Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Off: 
 
Tudna valaki adni Nandi28-hoz egy telefonszámot vagy email címet? Nem tudom a privát üzenetekkel elérni sajnos, pedig kellene beszélnünk.
 
Hálás köszönet. 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


erdekes konstrukcio igazabol a hifis dobozokra gondoltam, de a studios monitorok mar regota piszkaljak a fantaziamat, kevesebb a vudu. a regebbi nagy papirmembranos studiomonitorok mar regota a listamon vannak, csak eppen hely nincs hozza.
 
A Diablo Utopia magas és közép sugárzója van benne, kiegészítve egy W szerkezetű mélysugárzóval és a passzív membránnal.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

erdekes konstrukcio igazabol a hifis dobozokra gondoltam, de a studios monitorok mar regota piszkaljak a fantaziamat, kevesebb a vudu. a regebbi nagy papirmembranos studiomonitorok mar regota a listamon vannak, csak eppen hely nincs hozza.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Kivancsi leszek, hogy a naimes dobozokra jellemzo szaraz, de zenei torteneseben pontos hang mikor jelenik meg a focalnal. Szvsz sose gyart egyaltalan vki meg ilyen jellegu dobozt?
 
Ha innen nezem, akkor meg a naim, mint rendszer mas lesz.

 
A Focal aktív dobozok, különösen a 3 utas SM9 véleményem szerint pontosan ilyen. A tetején lévő passzív mélysugárzó segítségével igen hasonlít a mélye ahhoz a precizitáshoz, amit például az SL2 tud, csak több súlya van a hangszereinek és mélyebbre megy. Na és persze sokkal hangosabban is tud szólni, ha ez valakinek szempont. 
 
Focal SM9 review from the experts at whathifi.com
 


Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Kivancsi leszek, hogy a naimes dobozokra jellemzo szaraz, de zenei torteneseben pontos hang mikor jelenik meg a focalnal. Szvsz sose gyart egyaltalan vki meg ilyen jellegu dobozt?
 
Ha innen nezem, akkor meg a naim, mint rendszer mas lesz.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

A Kimber SS-t én is szerettem! Logitech SB Duet és Nait XS között volt először.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

nekem a srac naimes rendszerbe a performancet ajanlotta a masik nemtom milyen.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »


+1 a flashback performance rca-din kabelnek... most erzem ugy, hogy azt a hangot hallom, amihez hasonlo ot evvel ezelott a szobamban zenelt.
 
Nálam is flashback muzsikál a csöves előfok és a NAP-200 között, csak a premiere változat és tökéletesen elégedett vagyok vele.
 
Amikor a Nait1-et hallgatom a forrás egy 14 dB csillapítású Kimber Silver Streak-en keresztül csatlakozik, az még jobb.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

+1 a flashback performance rca-din kabelnek... most erzem ugy, hogy azt a hangot hallom, amihez hasonlo ot evvel ezelott a szobamban zenelt.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Sziasztok fúrumtársak, lenne egy kérdésem: Mennyiért jó vétel egy szép állapotú piros ledes Naim nait 1-es? Köszönöm.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



..  gondolják a laikusok. A világ legnagyszerűbb mérnöki alkotásairól azonban sorra kiderült, mennyire fontos szerepet játszott tervezésükkor az intuíció és kreativitás. Legtöbbször maguk a mérnökök mondták el:))
 
2) Az épületakusztika fogalmának szinte még értelme sincs "empirikus megközelítés" nélkül. Hiszen a valós értékítélet emberek tapasztalataiból adódik össze...

 
szerintem sem kerdeses, hogy az akusztika (is) fizikai/termeszeti törvenyeken alapul.
es ki is lehet szamolni: egyszerü helyzetekre !  azaz egyszerü geometriai alak, ismert anyagu felületek, amiknek tudjuk a jellemzöit (nem azt, hogy sarga szinü a fal, hanem az akusztikai szempontbol lenyeges jellemzöit: elnyeles, visszaverödes, stb. termeszetesen mindezt frekvencia függvenyeben).
 
a valosagban ezek nem ismertek, elegendöen pontos bemenö adatok hianyaban pedig nem szamolhato. ..pontos bemenö adatokkal elvileg szamolhato lenne, de annyira bonyolult (az összes bemenö adatot pontosan tudni), hogy celszerübb a gyakorlatban folytatni a vizsgalatokat
 
