Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Exposure

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nálam az Expo a JM Lab-bal (kortársak> azok a szép '90-es évek... ) egy a Royd-nál tökéletesebb szinergiát alkot
Azt hiszem, Trane kolléga fülének (ismét) nagyonis hinni lehet .
 
Az Expo VI-VII-VIII triót Focal.JmLab Chorus 706S hangdobozokkal - Freebá fórumtárs által készített biwire kábelezéssel - párosítottam (lásd az aláírásom kicsit megkeverve), és nagyon-nagyon pozitív meglepetés ért. Úgy is maradtak...

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Exposure

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Akkor Indy barátunk rászánta magát!


Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én meg még mindig a régi Exposure új kisdoboz témán rugózok: 
http://www.whathifi.com/bw/685-s2/review
 
http://www.whathifi.com/kef/ls50/review
 
Ha kikívánkozik belőletek pár vélemény, ne kíméljetek!   (Adottságok: kis szoba, falközeli elhelyezés, Linn Kan Mk II állvány)
 
Köszi!   

Avatar
NoNaim
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 22:08
Értékelés: 32

Exposure

Hozzászólás Szerző: NoNaim »


Egy régi klasszikus páros. Egy korai darab még naim szerű (SNAIC) bekötéssel ahol nincs kölön a signal és a power
 
http://www.ebay.co.uk/itm/EXPOSURE-3-Pr ... 1c5a8e760f
 
 


Avatar
NoNaim
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 22:08
Értékelés: 32

Exposure

Hozzászólás Szerző: NoNaim »



Véleményem éppenséggel nekem is lehet, az sem több vagy kevesebb másénál. Továbbá ez több, mint negyed százada volt, így hivatkozhatok akár egy korai stádiumú demenciára is...
Így jó..?    
De maradjunk ON, szerintem az Exposure/ES11 jó kombó, nemigen tudnék magam sem mást ajánlani. Azt azért bele kell a dologba kalkulálni, hogy milyen korú hangfalról van szó, ahogy azt is, hogy semmilyen technikai háttér nincs már hozzá. Ez persze igaz az adott Exposure szettre is. 

 
Bár magam már jó ideje Royd-ot hallgatok Exposure-al bizonyos szempontból egyet kell értsek Zsolttal. A Royd / Exposure messze nem olyan szinergia mint egy Exposure / EPOS ES szeria.
 
Nekem viszont egy kis 3,5 x 3,5m-es kis szobám van (ráadásul panel) ahol a Royd egyszerűen elég és viszonylag jól is elhelyezhető, ráadásul sok tekintetben nekem jobb mint az Eposok (ES14 testességét nem számítva) az erősítő oldalon viszont a Naim nekem túl szinezettek, az Ion kicsit testetlen (hiába szinergikusabb) így maradt az Exposure, ami bár sokszor hagy hifista szempontból hiányérzetet pl. tér, részletgazdagság (különösen az általam szeretett de rosszul felvett zenéken), de érzelmileg bármelyiknél többet ad vissza.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Exposure

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


...Arcam Delta 2-t vettem meg és hallgattam jó 10 évig...
Tényleg nagyszerű hangsugárzó volt. És sajnálatos, hogy mennyire népszerűtlen, de ez már messzire vezet... 
 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Exposure

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


vagy Heed. Ez gondolom csak a szerénység okán maradt ki (a sor legelejéről)
Nem, nem egészen. De ez szerintem nagyon OFF az Exposure topikban. 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Exposure

Hozzászólás Szerző: Klaca »


bár ha nem Naim vagy Ion ...
vagy Heed. Ez gondolom csak a szerénység okán maradt ki (a sor legelejéről)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Exposure

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Hű, most lehet, hogy darázsfészekbe nyúltál... 
Véleményem éppenséggel nekem is lehet, az sem több vagy kevesebb másénál. Továbbá ez több, mint negyed százada volt, így hivatkozhatok akár egy korai stádiumú demenciára is...
Így jó..?    
De maradjunk ON, szerintem az Exposure/ES11 jó kombó, nemigen tudnék magam sem mást ajánlani. Azt azért bele kell a dologba kalkulálni, hogy milyen korú hangfalról van szó, ahogy azt is, hogy semmilyen technikai háttér nincs már hozzá. Ez persze igaz az adott Exposure szettre is. 

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Exposure/Royd összeállítást személy szerint sosem tartottam ideálisnak... 
Hű, most lehet, hogy darázsfészekbe nyúltál... 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Exposure

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »



 
Ha jól látom, a most eladó ES11 ugyanaz, amit kb. fél évvel ezelőtt NoNaim fórumtárs árult. Köszönöm szépen az ötletet, a bogár elindult...   
 
"...With the Epos 11's, the Exposures are simply music making machines. There was this seamless coherency from the mid bass through the lower highs that allowed everything to come through as clear as a bell. ... The Exposure/Epos sound was very dynamic, both of the macro and micro variety. The Epos/Exposure combo was obviously an excellent match...."
 

