Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cotag »

ooppera írta:
2023.10.09., hétf. 14:11
Ear írta:
2023.10.09., hétf. 11:33
Pontosan milyen csatlakozók vannak a te Enigmádon? Tudnál egy fényképet feltenni róla?
Most a meglevő kábelből levágtam jumpernek egy darabot, és sokkal szívesebben hallgatom így a zenét.
Audioquest Rocket 11-et tervezek venni, és ugyanabból jumper kábelt is. A boltban nagyon határozottan azt mondták, hogy villás csatlakozóval jó lesz, de még sose volt olyanom, és nem akarok melléfogni.

Enigma_dugo.jpg
A hangfal aljzat végéről letekert rész elvileg ugyanaz, mint az összes hasonló aljzaté, csak van rajta egy műanyag bevonat, pl.:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/aranyo ... jzat-10mm2

Ha a műanyag bevonatosat lecseréled ilyenre, akkor azzal elvileg be tudod szorítani a villát, feltéve ha a villa nyílása elég széles. Illetve ha jól emlékszem én villát használtam az Enigmához úgy, hogy csak a villa egyik ágát szorítottam be a lyukba és a csatlakozóban izgő-mozgó kis réz dugó, amit Ear is említett, szépen a helyére szorította.

Ha fontos délután meg tudom nézni otthon, hogy jól emlékszem-e.

Avatar
ooppera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.12.12., pén. 18:07
Értékelés: 5

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ooppera »

Ear írta:
2023.10.09., hétf. 11:33
Pontosan milyen csatlakozók vannak a te Enigmádon? Tudnál egy fényképet feltenni róla?
Most a meglevő kábelből levágtam jumpernek egy darabot, és sokkal szívesebben hallgatom így a zenét.
Audioquest Rocket 11-et tervezek venni, és ugyanabból jumper kábelt is. A boltban nagyon határozottan azt mondták, hogy villás csatlakozóval jó lesz, de még sose volt olyanom, és nem akarok melléfogni.
Enigma_dugo.jpg
Tidal Hifi - Naim Unitiqute2 - Heed Enigma 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

ooppera írta:
2023.10.09., hétf. 10:40
Az Enigma 5 hangdobozomhoz szeretnék jumper kábelt venni. Milyen csatlakozóval érdemes szereltetni? Általában "villa" csatlakozót látok erre. Az Enigmán le lehet csavarni a csatlakozóról egy "anyacsavart", de szabad szemmel nem látom, hogy a villa csatlakozót ez alá beszorítva jó lesz a kontakt.
Most levágtam egy egy kis darabot a kábelemből, azt merőlegesen bedugtam a csatlakozóba, és azt elég jól be lehet szorítani. Lehet, hogy inkább banándugós jumper kell nekem?
Jó játék lesz. :D Én azt a drótdarabot amit Zsolt tett bele próbáltam már hangfalkábel darabbal,a kácsából vásárolt különböző méretű spéci tömör belsőkábellel is helyettesíteni,de végül is mindig az lett a konklúzióm,hogy az a jó ami volt is benne.
Nem tudom milyen a hangfalkábeled,de azt hosszabban leblankolva egyszerűen told át mindkét póluson ha belefér,oszt jó napot. :D Mondjuk nekem ez sem vált be,de egy próbát meg ér.

Avatar
ooppera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.12.12., pén. 18:07
Értékelés: 5

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ooppera »

Az Enigma 5 hangdobozomhoz szeretnék jumper kábelt venni. Milyen csatlakozóval érdemes szereltetni? Általában "villa" csatlakozót látok erre. Az Enigmán le lehet csavarni a csatlakozóról egy "anyacsavart", de szabad szemmel nem látom, hogy a villa csatlakozót ez alá beszorítva jó lesz a kontakt.
Most levágtam egy egy kis darabot a kábelemből, azt merőlegesen bedugtam a csatlakozóba, és azt elég jól be lehet szorítani. Lehet, hogy inkább banándugós jumper kell nekem?
Tidal Hifi - Naim Unitiqute2 - Heed Enigma 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

