Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: bezse »

Vendég előadó
IMG_0220.jpeg

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

DeProtector írta:
2023.12.30., szomb. 14:39
Shimano írta:
2023.12.30., szomb. 11:21
A múltkoriban volt szó a nagy dackártyák jumperállásairól,ezen most végigmentem,és a konklúzió az lett,hogy a legsimább és kiegyenlítetebb hang a jumper nélküli verzió.
Az inspirációt az adta hogy volt nálam egy olyan 2.3-as dackártya,amin ez a jumper Zsolték által eleve ki volt iktatva,és az amin volt ilyen ez után nekem nagyon úgy tűnt hogy másképp is szól.Kivettem belőle a jumpert,és így lett kerekebb,és jobb is a hang.
Persze lehet csak "álmodom" az egészet,és a tévedés,beképzelés jogát is fenntartom, :D de nagyon egyértelműnek tűnik ez most már így pár nap után.
És a kártya dac-ban van neked, vagy az Obeliskben?
Az si3-ban.Szeretem az egyszerű de nagyszerű megoldásokat,és ez az.Ugyan szemezgettem a da-val is,de mivel csak egy futómű lenne rákötve,így arra jutottam hogy mivel egyrészt ez így is nagyon jó,másrészt meg akkor már inkább egy thesis delta,mint a dt + a da. gondolkodik.gif De ez még a jövő zenéje.

Avatar
DeProtector
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2016.05.27., pén. 15:01
Értékelés: 54
Tartózkodási hely: Jánossomorja

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: DeProtector »

Shimano írta:
2023.12.30., szomb. 11:21
A múltkoriban volt szó a nagy dackártyák jumperállásairól,ezen most végigmentem,és a konklúzió az lett,hogy a legsimább és kiegyenlítetebb hang a jumper nélküli verzió.
Az inspirációt az adta hogy volt nálam egy olyan 2.3-as dackártya,amin ez a jumper Zsolték által eleve ki volt iktatva,és az amin volt ilyen ez után nekem nagyon úgy tűnt hogy másképp is szól.Kivettem belőle a jumpert,és így lett kerekebb,és jobb is a hang.
Persze lehet csak "álmodom" az egészet,és a tévedés,beképzelés jogát is fenntartom, :D de nagyon egyértelműnek tűnik ez most már így pár nap után.
És a kártya dac-ban van neked, vagy az Obeliskben?
LP: Linn Sondek LP12 + AO Akito + Audio Technica AT33PTG/II + Heed Orbit + Quasar III + Q-PSU
CD: Heed Obelisk DT + DA
Erősítő: Heed Obelisk SI2 + X2
Hangfal: Heed StandArt JSE
Tápkábelek: Power-R Live 2
IC kábelek: Acoustic Zen Matrix Reference
Hangfalkábel: Acoustic Zen Hologram

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A múltkoriban volt szó a nagy dackártyák jumperállásairól,ezen most végigmentem,és a konklúzió az lett,hogy a legsimább és kiegyenlítetebb hang a jumper nélküli verzió.
Az inspirációt az adta hogy volt nálam egy olyan 2.3-as dackártya,amin ez a jumper Zsolték által eleve ki volt iktatva,és az amin volt ilyen ez után nekem nagyon úgy tűnt hogy másképp is szól.Kivettem belőle a jumpert,és így lett kerekebb,és jobb is a hang.
Persze lehet csak "álmodom" az egészet,és a tévedés,beképzelés jogát is fenntartom, :D de nagyon egyértelműnek tűnik ez most már így pár nap után.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Srácok! Az általános hitvitákkal, műszaki kérdések feszegetésével költözzetek át az Általában a hifiről topicba, légyszi: viewtopic.php?f=4&t=23913
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: konok »

Nem kifejezetten ebből az irányból, de itt Zsolt tárgyalta az előfok szerepét.

