Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Rotel termékek

Avatar
Czira
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2017.11.21., kedd 17:29
Értékelés: 6

Re: Rotel RA-1570 sztereó nagyvas

Hozzászólás Szerző: Czira »

Megvan 1570 cd lejátszó}ó is. Xlr, rca vagy digitkábel., ember legyen a talpán aki különbséget tesz, annyira jó a dac. Persze digit koax kábelnál sem mindegy miből jön a jel. Na a 1592 és a 1570 közt volt még egy erősítőm is, a 1570 árfekvésében. Na az a rotel hoz képest fényévekkel volt elmaradva. Így lett újra rotel és akkor már 1592.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Rotel RA-1570 sztereó nagyvas

Hozzászólás Szerző: freongee »

Közben elolvastam a tesztet, kemény cucc lehet ez a 1592.
Amúgy meglepően jó a beépített DAC a 1572-ben is, valóban sok pénzt meg lehet takarítani vele, így hogy nem kell feltétlen külön DAC, USB kábel, IC kábel és esetleg tápkábel a
DACnak.

Avatar
Czira
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2017.11.21., kedd 17:29
Értékelés: 6

Re: Rotel RA-1570 sztereó nagyvas

Hozzászólás Szerző: Czira »

Ahogy egy tesztben olvastam a mélyekkel volt problémám. Kábellel kellett korrigálja. Egészen pontosan a csatlakozókkal. Azóta semmilyen kábel hoz nem használok csazlakozőkat. Megszorítom a vezetéket. A magasai némileg kifinomultabb, de hangkép teljesen hasonló. Életszerű megszólalás és akinek ez fontos, igen jó a benne lévő dac. Feleslegessé válik mindenféle lejátszó. Ez igaz a 1572re is. Aki nagyon árérzékeny az jól jár ezzel is.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Rotel RA-1570 sztereó nagyvas

Hozzászólás Szerző: freongee »

Czira írta:
2020.12.24., csüt. 14:25
Nekem volt ilyen "nagyvas". Lecseréltem a nagy vasra. 1592 re. Szerintem az árkategória kiemelkedő darabja. Ja és 4kilóért kelt el. Szóval hajrá, csapjatok le rá. Kellemes ünnepeket...
Miben tud többet a 1592?
Indokolt az árdifferencia?

Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: TFG »


Üdvözletem! 
Segítséget kérek:
egy jó barátom 950-es cd-játszójának javításához keresek - lehetőleg szegedi - szakembert.
 
Tudnátok, kérlek, valakit ajánlani?
 
Köszönettel:
TFG

Érdemes lenne a "Szegedi baráti kör" topicban is megkérdezni!
Hátha ott előbb meglátja valaki!?

Köszönöm! Azon topikot nem is láttam még!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


Üdvözletem! 
Segítséget kérek:
egy jó barátom 950-es cd-játszójának javításához keresek - lehetőleg szegedi - szakembert.
 
Tudnátok, kérlek, valakit ajánlani?
 
Köszönettel:
TFG

Érdemes lenne a "Szegedi baráti kör" topicban is megkérdezni!
Hátha ott előbb meglátja valaki!?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: TFG »


Üdvözletem!
 
Segítséget kérek:
egy jó barátom 950-es cd-játszójának javításához keresek - lehetőleg szegedi - szakembert.
 
Tudnátok, kérlek, valakit ajánlani?
 
Köszönettel:
TFG

Avatar
s110r
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 13:31
Értékelés: 0

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: s110r »

Hát ez a topik anno szépen meghalt...

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja van még egy régebbi ROTEL RL-310 hangfalpárom is!


Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem van egy ROTEL RA-985BX integráltam!Sakál84!A Satsystem-ben van már régóta egy RB-1080 végfok szerintem olcsóbban odadnák!

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


HD audió eljövetelével kiad egy olyan procit, ami nem támogatja azt?? Ez így elég gáz...
Ismerve a Blu-Ray 1.1-es szabványt és a HD-DVD szabványt nem is annyira.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Ronin »

HD audió eljövetelével kiad egy olyan procit, ami nem támogatja azt?? Ez így elég gáz...

Online
Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: heineken »


Rotel RSP-1069 
Nekem fura, hogy ennyi évet vártak a frissítéssel és amikor végre meglépik, akkor kihagyják belőle az 1.3-as HDMI-t és a HD dekódereket.
 
Ezzel együtt még mindig szép ez a kis dög!

Az új frissítések nem ösztönöznek arra,hogy lecseréljem az elődjét.
 