dgab írta:
2023.09.27., szer. 21:07


Hát, elfelejtettem, hogyan kellett stand-by módba tenni. Arra emlékszem, hogy a készüléken nyomtam meg az egyik gombot, és akkor eltűnt a no disc felirat a kijelzőről, és megjelent egy pici kék pötty a jobb alsó sarokban. A hátsó billenőkapcsolóhoz nem nyúltam ilyenkor, a készülék áram alatt maradt.
Viszont, akkor minden esetben kikapcsolod hátul, amikor nem hallgatsz éppen cd-t?
Én így teszek, de most kételkedni kezdtem benne, hogy ez a helyes használat.
Az a gomb csak a kijelzőt kapcsolja le,mást nem.Én nem kapcsolok ki semmit,nálam folyamatosan bekapcsolva van minden készülék.Mondjuk sokat is hallgatom,de hát ezért is van. ;)

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Shimano írta:
2023.09.27., szer. 17:55
dgab írta:
2023.09.27., szer. 14:01
Shimano írta:
2023.09.26., kedd 14:48


H Zsoltot kell keresni ez ügyben.A telszáma elérhető,és biztosan segít,megoldja ezt a problémát.Stand-by mód nincs a heed készülékeken,én csak ennyi infóval szolgálhatok,de gyanítom hogy más sem fogja itt távgyógy módon megszerelni a készüléket,szóval irány a Heed audio.
Köszönöm szépen! Arra gondoltam, hogy előfordult már mással is hasonló, megkérdezte Zsoltot, és van egyszerű, otthon végezhető gyógymód, amit nem nagy erőfeszítés itt megosztani.
Az Obelisk DT CD-futóművön van stand-by mód, ezért voltam bizonytalan.
Az obelisk dt-én van stand-by,hol,és mivel kell kapcsolni?Évek,lassan évtizedek óta figyel a rendszeremben dt futómű,de én azon ilyen funkciót nem lelek.Egy ki be kapcs van hátul,+ a távon van egy kijelző kikapcs gomb,és ennyi.
Az lehet hogy van olyan készülék amin van,pl az elixir abacus páros,azokhoz még nem volt szerencsém,de szerintem a thesis vonalon sincs stand-by,de biztosan nem tudom.
De mindenképpen Zsolt lesz a megoldás kulcsa,mert ahogy írtad itt több hiba van egyszerre,amire rá kell nézni.
Hát, elfelejtettem, hogyan kellett stand-by módba tenni. Arra emlékszem, hogy a készüléken nyomtam meg az egyik gombot, és akkor eltűnt a no disc felirat a kijelzőről, és megjelent egy pici kék pötty a jobb alsó sarokban. A hátsó billenőkapcsolóhoz nem nyúltam ilyenkor, a készülék áram alatt maradt.
Viszont, akkor minden esetben kikapcsolod hátul, amikor nem hallgatsz éppen cd-t?
Én így teszek, de most kételkedni kezdtem benne, hogy ez a helyes használat.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

dgab írta:
2023.09.27., szer. 14:01
Shimano írta:
2023.09.26., kedd 14:48
dgab írta:
2023.09.26., kedd 14:02
Kedves mindenki,

egy kérdés Thesis Delta CD-lejátszóhoz: korábban is előfordult, mostanában viszont már nyugtalanítóan gyakori, hogy bekapcsolás után nem nyílik ki a tálca. Időnként az is megesik, hogy nem jön ki jel a line out kimeneten. A probléma szinte biztosan szoftveres, eddig mindig megoldódott maximum néhány ki-bekapcsolást követően.
Tapasztalt más is ilyet?
Lehet a készüléket valahogyan resetelni?
Azt jól értem, hogy nincs stand-by mód: vagy lejátszásra kész állapotban van, vagy ki van kapcsolva hátul a szokásos billenőkapcsolóval?

