Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Egyes Naim rendszerek gyakorlatilag kilökik az idegen drótot. Összeférhetetlenek vele.
Létezhetnek olyanok, amelyeknél ez nem így van; a nagy sötétben bolyongás olykor szép vidékre vihet.
Jómagam bizonyosan elektronikára költenék. Miért?, mert jobb egy rossz drót által lefojtott jó CD játszó hangja, mint egy jó(nak vélt) drót által tuningolt közepes CD játszó hangja.

Nem kell megszakadni a keresgélésbe. Nem nehéz elektromosan kompatibilis (pl.) hangsugárzókábelt találni, az elektronikákhoz képest bagatel áron: és megveheted a nagy cd-t egy jó dróttal, de méginkább a nagyobb erősítőt egy jó kábellel. A NAC 5 egy erősen közepes drót, ő meg a deriváltjai behúzzák a féket rendesen.
 
Persze, gyorsan hozzáteszem, nem csak az én fülem szerint.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Pedig a kábelekkel olyan paraméterek javulhatnak fel, amelyeket elektronikával nem lehet elérni. Minek költenék nagyságrendekkel több pénzt nagyobb erősítőre vagy tápra, ha az egészet megfojtom egy NAC A5-el?!


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Egyes Naim rendszerek gyakorlatilag kilökik az idegen drótot. Összeférhetetlenek vele.
Létezhetnek olyanok, amelyeknél ez nem így van; a nagy sötétben bolyongás olykor szép vidékre vihet.
Jómagam bizonyosan elektronikára költenék. Miért?, mert jobb egy rossz drót által lefojtott jó CD játszó hangja, mint egy jó(nak vélt) drót által tuningolt közepes CD játszó hangja.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy »


Inkább elektronikában, nagyobb külső tápegységbe ( XPS stb ) fejlesszünk illetve lépjünk előre, ne a kábelekbe toljuk a pénzt
Pedig a kábelekkel olyan paraméterek javulhatnak fel, amelyeket elektronikával nem lehet elérni. Minek költenék nagyságrendekkel több pénzt nagyobb erősítőre vagy tápra, ha az egészet megfojtom egy NAC A5-el?!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1484
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Inkább elektronikában, nagyobb külső tápegységbe ( XPS stb ) fejlesszünk illetve lépjünk előre, ne a kábelekbe toljuk a pénzt 
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1484
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


.. ezt csak akkor tudnánk meg, ha saját rendszerben, saját füleinkkel több napig hallgatnánk...
Azután el lehetne dönteni hogy melyik a finomabb, nekünk tetsző, és ha pl a Chord cable "jobb" ,  megéri e a jelentős árkülönbség.
 
 
...viszont semmivel nem 'jobbak' - sőt...
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1484
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Köszi Gábor !
Ezek a kábelek legalább alacsonyabb árfekvésűek, mint az ugyancsak "naim-barát"  Chord vagy Vertere kábelek.
 
http://www.topaudiogear.com/index.php/w ... io-cables/
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: frankie »

Lényegében igen. Informálódom, hogy elérhetőbb áron, kispénzű hifista pénztárcájához mérten, mi illene egy szélessávúhoz.    Tudom, hogy mi lenne a jó, de az más kategória.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves fórumtársak!
 
Köszönöm a segítő hozzászólásaitokat a Naim + szélessávú dologban.       Még magam sem tudom, hogy melyik irányba indulok tovább erősítő vonalon.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


őszintén szólva én bevallottan és kifejezetten a neve miatt léptem bele a (pl.) Naim-vonalba, u.i. a harminc-egynéhány éves hi-fis tapasztalatomból ők (is) addig kimaradtak, s kíváncsi voltam, mit is tud a Naim valójában, amiért annyira szeretik vagy épp' elfordulnak tőle, azonban mégis óriási számú zeneőrültet mozgat meg    de ugyanez igaz még jópár márkára, amit tuttira ki fogok próbálni, mert érdekel a gyári leírásokból, tesztekből és a felhasználóktól olvasottak alapján szvsz és a fentiekből következően igazán mégiscsak a név az, ami vonzza az embereket - hogy aztán a Hangiak után marad-e az ember mellette, az egy másik kérdés...
 
