Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio termékek

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Milli82 »

Valamint CA M1 távot használt-e már valaki? Mennyire érzékeny az LCD-touch? Ugyanis gondolkodóba ejtett egy.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Milli82 »

Cambridge Audio Azur 640H erről tud valaki vmit? Milyen a hangja? CD játszásnál van olyan mint egy 640C?
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »



HB1-el nem próbáltam, most van tervbe véve, de csak MKII áll rendelkezésre próbára.
Annak viszont örülök hogy a zöld az 1. széria, mert úgy fest tudok egyet:P
Bár ez is hazudós lesz, mert azt olvastam az MKI sokkal rendszerfüggőbb mint az MKII, szóval, lehet hogy az újabbal tetszeni fog, de az első szériással meg nem:(


 
Ma elhoztam az első szériás HB1-eseket.
Valóban más mint az MKII-vel, pláne hogy nincs hozzá még állványom, de még a konyhaszékeken is szépen muzsikált.
Annyi biztos, hogy most állok életemben elöször legközelebb a zenehallgatáshoz.
Kezdődhet a finomhangolás. No meg egy CA CD játékos kéne még:)

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »



A HB1-nél a zöld feliratos volt az első sorozat, az aranyfeliratos a második sorozat.
Egyébként, csodálkozom rajta, hogy a CA-val jól szól, mert a HB1 egy igazán válogatás hangsugárzó volt, ami csak néhány erősítőt szeretett igazán (pl. a menőmanót), a többivel meg csak elmuzsikálgatott.
 
 
.


 
HB1-el nem próbáltam, most van tervbe véve, de csak MKII áll rendelkezésre próbára.
Annak viszont örülök hogy a zöld az 1. széria, mert úgy fest tudok egyet:P
Bár ez is hazudós lesz, mert azt olvastam az MKI sokkal rendszerfüggőbb mint az MKII, szóval, lehet hogy az újabbal tetszeni fog, de az első szériással meg nem:(

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Jelentem tegnap megvettem az erősítőt, tényleg szépen muzsikál.
Már csak egy CD játékos kéne hozzá, de sajnos sehol nem találok eladót ehez.
 
Heybrook HB1-el kapcsolatban lenne még egy kérdésem, mert sok utánaolvasás alapján sem sikerült megfejtést találnom arra hogy honnan lehet megállapítani hogy MKI, II, vagy III (?)
Arany feliratos, zöld feliratos stb...


 
A HB1-nél a zöld feliratos volt az első sorozat, az aranyfeliratos a második sorozat.
Egyébként, csodálkozom rajta, hogy a CA-val jól szól, mert a HB1 egy igazán válogatás hangsugárzó volt, ami csak néhány erősítőt szeretett igazán (pl. a menőmanót), a többivel meg csak elmuzsikálgatott.
 
 
.

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »



Én is csak az A500-at ismerem!
Jó kis vas!
Az általad említett zenékre megfelelő (talán az elektronikus kicsit kérdéses) választás!
Kellemes hang és tipikus CA karakter!
 
A spanom láncában a kábelezésre érzékenyen reagált!
Pl több VDH kábellel ki lett próbálva... és nem szerette a láncban!
Szerintem a HB1-hez ideális lenne!


 
Jelentem tegnap megvettem az erősítőt, tényleg szépen muzsikál.
Már csak egy CD játékos kéne hozzá, de sajnos sehol nem találok eladót ehez.
 
Heybrook HB1-el kapcsolatban lenne még egy kérdésem, mert sok utánaolvasás alapján sem sikerült megfejtést találnom arra hogy honnan lehet megállapítani hogy MKI, II, vagy III (?)
Arany feliratos, zöld feliratos stb...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »



Köszi Uram!
Főleg jazz, akusztik megy nálam, némi igényes elektronyikus néha.
Még egy kérdés, ennek a modellnek van valami bevett tuningja a hálózati kábel okosításán kívül?
Illetve ez a teljesítmény klappol pl egy pár Heybrook HB1-hez vagy Bose 301-hez (vagy mi ajánasz) ?


Én is csak az A500-at ismerem!
Jó kis vas!
Az általad említett zenékre megfelelő (talán az elektronikus kicsit kérdéses) választás!
Kellemes hang és tipikus CA karakter!
 