Köszönöm!

leborulok.gif
H Zsoltot kell keresni ez ügyben.A telszáma elérhető,és biztosan segít,megoldja ezt a problémát.Stand-by mód nincs a heed készülékeken,én csak ennyi infóval szolgálhatok,de gyanítom hogy más sem fogja itt távgyógy módon megszerelni a készüléket,szóval irány a Heed audio.
Köszönöm szépen! Arra gondoltam, hogy előfordult már mással is hasonló, megkérdezte Zsoltot, és van egyszerű, otthon végezhető gyógymód, amit nem nagy erőfeszítés itt megosztani.
Az Obelisk DT CD-futóművön van stand-by mód, ezért voltam bizonytalan.
Az obelisk dt-én van stand-by,hol,és mivel kell kapcsolni?Évek,lassan évtizedek óta figyel a rendszeremben dt futómű,de én azon ilyen funkciót nem lelek.Egy ki be kapcs van hátul,+ a távon van egy kijelző kikapcs gomb,és ennyi.
Az lehet hogy van olyan készülék amin van,pl az elixir abacus páros,azokhoz még nem volt szerencsém,de szerintem a thesis vonalon sincs stand-by,de biztosan nem tudom.
De mindenképpen Zsolt lesz a megoldás kulcsa,mert ahogy írtad itt több hiba van egyszerre,amire rá kell nézni.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Shimano írta:
2023.09.26., kedd 14:48
dgab írta:
2023.09.26., kedd 14:02
Kedves mindenki,

egy kérdés Thesis Delta CD-lejátszóhoz: korábban is előfordult, mostanában viszont már nyugtalanítóan gyakori, hogy bekapcsolás után nem nyílik ki a tálca. Időnként az is megesik, hogy nem jön ki jel a line out kimeneten. A probléma szinte biztosan szoftveres, eddig mindig megoldódott maximum néhány ki-bekapcsolást követően.
Tapasztalt más is ilyet?
Lehet a készüléket valahogyan resetelni?
Azt jól értem, hogy nincs stand-by mód: vagy lejátszásra kész állapotban van, vagy ki van kapcsolva hátul a szokásos billenőkapcsolóval?

Köszönöm!

leborulok.gif
H Zsoltot kell keresni ez ügyben.A telszáma elérhető,és biztosan segít,megoldja ezt a problémát.Stand-by mód nincs a heed készülékeken,én csak ennyi infóval szolgálhatok,de gyanítom hogy más sem fogja itt távgyógy módon megszerelni a készüléket,szóval irány a Heed audio.
Van leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Shimano írta:
2023.09.26., kedd 14:48
dgab írta:
2023.09.26., kedd 14:02
Kedves mindenki,

egy kérdés Thesis Delta CD-lejátszóhoz: korábban is előfordult, mostanában viszont már nyugtalanítóan gyakori, hogy bekapcsolás után nem nyílik ki a tálca. Időnként az is megesik, hogy nem jön ki jel a line out kimeneten. A probléma szinte biztosan szoftveres, eddig mindig megoldódott maximum néhány ki-bekapcsolást követően.
Tapasztalt más is ilyet?
Lehet a készüléket valahogyan resetelni?
Azt jól értem, hogy nincs stand-by mód: vagy lejátszásra kész állapotban van, vagy ki van kapcsolva hátul a szokásos billenőkapcsolóval?

Köszönöm!

leborulok.gif
H Zsoltot kell keresni ez ügyben.A telszáma elérhető,és biztosan segít,megoldja ezt a problémát.Stand-by mód nincs a heed készülékeken,én csak ennyi infóval szolgálhatok,de gyanítom hogy más sem fogja itt távgyógy módon megszerelni a készüléket,szóval irány a Heed audio.
Köszönöm szépen! Arra gondoltam, hogy előfordult már mással is hasonló, megkérdezte Zsoltot, és van egyszerű, otthon végezhető gyógymód, amit nem nagy erőfeszítés itt megosztani.
Az Obelisk DT CD-futóművön van stand-by mód, ezért voltam bizonytalan.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

dgab írta:
2023.09.26., kedd 14:02
Kedves mindenki,

egy kérdés Thesis Delta CD-lejátszóhoz: korábban is előfordult, mostanában viszont már nyugtalanítóan gyakori, hogy bekapcsolás után nem nyílik ki a tálca. Időnként az is megesik, hogy nem jön ki jel a line out kimeneten. A probléma szinte biztosan szoftveres, eddig mindig megoldódott maximum néhány ki-bekapcsolást követően.
Tapasztalt más is ilyet?
Lehet a készüléket valahogyan resetelni?
Azt jól értem, hogy nincs stand-by mód: vagy lejátszásra kész állapotban van, vagy ki van kapcsolva hátul a szokásos billenőkapcsolóval?