viewtopic.php?f=132&t=5712&p=198223&hil ... ok#p198223

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

denesdr írta:
2023.12.23., szomb. 06:53
Abszolút nem a Heed végfok képességeit vonva kétségbe, de ezen valószínűleg hosszasan lehetne vitatkozni, hogy így van-e vagy sem. Szerintem inkább a összecsatlakoztatott készülékeken, a szobán és nem utolsósorban a hallgatón múlik, hogy milyen lesz (számára) a végeredmény. Van, hogy kell egy hagyományos, analóg előfok és van, hogy nem, véleményem és tapasztalatom szerint nincs rá fekete-fehér egzakt szabály.
Simán lehet olyan is, hogy egy analóg előfok kihagyása szimplán a rendszer többi elemének a gyengeségeit fogja megmutatni. Akárhogyis nézzük, egy hagyományos előfok (amennyiben van elég kraft és megfelelő impedanciaillesztés nélküle is a végfok meghajtásához, illetve digitális hangerőszabályzás esetén a megoldás megfeleően implementált) akkor csak zajt és torzítást tud hozzáadni a hanghoz. Ezt a zajt és torzítást persze könnyen lehet, hogy esetenként javulásként élheti meg valaki ígyhát ez a valaki (nyilván nem mindenki) ezért szeretni fogja ezt a fajta illúziót.
Valóban nincs fehér, vagy fekete, ami a hifiben szinte mindenre vonatkozik. De azért azzal vitatkoznék, hogy az előfok rendszerbe illesztése ilyen aggályos lenne.
A szobán szerintem semmi nem múlik ez az én véleményem a fenti halmazt vizsgálva a többi valóban tényező.
Mindazonáltal rendszer, vagy eszközillesztés legyen a talpán ahol az impedancia illesztés, a hangerőszabályzás olyan együttállásban van, hogy nincs szükség előfokra, akár integrált, akár különálló komponenst veszünk. És akkor még arról nem is esett szó, ha valaki több forráskészüléket használ. Én személy szerint elég keves ilyet láttam, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, azt viszont nem tudom, hogy ugyanazon rendszerek előfok beiktatásával jobb hangélményt nyújtanak, vagy sem.
Egyébként az előfokokról, azok szerepéről Zsoltnak is elég markáns véleménye van, csak, hogy a topic témájánál legyünk, egy összejövetel alkalmával, hosszasan elmélkedünk a témával kapcsolatban.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Íme a "felöltöztetett" Herald.Guszta lett. :smile32:
FB_IMG_1703323141297.jpg

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

denesdr írta:
2023.12.23., szomb. 06:53
zoli73 írta:
2023.12.22., pén. 22:19
Abba az elméletedbe ne éld bele magad, hogy azért lett jobb, mert kimaradt a jelútból egy előfok.
Sokan gondolják, és tévesen terjesztik ezt az elméletet, pedig sajnos nem igaz.
Egy jó előerősítő nem ront a hangon, sőt. Egy dac digitális hangerőszabályzója, egy cd játszó szabályozható kimenete, csak funkcióban képes kiváltani egy előerősítőt.
Egy előerősítő korrekten meghajtha a végfokot, inpedanciát illeszt, ezt a fent említett alternatívák csak részben tudják.
Hiába a hosszabb jelút, a jelen mégsem esik csorba, az előerősítőre egyben jelkondícionálóként is kell tekinteni.
Szerintem az esetedben sem az előerősítő hiánya miatt lett jobb a hang, hanem a Heed egyszerűen jobb, mint a Marantz, és talán a hangsugárzóiddal is jobban harmonizál.
Abszolút nem a Heed végfok képességeit vonva kétségbe, de ezen valószínűleg hosszasan lehetne vitatkozni, hogy így van-e vagy sem. Szerintem inkább a összecsatlakoztatott készülékeken, a szobán és nem utolsósorban a hallgatón múlik, hogy milyen lesz (számára) a végeredmény. Van, hogy kell egy hagyományos, analóg előfok és van, hogy nem, véleményem és tapasztalatom szerint nincs rá fekete-fehér egzakt szabály.
Simán lehet olyan is, hogy egy analóg előfok kihagyása szimplán a rendszer többi elemének a gyengeségeit fogja megmutatni. Akárhogyis nézzük, egy hagyományos előfok (amennyiben van elég kraft és megfelelő impedanciaillesztés nélküle is a végfok meghajtásához, illetve digitális hangerőszabályzás esetén a megoldás megfeleően implementált) akkor csak zajt és torzítást tud hozzáadni a hanghoz. Ezt a zajt és torzítást persze könnyen lehet, hogy esetenként javulásként élheti meg valaki ígyhát ez a valaki (nyilván nem mindenki) ezért szeretni fogja ezt a fajta illúziót:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... st-1735542
Vajon Alexnek is azért tetszik jobban most a hang, mert plusz torzítás került a rendszerbe? Szerintem nem, mivel a mostani készülékeit megfelelőnek tartom a saját funkcióik ellátására, így egy további előfok (ami egy rakás passzív és aktív alkatrészből áll, ráadásul funkcióra is felesleges a jelen felállásnál) kikerülése a rendszerből valószínűleg inkább csökkentette a zajt és a torzítást.
Elnézést a hosszú off-ért!
Mivel én nem óhajtom offolni a témát, így csak röviden reagálnék.
Lehet, hogy ma már léteznek kiváló minőségű digitális hangerő szabályzó megoldások, de amivel én találkoztam, az sajnos csúnyán alúlmaradt egy előerősítővel szemben.
A másik, számomra érthetetlen, mindig ezzel a zajjal és torzítással érvelni, mikor már évtizedek óta olyan készülékek készülnek, amiknek például a torzítása olyan alacsony, ami számunkra nem érzékelhető. Ez még akkor is így van, ha az egymáshoz kapcsolt készülékek torzítása összeadódik.
Nem is értem, miért kell rögtön zajt, meg torzítást kiabálni, ha valaki, valamit máshogy hall, máshogy tapasztal a saját rendszerében.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Alex_Aston írta:
2023.12.23., szomb. 07:55
Valami félreértés lehet itt, ha valaki azt gondolja, a Musicbook egy digitális hangerő szabályzó kimenettel rendelkezik csak.
Uhyanis egy teljes értékű, szimmetrikus felépítésű, analóg előerősítőt is tartalmaz.

