Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Etalon készülékek

Avatar
menyhardman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2008.05.31., szomb. 10:31
Értékelés: 174

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: menyhardman »

Székesfehérvári lévén én is voltam kb 10 évvel ezelőtt az Etalon bemutatóteremben. Nagy Etalon hangfalak, Integral 1A, Meridian CD játékos volt a terítéken. Nekem mindig az uri kifejezés jut eszembe a hallgatásukról. Kulturált, nem hivalkodó, semleges, jó térleképzés, jazz és klasszikus zenén kitűnő volt, de rock és hasonszőrű zenéket már nem szerette. Hallgattam még a megszűnt Alba Voice audióban Etalon Examplit és ott is ez jött le. Somogyfokinál is volt egy nagy dög 100w-os integrált, ott is hasonlóan szolt, pedig a körítés teljesen más. Basszus, az összes fehérvári high-end bemutatóterem megszűnt! Pedig mennyire szerettem oda járkálni! Egerben meg van még az Etalon bemutatóterem? Ott Supramplival demóztak kb úgy 3 éve.
Core Audio Ultimate PC, DAC, SPDIF, Canton CA 30 full active, Stealth Dream kábelek.
            
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Etalonból nem kell új, így is az az etalon.
új infó is jöhet.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: i-g »

Etalonból nem kell új, így is az az etalon.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »

Valami új modell?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én is csak régebben hallottam, de ott nem volt olyan szörnyű. Az a szóbeszéd, hogy valami jobb szűrő kell az elejére pl. PSaudio. És a tápkábelre is érzékeny jószágok.
 
 
 
Ebben a láncban benne volt minden, ami szem szájnak ingere. Ráadásul a Nuforce Reference9 V2-eseket hallgattuk, ami, a gyár véleménye szerint, a legjobb erősítőjük (még valami díjat is kapott állítólag), arra sem lehet panasz, hogy a többi elem gyenge volt hozzá, mert éppen ez a (nekem) méregdrága erősítő volt a leggyengébb és a legolcsóbb elem a láncban, meg volt támogatva millió shaktival, akusztikus lencsével, szuper kábelekkel, stb. Ennek ellenére, nem éreztem úgy, a meghallgatás végén, hogy haza vinném, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

Értem.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is csak régebben hallottam, de ott nem volt olyan szörnyű. Az a szóbeszéd, hogy valami jobb szűrő kell az elejére pl. PSaudio. És a tápkábelre is érzékeny jószágok.
 
 
 
Ebben a láncban benne volt minden, ami szem szájnak ingere. Ráadásul a Nuforce Reference9 V2-eseket hallgattuk, ami, a gyár véleménye szerint, a legjobb erősítőjük (még valami díjat is kapott állítólag), arra sem lehet panasz, hogy a többi elem gyenge volt hozzá, mert éppen ez a (nekem) méregdrága erősítő volt a leggyengébb és a legolcsóbb elem a láncban, meg volt támogatva millió shaktival, akusztikus lencsével, szuper kábelekkel, stb. Ennek ellenére, nem éreztem úgy, a meghallgatás végén, hogy haza vinném, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


És a NuForce? Az egy egész más hangvilágot céloz igaz, de szintén nagyon kedvező paraméterekkel.
 
 
 
Igen, leginkább csak a paraméterei a kedvezők, a hangja már kevésbé, legalábbis abban a láncban, amiben én hallgattam. Azt pedig nem lehet mondani, hogy a többi készülék miatt nem tudta kifutni magát.

Én is csak régebben hallottam, de ott nem volt olyan szörnyű. Az a szóbeszéd, hogy valami jobb szűrő kell az elejére pl. PSaudio. És a tápkábelre is érzékeny jószágok.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És a NuForce? Az egy egész más hangvilágot céloz igaz, de szintén nagyon kedvező paraméterekkel.
 
 
 
Igen, leginkább csak a paraméterei a kedvezők, a hangja már kevésbé, legalábbis abban a láncban, amiben én hallgattam. Azt pedig nem lehet mondani, hogy a többi készülék miatt nem tudta kifutni magát.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: csövi »


 
Az én tiszta „A” osztályú csövesem hangját nagyon is megközelíti ez a kicsike, nem beszélve arról, hogy egy autó aksiról órákig tud zenélni.

Nem beszélve arról,hogy a kapott hangminőség mellé,viszonylag alacsony ár párosul...
A többi előnye,pedig(kis súly,nagy hatásfok)már említésre került.