(szerintem ez igen sok mernöki - es valoszinü nem csak mernöki - területen van igy, az en mernöki területemen is; ki lehetne szamolni, sokat szamolunk is, de kiserleti mereseket - irgalmatlan adatmennyisegekkel - es elemzeseket folytatunk)

Avatar
háti12
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.03.13., vas. 18:31
Értékelés: 38

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: háti12 »

Már jó ideje figyelem ezt a topicot , és szívessen olvasom  különösen azért mert már régóta birtokolok naim komponenseket. Útóbbi időben sokszor találkoztam különböző  naim hírdetésekkel , főleg erősítő fronton. Már régóta furdalja a kiváncsiság az oldalamat különösen 5 sorozat komponensei ( naim 5, 5i, 5i-2) jelenleg sima 5 tulaja vagyok. Nem is hierarchia érdekel , hanem megéri -e az befektetés ami két( 3) erősítő használt piaci árértéke között van.
          
              
            

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Az igazán jó akusztika valóban törvényszerűségeken alapul.
Csak az a gáz, hogy nem minden faktort ismerünk.
Néhány igen régi templomban annyira jó, gyakorlatilag ok nélkül, hogy úgy tűnik, a tudás java mára elveszett...
 
Otthoni szobánkban mit lehet tenni? Szkeptikus vagyok: sokat nem. Szerintem  berendezéseink intuitív választása még így is nagy játékteret ad; sok rossz tényező/adottság kicselezhető.
 
A Naim itt milyen? Szerintem, mint a többi. Hajlamosak vagyunk pl. a rossz basszust az akusztikára kenni, szinte mindig. Holott a komponensek, főleg az erősítő-hangdoboz páros összeválogatása, vagy egyszerűen egy sokkal jobb erősítő alkalmazása hirtelen megszünteti a rossz akusztikát...
ugyanakkor az is világos, hogy a falra tolható hangsugárzók alkonya/nem-előretörése majdnem tisztán akusztikai problémák miatt van. Pl. az SBL/SL2/DBL egyes szobákban nem szól jól, akkor sem, ha a fejünkre állunk.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez súlyos tévedés ! Az akusztika, fizikai és matematikai, törvényeken alapul, semmi köze nincs az empirikus megközelítéshez.
..  gondolják a laikusok. A világ legnagyszerűbb mérnöki alkotásairól azonban sorra kiderült, mennyire fontos szerepet játszott tervezésükkor az intuíció és kreativitás. Legtöbbször maguk a mérnökök mondták el:))
 
2) Az épületakusztika fogalmának szinte még értelme sincs "empirikus megközelítés" nélkül. Hiszen a valós értékítélet emberek tapasztalataiból adódik össze...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Ez súlyos tévedés ! Az akusztika, fizikai és matematikai, törvényeken alapul, semmi köze nincs az empirikus megközelítéshez.Maga az akusztika persze... 
Amennyiben egy studioban laksz, meg a hifinek rendeled ala a berendezest, akkor biztos igy van. A masik hogy egy idealizalt vilagban sem igy van, kulonben nem lenne teli a hifi ennyi inegzakt dologgal. Ill a hifi messze nem a tokeletes reprodukciorol szol, hanem vmi fuszerezett, szinezett hangrol, 20 helyen megboritva mindent. Ezutan marad a kiserletezgetes, hogyan tudod a szezont a fazonnal osszeparositani. Ez meg a legtapasztaltabbnak sem megy elsore.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: muvimi »


khm-khm...   hfalakat és stúdiót, vagy bármit, télleg így terveznének? nem úgy van, hogy ellestük a Természettől a tudásunkat (vagy mit) , s az alapján kitaláltunk valamit (monnyuk matematika) - amit pont a fenti esetekben, s manapság (már csupán, de) minimum az ún. végső fázisban, és bevallottan mindig, auditív teszetkkel erősítenek meg?...
Ez most komoly? Olvass utána egy kicsit, hátha megvilágosodsz. ( szoba akusztikáról van szó )

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: muvimi »



 
azert kiszamolom, mert mindig nagyon erdekeltek az ilyen megkozelitesek, de szvsz ez sokkal inkabb empirikus hobby egyeni izlesekkel es lehetosegekkel.

