Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Milyen a mostani résziwered?
He egy pillantást vetsz az áláírásomra kiderül.
 
Kevés a tapasztalat az új cuccal (H/K), de egy kis összevetést teszek.
 
denon 3802 vs canopus (itt több a tapasztalat)
 
A leglényegesebb különbségek a következőek a
 
- canopus magasai kerekítettebbek a denon csillogóbb
- a mélyek pedig megfogodtabbak a canopus mélyközépe kevesebb
- több a részlet a canopusnál, de nem annyira nyüzsgő a hang
 
H/K 4550 vs canopus (itt még kevés a tapasztalat)
 
- a canopus és H/K a magasok tekintetében hasonló, mintkét erősítő magasai kerekítettek visszafogottak
- a mélyek erőteljesebbek a H/K-nál főleg a középmély
- a canopus hangja kicsit nyüzsgőbb
 
Konkluzió a h/k hangja összességében jobban közelebb van a canopushoz. Míg a denon magasba húz a canopushoz képest, a H/K pedig mélybe. A denon csillogóbb a canopusnál, a H/K robosztusabb.
 
Ami azonos különbség, hogy mindkét av erősítő mélyközepe több.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem beszélgessünk inkább a canopusról. Pl. a mostani receiverem hangja igen hasonlít rá, de még kevés a tapasztalat. 
OFF
Nekem a a stílus bár nehezen olvasható , nem zavar. Ha ő így akar írni, tegye. Bár murisan nézne ki a dvdcenter hasábjain.

Milyen a mostani résziwered?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Kedves Mathias!Szerintem próbizd ki !
Elvileg úgy szólnia kell (pre out pont erre van kitalálva).
 
Várom a beszámolót!
 
ui. hwsw-röl ismerjük egymást?
 
Üdv, Péter

Azért nem probáltam ki, mert egyébként ez nem erre való, a pre outra végfokot lehet kötni, mert ez a kimenet szabályozható, tehát, ha a HM erősítő hangerejét változtatom, akkor a pre out jelszintje is változik.
És az az igazság, hogy fogalmam sincs, hogy a pre-outon milyen jel erőség jön, és nem tudom kibírja-e a luna.
Ja egyébként én minden fórumon Mathias vagyok.
Tehát beszélhettünk a hwsw.hu-n, bár így elsőre nem ugrik be, hogy miről.
 
Vadász: Lunából is több verzió létezik?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szerintem beszélgessünk inkább a canopusról. Pl. a mostani receiverem hangja igen hasonlít rá, de még kevés a tapasztalat.
 
OFF
Nekem a a stílus bár nehezen olvasható , nem zavar. Ha ő így akar írni, tegye. Bár murisan nézne ki a dvdcenter hasábjain.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondolom a barátnői (ha voltak olyanok) sem rakták el a szerelmes leveleit emlékbe.
Apropó stílus, ez is egy derék hozzászólás. No persze formailag rendben van...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát,stílusról,első benyomásról megítélni egy embört,az biza igencsak egyfajta jellemrajz.Persze az ítélőről.  
A stílus maga az ember.

A legostobább közhely, amit valaha hallottam. És milyen sokan szajkózzák mostanában!
 
A három legnagyobb gazember, akivel életemben találkoztam, makulátlan stílussal bírt, tetszett volna nektek. Csak ismételni tudom: "Az ész a fontos, nem a haj".

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Bigdewil, mintha egy picit kevernéd a betüket, nem?Azt gyanítom, hogy nem azért van mert nem vagy magyar, mert egy külföldi nem így ir...
Ha emailben írna nekem így valaki, azonnal szűrőre kerülne....

Oxt? Minek irx,ha nix értelme?
Hüüü,most asztán jol megaszontad ennek a xerinted nem idewalonak! Arro hallottá má,h ez itt nyilwános forum? Meg,h demokrácia wan ott a monitor mögött kinn? Hm?

Gondolom bigdewilnek nincs nagy szüksége segítségre, de az őt értelmetlenül fogadóknak annyit, hogy a másik hifivel-mozival foglalkozó fórum egyik népszerű figurája, akinek bár első blikkre talán kicsit furcsa a stílusa, de ha a hozzászólásainak tartalmi jelentését sikerül "kihallani" kódolt formájából, akkor általában érdemes elolvasni

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként miért nincsenek kimoderálva ezek az offok egy új topicba?
OFF
 
Nem tudjuk megoldani, hogy a hozzászólásokat egyesével mozgassunk. Törölni lehetne azt meg nem szoktuk.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Gondolom a HM pre-outját sehogy nem lehet a lunára kötni. Vagy?
Kedves Mathias!
Szerintem próbizd ki !
Elvileg úgy szólnia kell (pre out pont erre van kitalálva).
 
Várom a beszámolót!
 
ui. hwsw-röl ismerjük egymást?
 
Üdv, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Azon gondolkodtam, hogy valahogy rá lehet kötni a házimozi erősítőt a lunára?
Mert nekem a számítógépből optikai kimeneten megy a jel a házimozierősítőbe, és ezt kéne valahogy a canopusokon megszólaltatni. Próbáltam a HM multi room kimenetét rákötni a lunára, de nem működött a dolog. Szerintetek kéne?
Gondolom a HM pre-outját sehogy nem lehet a lunára kötni. Vagy?
 