Egyébként tényleg szép...úgy mint előtte.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Rotel RSP-1069
 
Nekem fura, hogy ennyi évet vártak a frissítéssel és amikor végre meglépik, akkor kihagyják belőle az 1.3-as HDMI-t és a HD dekódereket.
 
Ezzel együtt még mindig szép ez a kis dög!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Nekem volt RA-1062-m és mögötte RB-1070... Nem éreztem előrelépésnek, de persze jóval izmosabb megszólalása volt, csak éppen hangra nem tetszett jobban, kb. pont ugyanolyan volt.

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Üdv!
 
Nekem van egy Rotel RA 1060 integrált erősítőm.Arra gondoltam, hogy veszek mögé egy sztereó végfokot.Szerintetek az integráltam jól fog viselkedni előfokként?Illetve nem tudtok hozzájuttatni 1080-as végfokhoz?Persze nem ujra gondoltam

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »

A német eBay mindig tele van rotel rendszertávokkal... olcsón..

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Sajnos nem küld a Rotel alkatrészt távirányítóhoz. Ez a hozzáállás más nevesebb gyártóknál is. Erősítőhöz igen, de irányító esetén garancia idő alatti meghibásodás esetén egy az egyben cserélik, gar lejárta után meg vegyél újat. Egy kicsit csalódtam a Rotelben...
A szervízből kapcs.rajzot nem tudsz szerezni? Azon rajta lenne a típus.
Amúgy a Sunwave megtanulja a kódokat. Csak legyen, amivel megtanítod.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Scott »

Egyébként elvileg egy hivatalos szervízben ( Sekon Bt. ) voltam Bp-en a budafoki úton. Mellettük van az Aymara Kft. akik a hivatalos distributorok.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Scott »


@Scott1. Próbáld meg a gyári forgalmazót/szervízt, nekik tudniuk kell IC-t rendelni, cserélni.
2. Nem tudom, van-e itthoni szervíz, ha nincs, levél/email a gyárnak, mi a gondod és milyen IC kellene - természetesen térítés ellenében.

Sajnos nem küld a Rotel alkatrészt távirányítóhoz. Ez a hozzáállás más nevesebb gyártóknál is. Erősítőhöz igen, de irányító esetén garancia idő alatti meghibásodás esetén egy az egyben cserélik, gar lejárta után meg vegyél újat. Egy kicsit csalódtam a Rotelben...

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


@Scott
1. Próbáld meg a gyári forgalmazót/szervízt, nekik tudniuk kell IC-t rendelni, cserélni.
2. Nem tudom, van-e itthoni szervíz, ha nincs, levél/email a gyárnak, mi a gondod és milyen IC kellene - természetesen térítés ellenében.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Scott »


Hi All ! Az irányítós topicba már írtam, leírom ide is. Megadta magát az RR-969-es távirányítóm. Egy szervízben azt mondták nem javítható. Nem tudtok esetleg valakit, aki mégis tudna hozzá alkatrészt ? Elvileg a fő IC rossz, csak sajnos gyárilag le van kaparva a felirat, így nem megállapítható, hogy milyen
Egy új távra 40 ezret mondtak, annyit nem adok érte. Gondoltam, hogy veszek egy Sunwave SRC-3000-es távot, de már azzal is riogatnak, hogy lehet nem fogja felismerni a rotel kódokat ( másik rotel távról küldve ).

Vendég

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


RSX-1057:
Az a baj, hogy nem hoz ki az idén normális előfokot/receivert a rotel, amin lenne HDMI upkonverzió. A 1057 is csak átengedi magán a jelet. Pedig az áráért, már igazán csinálhatna valamit... Persze ez most csak olyan neszesemmifogdmegjól effektus, hogy legyen nekik is egy hdmi in/out-os receiverük.
 
Kár. Mert ha kicsit többet áldoztak volna rá, akkor én se a yamaha felé kacsintgatnék... de majd jövőre

 
 
 
Ami késik,nem múlik....
Még nincs vége az évnek...

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Rotel termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


RSX-1057:
Az a baj, hogy nem hoz ki az idén normális előfokot/receivert a rotel, amin lenne HDMI upkonverzió. A 1057 is csak átengedi magán a jelet. Pedig az áráért, már igazán csinálhatna valamit... Persze ez most csak olyan neszesemmifogdmegjól effektus, hogy legyen nekik is egy hdmi in/out-os receiverük.
 
Kár. Mert ha kicsit többet áldoztak volna rá, akkor én se a yamaha felé kacsintgatnék... de majd jövőre

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”