Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Innen sajnos eltünt jó pár olyan dolog ami érdekes volt (legalábbis számomra). Pl. az, hogy a canopusok is rendelkeznek pre-out kimenettel így láncba lehet őket fűzni a kettős erősítéshez stb. Igaz ezt tudtam, mert láttam a végfokok fenekét de valahogy nem tudatosult. 
Feltünt és remélem ezek után is megjelenik Huszti Zsolt úr vadász névvel regisztrálva, hogy "bábáskodjon" a canopusok felett.
 
Ezzel kapcsolatban kérdezném meg Őt magát és a nagyérdeműt, hogy mivel lehetne nagyobbat javítani a sztereó hangon. Egy külön előfokkal az av erősítő helyett vagy a kettős erősítéssel?
 
Nagyon heterogén véleményeket hallok az előfokról. Valaki azt mondja "elhanyagolható" a hangra gyakorolt hatása, mások pedig fontosnak tartják.

Eddig azt hittem, hogy a hificity-nél kevés rosszabbul szerkesztett fórum létezik, de ez a dvdcenter.hu ráver mindenre. Nem elég, hogy két napig fellépni sem lehetett, nem elég, hogy eltűnt egy rakat információ és hozzászólás, de közli velem a rendszer, hogy nem vagyok regisztrálva...
No comment...
De hogy néhány kérdésre válaszoljak.
1. A vonal szintű előfok szerepe egy rendszerben messze sokkal összetettebb, mint annyi, hogy hogyan is "szól". Először is nagyon fontos illesztő szerepe van. A "passzív előfok" ugyanis - bármelyik utat is járja valaki - nagyon magas kimeneti impedanciával fog rendelkezni. (És ha ez nagy bemeneti impedanciával találkozik, akkor még rosszabb...) Így természetesen felértékelődik a kábel szerepe, mivel a kábelkapacitás és ezen keresztül a kábel impedancia szerephez jut. Egy jól illesztett elő-végfok bizony nem lesz kábelérzékeny - mégha a hifisták imádják is a kábeleket. Továbbá a vonal előfok növeli a rendszer "headroom"-ját, azaz a túlvezérelhetőségét, ami a dinamikára nézve nem kis előnyökkel jár.
2. Hogy mi a legfontosabb a rendszerben? Való igaz, minden fontos. De egy ökölszabályt azért soha nem szabad figyelmen kívül hagyni. Egy hifi (hájend) rendszeren keresztülhaladó jel javulni soha nem tud. Ami elveszett vagy sérült, azt már csak szinezgetni lehet, de újravarázsolni nem. Ugyanakkor a digitális korban ez annyiban valóban átértékelődött, hogy a digitális műsorforrások között messze nincs akkora különbség, mint analóg társaik esetén. Ezért aztán nem ritka, hogy egy szerényebb CD játszó egy komolyabb eelektronikával és hangsugárzóval bizony jobban muzsikál, mint egy fordítva.
3. A 100 W Canopushoz nem kívánok hozzászólni. De még akkor is mosolyra fakasztott a dolog, mikor ébredés után eszembe jutott.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Esetleg másik cd lejátszó beszerzése.......
Érdemes lenne kipróbálni egy tök szimpla cd lejátszót, mondjuk egy mezei technicset vagy philipset.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


3. sacd lejátszó upgrade
Esetleg downgrade CD-re

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezek közül szerintem egy JÓ előfok dobná a legtöbbet, a sztereó hangminőség tekintetében, már ha a cd lejátszót átteszed arra.
DE! Ez közben rontana a házimozi hangminőségeden (plusz 1 interkonnekt a jel útjában, csatlakozókkal). Így én ezt csak akkor javasolnám, ha a házimozi erősítő és a sztereó előfok közé, valamint a sztereó előfok és a monoblokkok közé AZONOS tipusú és nagyon jó minőségű interkonnekteket teszel.
 
A cd upgrade, amennyiben nem sacd-t hallgatsz, szintén egész jó kis javulást hozhat még. Esetleg másik cd lejátszó beszerzése, vagy ha kell a sacd akkor egy nagyobb sony sacd beszerzése.
 
A biamplifikálás szerintem a legkevesebb javulást hozná Nálad. (plusz, vehetnél még egy adag speakerkábelt, nem?)
 
