Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


wéletlen 2x nyomtam. Tehát naon köxönöm!
Várlak kedden!

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


De még influs wok rendesen.
Magyarul:
Megfázott és még náthás
 
Melák nevében is üdvözöllek és gyógyulást kivánok
 
Ja és léccike az emlitett CD-t le tudod nekem másolni?
A többit privibe megirom!
 
Üdv, Peti
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

wéletlen 2x nyomtam. Tehát naon köxönöm!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ne vedd fel. A hangerőt egyformára tudod állítani így is. Bedugod a "korsóba" a tunert is, a hangerő különbség a hangfalak esetében ugyan az lesz. persze mondjuk így két CD játszót már nem tudsz azonos hangerőre állítani. De ha bejössz, akkor adok egy ilyen CD-t. Ajándék.
Az utobbit elfogadom. )))
De még influs wok rendesen. Szal walszeg kedden mennék,ha az neked jo.
És köszönöm.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Ne vedd fel. A hangerőt egyformára tudod állítani így is. Bedugod a "korsóba" a tunert is, a hangerő különbség a hangfalak esetében ugyan az lesz. persze mondjuk így két CD játszót már nem tudsz azonos hangerőre állítani. De ha bejössz, akkor adok egy ilyen CD-t. Ajándék.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha van a közelben egy FM vevő (rádió) akkor a két állomás közötti "sistergés" is elfogadható fehér zaj. A felhasználás jellegét figyelembe véve pedig tökéletesen megfelel a feladatnak.
Köxi.
Má csak azt kéne kitaláljam,h hogyan wegyem ezt fel CD-re. Me én azt a piszihez tökhüle wok.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Ha van a közelben egy FM vevő (rádió) akkor a két állomás közötti "sistergés" is elfogadható fehér zaj. A felhasználás jellegét figyelembe véve pedig tökéletesen megfelel a feladatnak.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Halkan megjegyzem, hogy egyes hangszerkesztő progik tudnak fehérzajt meg rózsazajt generálni, és fix frekvenciákat is, meg X Hz-től Y Hz-g terjedőt, stb...
pl. sound forge, gold wave, ilyesmik
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »


... tesztlemezt,amiwel bármit,(erölködöt,hangfalat,cd jáccot) le lehet tesztelni. Nem sok oan rendxer wot eddig amelyik hibátlanul és kellö gyorsasággal,illetwe megfelelö lágysággal, torzitatlanul lejáccotta wolna.)))
- ejha ezexerint yolmondtad, winnem kell sok irhato lemezt
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Wan wmi cdm,amin szwsz 1Khz wan kb 3perc hosszan. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

Van két cd-m amit még régen vettem a conrad-nál. Tele van mérőjelekkel hangszerhangmintákkal. Ha gondolod csinálok neked belőle másolatot és eljuttatom valahogy hozzád.

Nagyon köxi. Emilem: bigdewil@vnet.hu
én meg küdök cserébe egy tesztlemezt,amiwel bármit,(erölködöt,hangfalat,cd jáccot) le lehet tesztelni.
Nem sok oan rendxer wot eddig amelyik hibátlanul és kellö gyorsasággal,illetwe megfelelö lágysággal, torzitatlanul lejáccotta wolna.)))

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Wan wmi cdm,amin szwsz 1Khz wan kb 3perc hosszan. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

Van két cd-m amit még régen vettem a conrad-nál. Tele van mérőjelekkel hangszerhangmintákkal. Ha gondolod csinálok neked belőle másolatot és eljuttatom valahogy hozzád.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.
.. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

- volt regebben a sztereo magazin mellekletekent.. ilyen, van 3cd-m hasonlo jelekkel, elviszem neked .., lemasolod.. vagy lemasolom neked

Yowan. Hozzad. Maj lemásolom. De hozzatok üres cd-ket is,me tuti,h majd csomot akartok másolni...

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »


A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.
.. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

- volt regebben a sztereo magazin mellekletekent.. ilyen, van 3cd-m hasonlo jelekkel, elviszem neked .., lemasolod.. vagy lemasolom neked
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Nekem még bakeliten volt ilyen de valahol eltünt...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.

De hát nem a kábeleket mérjük,hanem, azt szeretnénk elérni,h aránylag egyforma hangnyomáson,melyik kábel,wagy akármi más komponens szol e jobban.
Wan wmi cdm,amin szwsz 1Khz wan kb 3perc hosszan. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

Én például írtam magamnak egy kölcsönlemezről....
 
sajti

Kölcsönadnád?

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


 
A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.

De hát nem a kábeleket mérjük,hanem, azt szeretnénk elérni,h aránylag egyforma hangnyomáson,melyik kábel,wagy akármi más komponens szol e jobban.
Wan wmi cdm,amin szwsz 1Khz wan kb 3perc hosszan. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

Én például írtam magamnak egy kölcsönlemezről....
 
sajti

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ha valakit komolyabban érdekel, akkor nézzen körül a Behringer kínálatában, itt emberi áron elég jó spektrumanalizátorokat lehet kapni (néha EQ-nak álcázva...)
Néha használtan is ki lehet fogni jókat.
Nekem egy Ultra curve pro volt régebben jól el lehet játszani vele...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nordost kábelek árnyékolatlanok
Mondjuk tud is tőlük búgni a rendszer. Nálam két pár Nordost Solar Wind IC volt a rendszerben, volt is a cuccnak egy kis alap búgása, ami a mostani árnyékolt kábeleimmel teljesen megszűnt.

nekem nem tűnt fel, hogy búgott volna.
 
Ha esetleg megvannak még, átveszem őket olcsón. Sőt, még olcsóbban is!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.

