i. Igen sokat adtunk el ebből a párosból (CD5i-vel rendszerben). A hangfalat a Naim-nél szokásossal szemben egy kicsit jobban el kell húzni a hátsó faltól és lehet kísérletezni a pár fokos befelé fordításával is, fontos eltalálni a két hangfal egymástól való távolságát is és nem lesz probléma a túl sok méllyel. Ha beválik a hangfal a szobában, akkor lehetséges vele a továbblépés akár egy 202/200 vagy a Supernait, Superuniti irányába is, eddig a szintig biztosan jól kiszolgálja a Naim erősítőket. 

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.22., szomb. 12:46

Szia!

Köszi az infót,persze meg kell majd hallgatnom.

Most láttam az apróban egy Harbeth hangfalat,lehet pont a Tiéd volt.Az is jó lehet?

25 nm a szoba ,de 3,60 a belmagasság. :-)

nemtom, mennyira hajtja meg őket az 5i  gondolkodik.gif  nekem egyébként anno nem igazán jött be a C7 (a P3 sem), de 1 csomó Naim- és egyéb tulaj odáig van értük, és neked lehet, szintén tetszenek majd> szvsz mindenképp hallgasd meg őket :rolleyes:

Arpi82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 28

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 » 2014.02.22., szomb. 12:15

Szia!

Köszi az infót,persze meg kell majd hallgatnom.

Most láttam az apróban egy Harbeth hangfalat,lehet pont a Tiéd volt.Az is jó lehet?

25 nm a szoba ,de 3,60 a belmagasság. :-)

Naim CD5X---->Naim Nait XS---->Sonus Faber Concerto Home

trane
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.02.22., szomb. 11:26

Sziasztok!

Nagyobb szobába költöztem és a jelenlegi Proac Tablette 2000-nek egy kicsit kevés a mélye.

Milyen hangfalakkal érdemes még próbálkozni jó lehet a naimhoz?Árban olyan 250e körül van rá keret.

Köszönöm!

a Naim fórumon van, aki az 5i-szériával hallgatja az Ariva-kat :rolleyes: , de általában (a túl sok mélye miatt) nem szeretik ezt a Naim hfalat> lehet, neked pont passzolna... gondolkodik.gif

Arpi82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 28

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 » 2014.02.22., szomb. 11:11

Sziasztok!

Köszönöm!

Naim CD5X---->Naim Nait XS---->Sonus Faber Concerto Home

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush » 2014.02.21., pén. 13:51

Szó esett hangfalakról,  sokan sokfélét hallgatnak Naim-el.

Egy nekem, szemre tetszetős rendszer Sonus-al.

A sokat emlegetett szinergiára és hangjára kíváncsi lennék.

Vélemény , Urak ? gondolkodik.gif

Arra kíváncsi lennék, hogy ez a szemre tetszetős rendszer ebben a fénykép alapján legalábbis feltételezhetően csillapítatlan környezetben, a hangfalakat úgy kb. 50-60cm-re a falra tolva mennyire tudja kifutni magát!

Gyula 

chord
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.21., pén. 13:13

Az elektromos viselkedések:

D2008-8511:

scans01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

HiquphonOWII:

hiq01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush » 2014.02.21., pén. 11:12

Kezdem én, szerintem olyan 45%.... :)

Az elején szerintem 5-10%, aztán ahogy kezd bejáratódni és a füled átállni szép lassan emelkedni fog ...

Gyula 

natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: natilla » 2014.02.21., pén. 08:45

.

??

50%, vagy jobb lesz vagy nem :D

A komoly gondolatom 30 %

Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

chord
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord » 2014.02.20., csüt. 20:40

Van egy pár Spendor, amelyben magassugárzót kell cserélni, történetesen pont az van benne, mint az SBL -ben, a ScanSpeak D2008, a nem ferro-fluidos; pici rendszerben hallgatják, bármi jó lenne, csak szóljon.

Van így egy lehetőség kipróbálni valamit az SBL 20 éves tweeterei helyett; nyilván, amelyik jobb, az marad.

