Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Meg hát el lehet dugni azt az erősítőt a DVD/CD/AV receiver hát mögé is, és akkor a kábelhossz sem változik...
Vagy a két oldalára, és akkor azonos/adott IC kábel mellett rövidebb hangfalkábelre van szükség

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Az nem számít, hogy melyiknek milyen a jelszintje?  
Szerintem az nagyobb baj, ha az interkonnekt hosszú, mintha a hangfalkábel lenne az.

Itt nemigen. Hogy 2V megy a kábeleben, vagy 15, az szinte mindegy.
Meg hát el lehet dugni azt az erősítőt a DVD/CD/AV receiver hát mögé is, és akkor a kábelhossz sem változik...
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhez a kinézet dologhoz annyit, hogy a tengerészeknél volt egy olyan "szóbeszéd", hogy a "kevésbé szép" nőt kell megd**ni, mert az többet ad. Rohadjak meg, én is azt d**nám meg. (azért nem leszek tengerész)
Klasszikus mondás-félreértelmezés. A tengerésznek azért kell a ronda nőt kinéznie mert arra a rövid időre fontosabb a teljesítmény, mint a reprezentáció.
 
Lefordítva magyarra, adott egy nő aki jó az ágyban, jól főz és nagyon kedves. Mindezek mellett elég ronda. Feleségül veszed? Ha igen, akkor Te a Canopus fő vásárlórétegét képviseled. Ha nem, akkor üdvözöllek a klubban.

Simon akkor mi marhára másképp látunk dolgokat. Olvasd el még1x azt a tengerészes mondatot! "...mert az többet ad."
Tehát magyarul, én a jobb minőséget keresem!!!!
Egy kicsit sarkosítasz!
 
Úristen! Milyen faszságon megy itt a vitázás. Hogy néz ki???
Remélem ez nem azért van, mert éppen nincs más veséznivaló.
Szerintem ideje lenne abbahagyni.
Egyébként a hosszú IC sem jó.
 
Léva

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Vagy a KOR rovására.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Lefordítva magyarra, adott egy nő aki jó az ágyban, jól főz és nagyon kedves. Mindezek mellett elég ronda. Feleségül veszed? Ha igen, akkor Te a Canopus fő vásárlórétegét képviseled. Ha nem, akkor üdvözöllek a klubban.
A szép-okos-jól főző-kedves nőt megtestesítő cuccok drágák (ahogy sok esetben az ilyen nők is).
Akárhogy csűrjük-csavarjuk a dolgot, 100 ezer körül kompromisszumot kell kötnünk. Az audiofil hajlamú egyedek inkább a külső rovására teszik ezt.
 
NB: És különben is, milyen a szép nő?

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhez a kinézet dologhoz annyit, hogy a tengerészeknél volt egy olyan "szóbeszéd", hogy a "kevésbé szép" nőt kell megd**ni, mert az többet ad. Rohadjak meg, én is azt d**nám meg. (azért nem leszek tengerész)
Klasszikus mondás-félreértelmezés. A tengerésznek azért kell a ronda nőt kinéznie mert arra a rövid időre fontosabb a teljesítmény, mint a reprezentáció.
 
Lefordítva magyarra, adott egy nő aki jó az ágyban, jól főz és nagyon kedves. Mindezek mellett elég ronda. Feleségül veszed? Ha igen, akkor Te a Canopus fő vásárlórétegét képviseled. Ha nem, akkor üdvözöllek a klubban.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Mondjuk ez azért nem egészen így van, mert akkor két méteres interkonnektekkel kell bekötnöm.
És 25cm hangfalkábellel. Melyik a drágább?
 
sajti

Az nem számít, hogy melyiknek milyen a jelszintje?
 
Szerintem az nagyobb baj, ha az interkonnekt hosszú, mintha a hangfalkábel lenne az.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Erre a szép - ronda vitára talán megoldás lehetna, ha opcionálisan rendelhető lenne a cucc valami szebb csomagolásban hogy azok is élvezhessenek akiknek ez is számít és hajlandóak is kiadni érte a plusz pénzt, amibe a szép dobozos verzió kerül.
 
