Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha jól tudom a canopus párja 140e körül van. Ezért a pénzért már megvehetsz egy rotel vagy nad sztereó végfokot is. Amiknek azért szintén jó hírük van.
Viszont szvsz a Canopus hangminőségben túlmutat ezeken az 100-200 eFt-os "nagy nevű" cuccokon.

Örülnék, ha mr. vendég legalább egy nick nevet odaírna, még valaki azt találja hinni, hogy én magyarázom ilyen egyszerûen a dolgokat...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha jól tudom a canopus párja 140e körül van. Ezért a pénzért már megvehetsz egy rotel vagy nad sztereó végfokot is. Amiknek azért szintén jó hírük van.
Viszont szvsz a Canopus hangminőségben túlmutat ezeken az 100-200 eFt-os "nagy nevű" cuccokon.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vadász!
 
Örülnék ha elküldenéd a teszteket a mélcímemre.
 
hferenc@yahoo.com
 
kösz
Feri

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Úgy gondolom, teljesen tökéletes a „verselemzésed”, nem is fűznék hozzá semmit.
Köszönöm a "verseidet" és hogy az elemzésemet megerősítetted. Így már biztosan tudom mit akartál írni.
 

A Heed Audio termékek – meggyőződésem – elképesztően olcsóak.


 
Ez biztosan igaz a Heed-Audio szempontjából, sőt valószínüleg objektíven is igaz lehet. Viszont próbáld elképzelni a vásárló szempontjából, oly módon, hogy próbáld kizárni a fejedből azt amit a "termékről" tudsz, és egy egyszerű vásárló szemével szemléld. Ha jól tudom a canopus párja 140e körül van. Ezért a pénzért már megvehetsz egy rotel vagy nad sztereó végfokot is. Amiknek azért szintén jó hírük van. Tudom igazságtalanság a használt termékekkel párba állítani, de ezért más egyéb cuccokat is lehet venni melynek híre igen jó és szép dobozban vannak. Így nagyon elszántnak kell lenni ahhoz, hogy a canopust válassza az ember.
 
Én személy szerint három okból választottam a canopust.
 
1. A Heed-nek nagyon jó híre van. Mármint az elérhető fórumokon.
2. Olyan emberek mondtak róla véleményt akiket ismerek és tudom amit mondanak azzal egyetértenék.
3. használtan vettem az új áránál lényegesen kedvezőbb áron
 
Ez persze összefügg azzal, hogy a mi kereseti lehetőségeink alatta maradnak a "nyugatiakhoz" képest. Azaz a mi érdeklődési szintünk lényegesen magasabb katagóriába van sorolva, mint amit meg tudunk venni. Szerintem ha pl. valaki Németországban komolyabban érdeklődika hifi iránt, végfokot vagy integrált sztereó erősítőt nem a 100e forintos kategóriában keresgél, hanem minimum a 500e forintosban. Ennyiért bizony a nagyobb gyártók is minőséget adnak.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »

- koszi! egyenes, egyertelmu, vilagos beszed!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Először is köszönöm mindenkinek a dicsérő sorokat, és a nagyon jó hangvételt. Úgy látszik, mostanában egyre inkább lehet erről a témáról értelmesen gondolatokat cserélni, más fórumon is értek kellemes „csalódások” mostanában.
 
Miki!
 
Szívesen elküldöm a már magyarra fordított teszteket, de ide nem szívesen kopiznám be. Így is sok olyan dolgot feszegetek, ami az én számból nem a legszerencsésebb - de nincs más aki feszegesse. A teszteket inkább magánban, illetve hamarosan úgyis olvashatók lesznek a weboldalunkon. (bár lassan inkább csak szemelvények, szerencsére egyre több van..)
 
Gandalf!
 
Úgy gondolom, teljesen tökéletes a „verselemzésed”, nem is fűznék hozzá semmit. Legfeljebb csak még annyival egészíteném ki alábbi soraimat, hogy már talán az én szóképeim is egy picit erősek voltak, végül is mi is csak készülékeket gyártunk. Nekem sajnos a zen-buddhizmus vagy Isten belekeverése a dologba sosem ment. Igaz, hiszek az individualista szemléletmódban, és abban, hogy mindig voltak, vannak és lesznek olyanok, akik vágynak arra, hogy ne felszínes tucat termékekkel vegyék magukat körül, hanem megkeressék az ő individumuknak megfelelő termékeket. A világban talán sosem tűnik el azok tábora, akik nem fogyasztani, hanem megélni szeretnének dolgokat.
 
Dizájn.
 