https://streamaudio.hu/lindemann-musicb ... eloerosito

Szóval a Malsc esetén KETTŐ előerősitő volt a láncban, most a HEED végfokkal viszont már csak egy.
A tanácsolt XLR-RCA kábelt pedig ki fogom próbálni, első körben az XLR kábel végére rakott RCA átalakítóval.
Nem tudom ki tanácsolta, de... leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alex_Aston írta:
2023.12.23., szomb. 07:55
A tanácsolt XLR-RCA kábelt pedig ki fogom próbálni, első körben az XLR kábel végére rakott RCA átalakítóval.
Szerintem meg kérjél Zsolttól a saját rca-rca kábelükből. Járasd minimum egy hétig de inkább kettő.
Előre mindom, nagyon fura lesz, annyira eszköztelen, unalmasnak fogod hallani. Szokni kell a fülnek, de utána minden másban zavarni fog, ha színez.
Zsolt mesélte, hogy a Helikon bemutató előtt gyanakodva nézegették a kábeleit, végül egyetlen kábel helyére került valami más, amivel tényleg jobban kinyílt, de máshol maradtak a sajátjai. Pedig ott már euro tízezrek szóltak …

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

A Musicbookban valóban analóg előfok van, elnézést, hogy belekavartam a digitális hangserőszabályzást, amit egyébként csak azért említettem, mert ha az rendesen meg van valósítva, akkor teljesen transzparensen tud működni, hasonlóan, mint egy jó analóg szabályzás.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Valami félreértés lehet itt, ha valaki azt gondolja, a Musicbook egy digitális hangerő szabályzó kimenettel rendelkezik csak.
Uhyanis egy teljes értékű, szimmetrikus felépítésű, analóg előerősítőt is tartalmaz.

https://streamaudio.hu/lindemann-musicb ... eloerosito

Szóval a Malsc esetén KETTŐ előerősitő volt a láncban, most a HEED végfokkal viszont már csak egy.
A tanácsolt XLR-RCA kábelt pedig ki fogom próbálni, első körben az XLR kábel végére rakott RCA átalakítóval.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