Így mindenki boldog lenne, aki nem akar, nem költ a kinézetre, aki meg akar költ.
 
Legyen pont (legalább) annyival drágább, hogy a gyártónak megtérüljön a kétféle doboz "kifejlesztése".
 
Mellesleg én is attól félek (persze nem a canopusok esetében) amit Mv3 nagyon jól megsejtett, hogy egyes cégek pont azt a pár embert akarják megcélozni, akik szinte direkte rondát keresnek, mert szerintük ettől biztos jobb az adott készülék, hiszen a designon megspórolt pénzt a belbecsre költötték el. (vagy nem... :smile19: :smile19: )
 
Az ügyes marketingesek szerintem már rég kimutatták, hogy teszemazt a piac 8%-a ilyen ember. Ez azért már eltart egy-két céget! Az igényeket ki kell elégíteni.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mondjuk ez azért nem egészen így van, mert akkor két méteres interkonnektekkel kell bekötnöm.
És 25cm hangfalkábellel. Melyik a drágább?
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nem szólva arról, hogy a végfokot bevágod a sarokba a hangfal háta mögé, aztán nem is látja senkise. Úgyse kell tekergetni rajta semmit.... 
sajti

Mondjuk ez azért nem egészen így van, mert akkor két métere interkonnektekkel kell bekötnöm. Nem ronda a canopus de azért lehetne szebb. Szerintem ha a szebb doboz miatt drágább lenne 4-5e forintal azért nem sajnálnám érte.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Osztom mv3 nézeteit. Valahol én is írtam, hogy érzésem szerint ez a purista megjelenés szándékos is lehet. Mondjuk talán a canopus esetében nem így van, itt talán a gazdaságossági szempontok érvényesülnek.
Nem szólva arról, hogy a végfokot bevágod a sarokba a hangfal háta mögé, aztán nem is látja senkise. Úgyse kell tekergetni rajta semmit....
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tami:
21st vendégként érzi jól magát. Régebben leírta miért, tartsuk tiszteletben!
 
Ehhez a kinézet dologhoz annyit, hogy a tengerészeknél volt egy olyan "szóbeszéd", hogy a "kevésbé szép" nőt kell megd**ni, mert az többet ad. Rohadjak meg, én is azt d**nám meg. (azért nem leszek tengerész)
Szerintem kevesebbet kéne foglalkozni a kinézettel, és inkább a belső értékekre összpontosítani.
Személy szerint nekem tetszik a canopus kinézetre is.
 
Léva

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Osztom mv3 nézeteit. Valahol én is írtam, hogy érzésem szerint ez a purista megjelenés szándékos is lehet. Mondjuk talán a canopus esetében nem így van, itt talán a gazdaságossági szempontok érvényesülnek.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


mégvalami:
 
Vannak olyan hobbisták, akik annyit és addig költenek a rendszerük hangjának a javítására, ameddig hallható pozitív változás kapnak a pénzükért. Ez a hard core mag, becsülöm a fanatizmusukat.
 
Magamat egy másik csoportba sorolnám, azon hobbisták csoportjába, akik még kapaszkodnak valamiféle racionális krétával meghúzott összeghatárhoz, és azon belül igyekeznek kiteljesedni és a lehető legjobb hangot kihozni a lehető legkevesebb kompromisszum megkötésével.
Így jutottam el a mostani rendszeremhez, amiben ismert gyártók termékei vannak és ennek ellenére mégis elégedett vagyok vele
 
 
Ha nem is teljes szélességében, de részben osztom Simon Templar a külcsínnyel kacspolatban velünk megosztott véleményét.
Erről annyit, hogy mindenki nézzen magába és legalább hallkan súgja az igazságot a saját fülébe: igen, a 0-100 közötti skálán bizony számomra is valamennyire fontos a készülékek beltartalmának a csomagolása...
 
Vagy nem?!
 