nyilvan nem ugy fog az ember egy rendszert fulugyre venni, hogy rabok egyre a sokbol, hanem ajanlasok alapjan. ez terjesen normal. az nem az, ha szar az egesz, de ennek ellenere hallgatja, mert ez naim, stb. reszemrol vettem egyet hasra, es az akkor nalam levo kis monitorral olyan baromi jo parost alkotott, hogy nehez volt utana nem hinni benne. aztan kesobb a hifibuzulas miatt megis eladtam, de bennem maradt a hangja, hogy most ujra felultem a vonatra, ez volt az elso, amit beszereztem.
 
miattam hivhatjak masnak is, en nem vetek el semmit, csak tetszen. de majd egy ev mulva kiderul, hogy mennyire valt be, par honap utan nem mondom azt semmire, hogy ez a tuti. majd ha nem lesz ingerem cserelni. egyelore meg van.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »



Kedves fórumtársak. 
 
Emlékeim szerin régebben érdeklődtem tőletek, hogy Naim erősítőt érdemes-e szélessávúval párosítani. Ha jól emlékszem, akkor nem igazán kaptam választ a kérdésemre. Természetesen, ha én tévedtem, és rosszul emlékszem,  akkor megkövetlek benneteket, és bocsánatot kérek a hibámért. 
 
Szeretném tehát a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy Naim Nait5/5i-t érdemes-e szélessávúval párosítani? Van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? 
 
Előre is köszönöm.

 
Nekem nem jött be az egyutas hang + Naim.
Mármint jó volt, csak az SBL a maga bonyolult keresztváltójával, meg azzal a mélyközép hangszórójával, ami egyutasként próbálva brutál szörnyen szól, milliószor zeneibb volt.
Vagyis a Naim (meg sokan mások) valami furcsa kifordított filozófia szerint fejlesztenek.
Nem az van, hogy fogj egy alapvetően szép hangú mélyközép hangszórót, egy jó dobozzal, egy ügyes keresztváltóval és tweeter hozzáadásával növeld meg a sávszélek kiterjedését, és kész a finomság. Hanem készíts egy hangszóró-keresztváltó párost, ahol az alapvetően rossz hangból, amit a hangszóró kiad, egy jó bonyolult, 1 tonna alkatrésztartalmú elektromos-izével készíted el a finom hangot.
Nektek ez nem furcsa?
 
Úgy tűnik, hogy azt a finom levegősséget, gyorsaságot és doboztalanságot, ami valóban az egyutasok sajátossága, az igazán jó dobozok azért simán hozzák, akármilyen kitekert a filozófia.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


őszintén szólva én bevallottan és kifejezetten a neve miatt léptem bele a (pl.) Naim-vonalba, u.i. a harminc-egynéhány éves hi-fis tapasztalatomból ők (is) addig kimaradtak, s kíváncsi voltam, mit is tud a Naim valójában, amiért annyira szeretik vagy épp' elfordulnak tőle, azonban mégis óriási számú zeneőrültet mozgat meg    de ugyanez igaz még jópár márkára, amit tuttira ki fogok próbálni, mert érdekel a gyári leírásokból, tesztekből és a felhasználóktól olvasottak alapján szvsz és a fentiekből következően igazán mégiscsak a név az, ami vonzza az embereket - hogy aztán a Hangiak után marad-e az ember mellette, az egy másik kérdés...
 
Nekem viszont rettentő antipatikus volt a márka, nem találok rá jobb szavakat, minthogy valami zsigeri ellenszenvet éreztem vele kapcsolatban. Minden mást akartam, csak épp Naim-et nem. Emlékszem az nap, amikor elhoztam próbára, 2 vagy 3 helyen voltam előtte más cd játszókat meghallgatni, csak hogy nehogy ezt kelljen elhozni. Aztán hazahoztam, bekötöttem és szerelem lett egyből, ennek lassan 2 éve. Nálam ez rettentő nagy idő... 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Szia!
 
