Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonido termékek

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
de mi az hogy 3 fele hangzas? ez vmifele eq?

Nem eq, hanem beállitás a wixxacsatolásban...
 
Tulajdonképp ellenállás érték modositása megfelelö helyen.
 
Képet majd rakok be.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Hi, gyere el, hallgasd meg! Nagyon jol néz ki. Dioszinre pácolt fa elölapba wan beintegrálwa egy feketére eloxált alu elölap. Közepin egy funkcios gombal. Jobbxélen egy wégtelenitett jelado poti.
Bal oldalt egy piros poti a bekapcsolást jelzi, a funkcio gomb és a forgo poti közt egy sötét ablak, mely nögött 4 piros led jelzi, h épp mellik bemenet xol, illetwe hol áll a hangerö, melyet szintén piros ledes számok mutatnak. Nagyon attraktiw.
Táwirányitos, 3pár RCA, 1pár XLR bemenet és 1-1pár RCA, illetwe XLR kimenet.
A sulya kb 4 kg. Fekete doboz, sürün perforált alap, illetwe tetölappal.
Ez is A osztályban müxik, de a wégfokkal ellentétben ez nem nagyon melegszik, söt egyáltalán nem.
Az ára 160e brutto.
Különlegessége még, h 3 féle hangzást is tud. A mindenkori tulaj beállithatja saját magának, h neki milyen hang jön be igazán, ugy mint csöwes jelleg, FET-es jelleg, wagy száraz gyors tranyos jelleg.
Én a középsöt xeretem.

egy kep tobbet er...
 
de mi az hogy 3 fele hangzas? ez vmifele eq?

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bigdewil! 
Láttam megjelent az aláírásodban a Sonido előfok. Ezekszerint megvan az első darab
 
Kép? Leírás? Ár?
 
A végfok nálad jól szólt és jó áron van, és az előfok?
 
Üdv
Rag

Hi, gyere el, hallgasd meg! Nagyon jol néz ki.
Dioszinre pácolt fa elölapba wan beintegrálwa egy feketére eloxált alu elölap. Közepin egy funkcios gombal. Jobbxélen egy wégtelenitett jelado poti.
Bal oldalt egy piros poti a bekapcsolást jelzi, a funkcio gomb és a forgo poti közt egy sötét ablak, mely nögött 4 piros led jelzi, h épp mellik bemenet xol, illetwe hol áll a hangerö, melyet szintén piros ledes számok mutatnak. Nagyon attraktiw.
Táwirányitos, 3pár RCA, 1pár XLR bemenet és 1-1pár RCA, illetwe XLR kimenet.
A sulya kb 4 kg. Fekete doboz, sürün perforált alap, illetwe tetölappal.
Ez is A osztályban müxik, de a wégfokkal ellentétben ez nem nagyon melegszik, söt egyáltalán nem.
Az ára 160e brutto.
Különlegessége még, h 3 féle hangzást is tud. A mindenkori tulaj beállithatja saját magának, h neki milyen hang jön be igazán, ugy mint csöwes jelleg, FET-es jelleg, wagy száraz gyors tranyos jelleg.
Én a középsöt xeretem.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Rag »


Bigdewil!
 
Láttam megjelent az aláírásodban a Sonido előfok. Ezekszerint megvan az első darab
 
Kép? Leírás? Ár?
 
A végfok nálad jól szólt és jó áron van, és az előfok?
 
Üdv
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


a cyrus2 erteke ennek majd a fele
a cyrus2 értéke kb 40-60ezer,leharcoltságtól függően... szal 30-ért el ne add. egy ion oblelisk1 kb 30-50ezer állapotfüggő,mint minden)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


ujabb pirospont a hangyanak... igy utolag hallottam egy dyno a52est is. teljesen fako, dinamikatlan volt utana.
mi hajtotta őket?

musical fidelity x150
 
de kb ugyanaz volt mint amit korabban hallottam. meglepo, hogy nehol milyen dobozhangja van (akar az a42nek teljesen mas korulmenyek kozott).