Van tweeter, aminek minden mérete akkora, mint a 2008 -as; egy egyik persze az eredeti ScanSpeak, kapható,

d2008-851100.jpg

a másik a Naim-modifikált D2008, ők ragasztottak a hátuljára egy darab bronzlapot, az is van, és van egy harmadik, ami egy célzottan D2008 kiváltó magassugárzó, ez a Hiquphon OW2

page5_OWII.jpg

Hosszas információkeresés után az utóbbiba belevágtam; 200Euró, vagyis kb. 80 Euró a ruletten most.

Az lejött, hogy jó magassugárzót készíteni rendkívül nehéz; az űrtechnika látványosan betört, de a zeneiség sokszor veszít, sokszor nem, az előtte lévő hangváltóban ha csak egy ellenállásra ránézünk, változik a hang, szóval nem egyszerű.

Megjött a cucc,

hiq_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mielőtt beteszem, arra gondoltam, saccoljuk meg az esélyt, % -ban, hogy jobb lesz-e a hang, úgy objektíve, vagy nekem,  vagy nektek, ha hallgatnátok, szóval úgy érzésből.

Ismerjük a Naim -et; nálam eddig az egyetlen idegentest, amit befogadott, az az SL2 hangváltója; persze később kiderült, a kapcsolása tökugyanaz, mint az SBL -é.

??

csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 156

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás » 2014.02.20., csüt. 13:01

Tudom, hogy ez nem a Zu topic, de ha már szóba került, nem tudom megállni, hogy ne szúrjak be egy részt a honlapjukról, amiben a Zu Omen Def-ről írnak:

"It’s a speaker that can go toe to toe with many of the best loudspeakers in the world, is happy with the vast majority of amps, looks sweet, is built to last a lifetime, and all at a price that most working music heads can afford after a roof, wheels, and maybe a girlfriend."

Tipikus Zu, zseniális!

:) :) :)

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3336

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2014.02.20., csüt. 10:56

Meghallgatás nélkül? :D

Szépek a Sonusok, ez tény. ;)

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 633

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici » 2014.02.20., csüt. 10:49

Szó esett hangfalakról,  sokan sokfélét hallgatnak Naim-el.

Egy nekem, szemre tetszetős rendszer Sonus-al.

A sokat emlegetett szinergiára és hangjára kíváncsi lennék.

post-20453-0-06259900-1392889710_thumb.jpg

Mark Levinson No.512 - NAT Symmetrical - Pass Lab 60.8 - PS Audio P15 - Entreq - Harbeth M40.2

csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás » 2014.02.20., csüt. 10:15

Ez így van, csak sajnos hajlamos vagyok meggoldoni magam az eladások kapcsán (persze csak amíg az üzlet nincs megkötve), szóval tessék sietni, ha valakit komolyan érdekel! :)

Norbonca
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 308

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Norbonca » 2014.02.20., csüt. 05:31

Na kérem, ha valakit komolyan érdekel a Zu hang, feldobtam egyet az Adás-Vétel topikba :)

Nem az első, amit bedobsz :)

Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Roksan Radius5 + Nima + Corus + Heed Questar

csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás » 2014.02.19., szer. 23:09

Na kérem, ha valakit komolyan érdekel a Zu hang, feldobtam egyet az Adás-Vétel topikba :)

suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 153

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova » 2014.02.19., szer. 21:04

Én anno a Nait XS és a forrás közé bepattintottam egy Kimber SilverStreak-ot, nem fájt. :) Elég költséges volt mikor kiváltottam a Kimbert, vettem egy Naim DAC-ot, a forrás->DAC közé egy Naim DC1 digit ic került a DAC->XS párost pedig egy SNAIC kötötte össze.

Lumin -> RME -> Wireworld -> Acoustic Energy

gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 434

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 » 2014.02.19., szer. 20:38

Ear, nem a kábelezés  :ohnoohnoohno:  mozgatta meg a füleimet, mint azt alább írom is leborulok.gif - abból meg egyébként láttam már nagyon durvát is :smile51:

Mi számít az olvasatodban nagyon durvának? Milyen készülékkel?

Cd: Naim CDS2 + Naim XPS
Erősítő: Audio Research LS26
Hangfal: ATC SCM40A
Hálózati kábelek: Wireworld Platinum Electra 7 és Silver Electra 7
Ic kábelek: Wireworld Gold Eclipse 7 RCA
Hangfal kábel: Wireworld Silver Eclipse 8

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”