Én ZU-val hallgatom a Naim-et, s baromi jó párost alkotnak. Nekem nagyon bevált, így én egy igennel válaszolnék.

En Druiddal hallottam Nait XS-t. Par percig furcsa volt, na de utana... A varacskos diszno hozza kepest tengerimalac, a legjobb ertelemben. A Kyuss stoner rockja rendesen gatyaba razott.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Kedves fórumtársak. 
 
Emlékeim szerin régebben érdeklődtem tőletek, hogy Naim erősítőt érdemes-e szélessávúval párosítani. Ha jól emlékszem, akkor nem igazán kaptam választ a kérdésemre. Természetesen, ha én tévedtem, és rosszul emlékszem,  akkor megkövetlek benneteket, és bocsánatot kérek a hibámért. 
 
Szeretném tehát a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy Naim Nait5/5i-t érdemes-e szélessávúval párosítani? Van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? 
 
Előre is köszönöm.

 
 
Szia!
 
Én ZU-val hallgatom a Naim-et, s baromi jó párost alkotnak. Nekem nagyon bevált, így én egy igennel válaszolnék.
Naim-ZU

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves fórumtársak. 
 
Emlékeim szerin régebben érdeklődtem tőletek, hogy Naim erősítőt érdemes-e szélessávúval párosítani. Ha jól emlékszem, akkor nem igazán kaptam választ a kérdésemre. Természetesen, ha én tévedtem, és rosszul emlékszem,  akkor megkövetlek benneteket, és bocsánatot kérek a hibámért. 
 
Szeretném tehát a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy Naim Nait5/5i-t érdemes-e szélessávúval párosítani? Van-e valakinek ilyen irányú tapasztalata? 
 
Előre is köszönöm.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

Aki a neve miatt hallgat vmit, az meg is erdemli. Ugyanakkor az is igaz, hogy vkik azert szereztek nevet, mert mar letettek vmit az asztalra.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Mert amikor már statisztikai adatokat lehetne belőle szerezni, vagyis elég sokat nyüstöltük a dolgot, akkor már elfárad a fülünk-agyunk, vagyis az a hülye fiziólógia kiüti a matematikát, így sose lesz tudományos bizonyíték semmilyen hifis dologra.   22-es csapdája ez az egész szenvedélyünk. 
 
És a kinézetről még nem is beszéltünk.
'Minden kb. úgy szól, ahogyan kinéz'
 
Ezen kicsit elgondolkodva, tényleg a 22 -es csapdája. Ha már ránézünk, lesz egy előítéletünk, ami gyakorlatilag eldönti a dolgokat, akárhogy kapálódzunk ellene, az objektivitásnak 'csao'.
A DIY -erek erről hosszan tudnának beszélni.
 
De ha olyan mögöttes maffiahálózat van a design, ill. a készülék mögött, mint a Naim, a szemünk lehomályosodik...
(A ML dettó...)
 
A dupla vaktesz után a kezünkbe nyomnak egy szörnyűséget - a győztest -, lehet hazavinni, hogy menne utána a hifizés?, na, ugye, mennyire brutálisan sznobok vagyunk?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

Szvsz minden apro dologtol valtozhat a rendszer hangja. Inkabb az a kerdes, hogy ez szamit e. En mar regota nem adok az ilyen "mintha" jellegu dolgokra, mert ezt apro dolgok is kivalthatjak. A placebo nalam ott mukodik, hogy megnyugtatom a kis lelkemet, hogy mindent megtettem a legjobb tudasom es lehetosegeim szerint.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Semmit nem vitatok.
Csak mutatom a befogadó mechanizmusunkat más szemszögből.
 
Még példa.
Placebó.
Ugye tudjuk, mi az.
Azt viszont kevesen, hogy nincs 'dupla vakteszt' a gyógyszerpróbáknál sem. A beteg is és az orvos is tudja, hogy miben vesz részt, és azt, hogy lehet, hogy van hatóanyag az adott adagban.
 
A hifiben miért maradtak el a dupla vaktesztek? az a függönyös, ósdi megoldású.
Darvas annó, 25 éve azt mondta, hogy ennyi év után bízzunk a fülünkben. Mindenki ezt mondja.
 