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »

a cyrus2 erteke ennek majd a fele

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


szeretnek nehany tapasztalatot megosztani veletek. a hetvegen sikerult nehany nepszeru magyar produktumot osszehozni egy fedel ala. folyamatosan RENDSZERT hallgattunk (mi mast?). csak azert szeretnem ezt nyomatekositani, mert noha szinte minden elembol tobbfelet hallgattunk, nem lehet elvontatkoztatni a tobbi komponens hangjatol - igy termeszetesen nem jelenti azt, hogy az adott termek rossz, lehet pusztan nem illik bele a rendszerbe. de errol majd kesobb  
az en szemszogembol es szempontjaim alapjan probalom bemutatni. zoli majd leirja a sajat tapasztalatait. az alapfelallas:
szgep - somogyis koax - micromega microdac - somogyis atkoto - mission cyrus two mk2 - cat7 - sonido ant + sound arts dt1600
 
egy 16nmes szobaban hallgattuk - a szelessebb fal mellett szethuzva. ez nem jo, de sajnos nem tudom mashova tenni. a korabbi fostex 206e szelessavu ebben az elrendezesben is szuper teret varazsolt, a sonidonak ez gondot okozott - szetesett a szinpad. ettol eltekintve nagyjabol rendben van. az elrendezes szerencsere mar csak par honapig lesz igy, mert utana egy nappaliba koltozik a rendszer. ez motivalja a probalkozasokat is. egy diszkret, relativ keves helyet igenylo lancot szeretnek osszerakni.
 
1. cat7 -> audiolink classic 2.5
meg elozo este leptem meg ezt a cseret, hatha zoli is ismeri. nem ismerte de mind1... a hangja kevesbe nyilt, reszletezo, tobb mely tonussal. popularisabb zenekhez talan jobb is, valahol a cat7tel nehol zizisnek hallottam a magasakat. mindketto tetszett, igazabol ha elforgatom a hangfalakat mar lehet meg se tudnam mondani egy vakteszten, hogy eppen melyik szol. korabbi rendszereimen inkabb a cat7et favorizaltam.
 
2. cyrus two mk2 -> heed obelisk pro 2005
ez volt az egyik jeloltem, igy nagyon orultem, hogy sikerult meghallgatni. ugy kulonosebb minosegbeli valtozast nem okozott, a valtozas merteket kb egy kabelcserejehez tudnam merni. a tonusok tolodtak el - nemileg kevesebb mely, tobb magas. talan emiatt nemileg tobb reszlet (a magasban). mindketto kellemes hangu, jol hallgathato. oszinten szolva tobbre szamitottam, hiszen a csere vagy 100e forintomba fajna. a cyrussal hangilag alapvetoen nincs is gondom, csak a szakattsaga es a tav hianya zavar. de az nagyon. nem a heed rossz, hanem a cyrus tul jo: azt hiszem mindenkepp meg kell hallgatnom meg mas erositoket is. bar attol tartok, hogy ebben az arkategoriaban (100-150e), nem szamithatok nagy elorelepesre a cyrushoz kepest.
 
3. somogyis atkoto -> hivox uj remenysege
a somogyi nem egy brand, mar tobb kabel is megfordult a kezeim kozott, kinabol, ilyenolyan gyartotol szarmazo darabok, kullemre es hangra is eleg elteroek. az atkotot pl nem is nagyon lattam forgalomban - gyarilag arnyekolt es selyembe huzott. ezek persze vakitasok legtobbszor, de a hangja a parszaz forinthoz kepest nem rossz. a hivox uj kabele ha jol emlexem szenalapu - meglepoen kellemes darab. persze a konkurenciat nem nehez tul lepni - az atkotokkel eddig ugy voltam, hogy 1000 fontosabb dolog van meg. de ugy latszik erdemes lesz a jovoben ezt is lecserelnem. igazabol nem tudom megfogalmazni miben is, (szamomra) ismeretlen felvetelen hallgattuk csak meg, de ketsegtelenul sokkal jobb volt egy ab tesztben.
 
4. micromega microdac -> hivox lupus
ez volt a nap csalodasa. a magasak es kozep tartomany furan csengove valt - talan ezt mondjak tranzisztoros hangnak. jopar felvetelbe belehallgattunk, de nem igazan valt hallgathatova sehol sem. ez volt az a pont, amikor nem elore leptunk.
 
5. somogyis koax -> hivox koax
hatha jobb lesz a dac... nem lett jobb. visszakerult a micromega es a somogyis koax.
 
6. sonido ant -> fostex fe206e mltl
zolinak nem tetszett a hangya (ugy altalaban egyik felallasban sem) - igy bekotottem neki a szelessavumat. epp ot valtottam le a meretei miatt. ez sokkal jobban bejott neki, de majd ir rola. amiben visszalepesnek erzem az antot a fostexhez kepest, az a preciz ter, illetve a kozeptartomany termeszetessege. egyszeruen szertartasossabb dolog leulni eleje, szvsz magasabb kategoriat kepvisel tobb tekintetbol is. a hangya nagy elonye, a meret, illetve hogy nagyon kiegyenlitetten tud szolni minden felvetelen, (ezen) a szelessavun vmi nagyon jo de nagyon rossz is lenni. hozzatennem, hogy ezek az arukhoz kepest remek dobozok (rengeteg ladat meghallgattam mielott valasztottam), de mint a tuz es a viz, nehez egy kalap ala venni oket.
 
