Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

alto írta:
2023.12.20., szer. 16:39
Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg

20231220_145123.jpg
A Thesis Gamma meg fogja enne reggelire a malacot, efelől nincs kétségem. Két esetben lehet gond: Egyfelől, nem tudom mennyi citromfa max kimenő feszültsége, ki tudja-e hajtani rendesen a Gammát előfok nélkül. Másfelől ha a hangfalad impedanciája esetleg le megy 1,6 ohm alá, azt nem szeretik a Heed erősítők.
Létezik ma még olyan hangsugárzó, ami lemegy 1,6 Ohm alá? gondolkodik.gif
Vagy néhány klasszikusra gondoltál?

Nagy up a Gammának, nálam is az muzsikál, nem tudok belekötni :rolleyes:

Ha pusztán az áraikat nézzük (amit sosem szabad, tudom), a Gammának azért jobbnak kellene lennie a Lagrange-nál. Vagy valamelyikük félre van árazva.

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
Azért én nem becsülném le a D3 ic-t. Lassan 5 éve van nálam egy pár. Olyan kis mindenes munkáskábel. Hozza a kötelezőt olcsón. Alex egyvalami! Ha most is jobb lesz a Marantz, akkor megeszek egy tál kocsonyát hóvégén. Pedig nem szeretem. ;)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Nem jól írtam, ezt akartam írni: "a szimmetrikus jelvezetés magasabb zavarvédettsége"
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2023.12.21., csüt. 09:36
alto írta:
2023.12.21., csüt. 08:31
Egyébként az XLR kimenet valamivel jobb hangminőséget ad (az AKM DAC chip eleve szimmetrikus kimenetű, ezért egy plusz opamp-al - jobb esetben trafóval - szokták megoldani az aszimmetrizálást, ami jobb rendszeren minimális, de hallható különbséget okoz), ezért érdemes lenne egy XLR/RCA kábellel is kipróbálni. A Dyno valóban nem okozhat gondot a Gammának.
Igen, amikor még a Malacra kötve az RCA-t XLR-re cseréltem, hallható volt a különbség, persze nem drámai módon.
Ha erősítőnél csak RCA van, akkor is érdemes az XLR kimenetet használni? Akkor is jobb lehet a hang?

Én első sorban plusz egy előerősitő elhagyása miatti hangminőség változásra leszek kíváncsi.
Szerencsére nálam lehet kb. 2 hétig a vas, így lesz időm hallgatni (ha valakit esetleg érdekel, szívesen látom).
Tavaly a Lagrange esetében is elsőre úgy tűnt, hogy milyen jó, sőt jobb, mint a Malac, aztán pár napi hallgatást követő visszateszt után kiderült, hogy nem eszik olyan forrón a kását.
Viszont így, a tegnapi pár óra hallgatás mellet nekem úgy tűnik, hogy ha nem is sokkal, de talán a Lagrange felett lehet ennek a Gammának a hangminősége, és nagyon finom cucc.

A Musicbook egyébként valóban lazán meghajtja, 99-ig lehet hangerőt állítani, de 50 fölé még nem is toltam, mert már az is bőven elég volt mindenre, szóval van benne tartalék jócskán.

De a méretét és a színét nehezen szokom, meg kell mondjam... :rolleyes:
Igen, érdemes. Önmagában a XLR kábel nem jobb mint egy RCA, kivéve ha hosszan vezeted, mert akkor számíthat a szimmetrikus jelvezetés alacsonyabb zavarvédettsége. Viszont ha a forráskészülék belső áramköri felépítése szimmetrikus, akkor érdemes kihasználni a szimmetrikus kimenet említett okok miatti jobb minőségét, akár egy XLR/RCA hibrid kábellel is. Előfordulhat azonban fordított eset, amikor egy aszimmetrikus áramköri felépítésű készülék kimenetére biggyesztenek egy "fake" XLR csatlakozót (tipikusan egy szimmetrizáló műveleti erősítő párral), ebben az esetben jobb választás az RCA kábelezés.

Azt meg el kell dönteni, hogy hallgatni szeretnéd az erősítőd, vagy nézegetni. :smile29:
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2023.12.21., csüt. 08:31
Egyébként az XLR kimenet valamivel jobb hangminőséget ad (az AKM DAC chip eleve szimmetrikus kimenetű, ezért egy plusz opamp-al - jobb esetben trafóval - szokták megoldani az aszimmetrizálást, ami jobb rendszeren minimális, de hallható különbséget okoz), ezért érdemes lenne egy XLR/RCA kábellel is kipróbálni. A Dyno valóban nem okozhat gondot a Gammának.
Igen, amikor még a Malacra kötve az RCA-t XLR-re cseréltem, hallható volt a különbség, persze nem drámai módon.
Ha erősítőnél csak RCA van, akkor is érdemes az XLR kimenetet használni? Akkor is jobb lehet a hang?

