Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio termékek

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem egyaránt fontos, hogy jó hangja legyen és szépen nézzen ki! Nem a marketingszöveg döntött nálam, mert akkor nem is vennék CD lejátszót!
A marketing az nem csak szöveg lehet, egy készülék design-ja is marketing, tehát akit a külsejével fog meg egy készülék ( "Első látásra beleszerettem" ), azt marketing eszközökkel fogták meg.
 
Oké, tegyük fel, hogy azért meghallgatod a saját lemezeiddel. Hogyan állapítod meg, hogy milyen a hangja? Idegen akusztikai környezetben, idegen rendszerben, egy fél-egy órás villám demó alatt szerinted mit lehet megtudni az adott komponens képességeiről?
 
Elárulom, semmit.
 
Ahhoz szépen haza kell vinned, a saját rendszeredbe, a saját szobádba, és nyugodtan, relaxával zenét kell hallgatnod rajta egy-két napig. Ezek után már kialakulhat benned egy reális kép a készülék képességeiről.
 
Viszont még ez alapján is könnyelmű dolog azonnal a kasszához rohanni, hiszen honnan tudod, hogy ezért a pénzért a konkurens gyártók valamelyike nem nyújt-e többet? Hány készülékkel vetetted, vagy tervezed összevetni a képességeit, AZONOS FELTÉTELEK KÖZÖTT?
 
Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy használt cuccok között keresgélve SOKKAL jobb hanghoz juthatnál a pénzedért. Nem csak azért, mert magasabb kategóriájú készülékek között válogathatnál, hanem azért is, mert azonos kategóriájú készülékeket vizsgálva is szembeötlő, hogy mennyire gagyik, lebutítottak a mai készülékek 10-15 évvel ezelőtti társaikhoz képest. Elég csak összehasonlítani mondjuk az első, szinte elpusztíthatalan, fém öntvény Philips futóműveket ( CDM-1, CDM-2 ) a mai szánalmas "leszármazottaikkal". No persze a sajtóban folyik a parasztvakítás, méghozzá sikerrel. Az angol What Hi-Fi? például ezt írja a 800Ł-os Marantz CD-17 MkII M tesztjében:
 
"the transport is the high-quality VAM-1201 - a dedicated audio-only design"
 
Ez a titokzatos nevű futómű nem más, mint a Philips CDM-12, ami egy hihetetlenül olcsó és gagyi, full-műanyag szerkezet. A VAM szócska pedig az összeszerelés helyére utal, ami történetesen Malájziát jelöli. Amúgy a lejátszó maga írtó csini, az biztos.
 
Persze a használt termékek mindig hordoznak magukban némi rizikó faktort, amit kellő körültekintésel és hozzáértéssel jelentősen csökkenthetünk. Azt meg már mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hajlandó-e ezt a kockázatot felvállalni a magasabb hangminőség érdekében.
 
Egy szóval, az böki az én csőrömet, hogy manapság a legtöbb ember "első látásra beleszeret" egy jó pofájú készülékbe, azután persze elmegy egy alibi demóra, ahol persze érdemben semmit sem tudhat meg az adott készülékről, viszont megnyugtatja magát, hogy igen, meghallgattam, baromira tetszik, és most már a hangja miatt veszem meg. Ez nem más, mint önbecsapás, buta önigazolás.
 
Erre sokan azt mondhatják, hogy na és, mit foglalkozom én vele, magán ügy, nem?
 
Persze. Csak van itt egy kis gond. A gyártók, felismerve ezt a tendenciát, a készülékek kifejlesztése során egyre inkább a design, a marketing felé tolják el a hangsúlyt, sajnos a beltartalom rovására. Ez történik ugyanis olyankor, ha az emberek a szemükkel vásárolnak hifit a fülük helyett. Ezt persze általában senki sem ismeri be, többnyire még saját magának sem.
 
Hát ezért tépem én a számat.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Úgy veszem ki, hogy vendég Evil Half számára kicsit savanyú a szőlő. 
Miböl is jutottál erre a rendkívül elmés következtetésre?

háát ugyan nem szívesen beszélek bele okosok dolgába.....
 
de.... való igaz, ha valakinek véleménye van, az legyen tényszerű. Az alkalmas az eszmecsére, vagy a vita kialakulására. A többi tény mentes vélemény semmire sem jó!
legyen pro és kontra érved.... az érdekel mindenkit!
 