A spanom láncában a kábelezésre érzékenyen reagált!
Pl több VDH kábellel ki lett próbálva... és nem szerette a láncban!
Szerintem a HB1-hez ideális lenne!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »



Szia!
 
Nekem nagyon régen egy A 500 - D 500 párosom volt, kellemes emlékeim vannak róla. Inkább finomabb, nyugisabb zenékhez való, nem az a kimondottan rocker fajta. Ráadásul ez kisebb teljesítményű is, mint az 500-as. Ha viszont komolyzenére, jazzra, akusztikus zenére keresel olcsó pénzért egy belépő modellt, akkor már meg is találtad.


 
Mit jelent az a "nagyon régen"? 2000 körüli cucc nem?

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »



Szia!
 
Nekem nagyon régen egy A 500 - D 500 párosom volt, kellemes emlékeim vannak róla. Inkább finomabb, nyugisabb zenékhez való, nem az a kimondottan rocker fajta. Ráadásul ez kisebb teljesítményű is, mint az 500-as. Ha viszont komolyzenére, jazzra, akusztikus zenére keresel olcsó pénzért egy belépő modellt, akkor már meg is találtad.


 
Köszi Uram!
Főleg jazz, akusztik megy nálam, némi igényes elektronyikus néha.
Még egy kérdés, ennek a modellnek van valami bevett tuningja a hálózati kábel okosításán kívül?
Illetve ez a teljesítmény klappol pl egy pár Heybrook HB1-hez vagy Bose 301-hez (vagy mi ajánasz) ?

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
 
A Cambridge Audio NP30 hálózati lejátszóról lehet már valami konkrétumot (mikor kerül forgalomba, mennyi lesz az ára, stb.) tudni?
 
 
.
 

Avatar
Dr. Gonzo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.12.18., szomb. 15:09
Értékelés: -4

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Dr. Gonzo »


Sziasztok Urak!
 
Cambridge audio A300-ról mi a véleményetek?

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Szerintetek. Mi a külömbség DVD89 és DVD86 közt?


Nekem volt mindkettő. A kisebbik nem tud DVD-Audiot és SACD-t játszani,de egyébként jó kis gép. Mellesleg az AZUR 540 V2. sem tud csak DVD-V-t de mindkettőnél jobb a képe, és főleg a hangja. Az már használható önállóan CD lejátszóként is, de persze azért ne több százezres gépekkel akarjuk versenyeztetni. És még egy érdekesség: a régebbi AZUR 540-esben benne volt a DVD-A (MLP) lejátszási lehetőség, lehet hogy az még jobban működött hanggal, de sajna annak meg nincs HDMI kimenete a képhez, csak hagyományos analóg módok.A 99-esben valami újabb chip van már , az már USB-ről is működik, de sztem ugyanaz a hang része , mint két kisebb modellnek (86-89)
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Batkamano
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.10.11., vas. 22:04
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Batkamano »



Szerintetek. Mi a külömbség DVD89 és DVD86 közt?


 

 
DVD89 - Disc Types: DVD – Video, DVD – Audio, SACD, DVD +/-R/RW, CD/CD-R/CD-RW,MPEG4/DivX, Compatible with digital photo albums
 
DVD86 - Disc Types: DVD – Video, DVD +/-R/RW, CD/CD-R/CD-RW,MPEG4/DivX, Compatible with digital photo albums

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Milli82 »

Szerintetek. Mi a külömbség DVD89 és DVD86 közt?
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
APL313
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.04.04., pén. 12:25
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: APL313 »

 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »



Meg vagyok vele elégedve. Vásárlása elött kaptam is tőled segítséget. Csak összehasonlítási alapom nem igazán van. És inkább elekronikus zenéket hallgatok amik inkább a "HiFi érzésre" alaponak. Gondolok itt arra, hogy kevés ének hang, sok magas és mély hang. A másik dolog meg ahogy észrevettem a hangfalaim is inkább ezen az úton járnak(JBL E30). És nem tudom zenén mit tud a cucc. A forrás általában Marantz CD4000. Milyen zenéket érdemes megpróbálnom?


Olyan zenét érdemes amit szeretsz és tetszik!
Én régebben nagyon sok TankcsaPdát és hasonlóakat hallgattam... de sajnos ezek a zenék nem a minőségre mennek rá inkább az érzésekre (na azért még most is sok ilyet hallgatok... de több az akusztikus és jazz zene...
 