Én első sorban plusz egy előerősitő elhagyása miatti hangminőség változásra leszek kíváncsi.
Szerencsére nálam lehet kb. 2 hétig a vas, így lesz időm hallgatni (ha valakit esetleg érdekel, szívesen látom).
Tavaly a Lagrange esetében is elsőre úgy tűnt, hogy milyen jó, sőt jobb, mint a Malac, aztán pár napi hallgatást követő visszateszt után kiderült, hogy nem eszik olyan forrón a kását.
Viszont így, a tegnapi pár óra hallgatás mellet nekem úgy tűnik, hogy ha nem is sokkal, de talán a Lagrange felett lehet ennek a Gammának a hangminősége, és nagyon finom cucc.

A Musicbook egyébként valóban lazán meghajtja, 99-ig lehet hangerőt állítani, de 50 fölé még nem is toltam, mert már az is bőven elég volt mindenre, szóval van benne tartalék jócskán.

De a méretét és a színét nehezen szokom, meg kell mondjam... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

denesdr írta:
2023.12.20., szer. 18:46
alto írta:
2023.12.20., szer. 16:39
Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg

20231220_145123.jpg
A Thesis Gamma meg fogja enne reggelire a malacot, efelől nincs kétségem. Két esetben lehet gond: Egyfelől, nem tudom mennyi citromfa max kimenő feszültsége, ki tudja-e hajtani rendesen a Gammát előfok nélkül. Másfelől ha a hangfalad impedanciája esetleg le megy 1,6 ohm alá, azt nem szeretik a Heed erősítők.
A kérdés nem a citromfa kimenete, egyrészt azért mert Alexnek már Musicbook Source (ami ugye nem Limetree) a forrása/előfoka és erről lehet tudni, hogy 2,5 V a kimenete RCA-n, másrészt a Heed Gamma az, aminek nincs megadva (legalábbis én nem találtam) a bemeneti érzékenysége, de valószínűleg elég neki a 2,5 V. A Contour 20-asnak 4 Ohm az impedanciaminimuma.
Ja, én még a Limetreere emlékeztem. Megnéztem a Musicbook leírását, ezt írja: "Kimenetek: egy szimmetrikus (XLR) és egy asszimetrikus (RCA) szabályozható vagy fix kimenet A két kimenet független és külön is használható egy időben. Maximális kimenő feszültség 8V RCA, 16V XLR"
A 8 Volt (ha igaz) már biztos elég a Gamma kivezérléséhez, akár túl is vezérelheti max hangerőn. Egyébként az XLR kimenet valamivel jobb hangminőséget ad (az AKM DAC chip eleve szimmetrikus kimenetű, ezért egy plusz opamp-al - jobb esetben trafóval - szokták megoldani az aszimmetrizálást, ami jobb rendszeren minimális, de hallható különbséget okoz), ezért érdemes lenne egy XLR/RCA kábellel is kipróbálni. A Dyno valóban nem okozhat gondot a Gammának.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

alto írta:
2023.12.20., szer. 16:39
Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg

20231220_145123.jpg
A Thesis Gamma meg fogja enne reggelire a malacot, efelől nincs kétségem. Két esetben lehet gond: Egyfelől, nem tudom mennyi citromfa max kimenő feszültsége, ki tudja-e hajtani rendesen a Gammát előfok nélkül. Másfelől ha a hangfalad impedanciája esetleg le megy 1,6 ohm alá, azt nem szeretik a Heed erősítők.
A kérdés nem a citromfa kimenete, egyrészt azért mert Alexnek már Musicbook Source (ami ugye nem Limetree) a forrása/előfoka és erről lehet tudni, hogy 2,5 V a kimenete RCA-n, másrészt a Heed Gamma az, aminek nincs megadva (legalábbis én nem találtam) a bemeneti érzékenysége, de valószínűleg elég neki a 2,5 V. A Contour 20-asnak 4 Ohm az impedanciaminimuma.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg

20231220_145123.jpg
A Thesis Gamma meg fogja enne reggelire a malacot, efelől nincs kétségem. Két esetben lehet gond: Egyfelől, nem tudom mennyi citromfa max kimenő feszültsége, ki tudja-e hajtani rendesen a Gammát előfok nélkül. Másfelől ha a hangfalad impedanciája esetleg le megy 1,6 ohm alá, azt nem szeretik a Heed erősítők.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg
20231220_145123.jpg
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

diab írta:
2023.12.19., kedd 09:31
Sziasztok! Van egy Obelisk SI + X2 rendszerem, es mindketto tapja zug, de foleg az X2 hallhato. Bekapcsolas utan hangosan, aztan elhalkul, de sosem szunik meg teljesen. Probaltam mas kabellel, masik aljzatban, ugyanez. Terhelestol fuggetlen, es a zenehallgatast nem befolyasolja hatranyosan, csak bosszanto, mert sosem kapcsolom ki oket, igy ha csend van, hallom oket. Mindegyiknek van hangja, es tanuljak meg ezzel egyutt elni, vagy lehet ezekkel valamit csinalni? Csatoltam egy felvetelt, hogy milyen hangot adnak, mikor bekapcsolom az X2 -t. Koszi!
Ezt vélhetően a hálózati tápfeszültségben lévő un. DC komponens okozza, ez a toroid trafókat bizonyos esetekben rezgeti.
DC blokkolóval megszüntethető, erre szolgál (és emellett hatékony tápszűrő is) a Heed Audio Q-FLT (https://www.bartimexaudio.hu/termekek/k ... flt-detail) termék.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
diab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 09:54
Értékelés: 1

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: diab »

Sziasztok! Van egy Obelisk SI + X2 rendszerem, es mindketto tapja zug, de foleg az X2 hallhato. Bekapcsolas utan hangosan, aztan elhalkul, de sosem szunik meg teljesen. Probaltam mas kabellel, masik aljzatban, ugyanez. Terhelestol fuggetlen, es a zenehallgatast nem befolyasolja hatranyosan, csak bosszanto, mert sosem kapcsolom ki oket, igy ha csend van, hallom oket. Mindegyiknek van hangja, es tanuljak meg ezzel egyutt elni, vagy lehet ezekkel valamit csinalni? Csatoltam egy felvetelt, hogy milyen hangot adnak, mikor bekapcsolom az X2 -t. Koszi!
Csatolmányok
heed-x2-zaj.m4a.zip
heed x2 zaj audio
(125.38 KiB) Letöltve 31 alkalommal.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Sőt az ilyen hangsugárzó védelem nélküli - mert ha jól sejtem erről van szó - végfokok, ha állandóan vannak bekapcsolva, kevesebb kárt tudnak tenni a hangsugárzókban, mintha ki-be kapcsolgatnánk. gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

SoXxX írta:
2023.12.13., szer. 18:53
BLX írta:
2023.12.12., kedd 12:22
SoXxX írta:
2023.12.12., kedd 08:36

Nem tudom mire gondolsz. Semmi problèma nincs velük.
S mellette a mai napig a legjobb vègfokok közé tartozik.
Ezek a kiváló hangú régebbi Nexusok nem lettek "végleges termékek", annak ellenére, hogy "százas" nagyságrendben készültek. Nincsen védelem benne. Szerencsétlen és gondolom igen ritka esetben, leégetheti a hangszórókat. Hogy ennek mekkora a kockázata nem tudom, de már hallottam olyanról, aki így járt. Tehát nem biztos, hogy érdemes felügyelet nélkül bekapcsolva hagyni. Az új csúcs Helikon, ami valamennyire rokonságban van a Nexussal, teljesen szimmetrikus föld független, és három féle védelem is van benne. Azért gondoltam, hogy írok erről, mert Alex a nappalijába keres erősítőt, nem pedig dedikált zene szobába, ahol csak ő kontrollálja az erősítőt. Ha valaki jobban képben van ezzel a kérdéssel kapcsolatban, kérem egészítse ki/javítson ki. :smile53:
Kb 4 évig volt nekem folyamatosan bekapcsolva, több hangsugárzóval is volt összekötve.
Nekem ez ilyen városi legendának tűnik.

