Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Exposure

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1098
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.31., szer. 15:43

Exposure :D

B.Ú.É.K. ! 

post-26255-0-26406600-1420037010_thumb.jpg

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.29., hétf. 19:54

Na, vissza a kaptafához. Exposure IV végfok, elég előkelő társaságban.

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 266

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.29., hétf. 14:02

Rega Planar 3/Goldring 1042 - Marantz CD-11LE - Naim 32.5/APX/160 - Rega Xel 36_3_1.gif

Mi Exposure rendszerekben teszteltük, Royd monitorokkal. Még az is elképzelhető, hogy a Cable Talk Symphony 3-as a Naim rendszereknek inkább barátja...

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1215

Exposure

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.12.29., hétf. 13:05

Milyen rendszerben/rendszerekben volt ez a tapasztalásod? 

Rega Planar 3/Goldring 1042 - Marantz CD-11LE - Naim 32.5/APX/160 - Rega Xel 36_3_1.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.29., hétf. 11:55

Mindezen hozzászólásokból is jól látszik, mennyire eldönthetetlen, még hasonló hangzást preferáló emberek között is, hogy melyik kábel a jobb. Mert elég a hangfalon egy kicsit mozdítani, és máris másként szól egyik, és másik kábellel is. Hiába másolja le valaki másnak a rendszerét, simán lehet, hogy eltérő akusztikai viszonyok miatt másik kábel fog illeszkedni ugyanabba a rendszerbe. De ettől szép ez a hobbi, és örömmel olvasok minden tapasztalatot, ki tudja mikor lesz rá szükség, hogy kamatoztathassam. :)

Itt azért többről van szó: az elektronikák és a hangsugárzó (feltételezem Trane) sem volt ugyanaz. Természetesen az akusztika sem.

Mi TomLeftiger szaktárssal egyet szoktunk érteni. ;)  

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1913

Exposure

Hozzászólás Szerző: kimber » 2014.12.29., hétf. 11:28

Mindezen hozzászólásokból is jól látszik, mennyire eldönthetetlen, még hasonló hangzást preferáló emberek között is, hogy melyik kábel a jobb. Mert elég a hangfalon egy kicsit mozdítani, és máris másként szól egyik, és másik kábellel is. Hiába másolja le valaki másnak a rendszerét, simán lehet, hogy eltérő akusztikai viszonyok miatt másik kábel fog illeszkedni ugyanabba a rendszerbe. De ettől szép ez a hobbi, és örömmel olvasok minden tapasztalatot, ki tudja mikor lesz rá szükség, hogy kamatoztathassam. :)

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.29., hétf. 11:16

nálam a Grainfree egy, a CT S3-hoz meglehetősen közelálló Hang volt, utóbbinál egy picit finomabb hanggal, ugyanakkor annál egyértelműen laposabb dinamikával, súlytalanabb és kevesebb basszussal, és lekerekítettebb magasakkal - röviden: a CT S3 számomra egy valósabb ZENEi történéseket megmutató kábel volt, mint az LFD leborulok.gif

Milyen rendszerben/rendszerekben volt ez a tapasztalásod? 

trane
V.I.P.
V.I.P.

Exposure

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.12.29., hétf. 11:16

Sajnos,nem hallottam még Indy.LFD-jét,viszont én is CT S3-at használok a rendszerben.(Trane)

Most,hogy írtátok a "maszatolást" a CT-vel kapcsolatban,egész délelőtt erre figyeltem zenehallgatás közben.

Úgygondolom erősen rendszer függő ez a dolog,mert én "maszatolást" egyáltalán nem hallok,pedig száz fülel figyeltem:)

A Xel tulkapásait elég jól kezeli,de még ígyis maradbelőle egy kicsi. :rolleyes:  Ezzel kapcsolatban szeretném majdan a segítségeteket kérni.

szvsz sem maszatol a CT S3  :ohnoohnoohno: - és szvsz az Xel-nek nincsenek "túlkapásai" leborulok.gif , inkább a szoba miatt, vagy a többi komponenssel-illeszkedési dologból adódhat, amit hallasz gondolkodik.gif

trane
V.I.P.
V.I.P.

