Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: amajci »



Sziasztok,
 
en most hangfalakat keszülök venni, es talaltam 4 db Yamaha Ns-300-at , meg 4 db Infinity Reference 61 MK II-öt......, velemenyetekre vagyok kivancsi vajon kinek volt mindkettövel tapasztalata? Arban hasonloak . kivanbcsian varom a kompetens hozzaszolasokat
 
üdv: Putyi


 
Na, végül melyik lett a befutó?

Avatar
skiraly
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.11.11., csüt. 17:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest XVI.

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: skiraly »


Yamaha Soavo 2 monitor hangfalak vásárlásán gondolkodom.
Elég kevés infó van itt a fórumon a Soavok-ról, valaki hallota már öket?


Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: amajci »



Szia amajci,
 
en azt veszem ki a szavaidbol ha valakinek peldaul van 4 db Ns300 es Ns -c300 center akkor nem is kell melynomo lada? es ha igy van akkor melyik allasba kell kapcsolni a hazimozi erösitöt? ( itt gondolok arra pl: 5.1,v. auto format decode v. normal surruond... ) ma itt ünnepnap van ma van lehetösegem kiprobalni mindket hangfalat, es hazimozi erösitöt is ..... :readytoeat:


 
Rosszul vetted ki.
Egy jó mélynyomó mindig hozzátesz a hanghoz, szépen "alátámasztja" a hangzást.
Nem beszélve arról, hogy az X.1-es hanganyagoknál a "pontegy" egy külön csatorna, ha nincs szub, akkor hiába keveri rá az erősítő a többi hangfalra, attól az még hiányozni fog, nem lesz az igazi.
De egy általad is fölvázolt 300-as szett már elegendő mélyet tud nyújtani ahhoz, hogy ha egyelőre nincs keret a mélyládára, akkor valahogy kibírd azt a pár hónapot, amíg összegyűjtöd rá a pénzt.
Nem mellesleg sok függ a szoba akusztikájától is, de azt csak úgyis otthon tudod meg...
 
Ebben az esetben úgy kell beállítani az erősítőt, hogy ne 5.1, hanem 5.0 legyen és a hangfalakat LARGE-ra.

Avatar
Putyi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 08:21
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Putyi »


Szia amajci,
 
en azt veszem ki a szavaidbol ha valakinek peldaul van 4 db Ns300 es Ns -c300 center akkor nem is kell melynomo lada? es ha igy van akkor melyik allasba kell kapcsolni a hazimozi erösitöt? ( itt gondolok arra pl: 5.1,v. auto format decode v. normal surruond... ) ma itt ünnepnap van ma van lehetösegem kiprobalni mindket hangfalat, es hazimozi erösitöt is ..... :readytoeat:
 
 

Csak az NS-200-as egyszeri meghallgatásából (jó régen volt már) és az NS-100-assal való 9 évnyi tapasztalatomból tudok kiindulni valamint abból, hogy nekem az Infinity hangzása kevésbé tetszik más "nagy" hangfalgyártó termékeihez képest (de ez nagyon szubjektív).
 
Ugye ami nekem van NS-100, az egy polc doboz. A hangszóró készlete megegyezik az NS-200 álló hangfallal. Az NS-300 abban különbözik az NS-200-tól, hogy eggyel több mélyközép hangszóró van benne és pár centivel magasabb.
 
Annak idején az NS-200 nekem nagyon tetszett, csak épp pénzem nem volt rá és mivel a házimozihoz volt mélynyomó, "beértem" az NS-100-assal is. Nem bántam meg, 9 éve meg vagyok vele elégedve, sok kellemes órát okozott nekem, évekig a "fő" rendszerem része volt, most meg a második rendszerben, a hálószobában szolgál. Sohasem adnám el annyiért, amennyit adnának érte, legalábbis amíg nem kennyérre kell a pénz...
 
Ezek alapján én látatlanban/hallatlanul a Yamahát venném, szerintem az NS-300 jobb választás lehet, de meghallgatás nélkül nem merem kijelenteni, viszont kisebb a kockázat.
 
Arról nem is beszélve, hogy a hozzátartozó NS-C300 is egy igen jó center.
Házimoziban szerintem a "legfontosabb" hangfal a center, mert minden a "vásznon" történik, ott kell a legjobban, legszebben szólni. Nagyon sok házimozi a gyenge center miatt nem szól úgy, ahogy kéne, pedig amúgy a többi komponens (forrás, erősítő, kábelek, frontok, stb.) rendben van.
Én azt szeretem, amikor a center hangszórói (vegy legalábbis a méretük) megegyeznek a front hangszóróival, általában ilyenkor nincs csalódás.



Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: amajci »



szia amajci,
 
en is csak az ar alapjan tudok dönteni meg a kereslet kinalat alapjan , mivel ertek nemetül megneztem a nemet oldalakat is mivel az Ns300-rol nagyon keves szinte nincs is info a magyar oldalakon, szoval ugy nez ki, hogy ott az ns300-at többre ertekelik az infinity reference 61 mkII-nel, es ahogy te is irtad ott is azt irjak ,hogy az ns300 egy jol sikerült szeria, elado szinte nincs is belöle, ha van altalaban rögtön elkel (ez azt mutatja ,hogy a tulajok meg vannak elegedve vele) , mig az infinity-böl jocskan akad kinalat. Van lehetösegem mindkettöt kiprobalni, erösitökent sony str db940qs vagy Yamaha Dsp A2, amik közül valasztani szeretnek., ha kiprobalom a hangfalakat mi az amire erdemes odafigyelni? jelenleg ugyan kis egyszobas lakasban elek ,de fel even belül at szeretnek költözni nagyobba. (ezt azert irom, mert olvastam mar olyan komentet is miszerint kevesebb m2-re job a ketutas yamaha mig ha nagyon hely akkor a 3 utas infinity...)


 
Csak az NS-200-as egyszeri meghallgatásából (jó régen volt már) és az NS-100-assal való 9 évnyi tapasztalatomból tudok kiindulni valamint abból, hogy nekem az Infinity hangzása kevésbé tetszik más "nagy" hangfalgyártó termékeihez képest (de ez nagyon szubjektív).
 
Ugye ami nekem van NS-100, az egy polc doboz. A hangszóró készlete megegyezik az NS-200 álló hangfallal. Az NS-300 abban különbözik az NS-200-tól, hogy eggyel több mélyközép hangszóró van benne és pár centivel magasabb.
 
Annak idején az NS-200 nekem nagyon tetszett, csak épp pénzem nem volt rá és mivel a házimozihoz volt mélynyomó, "beértem" az NS-100-assal is. Nem bántam meg, 9 éve meg vagyok vele elégedve, sok kellemes órát okozott nekem, évekig a "fő" rendszerem része volt, most meg a második rendszerben, a hálószobában szolgál. Sohasem adnám el annyiért, amennyit adnának érte, legalábbis amíg nem kennyérre kell a pénz...
 
Ezek alapján én látatlanban/hallatlanul a Yamahát venném, szerintem az NS-300 jobb választás lehet, de meghallgatás nélkül nem merem kijelenteni, viszont kisebb a kockázat.
 
Arról nem is beszélve, hogy a hozzátartozó NS-C300 is egy igen jó center.
Házimoziban szerintem a "legfontosabb" hangfal a center, mert minden a "vásznon" történik, ott kell a legjobban, legszebben szólni. Nagyon sok házimozi a gyenge center miatt nem szól úgy, ahogy kéne, pedig amúgy a többi komponens (forrás, erősítő, kábelek, frontok, stb.) rendben van.
Én azt szeretem, amikor a center hangszórói (vegy legalábbis a méretük) megegyeznek a front hangszóróival, általában ilyenkor nincs csalódás.

Avatar
Putyi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 08:21
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Putyi »



A Yamaha általában nem készít olyan jó hangfalakat, mint az Infinity, de az az NS sorozat nagyon jól sikerült ár/érték arányban.
Nálunk a hálószobában (12 nm-en) van egy NS-100-as pár, az 5.1-es házimozi frontjaiként.
Szép, tiszta, hosszan hallgatható hangja van, nem túl részletező, de azért zenét is lehet hallgatni vele (sokszor az ágyon fekve "meditálok" miközben halkan megy valami).
Amennyire emlékszem az NS-200 hasonlóan szólt, csak a mélyei testesebbek voltak.
Konkrétan az NS-300-at és az Infinity hangfalakat nem hallottam, de remélen segítettem valamit...