Köszönöm!

leborulok.gif
H Zsoltot kell keresni ez ügyben.A telszáma elérhető,és biztosan segít,megoldja ezt a problémát.Stand-by mód nincs a heed készülékeken,én csak ennyi infóval szolgálhatok,de gyanítom hogy más sem fogja itt távgyógy módon megszerelni a készüléket,szóval irány a Heed audio.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Kedves mindenki,

egy kérdés Thesis Delta CD-lejátszóhoz: korábban is előfordult, mostanában viszont már nyugtalanítóan gyakori, hogy bekapcsolás után nem nyílik ki a tálca. Időnként az is megesik, hogy nem jön ki jel a line out kimeneten. A probléma szinte biztosan szoftveres, eddig mindig megoldódott maximum néhány ki-bekapcsolást követően.
Tapasztalt más is ilyet?
Lehet a készüléket valahogyan resetelni?
Azt jól értem, hogy nincs stand-by mód: vagy lejátszásra kész állapotban van, vagy ki van kapcsolva hátul a szokásos billenőkapcsolóval?

Köszönöm!

leborulok.gif

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Csak röviden annyi, hogy az alább említett heed cuccaim közül - nagy szomorúságomra - már csak az si-iii van meg, úgyhogy a többi említett komponenssel kapcsolatban már ne keressetek!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

hukkle írta:
2023.09.17., vas. 09:25
Enigma 5 aljába csavarható gumi lábat keresek. Van valakinek esetleg?
Zsolt biztosan ad ha kérsz tőle készülék gumi tappancsokat,nekem azok voltak az állvány és az enigma 5 közt,de nem csavarozva,ha nem csak beállítva a kívánt helyekre az állványon.Én azt egyébként hogy az enigma alján vannak furatok is,csak akkor vettem észre mikor visszavittem, :D de mivel volt állványa,így nem is kellett volna használnom.
Nincs hozzá állvány,vagy miért akarod csavarozni?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Enigma 5 aljába csavarható gumi lábat keresek. Van valakinek esetleg?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Klaca írta:
2023.08.28., hétf. 09:12
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! (Nekem egyébként most úgy rémlik, hogy amikor megszűnt az Enigma, akkor 780 volt a listaára, szal így kb tényleg működött a 2x es szorzó az si-hez képest, amit shimano írt. Ez most a grand enigmára is ál vajon?)
A Grand Enigma most is kapható, az ára 2.250.000 Ft
https://www.bartimexaudio.hu/termekek/h ... gma-detail
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! (Nekem egyébként most úgy rémlik, hogy amikor megszűnt az Enigma, akkor 780 volt a listaára, szal így kb tényleg működött a 2x es szorzó az si-hez képest, amit shimano írt. Ez most a grand enigmára is ál vajon?)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Klaca írta:
2023.08.27., vas. 10:59
Fel fogom tenni eladásra az egész hifimet. Nagy része Heed, ha valakit valami érdekel, írjon. Enigma5-Obelisk si3-QuasarIII, ami Heed belőle (Az elején egy Planar6-Goldring 1042 és egy CA Azur 840C van, azok is eladóak lesznek) Mindent újonnan vettem, első tulajuk vagyok, nagyon jó állapotúak, dobozaik is megvannak (A quasarnak nem biztos, de aszem annak is). Az árakat majd még meg kell nézegetnem, hogy most hogy áll a piac, régen nem foglalkoztam ezzel. Esetleg, ha valaki ad tanácsot ezzel kapcsolatban, azt megköszönném. Igyekszem őket feltenni, de ez még nem a napokban lesz.
Si3-380000ft,az enigma 5-öt én 500 körül tenném fel.A hfp-n van egy 685-ért,de az kissé túlzó.Mondjuk ha még a kínálatban lenne,akkor most kb az si3 új árának közel a duplája lenne.685 körül volt újonnan az enigma 5 akkor mikor az si3 380000ft környékén,így lehet kalkulálni.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Klaca írta:
2023.08.27., vas. 10:59
Fel fogom tenni eladásra az egész hifimet. Nagy része Heed, ha valakit valami érdekel, írjon. Enigma5-Obelisk si3-QuasarIII, ami Heed belőle (Az elején egy Planar6-Goldring 1042 és egy CA Azur 840C van, azok is eladóak lesznek) Mindent újonnan vettem, első tulajuk vagyok, nagyon jó állapotúak, dobozaik is megvannak (A quasarnak nem biztos, de aszem annak is). Az árakat majd még meg kell nézegetnem, hogy most hogy áll a piac, régen nem foglalkoztam ezzel. Esetleg, ha valaki ad tanácsot ezzel kapcsolatban, azt megköszönném. Igyekszem őket feltenni, de ez még nem a napokban lesz.
Obelisk Si: 400.000 körül
Quasar (Q-PSU-val): 250.000 körül
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Fel fogom tenni eladásra az egész hifimet. Nagy része Heed, ha valakit valami érdekel, írjon. Enigma5-Obelisk si3-QuasarIII, ami Heed belőle (Az elején egy Planar6-Goldring 1042 és egy CA Azur 840C van, azok is eladóak lesznek) Mindent újonnan vettem, első tulajuk vagyok, nagyon jó állapotúak, dobozaik is megvannak (A quasarnak nem biztos, de aszem annak is). Az árakat majd még meg kell nézegetnem, hogy most hogy áll a piac, régen nem foglalkoztam ezzel. Esetleg, ha valaki ad tanácsot ezzel kapcsolatban, azt megköszönném. Igyekszem őket feltenni, de ez még nem a napokban lesz.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