100as nagyságrendben biztosan nem készült az s100, jó ha 3-4 megfordult itt a fórumon.
Az általam leírt információk a Mikulás eseményen hangoztak el. A nagyságrend a komplett régi Nexus erősítő családra vonatkozott. Nem csak Magyarországon adtak el belőle. Egyébként nem ez az egyetlen erősítő, amiben nincs védelem a piacon. Ettől még működhet hibátlanul éveken keresztül, kiváló hangminőségben, de hordozhat magában némi kockázatot.
:smile53: :drum:

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

BLX írta:
2023.12.12., kedd 12:22
SoXxX írta:
2023.12.12., kedd 08:36
BLX írta:
2023.12.10., vas. 23:32
Ha jól tudom a régebbi Nexusoknak nincsen megoldva a védelmi része.
Nem tudom mire gondolsz. Semmi problèma nincs velük.
S mellette a mai napig a legjobb vègfokok közé tartozik.
Ezek a kiváló hangú régebbi Nexusok nem lettek "végleges termékek", annak ellenére, hogy "százas" nagyságrendben készültek. Nincsen védelem benne. Szerencsétlen és gondolom igen ritka esetben, leégetheti a hangszórókat. Hogy ennek mekkora a kockázata nem tudom, de már hallottam olyanról, aki így járt. Tehát nem biztos, hogy érdemes felügyelet nélkül bekapcsolva hagyni. Az új csúcs Helikon, ami valamennyire rokonságban van a Nexussal, teljesen szimmetrikus föld független, és három féle védelem is van benne. Azért gondoltam, hogy írok erről, mert Alex a nappalijába keres erősítőt, nem pedig dedikált zene szobába, ahol csak ő kontrollálja az erősítőt. Ha valaki jobban képben van ezzel a kérdéssel kapcsolatban, kérem egészítse ki/javítson ki. :smile53:
Kb 4 évig volt nekem folyamatosan bekapcsolva, több hangsugárzóval is volt összekötve.
Nekem ez ilyen városi legendának tűnik.

100as nagyságrendben biztosan nem készült az s100, jó ha 3-4 megfordult itt a fórumon.
 

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Alex_Aston írta:
2023.12.13., szer. 16:23
Shimano írta:
2023.12.13., szer. 14:00

Ha már lagrange,akkor én tuti kérném inkább az egészet,ahogyan azt a tervezője megálmodta,és megcsinálta.
Thesis Gamma szerintem eléggé egész és kész termék, ahogy azt a tervezője megálmodta.
Zsolt azt mondta, ugyanez van a Lagrangeban is.

De mint mondtam, csak próba, hogy lássam, milyen így a Musicbook, hogy csak végfok van mögötte. Ha jó, akkor jó. Ha nem jó, az is jó mert akkor marad a Malac 😁
Ja hogy így,én ezt teljesen félreértettem.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Shimano írta:
2023.12.13., szer. 14:00

Ha már lagrange,akkor én tuti kérném inkább az egészet,ahogyan azt a tervezője megálmodta,és megcsinálta.
Thesis Gamma szerintem eléggé egész és kész termék, ahogy azt a tervezője megálmodta.
Zsolt azt mondta, ugyanez van a Lagrangeban is.

De mint mondtam, csak próba, hogy lássam, milyen így a Musicbook, hogy csak végfok van mögötte. Ha jó, akkor jó. Ha nem jó, az is jó mert akkor marad a Malac 😁
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Alex_Aston írta:
2023.12.13., szer. 09:38
Szerintem valami félre értés lehet itt.

A Musicbook Source nemcsak egy komolyabb streamer, hanem egy komplett előfok is, pl. phono bemenettel is rendelkezik.
Ez ez van rákötve a nagy Malacra, ami integrált ugye. Szóval nálam most a rendszerben KETTŐ előfok van.
Tök jó a hangja így is számomra, de kivancsiságból meghallgatnám, hogy milyen az, amikor csak végfok van a Musicbook után.

Így jött szóba a Heed is, mint lehetséges megoldás, mert van külön elérhető végfok a kínálatában. Ráadásul az pont "ugyanaz", mint ami a Lagrangeban is beépítésre került.
Ha már lagrange,akkor én tuti kérném inkább az egészet,ahogyan azt a tervezője megálmodta,és megcsinálta.
Nem hiszem hogy jobb előfokot fogsz hozzá tenni mint ami gyárilag van benne,de te tudod.Ez nekem egy veszek valami jót,de nem tudom egy jó egésszé tenni megoldásnak tűnik ezzel a music kütyüvel.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Szerintem valami félre értés lehet itt.

A Musicbook Source nemcsak egy komolyabb streamer, hanem egy komplett előfok is, pl. phono bemenettel is rendelkezik.
Ez ez van rákötve a nagy Malacra, ami integrált ugye. Szóval nálam most a rendszerben KETTŐ előfok van.
Tök jó a hangja így is számomra, de kivancsiságból meghallgatnám, hogy milyen az, amikor csak végfok van a Musicbook után.

