Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi, na ez nagyon hasznos infó, legközelebb megnézem. 
Én nem kapcsolgatnám a főkapcsolót, nem is dugogatnám a hangfalkábelt.
Ez egy teljesen normális AB osztályú erősítő, kis nyugalmi árammal.
10-20W-nál biztosan nem fogyaszt többet jel nélkül. Az meg áramfogyasztás miatt lényegtelen. 
A hangminőségre is jótékony, ha folyamatosan áram alatt vannak az alkatrészek.

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »



Szerintem nincs összefüggés a "lötyögés" és a bekapcsolási tranziens között.
Ahogy nézem, ebben nincs relés kimeneti hangfal védelem, késleltetett bekapcsolás, azonnali kikapcsolás a tranziensek hangfalra kerülésének elkerülése érdekében.
Ez a hangminőség szempontjából előny, a hangfalra kockázatos lehet, ha bármi meghibásodás van az elektronikában. Ha DC kerül a hangszóró kimenetre, akkor az tönkreteheti a hangfalat is, ha tartósan ott marad. A be és kikapcsolási koppanás csak szépséghiba, ha üzem közben nincs DC a hangfalkimeneten. Ezt azért én megmérném. Ha nincs műszered, figyeld meg a hangfal mélysugárzójának a membránját. Kapcsold be az erősítőt és figyeld, hogy megmozdul-e a membrán. Ha csak kimozdul, de visszatér nyugalmi állapotába, akkor nincs gond. De ha a membrán kimozdul és ott is marad, akkor baj van. Jobb, ha nem hallgatod tovább, mert leéghet a hangszóró.

Köszi, na ez nagyon hasznos infó, legközelebb megnézem. 

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szólni szól, semmi nem változott szerintem, csak bekapcsoláskor jelentkezik.
Úgy értem, hogy lötyög a készülékbe épített csatlakozó terminál, mikor a kábelt mozgatom.
A guta majd meg üt, hogy lehettem ekkora tulok         

Szerintem nincs összefüggés a "lötyögés" és a bekapcsolási tranziens között.
Ahogy nézem, ebben nincs relés kimeneti hangfal védelem, késleltetett bekapcsolás, azonnali kikapcsolás a tranziensek hangfalra kerülésének elkerülése érdekében.
Ez a hangminőség szempontjából előny, a hangfalra kockázatos lehet, ha bármi meghibásodás van az elektronikában. Ha DC kerül a hangszóró kimenetre, akkor az tönkreteheti a hangfalat is, ha tartósan ott marad. A be- és kikapcsolási koppanás csak szépséghiba, ha üzem közben nincs DC a hangfalkimeneten. Ezt azért én megmérném. Ha nincs műszered, figyeld meg a hangfal mélysugárzójának a membránját. Kapcsold be az erősítőt és figyeld, hogy megmozdul-e a membrán. Ha csak kimozdul, de visszatér nyugalmi állapotába, akkor nincs gond. De ha a membrán kimozdul és ott is marad, akkor baj van. Jobb, ha nem hallgatod tovább, mert leéghet a hangszóró.


Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Egyébként muszáj ki-be kapcsolgatni a főkapcsolóval? Nem hiszem el, hogy nincs készenléti kapcsoló a távirányítón.
Eddig azért nem mertem rákötni a HM pre-outjára, mert már a feleségem így is háborog, mennyi mindent kell kapcsolgatni, ha tv-t akar nézni. 
Inkább dugdosom a hangfalkábelt, mikor zenét hallgatok.

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Nekem is elég nagyot ránt a hangfalona  végfok bekapcsoláskor. De ez bajt nem okoz.
Köszi, ez "megnyugtat" amúgy küldtem neked privit.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Nekem is elég nagyot ránt a hangfalona  végfok bekapcsoláskor. De ez bajt nem okoz.
Naim-ZU

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


A terminál nekem a superunitin is lötyög, a dacon és az xs-en is lötyögött, a másik jelenséget nem tapasztalom, bár én nem kapcsolgatom ki-be
Köszi.
Megtennéd nekem, hogy ki majd bekapcsolod hátul a főkapcsolóval?
Köszi

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

A terminál nekem a superunitin is lötyög, a dacon és az xs-en is lötyögött, a másik jelenséget nem tapasztalom, bár én nem kapcsolgatom ki-be
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »



És szól még?
Mit értesz azon, hogy  "meglazult a csatlakozó terminálja"?