ktamas írta:
2023.08.22., kedd 12:26
Tehát ha jól értem a Heed megoldásában minden eszköz ua.-t kapja, és mégse csökkent a dinamikán. Ha ez igy van akkor valami nagyon jól működik. És vajon más márkák szűrői miért nem ezt a logikát preferálják?
Ez az eszköz - a pontos neve Q-FLT, az előbb elírtam, bocs - egy ugyanolyan hosszúkás Heed dobozka, mint amiben a kisebb Heed egységek (Dactilus, Canalot, Quasar/Questar, Canamp széria, stb) vannak, a hátulján egy IEC c14 "apa" 230V/50Hz bemenettel, és egy IEC c13 "anya" 230V/50Hz kimenettel, középen egy kapcsolóval - és ennyi.
Te magad döntöd el, hogy a kijövő, immáron szűrt villannyal mit csinálsz. Ha akarod, csak egy eszközt táplálsz vele, ha akarod, akkor egy elosztót dugsz rá, és onnan táplálsz, amit szeretnél. Arra kell figyelni, hogy a teljes névleges terhelhetősége 6A, ebben a gyártó szerint - mint korábban szintén írtam - van valamennyi tartalék, de nem kell feszíteni a húrt.

Nem tudom, milyen logika mentén épül fel a benne lévő kapcsolás, sem azt, hogy ez mennyiben tér el más gyártók megoldásaitól, csak azt tudom, hogy nálam működik, mégpedig a korábban leírt hatással.
Az igazsághoz tartozik, hogy Zsolt mondott valamit valamiféle egyedi megoldásról, meg valami vasmagról, de az meghaladta az én műszaki szaktudásomat - úgyhogy csak a kedvenc mémem szövegét idézhetem:
"Kizárt dolog, mert nem tudom" :D :rolleyes: :ohnoohnoohno:

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Érdekes és tanulságos amit írsz, köszönet érte.
Igazán egy dolgot nem értek: Más márkák tápszűrőin dedikált aljzatok vannak a nagyáramú ( erősító, sub, stb) eszközöknek és dedikáltak az egyéb eszközöknek ( pl. forrás készülékek, phono, és kapcs. üzemű táposak, stb). És csak ez utóbbiakat javasolják a szűrt aljzatba tenni. Tehát ha jól értem a Heed megoldásában minden eszköz ua.-t kapja, és mégse csökkent a dinamikán. Ha ez igy van akkor valami nagyon jól működik. És vajon más márkák szűrői miért nem ezt a logikát preferálják? Gondolom egy Isotek, vagy Furutech , (vagy az olcsóbbaknál a Taga) is kellő mérnöki tudással rendelkezik e témában. Bár náluk egy-egy egy teljes termék paletta van és skálázni kell a termékeket, mert ha az olcsóbb mindent tudna, akkor ki venné meg a drágábbakat ? :)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Q-FILT tapasztalatok, második (egyben befejező) rész:

