Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Etalon készülékek

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: momba »


Ha ezt általánosságban érted és nem konkrétan arra az erősítőre, akkor vigyázz mert elbukod. Már évek óta létezik az a készülék (természetesen magyar találmány és amerikai profit) ami 105-110%-át tudja leadni a felvett teljesítménynek.
De ez off, csak eszembe jutott

Az erősítőknél lehetséges, hogy a pillanatnyi áramfelvételnél nagyobb az abban a pillanatban leadott teljesítmény csak jó sok és nagy kondi kell hozzá.
 
Perpetum mobile, pedig nem létezik!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


no comment 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Akkor talán tényleg ne mondj semmit.
 
Mellesleg tudod, hogy Föld 97%-a hisz olyanban amit még sosem látott

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


no comment
 
egyszerűen nem tudom mit mondhatnék annak aki hisz az örökmozgóban anélkül hogy megsérteném.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


és ezt Te elhiszed?? 
Mivel még nem használtam a gépet és nem álltam ott mellette egy Metex-szel így persze kételkedek benne, de kevésbé kételkedek abban, hogy nem működik.
 
Hülyének nézték azt aki elektormos hűtőszerkezetet akart csinálni
Hülyének nézték azt aki gőzzel akart járművet hajtani
Hülyének nézték azt aki repülő szerkezetet akart építeni
 
 
Én mindig inkább a "nem lehet"-ben kételkedek mint a "lehet"-ben

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

akkor talán olvassátok át ismét a megadott adatokat és értelmezzétek.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


segítsetek kérlek, mert nem értem, bár lehet hogy tudatlan vagyok, de nem értem, hogy lehet több teljesítményt kivenni bármiből is mint amit beleinvesztálok. 
példákat is szívesen fogadok.

Régen volt egy műsor a tervezőjével. Valami nagy agy elektromérnök. Valami olyat magyarázott, hogy a mágneses tereket valamilyen rendszer szerint így meg úgy forgatják.
Mutatták a gépeket és ilyen tonna körüli monstrumok iszonyat tekercsekkel. És persze írgalmatlanul drága, így csak ipari méretben használják.

OFF
az a baj, hogy megint csak a butaság jut el a köztudatba!
nincs olyan, hogy a 100%-os, pláne nagyobb hatásfok
 
amire gondolsz, annak az a lényege, hogy a készülék nem csak a hálózatból, hanem a környezetből is vesz fel energiát. Természetesen a leadott energia kisebb, mint a készülék által felvett. A poén az benne, hogy olyan energiát is felvesz, amiért nem kell fizetni.
 
No de ha így nézzük, akkor pl egy vitorlásnak akármennyi hatásfoka lehetne
gordon314.fw.hu

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


sztem nem sok esély van arra, hogy a leadott teljesítmény nagyobb mint a felvett. 
bár, ha te így gondolod és fölteszed a mostani nyereményed erre a fogadásra, hát legyen.

Csak az kérdés, hogy hogyan mérték a kimeneti teljesítményt. Végülis nincs megadva, hogy 10ms vagy egy óra hosszan mérték....
 
sajti

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

és ezt Te elhiszed??

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


segítsetek kérlek, mert nem értem, bár lehet hogy tudatlan vagyok, de nem értem, hogy lehet több teljesítményt kivenni bármiből is mint amit beleinvesztálok. 
példákat is szívesen fogadok.

Régen volt egy műsor a tervezőjével. Valami nagy agy elektromérnök. Valami olyat magyarázott, hogy a mágneses tereket valamilyen rendszer szerint így meg úgy forgatják.
Mutatták a gépeket és ilyen tonna körüli monstrumok iszonyat tekercsekkel. És persze írgalmatlanul drága, így csak ipari méretben használják.

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


segítsetek kérlek, mert nem értem, bár lehet hogy tudatlan vagyok, de nem értem, hogy lehet több teljesítményt kivenni bármiből is mint amit beleinvesztálok.
 
példákat is szívesen fogadok.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: vtb »


sztem nem sok esély van arra, hogy a leadott teljesítmény nagyobb mint a felvett. 
bár, ha te így gondolod és fölteszed a mostani nyereményed erre a fogadásra, hát legyen.

Ha ezt általánosságban érted és nem konkrétan arra az erősítőre, akkor vigyázz mert elbukod.
Már évek óta létezik az a készülék (természetesen magyar találmány és amerikai profit) ami 105-110%-át tudja leadni a felvett teljesítménynek.
De ez off, csak eszembe jutott

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sztem nem sok esély van arra, hogy a leadott teljesítmény nagyobb mint a felvett.
 
bár, ha te így gondolod és fölteszed a mostani nyereményed erre a fogadásra, hát legyen.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


talált, süllyedt!  
egy ilyen volumenű cég sztem nem engedhet meg ekkora szarvashibát, a helyesírási hibákról nem is beszélve!

