Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio termékek

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ki mondta, hogy nem cipeli magával a cuccait, ha lehetőség adódik rá?
Ki mondta, hogy magával cipeli?
 
No de halljuk cosmo-t, egy ŐSZINTE választ. Úgy tervezted meghallgatni a gépet, hogy viszed magaddal a komplett otthoni motyót?

És ha nem viszi? És ha elviszi?
 
Akkor is az ő döntése, amit ilyen - olyan körülmények között hozott. Nem kell, hogy egyezzen a tiéddel, miért nem fogod már fel ezt a tök egyszerű tényt? Az, amit eddig hangsúlyoztál, az a KÜLÖNBÖZŐSÉG nem csak rád igaz, hanem másra is.
 
ez kb. olyan mint az a vicc, amikor az autóban a rádiót hallgatva az ember azt hallja, hogy egy őrült szembe megy a forgalommal, mire felháborodik: Egy? Dehogyis, Mindenki!
 
Na most te melyik csoport vagy? Az Egy? vagy a Mindenki? Akármelyikbe is tartozol a másik csoportban levők véleménye nem jobb és nem rosszabb mint a tiéd. Lehdt, hogy nehéz ezt elsőre belátni, de érdemes elgondolkodnod rajta.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Néha egy kijózanító pofon többet segít, mint a szép szavak.
Szerintem az értelmes magyarázat többet segít egy pofonnál. Sőt.. Bár én nem is vagyok híve a pofozkodásnak, talán ezért is gondolom így. Mindenesetre abban biztos vagyok, hogy ha sértegetsz másokat, azzal nem viszel előbbre senkit se.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ki mondta, hogy nem cipeli magával a cuccait, ha lehetőség adódik rá?
Ki mondta, hogy magával cipeli?
 
No de halljuk cosmo-t, egy ŐSZINTE választ. Úgy tervezted meghallgatni a gépet, hogy viszed magaddal a komplett otthoni motyót?

Ha lehetőségem lenne elvinném az otthoni cuccot!

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ki mondta, hogy nem cipeli magával a cuccait, ha lehetőség adódik rá?
Ki mondta, hogy magával cipeli?
 
No de halljuk cosmo-t, egy ŐSZINTE választ. Úgy tervezted meghallgatni a gépet, hogy viszed magaddal a komplett otthoni motyót?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ez esetben mész a magad kis téveszméi után, és elhiteted magaddal és a környezetteddel, hogy te a CD lejátszó hang béli kvalitásainak alapos feltérképezése után döntöttél a készülék megvásárlása mellett. És ezek alapján persze lekesen ajánlod majd boldog-boldogtalannak.  
Bravo.

Én a CD lejátszót azért veszem, hogy az otthoni (hangsúlyozom nem high end) rendszeremen egy kicsit jobb minőségben hallgathassam a zenét. Mivel nincs autóm és nincs kedvem mások által már hetekig nyúzott készülékeket hallgatni ezért maradok annál, hogy elviszem egy boltba, ahol meg tudom hallgatni és össze tudom vetni más CD lejátszókkal.
 
Amit írsz az igaz, csak fogadd el hogy mások máshogy döntenek. Én így döntöttem! Ez lehet, hogy a te szemedben rossz, de ettől vagyunk különbözőek. Unalmas is lenne, ha mindenkinek ugyanaz tetszene!

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezért mondom én azt neked, hogy az embrek döntéseit kritizálni rendkívül illetlen és főként értelmetlen dolog
Na ez a kiscserkész duma egy nagy marhaság!
 
Sokszor többet segítek azzal, ha rávílágítok valakinek a hibáira és baromságaira, így a jövőben estleg még tanul is belőle.
 
Az nem segítség, ha valakinek azt mondom, amit hallani akar, ha állva tapsolok a hülyeségéhez. Ha egy olyan döntését "tisztelem", amit nyilvánvaló tudatlanságból hozott meg, mert esetleg senki nem akarta "megsérteni" azzal, hogy lebeszélje róla.

Szerintem megsérteni valkait azzal, hogy lehülyézed, vagy ostobaságnak állítod be a tőled eltérő döntését, az nem segítség, hanem otrombaság. Lehet más a véleményed, el is mondhatod, alá is támaszthatod érvekkel, de ezt tedd úgy, hogy nem a másik véleményét kritizálod - ami ráadásul semmivel sem kevésbé mérvadó mint a tiéd! - hanem arra próbálj ráviláűgítani, hogy neked miért is van inkább igazad.