Aki offol az fejezze be! Egy ideje nem tudom a hificityt olvasni, mert nem bírja a gyomrom ott a sok témába nem vágó személyeskedő off-ot. De lassan megint új fórum után kell néznem. Egyébként miért nincsenek kimoderálva ezek az offok egy új topicba?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Közben eszembe jutott, hogy már egyszer elmagyaráztad, hogy miért írsz így pont ebben a topicban.
Azért írtam mert idegesítő, és nem megbántani akarlak, de nem túl nagy iq-ra utal az a stílus, ahogy írsz, de amit írsz abból meg nem az jön le.
Szóval ellentétes a kettő...
Na mindegy elnémulok!

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bigdewil, mintha egy picit kevernéd a betüket, nem?Azt gyanítom, hogy nem azért van mert nem vagy magyar, mert egy külföldi nem így ir...
Ha emailben írna nekem így valaki, azonnal szűrőre kerülne....

Oxt? Minek irx,ha nix értelme?
Hüüü,most asztán jol megaszontad ennek a xerinted nem idewalonak! Arro hallottá má,h ez itt nyilwános forum? Meg,h demokrácia wan ott a monitor mögött kinn? Hm?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bigdewil, mintha egy picit kevernéd a betüket, nem?Azt gyanítom, hogy nem azért van mert nem vagy magyar, mert egy külföldi nem így ir...
Ha emailben írna nekem így valaki, azonnal szűrőre kerülne....

Priviben ha lehet.
Nem való ide! /sem/

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Bigdewil, mintha egy picit kevernéd a betüket, nem?
Azt gyanítom, hogy nem azért van mert nem vagy magyar, mert egy külföldi nem így ir...
Ha emailben írna nekem így valaki, azonnal szűrőre kerülne....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szal ha rámhallgacc,ewixed a dobozod wáltostol a Sonidohoz,azt ott szépen bemérik,azt mingyá meg is dumálhatod,h neked mik az elwárásaid,hogy szoljon,stb.
Köszönöm bigi, majd élek a lehetőséggel, de ősz előtt nem fogok
Majd szólok telefonon. Amugy menyibe kerülne nekem ez a bemérés móka?
Üdv, Péter
ui.
dokikám privát!

Szwsz a mérés ingyenes. Egy rendesen kiwitelezett 2utas wáltoért szoktak elkérni tölem oan 6, max 10ezret anyagtol függöen. Az 1.3-as maxek Dynot amit hallottál nálam,az 6ezer wot... Szwsz majnem oan jo, mint a gyári.))) Mámint a doboz hangja. A wálto az nekem mindegy.)))

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szal ha rámhallgacc,ewixed a dobozod wáltostol a Sonidohoz,azt ott szépen bemérik,azt mingyá meg is dumálhatod,h neked mik az elwárásaid,hogy szoljon,stb.
Köszönöm bigi, majd élek a lehetőséggel, de ősz előtt nem fogok
Majd szólok telefonon. Amugy menyibe kerülne nekem ez a bemérés móka?
Üdv, Péter
ui.
dokikám privát!
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
dokigyg
amit ir,az wégü is jo,csak azt felejti el,h te nem ö wagy,az ö tapasztalatáwal,stbwel.
 
Szal maj ha a 60-dik hangfaladnál tartasz,akko má partiban lehecc wele,meg az utalásaiwal. De igy?
 


Lehet,de Ő sem a 60-adikkal kezdte.
 
Üdv!

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


És hogy tetszik? /no, nem a külseje :blink:/Mi a körítés?

Kb 3 perce kötöttem be, így véleményt még nem mondok.
Canopusokat használok végfoknak, arról tudok csak véleményt mondani. Nekem a Canopus kicsit mélybehúzónak tűnik, úgy brummog a mélyeknél. Már egyszer kérdeztem itt, de azt mondtátok nálatok nem.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És teszi mindezt úgy, hogy ő már a saját kárán megtapasztalt dolgokat! Hopsz.Egyébként ismerd meg személyesen és akkor nem fog zavarni amiket irkál, ugye big?
 
Részemről a témát lezártnak tekintem.
(megismerni aztán itélkezni, ezt vallom)
 
Maradok tisztelettel:
Péter

Én meg azt mondom,h fülre csak süketszobában,minima 20éwes gyakorlattal tucc wáltot épiteni,hallgatni. De akkor is csak azután,h müxarral mindent megmértél,beállitottál,azt csak a nüanszokra kö figyelni.
 
Szal ha rámhallgacc,ewixed a dobozod wáltostol a Sonidohoz,azt ott szépen bemérik,azt mingyá meg is dumálhatod,h neked mik az elwárásaid,hogy szoljon,stb.
 
dokigyg
amit ir,az wégü is jo,csak azt felejti el,h te nem ö wagy,az ö tapasztalatáwal,stbwel.
 
