Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 20:18
dgab írta:
2021.02.15., hétf. 19:35
Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Korábban tettem egy kísérletet Canamp trafóval a véleményözön elindítására, de nem ütötte meg az ingerküszöböt :)
De akkor emeljük a tétet: ha nem számít a több bemenet, pusztán hang szempontjából, miben más egy DA 2.3-as kártyával, mint egy Pre 2.3-as kártyával, egy DT után kötve?
Én ezt anno mikor egészen mélyen,(ezt úgy értem hogy dt-da-pre-px-pm pár nézett velem szemben) belemerültem a heedbe próbáltam,és ugyan győzködtem magam hogy nem kell az a da,de azért jobb volt mint csak a pre a dackártyával.Igaz akkor még csak a 2.1-es kártya volt,de ez valószínűleg az új kártyával is így lenne.Hogy miben?Nem is tudom gondolkodik.gif ,talán az hogy egyszerűen kifinomultabb.Én akkor a direkt kimenetet részesítettem egyértelműen előnyben a da-n,úgy szólt kerekebben a rendszer.Persze szuper volt a preben is a kártya a px-el együtt,mert az érezhetően kell hozzá,de jobb volt a da,bármennyire is irracionálisnak éreztem akkor,ami azért is volt mert nem használtam csak a futóművet vele.
Egy da-t most is kipróbálnék ha lenne,mert szerintem most is tetszene,de csak elvétve látni időnként mostanában.
Köszönöm a válaszokat! Van px táp a pre mellé. Igazából azon morfondírozok, hogy ha a kártya ugyanaz, vajon mitől lehet jobb a DA analóg kimenet + kábel + pre analóg bemenet kombináció, mintha a kártyából közvetlenül a pre-n belül rácsatlakozunk az analóg részre. A tankönyvek szerint rosszabbnak kellene lennie - hacsak nem jobb annyival a DA analóg fokozata, mint a pre belső analóg kivezetése, hogy ellensúlyozzon egy plusz kábelt + illesztést.

Mi vett rá, hogy megválj a fent nevezett ötösfogattól, ha nem titok?

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

jott/ment írta:
2021.02.15., hétf. 20:23
dgab írta:
2021.02.15., hétf. 19:26
jott/ment írta:
2021.02.15., hétf. 17:23


Zsolték csereakciója révén boldog tulaja lettem egy Thesis Phinek, egyelőre "csak" PX táppal. De a boldogság nem tartott sokáig, mert kiderült, hogy valami nem stimmel a hangszedőmmel. Elvittem Huszti Gáborhoz, aki fél óra munkával leszedte róla a ráégett koszt. A tanácsára azóta nem használom az inkább tű koszolóként működő népszerű mártogatós tű tisztítót. Majd Dr Feickert beállító eszköze segítségével kitanultam, és egy hét kísérletezés után kimaxoltam a hangszedő beállítás tudományát.