Néha egy kijózanító pofon többet segít, mint a szép szavak.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


De mondjuk, hogy ezt nem tudod megoldani, mert nincs ilyen szaküzlet a környékeden. Akkor egyeztetsz egy időpontot a boltossal, szépen bepakolod az otthoni rendszredet a kocsiba, elgurulsz vele kereskedőhöz, összerakjátok, és így a terem akusztika kivételével, ami sajnos sokkal nagyobb hatással van a hangra, mint azt a legtöbben gondolják, egy általad jól ismert rendszerben hallgatózol.

És akkor most miről is beszélünk? Ki mondta, hogy nem cipeli magával a cuccait, ha lehetőség adódik rá? Állított ilyet bárki is? Miért keversz olyan mondatokat az itt elhangzottak közé, amit senki sem mondott? Miért nézel szándékosan hülyének másokat?
 
Ugye azt gondolod, ezzel újat mondtál az ittenieknek? :vazeg:

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ezért mondom én azt neked, hogy az embrek döntéseit kritizálni rendkívül illetlen és főként értelmetlen dolog
Na ez a kiscserkész duma egy nagy marhaság!
 
Sokszor többet segítek azzal, ha rávílágítok valakinek a hibáira és baromságaira, így a jövőben estleg még tanul is belőle.
 
Az nem segítség, ha valakinek azt mondom, amit hallani akar, ha állva tapsolok a hülyeségéhez. Ha egy olyan döntését "tisztelem", amit nyilvánvaló tudatlanságból hozott meg, mert esetleg senki nem akarta "megsérteni" azzal, hogy lebeszélje róla.

Szerintem megsérteni valkait azzal, hogy lehülyézed, vagy ostobaságnak állítod be a tőled eltérő döntését, az nem segítség, hanem otrombaság. Lehet más a véleményed, el is mondhatod, alá is támaszthatod érvekkel, de ezt tedd úgy, hogy nem a másik véleményét kritizálod - ami ráadásul semmivel sem kevésbé mérvadó mint a tiéd! - hanem arra próbálj ráviláűgítani, hogy neked miért is van inkább igazad.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ennél fogva nem marad más mint a rövid ideig tartó demózás. Optimális esetben egy kéz alatt vásárolt készülék esetén otthon, kevésbé szerencsés esetben egy üzletben. Bárhol is történjen meg, a léyneg az, hogy valami képed lesz az adott készülék hangjáról. Jó esetben, egészen pontos elképzelésed

Na ez az az óriási önbecsapás, amiről cosmo-nak írtam.

Már bocs, de miért lenne nagyobb önbecsapás, mintha te otthon győzködöd magad arról, hogy ez a jobb? Értem én, hogy az otthoni körülmények, saját rendszer, ne írd ezt le 1000. alkalommal is, de ha az ember demózik vlaahol, jobb esteben meghallgat 2-3 CD lejtászót, ha van köztül különbség, azt a CD lejtászó hozza ki. Ez meg mármindenképp támpont.
 
Kötöd itt az ebet a karóhoz, holott, még karó sincs...

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Jesszusom, ti tényleg ennyire nem vagytok tisztában a hifi piaccal? Hogy adhattok így tanácsot másoknak? 
Nos, JOBB HELYEKEN megoldható a komponensek otthoni meghallgatása, ennek mindössze annyi a feltétele, hogy a készülék vételárát le kell tenni a kereskedőnél. Ha nem teszik a készülék, akkor visszaviszed, a pénzt pedig visszakapod.
 
"JOBB" helyek: Akusztika, PennaPoor, KáCsa, Audio Tuning, L'auditeur, Planaraudio, no meg gyakorlatilag az összes magyar gyártó
 


Ismerem ezeket a cégeket és pl. a KÁCSA-tól már én is hoztam ilyen módon haza kábelt. De azért gondokozz el egy picinyt... Szeritned minden készüléknél megoldható az, hogy hetekre hazaviszem? Az iloyen ehetkre hazavitt de meg nem vett készülékeknek mi a sorsa? Bevállalja a rizikót az említett cég, hogy onnantól használt áron értékesíti? - Nem vitatom, hogy van amit haza lehet vinni, ki lehet próbálni, de NEM MINDEN!
 