A Canopus végfok - hasonlóan a többi „accessories” termékünkhöz – nem önállóan született. Úgy soha meg sem született volna. Adva volt az Orbit tápegység doboza, amit még 2001-ben továbbvittünk a Quasar MM/MC RIAA előerősítő formájában. Aztán egyszer csak végfok is lett a dobozban. És vonal szintű, távszabályozható előfok is. Annak meg az a kompromisszuma, hogy mindösszesen két bemenete van. Egyszóval a dizájn határozta meg a terméket, és nem fordítva. Ezért nevezzük ma is ezeket a készülékeket „kiegészítőknek”. Még a Canopust is. Az alábbi anekdotázás éppen arra világítana rá, hogy HA a Canopus nem így nézne ki, és nem ennyibe kerülne… Ám egy gyártónak mérlegelnie kell. Vajon egy „átöltöztetett” Canopus elegendő számban fogyna-e? Mert most óriási logisztikai könnyebbséget jelent, hogy a Canopus is ugyan abban a dobozban készül, mint a többi. És hát igen, ez a dobozkonstrukció valóban évtizedek óta afféle "alap". Mert logikus, mert praaktikus, mert rentábilisan kivitelezhetõ. (Jut eszembe, egy érdekes adalék. A svájci partnerünk szinte csak Canopust ad el, azt viszont „hegyekben”. B&O kereskedőknek!!!! Mert kiválóan illeszkedik a dizájn, ugyanakkor szépen belesímul a B&O hátterébe, és mellékesen innentől kezdve még hallgatni is lehet a B&O-t…) Jó hasonlat végül is az AN, a 47Lab vagy a Moth. Bizonyára más az attitűd, de nagyon hasonló a motiváció. Persze egy AN „gigantikus” cég a jelenlegi Heed Audiohoz képest, de ettől mi még megyünk a magunk által kijelölt úton.
 
Árak.
 
A Heed Audio termékek – meggyőződésem – elképesztően olcsóak. Hogy mennyibe kerül egy darab tranzisztor? És hol van az alkatrészek árában a termék ára? Ha így közelítünk, az egész audiofil világot nyugodtan kiollózhatjuk az életünkből. Mint ahogy ezen az alapon nem szabad elmenni egy jó séf éttermébe, nem szabad elutazni egy egzotikus tájra, nem szabadna megvenni egy üveg jó bort, de a legkevésbé szabad egy koncertre ellátogatni. Hiszen azért a sok ezer forintért egy - vagy néhány – ember klimpírozik nekünk másfél órát, és ennyi. A gyerek is veri itthon a zongorát, aztán még belépőt sem szed.
Nem vitatom, számos a hamis „próféta”. Olyan, akit megszédít, hogy talán nemcsak sok pénzt kereshet (aki ismeri az audio világát, az tudja, hogy itt nemcsak a milliomos ritka, mint a fehér holló, de még a jómódú ember is, sajnos) de még egyfajta önmegvalósítást, guruságot is biztosít. És persze hozzáadott érték nincs a munkájában. Ez ellen nincs orvosság, az élet azonban kegyes, hosszú távon kevés hamis guru marad talpon. (És sajnos sok igaz is elvérzik…)
Bármennyire is hihetetlennek tűnik, közgazdasági racionalitással számoltak az áraink, és egy olyan mennyiségre, amit ma még el sem értünk. (Ergo jelenleg bizony RACIONÁLISAN többet kellene kérni egy-egy produktumért.) Mi több, a hazai árak 30-40%-kal alacsonyabbak az európai árnál (ez a kisker. árrés), ami ugye nem egy megszokott gyakorlat, igaz eddig egyetlen magyar gyártó mondhatta el magáról (hitelesen), hogy a határokon kívül is forgalmaz, ő viszont itthon is épp annyit kért a termékeiért, mint annak kisker. ára, bárhol másutt a világban. Mi úgy gondoltuk, hogy mivel valós kereskedelmi forgalomba termékeink idehaza nem kerülnek, ezért a kalkulációnkban is etikus ezt így megjeleníteni.
Igaz, azzal mi nem tudunk – és nem is akarunk – versenyezni, hogy Kő Lajos, aki otthon, a konyhaasztalon egy páka beruházásával és egy ingyenes webtárhely reklámlehetőségét kihasználva abban tetszeleg, hogy „gyártó”, lekoppintva Heed Audio vagy más „termékeket”. Neki nem kell megfelelni sem CE követelményeknek, őt nem is ellenőrzik e tekintetben, nincsenek járulékos költségei, mint ahogy egy fejlesztés nem kis költségvonzata sem terheli. (Vajon mennyi idő alatt térül meg az az FFT spektrum analizer, amit két millió forintért vásároltunk, vagy az a süketszoba, amelynek építése most már a második milliónál tart, és még messze van attól, hogy kész legyen..?) Ráadásul még két egyforma készüléket sem kell, hogy előállítson, hiszen ritkán futnak össze a vevői, újsághoz meg biztosan nem kerül a „terméke”.
Ha ez az „értékszemlélet” akkor igen, drágák vagyunk. Szerencsére Angliában senki nem gondolja az 550Ł-os Canopusról (200e forint), a 2450Ł-os Nexusról (900e forint) vagy a 3150Ł-os Envoyról (1.2 millió forint), hogy drága.
Bár bizonyára csak azért lehet ez így, mert az ottani újságírók és kereskedők könnyen megtéveszthetők, hiszen még sosem hallottak vagy láttak jó erősítőt és hangfalat…