és megjegyzésül.... nekem pl. baromira nem tetszenek a lent látott eszközök! szerintem randák mint a dög..... de ettől még szólhat baromira jól, igaz még hallani sem hallottam..... de emiatt nem is szoktam bele vau vauzni az ezirányú társalkodásba
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Hülye vendég: 
Én már meghallgattam a cd-t, és bejött, így most már elmondhatom, hogy nem csak a kinézete miatt tetszik. (+ Meg is rendeltem)
 
Név nélkül pedig senkit se érdekel a véleményed.

Hamar lefoszlott rólad a cukormáz, egyelőre csak "lehülyézel", de gondolom később lesz ez még durvább is.
 
Amúgy csak halkan jegyzem meg, kettőnk közül nem én írtam hülyeségeket néhány hozzászólással ezelőtt.
 
Azt meg hagy döntse el mindenki saját maga, hogy érdekli-e a véleményem "név nélkül", avagy sem. Gondolom még te sem ismersz "mindenkit". Habár azt be kell ismernem, hogy Pleasentville-ben láthatóan mindenki egy közös tudatnak van alárendelve, ám hátha van köztük még néhány önálló személyiséggel rendelkező egyed is, rózsaszín szemüveg nélkül. Tudod, aki nyitott a "másságra".
 
Az meg, hogy neked tetszik valami, elnézve az eddigi készülékeid listáját, az azon szereplő készülékek mennyiségét, összetételét, számomra teljesen közömbös. Aki úgy cserélgeti a készülékeit, mint más az alsó nadrágját, az számomra hi-fi vonatkozásában komolytalan ember.

Nem azzal van a baj, hogy más a véleményed, mert ez így normális, sőt így, egészséges. De ezt elő lehet adni úgyis, hogy nem másokat b@szogatsz, hanem véleményt írsz a készülékről. Ez tudod egészen komoly különbség ahhoz képest amit te tettél. Mert ha leírod, hogy szerinted ezért vagy azért gagyi a CA, akkor oké, de így, hogy inkább belekötsz másokba.. ehh.. ember! gondolkozz! A másság nem azon múlik, hogy ellent kell mondani, hanem hogy megalapozott érvekkel tudd alátámasztani a véleményed.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy veszem ki, hogy vendég Evil Half számára kicsit savanyú a szőlő. 
Miböl is jutottál erre a rendkívül elmés következtetésre?

Elolvastam, amit írtál.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy veszem ki, hogy vendég Evil Half számára kicsit savanyú a szőlő.
Miböl is jutottál erre a rendkívül elmés következtetésre?

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Úgy veszem ki, hogy vendég Evil Half számára kicsit savanyú a szőlő.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hülye vendég: 
Én már meghallgattam a cd-t, és bejött, így most már elmondhatom, hogy nem csak a kinézete miatt tetszik. (+ Meg is rendeltem)
 
Név nélkül pedig senkit se érdekel a véleményed.

Hamar lefoszlott rólad a cukormáz, egyelőre csak "lehülyézel", de gondolom később lesz ez még durvább is.
 
Amúgy csak halkan jegyzem meg, kettőnk közül nem én írtam hülyeségeket néhány hozzászólással ezelőtt.
 
Azt meg hagy döntse el mindenki saját maga, hogy érdekli-e a véleményem "név nélkül", avagy sem. Gondolom még te sem ismersz "mindenkit". Habár azt be kell ismernem, hogy Pleasentville-ben láthatóan mindenki egy közös tudatnak van alárendelve, ám hátha van köztük még néhány önálló személyiséggel rendelkező egyed is, rózsaszín szemüveg nélkül. Tudod, aki nyitott a "másságra".
 
Az meg, hogy neked tetszik valami, elnézve az eddigi készülékeid listáját, az azon szereplő készülékek mennyiségét, összetételét, számomra teljesen közömbös. Aki úgy cserélgeti a készülékeit, mint más az alsó nadrágját, az számomra hi-fi vonatkozásában komolytalan ember.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


No lám, Pleasentville lakói rosszúl bírják a kritikát, főleg ha némi iróniával van fűszerezve.  
Rossz hírem van srácok, ez a demokrácia.

Nem a kritikáról van szó ember... Hanem arról, hogy ha csak kötözködni tudsz, akkor nincs értelme annak amit mondassz. Ha van véleményed is, netán tapasztalatod a készülékről, akkor nosza halljuk...