Szólni szól, semmi nem változott szerintem, csak bekapcsoláskor jelentkezik.
Úgy értem, hogy lötyög a készülékbe épített csatlakozó terminál, mikor a kábelt mozgatom.
A guta majd meg üt, hogy lehettem ekkora tulok         

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lehet hazavágtam az erősítőt. 
Át kellett rendezni a hifi állványt, és mikor ki akartam húzni a tápvezetéket, meglazult a csatlakozó terminálja. 
Mikor bekapcsolom a főkapcsolót, nagy koppanás-csattanás féle hallatszott a hangfalból. (teljesen levett hangerőnél is)  .
Más is járt már így?

És szól még?
Mit értesz azon, hogy  "meglazult a csatlakozó terminálja"?

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Lehet hazavágtam az erősítőt. 
Át kellett rendezni a hifi állványt, és mikor ki akartam húzni a tápvezetéket, meglazult a csatlakozó terminálja. 
Mikor bekapcsolom a főkapcsolót, nagy koppanás-csattanás féle hallatszott a hangfalból. (teljesen levett hangerőnél is)  .
Más is járt már így?

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Vajon ezekkel hogy szólna a Nait 5i   :
http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs ... Query=naim
És mennyi idős lehet?

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


A guta megüt, hogy ez nem volt fenn 2 hete        :
http://www.hifisentralen.no/forumet/tor ... -nr-26377/

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Szerintem éppen van  de ebben nem értettünk egyet illetve más tapasztalatunk volt Péterrel.
MIndkettőnk kipróbálta a saját rendszerében.
Az én "fekete szériás" rendszeremben egyértelműen és minden tekintetben jobban "szólt" mint az alap verzió.
Péternek fenntartásai voltak és vannak a Hi-Line kiugró "hifis" paraméterei és általa közvetitett zenei nüanszok kérdésében.. 
Ezt ő majd leírta a naim forumon.
 

Szerintem nincs.
Néhány dolgot próbáltunk.
Látványosan kibillen a hang.
 
Persze ott a HiLine.
 

 
A legtöbb embernek bejön; sajna én a kivétel voltam...
A konstrukció érdekes; amolyan rezgés-orientált megközelítés.


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Szerintem nincs.
Néhány dolgot próbáltunk.
Látványosan kibillen a hang.
 
Persze ott a HiLine.
 

 
A legtöbb embernek bejön; sajna én a kivétel voltam...
A konstrukció érdekes; amolyan rezgés-orientált megközelítés.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Ide is beírom a kérdésemet:
Egy kis segítség kellene:
Cd s elődok közé van-e jobb alternatíva, mint a szürke DIN kábel? Annyit tudok, hogy RCA nem érdekel, hanem DIN-ben van-e jobb?
SNAIC-ben nekem az újabb fekete változat egyértelműen jobb a szürkétől.
Naim-ZU

Avatar
Moha1976
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2009.10.26., hétf. 13:55
Értékelés: 14

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Moha1976 »

Nagyon szépen köszönöm! Ilyenkor érzem ennek a fórumnak az igazi értékét!!!

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Így igaz, nagyon köszönöm még 1x a segítségedet és természetesen Linto-nak is a lehetőséget és a korrekt üzletet! Úgy érzem, jó időre befejeztem a keresgélést, most már tényleg Zenét hallgatok és Családommal együtt ÉLVEZEM minden percét!!! 
 
Örülök, hogy sikerült olyan játékost ajánlanom, amiért ennyire lelkesedsz. Sok jó zenét is kívánok hozzá!
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Volt kis időm elmélyülni az új szerzeménnyel. 
Első benyomásaim:
Hiába "csak" 2x50 watt, mint a Harman Kardon AVR255, mégsem lehet ugyanazon a hangerőn hallgatni (HK 3/4, Naim max 1/3).
Hihetetlen mennyiségű és minőségű basszus van, műfajtól függetlenül. Pl. metál zenén a lábdobot (is) tökéletesen hallani.
A magasak szépen csilingelnek, mégis sokkal jobban kontroll alatt vannak tartva, soha nem bántóak.
Ezek csak a HK-val szembeni különbségek, Proson hangfalkábellel. 
Teljesen le vagyok nyűgözve  .
Kedden jön a Naim hangfalkábel (használt, nagyon olcsón, E-bay-ről), kíváncsi vagyok túl tudja-e még ezt is szárnyalni.

