Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio termékek

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ex-Cat,A Yamaha azért marad.. Ez max a hálószobába majd 1x. )

Tudod, mikor hiszem én ezt el neked... :vazeg:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Szépség. 
A hátulján meg az áll, hogy Max Power Consumption: 615 W
 
Ez elég durva, a DSP-AX1-esem 550W-et vesz fel...

Annyit tudott az sr-700-as onkyom is, pedig az csak a középsô modell volt az onkyo palettáján.
Rajongok a yamaha ax-1-ért, de ennél azért többet vártam
 
Na persze nem mintha ez nem lenne bôven elég

Mv3,
 
Azért nem mondanám hogy a Yamaha nem "szól nagyot" (persze torzítás nélkül). Szépen meghajtja a böhömnagy hangfalaimat.
 
Anno mikor 640-es Yamahám volt, ráadásul kisebb hangfalakkal, az sokszor már "kifulladt" egy határ felett... Ez azért nem csinál ilyet, volna még benne tartalék is bőven, az én szobámban legalábbis bőven a süketítés szintje már amit tud.
 
Imho ez a MAX felvétel attól is függ, mennyire nagy pufferkondik vannak benne. Ha kicsik, akkor a teljesítményfelvétel nagyon megugorhat.
 
A 23 kilós sony integráltamba akkora toroid trafó volt mint egy ház, plusz kólásdoboz méretű kondik, de az beérte 330W-al is 2x90W 8ohm-on.
 
Én nem tudom hogy vannak ezek a dolgok. Ez a kis erősítő meg 6 kg, 2x65W 8 Ohm, és 615W teljesítményfelvétel??? Amúgy az 540A hátulján is ez van! Pedig az kisebb teljesítményt ad le... Fura...
 
Ex-Cat,
A Yamaha azért marad.. :vazeg: Ez max a hálószobába majd 1x. )

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szépség. 
A hátulján meg az áll, hogy Max Power Consumption: 615 W
 
Ez elég durva, a DSP-AX1-esem 550W-et vesz fel...

Én is, amint megláttam az Azur sorozatot egyből beleszerettem. Nagyon jól néz ki!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Szépség. 
A hátulján meg az áll, hogy Max Power Consumption: 615 W
 
Ez elég durva, a DSP-AX1-esem 550W-et vesz fel...

Látom már, hogy megy a Yamaha a kukába...

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Szépség. 
A hátulján meg az áll, hogy Max Power Consumption: 615 W
 
Ez elég durva, a DSP-AX1-esem 550W-et vesz fel...

Annyit tudott az sr-700-as onkyom is, pedig az csak a középsô modell volt az onkyo palettáján.
Rajongok a yamaha ax-1-ért, de ennél azért többet vártam
 
Na persze nem mintha ez nem lenne bôven elég

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Szépség.
 
A hátulján meg az áll, hogy Max Power Consumption: 615 W
 
Ez elég durva, a DSP-AX1-esem 550W-et vesz fel...


Vendég

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Donphobos! A 630-on van pure direct?

Avatar
donphobos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:20
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: donphobos »


elnézést kérek az offtopic miatt: milyen a tévéd geometriája? engem a 66-os érdekelne, ami 100Hz-es. van valami hibája, ami idegesítő? például pumpálás, ferdeség, torz geometria, konvergencia hibák vagy hasonlók? esetleg sípolás?

Gondolom ez nekem szól a Plano TV-t illetően; gyárilag volt egy-két "aggasztó" dolog, amit a szervizmenüvel (Csak óvatosan, írj fel mindent, mielőtt bármit is állítanál) lehet korrigálni; vagy hívd ki a szervizeseket, készséggel segítenek; Samsung-éknál korrekt a szervíz..
 
További infóért magánban írj, hogy ne terheljük vele a topicot..

oké, ment a privát!
elnézést kérek még egyszer az off-ért!
üdv!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Igc »


elnézést kérek az offtopic miatt: milyen a tévéd geometriája? engem a 66-os érdekelne, ami 100Hz-es. van valami hibája, ami idegesítő? például pumpálás, ferdeség, torz geometria, konvergencia hibák vagy hasonlók? esetleg sípolás?