Azóta örülök. :)
Érintettség okán: vajon körül tudjuk úgy írni a népszerű mártogatós tűtisztítót, hogy senkinek se fájjon?
Nem önzősködök az információval: a nulla porosból nem veszek még egyet. ;)
Köszönöm, no de akkor mi takarítja azóta a szennyeződést?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 19:41
PgSpa írta:
2021.02.15., hétf. 18:36
Megelőztél! :-) Én is pozitív élményről tudok beszámolni: rájöttem, hogy minden szándékom ellenére egyszerűen nincs időm az Lp hallgatásra, ezért kicsit oldalra, kicsit hátra, kicsit előre léptem. A csereakcióban beadtam az Si2+X2 és Quasar példányaimat, és hoztam egy Elixírt és egy Abacust. Éppen Covidból lábadoztam, lehet, hogy emiatt, de sokat kellett küzdenem, hogy jól összejöjjön a szinergia, de most már minden rendben! Ami érdekes, hogy sok tapasztalatot gyűjtöttem a digitális kábelekkel kapcsolatban.
A küzdelmet mi okozta a covidon kívül,illetve mi lett a megoldás?Érdekelne az is hogy milyen a hangsugárzód,és miben érezted az össze vissza lépkedést a csere után?
Az Elixír és az Abacus a sok kiveséző külföldi cikk szerint egy nagyon meggyőző páros,nekem még nem volt hozzájuk szerencsém,vagyis inkább nem éltem a lehetőséggel,pedig az ott volt,szinte tálcán kínálva. :D
Onnan indulok, hogy nekem mindig is a hangdobozok elhelyezésével volt gondom (Focal JMlab 706s kb. a második generációs), ezért az Obeliskben balansz nem lévén, egy Yamaha WXC 50-en engedtem át mindent, mert az elektronikusan tudta ezt. Ebbe ment be a TV (opt), meg analóg inputon a Marantz UD 7007. A phono vonal ezt kikerülte, itt Edwards TT6/AT VM 740ML ment a Quasarba. Alapvetően elégedett voltam, de a Yamaha hálózati és webrádiós vonalát kicsit gyengének éreztem.
Az is motivált, hogy -és ezt sokan nevetségesnek fogják tartani- ,hogy végre új, gyári Heed készülékeim legyenek.
Az új rendszer összerakása után (az előző felállás szerint digit forrás-Abacus-Yamaha-Elixír) nem állt össze a hang. Először a hangfalkábelre gyanakodtam (a narancs-fekete Belden) mert valaki azt írta, hogy a magas kapacitása nem jó. Aztán az összekötőkre. Nem stimmelt... aztán kivettem a Yamahát... és láss csodát, sokkal jobb lett! (Ami nem csoda, teljesen logikus) A rendszer balansz jobbra húzását (ami a fülem miatt is van) felülírta a jobb, stabilabb, 3D sztereó kép, meg annyi, hogy a bal hangdobozt 4cm-el előbbre helyeztem. A digitális vonalat néhány kábellel feljavítva (alap Viablue) most minden jó, annyi gond van még, hogy az Abacus a Marantz az SACD lejátszásakor a CD rétegen sem hajlandó jelet venni, de ezt nem minden lemezen csinálja, Sebaj, egy analóggal közvetlenre kötöttem, de a M. dacja jellegzetesen brummogós, nem igazán tetszik. És végül LP: kicsit koherensebbnek érzem így az előadást, a Quasar túl előkelő volt...

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

dgab írta:
2021.02.15., hétf. 19:26
jott/ment írta:
2021.02.15., hétf. 17:23
Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Zsolték csereakciója révén boldog tulaja lettem egy Thesis Phinek, egyelőre "csak" PX táppal. De a boldogság nem tartott sokáig, mert kiderült, hogy valami nem stimmel a hangszedőmmel. Elvittem Huszti Gáborhoz, aki fél óra munkával leszedte róla a ráégett koszt. A tanácsára azóta nem használom az inkább tű koszolóként működő népszerű mártogatós tű tisztítót. Majd Dr Feickert beállító eszköze segítségével kitanultam, és egy hét kísérletezés után kimaxoltam a hangszedő beállítás tudományát.

Azóta örülök. :)
Érintettség okán: vajon körül tudjuk úgy írni a népszerű mártogatós tűtisztítót, hogy senkinek se fájjon?
Nem önzősködök az információval: a nulla porosból nem veszek még egyet. ;)
Csatolmányok
elotte_utana.jpg
elotte_utana.jpg (120.8 KiB) Megtekintve 2086 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

