Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

H/K termékek

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Jön még az új dvd sorozat végre, ezen belül is a csúcs a DVD47, SACD és HDMI támogatással (én ezt várom főleg).
Ahh Tsc! :kiraly: Ez mikorra várható és mennyiért?
 
"Most" jelentek meg a **5-ös AVR-ek, de már közeleg az új.
Ha így folytatják hamarosan lesz DVD/DVDA/CD/SACD+DivX with HDMI h/k dvd játékos (na, én egy ILYET várok!!).

Arra várhatsz, mire a H/K divxet fog támogatni...

Fog hamarosan! Mint ahogy a komolyabb AVR-jeiben is van Mp3-as dekóder. Ma már a DiVX majdhogy nem "kötelező gyakorlat".
gordon314.fw.hu

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arra várhatsz, mire a H/K divxet fog támogatni...

Pedig már egy "hifi-sebb" (értsd: denon) márka is megcsinálta (a "nem hifi-s" értsd: pana, pio). :kiraly:
 
Nem akarok két hozzászólást, ezért most ide írom.
AVR 740-es látom 7.2-es preout-os. Tehát két sub köthető rá.
- Hogyan működtet egy erősítő .2 csatornát? Sztereósítja azt, vagy mindkettő kap LFE-t és csak simán duplikált? Úgyértem mint a EX és ES, ami önmagában 6.1 csak, de 7.1-es hangsugárzóval a két hátsó (surr.back) csak mono-mono. Ez h van a .2-vel?
- Ha az én AVR-em csak .1-es, de teszem azt szeretnék rákötni még egy subot (csak az elv kedvéért), akkor h kötöm rá a másikat és az hogyan fog működni (sztereó bal/jobb SUB vagy simán csak LFE-LFE és gyak. "nincs értelme")?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Jön még az új dvd sorozat végre, ezen belül is a csúcs a DVD47, SACD és HDMI támogatással (én ezt várom főleg).
Ahh Tsc! :kiraly: Ez mikorra várható és mennyiért?
 
"Most" jelentek meg a **5-ös AVR-ek, de már közeleg az új.
Ha így folytatják hamarosan lesz DVD/DVDA/CD/SACD+DivX with HDMI h/k dvd játékos (na, én egy ILYET várok!!).

Arra várhatsz, mire a H/K divxet fog támogatni...

Vendég

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jön még az új dvd sorozat végre, ezen belül is a csúcs a DVD47, SACD és HDMI támogatással (én ezt várom főleg).
Ahh Tsc! :kiraly: Ez mikorra várható és mennyiért?
 
"Most" jelentek meg a **5-ös AVR-ek, de már közeleg az új.
Ha így folytatják hamarosan lesz DVD/DVDA/CD/SACD+DivX with HDMI h/k dvd játékos (na, én egy ILYET várok!!).

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Egy 7300-al én bőven megeleégednék,,, HD-dolgokra nem tartok igényt ami a 740-ben lesz, az még nagyon gyerekcipőben jár Magyarországon, kell még szerintem hozzá jó pár év. Szóval ezekre nem alapozok.
 
28,5KG az már elég durva,,,, Igaz még 1200 Euroért láttam a E-bayen szóval még várunk vele kicsit,,,, :kiraly:
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


. . . , elég korrekt távirányítóval (TC30, szines LCD),  . . .
Ez a táv tök ugyanolyan mint a Logitech 535? !

Ja. Tényleg. :kiraly: De nekem akkor is nagyon tetszik.

Nekem is tetszik . . . csak most akkor ki gyártja kinek ??
 
Elfogadnék egy ilyet. (mondjuk az erősítőt is hozzácsaphatják )
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Egyébként eBay-en is egész jól tartják az árukat. Avr 8500-ért még mindig 1200 eurot kell fizetni, vagy 7500-asért 7-800-900 körül. A németek szeretik őket.
Valószínűleg a hangjuk miatt. Meghallgattam már pár másmilyen típust is, és nem bántam meg, hogy anno a 8500-nál maradtam.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


635-nek milyen a távirányitója?
 
740 tuti böszme drága lesz
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »



Azt, hogy pl. min. 5-6 éves, ergo több esélye van, hogy lerobban a közeljövőben
Nem hiszem, hogy még 5-6 évig ne menne el ha nincs benne valamilyen meghibásodás.


 
Hát pont ez az. Mivan ha mégis van benne?! Szoktad nézni az eBay-en, hány "defekt"-es régebbi Harmant receivert árulnak? Nem is keveset.
Sajnos ezek elég bonyolult cuccok (egy Harman AVR-ben sztem min. 15x annyi alkatrész van mint egy Canopusban például, így az esély rá, hogy elszálljon benne valami szintén pont 15x annyi.
Ráadásul ugye kínában pakolják össze, költséghatékonyan. Szerintem 10 éves korára a fele meghibásodik valamilyen szinten. Vagy a 3/4-e.
 