Gondolom ez nekem szól a Plano TV-t illetően; gyárilag volt egy-két "aggasztó" dolog, amit a szervizmenüvel (Csak óvatosan, írj fel mindent, mielőtt bármit is állítanál) lehet korrigálni; vagy hívd ki a szervizeseket, készséggel segítenek; Samsung-éknál korrekt a szervíz..
 
További infóért magánban írj, hogy ne terheljük vele a topicot..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
donphobos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:20
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: donphobos »


Itt egy kép a 640C cd lejátszó belsejéről.

Nagyon szép..

szia!
 
elnézést kérek az offtopic miatt: milyen a tévéd geometriája? engem a 66-os érdekelne, ami 100Hz-es. van valami hibája, ami idegesítő? például pumpálás, ferdeség, torz geometria, konvergencia hibák vagy hasonlók? esetleg sípolás?
 
köszi előre is a segítséget!
üdv!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Igc »


Itt egy kép a 640C cd lejátszó belsejéről.

Nagyon szép..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Itt egy kép a 640C cd lejátszó belsejéről.  
Szerintem nagyon korrekt!
 
Kérdés: Látott valaki valamelyik MM-ban ezüst színben? Mennyiért?
Szegeden van fekete 80e-ért ami olcsóbb mint a NetDepó! De nekem ezüst jobben bejönne...

Tényleg nagyon korrekten néz ki. Sajnos én is csak feketében láttam az MM-ben! Infovoxnál biztos lehet szürkében is! Én is abban szeretném. a CA sajnos nem egy kommersz márka így az is csoda, hogy egyátalán van az MM-ben!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Itt egy kép a 640C cd lejátszó belsejéről.
 
Szerintem nagyon korrekt!
 
Kérdés: Látott valaki valamelyik MM-ban ezüst színben? Mennyiért?
Szegeden van fekete 80e-ért ami olcsóbb mint a NetDepó! De nekem ezüst jobben bejönne...


Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: saca »


milyen jellegű hangzásvilággal rendelkezik a CA 540 R modellje?
Sajnos nincs összehasonlítási alapom a CA540R-nél. Megvettem, vettem hozzá egy JBL SCS260.6-at ami nem egy komoly minőségű hangfal/szett. De én azt gondolom, hogy csak zene halgatására, nem ez a legjobb/legértékarányosabb vétel. Nekem spéci okaim voltam amiért ezt vettem.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
donphobos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:20
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: donphobos »


Én vettem egy CA540R-t. Tudom hogy egy házimozi erősítő nem összehasonlítható egy sztereo-val zenehalgatásra, de én nagyon meglepődtem miután összekötöttem a JBL SCS260.6-al. Kimondottan dinamikusan, szépen szóltak a hangszórók, pedig hát ezek nem egy "komoly" dobozok. Előtte az SCS260.5-et halottam már egy harman kardon AVR 3550-el és meg sem közelítette a CA540R-t hangminőségét. Ha lesz egy kicsit nagyobb tudású DVD lejátszójuk, biztos veszek belőle.
akkor most egy kicsit én is kíváncsiskodok
 
milyen zenére? olyasmi minőségű hang jön belőle, mint egy hasonló márkájú sztereó erősítőből? vagy azért ennyit ne várjunk?
 
milyen moziban? én nagyno vacilálok a következő három versenyző között:
 
Denon AVR-1804, Harman Kardon AVR-230 és Yamaha RXV-750RDS. az első zenére nagyon jó, mozira túl lágy. a második zenére is jó (bár még jól beállítva nem hallottam), mozira is jó. a harmadik mozira király, zenére nem annyira, de még nem hallottam.
 
most egy Yamaha RXV-630RDS van otthon, de onnan elköltöztem, ezért nézek új rendszert. az új 750-es Yamaha hangja állítólag keménységben már nem a régi sorozatokat idézi, inkább a fenti Denon és H/K közé esik. ez zenében jó, moziban talán nem annyira.
 
milyen jellegű hangzásvilággal rendelkezik a CA 540 R modellje? egy lágy hangfallal (KEF Q5 tetszik, meg a Mission M34 és M35 jelenleg, de még csak előbbit hallgattam meg) jó párosítás?
 
köszi előre is az infót!
üdv!

