Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

GYIK

Hozzászólás Szerző: PgSpa »



Bocsánat, hogy a felvetett kérdésemre adott válaszokra nem reagáltam, de a karácsony (szerencsére) elragadott a rendszerem és a PC elől. 
Amint újra kezdek kísérletezni, azonnal jelzem.
 
Addig is áldott karácsonyt!

Végre volt időm kipróbálni, hogy mit művel a Yamaha WXC 50 a Obelisk 1.2 Dac kártyájával, coax kimeneten.
Web rádió: működik, Szerver lejátszás: wav és flac ok., dsd nekem nincs, azt nem tudtam kipróbálni.
Meglehetősen bizarr, de az analóg bemenetet is digitalizálja, azt is kiadja.
Ami nem működik: TV jel optikai kábelen jut a Yamahába, azt nem hajlandó kiadni, pedig megnéztem, a TV kétcsatornás PCM-re van állítva...
 
Hallgatózva még nem merek mit mondani, eget verő különbségeket nem hallok, de ez szerintem olyan Heed jelenség, ZENE van...
 
Egy kérdés még: az normális, hogy a DAC bemenet forrás váltásnál, sőt a NAS-ról album váltásnál kattan, talán egy relé. Ez normális, nem káros?

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

GYIK

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Volt ilyen párosításom és működik, nagyon jól . Nem kell rajta gondolkodni
 
Köszi neked is és a többieknek is. Majd jövőre ha lesz lehetőségem igyekszem kihasználni, ha ilyen biztatóak a vélemények!

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »

Nagyon stílusos karácsonyi ajándék ez! Köszönöm szépen!!! 
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

GYIK

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »



Kedves Zsolt!
 
Nem is reménykedtem az ünnepre tekintettel ilyen gyors válaszban, nagyon köszönöm!
Az Ön által leírtakat elfogadom, viszont annyi kérésem hadd legyen, hogy a Heed topic amíg a fórum létezik, megmaradhasson kvázi köldökzsinórként a produktumokhoz (a kérdések döntő részére fellelhető a válasz)!
Ezen túlmenően több fórumozó AP napos bejegyzése annyira élményszerű, hogy az embernek olyan érzése van a sorokat olvasva, mintha maga is ott lenne!
Arról nem is beszélve, hogy egy-egy nóvum elkészültéhez vagy épp anak elvetéséhez fűzött kommentjei alapján ha felszínesen is, de betekintés nyerhető, mennyire összetett is az Önök munkája.
Előre is köszönöm!

Az eddigi tapasztalatok alapján a közeljövőben szeretném egy kicsit átrendezni itt a felületet. Ehhez persze kell majd az adminok segítsége, így gondolom az ünnepek után (között?) lesz erre mód. Abban az új verzióban szerepel a régi Heed topik is!  

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Kedves Zsolt!
 
Nem is reménykedtem az ünnepre tekintettel ilyen gyors válaszban, nagyon köszönöm!
Az Ön által leírtakat elfogadom, viszont annyi kérésem hadd legyen, hogy a Heed topic amíg a fórum létezik, megmaradhasson kvázi köldökzsinórként a produktumokhoz (a kérdések döntő részére fellelhető a válasz)!
Ezen túlmenően több fórumozó AP napos bejegyzése annyira élményszerű, hogy az embernek olyan érzése van a sorokat olvasva, mintha maga is ott lenne!
Arról nem is beszélve, hogy egy-egy nóvum elkészültéhez vagy épp anak elvetéséhez fűzött kommentjei alapján ha felszínesen is, de betekintés nyerhető, mennyire összetett is az Önök munkája.
Előre is köszönöm!
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

GYIK

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Bocsánat, hogy a felvetett kérdésemre adott válaszokra nem reagáltam, de a karácsony (szerencsére) elragadott a rendszerem és a PC elől. 
Amint újra kezdek kísérletezni, azonnal jelzem.
 
Addig is áldott karácsonyt!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

GYIK

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »



Kedves Heed topic "gazda" és fanok!
 