Avatar
Moha1976
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2009.10.26., hétf. 13:55
Értékelés: 14

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Moha1976 »


Erről jut eszembe, hogy tegnapi nap folyamán, innen a fórumról új Naim kedvelővel bővült a "tábor". Egy cd5x mutatta meg, milyen egy jó Naim pörgető.
Így igaz, nagyon köszönöm még 1x a segítségedet és természetesen Linto-nak is a lehetőséget és a korrekt üzletet! Úgy érzem, jó időre befejeztem a keresgélést, most már tényleg Zenét hallgatok és Családommal együtt ÉLVEZEM minden percét!!! 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Nagyszerű.  élvezd a zenét vele. !
Üdv

Hali.
Tegnaptól én is Naim tulajdonos vagyok   Beszereztem egy Nait 5i-t.
Tegnap csak kb. 20 percem volt kicsit játszani vele, de az már teljesen biztos, hogy az én Focal-jaimmal sokkal jobban szól, mint az eladó Linn polcsugárzóival
Részletek később....


Avatar
ujviking
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.06.25., hétf. 14:19
Értékelés: 23

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ujviking »


Hali.
Tegnaptól én is Naim tulajdonos vagyok   Beszereztem egy Nait 5i-t.
Tegnap csak kb. 20 percem volt kicsit játszani vele, de az már teljesen biztos, hogy az én Focal-jaimmal sokkal jobban szól, mint az eladó Linn polcsugárzóival
Részletek később....

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: SSS »


Nincs miről beszélni, aki szereti annak van, aki nem, annak nincs, ilyen egyszerű a Naim. Nem magyarázzuk bele a másikba, hogy márpedig ez jó.
 
Nekem bejön, mióta megvan eszembe sem jutott cserélgetni. Néha megfordúl a fejembe a biamp, de nincs akkor a motiváció, hogy bele is vágjak. Jó ahogy van.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Egyetértek.
A korábbi "olive" ( szürke színű ) szériás CD lejátszóknál, akár a CDS1 vagy CDS2 nagyon finom lejátszók.
"Hátránya" a CDS sorozatnak, hogy csak külső naim  ( ún. XPS ) táppal futnak, ami megint csak
a pénztárcát terheli, de cserébe egy - az x sorozathoz képest - sokkal életszerűbb, analóg jellegű hangzást kapunk.
A naim tápokat klónozza egy Teddy pardo nevű kis cég, ahol az eredetitől jelentősen olcsóbban meg lehet szerezni a CD khez vagy előfokhoz tökéletesen passzoló tápegységet.
A teljesítményük - az eredeti tápokkal összehasonlítva - kisebb rendszereken kiegyenlített(nek tűnik ) magasabb szériákon azonban egyértelműen elmarad a naim saját tápjaihoz képest.
szép napot !
 
 

Nem csodálom, érdemes olcsóbb, sőt akár régebbi Naim vonalon is kutakodni, hallgatózni mert érhetik igencsak kellemes meglepetések az embert.
Én a Naim cd 3.5-tel jártam úgy már sokszor, hogy miután meghallgattam és hazamentem igencsak keresgéltem az akkori rendszeremben a hangokat, az igaziságot, meg azt az elementáris magával ragadó erőt, ami bevonja az embert a zenébe. (Akkor még igencsak fintorogtam a Naim cd játszókra... )
Ja, és egy beépített vékonka hálózati kábellel, meg egy din-rca átalakítóval szól úgy ahogy.


Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Remek, hogy lett egy ilyen topic!

- a cd lejatszo resze olyan hangokat varazsolt elo egy nem is extra cdrol hogy azonnal beleszerettem
 
Azert ez a cd lejatszos dolog nem hagy nyugodni
 
 
N.

 
Nem csodálom, érdemes olcsóbb, sőt akár régebbi Naim vonalon is kutakodni, hallgatózni mert érhetik igencsak kellemes meglepetések az embert.
Én a Naim cd 3.5-tel jártam úgy már sokszor, hogy miután meghallgattam és hazamentem igencsak keresgéltem az akkori rendszeremben a hangokat, az igaziságot, meg azt az elementáris magával ragadó erőt, ami bevonja az embert a zenébe. (Akkor még igencsak fintorogtam a Naim cd játszókra... )
Ja, és egy beépített vékonka hálózati kábellel, meg egy din-rca átalakítóval szól úgy ahogy.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”