Viszont nem esett még szó a kábeleidről. Nem tudom most milyeneket használsz, de esetleg megfontolásra érdemesnek tartanám valami jobbfajta interkonnekt és hangfalkábelbe való beinvesztálást.
Nálam a rendszer hatalmasat javult, mikor mindent Blue Heavenre cseréltem, és bár nem volt olcsó beruházás, de úgy érzem hogy akkor éppen ezzel lehetett a legeffektívebben javítani, már úgy, hogy közben nem térek vissza sztereóra, hanem marad a házimozi erősítő mint előfok.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


1. biamplifikálás még két monoblokkal2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade

Az 1. és 2. pontot kipróbálhatod Vadásznál

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hát egyértelmű választ nemigen kaptam. Az is tuti, hogy a végfok javított a sztereó hangon. Egy biztos, hogy ragaszkodni fogok a távirányíthatósághoz az előfok tekintetében is. A második dolog, hogy olyan előfok kell aminek az egyik bemenete kikerüli a hangerőszabályzást így illeszkedik a házimozi rendszerbe. Ha nincs ilyen bemenet (többnyire nincs) "megbuheráltatom", mivel nem hinném, hogy olyan bonyolult dolog.
 
Mivel minden komponens számít ezért máshogy teszem fel a kérdést.
 
A jelenlegi rendszeremben mi adna jobb hangot?
 
1. biamplifikálás még két monoblokkal
2. előfok rendszerbe illesztése
3. sacd lejátszó upgrade

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én szeretem biztonságban tudni a hangfalaimat. Inkább még 3rugó két párra mint 100-150 egy új hangfalpárra  
sajti

Majdan úgy is lesz, egyébként nem hagytam védelem nélkül a hangfalakat sem.
 
Üdv!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Kösz a tranyainfót, nem hinném,hogy túlzott gond lenne,én úgy sem hajtom túl(bár nem halkan hallgatom),már csak azért sem,mert a hangfala(i)m impedanciamenete elég barátságos,hangfalfabrikálásnál mindig szempont nálam az,hogy ne az legyen a rendszer gyenge pontja,hogy nehéz elé kötni erőködőt .Ezzel is megkönnyítve például pont a canopus dolgát.Egyébkén nálam az volt az elsődleges szempont pl. a trafó megválasztásánál,hogy ott vigyorgott a szekrényemben,meg a tranyók is ,az meg már csak bónusz,hogy +-50V-ról a hangja is jobb
 
Üdv!

Azért egyetlen pár TO-220-as tokozású tranyó 4ohmos terhelésen esélytelen. Azonnal megpusztul, mihelyt kicsit jobban megküldöd
Én szeretem biztonságban tudni a hangfalaimat. Inkább még 3rugó két párra mint 100-150 egy új hangfalpárra
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Lehet hülyeséget kérdezek, de milyen puffer kondikat használsz majd?
22000uF/63V BC components gyártmányút. Elég kellemes darab (majd 4rugó volt darabja!)., low ESR az impedanciamenete 100kHz-ig nem emelkedik, ami ekkora kondinál szinte csodaszámba megy. Ilyet használt például az Audio Research
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bármi is a típusa, az neked ahhoz a táphoz kicsike lesz! Én vagy az MJL21193/94, vagy a 2SA1943/2SC5200 párosok valamelyikét ajánlanám. Az első robosztusabb, kibírja majd a 4ohmot is simán, a második pedig gyorsabb (persze ehhez jó gyors meghajtók is kellenek). Árban az első 1600-1700/pár, a második pedig 1000-1100/pár áron van.
 
sajti

Kösz a tranyainfót, nem hinném,hogy túlzott gond lenne,én úgy sem hajtom túl(bár nem halkan hallgatom),már csak azért sem,mert a hangfala(i)m impedanciamenete elég barátságos,hangfalfabrikálásnál mindig szempont nálam az,hogy ne az legyen a rendszer gyenge pontja,hogy nehéz elé kötni erőködőt .Ezzel is megkönnyítve például pont a canopus dolgát.
Egyébkén nálam az volt az elsődleges szempont pl. a trafó megválasztásánál,hogy ott vigyorgott a szekrényemben,meg a tranyók is ,az meg már csak bónusz,hogy +-50V-ról a hangja is jobb
 
Üdv!

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Lehet hülyeséget kérdezek, de milyen puffer kondikat használsz majd?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A nagyobb teljesítményű canoplus iránt érdeklődőknek ismét leírom, hogy nagyon olcsón szereztem trafókat. Ezekkel kb. 70W érhető el 8ohmon, és kb. 120-130W 4ohmon. A prototípust ezekkel fogom megépíteni. Remélem mindenkinek megfelel majd. 
sajti

Nekem megfelel! Kiváncsi leszek nagyon a hangjára, az eredeti canopushoz képest.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


A nagyobb teljesítményű canoplus iránt érdeklődőknek ismét leírom, hogy nagyon olcsón szereztem trafókat.  Ezekkel kb. 70W érhető el 8ohmon, és kb. 120-130W 4ohmon. A prototípust ezekkel fogom megépíteni. Remélem mindenkinek megfelel majd. 
sajti

Engem inkább majd a végleges rajz érdekelne,ha már úgy is itt van a böszme doboz,meg trafó,meg canopus ...ennyit még megtennék az ügy érdekében.
 