7. sonido antot attettuk mas helyre
fentebb mar irtam a problemarol, amit igy nagyjabol sikerult kikuszobolni. igazabol ez a helyzet volt az, aminel engem a sonido kisdoboza megfogott. a szoba rovidebb oldalahoz rendezve a faltol jol elhuzva igazan remekul produkalta magat. meg tobb reszlet, kevesbe kent hang (kb ennyit arrol, hogy polcra rakom), sokkal jobb ter (sajnos meg mindig messze a fostextol). zenehallgatasra nekem mar megfelelo. johet az erosito

1- a k*rva ékezeteket használd,mert olvashattalan
2- de mennyire összecseng ez sok helyen,azzal amiért engem akasztani akartak(amikor szent tehenet rugtam seggbe pár topicon, vagy ha a drótokról dumáltam,hogy nem elég a gatyamdzag)
3- rendszered gyengélye nem készülékben keresendő jelenleg,hanem installban és drótokban.
 
 
a cyrus egyébkét pontosan annyit ér,amennyit. nem ér egy petákkal se többet(de kevesebbet se),mert 100-150körül már megjelennek jobb hangú erősítők. de még a 60-80ezres árszinten is igen megnyomorgatná az audio innovations alto erősítője,komolyabb rendszerbe illesztve pedig stabilabb/energikusabb hangjával biza jobb is lenne.
 
további hasznos hallgatózást!
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ujabb pirospont a hangyanak... igy utolag hallottam egy dyno a52est is. teljesen fako, dinamikatlan volt utana.
mi hajtotta őket?
gordon314.fw.hu

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »

ujabb pirospont a hangyanak... igy utolag hallottam egy dyno a52est is. teljesen fako, dinamikatlan volt utana.

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: momba »


Nem, nem tervezzük a thd bemenetet.
Kár.
 
Valószínűleg csak „billentyűbotlás”, de biztosan egyre gondolunk:
 
THD - Total Harmonic Distortion
HTD - Home Theatre Direct

 
norbi31 megelőzött
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »



HTD bemenet lesz rajta?
Nem, nem tervezzük a thd bemenetet.

HTD THD

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »


koszonom  
bocsanat, de kerdezek meg parat:
a dac bele kb mennyi lesz?
a dac tud majd koaxot es optikai kabelt is fogadni?
mikortol lehet majd meghallgatni?
 
csak oszre tervezem a cseret, lehet bevarom. no meg majd meglatjuk, hogy a koltozes utan mire futja. 

Mi is őszre tervezzük Annak is az elejére.
 
A dac nem biztos hogy kész lesz addig, talán további 1-másfél hónap. Tervek szerint koax biztos, optikai mebenet még kérdőjeles. Ára reményeink szerint 30 e körül.

Akkor én is kérdezek egyet:
 
HTD bemenet lesz rajta?

Nem, nem tervezzük a thd bemenetet.

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: momba »


koszonom  
bocsanat, de kerdezek meg parat:
a dac bele kb mennyi lesz?
a dac tud majd koaxot es optikai kabelt is fogadni?
mikortol lehet majd meghallgatni?
 
csak oszre tervezem a cseret, lehet bevarom. no meg majd meglatjuk, hogy a koltozes utan mire futja. 

Mi is őszre tervezzük Annak is az elejére.
 
A dac nem biztos hogy kész lesz addig, talán további 1-másfél hónap. Tervek szerint koax biztos, optikai mebenet még kérdőjeles. Ára reményeink szerint 30 e körül.

Akkor én is kérdezek egyet:
 
HTD bemenet lesz rajta?
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


akkor mindenkepp megvarom. az optikai es a koax azert lenne jo, mert osszevissza vannak a kimenetek ott, amire kotnem (dvd, gep, wlanos kutyu)
 
de kivancsi vagyok vadasz obelisk+monitor kombojara is. remelem azt is meg tudom egy menetben hallgatni osszel. sokba kerulnek ezek a pesti turak.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »


koszonom  
bocsanat, de kerdezek meg parat:
a dac bele kb mennyi lesz?
a dac tud majd koaxot es optikai kabelt is fogadni?
mikortol lehet majd meghallgatni?
 
csak oszre tervezem a cseret, lehet bevarom. no meg majd meglatjuk, hogy a koltozes utan mire futja.

Mi is őszre tervezzük Annak is az elejére.
 