Úgy érzem, sőt hallom, már járódott annyit a rendszer, hogy le tudom írni a végleges (hifiben van ilyen?) tapasztalataimat a Heed dc blokkólójáról és hálózati szűrőjéről.
Ahogyan az előző postomban írtam, nem volt nálam nagy grimbusz a hálózat körül, de néha azért meg tudtak olyan hangerővel szólalni a készülék trafók, ami már zavart.
Erre kérdeztem rá Huszti Zsoltnál, és erre válaszul nyomta a kezembe a Heed új termékét, a Q-FILT kütyüt (a sorozatokban is el szokták mondani az előző rész tartalmát, ezt most kipipáltam :D )

Ami most van:
- teljes csend a trafók körül, reggel-délben-este; az Obelisk Si3 egészen közelről produkál egy alig hallható zümmögést, a DA pedig még úgy sem;
- a csend a zenében is jelen van, a számok között sinte "süketszoba" érzés lett, ettől persze a hangos részek jobban meg tudnak indulni, vagyis nőtt a dinamika; ezt onnan is lehet hallani, hogy a szobahangerőhöz kívánja a hangosítást, ami ugye a alapból a dinamikanövekedés jele, viszont halkan hallgatva is sokkal élvezetesebb marad (ami szintén);
- ez azért jelentős hatás, mert az általam eddig kipróbált dc blokkolók és szűrők - sok pozitív hatás mellett - sajnos épp a dinamikát nyomták össze, ami miatt egy sem tudott megmaradni nálam; na ez most itt nincs!
- hangban a legfeltűnőbb változás, hogy a basszus, ami nálam - vélhetően azért, mert az Enigmákat nem tudom elhúzni eléggé a hátsó falaktól - egy kicsit hajlamos volt elkenődni, időnként mosottan szólt; most feszesen, tisztán szól, miközben még mélyebbre megy;
- a hangszerek hangja több árnyalatot mutat meg, miközben néhány olyan részlet eltűnt, amiről később kiderült, hogy inkább elnyomta a többi finomságot; ez eleinte furcsa volt, pláne azoknál a zenéknél, ahol kell egy kis nyersesség (recsegő fúvosok egy balkáni világzenében, keményen "őszinte" gitárhang egy blues balladában); ezt a megváltozott hangzást szokni kell, de utána egy új világ nyílik meg;
- apropó új világ: a komolyzenének, főleg a szimfonikus zenének, ahol időnként nagy hangtömegek szólalnak meg, kifejezetten jót tett a változás; ugyanígy a zongorahang szebb, teltebb lett, és az énekhang, főleg az ének, a szöveg érthetősége lépett szintet;
- nyíltabb és határozottabb lesz a sztereo tér;
- érdekesség, hogy a tv-t bedugva a "szűrt" hálózatba, hasonló változások jelentek meg: a kontúrok finomodtak, ami elsőre fure volt, de a színek valahogy élőbbek lettek, és az egész képi világ plasztikusabbá vált; ezt a hatást annál jobban lehet érezni - és élvezni - minél jobb az eredeti képminőség; az sd adások néha inkább zavaróak lesznek, de egy 4K film a netflixről, vagy egy 4K YT tartalom nagyot megy.

Mielőtt valaki ebből azt vonná le, hogy majd a kis belépő kütyüjéből hájendet csinál vele, azt le kell hűtenem:
A hatás - ahogy az előző postban is írtam - nem wow, de határozott és egyértelmű, nagyon nem a "mintha" kategória. Ez a készülék nem változtat meg semmit, hanem kijavít pár hibát, amiket - vélhetően - a hálózaton keresztül érkező zaj és "piszok" elfedett. Élvezetesebb lesz vele a zenehallgatás, csakhogy én a zenehallgatást a meglévő rendszeremen eddig is élveztem, és a rendszerem hangját eddig is szerettem.
Éppen ezért előre szólok annak, aki kipróbálná/ja: nem szabad meglepődni, ha elsőre nem tetszik. Van ugyanis egy olyan hatása is, hogy bizonyos hangsúlyokat máshova tol, amit itt elvesz, megjelenik máshol, ami néhány megszokott zenénél furcsa lehet. Hallgatni kell, adni neki időt a készüléknek meg a fülünknek is - és ha a végén még mindig nem tetszik, no probelem, az is benne van a pakliban.