Exposure

Hozzászólás Szerző: trane » 2014.12.29., hétf. 11:11

Jó lenne, ha írnál arról, Te mit hallottál. Én: az LFD (Expókkal) gyorsabb, nyíltabb, transzparensebb, precízebb, jobb felbontású kábel. Különösen tetszett ahogy a mélyeket mutatja be. Nálam a CT S3 maszatolt. Evv'an. :)   

nálam a Grainfree egy, a CT S3-hoz meglehetősen közelálló Hang volt, utóbbinál egy picit finomabb hanggal, ugyanakkor annál egyértelműen laposabb dinamikával, súlytalanabb és kevesebb basszussal, és lekerekítettebb magasakkal - röviden: a CT S3 számomra egy valósabb ZENEi történéseket megmutató kábel volt, mint az LFD leborulok.gif

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.29., hétf. 01:49

Ha van jobb, abban a rendszerben vmi nem kerek.

Hmm... Pedig többen nem NAC A5-öt használnak komplett Naim rendszerben. Ott vajon mi hibádzik? De csitt! Ne is válaszolj, ez egy Exposure topic, és már így is meg lettünk szólva az üzenőfalon, hogy nem ideillő dolgokról beszélgetünk.

HAJRÁ EXPOSURE! :D

arn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Exposure

Hozzászólás Szerző: arn » 2014.12.28., vas. 20:51

Ez egy nagyon nehéz ügy, mint minden a mi hobbinkban. Valaki ezt hallja, megint mások meg tök mást. Mindjárt előkerül valaki aki szerint meg a NAC A5-nél nincs jobb Naim rendszerben, csak kell belőle 2x10 méter. Én a Nait1-hez próbáltam (igaz nem ekkora méretben), de engem nem győzött meg. Ettől még elfogadom, hogy valakinek ez tetszik a legjobban.

Az LFD tudom, hogy a tiéd volt, de mi akkor mindketten jobbnak hallottuk a Symphonynál, Exposure rendszerben. Emiatt nem kizárt, hogy a Chord is jobban tetszene Expo vonalon...

Ha van jobb, abban a rendszerben vmi nem kerek.

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.28., vas. 16:19

Sajnos,nem hallottam még Indy.LFD-jét,viszont én is CT S3-at használok a rendszerben.(Trane)

Most,hogy írtátok a "maszatolást" a CT-vel kapcsolatban,egész délelőtt erre figyeltem zenehallgatás közben.

Úgygondolom erősen rendszer függő ez a dolog,mert én "maszatolást" egyáltalán nem hallok,pedig száz fülel figyeltem:)

A Xel tulkapásait elég jól kezeli,de még ígyis maradbelőle egy kicsi. :rolleyes:  Ezzel kapcsolatban szeretném majdan a segítségeteket kérni.

Nem is igazán a maszatolás a jó szó szerintem. Az LFD levegősebb, kottázhatóbb, jobban elkülönülnek és kontrasztosabbak az egyes hangszerek. Inkább azt mondanám kicsit mosottabb a CT S3 hangja, de ez egyáltalán nem zavaró, és csak egy A-B tesztnél jön elő. Én ha lenne lehetőségem lecserélném a Symphonyt egy LFD-re, de ezzel is élvezetes a zenehallgatás, szóval nem vagyok szomorú. Ja, és biztosan nem adnék érte 500 fontot, akkor már inkább próbálkoznék egy komolyabb Siltech-el használtan. Ha jó áron ki tudnék egyet fogni az LFD-ből, akkor megint más lenne a helyzet...

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 15:49

Mielőtt megvettem persze azért "össze hallgattam",az előző dróttal,ami tényleg az. :D  Hody féle telefon derót,amit viszont több kábellel is összevetettem. Persze az olcsóbb kategóriában,a legdrágább egy Kimber tc-8 vagy12 gondolkodik.gif volt,már nem emlékszem pontosan. A lényeg.hogy ezeknél lényegesen jobb volt a telefon drót is. (Számomra)

Értem. Mindennél van jobb. :D 

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 149

Exposure

Hozzászólás Szerző: zebo » 2014.12.28., vas. 15:48

Mire gondolsz Zebo? Amúgy a CT S3 is jó kábel, egyáltalán nem leszólni akarom, de nekem az LFD jobban bejön. Ennyi. 