dgab írta:
2021.02.15., hétf. 19:35
Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Korábban tettem egy kísérletet Canamp trafóval a véleményözön elindítására, de nem ütötte meg az ingerküszöböt :)
De akkor emeljük a tétet: ha nem számít a több bemenet, pusztán hang szempontjából, miben más egy DA 2.3-as kártyával, mint egy Pre 2.3-as kártyával, egy DT után kötve?
Én ezt anno mikor egészen mélyen,(ezt úgy értem hogy dt-da-pre-px-pm pár nézett velem szemben) belemerültem a heedbe próbáltam,és ugyan győzködtem magam hogy nem kell az a da,de azért jobb volt mint csak a pre a dackártyával.Igaz akkor még csak a 2.1-es kártya volt,de ez valószínűleg az új kártyával is így lenne.Hogy miben?Nem is tudom gondolkodik.gif ,talán az hogy egyszerűen kifinomultabb.Én akkor a direkt kimenetet részesítettem egyértelműen előnyben a da-n,úgy szólt kerekebben a rendszer.Persze szuper volt a preben is a kártya a px-el együtt,mert az érezhetően kell hozzá,de jobb volt a da,bármennyire is irracionálisnak éreztem akkor,ami azért is volt mert nem használtam csak a futóművet vele.
Egy da-t most is kipróbálnék ha lenne,mert szerintem most is tetszene,de csak elvétve látni időnként mostanában.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

dgab írta:
2021.02.15., hétf. 19:35
... miben más egy DA 2.3-as kártyával, mint egy Pre 2.3-as kártyával, egy DT után kötve?
Egyetlen szó: táp!
A DA saját tápjával van olyan stabil, mint a PRE a PX táppal.
A dolog persze némileg ennél árnyaltabb, de a lényeg ez, és bizony jól hallani

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2021.02.15., hétf. 18:36
Megelőztél! :-) Én is pozitív élményről tudok beszámolni: rájöttem, hogy minden szándékom ellenére egyszerűen nincs időm az Lp hallgatásra, ezért kicsit oldalra, kicsit hátra, kicsit előre léptem. A csereakcióban beadtam az Si2+X2 és Quasar példányaimat, és hoztam egy Elixírt és egy Abacust. Éppen Covidból lábadoztam, lehet, hogy emiatt, de sokat kellett küzdenem, hogy jól összejöjjön a szinergia, de most már minden rendben! Ami érdekes, hogy sok tapasztalatot gyűjtöttem a digitális kábelekkel kapcsolatban.
A küzdelmet mi okozta a covidon kívül,illetve mi lett a megoldás?Érdekelne az is hogy milyen a hangsugárzód,és miben érezted az össze vissza lépkedést a csere után?
Az Elixír és az Abacus a sok kiveséző külföldi cikk szerint egy nagyon meggyőző páros,nekem még nem volt hozzájuk szerencsém,vagyis inkább nem éltem a lehetőséggel,pedig az ott volt,szinte tálcán kínálva. :D

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Korábban tettem egy kísérletet Canamp trafóval a véleményözön elindítására, de nem ütötte meg az ingerküszöböt :)
De akkor emeljük a tétet: ha nem számít a több bemenet, pusztán hang szempontjából, miben más egy DA 2.3-as kártyával, mint egy Pre 2.3-as kártyával, egy DT után kötve?

Ha leült a topik, az azt jelenti, hogy mindenki nagy megelégedéssel hallgatja a készülékeit, a hifibogár éhen halt, kérdések már csak az élet más területein merülnek fel. Vagy nem?

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

jott/ment írta:
2021.02.15., hétf. 17:23
Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Zsolték csereakciója révén boldog tulaja lettem egy Thesis Phinek, egyelőre "csak" PX táppal. De a boldogság nem tartott sokáig, mert kiderült, hogy valami nem stimmel a hangszedőmmel. Elvittem Huszti Gáborhoz, aki fél óra munkával leszedte róla a ráégett koszt. A tanácsára azóta nem használom az inkább tű koszolóként működő népszerű mártogatós tű tisztítót. Majd Dr Feickert beállító eszköze segítségével kitanultam, és egy hét kísérletezés után kimaxoltam a hangszedő beállítás tudományát.

Azóta örülök. :)
Érintettség okán: vajon körül tudjuk úgy írni a népszerű mártogatós tűtisztítót, hogy senkinek se fájjon?

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

Sziasztok!