Ez súlyos tévedés ! Az akusztika, fizikai és matematikai, törvényeken alapul, semmi köze nincs az empirikus megközelítéshez.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Elhelyezés.... nem egyszerű, próbáltam magamtól megtalálni a dobozaim ideális helyét, sehogy sem sikerült. Aztán egy barátom ajánlotta a Cardas oldalán található szobatípusoknak megfelelő ideális hangfal elhelyezést, és ha nem is tudom olyan mértékben elhúzni a faltól a dobozaimat, ahogy a Cardas féle számítás alapján kellene (így is kb. 1 méterre van a faltól, pedig első reflexes) de az oldalfalaktól való ideális távolság megtalálásában mindenképp hasznos volt. 
 
Szóval, ha valaki szeret számolgatni, kísérletezni, klikk alább:
 
http://www.cardas.com/room_setup_main.php

Megnéztem és kiszámoltam a kalkulátorral az én szobámban az ideálisnak gondolt elhelyezést. A 4m-es hátsó faltól 1,8m-re az oldalfalaktól 1,1m-re kéne elhúzni a dobozokat. Hát eléggé a szoba közepére kerülnének....
Tulajdonképpen a berendezések elé kéne raknom.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Elhelyezés.... nem egyszerű, próbáltam magamtól megtalálni a dobozaim ideális helyét, sehogy sem sikerült. Aztán egy barátom ajánlotta a Cardas oldalán található szobatípusoknak megfelelő ideális hangfal elhelyezést, és ha nem is tudom olyan mértékben elhúzni a faltól a dobozaimat, ahogy a Cardas féle számítás alapján kellene (így is kb. 1 méterre van a faltól, pedig első reflexes) de az oldalfalaktól való ideális távolság megtalálásában mindenképp hasznos volt. 
 
Szóval, ha valaki szeret számolgatni, kísérletezni, klikk alább:
 
http://www.cardas.com/room_setup_main.php
Ezt lehet, hogy megpróbálom.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


erdekes ez a szamitas, de mi a helyzet a szobaban levo dolgokkal vagy hogy hol az ajto, ablak? egy szonyeg, szekrenysor, stb eleg jelentosen befolyasolja a dolgokat. pl ha tehetnem, kivagnam a szonyeget, mivel eleg csillapitott a szoba. sose szolt ugy a rendszer, mint amikor a tisztitoban volt a szonyeg
 
de szeretnek en is egy olyan jatszo szobat, ahol a hifi az elsodleges szempont. amikor idekoltoztunk, amugy igy is volt. elso a hifi (!) felkialtassal majd en elobb kikiserletezem, hogy hol lenne az optimalis helyuk, aztan utana johet a butorok masik fele. hat miutan beraktuk a maradekot is, hadd ne mondjam, hogy milyen sz*r lett. jott a veszterv, ami szerencsere mukodott. nem mondom, hogy ez a legidealisabb hely, de sok kutyu fordult mar meg itt az elmult nyolc evben. elobbutobb mindig sikerult ide rendszert epiteni. a legutobbi ot even keresztul mukodo, budget lanc ott is van az alairasban.
 
azert kiszamolom, mert mindig nagyon erdekeltek az ilyen megkozelitesek, de szvsz ez sokkal inkabb empirikus hobby egyeni izlesekkel es lehetosegekkel.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



szvsz, s mint arra utaltam volt, a Nait a Jungsonokkal nem igazán jön ki
 
'utolsó próbaként' azért, ha van lehetőséged (az általad leírtak tükrében) pakolgatni a hangfalakat valamerre, próbáld meg még ezt; néha az elhelyezés óriásit tud dobni a hangon, akár abban a vonatkozásban is, amiben szűkölködni találod a rendszert   nekem anno a Heybrook Sextet-tel kellett a legtöbbet helykeresni, de mikor meglett a Legjobb Hang-pozíció, a hangfalak elkezdtek ZENÉlni, s egyszerre megjött az addig hiányolt dinamika és basszus is - s csupán (bármennyire is valószínűtlennek tűnik) előre 7, oldalra 9cm-en múlt a dolog...   de tudom, a szobám nagyon vacak akusztikájú, így egyértelmű volt az ide-oda tologatás kényszerűsége. úgyhogy

