Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár a quadral nem nagyon volt sláger és a klipsh sem. A yamaha volt a 120e kategóriában és alatta. De szerintem ott most is tarol, ha nem nézzük, hogy ennyiért vannak használt cuccok is.
Naaaa... Quadral Shogun? Nem rémlik? Az volt a király itt a DVDCenteren. Nem is lehettél törzstag ha nem volt minimum egy pár jóféle Quadral Shogun-od. A Yamaha minden kategóriában király volt. A DVDCenteren 50 emberből 40-nek Yamaha erősítője volt (vagy azt hazudta ). A Klipsch-et most nem szedném szét mert András kitépi a hajam, de nem véletlenül mondom hidd el.
Most a Canopus a menő. Az biztos, hogy eddig ez a legmagyarabb és ez áll legmesszebb a házimozitól.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Jé, én is ma vettem. Elsőre kicsit úgy hallottam, hogy kicsit kiemeli a mélyeket, de lehet, hogy csak eddig nem volt elég mélyem és most kerültek helyükre a dolgok.

Ezt én ellenézném, mert a denonomnak több volt a mélyközepe. Itt kevesebb és ezért tisztább a középtartomány és a mélyebb szekció is.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Elmondható, hogy a Canopus a legújabb sikerszéria (a már említett Quadral, Yamaha, Klipsch után). Gandalf említette legelőször alig 10 hónapja, hogy jókat hallott róla és 21st segített rá két lapáttal. Ma szinte a DVDCenter tartja el a HeedAudio-t. (Ez csak poén volt). 
Kérem ne olvassatok ki semmi rosszat abból amit írtam. Pusztán ténymegállapítás volt és különben is örülök ha egy magyar cég jó terméket gyárt és ezt el is tudja adni.

Igaza van Simonnak! Annak ellenére, hogy én is elégedett vagyok vele, nem mondom azt, hogy óriásölő és 250e-ig nincs párja. Egyszerűen nem mondhatok ilyet, mivel nincs mire alapoznom. Annyit mondok csak, hogy szerintem 70e-ért valószínüleg jó vétel volt.
 
Bár a quadral nem nagyon volt sláger és a klipsh sem. A yamaha volt a 120e kategóriában és alatta. De szerintem ott most is tarol, ha nem nézzük, hogy ennyiért vannak használt cuccok is.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elmondható, hogy a Canopus a legújabb sikerszéria (a már említett Quadral, Yamaha, Klipsch után). Gandalf említette legelőször alig 10 hónapja, hogy jókat hallott róla és 21st segített rá két lapáttal. Ma szinte a DVDCenter tartja el a HeedAudio-t. (Ez csak poén volt).
 
Kérem ne olvassatok ki semmi rosszat abból amit írtam. Pusztán ténymegállapítás volt és különben is örülök ha egy magyar cég jó terméket gyárt és ezt el is tudja adni.

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »

Az előbb én voltam: miért felejti el a bejelentkezést?
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sztem 2003-novemberi gyártásúak, ha jól tévegek.
Erre én is gondoltam, de MK I, II, III vagy IV ? (=25,42 vagy 36 W ?)

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jé, én is ma vettem.
Elsőre kicsit úgy hallottam, hogy kicsit kiemeli a mélyeket, de lehet, hogy csak eddig nem volt elég mélyem és most kerültek helyükre a dolgok.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves vadász!Ma egy csodálatos Canopus pár birtokosa lettem, de megöl a kiváncsiság, melyik széria lehet (MK ...). Csak te tudsz segíteni.
Fekete (plexi?) előlapos, 1 éves, 03110042 illetve 03110043 a sorozatszámuk.
Ha majd ráérsz, válaszolj lécci!

sztem 2003-novemberi gyártásúak, ha jól tévegek.

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: b.org »


Kedves vadász!
Ma egy csodálatos Canopus pár birtokosa lettem, de megöl a kiváncsiság, melyik széria lehet (MK ...). Csak te tudsz segíteni.
Fekete (plexi?) előlapos, 1 éves, 03110042 illetve 03110043 a sorozatszámuk.
Ha majd ráérsz, válaszolj lécci!
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gandalf:
Kérdésedre válaszolva saját építésű hangfallal használom, de biztos, hogy nem az a ludas.
A hangfalkábel vagy a CAT5 topic-ban már kiveséztem a meglátásaimat a CAT-tel kapcsolatban. Ne offoljuk szét ezt, menjünk át ha szeretnétek beszélgetni erről.
 
Richies:
Szerintem az égvilágon semmi probléma nincs a CAT meg a canopus között.
Gordon ezt a párosítást rendkívül nagy megelégedéssel használja.
 