Bocsánat, hogy épp ünnepnapon hozakodok elő ilyesmivel, de részint azért, hogy igazán mély áttekintést kaphassak a Heedről illetve ami mögötte van, részint a technikai hiányosságaim pótlása okán végig rágtam magam a Forgalmazók topic lezárt Heed részén és az egyik szemem sír, a másik persze nevet. Utóbbira kitérve nem csak azért, mert még 100 oldal van vissza, hanem azért is, mert bizonyos dolgokra választ kaptam, bizonyos tekintetben megnyugodtam, mivel láttam, hogy egyes kérdések másnál is felmerültek...
Ami miatt sír, az Huszti úr blogjának megszűnése illetőleg korlátozott hozzáférhetővé tétele. Sajnos nem tudom, hogy hány év "termése" vált kizárólag a "kiválasztottak" részére hozzáférhető, viszont több oldalon is előjött visszautalás egyes produktumokkal összefüggésben, hogy működésük, keletkezésük körülményei a blogon találhatók meg.
Aztán felmerült bennem az is, hogy megértem, bizonyos dolgokat ma már esetleg más szemüvegen keresztül lát a blog szerzője, de azt gondolom, ez egyáltalán nem válna szégyenére, sőt...analógiaként felhozva zeneszerzők, prózai művek szerzői között is vannak olyanok, akik függetlenül attól, hogy az idő előrehaladtával művészetük megváltozott, de zsengéiket sem akarták megtagadni, ami akár fogódzó is lehet azoknak, akik akár egy személyiség fejlődés egyes állomásain is elbizonytalanodnak, hogy igenis van lehetőség tovább lépni. Nem akarom nagyon filozófiai síkra helyezni a dolgot és így is terjengősebb lettem, mint kellett volna, úgyhogy elő is jönnék a "farbával": nem lenne arra lehetőség, hogy kizárólag a technikai illetőleg a termékekre vonatkozó bejegyzések továbbra is hozzáférhetők legyenek? Amennyiben nem, úgy esetleg esszenciájuk a már - olvasás alapján 2012-es bejegyzés is volt erre vonatkozóan - régóta tervezett magyar honlapon is elérhető lehetne-e?
 
Köszönettel, tisztelettel és a Heed "csapatnak" kellemes ünnepet, a fejlesztésekhez, gyártáshoz jó egészséget és kitartást kívánok! (tényleg nagyon bízok abban, hogy az építő szándék és nem flame jön ki az általam beírtakból!)
 
Egy boldog Heed tulajdonos

A kérdésfeltevés természetesen jogos.
A blogot jelenleg nem láthatja senki. Valóban volt olyan terv, hogy egy zártkörű rendszerré alakul, de ez nem történt meg. Ahogy az is csak terv maradt, hogy más platformra kerülnek bizonyos írások. Nem kezdenék magyarázkodásba, maradjunk annyiban, hogy ez a dolog elmúlt. Jelenleg más feladatok, más kihívások foglalkoztatnak és az a fajta eklektika ami egy naplóban visszaköszön, egyre távolabb áll tőlem. Nem ifjúkori zsengém volt egyébként, csak egy napló, amit anno nyilvánosan írtam. Most - pontosabban már lassan két éve - pedig "visszakértem". Erre egyébként (mármint egy blog mibenlétére) anno is többször felhívtam a figyelmet, hiszen sokan félreértették és azt hitték, hogy valamiféle sajtóterméket olvasnak. Nem, a blog nem az. Sajnálom, ha néhány embernek ezzel csalódást okoztam, okozok, de a döntésem elég határozott. 
 

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Kedves Heed topic "gazda" és fanok!
 
