Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Szia!
 
Köszi az infót,persze meg kell majd hallgatnom.
Most láttam az apróban egy Harbeth hangfalat,lehet pont a Tiéd volt.Az is jó lehet?
25 nm a szoba ,de 3,60 a belmagasság. :-)
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Sziasztok!
 
Naim Ariva hangfalról van valakinek tapasztalata?Egy Nait5i elboldogulna vele?
Nagyobb szobába költöztem és a jelenlegi Proac Tablette 2000-nek egy kicsit kevés a mélye.
Milyen hangfalakkal érdemes még próbálkozni jó lehet a naimhoz?Árban olyan 250e körül van rá keret.
 
Köszönöm!
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »



Szó esett hangfalakról,  sokan sokfélét hallgatnak Naim-el.
Egy nekem, szemre tetszetős rendszer Sonus-al.
A sokat emlegetett szinergiára és hangjára kíváncsi lennék.
Vélemény , Urak ?

 
Arra kíváncsi lennék, hogy ez a szemre tetszetős rendszer ebben a fénykép alapján legalábbis feltételezhetően csillapítatlan környezetben, a hangfalakat úgy kb. 50-60cm-re a falra tolva mennyire tudja kifutni magát!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Az elektromos viselkedések:
 
D2008-8511:
 

 
HiquphonOWII:
 

 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »




Kezdem én, szerintem olyan 45%....

 
Az elején szerintem 5-10%, aztán ahogy kezd bejáratódni és a füled átállni szép lassan emelkedni fog ...
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 20:06
Értékelés: 26

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: natilla »



.
 
Kezdem én, szerintem olyan 45%....
 
??

50%, vagy jobb lesz vagy nem
A komoly gondolatom 30 %
Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Naim Nac 202
Naim Nap 200
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Van egy pár Spendor, amelyben magassugárzót kell cserélni, történetesen pont az van benne, mint az SBL -ben, a ScanSpeak D2008, a nem ferro-fluidos; pici rendszerben hallgatják, bármi jó lenne, csak szóljon.
Van így egy lehetőség kipróbálni valamit az SBL 20 éves tweeterei helyett; nyilván, amelyik jobb, az marad.
Van tweeter, aminek minden mérete akkora, mint a 2008 -as; egy egyik persze az eredeti ScanSpeak, kapható,
 

 
a másik a Naim-modifikált D2008, ők ragasztottak a hátuljára egy darab bronzlapot, az is van, és van egy harmadik, ami egy célzottan D2008 kiváltó magassugárzó, ez a Hiquphon OW2
 

 
Hosszas információkeresés után az utóbbiba belevágtam; 200Euró, vagyis kb. 80 Euró a ruletten most.
Az lejött, hogy jó magassugárzót készíteni rendkívül nehéz; az űrtechnika látványosan betört, de a zeneiség sokszor veszít, sokszor nem, az előtte lévő hangváltóban ha csak egy ellenállásra ránézünk, változik a hang, szóval nem egyszerű.
 
Megjött a cucc,
 

 
Mielőtt beteszem, arra gondoltam, saccoljuk meg az esélyt, % -ban, hogy jobb lesz-e a hang, úgy objektíve, vagy nekem,  vagy nektek, ha hallgatnátok, szóval úgy érzésből.
Ismerjük a Naim -et; nálam eddig az egyetlen idegentest, amit befogadott, az az SL2 hangváltója; persze később kiderült, a kapcsolása tökugyanaz, mint az SBL -é.
 
Kezdem én, szerintem olyan 45%....
 
??

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 204

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Tudom, hogy ez nem a Zu topic, de ha már szóba került, nem tudom megállni, hogy ne szúrjak be egy részt a honlapjukról, amiben a Zu Omen Def-ről írnak:
 
"It’s a speaker that can go toe to toe with many of the best loudspeakers in the world, is happy with the vast majority of amps, looks sweet, is built to last a lifetime, and all at a price that most working music heads can afford after a roof, wheels, and maybe a girlfriend."
 
Tipikus Zu, zseniális!
 
:)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
Vélemény , Urak ?