Gondolom a canopus erősítő ugyanilyen jól szólna, ha egy 10 literes kívül piros belül szürke zománcedénybe lenne kicsinosítva, de nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy megjósoljuk, egy darabot sem adnának el belőle. Ha nem is vezető szempont, de mégis fontos a megjelenés ha tetszik ha nem, és véleményem szerint ez a canopusokra is érvényes, csak esetükben a PURISTA a vezető marketing üzenet. Mert azért azt nem gondolom, hogy a nemzetközi porondra úgy el lehetne jutni ebben a világban, hogy nincs egy csipetnyi fia marketing ötlet börze a dolgoban..
 
Van a csilivili high end és ott van az AN illetve Kondo mester 47lab vagy mifene szuperpuritán milliónyelői, de nekem van egy olyan érzésem -és ez talán a canopusokra is érvényes- hogy nem véletlenül néznek ki a purista hifi termékek úgy ahogy, pont azt szeretnék sugallni: igen, nekünk CSAK a belső értékek számítanak, hátraarc esztétikum, minden költséget, amit a készülék előállítására költöttünk csak a Te zenei igényed minél teljesebb és maradandóbb kiszolgálására irányult!
Mi ez ha nem pont ugyan olyan -okos- marketig üzenet, mintha ugyanezt a terméket esetleg szépen becsomagolja egy másik gyártó -aki esetleg még a milliós termékekért cserében valamiféle képzőművészeti/lakberendezési tárgyat is szeretne "mellékelni"? Ez a hifikocka egy másik oldala, de ugyanolyan jól kitalált, ugyanúgy számok vannak rajta, és a végső cél ugyanaz: meggyőzni és eladni.
(Természetesen a csak szemfényvesztéssel operáló csak külcsíny semmi belbecs tömeggyártókat itt nem említeném, most a valódi értéket közvetíteni próbáló gyártókra gondoltam, akik a megélhetés mellett jó esetben még elkötelezett hifisták is.)
 
Ha valami jól van megépítve, akkor az ugyanolyan jól szól a cipősdoboz canopus vasban, mint egy némileg esztétikusabb burkolatban. Akár ízléses vagy giccses, de látványos a tálalás, akár ultrapurista szögvascsomagolás, mindkettő jól átgondolt kereskedői üzenettel bír, számomra legalábbis van egy ilyen olvasata is a dolognak...

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Pár hete Gordonnál jártam mv3 társaságában, vittük az erősítőinket, egy kis habkönnyű tesztelgetés céljából. A szeánsz vége felé már "csak" zenét hallgattunk, amikor is felvetettem, hogy utolsó próbaként cseréljük ki a rendszerben használt "mezei" interkonnektet az általam vitt dróttal ( home made, no-name, jó ronda, fekete ). Hát Gandalf, kár hogy nem voltál ott, lehet, hogy megváltozott volna a véleményed a kábelek jelentőségét illetően.
Te most 21st vagy?
 
Egyébként nem azt mondom, hogy nincs hatása a rendszerre a kábelnek, hanem, hogy az aktív elektronikához képest elenyésző. Azaz amíg a cuccaim el nem érnek egy bizonyos szintet azokat érdemes tovább fejleszteni a kábelekre fordított pénz helyett. Abban is igazad van, hogy nem érdemes 200Ft/m zajmadzagokat használni. De én nem is ezt teszem, csak nem veszek több százezer forintosakat.

800 Ft-os gyönyörű kék (akár Sony is lehetne :smile19: ) kínai RCA-t cseréltük a csúnya feketére, ami Nirvánából készült és szorítós "WBT jellegű" dugók voltak rajta. Szóval a két véglet volt.
Amúgy szerintem hasonlóan gondolkodunk kábel ügyben (21th, Mv3, Gandalf...)
Vagyis a kábeleknek van hatásuk, de "nem pótolják a minőségi készülékeket".

Az biztos, hogy részemről inkább költeném a kábelekre szánt súlyos pénzeket cd-erősítő-hangfal előrelépésre
 
Ez nem azt jelenti ,hogy nem érdemes kábelre költeni -annak feltétlenül, aki nem olyan szerencsés, hogy a baráti köréből valaki készítsen számára -, inkább csak azt, hogy józan ésszel!
 