Mai divat szerint méretezett táppal épült cuccok..
 
sajti

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


talált, süllyedt!
 
egy ilyen volumenű cég sztem nem engedhet meg ekkora szarvashibát, a helyesírási hibákról nem is beszélve!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


nem vesztek észre valami nagyon furcsát, sőt egyenesen lehetetlent az erősítőik paraméterei közt?  
a helyes megfejtő szóbeli pénzjutalomban részesül.

Felvett teljesímény?
 
sajti

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem vesztek észre valami nagyon furcsát, sőt egyenesen lehetetlent az erősítőik paraméterei közt?
 
a helyes megfejtő szóbeli pénzjutalomban részesül.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Na szóval...
 
Úgy 10 éve Székesfehérváron volt egy bemutató terme az Etalonnak.
 
Elmentem hozzájuk, és egy (akkor sok-sok pénzbe kerülő) használt előfokot teszteltem, mert meg akartam venni. Elég drága lánc volt összeállítva, amennyire emlékszem:
 
- ormótlan Etalon hangfal,
- egyszerű kinézetű Etalon kábelek,
- egy nem szokásos méretű kis előfok doboz (az előfok),
- azt hiszem Proceed CD (vagy futómű) meg talán egy Meridian,
- nem emlékszem, milyen DA.
 
Akkoriban egy Nad Monitor Series előerősítőm volt, a legrosszabb, ami megfordult nálam.
 
A bemutatóterem úgy nézett ki, mint egy bicikli javító műhely, és a srácok nagyon flegmán foglalkoztak velem. Az ember méretű hangfalak össze vissza voltak elhelyezve, és nagyon nem hozzáértőnek néztek ki a fiatal demonstrátorok. Amikor kértem, hogy próbáljunk ki más összeállítást is (volt nálam egy drága kábel), csak húzták a szájukat. Közbe ki-be járkált valaki, mert az utcáról nyílt közvetlenül az üzlet... Hamar felpattantam és leléptem.
 
Ha jól tudom, az üzlet nem is sokára elköltözött vagy megszűnt, a kereslet hiányára hivatkozva.
 
Lehet, hogy az előfok szuper volt, de olyan módon tálalták nekem, hogy bemérgesedtem és elszaladtam.
 
Ja, és még valami. Az előfok doboza úgy nézett ki, mintha én eszkábáltam volna a sufnimban (lehet, hogy valaki át akart verni vagy esetleg demo darab volt szerény köntösben). Nem úgy, mint a mai Etalon termékek. Azok igen szépek...
 
Nem messze volt innen az Albavoice, ahol Heed és egyéb elektronikák voltak kaphatók. Na ők korrektek voltak...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Árlista ment mindenkinek, aki kért...
Küldtem én is mail-t . . .
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: momba »


Árlista ment mindenkinek, aki kért...
Köszönöm, megjött!
 
Sokkal szélesebb a kínálat, mint gondoltam!
 
Érdekes, hogy a gari csak 2 év. Főleg a hangfalaknál lehetne több. Sok kommersz gyártó is 5 évet ad, a high end gyártóknál már a 10 év sem ritka.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"csak nálunk senki sem ismeri."Ne marháskodj Bigi...

Ezt nem ismerik, amiröl én hablatyolok.
Különben egy monoblokk pár, egyenként 30kilos és kb 700e-be fáj...

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Árlista ment mindenkinek, aki kért...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: rudulf »


R.
Én tok elado monoblokkokat cirka féláron.
Ha érdekel keress meg.
Xerintem szenzácios hangja wan, csak nálunk senki sem ismeri. Kiwéwe persze a tulajt.
 
Köszi, de én most újítottam végfok ügyben...
 
Esetleg egyszer előfok érdekelne majd.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Sziasztok! 
Évek óta sok jót hallok az Etalon elektronikákról, de nekem csak egy rossz (demo) tapasztalatom van.
 
Tudna valaki véleményt mondani bármelyik termékükről?
 
R.

Én tok elado monoblokkokat cirka féláron.
Ha érdekel keress meg.
Xerintem szenzácios hangja wan, csak nálunk senki sem ismeri. Kiwéwe persze a tulajt.

Írj róla pár adatot. És árát is:) Na meg hogy kb. milyen hangkarakterisztikával büszkélkedhet.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


"csak nálunk senki sem ismeri."
Ne marháskodj Bigi...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Vendég

Etalon készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Évek óta sok jót hallok az Etalon elektronikákról, de nekem csak egy rossz (demo) tapasztalatom van.
 
Tudna valaki véleményt mondani bármelyik termékükről?
 
R.

Én tok elado monoblokkokat cirka féláron.
Ha érdekel keress meg.
Xerintem szenzácios hangja wan, csak nálunk senki sem ismeri. Kiwéwe persze a tulajt.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”