StandArt K1, vagy K2 zenél esetleg valakinél?
Hallotta esetleg valaki?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Megelőztél! :-) Én is pozitív élményről tudok beszámolni: rájöttem, hogy minden szándékom ellenére egyszerűen nincs időm az Lp hallgatásra, ezért kicsit oldalra, kicsit hátra, kicsit előre léptem. A csereakcióban beadtam az Si2+X2 és Quasar példányaimat, és hoztam egy Elixírt és egy Abacust. Éppen Covidból lábadoztam, lehet, hogy emiatt, de sokat kellett küzdenem, hogy jól összejöjjön a szinergia, de most már minden rendben! Ami érdekes, hogy sok tapasztalatot gyűjtöttem a digitális kábelekkel kapcsolatban.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 13:07
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif
Zsolték csereakciója révén boldog tulaja lettem egy Thesis Phinek, egyelőre "csak" PX táppal. De a boldogság nem tartott sokáig, mert kiderült, hogy valami nem stimmel a hangszedőmmel. Elvittem Huszti Gáborhoz, aki fél óra munkával leszedte róla a ráégett koszt. A tanácsára azóta nem használom az inkább tű koszolóként működő népszerű mártogatós tű tisztítót. Majd Dr Feickert beállító eszköze segítségével kitanultam, és egy hét kísérletezés után kimaxoltam a hangszedő beállítás tudományát.

Azóta örülök. :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2021.02.15., hétf. 15:29
November végén egy általános csereakció volt, nem arra emlékszel?
De,arra,viszont mintha említette volna a nexusok bizonytalan szervizelését is Zsolt.Lehet persze nem ott és akkor,de ez rémlik.
Idős készülékek már ezek,így érthető is.Még az újabbakhoz sem lehet már minden esetben alkatrészhez jutni,ezért is szünt meg az enigma 5 gyártása is pl sajna. sad.gif

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

November végén egy általános csereakció volt, nem arra emlékszel?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Shimano írta:
2021.02.15., hétf. 14:40
BLX írta:
2021.02.15., hétf. 14:26
Hangminőség tekintetében a régebbi Heed pl. Nexus elő és végfokok milyen minőséget képviselnek? Megoldott ezeknek a szervizelése? Érdemes ilyesmit levadászni az elérhetőbb használt ára miatt?
Ha jól emlékszem,akkor a közelmúltban Zsoltnak volt egy olyan kezdeményezése,hogy a Nexus tulajok nagyon kedvező módon cserélhették a régi vasaikat újabb heed készülékekre,és többek közt azért is,mert a Nexusok szervizelése bizonytalanná vált ennyi év távlata után.De ha biztosra akarsz menni,akkor kérdezd meg az illetékest,tehát Zsoltot ez ügyben.
Kerestem a facebook linket,de már nem él,és lehet rosszul is emlékszem,mert most így bogarászva az emlékeimben úgy rémlik hogy nem csak a Nexusokról volt abban szó,tehát az a biztos ha Zsoltot kérdezed.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

BLX írta:
2021.02.15., hétf. 14:26
Hangminőség tekintetében a régebbi Heed pl. Nexus elő és végfokok milyen minőséget képviselnek? Megoldott ezeknek a szervizelése? Érdemes ilyesmit levadászni az elérhetőbb használt ára miatt?
Ha jól emlékszem,akkor a közelmúltban Zsoltnak volt egy olyan kezdeményezése,hogy a Nexus tulajok nagyon kedvező módon cserélhették a régi vasaikat újabb heed készülékekre,és többek közt azért is,mert a Nexusok szervizelése bizonytalanná vált ennyi év távlata után.De ha biztosra akarsz menni,akkor kérdezd meg az illetékest,tehát Zsoltot ez ügyben.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mishow írta:
2021.02.15., hétf. 12:13

X2 kikerült a gyártásból, márpedig anélkül az Si2 nem az igazi, az Si3 esetében ízlés dolga.
Ez biztos?Fura lenne,mert még a kínálatban van az si3,addig lennie kell az x2-nek is. gondolkodik.gif

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

Hangminőség tekintetében a régebbi Heed pl. Nexus elő és végfokok milyen minőséget képviselnek? Megoldott ezeknek a szervizelése? Érdemes ilyesmit levadászni az elérhetőbb használt ára miatt?