A végére még egy prakikus tanács: tesztelésnél ebben az esetben kötelező szabály, hogy nem szabad mást változtatni, mert teljesen össez tudjuk kavarni magunkat. Én megtettem, azért mondom, hogy ne!
Főleg a kábelek maradjanak, legalább az első körben, utána majd lehet kísérletezni.
Már volt róla szó korábban, hogy a Q-FILT és a készülék - nálam jelen esetben egy középkategóriás, fémházas, jól bejáratott Oehlbach elosztó - közé gyárilag egy PC IEC c14 to c13 kábelt kapunk. Aki kábelezni akar, az később kísérletezhet ezzel, de első körben javaslom ezt jól bejáratni, működik!
Később persze határ a csillagos ég, de itt is igaz, ami a Heed és a kábeles topicok egyik állandó témája: szerintem a Heed nem igényli a túlgondolt kábelezést.
Erről nem is írnék többet, mert nem szeretnék vitákat, most is csak azért hoztam elő, hiszen ezúttal egy olyan eszközről van szó, ami készülékek tápellátását érinti.

Összefoglalva: nálam a Q-FILT marad, részemről ajánlott vétel, de megismétlem, hogy saját rendszerben kipróbálni kötelező!



Ps: Természetesen megtettem az ellenpróbát is, azaz többször ki- és visszakötöttem a rendszerbe.
Őszinte leszek, lehet élni nélküle (is), nem omlik össze a (hangzás)világ, de minél tovább hallgattam, és minél jobban bejáródott, annál inkább hiányérzetet hagyott maga után. Kicsit színtelenebb, unalmasabb, laposabb lett nélküle a zene, ami azért érdekes, mert régen pont a hálózati szűrőkkel lett ilyen - a többit meg már leírtam :rolleyes:

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Az AP Klub alatt hoztam el az Elixirt. Őszintén két mesterember koordinálása között siettem oda és vissza, mert kitudja mit alkotnak, amíg nem vagyok a lakásban...

Végülis minden rendben lett. Sőt tökéletes! De főként a Heed Elixir és a Dynaudio Emit 20. Amit együtt művelnek az utóbbi hetekben az nagyon jó. A fejhallgató erősítő is kiváló. Volt CanAmpom és Canalotom is. Megfordult a fejembem, hogy veszek jövőre egy közepes lemezjátszót is. Annyira szerethető termék. Jó bekapcsolni és leülni elé itthon. Akár reggel vagy késő este is.

Ahogy Ear blogján Zsolt és Attila is mondta régebben, hogy más, mint az Si.
"Egy kicsit színesebb, világosabb, talán populárisabb, hang, de azért eltéveszthetetlenül Heed".

Minden szavuk igaz. (5 Obelisk i,Si/x2) Bee, Enigma után újra Heed csak másképp. Engem meggyőztek, mint zenehallgatót. Szerintem ez a legfontosabb.