Meghallgatás nélkül?
Szépek a Sonusok, ez tény.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Szó esett hangfalakról,  sokan sokfélét hallgatnak Naim-el.
Egy nekem, szemre tetszetős rendszer Sonus-al.
A sokat emlegetett szinergiára és hangjára kíváncsi lennék.
Vélemény , Urak ?


Online
Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 204

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

Ez így van, csak sajnos hajlamos vagyok meggoldoni magam az eladások kapcsán (persze csak amíg az üzlet nincs megkötve), szóval tessék sietni, ha valakit komolyan érdekel!

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Na kérem, ha valakit komolyan érdekel a Zu hang, feldobtam egyet az Adás-Vétel topikba
Nem az első, amit bedobsz
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Online
Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 204

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

Na kérem, ha valakit komolyan érdekel a Zu hang, feldobtam egyet az Adás-Vétel topikba

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én anno a Nait XS és a forrás közé bepattintottam egy Kimber SilverStreak-ot, nem fájt.  Elég költséges volt mikor kiváltottam a Kimbert, vettem egy Naim DAC-ot, a forrás->DAC közé egy Naim DC1 digit ic került a DAC->XS párost pedig egy SNAIC kötötte össze.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ear, nem a kábelezés    mozgatta meg a füleimet, mint azt alább írom is - abból meg egyébként láttam már nagyon durvát is
 
Mi számít az olvasatodban nagyon durvának? Milyen készülékkel?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



amire trane gondolt, az pontosan az, amit én leírtam a mai, 11:59h-s h.sz.-ünkben , azaz: Naim CD5i (ha jól emlékszem ) + Naim NAC92/NAP90 + Nordost hálózati + NAC A5 + Zu Omen   (p.s.: olvastam BJ vonatkozó h.sz.-ét, de én ezt a rendszert ismertem B.J. Zu-s rendszerének), de alapvetően a NAC92/NAP90 + Zu Omen kombináció ütött szöget a fejembe
 
és jelentkezek majd, Józsi - de előre is köszi

 
 
Nem Omen, hanem a Tone egy speciális változata, lásd az alábbi hozzászólásomban. Nagyon jól illenek egymáshoz. Ritmika, rendkívüli gyorsaság, zeneiség, s térbeliség egyszerre jellemző a hangra. Ez utóbbi is fontos szempont volt nekem, ezért nem erőltetem a Naim hangsugárzó vásálást. Az Ovator tetszene, de arra nem futja sajna.
A Nordostot felejtsük el, az még a Royd-nál volt.
Naim-ZU

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Ha nem vagyok indiszkrét, melyik Zu típust vagy szerencsés, nap mint otthon hallgatni?
 
Ez lenne az  : http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ent=701456
Naim-ZU

Online
Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 204

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Kicsit bővebben ha írnátok a Zu -ról.Na jó, de melyikről?  
A Zu egy alapvetően fiatal cég, és mintha egy kicsit még az útkeresés fázisában lennének, emiatt a különböző modellek hangzása néha jelentősen eltér. Nagyon jó fej fiatal srácok alkotják a csapatot, akik hál' istennek nem veszik túl komolyan magukat, és képesek Rollins Band-del demózni a cuccukat egy hifi show-n . 10 colos Eminence gitárhangszórókat modifikálnak szélessávúvá, ez a márka védjegye. Ez a szélessávú felel a teljes frekvenciatartomány reprodukálásáért egészen 8-12 kHz-ig (modellenként változik), ahonnan szintén valamelyik Eminence magassugárzó veszi át a stafétát. A keresztváltó funkcióját egy, a magassugárzó elé kötött kondi látja el. A dobozok többsége alul van kihangolva, ún. Zu-Griewe technikával. Érzékenységük nagy (96+ dB), az impedanciájuk magas (8-16 Ohm), és nagyon jól terhelhetők. A nagyobb dobozaikban aktív mélysugárzót alkalmaznak, szintén Eminence hangszóróval.
 