Ráadásul, az említett cége pont nem az a lowend kategória képviselői, amit esetleg itt az emberek megvenni vágyank.. szóvl az igazságod csak féligazság. Vagy még annyi se.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jesszusom, ti tényleg ennyire nem vagytok tisztában a hifi piaccal? Hogy adhattok így tanácsot másoknak? 
Nos, JOBB HELYEKEN megoldható a komponensek otthoni meghallgatása, ennek mindössze annyi a feltétele, hogy a készülék vételárát le kell tenni a kereskedőnél. Ha nem teszik a készülék, akkor visszaviszed, a pénzt pedig visszakapod.
 
"JOBB" helyek: Akusztika, PennaPoor, KáCsa, Audio Tuning, L'auditeur, Planaraudio, no meg gyakorlatilag az összes magyar gyártó
 
"NEM JOBB" helyek: Satsystem, Media Markt, Electro World stb.
 
Ezenkívül a tudtommal a komolyabb vidéki szaküzleteknél is működik a dolog. Van, ahol nem adják oda a készüléket, de házhoz viszik demózni. Még ez is jobb a bolti meghallgatásnál.

Igen ezekről a cégekről én is tudtam. Gondom, hogy nincs annyi pénzem, hogy letétbe helyezzek 3-4 gép árát! Köszönöm a tanácsokat figyelembe veszem őket! Meghallgatni viszont meg fogom és az alpján fogok dönteni.


O.K., nincs pénzed 3-4 gép árát letenni kaucióként. De egy gép ára azért a rendelkezésedre áll, ugye? Hiszen vásárolni szeretnél. Akkor először hazaviszed a CA-t két-három napra, majd vissza viszed. Utána ugyan ezt eljátszod a Nad-dal, a Marantz-cal stb. Valóban jobb lenne, ha egyszerre tudnád megoldani, de még ez a módszer is jobb, mint a bolti demo.
 
De mondjuk, hogy ezt nem tudod megoldani, mert nincs ilyen szaküzlet a környékeden. Akkor egyeztetsz egy időpontot a boltossal, szépen bepakolod az otthoni rendszredet a kocsiba, elgurulsz vele kereskedőhöz, összerakjátok, és így a terem akusztika kivételével, ami sajnos sokkal nagyobb hatással van a hangra, mint azt a legtöbben gondolják, egy általad jól ismert rendszerben hallgatózol.
 
No persze nem akarásnak nyögés a vége.
 
Ez esetben mész a magad kis téveszméi után, és elhiteted magaddal és a környezetteddel, hogy te a CD lejátszó hang béli kvalitásainak alapos feltérképezése után döntöttél a készülék megvásárlása mellett. És ezek alapján persze lekesen ajánlod majd boldog-boldogtalannak.
 
Bravo.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezért mondom én azt neked, hogy az embrek döntéseit kritizálni rendkívül illetlen és főként értelmetlen dolog
Na ez a kiscserkész duma egy nagy marhaság!
 
Sokszor többet segítek azzal, ha rávílágítok valakinek a hibáira és baromságaira, így a jövőben estleg még tanul is belőle.
 
Az nem segítség, ha valakinek azt mondom, amit hallani akar, ha állva tapsolok a hülyeségéhez. Ha egy olyan döntését "tisztelem", amit nyilvánvaló tudatlanságból hozott meg, mert esetleg senki nem akarta "megsérteni" azzal, hogy lebeszélje róla.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Jesszusom, ti tényleg ennyire nem vagytok tisztában a hifi piaccal? Hogy adhattok így tanácsot másoknak? 
Nos, JOBB HELYEKEN megoldható a komponensek otthoni meghallgatása, ennek mindössze annyi a feltétele, hogy a készülék vételárát le kell tenni a kereskedőnél. Ha nem teszik a készülék, akkor visszaviszed, a pénzt pedig visszakapod.
 
"JOBB" helyek: Akusztika, PennaPoor, KáCsa, Audio Tuning, L'auditeur, Planaraudio, no meg gyakorlatilag az összes magyar gyártó
 
"NEM JOBB" helyek: Satsystem, Media Markt, Electro World stb.
 
Ezenkívül a tudtommal a komolyabb vidéki szaküzleteknél is működik a dolog. Van, ahol nem adják oda a készüléket, de házhoz viszik demózni. Még ez is jobb a bolti meghallgatásnál.

Igen ezekről a cégekről én is tudtam. Gondom, hogy nincs annyi pénzem, hogy letétbe helyezzek 3-4 gép árát! Köszönöm a tanácsokat figyelembe veszem őket! Meghallgatni viszont meg fogom és az alapján fogok dönteni!


Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennél fogva nem marad más mint a rövid ideig tartó demózás. Optimális esetben egy kéz alatt vásárolt készülék esetén otthon, kevésbé szerencsés esetben egy üzletben. Bárhol is történjen meg, a léyneg az, hogy valami képed lesz az adott készülék hangjáról. Jó esetben, egészen pontos elképzelésed

Na ez az az óriási önbecsapás, amiről cosmo-nak írtam.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És itt elérkeztünk a másrészt ponthoz. Igazából az optimálás vásárlás előtti meghallhgatás az lenne amit te is felvetettél, hogy otthon, saját környezeben, a már meglevő komponensekkel, saját lemezkkel, néhány hétig hallgatni ezt is, azt is, amazt is, és úgy dönteni. De hol van ilyen lehetőség? Mikore és kinél teheted meg azt, hogy a (vélelmezett)izlésed és a tényleges pénztárcádnak megfelelő készüléket hazavidd, hetekig hallasd, majd kicserélve egy másikra, ugyanezt tedd újabb néhány hétig, és ismételd ezt mindaddig, amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet? 
Ez utópia. Te is tudod.
 


Jesszusom, ti tényleg ennyire nem vagytok tisztában a hifi piaccal? Hogy adhattok így tanácsot másoknak?
 
Nos, JOBB HELYEKEN megoldható a komponensek otthoni meghallgatása, ennek mindössze annyi a feltétele, hogy a készülék vételárát le kell tenni a kereskedőnél. Ha nem teszik a készülék, akkor visszaviszed, a pénzt pedig visszakapod.
 
"JOBB" helyek: Akusztika, PennaPoor, KáCsa, Audio Tuning, L'auditeur, Planaraudio, no meg gyakorlatilag az összes magyar gyártó
 
"NEM JOBB" helyek: Satsystem, Media Markt, Electro World stb.
 
Ezenkívül a tudtommal a komolyabb vidéki szaküzleteknél is működik a dolog. Van, ahol nem adják oda a készüléket, de házhoz viszik demózni. Még ez is jobb a bolti meghallgatásnál.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


(hogyan tudom én is kiirni alulra, hogy milyen cuccom van itthon+a képet???)
A Beállításokkon belül, avatar beállítás és aláírás beállításnál!

Avatar
gyrx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2004.06.28., hétf. 21:33
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyrx »


Szerintem a Cambridge Audio Azur sorozata nagyon gyönyörü.
Olyan szép szinnel világit itt a szobamban... ezek szépségébe belelehet szeretni, nekem sikerült.
 
(hogyan tudom én is kiirni alulra, hogy milyen cuccom van itthon+a képet???)
TV : Philips 21PT5407/01 Sat : Philips DSX6010 DVD/SACD player : Philips DVD763SA CD : Cambridge Audio Azur 640C Erösitö : Cambridge Audio Azur 640A Hangfal : Mission M33 Kábelek : M.N.C & CAT5

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


 
1.
 
A saját rendszeredben, otthon hallgattad meg? Ha nem, akkor nem tudhatod, hogy a te rendszerdben melyik került volna ki győztesen, ez estben a következtetésed erősen megkérdőjelezhető.
 
1. Ez nehezen kivitelezhető!
 


És mivel nehezen kivitelezhető, ezért inkább bizonytalan következtetésre hagyatkozva hozod meg a döntésedet?

Az előző hozzászólásomban már válaszoltam!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nekem a CA hagja tetszik. 


Értem.
 
Áruld már el, hogy milyen a hangja? Az én lejátszómnak ugyanis csak akkor van hangja, ha megkopogtatom, vagy amikor mondjuk kinyílik/becsukódik a lemeztálcája.
 
Értsétek már meg, egy idegen helyen végzett demo során egy RENDSZER, méghozzá egy idegen rendszer hangját fogod hallani!
 
A rendszer a következőkből áll:
 
1. Forrás ( pl. CD lejátszó )
2. Erősítő
3. Hangfal
4. Terem akusztika
5. Hálózati kábel
6. Interkonnekt
7. Hangfal kábel
8. Egyéb kiegészítők ( állvány, tüskék stb. )
 
A fenti összetevőknek kivétel nélkül SAJÁT HANGJUK van, és ezek elegye adja meg a RENDSZER hangját. Kiváncsi lennék, hogyan állapítod te meg ebből a CD lejátszó hangját?
 
Sehogy. Hallasz egy neked tetsző RENDSZER hangot, és elhiteted magaddal, hogy az bizony a CD miatt tetszik annyira. Ez így megint nem más, mint önbecsapás, önigazolás.