De hát nem a kábeleket mérjük,hanem, azt szeretnénk elérni,h aránylag egyforma hangnyomáson,melyik kábel,wagy akármi más komponens szol e jobban.
Wan wmi cdm,amin szwsz 1Khz wan kb 3perc hosszan. Hol lehet ilyen rozsazajost szerezni?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nordost kábelek árnyékolatlanok
Mondjuk tud is tőlük búgni a rendszer. Nálam két pár Nordost Solar Wind IC volt a rendszerben, volt is a cuccnak egy kis alap búgása, ami a mostani árnyékolt kábeleimmel teljesen megszűnt.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


én mint laikus, biztos vagyok benne, hogy a kábelek hang(minőség??) különbsége NEM a frekvencia átvitelükben rejlik, ha egyáltalán van mérhető különbség pl. rézkábel és rézkábel között.
Hej, ha a kábelek ilyen egyszerűen mérhetőek volnának..! De nem, hogy ilyen egyszerűen, hanem labor körülmények között sem lehet hangfrekvenciás tartományban méréssel különbséget tenni két kábel között. Van némi külömbség a kapacitásukban, így az impedanciájukban is, de ez a hangfrekvenciás jelátvitelt a mai tudásunk szerint egyáltalán nem befolyásolja.
Akit érdekel, ajánlom Fehér Béla erről megjelent cikksorozatát a H&T-ben.
 
A hangnyomás méréshez egy tanács. Ne egy adott frekvencián állítsatok azonos hangerőt, hanem mondjuk fehér zajjal. Netán rózsa zajjal. Sok teszt lemezen van, nagyjából hiteles lesz ennek alapján az azonos hangerő.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- hamar IC, bigdewil megtudod mondani miert jobb az ranyekolt IC? avagy miert hasznalsz arnyekoltat
Nem tom megmondani és nem is hixem,h jobb wolna az árnyékolt,mint a sima. Az én KSL-m ilyen is,és olyan is. Igazándibol ennél a kábelnél az árnyékolt talán egy hajszállal mintha transzparensebb wolna. Ugyanakkor a sok-sokezerrel többe kerülö Nordost kábelek árnyékolatlanok. Sajnos azok amennyiwel többe kerünek,mint ez,annyiwal jobbak is.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


arra meg főleg kíváncsi vagyok hogy otthoni körülmények mellett 15ezer ft-os játékszerrel 0,1dB pontossággal mit akar mérni a delikvens? Talán a szoba alapzaját? Minden helységnek van többé kevésbé változó alapzaja még ha nincs is bekapcsolva a hifi akkor is/eső, szél, szomszéd lehúzza a wc-t, bekapcsol a fűtés stb../.maradjunk abban hogy egy komplett rendszer súlyozott/súlyozatlan (mert ugye van abszolút hangnyomás és van relatív hangnyomás ami azt jelenti hogy bizonyos frekvenciákra érzéketlenebb az emberi fül, hiába kétszer akkora a hangnyomás alig hallod hangosabbnak, míg más frekvenciát megsokkal hangosabbnak hallasz holott alig nőtt a hangnyomás!) hangerejét lehet mérni és nem kiragadott készülékekét főleg nem ic vagy hangszórókábelét, mert az egy butaság .
 


Wazze ki a joisten beszélt itt arrol,h minimum zaj? Különbségekröl wan szo! Pl 14628Hz 96.3DB illetwe 96.2DB e. Nem pedig a szoba saját hangjairol illetwe azok,hogyan hallhatoak. Engem pl nem igazán zawar,ha a szomszéd épp böfög a wacsi után,wagy kinnt fujdogál az esti szellö. Ezek olyan elhanyagolhato nem állandoan jelenléwö hangok,h szwsz nem számitanak. Persze az utcai kuka,wagy bontokalapács szokott zawarni,de amiota kiköltöztem Pöströl,má az sem.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »

- hamar IC, bigdewil megtudod mondani miert jobb az ranyekolt IC? avagy miert hasznalsz arnyekoltat
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Biztos,h nem.Inkább két különbözö CD jáccot,wagy erösitöt,esetleg hangfal drotokat,wagy interkonnekteket.
 
 


érdekes amit mondasz, ic-t vagy cd-játékost önmagában hangnyomásmérővel szintbe hozni?
 
sztem komplett rendszert kell értékelni, és ott ahol hallgatod.

Arra kérlek,h ne xojá hozzám. Aki oan h..,h nem tud olwasni sem,az fáraszt és már kinöttem abbo a korbol,h az abc-t magyarázzam. :smile22:

nem lehet, hogy te nem tucc érthetően fogalmazni?
elmagyaráznád, óh mester -nekem tudatlannak- utoljára, miért kell ic-hez hangnyomásmérő?
 
Nem biztos az a legjobb megoldás, hogy ha butaságot írsz és rákérdez valaki lehülyézed.

Mint mondtam beszolásaim elején,ha wéletlen ekerüte wolna a figyelmed,akko jawallom,h nézd meg ujra. Szal én azt tartom jonak,h ha 0.1DB pontos a müszer. Ezért ezt amit Lacy ajánl,nem is tartom tul jonak. Talán otthoni körülmények közt erösitök öxxehasonlitására közelitöen haxnálhato. A fülre walo beállitásnál bizti,h pontosabb.
Rátérwe a téged érdeklö IC-s dologra. Elméletileg nem kéne,h wáltozzon a hangnyomás. Gyakorlatilag szokott. Wegyük szélsö példának a Van den Hull szénkábeleit és pl a Siltecheket. Jo nagy a különbség hangnyomásérzetre a két kábel tipus közt,miközben hasonlo a karaktere mindkettönek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”