A dac nem biztos hogy kész lesz addig, talán további 1-másfél hónap. Tervek szerint koax biztos, optikai mebenet még kérdőjeles. Ára reményeink szerint 30 e körül.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


koszonom
 
bocsanat, de kerdezek meg parat:
a dac bele kb mennyi lesz?
a dac tud majd koaxot es optikai kabelt is fogadni?
mikortol lehet majd meghallgatni?
 
csak oszre tervezem a cseret, lehet bevarom. no meg majd meglatjuk, hogy a koltozes utan mire futja.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

nagysagrendileg milyen arban lesz az integralt erolkodo?

Terv: 150-160 e közt.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

nagysagrendileg milyen arban lesz az integralt erolkodo?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: arn »


szeretnek nehany tapasztalatot megosztani veletek. a hetvegen sikerult nehany nepszeru magyar produktumot osszehozni egy fedel ala. folyamatosan RENDSZERT hallgattunk (mi mast?). csak azert szeretnem ezt nyomatekositani, mert noha szinte minden elembol tobbfelet hallgattunk, nem lehet elvontatkoztatni a tobbi komponens hangjatol - igy termeszetesen nem jelenti azt, hogy az adott termek rossz, lehet pusztan nem illik bele a rendszerbe. de errol majd kesobb
 
az en szemszogembol es szempontjaim alapjan probalom bemutatni. zoli majd leirja a sajat tapasztalatait. az alapfelallas:
szgep - somogyis koax - micromega microdac - somogyis atkoto - mission cyrus two mk2 - cat7 - sonido ant + sound arts dt1600
 
egy 16nmes szobaban hallgattuk - a szelessebb fal mellett szethuzva. ez nem jo, de sajnos nem tudom mashova tenni. a korabbi fostex 206e szelessavu ebben az elrendezesben is szuper teret varazsolt, a sonidonak ez gondot okozott - szetesett a szinpad. ettol eltekintve nagyjabol rendben van. az elrendezes szerencsere mar csak par honapig lesz igy, mert utana egy nappaliba koltozik a rendszer. ez motivalja a probalkozasokat is. egy diszkret, relativ keves helyet igenylo lancot szeretnek osszerakni.
 
1. cat7 -> audiolink classic 2.5
meg elozo este leptem meg ezt a cseret, hatha zoli is ismeri. nem ismerte de mind1... a hangja kevesbe nyilt, reszletezo, tobb mely tonussal. popularisabb zenekhez talan jobb is, valahol a cat7tel nehol zizisnek hallottam a magasakat. mindketto tetszett, igazabol ha elforgatom a hangfalakat mar lehet meg se tudnam mondani egy vakteszten, hogy eppen melyik szol. korabbi rendszereimen inkabb a cat7et favorizaltam.
 
2. cyrus two mk2 -> heed obelisk pro 2005
ez volt az egyik jeloltem, igy nagyon orultem, hogy sikerult meghallgatni. ugy kulonosebb minosegbeli valtozast nem okozott, a valtozas merteket kb egy kabelcserejehez tudnam merni. a tonusok tolodtak el - nemileg kevesebb mely, tobb magas. talan emiatt nemileg tobb reszlet (a magasban). mindketto kellemes hangu, jol hallgathato. oszinten szolva tobbre szamitottam, hiszen a csere vagy 100e forintomba fajna. a cyrussal hangilag alapvetoen nincs is gondom, csak a szakattsaga es a tav hianya zavar. de az nagyon. nem a heed rossz, hanem a cyrus tul jo: azt hiszem mindenkepp meg kell hallgatnom meg mas erositoket is. bar attol tartok, hogy ebben az arkategoriaban (100-150e), nem szamithatok nagy elorelepesre a cyrushoz kepest.
 
3. somogyis atkoto -> hivox uj remenysege
a somogyi nem egy brand, mar tobb kabel is megfordult a kezeim kozott, kinabol, ilyenolyan gyartotol szarmazo darabok, kullemre es hangra is eleg elteroek. az atkotot pl nem is nagyon lattam forgalomban - gyarilag arnyekolt es selyembe huzott. ezek persze vakitasok legtobbszor, de a hangja a parszaz forinthoz kepest nem rossz. a hivox uj kabele ha jol emlexem szenalapu - meglepoen kellemes darab. persze a konkurenciat nem nehez tul lepni - az atkotokkel eddig ugy voltam, hogy 1000 fontosabb dolog van meg. de ugy latszik erdemes lesz a jovoben ezt is lecserelnem. igazabol nem tudom megfogalmazni miben is, (szamomra) ismeretlen felvetelen hallgattuk csak meg, de ketsegtelenul sokkal jobb volt egy ab tesztben.
 