zoli73 írta:
2023.12.22., pén. 22:19
Abba az elméletedbe ne éld bele magad, hogy azért lett jobb, mert kimaradt a jelútból egy előfok.
Sokan gondolják, és tévesen terjesztik ezt az elméletet, pedig sajnos nem igaz.
Egy jó előerősítő nem ront a hangon, sőt. Egy dac digitális hangerőszabályzója, egy cd játszó szabályozható kimenete, csak funkcióban képes kiváltani egy előerősítőt.
Egy előerősítő korrekten meghajtha a végfokot, inpedanciát illeszt, ezt a fent említett alternatívák csak részben tudják.
Hiába a hosszabb jelút, a jelen mégsem esik csorba, az előerősítőre egyben jelkondícionálóként is kell tekinteni.
Szerintem az esetedben sem az előerősítő hiánya miatt lett jobb a hang, hanem a Heed egyszerűen jobb, mint a Marantz, és talán a hangsugárzóiddal is jobban harmonizál.
Abszolút nem a Heed végfok képességeit vonva kétségbe, de ezen valószínűleg hosszasan lehetne vitatkozni, hogy így van-e vagy sem. Szerintem inkább a összecsatlakoztatott készülékeken, a szobán és nem utolsósorban a hallgatón múlik, hogy milyen lesz (számára) a végeredmény. Van, hogy kell egy hagyományos, analóg előfok és van, hogy nem, véleményem és tapasztalatom szerint nincs rá fekete-fehér egzakt szabály.
Simán lehet olyan is, hogy egy analóg előfok kihagyása szimplán a rendszer többi elemének a gyengeségeit fogja megmutatni. Akárhogyis nézzük, egy hagyományos előfok (amennyiben van elég kraft és megfelelő impedanciaillesztés nélküle is a végfok meghajtásához, illetve digitális hangerőszabályzás esetén a megoldás megfeleően implementált) akkor csak zajt és torzítást tud hozzáadni a hanghoz. Ezt a zajt és torzítást persze könnyen lehet, hogy esetenként javulásként élheti meg valaki ígyhát ez a valaki (nyilván nem mindenki) ezért szeretni fogja ezt a fajta illúziót:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... st-1735542
Vajon Alexnek is azért tetszik jobban most a hang, mert plusz torzítás került a rendszerbe? Szerintem nem, mivel a mostani készülékeit megfelelőnek tartom a saját funkcióik ellátására, így egy további előfok (ami egy rakás passzív és aktív alkatrészből áll, ráadásul funkcióra is felesleges a jelen felállásnál) kikerülése a rendszerből valószínűleg inkább csökkentette a zajt és a torzítást.
Elnézést a hosszú off-ért!

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

zoli73 írta:
2023.12.22., pén. 22:19
Alex_Aston írta:
2023.12.22., pén. 19:50


Malac CD játékos még megvan, azt nem lenne értelme leváltani :D
Hát ez attól függ!
Ha a cd gyüjteményed még nem tervezed a padlásra száműzni, eladni, elajándékozni, kidobni, bezúzni, stb., hanem szeretnéd jó(jobb) minőségben hallgatni is őket, akkor érdemes feljebb lépni. Akár márkán belül is, mint ahogy Tonee sugallja, de akár az új csapásirányba, egy Heed futómű+dac képében. A jelenlegi cd játszód még ha jó gép is, de kilóg a sorból, sajnos lefelé.
Ha viszont úgy tekintesz rá, hogy "megmarad magnak", vagyis csak kiegészítő szerepet szánsz neki, akkor nem érdemes foglalkozni a fejlesztéssel.

A másik észrevételem.
Abba az elméletedbe ne éld bele magad, hogy azért lett jobb, mert kimaradt a jelútból egy előfok.
Sokan gondolják, és tévesen terjesztik ezt az elméletet, pedig sajnos nem igaz.
Egy jó előerősítő nem ront a hangon, sőt. Egy dac digitális hangerőszabályzója, egy cd játszó szabályozható kimenete, csak funkcióban képes kiváltani egy előerősítőt.
Egy előerősítő korrekten meghajtha a végfokot, inpedanciát illeszt, ezt a fent említett alternatívák csak részben tudják.
Hiába a hosszabb jelút, a jelen mégsem esik csorba, az előerősítőre egyben jelkondícionálóként is kell tekinteni.
Szerintem az esetedben sem az előerősítő hiánya miatt lett jobb a hang, hanem a Heed egyszerűen jobb, mint a Marantz, és talán a hangsugárzóiddal is jobban harmonizál.
A dizájnról meg csak annyit, hogy szerintem a kevesebb néha több, nekem a Heed sokkal jobban bejön, mint a Marantz. Nekem ez utóbbi túl sok, giccses, valahogy a "szépségben" elvész a tudás, elsősorban a szemünkre akar hatni, nem a fülünkre.
Egy rövid ideig hallgattam Quasar III phono előerősítőt közvetlenül Canamp fejhallgatóerősítőre kötve. Szólt gond nélkül, szabályozható hangerővel, de darabos volt, csikorgott a hang, nem volt természetes folyása. Amikor megérkezett a kettő közé az Obelisk Pre előfok, minden a helyére billent, kisimult a dolog. Meg sem merem becsülni, mennyivel lett hosszabb mindeközben a jelút.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.12.22., pén. 19:50