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No lám, Pleasentville lakói rosszúl bírják a kritikát, főleg ha némi iróniával van fűszerezve.
 
Rossz hírem van srácok, ez a demokrácia.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hülye vendég:
 
Én már meghallgattam a cd-t, és bejött, így most már elmondhatom, hogy nem csak a kinézete miatt tetszik. (+ Meg is rendeltem)
 
Név nélkül pedig senkit se érdekel a véleményed.

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: GaGu »

Én meg egyre inkább bele vagyok bolondulva az 540D DVD-lejátszóba, tegnap egész este a netet bújtam, és egy rossz véleményt nem olvastam a készülékről! Ráadásul Ausztriában és Németo.ban 500 € az ára, szemben az itthoni kb. 350 €-val... Volt már valakinek személyesen dolga a lejátszóval?
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Most láttam a gyártó honlapján, hogy kihozták a 340-es szériát is mely egy integrált erősítőből és egy CD lejátszóból áll:
 
CD: 340C
 
erősítő: 340A
 
Az Azur sorozat sem maradhat tuner nélkül, de ez csak szeptembertől kapható: 640T
 
És még itt találtam egy újdomságot: slim DVD reciever (még "slimebb", mint az erősítő) 540V
 


Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Jó volna a topic témájához is hozzászólni.
Mit mondhatnék?
 
Szerintem mindenki vegyen Cambridge Azur-t, mer' oan jól néz ki, hogy még! Meghallgatni nem is kell, ha ilyen szép, csak szupi lehet.
 
Éljen a marketing!

OFF
 
Mit is mondhatnék?
 
Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a topic témájához, akkor legalább ne OFFold szét az egészet a hülyeségeiddel... Ha tudsz valami a készülékről, akkor írd le, ha nem, akkor meg ne abba éld ki magad, hogy belekötsz másokba! :vazeg:

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: GaGu »

Volt már vkinek szerencséje a 540D DVD-Audio/Video lejátszóhoz? Mert az sem néz ki rosszul, és a paraméterei sem gyengék... Egy fotónak a belsejéről nagyon örülnék!
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Jó volna a topic témájához is hozzászólni.
Mit mondhatnék?
 
Szerintem mindenki vegyen Cambridge Azur-t, mer' oan jól néz ki, hogy még! Meghallgatni nem is kell, ha ilyen szép, csak szupi lehet.
 
Éljen a marketing!

Tegyük rendbe a dolgokat: ismertem a lejátszó elődjét, annak a hangja nagyon tetszett, a mostani lejátszót is meghallgattam (igaz még nem megfelelő körülmények között), de ha a melómnak vége saját lemezzel fogom tesztelni! Nekem egyaránt fontos, hogy jó hangja legyen és szépen nézzen ki! Nem a marketingszöveg döntött nálam, mert akkor nem is vennék CD lejátszót!
 
Sokan szemzünk a lejátszóval, mivel még csak mostanában érkezett meg Magyarorzságra ezért indult a topic, hogy ha valakinek van infója róla akkor azt ossza meg velünk.
 
Ha neked van infód róla és már hallgattad, akor írd le, mert ez a topic célja!

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó volna a topic témájához is hozzászólni.
Mit mondhatnék?
 
Szerintem mindenki vegyen Cambridge Azur-t, mer' oan jól néz ki, hogy még! Meghallgatni nem is kell, ha ilyen szép, csak szupi lehet.
 
Éljen a marketing!

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy meg tökmind1 mit variálsz itt, én csakis erről beszéltem, semmi másról, és ezekkel az alapvető összefüggésekkel még én is tisztában vagyok, köszi..
Abból, amit írtál, nem ez jött le.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Jó volna a topic témájához is hozzászólni.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Vendég:
 
A nagyobbnak.
 
De mind1 nem erről van lényegében szó, azért a 804-es B&W-k se voltak kis hangalak annyira, az érzékenységükre már nem emlékszem, a mostaniaknak 93dB. Na a lényeg a lényeg , hogy a DSP-AX1 azért nincs hiányában erőnek és kész.
 
Amúgy meg tökmind1 mit variálsz itt, én csakis erről beszéltem, semmi másról, és ezekkel az alapvető összefüggésekkel még én is tisztában vagyok, köszi..