Egyébként eBay-en is egész jól tartják az árukat. Avr 8500-ért még mindig 1200 eurot kell fizetni, vagy 7500-asért 7-800-900 körül. A németek szeretik őket.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


. . . , elég korrekt távirányítóval (TC30, szines LCD),  . . .

Ez a táv tök ugyanolyan mint a Logitech 535? !
Ja. Tényleg. De nekem akkor is nagyon tetszik. :kiraly:

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Azt, hogy pl. min. 5-6 éves, ergo több esélye van, hogy lerobban a közeljövőben
Nem hiszem, hogy még 5-6 évig ne menne el ha nincs benne valamilyen meghibásodás.
 
, meg valószínűleg rosszabbul is szól, azért az AV erősítők fejlődtek valamennyit az utóbbi pár évben, ha nem is sokat.
 
Szerintem a hangjuk önmagában semmit. Legfeljebb a dekódoló áramkörök és dsp chipek. Azok is annyiban, hogy többféle formátumot ismernek. Programozó lévén bizonyára te sem dőlsz be azoknak, hogy amennyiben a dsp chip 32 bites akkor jobban szól egy 24 bitesnél. Nem tök mindegy?
 

De AVR7000-et itthon eladót találni nagyon nehéz. Max. eBay, ott szokott lenni.
 

 
Ez igaz, egy régi erősítőt nehezebb eladni. Előny a vásárlásnál, de hátrány az eladásnál. De Te ezt biztosan jobban tudod.

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


. . . , elég korrekt távirányítóval (TC30, szines LCD), . . .
Ez a táv tök ugyanolyan mint a Logitech 535? !
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Komolyabb? Node kb. 5 szériával régebbi is..

És az mit számít?
Azt, hogy pl. min. 5-6 éves, ergo több esélye van, hogy lerobban a közeljövőben, meg valószínűleg rosszabbul is szól, azért az AV erősítők fejlődtek valamennyit az utóbbi pár évben, ha nem is sokat.
De AVR7000-et itthon eladót találni nagyon nehéz. Max. eBay, ott szokott lenni.
 
Egyébként nekem mind1 ki mit vesz, csak én nem vennék már ilyen régi receivert. Viszont sztereó cuccot bármikor..

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Komolyabb? Node kb. 5 szériával régebbi is..
És az mit számít?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


én igen meggondolnék egy cserét, mert szerintem a 7000-es, ami egy komolyabb darab a 635-nél.
Komolyabb? Node kb. 5 szériával régebbi is.. Mondjuk 100W vs 75W az igaz.
 
7200 az aktuális csúcs. Meg a DPR2005 is bikaerős, de az digitális.
 
És most jön a 740, az a tuti.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én mániákusan szoktam dicsérni a HK bassmanagementjét
 
Én ezt a mondatod speciel nem értem, de mániákusan szoktam dicsérni a HK bassmanagementjét. Azt is tudom, hogy abban a szériában ez még nem volt, viszont tekintve a hangszóróidat (elég nagy a center ) én igen meggondolnék egy cserét, mert szerintem a 7000-es, ami egy komolyabb darab a 635-nél.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Posza »


Na végre valaki megcsinálta a HK topicot is. :kiraly:

Megy a Témakövetésbe.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Na végre valaki megcsinálta a HK topicot is.
 
Itt egy kis olvasnivaló. 2006-os brosúra..
 
Van benne mindenféle nyalánkság, pl. az AVR740-es receiver, elég korrekt távirányítóval (TC30, szines LCD), iPOD dokkolóval (ez az új marhaság), meg Faroudja HDMI 720P, 1080i upscale-el.
 
Jön még az új dvd sorozat végre, ezen belül is a csúcs a DVD47, SACD és HDMI támogatással (én ezt várom főleg).

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

H/K termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Szisztok,
 
szemezgetek egy H/K 635-s erősítővel. Nem ismerem ezeket az erösítőket, és véleményeket sem olvastam róla. A home Pagen olvastam, hogy a hét csatrna terhelve 1000W-ot tud felvenni. Ez azt jelenti, hogy 1KW-os táp dobog benne? A 18,5KG az sem semmi.
 
A többi gyártó ilyen nem valós adatot ad meg szerintem a 7*150W teljesítménnyel, főleg 500W os táp esetén. A H/K 7*75W ír ami valósabbnak tűnik és 1000W áramfelvételt.
 
Jók a H/K hangja mármint meg vagytok vele elégedve ? A kezelési utmutatót olvastam németül, és nekem tetszett amit benne találtam, igaz még 1-2 pont kicsit homályos. Föleg az, hogy hogyan működik az hogy a középpontbol el lehet tolni hátra vagy előre az egész hallgatási pontot. Meg hogy meg lehet adni hangfalanként a vágási frekvenciát ha nincs subb. :kiraly:
 
bye
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”