Malac CD játékos még megvan, azt nem lenne értelme leváltani :D
Hát ez attól függ!
Ha a cd gyüjteményed még nem tervezed a padlásra száműzni, eladni, elajándékozni, kidobni, bezúzni, stb., hanem szeretnéd jó(jobb) minőségben hallgatni is őket, akkor érdemes feljebb lépni. Akár márkán belül is, mint ahogy Tonee sugallja, de akár az új csapásirányba, egy Heed futómű+dac képében. A jelenlegi cd játszód még ha jó gép is, de kilóg a sorból, sajnos lefelé.
Ha viszont úgy tekintesz rá, hogy "megmarad magnak", vagyis csak kiegészítő szerepet szánsz neki, akkor nem érdemes foglalkozni a fejlesztéssel.

A másik észrevételem.
Abba az elméletedbe ne éld bele magad, hogy azért lett jobb, mert kimaradt a jelútból egy előfok.
Sokan gondolják, és tévesen terjesztik ezt az elméletet, pedig sajnos nem igaz.
Egy jó előerősítő nem ront a hangon, sőt. Egy dac digitális hangerőszabályzója, egy cd játszó szabályozható kimenete, csak funkcióban képes kiváltani egy előerősítőt.
Egy előerősítő korrekten meghajtha a végfokot, inpedanciát illeszt, ezt a fent említett alternatívák csak részben tudják.
Hiába a hosszabb jelút, a jelen mégsem esik csorba, az előerősítőre egyben jelkondícionálóként is kell tekinteni.
Szerintem az esetedben sem az előerősítő hiánya miatt lett jobb a hang, hanem a Heed egyszerűen jobb, mint a Marantz, és talán a hangsugárzóiddal is jobban harmonizál.
A dizájnról meg csak annyit, hogy szerintem a kevesebb néha több, nekem a Heed sokkal jobban bejön, mint a Marantz. Nekem ez utóbbi túl sok, giccses, valahogy a "szépségben" elvész a tudás, elsősorban a szemünkre akar hatni, nem a fülünkre.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2023.12.22., pén. 19:50


... mert a Malac CD játékos még megvan, azt nem lenne értelme leváltani :D
Dehogynem, hidd el. ;)
https://audio-database.com/MARANTZ/player/cd-16-e.html
Komolyan mondom a 17 messze nincs vele pariban, de ha egy 10-est tudsz szerezni az is rá tud tenni egy-két lapáttal.
Ja: és akkor aláírást sem kell cserélni. ;peace;

szerk.: a design-al kapcsolatban pedig Mishow-nál a pont: tedd egymás mellé őket a Lindemann-al, sokkal jobban fog kinézni együtt a két kis "cipősdoboz"
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Na szóval a Gamma jó.
Bővebben nagyon jó. :smile29:

Persze messze nem ég és föld a különbség a PM-11-hez képest, de számomra hallható, és nekem ez a lényeg.

Ha próbálnám megfogalmazni, hogy mit is érzek, akkor a szebb énekhangokat, és talán a jelenlét érzet javulását tudnám megemlíteni. Jobban élőnek tűnik az, amit hallok. És a mély tartomány egy picivel jobban kontrollált, ami nálam a szoba akusztika miatt igencsak jól jön.

De persze lehet, ezek csak a Malac előfokának az elhagyása miatt vannak, ez sosem fog már kiderülni.

A megkopott emlékeim alapján azt mondanám, hogy ez a végfok jobb hangú, mint a Lagrange (ami persze megint csak egy integrált cucc). Legalább is ebben a felállásban, ami nálam van.