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért nem mondanám hogy a Yamaha nem "szól nagyot" (persze torzítás nélkül). Szépen meghajtja a böhömnagy hangfalaimat.
 
Anno mikor 640-es Yamahám volt, ráadásul kisebb hangfalakkal, az sokszor már "kifulladt" egy határ felett... )

5 000,- Ft-os kérdés:
 
Azonos teljesítmény estén melyik hangfal "szól nagyobbat", az alacsonyabb vagy a nagyobb érzékenységű ( azonos felépítésű keresztváltót és impedancia görbét feltételezve ) ?
 
10 000,- Ft-os kérdés:
 
Általában mely hangfal típusnak nagyobb az érzékenysége: a "kisebbeknek", vagy a "böhömnagyoknak"?

A nagyobb érzékenységű.
Az érzékenység nem (vagy legalábbis nem minden esetben, és nem arányosan) függ a mérettől.
 
sajti

ÁLTALÁBAN mely hangfal típusnak nagyobb az érzékenysége?

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Azért nem mondanám hogy a Yamaha nem "szól nagyot" (persze torzítás nélkül). Szépen meghajtja a böhömnagy hangfalaimat.
 
Anno mikor 640-es Yamahám volt, ráadásul kisebb hangfalakkal, az sokszor már "kifulladt" egy határ felett... )

5 000,- Ft-os kérdés:
 
Azonos teljesítmény estén melyik hangfal "szól nagyobbat", az alacsonyabb vagy a nagyobb érzékenységű ( azonos felépítésű keresztváltót és impedancia görbét feltételezve ) ?
 
10 000,- Ft-os kérdés:
 
Általában mely hangfal típusnak nagyobb az érzékenysége: a "kisebbeknek", vagy a "böhömnagyoknak"?

A nagyobb érzékenységű.
Az érzékenység nem (vagy legalábbis nem minden esetben, és nem arányosan) függ a mérettől.
 
sajti

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért nem mondanám hogy a Yamaha nem "szól nagyot" (persze torzítás nélkül). Szépen meghajtja a böhömnagy hangfalaimat.
 
Anno mikor 640-es Yamahám volt, ráadásul kisebb hangfalakkal, az sokszor már "kifulladt" egy határ felett... )

5 000,- Ft-os kérdés:
 
Azonos teljesítmény estén melyik hangfal "szól nagyobbat", az alacsonyabb vagy a nagyobb érzékenységű ( azonos felépítésű keresztváltót és impedancia görbét feltételezve ) ?
 
10 000,- Ft-os kérdés:
 
Általában mely hangfal típusnak nagyobb az érzékenysége: a "kisebbeknek", vagy a "böhömnagyoknak"?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Mondjuk én a sztereó erősítőjükről beszéltem, de ugyanarra is vonatkozik. Kéne egy inside kép ezekről is, de még csak a cd-ről találtam.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Én nem tudom hogy vannak ezek a dolgok. Ez a kis erősítő meg 6 kg, 2x65W 8 Ohm, és 615W teljesítményfelvétel??? Amúgy az 540A hátulján is ez van! Pedig az kisebb teljesítményt ad le... Fura...
....

pont Mv3-mal leveleztem a témában és elemeztük a "túl szép, hogy igaz legyen" kategóriába eső CA receiver adatokat. Mivel a készüléket nem ismerem, ezért én két variációt tudok elképzelni, hogy aluminium előlappal, ilyen könnyű és kicsi, mégis nagy teljesítményű receivert lehessen gyártani:
 
1./ Valamilyen szinten digitális erősítést használ. Digitális erősítőnek, meg kifejezetten nehéz.
 
2./ Kapcsoló üzemű tápot használ. Ha jól vagyok dezinformálva, akkor ezeket mostanáig kerülték a hifiben, mert egész komoly zajt okoztak. Az új trend viszont az, hogy nagy nevű cégek (Linn) kezdik újra felfedezni a kapcsolóüzemű tápokat nagyfrekvencián használva, ahol a keletkező zaj, már a hallható frekvenciák fölé esik.
A kapcsolóüzemű tápok, azonos teljesítmény mellett sokkal kisebbek és könnyebbek, mint hagyományos társaik.
gordon314.fw.hu

Avatar
donphobos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:20
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: donphobos »


Donphobos! A 630-on van pure direct?
nincs, de megírtam a másik helyre, hogy mi van.
üdv!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”