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Nem én árulom, csak segíteni akartam. Nem sűrűn fordul elő egy ilyen szett. De töröltesd, vagy jelentsd, ha úgy tetszik...
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Van külön topik az ilyen kérdésekre,nem lehetne inkább ott?
A google kereső is jó barátja mindenkinek,ott is lehet tájékozódni.
Amúgy meg nem kell eladni semmi heedet sem,mert abból úgyis csak hiányérzet és megbánás lesz. :D
De tényleg,nagyon leült ez a topik.Senkinek semmi új infó,élmény,vagy valami? gondolkodik.gif

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

iistván írta:
2021.02.10., szer. 08:52
adodaniel írta:
2021.02.10., szer. 08:26
Az alábbi eszközöknek külön-külön mi a reális értéke most?
- Obelisk Si2 phono kártyával “újabb távval”
- X2
- Obelisk DA 2.3 kártyával “kártyatávirányítóval”
Szerintem kb.:
160
120
200
Ezek az árak reálisak voltak talán még a közelmúltban, de mára ezek mind kifutó modellek, és az a tapasztalatom, hogy erősen elindult a piaci áruk felfelé.
Az Si2 átlépte a 200-as határt, szép állapotban inkább felette ballag.
X2 kikerült a gyártásból, márpedig anélkül az Si2 nem az igazi, az Si3 esetében ízlés dolga. Tudom, egy-két éve simán található volt 90-ért, ma szerintem is OK a 120-as besorolás, de ne tessék meglepődni, ha hamarosan feljebb menetel majd.
Az Obelisk DA is kifut, ma jó vétel 200-ért, de itt is tessék felkészülni a 220-230 felé kúszó árakra.
Tudom, minden annyit ér, amit a piacon megadnak érte, de ezek már most is ritka vendégek a hirdetési oldalakon, és ha mégis, akkor szinte azonnal elkelnek, ezért gondolom, hogy erre a tendenciára kell felkészülni.

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 333
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Az én SI2-őm 180-ért tuti itthon maradna, akármilyen a helyzet... Főleg a mai remek forintért. Persze, ha eladó lenne. De nem az.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

adodaniel írta:
2021.02.10., szer. 10:16
iistván írta:
2021.02.10., szer. 08:52
adodaniel írta:
2021.02.10., szer. 08:26
Sziasztok!

Az alábbi eszközöknek külön-külön mi a reális értéke most?

- Obelisk Si2 phono kártyával “újabb távval”
- X2
- Obelisk DA 2.3 kártyával “kártyatávirányítóval”

Mindegyik készülék makulátlan, az si távja használt azért.
Szerintem kb.:
160
120
200

Hirdetni persze lehet többért...
Üdv.
Az si2-t miért vetted ennyire le? 200 körül mennek. A DA meg ritka mint a fehér holló. gondolkodik.gif
Legyen igazad! :rolleyes:
A jelen helyzetben szerintem 180-ért jó, ha elmegy egy Si2. Persze ettől még többet ér, de az másik kérdés...
DA-t 180-215 között láttam hirdetni. Tavaly talán 2-3 fordult meg itt, ezért a 200-at kb. reálisnak gondolom (persze USB kártyával együtt).
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

iistván írta:
2021.02.10., szer. 08:52
adodaniel írta:
2021.02.10., szer. 08:26
Sziasztok!

Az alábbi eszközöknek külön-külön mi a reális értéke most?

- Obelisk Si2 phono kártyával “újabb távval”
- X2
- Obelisk DA 2.3 kártyával “kártyatávirányítóval”

Mindegyik készülék makulátlan, az si távja használt azért.
Szerintem kb.:
160
120
200

Hirdetni persze lehet többért...
Üdv.
Az si2-t miért vetted ennyire le? 200 körül mennek. A DA meg ritka mint a fehér holló. gondolkodik.gif
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”