Emlékeim szerint az Exposure/EposES11 zseniális kombináció volt. Sokáig használtam egy Linn Sondek LP12/Akito/K9/ExposureX/ES11 kombinációt, mint a tökéletes szinergia egyik nagyszerű példáját. 
Ennek persze több mint negyed százada, mindenesetre szép emlékek maradtak róla. (Az Exposure/Royd összeállítást személy szerint sosem tartottam ideálisnak, bár ha nem Naim vagy Ion, akkor valóban még az Exposure a legelfogadhatóbb kompromisszum egy Royd dobozzal, de semmiképpen sem a legideálisabb.) 

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van most eladó Epos ES-11-es... 
Ha jól látom, a most eladó ES11 ugyanaz, amit kb. fél évvel ezelőtt NoNaim fórumtárs árult. Köszönöm szépen az ötletet, a bogár elindult...   
 
"...With the Epos 11's, the Exposures are simply music making machines. There was this seamless coherency from the mid bass through the lower highs that allowed everything to come through as clear as a bell. ... The Exposure/Epos sound was very dynamic, both of the macro and micro variety. The Epos/Exposure combo was obviously an excellent match...."

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Szeretném megkérdezni a véleményeteket arról, hogy "békebeli" Expo erősítőhöz (lásd az aláírásomban) a mai monitorok közül mit ajánlanátok. 
Epos K1. Kipróbálnám. De más Epos is szóba jöhet. Quad monitorok is. Xavian kis dobozai. Attól függ mennyire és merre szeretnél elmászni a Royd hangtól...  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeretném megkérdezni a véleményeteket arról, hogy "békebeli" Expo erősítőhöz (lásd az aláírásomban) a mai monitorok közül mit ajánlanátok. Szóba jöhet használt (de azért nem túl idős) hangsugárzó is. Kis szobába keresek - elképzelésem szerint - kisméretű dobozokat, akusztikus jazz-re, népzenére, régizenére, de azért nemritkán klasszikus blues-rock (Rory Gallagher, John Mayall, stb.) is előkerül.
 
Tudom, tudom, Royd   (korábban volt egy nagyon szép állapotú Royd Sapphire-om, amit meggondolatlanul eladtam  ), de most egy kicsit másfelé keresgélnék. Árban kb. 200 E Ft-os plafonra gondoltam, de ha fellobban a szerelem, tudok rugalmas lenni...
 
Előre is köszönöm a gondolatébresztő ötleteket  !

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Exposure

Hozzászólás Szerző: hukkle »


 Köszi a felajánlást, ez van :-)
Csak azért kérdeztem, mert hozzám elhozhattad volna a Focal-okat, és kideríthettük volna milyenek együtt. Sajnos nem a szomszédban laksz. 

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Elnézést akései válaszért  Budapest XIII. kerületben lakonzak a Focal Cobalt 816 dobozok.
 
Csak azért kérdeztem, mert hozzám elhozhattad volna a Focal-okat, és kideríthettük volna milyenek együtt. Sajnos nem a szomszédban laksz. 

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Exposure

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Elnézést akései válaszért  Budapest XIII. kerületben lakonzak a Focal Cobalt 816 dobozok.
Merre laksz?

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


off:most éppen egy másik truly British vasat nyúzok- Rega Osiris-
 
Igen, tudok róla. Szemmel tartalak, mert tetszik a rendszered. 

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Exposure

Hozzászólás Szerző: szigony »


Kár, hogy nem jött össze a demó. Kíváncsi lettem volna a tapasztalataidra. Én több helyen azt olvastam, hogy vannak akiiknek nagyon bejönnek az új Expok, de jellemzően az nem az a tábor aki a régi szériás cuccokat hallgatja. A régi és az új szériának állítólag nem sok köze van egymáshoz.
Igen ezt én is hallottam,de sajnos gyakorlati tapasztalaotot nem sikerült ezzel kapcsolatban szereznem.
off:most éppen egy másik truly British vasat nyúzok- Rega Osiris-

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »



Ez sem lehet rossz.Sőt 
Harbeth M40.1 és  M30.1.Egyiket a nagyszobába a másikat a kisebb szobába és le is van tudva a történet.
Gondolom nagyon rendben lehet ez az Expo végfok.
A 3010 szériát én is nézegettem,de nehézkes volt a demo és végül nem jött össze.

 
Kár, hogy nem jött össze a demó. Kíváncsi lettem volna a tapasztalataidra. Én több helyen azt olvastam, hogy vannak akiiknek nagyon bejönnek az új Expok, de jellemzően az nem az a tábor aki a régi szériás cuccokat hallgatja. A régi és az új szériának állítólag nem sok köze van egymáshoz.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Exposure

Hozzászólás Szerző: szigony »



Harbeth-eket hajtanak új Exposure monokkal.
 
harbeth_exposure.jpg

Ez sem lehet rossz.Sőt 
Harbeth M40.1 és  M30.1.Egyiket a nagyszobába a másikat a kisebb szobába és le is van tudva a történet.
Gondolom nagyon rendben lehet ez az Expo végfok.
A 3010 szériát én is nézegettem,de nehézkes volt a demo és végül nem jött össze.

Vendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: Vendég »


exposure erösitöt Dynoval hasznalt mar valaki ? tapasztalat ?  (regebbi es ujabbak is erdekelnek)
 
3010 és 1.4. 12 négyzetméteren meglepőt tudtak produkálni. Jók voltak, csak már mást szeretek...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy »


Harbeth-eket hajtanak új Exposure monokkal.  
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”