21 st végső összekötőkábel-kegyelemdöfése mindenképpen maradandó hifis élményt okozott: egyrészt pont az én cd-erősítő párosom volt Gordon lovai (polk) elé kötve és meg kell, hogy mondjam nem hallottam még így szólni őket, másrészt ha jól emlékszem a még megfizethető ársávban mozogtak.
(Harmadrészt ezt a fegyvert már tényleg a tesztek legvégén vetette be, amikor is a tesztpilóták fülei már kétválra voltak fektetve, oldalanként egy egy kovácsüllővel lenyomtatva a biztonság kedvéért, így 21st kábel serege látványos győzelmet aradhatott )

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha jól tudom a canopus párja 140e körül van.
Majdnem.
130/pár. Legalábbis egy-két hete ennyi volt..

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Pár hete Gordonnál jártam mv3 társaságában, vittük az erősítőinket, egy kis habkönnyű tesztelgetés céljából. A szeánsz vége felé már "csak" zenét hallgattunk, amikor is felvetettem, hogy utolsó próbaként cseréljük ki a rendszerben használt "mezei" interkonnektet az általam vitt dróttal ( home made, no-name, jó ronda, fekete ). Hát Gandalf, kár hogy nem voltál ott, lehet, hogy megváltozott volna a véleményed a kábelek jelentőségét illetően.
Te most 21st vagy?
 
Egyébként nem azt mondom, hogy nincs hatása a rendszerre a kábelnek, hanem, hogy az aktív elektronikához képest elenyésző. Azaz amíg a cuccaim el nem érnek egy bizonyos szintet azokat érdemes tovább fejleszteni a kábelekre fordított pénz helyett. Abban is igazad van, hogy nem érdemes 200Ft/m zajmadzagokat használni. De én nem is ezt teszem, csak nem veszek több százezer forintosakat.

800 Ft-os gyönyörű kék (akár Sony is lehetne :smile19: ) kínai RCA-t cseréltük a csúnya feketére, ami Nirvánából készült és szorítós "WBT jellegű" dugók voltak rajta. Szóval a két véglet volt.
Amúgy szerintem hasonlóan gondolkodunk kábel ügyben (21th, Mv3, Gandalf...)
Vagyis a kábeleknek van hatásuk, de "nem pótolják a minőségi készülékeket".
gordon314.fw.hu

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként nem azt mondom, hogy nincs hatása a rendszerre a kábelnek, hanem, hogy az aktív elektronikához képest elenyésző. Azaz amíg a cuccaim el nem érnek egy bizonyos szintet azokat érdemes tovább fejleszteni a kábelekre fordított pénz helyett. Abban is igazad van, hogy nem érdemes 200Ft/m zajmadzagokat használni. De én nem is ezt teszem, csak nem veszek több százezer forintosakat.
Értem, így már OK.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Pár hete Gordonnál jártam mv3 társaságában, vittük az erősítőinket, egy kis habkönnyű tesztelgetés céljából. A szeánsz vége felé már "csak" zenét hallgattunk, amikor is felvetettem, hogy utolsó próbaként cseréljük ki a rendszerben használt "mezei" interkonnektet az általam vitt dróttal ( home made, no-name, jó ronda, fekete ). Hát Gandalf, kár hogy nem voltál ott, lehet, hogy megváltozott volna a véleményed a kábelek jelentőségét illetően.
Te most 21st vagy?
 
Egyébként nem azt mondom, hogy nincs hatása a rendszerre a kábelnek, hanem, hogy az aktív elektronikához képest elenyésző. Azaz amíg a cuccaim el nem érnek egy bizonyos szintet azokat érdemes tovább fejleszteni a kábelekre fordított pénz helyett. Abban is igazad van, hogy nem érdemes 200Ft/m zajmadzagokat használni. De én nem is ezt teszem, csak nem veszek több százezer forintosakat.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »



...Örülnék, ha mr. vendég legalább egy nick nevet odaírna, még valaki azt találja hinni, hogy én magyarázom ilyen egyszerûen a dolgokat...
Rendben.