Egyetértek veled, és elvileg nagyon igazad van, csak az a probléma, hogy hol vihetek haza egy CA lejátszót mondjuk 2 hétre kipróbálásra és ha esetleg nem tetszik akkor visszaviszem és minden további nélkül visszakapom a pénzemet? Muszáj vállalnom egy kis rizikót azzal, hogy nem otthon és nem a saját rendszeremmel hallgatom meg.

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
1.
 
A saját rendszeredben, otthon hallgattad meg? Ha nem, akkor nem tudhatod, hogy a te rendszerdben melyik került volna ki győztesen, ez estben a következtetésed erősen megkérdőjelezhető.
 
1. Ez nehezen kivitelezhető!
 


És mivel nehezen kivitelezhető, ezért inkább bizonytalan következtetésre hagyatkozva hozod meg a döntésedet?

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem a CA hagja tetszik. 


Értem.
 
Áruld már el, hogy milyen a hangja? Az én lejátszómnak ugyanis csak akkor van hangja, ha megkopogtatom, vagy amikor mondjuk kinyílik/becsukódik a lemeztálcája.
 
Értsétek már meg, egy idegen helyen végzett demo során egy RENDSZER, méghozzá egy idegen rendszer hangját fogod hallani!
 
A rendszer a következőkből áll:
 
1. Forrás ( pl. CD lejátszó )
2. Erősítő
3. Hangfal
4. Terem akusztika
5. Hálózati kábel
6. Interkonnekt
7. Hangfal kábel
8. Egyéb kiegészítők ( állvány, tüskék stb. )
 
A fenti összetevőknek kivétel nélkül SAJÁT HANGJUK van, és ezek elegye adja meg a RENDSZER hangját. Kiváncsi lennék, hogyan állapítod te meg ebből a CD lejátszó hangját?
 
Sehogy. Hallasz egy neked tetsző RENDSZER hangot, és elhiteted magaddal, hogy az bizony a CD miatt tetszik annyira. Ez így megint nem más, mint önbecsapás, önigazolás.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nekem azért tetszik a CA, mert egyszer sikerült egy vaktesztet összehozni a CD lejátszó "elődjével" és egy alsó kategóriás NADdal. Nekem akkor a CA hagja tetszett a legjobban! 


1.
 
A saját rendszeredben, otthon hallgattad meg? Ha nem, akkor nem tudhatod, hogy a te rendszerdben melyik került volna ki győztesen, ez estben a következtetésed erősen megkérdőjelezhető.
 
2.
 
Ha egyszer, részt vettél egy tesztvezetésen, ahol az Opel Astrát hasonlítottad össze a VW Golf IV.-el, és a KETTŐ közül jobban tetszett a Golf IV., akkor ebből szerinted EGYÉRTELMŰEN következik, hogy a most megjelent, új Golf V. a legjobb ma kapható autó a kategóriájában?
 
Ugye te is érzed, hogy ez az érv mennyire gyenge lábakon áll?

1. Ez nehezen kivitelezhető!
 
2. Ezt én is tudom, és ezért szertnék még egy tesztet összehozni a NAD és a kiszemelt CA között augusztusban!

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem azért tetszik a CA, mert egyszer sikerült egy vaktesztet összehozni a CD lejátszó "elődjével" és egy alsó kategóriás NADdal. Nekem akkor a CA hagja tetszett a legjobban! 


1.
 
A saját rendszeredben, otthon hallgattad meg? Ha nem, akkor nem tudhatod, hogy a te rendszerdben melyik került volna ki győztesen, ez estben a következtetésed erősen megkérdőjelezhető.
 
2.
 
Ha egyszer, részt vettél egy tesztvezetésen, ahol az Opel Astrát hasonlítottad össze a VW Golf IV.-el, és a KETTŐ közül jobban tetszett a Golf IV., akkor ebből szerinted EGYÉRTELMŰEN következik, hogy a most megjelent, új Golf V. a legjobb ma kapható autó a kategóriájában?
 
Ugye te is érzed, hogy ez az érv mennyire gyenge lábakon áll?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Hát ezért tépem én a számat.
Ez így már mindját más...
 