Szal maj ha a 60-dik hangfaladnál tartasz,akko má partiban lehecc wele,meg az utalásaiwal. De igy?
 
Sonido olcso cég. Priwibe megadom a számukat.
 
-Hm?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hogy hallom ki ha a mélyhez nem 1mH tekrenc kéne hanem 1.5mH ? Csak elvileg merült fel ez a kérdés bennem... vagy ha a magas váltójába egy más értékű kondi kéne...
Egyáltalán ezt hallani lehet vagy csak mérni?
 
Szia, Péter

Elég nehéz váltót elsőre eltalálni. Én speciel már annak is szoktam örülni,ha első meghallgatások után nem lesz egyből kihanyintási kényszerem,az-az nagyjából jó irányba tapogatóztam.Javaslatom az,ha egyáltalán elfogadod,hogy járasd még egy jó darabig(pláne,ha így elsőre is teccik),álljon be a hangszórók hangképe(ts adatok is változnak,bár ha kész a doboz,akkor azon má úgyse változtathatsz),ezalatt pontosabban kifürkészheted hibáit,erényeit,és ennek alapján lehet továbblépni a váltótunninggal!
Egyébként ha a mélyközép tekrence alacsony,és/vagy a magas kondija magas értékű,akkor a középtartomány igencsak üvölt(ene),ellenkező esetben meg hiányérzeted van,biztosan kihallod,ha módosítod,minél kiforrottabb,annál kisebb módot is meghallani(legalább is ezt tapasztaltam saját káromon).Másik dolog,amit tapasztaltam,hogy bármi mód,ami pozitívan sült el(ilyen is volt )gyakorlatilag majnem minden paraméterre jól hatott,ilyen mint pl.:tér,frekibalansz,részletezőképesség,sőt,ha a magassal babrálok valamit,az a b*sszátvitelt is módosítja.
Amúgy üdvözöllek a hangfal DIY elmeosztályon!
 
Üdv Doki!

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


És teszi mindezt úgy, hogy ő már a saját kárán megtapasztalt dolgokat! Hopsz.
Egyébként ismerd meg személyesen és akkor nem fog zavarni amiket irkál, ugye big?
 
Részemről a témát lezártnak tekintem.
(megismerni aztán itélkezni, ezt vallom)
 
Maradok tisztelettel:
Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kösz az info-t arra gondoltam.
a nexus már elkelt.

A Luna is.

És hogy tetszik? /no, nem a külseje :smile51:/
Mi a körítés?

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


elkönyvelhetne rossz fejnek is, de tudjuk, hogy nem vagy az! 
bigdewil is lehet jó fej. A szabad stílusú szövege például lehet, hogy abból fakad, hogy elutasítja a konvenciókat.

De ha bidgewilt megkérdezed valamiről válaszol !!!! és nem zárkózik el a kérdés megválaszolása elől (mint azok akik hasznot húznak a hifizésből). Szóval belőle ki lehet csalni információt anélkül, hogy a hülyeség útján saját károdon tapasztalnád meg, hogy mégiscsak hallgatni kellett vón atanácsokra...
Pl. felteszed a kérdést, hogy XY jó lesz-e Z-vel vagy nem.
Ő, ha imseri/tudja, akkor azt mondja, hogy Z nem lesz jó, de Q igen, mert nekem van Z is meg Q is gyere el hallgasd meg.
Na ilyenböl nem sokat ismerek...
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


Örömmel hallom,hogy teccik Öregednek az új hangfalad
No-no, Doki !
Azért nem csak neki a bnőmnek is nagyon tetszett, meg még nekem is...
De majd egy kiadós tesztet fogok rajta véghezvinni ha hazamegyek locsolkódni
 
Azt hogy hallom ki ha a mélyhez nem 1mH tekrenc kéne hanem 1.5mH ? Csak elvileg merült fel ez a kérdés bennem... vagy ha a magas váltójába egy más értékű kondi kéne...
Egyáltalán ezt hallani lehet vagy csak mérni?
 
Szia, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már ne is haragudj, de az ucsó, kb. 50 hozzászólásodat egyértelműen az offense, kötekedő magatartás jellemezte (nem kéne engedni a hifi-t a fórumon, csorda stb.).Ez a fórum nem vállalkozás? Vagy nem ahhoz kapcsolódik? Nem a látogatottság emelése a célja? Én már nem értek semmit.
Egyáltalán, miért nem tiltjátok ki az egész csordát?
 
Mindenhol van lamex.....

Nézd, szerintem pár dolgot összemosol. A csordaszellem nem a hi-fivel kapcsolatban merült fel először és nem itt volt belőle az első komolyabb vita. Ez egy dolog. A "szerintem nem kell a hi-fi a DVDcenterre" egy másik dolog, most kezd igazam lenni, de bevárom a végét.
A harmadik ez az "elmegyek vendégségbe, odaszarok a szőnyegre majd megsértődöm, hogy kidobnak és nem beszélgetnek el velem, hogy kiderüljön milyen értékes ember is vagyok én" dolog. Azt hiszem ezt meg kiveséztük.
 
 
Ha nem értesz valamit csak kérdezz bátran. Lehetőleg privátban.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”