Erről inkább majd privátban,nem egyszerű,meg nem is vagyok biztos magamban.

Cambrigde Audio 752 BD
-Etalon SL711-Bryston 4B-Infinity Kappa 8.2

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

Exposure

Hozzászólás Szerző: zebo » 2014.12.28., vas. 15:46

Ez csak akkor derül(het) ki, ha bekötsz egy másik kábelt. 

Mielőtt megvettem persze azért "össze hallgattam",az előző dróttal,ami tényleg az. :D  Hody féle telefon derót,amit viszont több kábellel is összevetettem. Persze az olcsóbb kategóriában,a legdrágább egy Kimber tc-8 vagy12 gondolkodik.gif volt,már nem emlékszem pontosan. A lényeg.hogy ezeknél lényegesen jobb volt a telefon drót is. (Számomra)

Cambrigde Audio 752 BD

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 15:44

A Xel túlkapásait elég jól kezeli,de még így is marad belőle egy kicsi. :rolleyes:  Ezzel kapcsolatban szeretném majdan a segítségeteket kérni.

Mire gondolsz Zebo? Amúgy a CT S3 is jó kábel, egyáltalán nem leszólni akarom, de nekem az LFD jobban bejön. Ennyi. 

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 15:24

Ez csak akkor derül(het) ki, ha bekötsz egy másik kábelt. 

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

Exposure

Hozzászólás Szerző: zebo » 2014.12.28., vas. 15:09

Pont erre akartam kilyukadni. Nekünk, mint már korábban kiderült, elég hasonló az ízlésünk. Ezért sokszor fogunk hasonló megállapításokra jutni, amikor ilyen-olyan kábelt, illetve különböző elektronikákat tesztelünk. Trane-nek meg valószínűleg teljesen más szempontjai vannak, azaz neki nem az a jó hang, ami mondjuk nekünk. (Persze vannak átfedések, és ami borzalmasan rossz az valószínűleg egyikünknek sem fog tetszeni, itt csak az egészen kis különbségekre gondolok.)

A kábelekre visszatérve az biztos, hogy mindkettő egy rettentően jó hangfaldrót. A Cable Talk Syphony 3 meg egy igazi ár/érték világbajnok. (Azóta már több ismerősöm is ilyet használ, és mindenki nagyon elégedett vele. Ja, és vegyes rendszerekben is jól teljesít.)

Cambrigde Audio 752 BD

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 14:44

Igen, ez tényleg így volt. Bár az is igaz, hogy emlékeim szerint ezzel a dróttal kezdtünk. Legközelebb először az ic-ket cseréljük ki, aztán a hf. kábelt. Januárban ezt is megejtjük...

Izgalmas januárnak nézünk elébe. :) 

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.28., vas. 14:17

Nagyon hasonló az ízlésünk, ez már kiderült. :)

Az összehasonlításoknál sokat számít, kiben milyen zene hogyan rögzült. Nálam sokat nyom a latban egy-egy mélyebb regiszterű hangszer (bőgő, dob, stb) megszólalása: legyen nagyon megfogott, precíz és gyors. Nincs szükségem sok mélyre, a kontrollálatlan basszustól a hideg kiráz. Ezekre nagyon figyelek az összehasonlításoknál, így formálódott a korábbi Sorcerer-Sintra és most az LFD CT S3 véleményem is.

Várom a Roydos topikban a tiédet! :smile53:  

Pont erre akartam kilyukadni. Nekünk, mint már korábban kiderült, elég hasonló az ízlésünk. Ezért sokszor fogunk hasonló megállapításokra jutni, amikor ilyen-olyan kábelt, illetve különböző elektronikákat tesztelünk. Trane-nek meg valószínűleg teljesen más szempontjai vannak, azaz neki nem az a jó hang, ami mondjuk nekünk. (Persze vannak átfedések, és ami borzalmasan rossz az valószínűleg egyikünknek sem fog tetszeni, itt csak az egészen kis különbségekre gondolok.)

