Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Etalon készülékek

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


Igen és ennyi idősen tudni kéne, hogy míg az emberiség tudása a fizikai hatásokról közelítik az 1%-ot sem

Ez mekkora marhaság!
Jo wolna kicsit utánaolwasnál az alap fizikának...
 
Ezt az 1%-ot ki mondta neked?
 
Oxt az illetö honnam wette ezt a xámot?
 
Tán tudja a többi 99%-ot, h még mit nem ismernek hatást???
 
Jo, h ülök, me rögtön dobtam egy hátast.

Ezen két évig gondolkodtál?

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen és ennyi idősen tudni kéne, hogy míg az emberiség tudása a fizikai hatásokról közelítik az 1%-ot sem

Ez mekkora marhaság!
Jo wolna kicsit utánaolwasnál az alap fizikának...
 
Ezt az 1%-ot ki mondta neked?
 
Oxt az illetö honnam wette ezt a xámot?
 
Tán tudja a többi 99%-ot, h még mit nem ismernek hatást???
 
Jo, h ülök, me rögtön dobtam egy hátast.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy a pillantnyi teljesítmény simán lehet 106%os, ezt én is el tudom képzelni. (eltárolt energiával, vagy franc tudja, milyen metódussal számolják ezt...)
JUJJ!!!
 
Így születnek a népmesék, vagy egyszerűen csak a félremagyarázások!
A hatásfok nem egyenlő a teljesítménnyel és én HATÁSFOKRÓL beszéltem!!!
 
A legjobb az volna, ha valaki hozzáértő (!) a pórnép számára is érthetően elmagyarázná a felvett és a leadott teljesítmény ill. a W (watt) és a VA (voltamper) közti különbséget.

A VA látszólagos teljesítmény(S) a feszültség és áram szorzata. Itt nem vesznek tudomást a valós hálózatok fázistolásáról, úgy tekintik mint egy sima ohmos fogyasztót(ellenállást).
Csupán a transzformátorok teljesítményét szokás így megadni.
A Watt már a valós teljesítmény(P) mértékegysége, ahol a valós fogyasztó induktív(tekercs) ill. kapacitív(kondenzátor) jellegét is figyelembe veszik.
Egy erősítő teljesítménye több módon is megadható de általában az állandósult villamos teljesítményét szokták megadni.
Az biztos hogy a felvett teljesítménynél lehetetlen többet kivenni belőle még akkor sem ha digitális erősítőről van szó aminek jó a hatásfoka, tehát nem lehet 100%, több meg végképp nem, mert akkor feltaláltuk a semmiből energiát! A hatásfokot százalékban adják meg, azt értjük rajta, hogy a felvett teljesítményből hány százalék hasznosul és ebből értelemszerűen következik az is, hogy mennyi a veszteség.
Egy bármilyen elven működő erősítő a veszteséget mindíg hőben adja le(disszipál).
Egy analóg A-osztályú gépnek jóval nagyobb a vesztesége, ergó rosszabb a hatásfoka, mint egy B-osztályúnak, pláne egy D-osztályúnak.
De a hangja jobb lehet az ideálisabb, bár nagyobb veszteséggel járó munkaponti beállítása miatt.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Mostanában birtokol/t valaki Etalont? 
Mesélhetne egy kicsit...

Nálam van 2 Etalon MONO. Bivalyerősek, szépek és még a hangjuk is jó

Tudsz valami forrást, ahol a régebbi készülékek tipusait esetleg az árakat meg lehetne nézni. kerestem már sok helyen adatokat, de nem találtam sehol. Te használtan vetted a végfokaidat?

Nem tudok sajnos. Igen, használtan vettem. A MONO-nak megfelelő szint kb. fél milla körül mozog újonnan.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Mostanában birtokol/t valaki Etalont? 
Mesélhetne egy kicsit...

Nálam van 2 Etalon MONO. Bivalyerősek, szépek és még a hangjuk is jó

Tudsz valami forrást, ahol a régebbi készülékek tipusait esetleg az árakat meg lehetne nézni. kerestem már sok helyen adatokat, de nem találtam sehol. Te használtan vetted a végfokaidat?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Mostanában birtokol/t valaki Etalont? 
Mesélhetne egy kicsit...

Nálam van 2 Etalon MONO. Bivalyerősek, szépek és még a hangjuk is jó
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Mostanában birtokol/t valaki Etalont?
 
Mesélhetne egy kicsit...