És a NuForce? Az egy egész más hangvilágot céloz igaz, de szintén nagyon kedvező paraméterekkel.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vazze észre sem vettem, h van Etalon topik...Engem nagyon meggyőzött ez a márka. Nem tudom ez mennyire idekapcsolódó téma, de le kellett írnom, mert mély nyomokat hagyott bennem.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Az én tiszta „A” osztályú csövesem hangját nagyon is megközelíti ez a kicsike, nem beszélve arról, hogy egy autó aksiról órákig tud zenélni.

Nem beszélve arról,hogy a kapott hangminőség mellé,viszonylag alacsony ár párosul...
A többi előnye,pedig(kis súly,nagy hatásfok)már említésre került.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Visszatérve az eredeti témához, a hatásfok nem elsődleges hifi szempont.Igazából csak ott lényeges, ahol nem megengedhető jelentősebb melegedés.
Ez egy tipikus hifi rendszerben nem lehet probléma, feltéve persze hogy jól szellőző helyre tesszük a készülékeket és nem zsúfoljuk be őket egy állványba a tv alatt.

Az én áramzabáló gépemmel ellentétben hallottam már 85% hatásfokú digiterősítőt max 160W/4ohm output zenei teljesítménnyel, 55W szinuszossal, mindehhez csak 650gr készüléksúly tartozik. Flyingmole-ék csinálnak ilyet.
 
Az én tiszta „A” osztályú csövesem hangját nagyon is megközelíti ez a kicsike, nem beszélve arról, hogy egy autó aksiról órákig tud zenélni.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Visszatérve az eredeti témához, a hatásfok nem elsődleges hifi szempont.
Igazából csak ott lényeges, ahol nem megengedhető jelentősebb melegedés.
Ez egy tipikus hifi rendszerben nem lehet probléma, feltéve persze hogy jól szellőző helyre tesszük a készülékeket és nem zsúfoljuk be őket egy állványba a tv alatt.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ráadás: a "nagy bumm elmélet" szerinti szingularitásra értelmezhetetlen az entrópia fogalma:)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A meleg is további sugárzásként (hősugár) fog szétoszlani, szóródni, (entrópia) miközben a forró helyek hűlnek, a hideg helyek melegednek. 
A világűrbe kisugárzott energiára (nyílt rendszer) és kvantummechanikai leírásban már nem ilyen egyszerű az energiák hűvé alakulási folyamata.
 
napsütés    napsütés 

Ez kozmikus méretekben egyáltalán nem biztos, hiszen a világegyetemről még senki nem bizonyította be, hogy zárt termodinamikai rendszer. Inkább az fordítottját gyanítják.

Ja, ja
 
Elég csak a feketelyukakra gondolni, azok csak nyelik a környezetük anyagát, energiáját, azzal táplálva a kályhájukat egyre csak melegebbek lesznek belül, valamit azért ki is adnak magukból, de az kevesebb mint a bevételük.
 
De a hifi készülékbe táplált villamos energia 9,99999999%-azért hővé alakul.
Nálam 350W bevett teljesítményből 35W jut a hangszórókra, a hangszórók meg a levegőt megrezegtetve felmelegítik a szoba falát, berendezését, meg a dobhártyámat.
 


Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A meleg is további sugárzásként (hősugár) fog szétoszlani, szóródni, (entrópia) miközben a forró helyek hűlnek, a hideg helyek melegednek. 
A világűrbe kisugárzott energiára (nyílt rendszer) és kvantummechanikai leírásban már nem ilyen egyszerű az energiák hűvé alakulási folyamata.
 
napsütés napsütés

Ez kozmikus méretekben egyáltalán nem biztos, hiszen a világegyetemről még senki nem bizonyította be, hogy zárt termodinamikai rendszer. Inkább az fordítottját gyanítják.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A klasszikus fizika törvényei szerint minden energia forma előbb utóbb hővé alakul...
Ezen azért finomítanék, még ha mostanában úgy is tűnik:-)
Pl. így: elvben mindenféle energia átalakítható, átlakulhat hővé és többnyire át is alakul. Nem szabad azt a képzetet kelteni, hogy ez az energiának valami "végső" formájáról van szó - hiszen a hősugárzás is elektromágneses hullám.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Na jóvan ezt már csak sörrel bírom, különben is k. meleg van mert az a sok foton ami a napbú gyün nagyon melegít
Oks, 'mennyé' csak sörözni, de ne felejts el egy kicsit adni az otl erositodnek is, hogy legyen megfelelo hutese a nagy nyari melegben

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Latom tovabbi szorszalhasogatasra vágytok, igy megadom nektek ezt az elmenyt
Köszi, már nem tudtam mi hiányzik
Végül is a 99,999%-os réz sem réz mert ott az a 0,0001%-nyi nem réz...
Na jóvan ezt már csak sörrel bírom, különben is k. meleg van mert az a sok foton ami a napbú gyün nagyon melegít