Üdv!

A rajzot belinkeltem lejjebb. Az megmaradt. A NYÁK terve készül. Sem a rajz, sem a NYÁK nem függ (bizonyos határok között) a tápfeszültségtől. A NYÁK-on lesz elég hely 63V-os kondiknak is. A 3pár végtranyó helye szintén ki lesz alakítva.
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


A canopus erősítését elég könnyen lehet növelni, mindössze két ellenállás cseréjével. No persze a hangja biztosan nem lesz ugyanolyan, de egy újabb elektronika biztosan többet ront rajta.
 
sajti

Hát igen,ez a dolog is megérne egy misét,mármint kideríteni,hogy melyikkel ártok többet,de az az igazság,hogy annyira nem érdekel a dolog,mint régebben mondtam nekem a canopus kicsit csalódás volt,legalábbis a hta30-hoz képest,futottam néhány kört a témában,de ennyi,max amit még majd megteszek,hogy a végtranyókat kicserélem valami jobbra.Erről jut eszembe,ha esetleg nem titok Vadász Úr elárulhatná a típusát.
 
Üdv Doki!

Bármi is a típusa, az neked ahhoz a táphoz kicsike lesz! Én vagy az MJL21193/94, vagy a 2SA1943/2SC5200 párosok valamelyikét ajánlanám. Az első robosztusabb, kibírja majd a 4ohmot is simán, a második pedig gyorsabb (persze ehhez jó gyors meghajtók is kellenek). Árban az első 1600-1700/pár, a második pedig 1000-1100/pár áron van.
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagyobb teljesítményű canoplus iránt érdeklődőknek ismét leírom, hogy nagyon olcsón szereztem trafókat. Ezekkel kb. 70W érhető el 8ohmon, és kb. 120-130W 4ohmon. A prototípust ezekkel fogom megépíteni. Remélem mindenkinek megfelel majd. 
sajti

Engem inkább majd a végleges rajz érdekelne,ha már úgy is itt van a böszme doboz,meg trafó,meg canopus ...ennyit még megtennék az ügy érdekében.
 
Üdv!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A canopus erősítését elég könnyen lehet növelni, mindössze két ellenállás cseréjével. No persze a hangja biztosan nem lesz ugyanolyan, de egy újabb elektronika biztosan többet ront rajta.
 
sajti

Hát igen,ez a dolog is megérne egy misét,mármint kideríteni,hogy melyikkel ártok többet,de az az igazság,hogy annyira nem érdekel a dolog,mint régebben mondtam nekem a canopus kicsit csalódás volt,legalábbis a hta30-hoz képest,futottam néhány kört a témában,de ennyi,max amit még majd megteszek,hogy a végtranyókat kicserélem valami jobbra.Erről jut eszembe,ha esetleg nem titok Vadász Úr elárulhatná a típusát.
 
Üdv Doki!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


A nagyobb teljesítményű canoplus iránt érdeklődőknek ismét leírom, hogy nagyon olcsón szereztem trafókat. Ezekkel kb. 70W érhető el 8ohmon, és kb. 120-130W 4ohmon. A prototípust ezekkel fogom megépíteni. Remélem mindenkinek megfelel majd.
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ha csak cédajátékos és hasonlók a műsorforrás,tehát lp nem,akkor egy passzív előfokot tartanék a legjobbnak,de ha HZS. erre jár,úgy is ajánl megfelelő alternatívát a canopushoz.A passzív cuccost abból az elgondolásból mondanék,mert véleményem szerint az a legjobb,ha minél kevesebb az aktív elektronika a jelútban.Vannak hátrányai is,de ha jó minőségű alkatrészekből raknak össze egy passzívot,és még illeszkedik is a végfok bemenetéhez,akkor valszeg inkább az előnyei domborodnak ki.Nálam a jól bevált HTA30 eleje hajtja a canopust,mert az lp miatt kell némi erősítés is(nem csak gyengítés,mint ahogy Gandalf irta a falun ,hozzáteszem jogosan az esetek többségében).A másik dolog,miszerint melyi a jobb,hogy külön előfok,vagy bierősítés,én.először az előfokkal kezdeném,mert ha már ez nem ok,akkor kár a további körök futása.
A canopus meg nem preouttal rendelkezik,hanem csak egy rca aljzattal,ami ugyanaz a potenciál,mint a bemenete(nekem ez jött le Vadász írásából),így gusztusosabb megoldani,mint Y elosztással.
Üdv Doki!