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Etalon Preamplifier Controller 1 nevezetű előfokot ismeri vki?
Senki?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Etalon Preamplifier Controller 1 nevezetű előfokot ismeri vki?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy a pillantnyi teljesítmény simán lehet 106%os, ezt én is el tudom képzelni. (eltárolt energiával, vagy franc tudja, milyen metódussal számolják ezt...)
JUJJ!!!
 
Így születnek a népmesék, vagy egyszerűen csak a félremagyarázások!
A hatásfok nem egyenlő a teljesítménnyel és én HATÁSFOKRÓL beszéltem!!!
 
A legjobb az volna, ha valaki hozzáértő (!) a pórnép számára is érthetően elmagyarázná a felvett és a leadott teljesítmény ill. a W (watt) és a VA (voltamper) közti különbséget.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: andix »


Sztem te nem azt láttad. 
Ez nem egy kinyúlt köttötpulóveres ember volt aki egy kenyérpirítóból csinált űrrakétát. Ő maga is mondta, hogy nincs benne egyszerű, de nagyszerű ötlet. Kökemény évekig tartó számolás és tervezés előzte meg és akkor már a hatodik verziónál jártak és ott volt az előző 5 is. A szerkezetet mutatták belülről is. Láttam már párszor trafóházat belülről és szereltem olyan védelmet ahol a sorkapcsok majdnem egy métert tettek ki. Nagyjából meg tudom állapítani, hogy mennyire van komolyan megépítve egy villannyal működő eszcájg. Ezek nagyon azok voltak.

 
OFFTOPIC:

Nagyon komolyan megépített szemfényvesztések voltak.. Képzeld vtb a David Copperfield meg átment a kínai nagyfalon! Na az nagyon kemény volt, igazából szerintem részecsketranszportációt használt, merthát máshogy képtelenség átjutni a falon. De az is lehet, hogy Chuck Norris segített neki.
 
Ja és mi lenne, ha innentől nem offolnátok szét ezt a topikot ilyen hülyeségekkel?
Amúgy a pillantnyi teljesítmény simán lehet 106%os, ezt én is el tudom képzelni. (eltárolt energiával, vagy franc tudja, milyen metódussal számolják ezt...)


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


Sztem te nem azt láttad.
 
Ez nem egy kinyúlt köttötpulóveres ember volt aki egy kenyérpirítóból csinált űrrakétát. Ő maga is mondta, hogy nincs benne egyszerű, de nagyszerű ötlet. Kökemény évekig tartó számolás és tervezés előzte meg és akkor már a hatodik verziónál jártak és ott volt az előző 5 is. A szerkezetet mutatták belülről is. Láttam már párszor trafóházat belülről és szereltem olyan védelmet ahol a sorkapcsok majdnem egy métert tettek ki. Nagyjából meg tudom állapítani, hogy mennyire van komolyan megépítve egy villannyal működő eszcájg. Ezek nagyon azok voltak.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: DDL »


No, azért annyira nem akartam sértően fogalmazni. Mindössze csak azt akartam volna kifejezni, hogy ennyi idősen azért már illik tudni, hogy az örökmozgó egyszerűen képtelenség és aki ennek az ellenkezőjét elhiszi, még akkor is, ha azt egy tv műsorban hallja, hát ... 

Igen és ennyi idősen tudni kéne, hogy míg az emberiség tudása a fizikai hatásokról közelítik az 1%-ot sem addig nem kéne dogmákat felállítani
 
Képtelenség = még nem tudjuk a megoldását

Én láttam azt a műsort (és még jópár hasonló "szenzációt" bemutatót) és jót röhögtem rajta. Sőt volt szerncsém 1-2 "találmányt" közelebbről is megsasolni (a feltalálókkal együtt) és méregetni a kollégékkal. Mondanom sem kell mind kamu volt abból a szempontból, hogy a rendszerből kivett energai az nagyobb lenne a rendszerbe betápláltnál. De hogy egy laikus is értse mondok egy példát: ha megfigyeled egy ilyen "forradalmi" találmányt mindig úgy mutatnak be, hogy van a kimeneti kanóc és van vhol egy tápcsati ez fekete doboz két végén. Az előbbin mérik a kimeneti energiát a másikon a bemenetit. Ez pont ugyanaz, mintha egy folyó torkolatánál átfolyó vízmennyiséget figyelve azt mondanánk, hogy itt nagyobb a vízhozam, mint az forrásánál. Ez alapján kijelenthető, hogy a vízhozam a két pont között (a fekete doboz) enegiabefektetés nélkül megnő? Ugye, hogy nem?! Pedig a megfigyelés szerinti tapasztalat ezt mutatja! Viszont ha már a folyót a teljes vízgyűjtő rendszerével figyeljük meg, akkor természetesen visszaáll minden a helyére.
 