Avatar
gyrx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2004.06.28., hétf. 21:33
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyrx »


Sziasztok!
Én vettem pár hete egy Azur640A erösitöt.... nagyon tetszik... a hangja pedig gyönyörü.
Hangfalam még nincs hozzá... keresés alatt.
Egy kölcsönkapott Kef Q1-el halgatom.... ez a hangfal is mesés szerintem )
Elötte egy Marantz-om volt most kicsit furcsa mert egészen ill. teljesen más a hangzásvilága.
TV : Philips 21PT5407/01 Sat : Philips DSX6010 DVD/SACD player : Philips DVD763SA CD : Cambridge Audio Azur 640C Erösitö : Cambridge Audio Azur 640A Hangfal : Mission M33 Kábelek : M.N.C & CAT5

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én vettem egy CA540R-t. Tudom hogy egy házimozi erősítő nem összehasonlítható egy sztereo-val zenehalgatásra, de én nagyon meglepődtem miután összekötöttem a JBL SCS260.6-al. Kimondottan dinamikusan, szépen szóltak a hangszórók, pedig hát ezek nem egy "komoly" dobozok. Előtte az SCS260.5-et halottam már egy harman kardon AVR 3550-el és meg sem közelítette a CA540R-t hangminőségét. Ha lesz egy kicsit nagyobb tudású DVD lejátszójuk, biztos veszek belőle. 
Még ilyen kritikákat! :vazeg:
 
Külföldi oldalakon is azt írják, hogy nagyon jó ár/érték arányt képvislenek!

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: saca »

Én vettem egy CA540R-t. Tudom hogy egy házimozi erősítő nem összehasonlítható egy sztereo-val zenehalgatásra, de én nagyon meglepődtem miután összekötöttem a JBL SCS260.6-al. Kimondottan dinamikusan, szépen szóltak a hangszórók, pedig hát ezek nem egy "komoly" dobozok. Előtte az SCS260.5-et halottam már egy harman kardon AVR 3550-el és meg sem közelítette a CA540R-t hangminőségét. Ha lesz egy kicsit nagyobb tudású DVD lejátszójuk, biztos veszek belőle.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


cosmo:Melyik MM-ban lehet kapni? A budaörsiben? Mikor akarod megvenni? Amióta Te nekem is ezt a márkát ajánlottad, erre fáj a fogam nekem is, mármint a 640c-re....nagyon szépen néz ki.

A Westendbe volt kirakva egy darab, de a srác azt mondta, hogy elviszik este, mert eladták de monta, hogy hoznak még. Azóta meg nem voltam ott! Augusztus végén szeretném megvenni. Elötte tervezek egy komolyabb hallgatózást, de szerintem ez már csak a lelkem megnyugtatása végett, mert ő lesz a befutó!

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: GoldSun »


cosmo:
Melyik MM-ban lehet kapni? A budaörsiben? Mikor akarod megvenni? Amióta Te nekem is ezt a márkát ajánlottad, erre fáj a fogam nekem is, mármint a 640c-re....nagyon szépen néz ki.
TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Infovoxnál biztos meg lehet hallgatni. Nekem az elődjének a hagja nagyon bejött. Az új 640-es CD-t még nem hallottam megfelelő körülmények között! Az MM-ben hallgattam, de hát, amint az te is írod, ott nem az igazi!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Igc »

cosmo most készül ilyet venni; valóbn anygon szépen nézenk ki és csak jókat hallottam róla idáig..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Élőben nagyon szépek! (meg képen is)
 
A média marktban kapható is, de ott hiába fülelem meg...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cambridge Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Valaki meghallgatta már ezeket?
 
Mondjuk a 640C + 640A (cd+erősítő) -re kíváncsi lennék... Főleg a CD-re... Nagyon szépeket írnak róla mindenütt...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”