Léva

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »

cat5-ből is van tömör szálas (fali).
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Nekem személy szerint nem volt komoly problémám a Canopus/CAT-5 összeállítással , de az igaz, hogy a CAT-5 nagyon magas kapacitású kábel, és ez nem mindig szerencsés. Én egyébként is 2x1.5 méter hosszúságban próbáltam. Hosszabban vezetve már okozhat "döglöttséget" a Canopus hangjában, ahogy az elterjedt verziót készítik sokan, úgy a CAT-5 fonat akár 6 nF/m (!!!) is tud lenni. Az ideális kombinációk a Canopushoz a "solid core", azaz tömör kábelek. A nem túl vastag tömör kábelek. DNM, Heed SpeaCord Ref., stb.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Leva!
 
Saját készítésű dobozokkal használod a canopust?

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: richies »


Off is meg nem is
 
Leva?
nem szereti a cat kábelt a canupus?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Van a pecások körében egy mondás: a pontyot ki kell várni.Ez sok mindenre igaz. Légy türelmes!
 
Léva

Ez itt most nem volt kapkodás, csak "kiderült", hogy az amit vettem volna valószínüleg nem elég jó.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


OFF
 
Előző hónapban vettem is egy Sarah Kay sacd-t!
 
ON

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebben valószínüleg igazad van, de sajnos sok mindent akarok egyszerre megfelelő keret nélkül, és mérlegelnem kell mibe rakom a pénzem. Egyébként amikor beszéltünk már 90%-ban letettem róla, mert nem tudtam volna megvalósítani azt amit akartam a canopusokért kapott pénzből.
Van a pecások körében egy mondás: a pontyot ki kell várni.
Ez sok mindenre igaz. Légy türelmes!
 
Léva

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A legnagyobb megdöbbenés akkor ért, amikor Sara K-t hallgattam (B&W Nautilus Tour 2002), és zene közben a közönségből megszólalt vkinek a telefonja. Soha semmilyen rendszeren nem hallottam még ezt!!!
Ezt lentebb talán én is írtam, hogy nekem késöbb tünt nekem is fel ezen pozitív tulajdonsága, hogy nagyon megmutat minden részletet. van egy Dead Can Dance lemez, amit már rengeteget hallgattam, de most először hallottam, hogy az egyik számban egy nagyon halk "sugdosódó" hang van van, amit eddig egyátalán nem hallottam.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Gandalf:A te érdekedben mondom, örülök hogy nem boltoltunk, megbántad volna utólag.
 
Léva

Ebben valószínüleg igazad van, de sajnos sok mindent akarok egyszerre megfelelő keret nélkül, és mérlegelnem kell mibe rakom a pénzem. Egyébként amikor beszéltünk már 90%-ban letettem róla, mert nem tudtam volna megvalósítani azt amit akartam a canopusokért kapott pénzből.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva!Mennyiért vetted? És melyiket(mkIII v. mkIV)?

MKI-es lett upgrade-elve MKIII-assá. 50e/pár volt.
Tegnap azt írtam nem biztos, hogy lesz túl nagy beszámoló, ám megérdemli ez a kis dög.
Nekem a volt Rotellel vannak tapasztalataim, így csak ahhoz tudom hasonlítani.
Mivel még nincs előfokom, ezért a Denon szabályozható kimenetére kötöttem. Nem'tom ez a kimenet milyen minőségű lehet, de már így is érezhető volt a különbség.
A hangja friss, jelen van a ZENE, részletező, papíron erősebb Rotelnél dinamikusabb.
Nem gondoltam volna, hogy a mélyládáim még pontosabb és feszesebb hangot képesek reprodukálni. A legnagyobb megdöbbenés akkor ért, amikor Sara K-t hallgattam (B&W Nautilus Tour 2002), és zene közben a közönségből megszólalt vkinek a telefonja. Soha semmilyen rendszeren nem hallottam még ezt!!! Tapsot, igazi tapsot hallok!
Szinte minden arra érdemes lemezemet végighallgattam, és mind többet adott (még ami mp3-ből lett kiírva is). Nehezen vettem rá magam, hogy aludni kéne.
A CAT-es őrületről le kell hogy mondjak, mert az én rendszernek nem fekszik annyira.
Hát kb. ennyi volt, én meg vagyok vele elégedve, szerintem nagyon jó boltot csináltam.
 
Gandalf:
A te érdekedben mondom, örülök hogy nem boltoltunk, megbántad volna utólag.
 