A kábelekre visszatérve az biztos, hogy mindkettő egy rettentően jó hangfaldrót. A Cable Talk Syphony 3 meg egy igazi ár/érték világbajnok. (Azóta már több ismerősöm is ilyet használ, és mindenki nagyon elégedett vele. Ja, és vegyes rendszerekben is jól teljesít.)

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.28., vas. 13:56

Természetesen nem ég és föld a különbség. De emlékszel, a legnagyobb változást az LFD jelentette, nem az összekötők. Megkockáztatom, a közepe hasonló a két kábelnek, de alul és felül az LFD sokat hozott, a már említett tulajdonságokat főleg ezekre értettem. 

Igen, ez tényleg így volt. Bár az is igaz, hogy emlékeim szerint ezzel a dróttal kezdtünk. Legközelebb először az ic-ket cseréljük ki, aztán a hf. kábelt. Januárban ezt is megejtjük...

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1913

Exposure

Hozzászólás Szerző: kimber » 2014.12.28., vas. 09:55

Majd az Ic kábel pontos számát írd meg kérlek. Persze nem drága a 8 eres kábel ennyiért, alapvetően minden Van Damme kábel olcsó, főleg ha HI-FI célokra szánt kábelek árával hasonlítjuk össze.

Csodád pedig (ami elmaradt) azért várt tőle az ember, mert elég rendesen be lett hype-olva. Az a bizonyos cikk, amit gondolom előtte mindenki elolvasott, erre engedett következtetni. (Többen százezres kábeleket cseréltek ki valamilyen Van Damme kábelre, azóta meg már vissza is cserélték, és eladták a VD-t.)

A Cable Talk 3.1 meg szerintem alapból nagyon gyenge kábel, én csak annak ajánlanám aki nem akar/tud komolyabb kábelt beszerezni. A Symhony 3as már mindenben sokkal többet tud, és még ez sem a világ közepe. (És nem kerül ez sem vagyonokba, az új ára 4.200 Ft/m, szóval feldugózva kb. ugyanannyi mint a Van Damme nyolc erese.)

Én ezzel hasonlítottam össze, és szerintem mindenben tudott annyit, mint a Van Dammme, de tette ezt úgy, hogy sokkal melegebb, barátságosabb, zeneibb volt a hangja. Ez nem ment a dinamika rovására, ez is nagyon gyors kábel.

Szóval akinek előtte jobbféle kábele volt, ami illett a rendszerébe, az szerintem csalódni fog. Persze érdemes kipróbálni, mert nincs sok vesztenivalója, és hátha... 

Én nem vártam csodát, csak tisztességes árért tisztességes hangzást, amit meg is kaptam. Ugyanúgy nem tartom csodának azt sem, ha egy drága kábel ugyanígy hozza a tőle elvártakat, ahogy ez az olcsó kábel is tette a dolgát. Inkább az a csoda, hogy néhány vacakért milyen sokan képesek hatalmas összegeket kifizetni. Tehát csodavárás helyett a magam részéről azt szerettem volna elérni, hogy megtaláljam azt az optimális minimumot, amivel még örömmel, nagyobb hiányérzet nélkül tudok zenét hallgatni, és ez sikerült is. Ezért tudom másoknak is ajánlani ezt a kábelt, nem mint csodaszert, hanem mint tisztességes iparost,amivel azért bőven lehet zenét hallgatni, ha valaki nem akar, nem tud sokat költeni. És lesznek rendszerek, felhasználók, akiknek, ahol ez betalál, mint nálam, és lesznek, akik -ahogy helyesen írtad is- sokkal nívósabb kábelekhez szokva kevésnek fogják tartani ennek a kábelnek a letisztult, kevésbé simulékony hangzását.