Egyébként a CA. vasak nem egy langyos hang, szereti a pörgős dolgokat!
Ha van lehetőséged akkor próbáld ki CA cd játékossal!
Mondjuk az 540-640-el!
 
A kis 340-es nem tudom hogy mennyivel finomabb tuningolva mint az alap 540-es!
De szerintem azonos szint lehet (privátban kérdezd meg fülelek mestert, ők már módosítottak párat!)...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


Meg vagyok vele elégedve. Vásárlása elött kaptam is tőled segítséget. Csak összehasonlítási alapom nem igazán van. És inkább elekronikus zenéket hallgatok amik inkább a "HiFi érzésre" alaponak. Gondolok itt arra, hogy kevés ének hang, sok magas és mély hang. A másik dolog meg ahogy észrevettem a hangfalaim is inkább ezen az úton járnak(JBL E30). És nem tudom zenén mit tud a cucc. A forrás általában Marantz CD4000. Milyen zenéket érdemes megpróbálnom?
 
 
 

Mit szeretnél hallani, olvasni?
 
Szerintem jó erősítő!
Sok helyen azért "nyomják" a kis tesót mert igen jó tuning alapnak tartják (több helyről is ezt hallottam)... igaz a teljesítménye nem növekszik.
Te meg vagy elégedve vele?
Milyen láncban és mire használod?


CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »



Egy kérdés. Mivel nem sok összehasonlítási alapom van. A 340A-ról elég sokan írnak és elég sokan jó véeménnyel. Az 540A viszont nem annyira publikus erősítő. Mi az oka? Rosszabb a hangja mint a 340A-nak? Nekem konkrétan 540A van. Mi a véleményetek az erősítőről?


Mit szeretnél hallani, olvasni?
 
Szerintem jó erősítő!
Sok helyen azért "nyomják" a kis tesót mert igen jó tuning alapnak tartják (több helyről is ezt hallottam)... igaz a teljesítménye nem növekszik.
Te meg vagy elégedve vele?
Milyen láncban és mire használod?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Milli82 »

Egy kérdés. Mivel nem sok összehasonlítási alapom van. A 340A-ról elég sokan írnak és elég sokan jó véeménnyel. Az 540A viszont nem annyira publikus erősítő. Mi az oka? Rosszabb a hangja mint a 340A-nak? Nekem konkrétan 540A van. Mi a véleményetek az erősítőről?
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: William »


Szivesen kiprobalnek egy Cambridge Audio cd lejatszot. Ha van valakinek olcson egy elado, szivesen megveszem.
Csak a kivancsisag hajt
NAD T778

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Mi a véleményetek a Cambridge Audio házimozi erősítőiről?Milyen a hangjuk mozival illetve főleg zenén (másokhoz képest)?

A CA. termékek általában a "normál" és a "prémium" kategória között van (a H/K-val együtt!)
Ezt általában az ár is tükrözi!
De amivel nekem volt dolgom... az nekem tetszett!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Alby_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.12.27., csüt. 20:48
Értékelés: 63

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alby_ »


Mi a véleményetek a Cambridge Audio házimozi erősítőiről?
Milyen a hangjuk mozival illetve főleg zenén (másokhoz képest)?

Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mi ajánljuk az átalakítást, ha elegendő az 50W/8Ohm teljesítmény, akkor a 340A, vagy SE változatával jársz a legjobban...
Abban tudsz segíteni, végeredmény szempontjából lényeges-e, melyik változatot (340A vagy 340A SE) szerzi be az ember? Te melyiket választanád?

szvsz, az alapváltozattal jobban jársz..

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: s4tch »


Mi ajánljuk az átalakítást, ha elegendő az 50W/8Ohm teljesítmény, akkor a 340A, vagy SE változatával jársz a legjobban...
Abban tudsz segíteni, végeredmény szempontjából lényeges-e, melyik változatot (340A vagy 340A SE) szerzi be az ember? Te melyiket választanád?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Van-e valakinek tapasztalata az USB porttal, ill. eddig miket kötöttetek rá?
 
Köszi!

 
Hi!
 
Én macmini-t kötöttem rá, tetszett nagyon. (Aztán a hiface kiváltotta a dacmagic usb portját, ez még jobban tetszik )

Ment pü.!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”