Bocsánat, hogy épp ünnepnapon hozakodok elő ilyesmivel, de részint azért, hogy igazán mély áttekintést kaphassak a Heedről illetve ami mögötte van, részint a technikai hiányosságaim pótlása okán végig rágtam magam a Forgalmazók topic lezárt Heed részén és az egyik szemem sír, a másik persze nevet. Utóbbira kitérve nem csak azért, mert még 100 oldal van vissza, hanem azért is, mert bizonyos dolgokra választ kaptam, bizonyos tekintetben megnyugodtam, mivel láttam, hogy egyes kérdések másnál is felmerültek...
Ami miatt sír, az Huszti úr blogjának megszűnése illetőleg korlátozott hozzáférhetővé tétele. Sajnos nem tudom, hogy hány év "termése" vált kizárólag a "kiválasztottak" részére hozzáférhető, viszont több oldalon is előjött visszautalás egyes produktumokkal összefüggésben, hogy működésük, keletkezésük körülményei a blogon találhatók meg.
Aztán felmerült bennem az is, hogy megértem, bizonyos dolgokat ma már esetleg más szemüvegen keresztül lát a blog szerzője, de azt gondolom, ez egyáltalán nem válna szégyenére, sőt...analógiaként felhozva zeneszerzők, prózai művek szerzői között is vannak olyanok, akik függetlenül attól, hogy az idő előrehaladtával művészetük megváltozott, de zsengéiket sem akarták megtagadni, ami akár fogódzó is lehet azoknak, akik akár egy személyiség fejlődés egyes állomásain is elbizonytalanodnak, hogy igenis van lehetőség tovább lépni. Nem akarom nagyon filozófiai síkra helyezni a dolgot és így is terjengősebb lettem, mint kellett volna, úgyhogy elő is jönnék a "farbával": nem lenne arra lehetőség, hogy kizárólag a technikai illetőleg a termékekre vonatkozó bejegyzések továbbra is hozzáférhetők legyenek? Amennyiben nem, úgy esetleg esszenciájuk a már - olvasás alapján 2012-es bejegyzés is volt erre vonatkozóan - régóta tervezett magyar honlapon is elérhető lehetne-e?
 
Köszönettel, tisztelettel és a Heed "csapatnak" kellemes ünnepet, a fejlesztésekhez, gyártáshoz jó egészséget és kitartást kívánok! (tényleg nagyon bízok abban, hogy az építő szándék és nem flame jön ki az általam beírtakból!)
 
Egy boldog Heed tulajdonos
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

GYIK

Hozzászólás Szerző: Doky »



Ez az amit nem tudok, a gyári doksiban nem írja. Egyet írnak, hogy DSD formátumot nem ad ki.
Nem értem a működését. Valószínűleg digitálisan szabályoz mindent, mert pl. balanszot, kimeneti jelet (hangszínt brrr.) PC-n, vagy mobil appon keresztül lehet állítani.
Ez az ami magas nekem, hogy pl. ha bemegy NAS-ról egy FLAC, vagy egy WAV, vagy akár egy DSD, akkor mindet feldolgozza valamire, és azt adja ki a koaxon?
Azt sem tudom, hogy az 1.2 kártya mit tud kezelni, sőt azt sem, hogy egy CD játszóból pl. mi jön ki a digitálison?
Jó lenne tudni hogy a Yamiból mi jön ki ill mit mire konvertál (már ha tesz ilyet).Nálam is megy flac, wav, (magas felbontású anyag is) de eddig nem volt gond.
Ha pl film, zene DD. ill. DTS formátum akkor pedig az ismert "sistergés" hallatszik.
Eddig csend nem jött még.
 
Egy X2-est nekem is ki kellene próbálnom...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

GYIK

Hozzászólás Szerző: Shimano »



 
 
Még egy dolog: ha valakinek van egy elfekvő X2 tápja, érte megyek, a világ végére is :-)

Még mindig nincs?Most volt Zsoltnál egy remek alkalom,miért nem használtad ki?Ejnye,ejnye,kell az oda pedig.Jó nélküle is,de azért na,az x2-vel csak más lesz.Már kezdem magam igazán rosszul érezni,amiért nem adtam oda.
Szerezz már egyet.

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

GYIK

Hozzászólás Szerző: Peger »



Sziasztok,
nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem (remélem) ill ki volt-e már vesézve előttem, keresgéltem, de nem találtam. Ha igen, akkor elnézést.
A héten, mikor - előttem az új rendszeréről mesélő - kolléga árulta az Obelisk Si+X2 párosát éledt fel bennem ismét a régi vágy, hogy szeretnék ilyet hazára
Most csak gondolkodtam és gyorsan el is kelt, de lehet később megpróbálok beszerezni ilyet. Viszont mióta utoljára volt szerencsém Obelisket
odahaza kipróbálni, rendszerem java le lett cserélve. Jelenleg Royd Apex a vége, amivel elégedett is vagyok. A kérdés, hogy vajh jó párost-hármast alkotnának?
Tudom, a régi Ion elektronikákkal igen, mikor megvettem és kipróbáltam is azzal szólt.
Köszi,
Robi

Volt ilyen párosításom és működik, nagyon jól . Nem kell rajta gondolkodni
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »

Köszönöm Mishow a tanácsot és a jókívnságot is!!! 
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

GYIK

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Milyen formátumot szeretnél küldeni a Yamaháról a D/A kártya felé? Nem mindent tud ám megemészteni.
Ez az amit nem tudok, a gyári doksiban nem írja. Egyet írnak, hogy DSD formátumot nem ad ki.
Nem értem a működését. Valószínűleg digitálisan szabályoz mindent, mert pl. balanszot, kimeneti jelet (hangszínt brrr.) PC-n, vagy mobil appon keresztül lehet állítani.
Ez az ami magas nekem, hogy pl. ha bemegy NAS-ról egy FLAC, vagy egy WAV, vagy akár egy DSD, akkor mindet feldolgozza valamire, és azt adja ki a koaxon?
Azt sem tudom, hogy az 1.2 kártya mit tud kezelni, sőt azt sem, hogy egy CD játszóból pl. mi jön ki a digitálison?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

GYIK

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Szervusz!
 
 
A Royd Apex-et nem ismerem. Én minap vettem egy pár Royd Eden dobozt és egy kis 11 m2-es szobában hallgatom az Heed Obelik si III-al csak úgy natúrban, X2 nélkül, legegyszerűbb belden kábelekkel, egy régi Philips cd játszóval és nagyon vérbő, sodró hangja Paul Desmond Gerry Mulligan szinkópás játékának.
 
Azt mondanám, hogy ide elég lenne talán a régi Heed Elixir erősítőm is. A Heed féle  Royd nap már jópár éve volt, jó értelemben vett hifi/zenei eseményként emlékezetes marad. :-)
 
 

Sziasztok,
nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem (remélem) ill ki volt-e már vesézve előttem, keresgéltem, de nem találtam. Ha igen, akkor elnézést.
A héten, mikor - előttem az új rendszeréről mesélő - kolléga árulta az Obelisk Si+X2 párosát éledt fel bennem ismét a régi vágy, hogy szeretnék ilyet hazára
Most csak gondolkodtam és gyorsan el is kelt, de lehet később megpróbálok beszerezni ilyet. Viszont mióta utoljára volt szerencsém Obelisket
odahaza kipróbálni, rendszerem java le lett cserélve. Jelenleg Royd Apex a vége, amivel elégedett is vagyok. A kérdés, hogy vajh jó párost-hármast alkotnának?
Tudom, a régi Ion elektronikákkal igen, mikor megvettem és kipróbáltam is azzal szólt.
Köszi,
Robi


Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

GYIK

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Sziasztok!
 
Egy amatőr kérdésem lenne: Van egy Obelisk Si II. erősítőm, 1.2 Dac kártyával.
CD koaxról működik, viszont egy Yama WXC 50 koax kinenetéről nincs hang.
Valami formátum gond lehet?
 
 
Még egy dolog: ha valakinek van egy elfekvő X2 tápja, érte megyek, a világ végére is :-)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

GYIK

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok,
nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem (remélem) ill ki volt-e már vesézve előttem, keresgéltem, de nem találtam. Ha igen, akkor elnézést.
A héten, mikor - előttem az új rendszeréről mesélő - kolléga árulta az Obelisk Si+X2 párosát éledt fel bennem ismét a régi vágy, hogy szeretnék ilyet hazára
Most csak gondolkodtam és gyorsan el is kelt, de lehet később megpróbálok beszerezni ilyet. Viszont mióta utoljára volt szerencsém Obelisket
odahaza kipróbálni, rendszerem java le lett cserélve. Jelenleg Royd Apex a vége, amivel elégedett is vagyok. A kérdés, hogy vajh jó párost-hármast alkotnának?
Tudom, a régi Ion elektronikákkal igen, mikor megvettem és kipróbáltam is azzal szólt.
Köszi,
Robi

Így látatlanban (és "hallatlanban") nagyon nagy valószínűséggel jó párosítás lehet! Mivel a Heed is a klasszikus angol vonalon viszi és fejleszti a dolgait-nem véletlen, hogy itt Angliában is eléggé népszerűek a dolgaik.
Persze nyilván csak a saját rendszeres meghallgatás hozhat teljes bizonyosságot, de szerintem bizakodva vágj bele.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