Aláírást pedig nem cserélek, mert a Malac CD játékos még megvan, azt nem lenne értelme leváltani :D
No meg, ha esetleg felbukkan egy Marantz végfok (ami ritkább, mint egy fehér holló), úgy is meg fogom hallgatni...
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alex_Aston írta:
2023.12.21., csüt. 09:36
De a méretét és a színét nehezen szokom, meg kell mondjam... :rolleyes:
Ez legyen a legnagyobb baj vele! :smile53:
Gratulálok a döntéshez, üdv a Heed nagy családjában, és sok-sok remek zenét kívánok az új szerzeményhez! :cheers1:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2023.12.22., pén. 14:34
mishow írta:
2023.12.22., pén. 14:31
Vinkler írta:
2023.12.22., pén. 14:29
Ahogy nézem a hirdetéseket, ez eldőlt
Igen, javítottam gyorsan én is az előző kommentemet :smile53:
Én azért eltettem egy tálkával a hűtőbe. :kapdelm:
Nem gondoltam volna bevallom, Alexnál akkora becsípődést éreztem a malac irányába. Tévedtem. :rolleyes:
Mikor nem is olyan régen szembesítettük vele Alexet, hogy nem kellene ilyen szemellenzősnek lennie, mert bizony a Marantz után is van élet(sőt), eléggé szkeptikus volt. Erre most tessék! Bizony, én sem nagyon hittem benne, bár nagy igazság, "soha ne mond, hogy soha"!
Már csak attól a "csak a maranc" aláírástól kellene elköszönnie.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mishow írta:
2023.12.22., pén. 14:31
Vinkler írta:
2023.12.22., pén. 14:29
Ahogy nézem a hirdetéseket, ez eldőlt
Igen, javítottam gyorsan én is az előző kommentemet :smile53:
Én azért eltettem egy tálkával a hűtőbe. :kapdelm:
Nem gondoltam volna bevallom, Alexnál akkora becsípődést éreztem a malac irányába. Tévedtem. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Vinkler írta:
2023.12.22., pén. 14:29
Ahogy nézem a hirdetéseket, ez eldőlt
Igen, javítottam gyorsan én is az előző kommentemet :smile53:

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ahogy nézem a hirdetéseket, ez eldőlt. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Gulka. írta:
2023.12.21., csüt. 16:58
Alex egyvalami! Ha most is jobb lesz a Marantz, akkor megeszek egy tál kocsonyát hóvégén. Pedig nem szeretem. ;)
Ha Alex marad a Malacnál, az csupán annyit jelent, hogy a fülébe túlságosan beleégett a Marantz hang és/vagy nem tudott megbarátkozni a dizájnnal. Csak ezért ne egyél nemszeretem kocsonyát :D
Pedig szépen elrendezve jól tud kinézni, pláne ha egymás mellé teszi a Gammát és a Zenekönyvet :smile32:
Esetleg ha beválik, jöhet a két Gamma dual monoban, a hangszóró kimeneteken biamp bekötéssel - na akkor meghallgatnám azt a rendszert, ami ezt kiütné a nyeregből! :smile29:



Ps: Hoppá, közben látom, új Marantz hirdetés van az erősítős topicban! Kocsonyaevés törölve ... :kapdelm:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2023.12.22., pén. 14:29-kor.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

dgab írta:
2023.12.22., pén. 09:45
alto írta:
2023.12.20., szer. 16:39
Alex_Aston írta:
2023.12.20., szer. 15:14
Indul a tesztelés.
Persze nem teljesen egyformák a feltételek, mert a Malacot XLR-en keresztül táplálom egy HiDiamond D1-es XLR-el, a Thesis pedig csak RCA-t fogad. Arra meg most itthon csak egy HiDiamond D3-as van.
De az első hangok eléggé meggyőzőek már most is.

A színét és a méretét szoknom kell, abban sajnos előitéleteim vannak, ezt nem tagadom.
A szekrény a nagy erősítő méretéhez lett készítve... :D

.
20231220_145110.jpg

20231220_145123.jpg
A Thesis Gamma meg fogja enne reggelire a malacot, efelől nincs kétségem. Két esetben lehet gond: Egyfelől, nem tudom mennyi citromfa max kimenő feszültsége, ki tudja-e hajtani rendesen a Gammát előfok nélkül. Másfelől ha a hangfalad impedanciája esetleg le megy 1,6 ohm alá, azt nem szeretik a Heed erősítők.
Létezik ma még olyan hangsugárzó, ami lemegy 1,6 Ohm alá? gondolkodik.gif
Vagy néhány klasszikusra gondoltál?

Nagy up a Gammának, nálam is az muzsikál, nem tudok belekötni :rolleyes:

Ha pusztán az áraikat nézzük (amit sosem szabad, tudom), a Gammának azért jobbnak kellene lennie a Lagrange-nál. Vagy valamelyikük félre van árazva.
Létezik, pl. a nagy Martin Logan sztatikusok a 4 ohmos nominális impedanciáról képesek lemenni 1 ohm környékére 10Khz-től felfele. Ezért nehéz őket meghajtani, olyan erősítő kell hozzájuk, ami stabil marad 1 ohm-os terheléssel is. Sok, egyébként kiváló erősítő elvérzik a Loganekkel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”