Léva

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ha fog egy szakértő egy 10 milliós erősítőt, majd szétszedi, belistázza az összes benne lévő elkót, kondit, tranzisztort meg egyebet aminek a nevét se tudom, megméri lézeres tolómérővel a távolságokat, az összes vezetéket komoly műszeres méréssel a "helyére teszi" (értsd, ugyanolyat tud használni - ha kap), tehát reprodukálja a kapcsolás zsenialitását (vagy hülyeségeit)... 
...Akkor képes-e előállítani ugyanazt? Költségekről, a beszerzés nehézségeiről nem beszélve, feltételezve egy ideális helyzetet, ahol a doboztól eltekintve az összes alkatrészt egy dobozból elő tudja kapni.
 


Szerintem ez tuti működik. Gondolom a közkézen forgó kapcsolások egy része is ilyen módon terjed.
 
Őszintén szólva irigyelem a "pákászok" lelkesedését a saját fejlesztés öröméért. Engem igazából egy dolog érdekel a hang ami kijön a kütyüből és másodsorban, hogy nézzen úgy ki, hogy a polcomra tehessem. A canopus ebből a szempontból éppen a határon van.
 
Őszintén kimondom, hogy a Ti saját fejlesztéseitekben azt a reményt látom, hogy ugyanazt a készüléket olcsóbban meg tudom szerezni ilyen módon, mint ha megvenném, akár használtan is. Persze ez a dolog akkor áll, ha jó a hangja és a készítő hajlandó ellenszolgáltatás fejében építeni. Viszont ez esetben nekem szimpatikusabb egy jól bevált "másolt" kapcsolás.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Off:
 
Vadász jelmondata miszerint "mindenki úgy élvez, ahogy tud" jutott az elôbb az eszembe: én mostanában Ghymes Üzenet albumáról a címadó üzenet cím? 9:00 perces számra szoktam "élvezni" ajánlom mindenkinek!!!
 
 
On

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Vesznek egy halom alkatrészt, és azt öszerakja egy (vagy több) munkás.
Igen ám, de a "komolyabb" cégek vesznek mondjuk ötvenezer tranyót, kiválogatnak belőle 1000-et, majd a negyvenkilencezer "selejt" megy vissza a gyártóhoz. Ezt kevesen engedhetik meg maguknak. Ehhez széria kell. Meg tőke.

Azt hiszem, hogy a fórumtárs a reprodukálhatóságot kérdezte. Ha pedig mindenből pontosan olyat vesz (ebben benne van a válogatás is), akkor nincs akadálya.
 
sajti

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Vesznek egy halom alkatrészt, és azt öszerakja egy (vagy több) munkás.
Igen ám, de a "komolyabb" cégek vesznek mondjuk ötvenezer tranyót, kiválogatnak belőle 1000-et, majd a negyvenkilencezer "selejt" megy vissza a gyártóhoz. Ezt kevesen engedhetik meg maguknak. Ehhez széria kell. Meg tőke.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Én csak majdnem off, egy laikus kérdésem lenne. 
Ha fog egy szakértő egy 10 milliós erősítőt, majd szétszedi, belistázza az összes benne lévő elkót, kondit, tranzisztort meg egyebet aminek a nevét se tudom, megméri lézeres tolómérővel a távolságokat, az összes vezetéket komoly műszeres méréssel a "helyére teszi" (értsd, ugyanolyat tud használni - ha kap), tehát reprodukálja a kapcsolás zsenialitását (vagy hülyeségeit)...
 
...Akkor képes-e előállítani ugyanazt? Költségekről, a beszerzés nehézségeiről nem beszélve, feltételezve egy ideális helyzetet, ahol a doboztól eltekintve az összes alkatrészt egy dobozból elő tudja kapni.
 
Másképp: mi van még egy ilyen gépben az alkatrészeken és a tervező esetleges zsenialitásán kívül? (Az összeszerelés minősége, persze....tegyük fel, hogy megfelelő szerszámai és szakértelme is van).
 
A kérdés olcsóbb erősítőkre is vonatkozik... meg általában mindenre, amit ember készít és drága
 
(Nem félreérteni, én sosem adnám ilyenre a fejem, mert fekete romhalmaz lenne a vége borítékolhatóan. Pusztán elméleti a kérdés.)

Elvileg igen. Hiszen a gyárban is pontosan ez történik. Vesznek egy halom alkatrészt, és azt öszerakja egy (vagy több) munkás.
Szerintem az igazán érdekes a tervezés. A hangminőség itt dől el igazán. Miután az erősítőtervezés nem más, mint többé kevésbé tudatos választás egy nagy rakás lehetőség között. Nem ezen a fórumon, -de DDL szerintem olvasta-, írtam, hogy aki kompromisszummentees erősítőről ír, azt igen csúnya szavakkal fogom illetni!
 
sajti

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”