Szóval nincs itt sem semmi másról szó, mint jó kis szemfényvesztésről...
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


No, azért annyira nem akartam sértően fogalmazni. Mindössze csak azt akartam volna kifejezni, hogy ennyi idősen azért már illik tudni, hogy az örökmozgó egyszerűen képtelenség és aki ennek az ellenkezőjét elhiszi, még akkor is, ha azt egy tv műsorban hallja, hát ...

Igen és ennyi idősen tudni kéne, hogy míg az emberiség tudása a fizikai hatásokról közelítik az 1%-ot sem addig nem kéne dogmákat felállítani
 
Képtelenség = még nem tudjuk a megoldását

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ezt találtam ma
 
"Etalon Suprampli 2006. április 05. szerda
Teljesen új 0 órás Etalon Suprampli erősítő eladó. Irányár : 85.000 Ft"
 
Hifi-Piac Portál
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


hAHÓ! 
Hallgat valaki Etalont? :-)

Én egyszer hallottam a barlangban (pont sub fülelésen voltam és behoztak egy etalon erőlködőt...) elég meggyőző volt.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

az erősítőik adataira visszatérve, ennyi erővel sztem írhatnák pl. azt is hogy a mi erősítőink egy cseppet sem melegszenek semekkora terhelésen sem, a mi transzformátoraink és elektronikai alkatrészeink min. 100% hatásfokúak, de a legtöbb helyen 106%-ot sikerült elérnünk, sok évi kitartó fejlesztési munkával.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: rudulf »


hAHÓ!
 
 
 
 
Hallgat valaki Etalont? :-)
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


no comment 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Akkor talán tényleg ne mondj semmit.
 
Mellesleg tudod, hogy Föld 97%-a hisz olyanban amit még sosem látott

No, azért annyira nem akartam sértően fogalmazni. Mindössze csak azt akartam volna kifejezni, hogy ennyi idősen azért már illik tudni, hogy az örökmozgó egyszerűen képtelenség és aki ennek az ellenkezőjét elhiszi, még akkor is, ha azt egy tv műsorban hallja, hát ...

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Én Gordonnal értek egyet. Pont azt akratam mondani, hogy valszleg környezeti energiákból (is) táplálkozik a cucc. Valamit valahonnan még fel kell vennie az tuti. Az energi megmaradás törvénye ide is érvényes.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


no comment 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Elewe paradoxon, h örökmozgo. Az örökkét, h ellenörzik?
De mondjuk 200éwet se.
Esetleg 5 éwig rendületlenül mén walami?
Teszem azt a NAP mén wagy 2milliárd éwe, és tudjuk, h még elmén wagy 6-ot, de az sem tart örökké...
Xal leszögezhetjük, h a Naprendxerben nix örökmozgo dolog.
Namost a wilágegyetem, miota wan?
Miota mozog?
Meddig fog mozogni?
Örökké tán???
Akko wan e a Naprendxerben örökké mozgo walami, hix a wilágegyetem része!
 
Gondolatébresztönek...

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: momba »


Ha ezt általánosságban érted és nem konkrétan arra az erősítőre, akkor vigyázz mert elbukod. Már évek óta létezik az a készülék (természetesen magyar találmány és amerikai profit) ami 105-110%-át tudja leadni a felvett teljesítménynek.
De ez off, csak eszembe jutott

Az erősítőknél lehetséges, hogy a pillanatnyi áramfelvételnél nagyobb az abban a pillanatban leadott teljesítmény csak jó sok és nagy kondi kell hozzá.
 
Perpetum mobile, pedig nem létezik!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


no comment 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Akkor talán tényleg ne mondj semmit.
 
Mellesleg tudod, hogy Föld 97%-a hisz olyanban amit még sosem látott

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


no comment
 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


és ezt Te elhiszed?? 
Mivel még nem használtam a gépet és nem álltam ott mellette egy Metex-szel így persze kételkedek benne, de kevésbé kételkedek abban, hogy nem működik.
 
Hülyének nézték azt aki elektormos hűtőszerkezetet akart csinálni
Hülyének nézték azt aki gőzzel akart járművet hajtani
Hülyének nézték azt aki repülő szerkezetet akart építeni
 
 
Én mindig inkább a "nem lehet"-ben kételkedek mint a "lehet"-ben

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”