A canopus erősítését elég könnyen lehet növelni, mindössze két ellenállás cseréjével. No persze a hangja biztosan nem lesz ugyanolyan, de egy újabb elektronika biztosan többet ront rajta.
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyformán fontos minden eleme a láncnak. Bár vannak fontosabbak egyesek szerint.

 
 
Üdv: DDL

Ja,aztkell cserélni,ami az aktuális leggyengébb ,ez egy soha véget nem érő történet

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha csak cédajátékos és hasonlók a műsorforrás,tehát lp nem,akkor egy passzív előfokot tartanék a legjobbnak,de ha HZS. erre jár,úgy is ajánl megfelelő alternatívát a canopushoz.A passzív cuccost abból az elgondolásból mondanék,mert véleményem szerint az a legjobb,ha minél kevesebb az aktív elektronika a jelútban.Vannak hátrányai is,de ha jó minőségű alkatrészekből raknak össze egy passzívot,és még illeszkedik is a végfok bemenetéhez,akkor valszeg inkább az előnyei domborodnak ki.Nálam a jól bevált HTA30 eleje hajtja a canopust,mert az lp miatt kell némi erősítés is(nem csak gyengítés,mint ahogy Gandalf irta a falun ,hozzáteszem jogosan az esetek többségében).
A másik dolog,miszerint melyi a jobb,hogy külön előfok,vagy bierősítés,én.először az előfokkal kezdeném,mert ha már ez nem ok,akkor kár a további körök futása.
A canopus meg nem preouttal rendelkezik,hanem csak egy rca aljzattal,ami ugyanaz a potenciál,mint a bemenete(nekem ez jött le Vadász írásából),így gusztusosabb megoldani,mint Y elosztással.
Üdv Doki!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Egyformán fontos minden eleme a láncnak. Bár vannak fontosabbak egyesek szerint.

Szerintem is!
 
sajti

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DDL »


Nagyon heterogén véleményeket hallok az előfokról. Valaki azt mondja "elhanyagolható" a hangra gyakorolt hatása, mások pedig fontosnak tartják.
A kérdés engem is foglalkoztat. Melyik fontosabb az előfok vagy a végfok a hangminőség szempontjából? Egy közepes (100-150E Ft) AV erősítő egy jó végfokkal milyen eredményt produkálhat sztereóban?
Amikor azt mondjuk, hogy a Yamaha erősítők hangja kemény akkor az az előfok vagy a végfok tulajdonsága? A mostani Sony erősítőmben a sztereó színpad totál gáz, nem középről szól aminek onnan kellene. Ez vajon megszűnne ha külön végfok végezné az erősítést?

Egyformán fontos minden eleme a láncnak. Bár vannak fontosabbak egyesek szerint.

 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A mostani Sony erősítőmben a sztereó színpad totál gáz, nem középről szól aminek onnan kellene. Ez vajon megszűnne ha külön végfok végezné az erősítést?
Nem biztos, mert pl. ha az áthallás nagy az előfoknál, akkor már ott elromlik a dolog...
Viszont könnyen lehetne ellenőrizni, ha esetleg a Sony elő és végfokát lehetne külön külön is használni. pl. CD-ről a végfok meghajtható, és rögtön kiderülne a sztereo kép a helyén van-e.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon heterogén véleményeket hallok az előfokról. Valaki azt mondja "elhanyagolható" a hangra gyakorolt hatása, mások pedig fontosnak tartják.
A kérdés engem is foglalkoztat. Melyik fontosabb az előfok vagy a végfok a hangminőség szempontjából? Egy közepes (100-150E Ft) AV erősítő egy jó végfokkal milyen eredményt produkálhat sztereóban?
Amikor azt mondjuk, hogy a Yamaha erősítők hangja kemény akkor az az előfok vagy a végfok tulajdonsága? A mostani Sony erősítőmben a sztereó színpad totál gáz, nem középről szól aminek onnan kellene. Ez vajon megszűnne ha külön végfok végezné az erősítést?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Most hogy már huzamosabb ideje használom a canopusokat feltűnt még egy fontos dolog, amit javított a végfok. Mozin is és zenén is. A részletezettséget. Meghallgatva több jól ismert felvételt, olyan részleteket hallottam meg amiket eddig egyátalán nem. Pl. egy Dead Can Dance számban egy suttogást, ami eddig rejtve maradt elöttem. Gondolom ez köszönhető annak is, hogy mélyekben a végfok megfogottabb, mint az av erősítő, így a közepek és magasok igen feltisztultak.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”