Én nem.
Mire alapozzátok ezt az abszolút ízlést? Vagyis hallást? Miért becsülitek le a psziché szerepét, amikor mindent az dönt el?
Van olyan nap, hogy  nem szól jól a rendszer? Van. Miért? Mert sz@r az áram, DC terhelt a hálózat, meg Paskson dugnak pont a diszpécserek, meg a többi ökörség....
Az akkustáposok meg a hálózatkondícionálósok mesterien terítik itt a homályt, és gyarapodnak, megérdemlik.
De nem lehet, hogy ez egy olyan nap pont, hogy a fülünk/ érzékelésünk másképp működik?
Kérdezzetek meg egy festőt vagy egy reklámgrafikust a színek objektivitásáról; ők szerényebbek; örülnek, ha a kalibrálást a szín-összehasonlítással nagy nehezen elvégzik, eszükbe nem jut fejből/emlékezetből nyomulni.
 
Persze az auditív élvezet szempontjából mindennek semmi jelentősége, elismerem.

köszi.
a DIY kabelkeszites topicban probaltam dupla vakteszt-re biztatni
en tudom, hogy a fülem is könnyen becsaphato
maximalisan egyetertek az elmenybefogado kepessegünk sokmindentöl függesevel, ami itt a zenehallgatasi kedv es abban lelt "megnyugvas", öröm, stb. berendezestöl valo függetlenseget is jelenti, ami szinten inkabb ABX tesztek fele terelö

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Semmit nem vitatok.
Csak mutatom a befogadó mechanizmusunkat más szemszögből.
 
Még példa.
Placebó.
Ugye tudjuk, mi az.
Azt viszont kevesen, hogy nincs 'dupla vakteszt' a gyógyszerpróbáknál sem. A beteg is és az orvos is tudja, hogy miben vesz részt, és azt, hogy lehet, hogy van hatóanyag az adott adagban.
 
A hifiben miért maradtak el a dupla vaktesztek? az a függönyös, ósdi megoldású.
Darvas annó, 25 éve azt mondta, hogy ennyi év után bízzunk a fülünkben. Mindenki ezt mondja.
 
Én nem.
Mire alapozzátok ezt az abszolút ízlést? Vagyis hallást? Miért becsülitek le a psziché szerepét, amikor mindent az dönt el?
Van olyan nap, hogy  nem szól jól a rendszer? Van. Miért? Mert sz@r az áram, DC terhelt a hálózat, meg Paskson dugnak pont a diszpécserek, meg a többi ökörség....
Az akkustáposok meg a hálózatkondícionálósok mesterien terítik itt a homályt, és gyarapodnak, megérdemlik.
De nem lehet, hogy ez egy olyan nap pont, hogy a fülünk/ érzékelésünk másképp működik?
Kérdezzetek meg egy festőt vagy egy reklámgrafikust a színek objektivitásáról; ők szerényebbek; örülnek, ha a kalibrálást a szín-összehasonlítással nagy nehezen elvégzik, eszükbe nem jut fejből/emlékezetből nyomulni.
 
Persze az auditív élvezet szempontjából mindennek semmi jelentősége, elismerem.
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


 Biztos vagy benne, hogy így történt? 
 Biztos vagy benne, így történt? 
Sokmindent lehet erre mondani, szerintem felesleges elkezdeni.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


ez?
 
Pontosan. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1484
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


ez volt.
 

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



 
 
Visszatérve a Te gondolataidhoz, akkor mi a helyzet azzal a képpel, amit penna tett be egyszer egy gyárlátogatásról, ahol kábelek lógtak, szépen sorban és valamiféle rázásos eljárással járatták őket? (Igen nagy kár, hogy sajnált pár ezer forintot az avx-től, mert így a topik nem elérhető...) Ott persze nem szaladgál a kábelben semmiféle jel, de valamiért csak csinálják. Ha másért nem, hogy legyen mit mutogatni egy gyárlátogatás alkalmával... 

 
ez?

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”