Ami a hangjukat illeti: nagy volumenű, robosztus, direkt, karakteres hang. Az utóbbi évek újításainak köszönhetően a mai modellek kifinomultabbak, transzparensebbek, jobb a basszusuk és könnyebben "befogadhatóak", mint a régebbi példányok, de az átlag hifista gyomrát még mindig könnyen megfekszi

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Sztem Trane nem a Zu-ra gondolt...
Már nicns itthon Nordost,de attól még nem volt rossz az egység azzal sem. De csak egy tápkábel volt az a végfokban. A Royd jóval nyitottabb votl vele, s a mélyek minősége tetszett benne igazán
 
Én úgy olvastam, hogy a ZU-ra is gondolt amúgy.
Naim-ZU

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Semmi gond! A lényeg, hogy neked bejöjjön. De tényleg.
Csupán elmosolyodtam azon, hogy trane mennyire mást gondol a ZU-ról. Ilyen hobby ez.
(Íme a tanuló példa arra, hogy nem szabad csupán fórum vélemények alapján vásárolni, vagy is lehet, csak lutri...)

 
Perzse, abszolút nem szabad csak az olvasottak alapján véleményt mondani
A ZU elég egyedi hangzású, viszont nekem tökéletes választás volt. De azt is tudom, hogy sok hifistának ez nem biztos, hogy bejön, de így szép a dolog. Nekem az itthoni rendszer hangja után szinte mindenhol rendkívül kevés a középtartomány mind mennyiségileg, mind minőségileg. ear fórumtárs jó l leírta a tapasztalatait a blogjában, sokkal kifinomultabban, mint én azt tudnám, ott érdemes annak utánaolvasni, akit érdekel.
Naim-ZU

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Semmi gond! A lényeg, hogy neked bejöjjön. De tényleg.
Csupán elmosolyodtam azon, hogy trane mennyire mást gondol a ZU-ról. Ilyen hobby ez.
(Íme a tanuló példa arra, hogy nem szabad csupán fórum vélemények alapján vásárolni, vagy is lehet, csak lutri...)

Sztem Trane nem a Zu-ra gondolt...
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nem igazán tudom, hogy ez msot komoly-e, így nem reagálnék többet erre az előző posztomnál.
Semmi gond! A lényeg, hogy neked bejöjjön. De tényleg.
Csupán elmosolyodtam azon, hogy trane mennyire mást gondol a ZU-ról. Ilyen hobby ez.
(Íme a tanuló példa arra, hogy nem szabad csupán fórum vélemények alapján vásárolni, vagy is lehet, csak lutri...)
.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Nocsak nocsak, kezd érdekes lenni...
 
Nem igazán tudom, hogy ez msot komoly-e, így nem reagálnék többet erre az előző posztomnál.
Naim-ZU

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


na az biztos, ha BJ benne van és meg tudom oldani, meghallgatom a rendszerét, mert amit én és eddig a Naim 9-es szériájából/ról és a Zu-ból/ról megtapasztalatam, hallottam és olvastam, ill. amit a Nordost-okkal megéltem, hát az alapján nem tudom elképzelni, hogy lehet azt egyáltalán hallgatni    ezt ne!    vedd kritikának, Józsi, lécci - ez egyszerűen gyakorlati szkepticizmus
 
A Norodst már nincs, azóta az ezüst-arany DIY tápkábel miuzsikál.
A Valhalla réz-ezüst hangfalkábel is tökéeltesen illeszkedett a naim-hez egyébként. Most NACA5 van a ZU-hoz.
S hidd el, hogy nagyon jól kijönnek egymással. a Naim a ZU-hoz nagyon jó, vagy fordítva. Itt nincs már összevisszaság. Full Naim rendszer egy ZU-val a végén. Csak a tápkábelek nem Naim típusúak.
S egyszer szívesen látlak majd, ha berendezem az új lakást.
Naim-ZU

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: audioline »


na az biztos, ha BJ benne van és meg tudom oldani, meghallgatom a rendszerét, mert amit én és eddig a Naim 9-es szériájából/ról és a Zu-ból/ról megtapasztalatam, hallottam és olvastam, ill. amit a Nordost-okkal megéltem, hát az alapján nem tudom elképzelni, hogy lehet azt egyáltalán hallgatni    ezt ne!    vedd kritikának, Józsi, lécci - ez egyszerűen gyakorlati szkepticizmus
Nocsak nocsak, kezd érdekes lenni...
.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”