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Én miben tévedtem vajon?
Semmiben

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helyesen a Hivox hasonlít a Moth-hoz, ugyanis sokkal régebbi cég, sokkal régebbi gyártmány palettával.
Van Mothaudio (amcsi) és van Moth, ez utóbbi angol cég. Asszem, nincs közük egymáshoz. A Moth lemezmosó gépet plusz egy-két ilyen ketyerét gyárt. Annyi rangot kivívott magának, hogy a hifi-Choice foglalkozzon vele, ahogy a Heed is címlapra került.
 
Vadász!
Nem tudnád belinkelni a Canopusról készült review-t?

Én miben tévedtem vajon?

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Helyesen a Hivox hasonlít a Moth-hoz, ugyanis sokkal régebbi cég, sokkal régebbi gyártmány palettával.
Van Mothaudio (amcsi) és van Moth, ez utóbbi angol cég. Asszem, nincs közük egymáshoz. A Moth lemezmosó gépet plusz egy-két ilyen ketyerét gyárt. Annyi rangot kivívott magának, hogy a hifi-Choice foglalkozzon vele, ahogy a Heed is címlapra került.
 
Vadász!
Nem tudnád belinkelni a Canopusról készült review-t?

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


volt ilyen cuccod?
Majdnem vettem egyet. Egyeztetési problémák miatt elkerültük egymást a kerekedővel (Revox ).
A külsőt dicsérő szavaim mögött volt egy jó adag irónia, csak elfelejtettem valami szmájlit hozzátenni.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egybként ebből a zártszelvényes stílusból a hivox jön be leginkább a fa előlappal. Úgy látom a moth is hasonló. A hificityn sokan dicsérik.
Helyesen a Hivox hasonlít a Moth-hoz, ugyanis sokkal régebbi cég, sokkal régebbi gyártmány palettával.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ez az ucsó offom.Az alábbi készülék (Moth) perspektivikus megközelítésben.
Asszem 4-féle színárnyalatban kapható. Nekem ez tetszik a legjobban, olyan érett benyomást kelt. Mélysége miatt problémát okozhat az elhelyezés, de érdemes miatta új állványt készíteni.

volt ilyen cuccod?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Egybként ebből a zártszelvényes stílusból a hivox jön be leginkább a fa előlappal. Úgy látom a moth is hasonló. A hificityn sokan dicsérik.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

A multhamisítás nem sikerült teljesen.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Úgy látszik ez zártszelvény + előlap minden hazai gyártónál sláger.
Tudomásom szerint a Moth nem hazai cég. Más kérdés, hogy ettől függetlenül ez az építési mód szerintem nagyon praktikus, masszív, és olcsón kivitelezhető.
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Úgy látszik ez zártszelvény + előlap minden hazai és más gyártónál is gyártónál sláger.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Ez az ucsó offom.
Az alábbi készülék (Moth) perspektivikus megközelítésben.
Asszem 4-féle színárnyalatban kapható. Nekem ez tetszik a legjobban, olyan érett benyomást kelt. Mélysége miatt problémát okozhat az elhelyezés, de érdemes miatta új állványt készíteni.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »

Khm, khm

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Könyörgöm én csak azt mondtam, hogy ha csináltunk valami jót akkor nézzen is ki valahogy.
Ezt üzend meg az Audio Consultingnak.
Az alábbi szépségért majd' két milkát kér, és még tápegységet sem ad hozzá a disznó:
Ja, és csak 30 wattos

Hát nem régen csöppentem ebbe az egészbe, de ekkora hányadékot még nem láttam... A lakótelepi trafóházakkal vetekszik esztétikában...
 