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Latom tovabbi szorszalhasogatasra vágytok, igy megadom nektek ezt az elmenyt Szoval arrol volt szo, hogy milyen formaban tavozik a nem hasznositott energia egy erositobol es nem arrol, hogy ez az energia utana mive alakul. Emlekeztetoul:
Egy bármilyen elven működő erősítő a veszteséget mindíg hőben adja le(disszipál).
En a csoveseket hoztam fel peldanak, mert ott nem csak hosugarzas formajaban tavozik a veszteseg, hanem lathato elektromagneses sugarzas, azaz feny formajaban is. Egy szoval sem emlitettem (es nem is ez volt a kerdes), hogy a feny mint elektromagneses sugarzas utana hol nyelodik el es mive alakul.
 
otlm: tok mindegy, hogy milyen kicsi a feny formajaban tavozo veszteseg, az akkor is veszteseg.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lamalas!
238-as urániumot szoktál reggelizni, hogy ilyen jól tudsz hasogatni?
Erről jut eszembe, tudod mi az a nehéz víz? Ha falun a kútbú kell felhúzni...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Egy bármilyen elven működő erősítő a veszteséget mindíg hőben adja le(disszipál).
Biztos? Gondolj csak az csoves erositokre. Neked nem is kell nagyon gondolkozni rajta, hisz minden nap LATHATOD hogy milyen szepen izzanak a csovek futoszalai az OTL erositodben. Tehat a veszteseg egy resze feny formajaban is tavozik a (csoves) erositokbol Ez mar szorszalhasogatasnak tunhet, de ha pontosak akarunk lenni akkor ezt is erdemes megemliteni.

Ne szőrszálhasogassunk.
 
A klasszikus fizika törvényei szerint minden energia forma előbb utóbb hővé alakul. Az ember által készített energia átalakítások a végfelhasználásban hő formában távoznak. A kibocsátott fény, mint elektomágneses sugárzás előbb utóbb valahol elnyelődik, az elnyelődés helyén ismét csak melegedés lesz a vége. A meleg is további sugárzásként (hősugár) fog szétoszlani, szóródni, (entrópia) miközben a forró helyek hűlnek, a hideg helyek melegednek.
 
A világűrbe kisugárzott energiára (nyílt rendszer) és kvantummechanikai leírásban már nem ilyen egyszerű az energiák hűvé alakulási folyamata.
 
napsütés napsütés

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy bármilyen elven működő erősítő a veszteséget mindíg hőben adja le(disszipál).
Biztos? Gondolj csak az csoves erositokre. Neked nem is kell nagyon gondolkozni rajta, hisz minden nap LATHATOD hogy milyen szepen izzanak a csovek futoszalai az OTL erositodben. Tehat a veszteseg egy resze feny formajaban is tavozik a (csoves) erositokbol Ez mar szorszalhasogatasnak tunhet, de ha pontosak akarunk lenni akkor ezt is erdemes megemliteni.

Hát tényleg az, mármint hasogatás.
A fényemittálás mértéke nagyon csekély, gondolj bele, hogy egy izzónál a fénykibocsájtás hatásfoka csupán néhány százalék, aminek ugye az lenne a dolga hogy fényforrásként üzemeljen.
Ha egy 100W-os izzó 3-4%-nyi fényt bocsájt ki, a többi energiával meg melegíti a szobát, akkor szerinted ez az arány mekkora egy csöves erősítő esetében?
Még egy olyan csőerdő esetében is mint az én otlm.
Na de ha én is a szőrszálat akarnám hasogatni, mondhatnám azt, hogy a kibocsájtott fény jórésze elnyelődik a környezetben, így a fotonok energiájuk leadásával szintén hőt szabadítanak fel, tehát állításom nagyon közel van az igazsághoz, olyannyira, hogy azt már nem érdemes tőle megkülönböztetni .

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Egy bármilyen elven működő erősítő a veszteséget mindíg hőben adja le(disszipál).
Biztos? Gondolj csak az csoves erositokre. Neked nem is kell nagyon gondolkozni rajta, hisz minden nap LATHATOD hogy milyen szepen izzanak a csovek futoszalai az OTL erositodben. Tehat a veszteseg egy resze feny formajaban is tavozik a (csoves) erositokbol Ez mar szorszalhasogatasnak tunhet, de ha pontosak akarunk lenni akkor ezt is erdemes megemliteni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én csak azt tudom kijelenteni, hogy amit az emberiség tud a fizikáról, annak én az 1%-t se tudom !
Aki azt mondja, hogy az emberiség fizikáról vallot felfogása nyilván téves, az nagy valószínűséggel azért mondja, hogy ne kelljen megtanulnia azt a részét se ami igaz belőle

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”