 
Elhelyezés.... nem egyszerű, próbáltam magamtól megtalálni a dobozaim ideális helyét, sehogy sem sikerült. Aztán egy barátom ajánlotta a Cardas oldalán található szobatípusoknak megfelelő ideális hangfal elhelyezést, és ha nem is tudom olyan mértékben elhúzni a faltól a dobozaimat, ahogy a Cardas féle számítás alapján kellene (így is kb. 1 méterre van a faltól, pedig első reflexes) de az oldalfalaktól való ideális távolság megtalálásában mindenképp hasznos volt. 
 
Szóval, ha valaki szeret számolgatni, kísérletezni, klikk alább:
 
http://www.cardas.com/room_setup_main.php
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


hat probaszinten tudok az elhelyezessel jatszani, csak eppen ertelme nem lesz, mert a konzol eleg fix a falon ha vmi nem mukodik, akkor sajnos mennie kell, mert en ide keresek megoldast az elkovetkezendo idore. nagyon nem egyszeru tema ez (plane nem kompromisszummentes), az alatetekkel sokat jatszottam mar, eljatszogatok a kabelekkel is kicsit - de ha vmi mukodik, akkor nem ezen szokott mulni.
 
szvsz nsattal jarnek a legjobban, de szep allapotut jo arban az egesz euban nehez levadaszni, pedig honapok ota rajta vagyok a teman. januarban a tetu mobilnet miatt csusztam le egyrol

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


nem akarom indyt egyelore ilyennel terhelni, amugy persze, szivesen megfulelnem - en szeretem a meleg hangu cuccokat, az ilyen kis dobozoknal meg nem is jon rosszul szandekosan mentem el az xs fele, az 5i csak az ara miatt jott volna a kepbe.
 
most meg nagyon sok a varialas a rendszerben, de a sarkallatos pontok:
jungson + naim kabel - tud nagyon jo is lenni, de erezhetoen tulnagyitja a dolgokat. elkezdodik a zeneben vmi, nagy csimbummal, aztan utana meg nem tortenik semmi. ezt persze lehet a kis dobozra fogni, de
jungson + olcso rca ic - hifis szempontbol visszalepes, de ez a kabelt hasznaltam az 5ihez, ott is kedvenc volt (kf is hallotta nalam, es meg is lepodott). itt helyere kerult a minden. egyseges szinpad, a zene naimesen egyben jelenik meg, es aranyosan kicsinyit mindent. ugyanugy nincsenek energiai (ekkora doboznak mitol is lennenek), de ugyanugy elhallgatok rajta egy rockzenet, mint a tobbi rendszeremen
sonata + naim kabel - elsore szo szerint mellbevago, amilyen energiak jonnek a szinten nem nagy dobozbol. a nagyitos dolog szerintem itt is mukodik, nem hallgattam sokat - annyira hatasvadasz, hogy elsore nehez masra koncentralni. nem is hallgattam mast, csak rockzeneket de sonata becsapos tud lenni, mert tenyleg szinte minden rendszeren tud zenelni. messze nem olyan finom doboz, mint a jungson, de ebben a felallasban nincs meccs, o a nyero.
 
a masik amit fontos emlitenem... hogy konzolon vagyunk. es a baby miatt ott is maradunk ez sokmindent behatarol, de a legjobb alternativat kell kihozni a dologbol. nekem az a tapasztalatom, hogy amelyik rendszer igazan jo, az tenyleg a polcon is zenel (a jpwk ilyenek).

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


A klotz usb-ről mit lehet tudni?
 
dragabb usb kabelem meg nem volt, csak par masikkal vetettem ossze (lacie flat, nuforce) - a nyomtatokabel kivetelvel en olyan nagy elterest nem talasztaltam. egyik kicsit erre szolt, a masik meg arra. meg esetleg a suprat kiprobalom.

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Lazac »


A klotz usb-ről mit lehet tudni?
 

 
 
gep usb - klotz usb - schiit modi dac - naim szurke rca-din - nait xs - nac a5 - jungson ls3/5a


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”