OT
- te az a 21st.... vagy akit ismerunk? valamiert nem tudsz belepni?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy gondolom a rendszer hangjára a legkisebb hatása van a kábeleknek.
Pár hete Gordonnál jártam mv3 társaságában, vittük az erősítőinket, egy kis habkönnyű tesztelgetés céljából. A szeánsz vége felé már "csak" zenét hallgattunk, amikor is felvetettem, hogy utolsó próbaként cseréljük ki a rendszerben használt "mezei" interkonnektet az általam vitt dróttal ( home made, no-name, jó ronda, fekete ). Hát Gandalf, kár hogy nem voltál ott, lehet, hogy megváltozott volna a véleményed a kábelek jelentőségét illetően.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Külföldön 50 éve tudják, hogy be kell csomagolni azt a valamit. Az adja el a terméket.

Hát ez az!
 
A XX. század legnagyobb találmánya a marketing. A gyártók először rájöttek, hogy ha a minőséget szépen becsomagolva adják el, az bejön az embereknek. Később aztán arra is rájöttek, hogy elég a minőség LÁTSZATÁT eladni, mert a fogyasztó már azzal is boldog.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha jól tudom a canopus párja 140e körül van. Ezért a pénzért már megvehetsz egy rotel vagy nad sztereó végfokot is. Amiknek azért szintén jó hírük van.
Viszont szvsz a Canopus hangminőségben túlmutat ezeken az 100-200 eFt-os "nagy nevű" cuccokon.

Örülnék, ha mr. vendég legalább egy nick nevet odaírna, még valaki azt találja hinni, hogy én magyarázom ilyen egyszerûen a dolgokat...

Rendben.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Kedves Huszti Zsolt (vadász),
 
nem akartam bemásolni a 100W-os Canopussal kapcsolatos teljes hozzászólásodat, de szeretnék néhány részletben reflektálni rá:
 
Ami az offszetet illeti, talán dokigy-t kellene megkérdezni, mert ő most is nagyobb táppal használja az általatok publikált kapcsolást. Ő nem panaszkodott offszetre. A bemeneti fokozat előfeszültségének stabilizálása egy nagyon korrekt megoldás, de ugyanilyen jó megoldás lehet egy szervó használata. Utóbbi ráadásul nem is igényli az eredeti kapcsolás megváltoztatását.
Igazad van, hogy elhagytam a kimeneti komplementer darlingtont. De ez a megoldás egyrészet nem is szerepel az eredeti kapcsolásban, másrészt pedig a teljesítménynövelés egyik legnagyobb akadálya.
A dokigy-nek ajánlott tranzisztorok között valóban volt gyors Toshiba, de a Motorolának éppen csak kicsit nagyobb a határfrekije, mint -mondjuk- a BD-knek. De a gyorsaság csak egy paraméter a 8-10 fontos közül. Mindkét típus sokkal lineárisabb mint a BD-k.
Ha nem titok, engem is érdekelne a Canopus végtranzisztorának típusa.
Természetesen megértem, hogy nem szeretnéd, ha valaki elkezdene canopusokat gyártani. Nekem ez nem is célom. Se időm, se kedvem hozzá. Ami érdekel, az pontosan az a kihívás, amit a teljesítménynövelés problémája jelent. Ezt szeretném megoldani egy(1) jól működő példány formájában, hogy azután akit érdekel és érez magában affinitást hozzá, az építhessen magának. Ennek fényében találtam ki hozzá a canoPLUS nevet is.
 
Tisztelettel: Sajtos Attila (sajti)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Viszont szvsz a Canopus hangminőségben túlmutat ezeken az 100-200 eFt-os "nagy nevű" cuccokon.
Örülnék, ha mr. vendég legalább egy nick nevet odaírna, még valaki azt találja hinni, hogy én magyarázom ilyen egyszerûen a dolgokat...

Szerintem regisztrálj be újra márcsak a félreértések elkerülése végett is!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”