Így jött szóba a Heed is, mint lehetséges megoldás, mert van külön elérhető végfok a kínálatában. Ráadásul az pont "ugyanaz", mint ami a Lagrangeban is beépítésre került.
Csak a Marantz! :-D

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Az ilyen Heed Audiós - AP-klubbos - összejövetelek pozitív hozadéka, a személyes megismerkedés lehetősége.
Két nagyon kedves Fórumtársat ismerhettem meg. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ez a topic maradjon meg a Heed Audio termékeknek, kérlek benneteket! Az előerősítők általánosan vett jótékony hatásáról a megfelelő topicban cseréljetek eszmét, légyszi! Pl itt: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=5012
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Töki »

Ear írta:
2023.12.11., hétf. 09:19
Alex_Aston írta:
2023.12.09., szomb. 13:45

Kérdeztem is ma Zsoltot, hogy nincs e valamilyen csak végfoka, ami legalább Lagrange szintű vas. Gondolkodott, és végül is van neki, amiben gyakorlatilag a Lagrange belső van, előerősitő nélkul. Hamarosan nálam lesz próbára. :rolleyes:
Bár megmondom őszintén, nehezen tudnam elengedni a Malac vonalat, de az végül is már szinte megszületett döntés, hogy a Musicbook mögé igazából nekem csak végfok kéne, hogy csökkentsem a felesleges jelutat.
Nagy marhaság ez a felesleges jelút. Kevés dolog van, ami jobbat tehet egy hifi lánccal, mint egy jó előerősítő. Mondom JÓ!
Eszerint van egy "jó" tipped. Ne tartsd magadban :rolleyes:
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

SoXxX írta:
2023.12.12., kedd 08:36
BLX írta:
2023.12.10., vas. 23:32
Ha jól tudom a régebbi Nexusoknak nincsen megoldva a védelmi része.
Nem tudom mire gondolsz. Semmi problèma nincs velük.
S mellette a mai napig a legjobb vègfokok közé tartozik.
Ezek a kiváló hangú régebbi Nexusok nem lettek "végleges termékek", annak ellenére, hogy "százas" nagyságrendben készültek. Nincsen védelem benne. Szerencsétlen és gondolom igen ritka esetben, leégetheti a hangszórókat. Hogy ennek mekkora a kockázata nem tudom, de már hallottam olyanról, aki így járt. Tehát nem biztos, hogy érdemes felügyelet nélkül bekapcsolva hagyni. Az új csúcs Helikon, ami valamennyire rokonságban van a Nexussal, teljesen szimmetrikus föld független, és három féle védelem is van benne. Azért gondoltam, hogy írok erről, mert Alex a nappalijába keres erősítőt, nem pedig dedikált zene szobába, ahol csak ő kontrollálja az erősítőt. Ha valaki jobban képben van ezzel a kérdéssel kapcsolatban, kérem egészítse ki/javítson ki. :smile53:

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

BLX írta:
2023.12.10., vas. 23:32
Ha jól tudom a régebbi Nexusoknak nincsen megoldva a védelmi része.
Nem tudom mire gondolsz. Semmi problèma nincs velük.
S mellette a mai napig a legjobb vègfokok közé tartozik.
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ear írta:
2023.12.11., hétf. 09:19


Nagy marhaság ez a felesleges jelút. Kevés dolog van, ami jobbat tehet egy hifi lánccal, mint egy jó előerősítő. Mondom JÓ!
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy van, amikor tényleg jó.
És van, amikor meg kihagyni jobb.
Jómagam, per pillanat, a kihagyott előfok jelútrövidítésében gyönyörködöm már egy ideje.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

SoXxX írta:
2023.12.10., vas. 13:12
Alex_Aston írta:
2023.12.09., szomb. 13:45
Kérdeztem is ma Zsoltot, hogy nincs e valamilyen csak végfoka, ami legalább Lagrange szintű vas. Gondolkodott, és végül is van neki, amiben gyakorlatilag a Lagrange belső van, előerősitő nélkul. Hamarosan nálam lesz próbára. :rolleyes:
Bár megmondom őszintén, nehezen tudnam elengedni a Malac vonalat, de az végül is már szinte megszületett döntés, hogy a Musicbook mögé igazából nekem csak végfok kéne, hogy csökkentsem a felesleges jelutat.

.
20231209_102556.jpg
Pròbálj meg hozzájutni egy S100-hoz.
Ha jól tudom a régebbi Nexusoknak nincsen megoldva a védelmi része.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”