4. micromega microdac -> hivox lupus
ez volt a nap csalodasa. a magasak es kozep tartomany furan csengove valt - talan ezt mondjak tranzisztoros hangnak. jopar felvetelbe belehallgattunk, de nem igazan valt hallgathatova sehol sem. ez volt az a pont, amikor nem elore leptunk.
 
5. somogyis koax -> hivox koax
hatha jobb lesz a dac... nem lett jobb. visszakerult a micromega es a somogyis koax.
 
6. sonido ant -> fostex fe206e mltl
zolinak nem tetszett a hangya (ugy altalaban egyik felallasban sem) - igy bekotottem neki a szelessavumat. epp ot valtottam le a meretei miatt. ez sokkal jobban bejott neki, de majd ir rola. amiben visszalepesnek erzem az antot a fostexhez kepest, az a preciz ter, illetve a kozeptartomany termeszetessege. egyszeruen szertartasossabb dolog leulni eleje, szvsz magasabb kategoriat kepvisel tobb tekintetbol is. a hangya nagy elonye, a meret, illetve hogy nagyon kiegyenlitetten tud szolni minden felvetelen, (ezen) a szelessavun vmi nagyon jo de nagyon rossz is lenni. hozzatennem, hogy ezek az arukhoz kepest remek dobozok (rengeteg ladat meghallgattam mielott valasztottam), de mint a tuz es a viz, nehez egy kalap ala venni oket.
 
7. sonido antot attettuk mas helyre
fentebb mar irtam a problemarol, amit igy nagyjabol sikerult kikuszobolni. igazabol ez a helyzet volt az, aminel engem a sonido kisdoboza megfogott. a szoba rovidebb oldalahoz rendezve a faltol jol elhuzva igazan remekul produkalta magat. meg tobb reszlet, kevesbe kent hang (kb ennyit arrol, hogy polcra rakom), sokkal jobb ter (sajnos meg mindig messze a fostextol). zenehallgatasra nekem mar megfelelo. johet az erosito

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: andix »


Mi érdekel?
Nah meg lett válaszolva minden kérdésem..

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: schetl »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

És ez a 15W lesz az ANT-hoz szánva, vagy ez inkább a szélessávúak erősítője?
Az Obelisk-em kb. 30W és eléggé fel kellett csavarni az ANT-hoz. Meg is lepődtem hogy ennyire érzéketlen. A megadott 88dB-hez képest is érzéketlennek tűnik.

A Sonido-ban egy 10 W-os (de inkább 8W, 10 már a klippelési határ!) lehet meghallgatni az ANT-ot (is). Nem bont falat vele, de eddig nem mondta senki hogy kevés a hangerő
 
Nem akarok elhamarkodottan nyilatkozni az integráltról, mert tényleg csak tervek szintjén áll. Bigi rosszul tudja, mert 20-25 W teljesítményű lesz, ez már eldöntöttnek tűnik. Kapcsolástechnikailag azonos alapokon nyugszik a nagyobb testvérrel.
 
Schetl László
Sonido

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

És ez a 15W lesz az ANT-hoz szánva, vagy ez inkább a szélessávúak erősítője?
Az Obelisk-em kb. 30W és eléggé fel kellett csavarni az ANT-hoz. Meg is lepődtem hogy ennyire érzéketlen. A megadott 88dB-hez képest is érzéketlennek tűnik.

Nem tom mit értesz az alatt,h "fel kellett csawarni"?
Ugyanis nem mindegy, h milyen az erölködö bemeneti érzékenysége, és amiwel küldöd, az mekkora jelet ad le?
A Sonidoban jelenleg egy 10! Wattos wáltozat wan és eléggé ki tudja hajtani az ANT-ot is és terméxetesen a szélessáwuakat is.
 
A potit, h mennyire kö tekergetni egy erölködön, az nem mérwado...

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

És ez a 15W lesz az ANT-hoz szánva, vagy ez inkább a szélessávúak erősítője?
Az Obelisk-em kb. 30W és eléggé fel kellett csavarni az ANT-hoz. Meg is lepődtem hogy ennyire érzéketlen. A megadott 88dB-hez képest is érzéketlennek tűnik.

Vendég

Sonido termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erről van vmi bővebb infó is?

Mi érdekel?
 
Az alapmodel még a terwezö asztalon wan.
Tulajdonképp az erösitö része kész, ami ugyanaz, mint a nagyobb testwéré, csak kewesebb wattot tud. 2x15 watt A osztályban, és a Sonidoban meghallgathato.
Wixont a wégleges formában ez egy táwos integrált, elöreláthatolag 4 RCA bemenet és egy XLR, böwithetö opcioként DAC-al.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”