El is felejtettem. Az ezüst tető sokkal jobban illik hozzá, mint a fekete. A táv Thesis & Lagrange tipusokból van. Legalábbis nekem az volt a dobozban. Final design. ;)
Csatolmányok
Elixir.jpeg
Elixir.jpeg (80.17 KiB) Megtekintve 4715 alkalommal
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Na, mivel több reagálás is jött Q-FILT ügyben, így röviden egyben válaszolnék mindre:
- általában nálam sincs nagy trafóhang, de néha azért előjön;
- van különbség hangban, nem kicsi;
- az eddig általam próbált szűrők mind csökkentették a zajt, ami legtöbbször bizonyos torzítások eltűnését jelentette, de ezekkel együtt sajnos mindig eltűnt valami fontos dolog is a hangból; többnyire magasvágás, dinamikaszűkítés formájában;
- a hatás mindenhol más; ki kell próbálni otthoni környezetben; ez minden hifire igaz, de azt gondolom, ennél a készüléknel ez kötelező; aki ezt a nálam levő példányt előttem hallgatta, az visszaadta, nála nem vált be;
- az első benyomások nálam is vegyesek voltak, de még járódik (persze a fülem is nyilván fokozatosan hozzászokik) és ezzel együtt egyre jobban tetszik; nálam szerintem maradni fog, de ezzel nem szaladnék még előre;
- Zsolt szándékosan nem mondott semmit, amikor a kezembe nyomta, éppen a fentiek miatt; az egyetlen instrukciója volt (amit mindig mond, ha valamit idead kipróbálni), hogy vigyem haza, hallgassam és majd utána beszélünk róla;
- ami már most biztos, hogy ennek is, mint a legtöbb Heed elektronikának, alapos és hosszú bejáratás kell; ezért akarok csak akkor írni róla, ha már úgy érzem, az első etapon túl vagyok vele.


Tényleg folyt.köv. és addig tényleg nem írnék többet!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: alto »

Shimano írta:
2023.08.16., szer. 09:37
mishow írta:
2023.08.16., szer. 09:06
Shimano írta:
2023.08.15., kedd 22:31
Soha többet nem teszek fel képet ide ... Erről ennyit.
Ne duzzogj már. Jól tetted, hogy feltetted, mert így kiderült, hogy senikek nem kell vadul szétszednie a v2.3 kártyás készülékeit, hogy megnézze, milyen kondi van benne - mert mindegy. Ebből a szempontból hasznos info volt ... erről tényleg ennyit.
Azt a q-filt blokkolót hová és hogyan kötötted be? Jár hozzá kábel is,vagy faragni kell hozzá egy elöl hátul iec végű tápdrótot?
Jár hozzá kábel, szabványos c14 -> c13 PC zsinór, olyan ami a szünetmentes tápokhoz való. Ez teljes mértékben megfelel Zsolt koncepciójának a tápkábelekkel kapcsolatban, hisz minden Heed készülékhez jelenleg is PC tápkábel jár.
Tehát aki kábelezni szeretne, annak bizony "faragni" kell, vagy egy tápdrótot, vagy egy elosztót.
A jó hír az, hogy bár névlegesen 6A terhelhetőségű a Q-FILT (és Zsolt szerint ebben MÉG van egy tisztes tartalék), de ez bőven elég nálam az Obelisk Si3 + DA és egyéb "apróságok" (streamer, router, apple tv) együttes kiszolgálásához. Sőt, nálam most a tv is erről megy, a hatás jól látszik a képen, de erről majd később írok részletesen.
Nem duzzogás,csak azért volt hülyeség felrakni,mert ezt látván lehet Zsoltot fogják többen is keresni azért hogy ilyen kártyát szeretnének,és nekem ez eszembe sem jutott.Még egyszer tehát nem lesz széria darab,nem is készül több belőle még külön kérésre sem,tehát ilyen opció nincs,és ha jól rémlik talán 2 db ha készült belőle.
Erről tényleg ennyit.
És akkor a q-filt.Ezek szerint nálad az elosztó elött van,én is így próbálnám ha próbálnám,de nálam nincs semmi trafóbúgás,meg ilyenek hála az égnek.Akkor is ajánlott ha egyébként csend van a készülékeknél,mit mondott erről Zsolt?
Kíváncsi vagyok hogy milyen hatással van a hangra,mindenképpen írd majd le hogy mit tapasztalsz.
A Q-FLT nem csak egy DC blokkoló, hanem egy elég tisztességes hálózati szűrő is.
Nálam sem búgnak trafók, de jótékony hatással volt a hangra, egy Lagrange-al teszteltem. Nem éreztem semmilyen dinamikakompressziót, ami egy gyakori kritika szokott lenni az ilyen szűrőkkel szemben. Nincsen persze ég és föld különbség, de Q-FLT nélkül kicsit szűkebbnek éreztem a szinpadot, picivel kevesebb a részlet jött elő. Nyilván a hatás attól is függ, hogy aktuálisan mennyire zajos a hálózat. Este kevésbé volt hatásos, mint délelőtt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”