De ez a kábel nem is hangolgatásra van, nem akar plusz melegséget bevinni a hangzásba, ahol azonban a rendszer alapvetően kiegyenlített hangú, ott megfelelhet. Nálam elég semleges a hangzás, se nem szirupos, se nem lélektelenül száraz, pont az ízlésem szerint való. Nálam egy más karakterű kábel már lehet elmozdítaná a hangzást valamilyen irányban, ami egyes zenékhez biztos jobban passzolna, de összességében nem felelne mg ennyire. Ezért is nagyon rendszer, és felhasználó függő a kábelezés, nincsenek univerzális kábelek. Emellett biztos vagyok benne, hogy én is találhatnék olyan kábelt, ami minden szempontból sokkal jobb volna mint ez, na de könyörgöm, mennyiért is? :) Hogy ez megéri-e, igényli-e valakinek a rendszere, döntse el ki-ki maga.

IC kábel típusa:  http://www.van-damme.com/25.html

(de nem ezt használom, csak azért említettem meg, mert annak idején jobban tetszett ez, mint a blogban említett mikrofonkábelük) 

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 09:04

Pont most a Roydok összehallgatása során jöttem rá nagyon érdekes dolgokra, ténylegesen milyen sokat számít az ember egyéni ízlése. Az sem mellékes ki milyen zenét hallgat zömében, és a véleményét egy-egy készülékről, kábelről stb. milyen környezetben, milyen zenék hallgatás során hozta meg. Volt e egyáltalán annyi ideje hallgatózni, hogy megalapozott véleményt tudjon formálni az adott dologról. Bővebben később a Royd topikban. 

Nagyon hasonló az ízlésünk, ez már kiderült. :)

Az összehasonlításoknál sokat számít, kiben milyen zene hogyan rögzült. Nálam sokat nyom a latban egy-egy mélyebb regiszterű hangszer (bőgő, dob, stb) megszólalása: legyen nagyon megfogott, precíz és gyors. Nincs szükségem sok mélyre, a kontrollálatlan basszustól a hideg kiráz. Ezekre nagyon figyelek az összehasonlításoknál, így formálódott a korábbi Sorcerer-Sintra és most az LFD CT S3 véleményem is.

Várom a Roydos topikban a tiédet! :smile53:  

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Exposure

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.12.28., vas. 08:59

Én is jobbnak hallottam az LFD-t, de azért nem ég és a föld a kettő szerintem. Annyira sokáig meg nem volt lehetőségem "tesztelni", hogy messzemenő következtetéseket vonjak le. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a két kábel új ára között nagyon nagy a szakadék. Nem tudom az a típus újonnan mennyi lehetett ami Indynek most van, de az újabb verziónak 500 font az ára. A CT S3 meg cirka 30K. Ez azért hatszoros különbség, ami azért nem kevés. Ha úgy nézzük nem egy liga a kettő. Egyébként tényleg transzparensebb, és precízebb. Kevésbé "maszatol", de ez tényleg ízlés függő, mert többeknek pont ez a maszatolás tetszik a CT S3-ban. (Többek között.)

Természetesen nem ég és föld a különbség. De emlékszel, a legnagyobb változást az LFD jelentette, nem az összekötők. Megkockáztatom, a közepe hasonló a két kábelnek, de alul és felül az LFD sokat hozott, a már említett tulajdonságokat főleg ezekre értettem. 

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég

Exposure

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger » 2014.12.28., vas. 00:56

Jó lenne, ha írnál arról, Te mit hallottál. Én: az LFD (Expókkal) gyorsabb, nyíltabb, transzparensebb, precízebb, jobb felbontású kábel. Különösen tetszett ahogy a mélyeket mutatja be. Nálam a CT S3 maszatolt. Evv'an. :)   

Pont most a Roydok összehallgatása során jöttem rá nagyon érdekes dolgokra, ténylegesen milyen sokat számít az ember egyéni ízlése. Az sem mellékes ki milyen zenét hallgat zömében, és a véleményét egy-egy készülékről, kábelről stb. milyen környezetben, milyen zenék hallgatás során hozta meg. Volt e egyáltalán annyi ideje hallgatózni, hogy megalapozott véleményt tudjon formálni az adott dologról. Bővebben később a Royd topikban. 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”