Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HiVOX termékek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

nem tudom, eddig ilyen probléma nem merült fel, a kábelek nem tehetnek róla:)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Esetleg nem zavarhat be neki valami?Talán a hangfalkábel nem oké vagy az ic-k?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ha csend van akkor is ha szól a zene akkor is,és cd-n dvd-n egyaránt.
A CD és a DVD két külön készülék,és két külön bemenetet használ, ugye?
 
sajti

Igen.

Ha mindkettőnél kattan, akkor valami belső probléma lehet. Nem vészes, csak valami kis egyenfeszültségű offszet lehet ...
 
sajti

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ha csend van akkor is ha szól a zene akkor is,és cd-n dvd-n egyaránt.
A CD és a DVD két külön készülék,és két külön bemenetet használ, ugye?
 
sajti

Igen.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ha csend van akkor is ha szól a zene akkor is,és cd-n dvd-n egyaránt.
A CD és a DVD két külön készülék,és két külön bemenetet használ, ugye?
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ha csend van akkor is ha szól a zene akkor is,és cd-n dvd-n egyaránt.
Nekem csak azért fuircsa a dolog, mert amikor a hivoxnál jártam én is változtattam hangerőt zenehallgatás közben de nem volt pattogás.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Az említett pattanás csak üres bemeneten jelentkezik, zene közben nem hallható.
Sajnos ez nálam a zenehallgatás közben van.Akkor mi a teendő?

Két kérdésem lenne:
 
1, Akkor is pattog, ha rá van dugva a lejátszód, de éppen csend van a lemezen? (Pause, stop nem ér!!!)
 
2, Más műsorforrásoknál is pattog, vagy csak egynél?
 
Sajti

Ha csend van akkor is ha szól a zene akkor is,és cd-n dvd-n egyaránt.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Az említett pattanás csak üres bemeneten jelentkezik, zene közben nem hallható.
Sajnos ez nálam a zenehallgatás közben van.Akkor mi a teendő?

Két kérdésem lenne:
 
1, Akkor is pattog, ha rá van dugva a lejátszód, de éppen csend van a lemezen? (Pause, stop nem ér!!!)
 
2, Más műsorforrásoknál is pattog, vagy csak egynél?
 
Sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


az a pattogás a zene dinamikájának változásától függ, mivel 2 dB-s ugrásokról van szó, nem folyamatos átmenetről, mint a tekerősnél. Szerintem meg lehet szokni... :kiraly:
Akkor most még is "pattog" szabályzás közben?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

az a pattogás a zene dinamikájának változásától függ, mivel 2 dB-s ugrásokról van szó, nem folyamatos átmenetről, mint a tekerősnél. Szerintem meg lehet szokni... :smile32:

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Az említett pattanás csak üres bemeneten jelentkezik, zene közben nem hallható.
Sajnos ez nálam a zenehallgatás közben van.Akkor mi a teendő?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Köszönöm a választ!
 
Szóval az előerősítőkben ezek szerint ellenálás lépcső van. Ezt megnyugtató olvasnom, mert akkor már tudom miért szólt olyan jól, amiről azt hittem egy IC-s előfok.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Egész másképp működik a hangerőszabályzás, mint más erősítőkben, vagy cd játszókban, az IC-k csak fetes multiplexer kapcsolók, nagyon kis torzítással,
(<0.0001%) amelyek ellenállás láncot kapcsolnak oly módon, hogy egy adott állásnál csak két ellenállás van a hálózaban. Ezért aztán az együttfutása a két csatornának minden állásban kiváló, és a potméterek előbb-utóbb fellépő recsegését kiküszöböltük egyszer s mindenkorra. Az említett pattanás csak üres bemeneten jelentkezik, zene közben nem hallható. A 2dB-s lépések egyrészt kellő finom beállítást tesznek lehetővé, másrészt kb. 8 másodperc alatt végzi el a teljes hangerőszabályzást.
A házimozi front kiegészítése végerősítővel, nem szükséges előerősítő, de ha csak zenehallgatásnál szertnénk kiiktatni a mozikombájnt, akkor kell, illetve az új Myotis integráltat érdemes kipróbálni.
 
Köszönöm, hogy jelenlétemet pozitívan vettétek:)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Nos amint ígértem leírom a tapasztalataimat a elő-végerősítőről.
 