És alapvetően igazad is van, de:
Egyrészt nagyon sokan idegenkednek a használt készülékektől. Erre lehetne pro- és kontra érveket is felhozni, de alapbetően ez az igazság. Ráadásul egy használt készülék teszteléshez sinbcs feltétlenül több lehetőséged, mint ha a boltban demozol 30 percet. És itt elérkeztünk a másrészt ponthoz. Igazából az optimálás vásárlás előtti meghallhgatás az lenne amit te is felvetettél, hogy otthon, saját környezeben, a már meglevő komponensekkel, saját lemezkkel, néhány hétig hallgatni ezt is, azt is, amazt is, és úgy dönteni. De hol van ilyen lehetőség? Mikore és kinél teheted meg azt, hogy a (vélelmezett)izlésed és a tényleges pénztárcádnak megfelelő készüléket hazavidd, hetekig hallasd, majd kicserélve egy másikra, ugyanezt tedd újabb néhány hétig, és ismételd ezt mindaddig, amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet?
 
Ez utópia. Te is tudod.
 
Ennél fogva nem marad más mint a rövid ideig tartó demózás. Optimális esetben egy kéz alatt vásárolt készülék esetén otthon, kevésbé szerencsés esetben egy üzletben. Bárhol is történjen meg, a léyneg az, hogy valami képed lesz az adott készülék hangjáról. Jó esetben, egészen pontos elképzelésed és mivel mindenkinek megvan a magához való esze, vagy legalábbis mindenki elhiszi ezt magáról innentől már csak az kell, hoyg eltdöntse mindaz amit lát és hall megfelel-e neki? Ha igen, akkor kicsengeti a pénzt és kész.
 
Szerintem nem érdemes kötzöködni azon, hogy ki milyen szempontokat vesz figyelembe a vásárláskor. Van aki így hall, van aki úgy, van akinek fontos a design, van aki le se ... De így is - úgy is mindnki a saját döntése szerint vásároljon, ennyi a lényeg. Ezért mondom én azt neked, hogy az embrek döntéseit kritizálni rendkívül illetlen és főként értelmetlen dolgo, hiszen, mivel tökéletesség nem létezik, ezért más helyzetben a te döntéseid és éppolyan értelmetlennek tünnek mások szemében, mint amit most te kifogásolsz.
 
Természetesen mindemellett a véleményed értékes és értelmes adalék ahhoz, hogy az ember levonjon bizonyos konzekvenciát. De pusztán azért, mert másként dönt, még nem dönt rosszul.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A marketing az nem csak szöveg lehet, egy készülék design-ja is marketing, tehát akit a külsejével fog meg egy készülék ( "Első látásra beleszerettem" ), azt marketing eszközökkel fogták meg.  
Oké, tegyük fel, hogy azért meghallgatod a saját lemezeiddel. Hogyan állapítod meg, hogy milyen a hangja? Idegen akusztikai környezetben, idegen rendszerben, egy fél-egy órás villám demó alatt szerinted mit lehet megtudni az adott komponens képességeiről?
 
...

Ilyen kritikára is ilyen stílusú hozzászólásra vártunk!
 
Abban teljesen igazad van, hogy egy készüléket nem igazán lehet jól tesztelni egy üzletben, csakhát én nem tudok hazavinni 4-5 készüléket otthonra, hogy 1-2 napig kipróbáljam. Egyik bolt sem fogja a két szép szememért kipróbálására odaadni. Sajnos ismerősí körömben opedig nem állnak rendelkezésre a készülékelk.
 
Nekem azért tetszik a CA, mert egyszer sikerült egy vaktesztet összehozni a CD lejátszó "elődjével" és egy alsó kategóriás NADdal. Nekem akkor a CA hagja tetszett a legjobban!
 
Hogy hogy állapítom meg milyen a hangja? Ez egy jó kérdés, mert milyen a jó hang? Van erre egy kokrét definició? Szerintem nincs! Mindenkinek az a jó hang, ami neki tetszik! Nekem a CA hagja tetszik.
 
Abban igazad van, hogy haszáltan jobbat kapnék ezen az áron, csak rossz tapasztalataim miatt ezt a módot nem választom.
 
Abban is igazad van, hogy egy ilyen kategóriás CD lejátszó nem versenyezhet egy Krell-lel, és az alkatrészek sem olyan minőségüek, mint 10 éve voltak, de nálam ez is oriási előrelépést jelent majd, ha bekötöm a rendszerbe (ami nem egy audiofil).
 
Marketingfogás a külső? Igen, nagy szerepe van, nálam is. De nem e miatt veszek meg egy adott készüléket. Ha az adott készüléknek jó a hangja, akkor nem érdekel igazán, hogy hogy néz ki!
 
:vazeg:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”