GYIK

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Sziasztok,
nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem (remélem) ill ki volt-e már vesézve előttem, keresgéltem, de nem találtam. Ha igen, akkor elnézést.
A héten, mikor - előttem az új rendszeréről mesélő - kolléga árulta az Obelisk Si+X2 párosát éledt fel bennem ismét a régi vágy, hogy szeretnék ilyet hazára
Most csak gondolkodtam és gyorsan el is kelt, de lehet később megpróbálok beszerezni ilyet. Viszont mióta utoljára volt szerencsém Obelisket
odahaza kipróbálni, rendszerem java le lett cserélve. Jelenleg Royd Apex a vége, amivel elégedett is vagyok. A kérdés, hogy vajh jó párost-hármast alkotnának?
Tudom, a régi Ion elektronikákkal igen, mikor megvettem és kipróbáltam is azzal szólt.
Köszi,
Robi

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

GYIK

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ezek után felmerül bennem, hogy valóban szükséges-e tovább bővíteni a rendszert a PX-el? 
 
Ezt magadnak kell kipróbálnod, de szerintem egyelőre élvezd most az új élményt, és hagyd aludni a hifi-bogarat! 
Aztán ha itt az idő, akkor hajrá!
A többit leírták előttem, és csak egyet tudok velük érteni ...
 
 
Ps: Jó olvasni a lelkesedésed! Sokan átéltük már ugyanezt, és tudjuk, nem üres hype a Heed-érzés! Sok örömteli zenehallgatós órát kívánok!

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

GYIK

Hozzászólás Szerző: Sene »



És, hogy mit hozna a PX? Vagyunk néhányan, akik szerint az a messze legfontosabb lépés ezen az úton. De nyilván a ma divatos világban ez csak az én elfogult marketing véleményem. (Legalább nekem nem kell mentegetőzni, hogy miért is mondom ezt! )
 
Tőlem már nem "marketing vélemény"ként: @Komisszár, ha megteheted, próbáld ki a PX-el is. Amikor először bekötöttem, nekem valami hasonló érzésem volt a kapott hangot illetően, mint amit az előző bejegyzésedben próbálsz megfogalmazni.

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Annó, amikor én is úgy gondoltam, hogy a Heed készülékek körül van egyfajta hype, az otthoni körülmények közötti szembesülés azzal, hogy valóban a zene és én vagyunk jelen (ebből következően fel sem merült az, hogy van távirányító, amivel léptetni lehet egy-egy addig nem kedvelt számnál), valóban tartalommal töltötte meg az addig számomra inkább megmosolyogtató losungként olvasott "Forget hifi..." szlogent.
Már nem úgy gondolkodtam, hogy mennyire elégedett is vagyok a kapott hanggal, illetve mennyivel több-vagy épp kevesebb a mély, milyen döbbenetes a középtartomány, egyszerűen élményt adtak az esti egy-egy órák, amikor a zenei "éhségem" csillapíthattam. Függőség? Igen, bizonyos mértékig valóban az lett és ez kiegészült azzal, hogy korábban nem hallgatott zeneszerzők, darabok is bekerültek a repertoárba.
A mai nap viszont megint valami mást, valami többet hozott, mert hajlamos voltam azt hinni, hogy bizonyos szinttől már valóban exponenciálisan nő a befektetett érték és kapott hang közötti összefüggés. Nem így történt. Sajnáltam, hogy az Obelisket nem tarthattam meg és volt bennem egyfajta félsz, hogy valóban annyival több, jobb lesz-e a Pre-Ps vagy "csak" más. 
Félek, hogy csak túl sziruposan, terjengősen tudnám kifejezeni azt, amit megtapasztaltam, az elmúlt öt órában nem tudtam felállni a zenehallgatós fotelemből és bár éjfél elmúlt, még mindig van, amit most első "felindultságomban" meg AKAROK hallgatni...
Amennyiben valaki hasonlóképp bizonytalan, mint én voltam, talán sikerül(t) ezt az érzést kicsit lebontanom és ha lehetősége van a sorstársaimnak, feltétlen éljenek - ha lehetőségeik megengedik - a meghallgatás lehetőségével! Amennyiben csak egy szót írhatnék le, mit is tapasztaltam, ez lenne: "Elképesztő!".
 