Mikor megrendeltem telefonon Szabó Zoltántól a Scrofa végfokot,nem tudtam milyen lesz mert meghallgatni sajnos nem volt alkalmam előtte.
Mikor megjött a csomag furcsállottam hogy egy picit kevés a súlya a doboz méretéhez képest.Aztán mikor kicsomagoltam és megláttam a méreteit(sz24xm27xm7cm)
már mindjárt tudtam hogy csak érzéki csalódás volt.A súlya kb mint a Denoné volt (10kg) míg a mérete majdnem csak a fele.Ekkor már gondoltam hogy nem
üres a csöppség.
A dizájnja nekem nagyon bejön.Szeretem az ilyen egyszerű dolgokat.
A csatlakozókkal is meg vagyok elégedve.Van egyszer két RCA amire az előfokot kell kötni,a két hangfal csatlakozó,ami szorítós,villát is fogad és a végén banán aljzat.Látszik hogy nem az a gagyi fajta.Továbbá van rajta ugye a bekapcsoló gomb és a cserélhető hálózati kábel helye.
 
 
A Capreolust két héttel később rendeltem meg.Már nagyon vártam mert ugye a Denont elvitték és nem tudtam zenét hallgatni.
Mikor megjött és kicsomagoltam már tudtam mire kell számítanom méretileg.Aztán a súlyán picit meglepődtem,mert ez is van vagy 5-6 kg.Természetesen egy az egyben ugyanaz a méretük.Nekem a Capreolus jobban tetszik mert nagyon feldobja az egyszerű kijelző.Főleg működés közben.
Furcsállottam hogy viszont a dobozok nem egyformák.A Capi-nak mintha le lenne fújva fekete festékkel a háza mert sötétebb,fényesebb és más a tapintása.
A hátulján 5 egyenértékű RCA bemenet áll rendelkezésre,a két RCA a végfok számára,a bekapcsoló gomb és a cserélhető hálózati kábel helye.
A távirányítója nekem nagyon tetszik,olyan kis aranyos.Mikor kézbe vettem észrevettem hogy valami nagyon mozog benne.Leszedtem az elemtartó ajtaját és bizony az elem nem volt rendesen rögzítve.Fogtam zsebkendőt és kitömtem.Most már nem lötyög.
 
A dobozban volt egy papír amire Szabó Zoltán felírta a számát,és írta hogy ha megkaptam a csomagot hívjam fel,elmagyarázza hogy működik.
Ezt meg is tettem,ő pedig elmagyarázott mindent.Bár sok mindent nem lehetett mert a forrás választón és a hangerőszabájzáson kívül mást nem tud.Persze másra nincs is szükség.Végülis ami engem érdekelt hogy az öt bemenet egyenértékű e,azaz bármit bárhova dughatok e.
 
 
A hangjáról még nem írok mert most fogom rádugni a Cat5 kábelt.Majd vele szertném tesztelni,mert most csak egy mezei Sal kábel van rajta.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ha már Gandalf kitért a hangerőszabájzásra kérdeznék én is valamit Szabó úrtól.
Miért van az hogy a Capreolus mikor hangerőt állítok rajta(mindegy hogy + vagy - irányba) pattogást hallok miközben növelem(vagy csökkentem) a hangerőt.
Engem speciel zavar egy picit.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én is örülök Szabó Zoltán úr jelenlétének, mert így ha kérdez és érdeklődik az ember nem rabolja az idejét azzal, hogy n-szer kell ugyanazokat kell megválaszolnia. Pontosabban raboljuk az idejét, de ezen a módon egy szélesebb réteget céloznak meg a kérdések és válaszok.
 
Szóval személyemben hálás vagyok Szabó Zoltánnak a fórumbeli jelenlétért.
 
Mindjárt fel is teszek egy kérdést ami már foglalkoztat egy-két hete.
 
A hivoxos termékek hangerőszabályzása ha jól tudom IC-s. Én azt vettem észre, hogy azon sztereó erősítők, melyek hangja nekem tetszett, mind motoros potival szabályozták a hangerőt. Ezért tapasztalati úton ez számomra valamiféle minőségi kategóriává nőtte ki magát.
 
Van ennek ilyen értelemben jelentősége vagy nincs?
Lehetséges-e a már meglévő capreolus előfok vagy az előkészületben lévő myotis integrált potméteres alapú hangerőszabályzása?
 
