Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Arcam készülékek

Avatar
Pianno
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1058
Csatlakozott: 2012.01.11., szer. 12:26
Értékelés: 356

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Pianno »


Arcam...
 




Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Nekem is volt pár Arcam cuccom,s nagyon szerettem mindet. Hosszabb távon hallgattam 7SE lejátszót, majd 8SE-t. Mindkettő nagyon zenei hangú, a tápkábelre rendkívül érzékeny darabok. A 8SE amúgy jóval jobb hangú, mint a 7SE.
Sajnos nem megfelelő környezetben- kábelek, erősítő- elég gyengén is tud szólni egy Arcam cd játszó, így esetleg a túl gyors konzekvencia az is lehet, hogy az Arcam nem jó, de ez nem igaz.
Naim-ZU

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Van, de megfelelő körítéssel tényleg az egyik legjobb hangú tud lenni.
Ez megcáfolhatatlan tény.
Philips rulez. (az Arcam topikban, jöhetnek a kövek)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Azért bőven van élet a TDA 1541 után is...
 
Van, de megfelelő körítéssel tényleg az egyik legjobb hangú tud lenni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ilyet csak venni akartam, nekem 7SE volt. Na az is nagyon jó gép. 
A 7SE-re emlékszem, csak már nem jutott eszembe, hogy sikerült-e a csere a 23-ra, vagy csak terv maradt.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ez milyen furcsa elvileg ugye amelyik cd ben nem 1541 van az nem is szólhatna jól, de néha még is.
Azért bőven van élet a TDA 1541 után is...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »



A sima 7-esben PCM1710 van a 7SE-ben pedig PCM 1716.
A Háth Izsák által használt FMJ CD23T dcsRing dacját nagyon sokan dícsérik, nyilván ő sem véletlenül fektetett be abba a gépbe.

Ez milyen furcsa elvileg ugye amelyik cd ben nem 1541 van az nem is szólhatna jól, de néha még is.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Neked is volt ilyen, nem?Vagy rosszul emléxem?
 
 
Ilyet csak venni akartam, nekem 7SE volt. Na az is nagyon jó gép. 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ez a CD23 a barátomé volt, nekem is nagyon tetszett...
Neked is volt ilyen, nem?Vagy rosszul emléxem?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Nálam egy Alpha 10-es integrált, egy Alpha 10P végfok, egy Alpha 7SE és egy FMJ CD23T CD-játszó szolgál.
 
Ez a CD23 a barátomé volt, nekem is nagyon tetszett...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


A sima 7-esben PCM1710 van a 7SE-ben pedig PCM 1716.
A Háth Izsák által használt FMJ CD23T dcsRing dacját nagyon sokan dícsérik, nyilván ő sem véletlenül fektetett be abba a gépbe.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »

Még egy érdekes dolog az Arcam 7 cd kapcsán nem 1541 van benne philips dac de nem 1541.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: meridián »

Nagyon régóta Arcam 7-cd lejátszó,Arcam Alpha One erősítő-nagy megelégedésre.Sajnos a Rotel 940 BX cd elhalálozott.....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam egy Alpha 10-es integrált, egy Alpha 10P végfok, egy Alpha 7SE és egy FMJ CD23T CD-játszó szolgál.




Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »



Van egy 1984-es Arcam Alpha erősítőm. Jelenleg a nappaliban használom. Az évek során meg lett tuningolva. Cserélve lettek a végfoktranzisztorok, a kondik, a hangfalcsatik, kapott egy pár minőségibb rca aljzatot + belső kábelezést hozzá.
Sok integrálttal összehasonlítottam már, 250ezerig nem nagyon tudtam lecserélni. Hallgattam Exposure, Myryad, Music Hall, Marantz, Cambridge erősítőket, de valahogy mindig jobban tetszett az Arcam. Van benn valami zeneiség, amit több erősítőből is hiányoltam. Nagyon nyugodt, lágy hang.
 
Ellenben - egyszer hozzámkerült letét ellenében egy FMJ A32-es integrált. 2 hétig hitegettem magam, hogy ez de jó. OIyan tiszta magasakat azóta sem hallottam sehol, a térleképezése valami eszméletlen jó volt, szinte nem voltak falai a szobámnak, de valahogy a zeneiég hiányzott belőle. A hegedű nagyon sima volt rajt, mintha gépzsírral lekenték volna a vonót Visszakötöttem a régi kis Arcam-om, összeesettebb lett a hang, de újra zenét hallgattam, nem pedig a technikát..
 
Szerintem jó még az Arcam Alpha One is..

Nekem Arcam Alpha 7 cd+ Arcam Alpha 7 amp combom van és valami fenomenális élményt ad annyita zene amit hallgatok sokszor az az érzésem hogy bakelit et hallgatok nem is cd t

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Telefonos képek, minőséget hagyjuk most..
Ez az Arcam nem jött be, ment vissza a gazdihoz..


 

Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mára már a ledet is kicseréltem kékre, jobban megy az előlaphoz


Vendég

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy 1984-es Arcam Alpha erősítőm. Jelenleg a nappaliban használom. Az évek során meg lett tuningolva. Cserélve lettek a végfoktranzisztorok, a kondik, a hangfalcsatik, kapott egy pár minőségibb rca aljzatot + belső kábelezést hozzá.
Sok integrálttal összehasonlítottam már, 250ezerig nem nagyon tudtam lecserélni. Hallgattam Exposure, Myryad, Music Hall, Marantz, Cambridge erősítőket, de valahogy mindig jobban tetszett az Arcam. Van benn valami zeneiség, amit több erősítőből is hiányoltam. Nagyon nyugodt, lágy hang.
 
Ellenben - egyszer hozzámkerült letét ellenében egy FMJ A32-es integrált. 2 hétig hitegettem magam, hogy ez de jó. OIyan tiszta magasakat azóta sem hallottam sehol, a térleképezése valami eszméletlen jó volt, szinte nem voltak falai a szobámnak, de valahogy a zeneiég hiányzott belőle. A hegedű nagyon sima volt rajt, mintha gépzsírral lekenték volna a vonót Visszakötöttem a régi kis Arcam-om, összeesettebb lett a hang, de újra zenét hallgattam, nem pedig a technikát..
 
Szerintem jó még az Arcam Alpha One is..

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »

Senki?

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »


Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Arcam készülékek

Hozzászólás Szerző: Sami »

Ki használ Arcam ot és mi a vélemé?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”