Köszönöm a gyors reagálást a PX vonatkozásában!
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

GYIK

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »



Ma sikerült beszereznem a PS-t a Pre-hez. Összehasonlítva az Si+X2-vel nagyon alacsony - és amikor azt írom, hogy nagyon alacsony, akkor az első egységen belül a minimum szinttől tényleg nagyon pici elmozdítással - szinten is döbbenetesen megnőtt a dinamika, esti zenehallgatásnál is átjön MINDEN (pl. Bocelli opera albumánál, ahol sokszor van hangos és halk részlet váltakozás), a színpadkép is számottevően megnőtt. Ezek után felmerül bennem, hogy valóban szükséges-e tovább bővíteni a rendszert a PX-el? 
Keresem még mindig a szavakat, mert előzetesen tényleg nem vártam ilyen fokú javulást az amúgy is nagyon jó korábbi rendszerhez képest! Megemelem a képzeletbeli kalapom! 

Ezek azok a lépések, amik lassan az idő homályába merülnek. Mert ezek befelé mozdulások, és nem kifelé. Nem a látványelemeket növelik hanem csak lehántanak egy-egy újabb réteget abból a szennyeződésből ami a rögzített muzsika és a hallgatója között vannak. 
És, hogy mit hozna a PX? Vagyunk néhányan, akik szerint az a messze legfontosabb lépés ezen az úton. De nyilván a ma divatos világban ez csak az én elfogult marketing véleményem. (Legalább nekem nem kell mentegetőzni, hogy miért is mondom ezt! ) 

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

GYIK

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Ma sikerült beszereznem a PS-t a Pre-hez. Összehasonlítva az Si+X2-vel nagyon alacsony - és amikor azt írom, hogy nagyon alacsony, akkor az első egységen belül a minimum szinttől tényleg nagyon pici elmozdítással - szinten is döbbenetesen megnőtt a dinamika, esti zenehallgatásnál is átjön MINDEN (pl. Bocelli opera albumánál, ahol sokszor van hangos és halk részlet váltakozás), a színpadkép is számottevően megnőtt. Ezek után felmerül bennem, hogy valóban szükséges-e tovább bővíteni a rendszert a PX-el? 
Keresem még mindig a szavakat, mert előzetesen tényleg nem vártam ilyen fokú javulást az amúgy is nagyon jó korábbi rendszerhez képest! Megemelem a képzeletbeli kalapom! 
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

GYIK

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


X2-ből létezik több generáció, vagy teljesen mindegy milyen SI-vel pároztatja az ember? Ha már felmerült, akkor kíváncsiságból SI mk3hoz miért mondják feleslegesnek az X2-t?
Amikor az X2 "kitalálódott", akkor az Obelisk még egy más koncepció szerint készült. Alapból egy "integrált" erősítő volt, de egy külső táppal egy valódi elő/végfokká vált, a teljesítményt is maximalizálva ez által. Az idők változtak, végül is az Si3 "mindent az egyben" elv alapján készült. Azaz külön tápegységről megy az előfok és a végfok (igaz egy trafómag) illetve a teljesítménye is annyi, mint a régi Obelisknek külső táppal. Egy nagyon picit még tovább javul a külső X2 táppal, 4 Ohmra még nagyobb lesz a teljesítmény, de alapvetően ez már nem egy markáns különbség. (Mai fejemmel az Si3-ról le is hagynám a táp-csatlakozót.) 

Avatar
torma
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.05.23., kedd 17:27
Értékelés: 1

GYIK

Hozzászólás Szerző: torma »

X2-ből létezik több generáció, vagy teljesen mindegy milyen SI-vel pároztatja az ember? Ha már felmerült, akkor kíváncsiságból SI mk3hoz miért mondják feleslegesnek az X2-t?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

GYIK

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Az nagyon meglepne, ha erre a kérdésre bárki is válaszolna érdemben.
 

Ja hogy ez még nem fért bele a mikulás puttonyába,értem.Akkor ki hozza,a Jézuska,vagy esetleg a nyuszira hárul e feladat?
Mindegy is,mi türelmesek és nyugodtak is vagyunk,és még a tatár sem hajt az újítások felé,mert a hang eddig is jó volt,és remélhetőleg ez a jövőben sem fog változni,max még jobb lesz,de azt meg ugye senki sem fogja bánni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”