Mindezektől függetlenül nekem tetszett a hivox termékek hangja, csak ebben az esetben a sok pozitív körülmény miatt talán elveszett a jelentősége. Azaz a jó akusztikai körülmények, jó minőségű dac, kiegészítők és jó hangfalak miatt talán ez nem megitélhető. Szóval a kérdés mögött az bújik meg, hogy nekem mint házimozis felhasználónak eleve van egy előfokom, amihez egy végfok könnyedén illeszthető. (Azt is tudom, hogy az új myotisban és a régi capreolusban is megoldható a HTD bemenet)
 
Ezen körülmények figyelembevételével van értelme a házimoziláncba illesztett sztereó megoldásnak előfokot is tartalmaznia, ha az szintén IC-s?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A Crex (haris) kisebb, és másmilyen a mélyhangja, mint a Milvusnak. Más a magas is, szerintem nem rosszabb, csak más.A jó térhatás ugyanúgy megvan, ez fontos szempont volt a tervezésnél A kisebb dobozméret könnyebb elhelyezhetőséget jelent a számítógépes hallgatáskor, mert ez oda is jó, közelről is lehet hallgatni.
120W-os erősítő a maximum, de 10 w-tal is lehet hajtani, egy 3x4-es szobába elég annyi is. A mélysugárzó megegyezik az audience52-62-vel, csak 8 ohmos, 87 dB az érzékenység, 45-20000Hz az átvitel, +/- 3dB egyenletességgel, bükk rétegelt, és különböző furnéros kivitelben lesz, ez még nyitott kérdés
Az ár? Hát valahol 80 körül, de majd a honlapon ki lesz téve.
Sok?
Annyit biztos megér, nem rosszabb, mint a Milvus, csak talán más típusú felhasználókat is céloz.
 
Ami fontos lehet még: kit formájában is meg lehet majd venni, (hangszórók+váltó+különböző doboztervrajz)
Kérdés, van -e rá igény?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ha már itt van mesélhetne az új kisdobozról a Crex-ről.
Milyen paraméterei vannak?Miben gyengébb a Milvustól és persze mennyi lesz a várható ára?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Örülök hogy megérkezett közénk.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Üdvözlöm a fültársakat!Örülök, hogy nyílt ez a topik, -tőlem garantáltan függetlenül-, és szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, nemcsak a termékeinkkel kapcsolatban.
 
Szabó Zoltán

"tőlem garantáltan függetlenül"
No ezt nem kellett volna, most mán mondhatsz amit akarsz...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Üdvözlöm a fültársakat!Örülök, hogy nyílt ez a topik, -tőlem garantáltan függetlenül-, és szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, nemcsak a termékeinkkel kapcsolatban.
 
Szabó Zoltán

Előre is.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Üdvözlöm a fültársakat!
Örülök, hogy nyílt ez a topik, -tőlem garantáltan függetlenül-, és szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, nemcsak a termékeinkkel kapcsolatban.
 
Szabó Zoltán

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


sziasztok  
Én is Dunaudio cuccal keztem ami a mostani Hivox megfelelöje és boldog 10 évet éltem velük.

És mi volt az ami miatt váltottál.Leírnád a tapasztalataidat vele kapcsolatban?
 
/Azért kérdezem mert nekem még a rendszerem többi egysége messze nincs azon a szinten ami kellene ahhoz hogy megtudjam mi rejtőzik ebben a két csöppségben./

Azóta sok cuccom volt és nem követtem Zoli fejlődését))
de ezek jobbak mint az akkori cucaim pl.:
Audio Analogue
Micromega
Pathos
MartinLogan…stb de ez nem az a kategoria már.
 
Mindig rendszerbe kell gondolkodni!!! ez örök szabáj!!
Ha tetszik amit a Zolinál találsz, akkor azt kell végig vinni.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


sziasztok  
Én is Dunaudio cuccal keztem ami a mostani Hivox megfelelöje és boldog 10 évet éltem velük.

És mi volt az ami miatt váltottál.Leírnád a tapasztalataidat vele kapcsolatban?
 
/Azért kérdezem mert nekem még a rendszerem többi egysége messze nincs azon a szinten ami kellene ahhoz hogy megtudjam mi rejtőzik ebben a két csöppségben./
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: close652 »


Myotis (ejtsd: míotisz, én meg kapásból májotiszt mondtam ), vagy másnéven denevér, az új erősítő. (Hogy ez a névválasztás honnan jön fogalmam sincs )

 
OFFTOPIC:

nekem a tó meg a mocsár jutott eszembe a magyar őstörténet miatt, gondoltam ezért ez a neve egy magyar erősítőnek
system

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”