De ha jól szól, akkor minden további nélkül beugrana a szobámba, persze nyilván nem most és nem ezen az áron.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


 
Ki meri felvállalni a szürke, visszahúzódó, mellplasztika nélküli, 20 éves divatú Levi's farmerban flangáló barátnőjét a céges karácsonyi bulin...? Azt ott nem látja senki, hogy reggel az ágyban ki mellett is ébredünk. Ráadásul nem frissen lízingelt autóval, hanem biciklivel érkezne a tett szinhelyére?
 


Például én, Hifi-képletesen és a valóságban is...
 
És az eddigi hozzászólásokból ítélve, vagyunk még egy páran, úgyhogy ne csüggedj.
 
Nekem, mint örök szkeptikusnak, már csak annyi feladatom van, hogy megpróbáljak meghallgatni végre két ilyen kis "szappanosdobozt" Ami megint felvet kérdéseket, szintén az általad elmondottak alapján:
 
- A Pofátlan Kérdés: a tetszetős filozófia mögött mi a tartalom, tényleg olyan jó-e a szürke pólós lánnyal.
- A Dialektikus Kérdés: ha nem annyira jó, nem lehet, hogy az én ízlésem csökött, a fülemet kéne még jégcsákánnyal vagy jojoba olajos fültisztítóval fraigcsálni... maradva az analógiánál, tudom-e értékelni a farmeros titkos bombázót.
- A Praktikus Kérdés: ha nem, akkor a rendszer melyik elemének lecserélése bírna egy Canopus duót fülemnek tetsző működésre.
 
Mindez persze csak teoretikus kérdés. És arról jutott eszembe mindez, hogy épp ezekben a pillanatokban derül ki: Depeche Mode-ra, Cafe del Mar-ra nekem tetszik a rendszerem, viszont Vivaldi, Mahler és Dvorák szinte hallgathatatlan - a jelenlegi felállásban, a mostani fülemmel, a mostani hangulatomban, a mostani szobámban, a mostani, csupasz falakkal.
 
Remélem, nem hagytam ki semmit.
 
Csak próbáltam megfogni valahogy, hogy személy szerint a "pure technicista méricskélős" és a "woodoo high-endes millióskábeles" felfogástól is idegenkedem, hogy e csendes eufemizmussal éljek.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Próbáltam képet keresni a Moth 30 passzív előfokról, de jobb is, hogy nem sikerült, mert kiutálnátok innen.
Rondább, mint az előző?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »

Próbáltam képet keresni a Moth 30 passzív előfokról, de jobb is, hogy nem sikerült, mert kiutálnátok innen.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Könyörgöm én csak azt mondtam, hogy ha csináltunk valami jót akkor nézzen is ki valahogy.
Ezt üzend meg az Audio Consultingnak.
Az alábbi szépségért majd' két milkát kér, és még tápegységet sem ad hozzá a disznó:
Ja, és csak 30 wattos

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vadász!
 
Csatlakozom Cosmo-hoz.
 
üdv.
Feri
 



Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Biztos volna értelme,de ha így tenne mindenki,akkor nem sok jóhangú elektronika született volna a történelemben .
De hát lásd Vadász jelmondatát!
 
Ha kereskedő lennék, akkor talán - hangsúlyozom, talán... - elvárható lenne, hogy valamiféle "elvárásnak" megfeleljek. Gyártó vagyok, így maradnék a követelményeknél. Legfeljebb elbukom, és nem kellek. Jelenleg azonban a Heed Audio képviselői lista nem ezt az utat sugallja számomra.
 
Könyörgöm én csak azt mondtam, hogy ha csináltunk valami jót akkor nézzen is ki valahogy. Attól, hogy szép dobozban, igényes külsőben kap helyet még nem fog rosszabbul szólni és ugyanúgy megfelel a követelményeknek. Külföldön 50 éve tudják, hogy be kell csomagolni azt a valamit. Az adja el a terméket.
 
A másik, hogy nem én vetettem fel, hogy mik az elvárások, Te említetted, hogy tudod mik lennének azok, most pedig azt mondod, hogy nem akarsz nekik megfelelni. Ez szerintem gyártó szinten is furi szemlélet.
 
U.i.: "Mindenki úgy élvez, ahogy tud..." Ez ezek szerint értelmezhető úgy is, hogy a boszi is ugyanúgy néz ki ott, mint Claudia Schiffer, főleg sötétben, tehát ki a fenét érdekel, hogy kit dugok. Nem a csomagolás számít.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”