 
szia amajci,
 
en is csak az ar alapjan tudok dönteni meg a kereslet kinalat alapjan , mivel ertek nemetül megneztem a nemet oldalakat is mivel az Ns300-rol nagyon keves szinte nincs is info a magyar oldalakon, szoval ugy nez ki, hogy ott az ns300-at többre ertekelik az infinity reference 61 mkII-nel, es ahogy te is irtad ott is azt irjak ,hogy az ns300 egy jol sikerült szeria, elado szinte nincs is belöle, ha van altalaban rögtön elkel (ez azt mutatja ,hogy a tulajok meg vannak elegedve vele) , mig az infinity-böl jocskan akad kinalat. Van lehetösegem mindkettöt kiprobalni, erösitökent sony str db940qs vagy Yamaha Dsp A2, amik közül valasztani szeretnek., ha kiprobalom a hangfalakat mi az amire erdemes odafigyelni? jelenleg ugyan kis egyszobas lakasban elek ,de fel even belül at szeretnek költözni nagyobba. (ezt azert irom, mert olvastam mar olyan komentet is miszerint kevesebb m2-re job a ketutas yamaha mig ha nagyon hely akkor a 3 utas infinity...)

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: amajci »



Sziasztok,
 
en most hangfalakat keszülök venni, es talaltam 4 db Yamaha Ns-300-at , meg 4 db Infinity Reference 61 MK II-öt......, velemenyetekre vagyok kivancsi vajon kinek volt mindkettövel tapasztalata? Arban hasonloak . kivanbcsian varom a kompetens hozzaszolasokat
 
üdv: Putyi


 
A Yamaha általában nem készít olyan jó hangfalakat, mint az Infinity, de az az NS sorozat nagyon jól sikerült ár/érték arányban.
Nálunk a hálószobában (12 nm-en) van egy NS-100-as pár, az 5.1-es házimozi frontjaiként.
Szép, tiszta, hosszan hallgatható hangja van, nem túl részletező, de azért zenét is lehet hallgatni vele (sokszor az ágyon fekve "meditálok" miközben halkan megy valami).
Amennyire emlékszem az NS-200 hasonlóan szólt, csak a mélyei testesebbek voltak.
Konkrétan az NS-300-at és az Infinity hangfalakat nem hallottam, de remélen segítettem valamit...

Avatar
Putyi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 08:21
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Putyi »


Sziasztok,
 
en most hangfalakat keszülök venni, es talaltam 4 db Yamaha Ns-300-at , meg 4 db Infinity Reference 61 MK II-öt......, velemenyetekre vagyok kivancsi vajon kinek volt mindkettövel tapasztalata? Arban hasonloak . kivanbcsian varom a kompetens hozzaszolasokat
 
üdv: Putyi

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Ha valakit érdekelne egy C-80 előfok és/vagy egy TX-900 tuner, az ne rejtse véka alá magát!
Mindkettő szép és jó, Budapesten laknak.
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem hallom csörömpölősnek a Yamahát, viszont, a Technics hangja nekem zavaróan lapos és élettelen, úgy is mondhatnám, hogy döglött.


Ezért írtam, h nem mindegy milyen készülékről, és melyik készülékről beszélünk...

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Ez azért nem egyértelmű...Nekem a Yamaha azonos katban mindig csörömpölősebb volt, hiába a több részlet...Ellenben a Technics sokkal nyugodtabb, hallgathatóbb volt a hiányok ellenére is...Persze sztem nagyon nem mindegy melyik és mikori készülékekről beszélünk....DE hiba és ostobaság lenne valamire így ráhúzni a vizes lepedőt...NA meg ugye kinek mi számít jobban, mit részesít előnyben, a kicsit többnek ható részlet, vagy kevesebb, de sokkal hallgathatóbb hangzás.
 
A kábelek hangját pedig ennyire nem szabad elbagateizálni, a magasakon dobhat a legtöbbet egy jó, oda illő kábel.


Nem hallom csörömpölősnek a Yamahát, viszont, a Technics hangja nekem zavaróan lapos és élettelen, úgy is mondhatnám, hogy döglött.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Meg a mélyeken...


 
Meg a közepeken...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Nekem is Yamaha rendszerem van, de ismerőseim által, volt szerencsém hallgatni Technics cuccokat is. Összevetve a kettőt, szerintem, a Yamahák hangja részletezőbb, levegősebb a Technicseknél hiányzik a magasak teteje. Szerintem.


Nekem Pio rendszerem volt otthon évekig, az is sokkal levegősebb és főleg ütősebb volt a Technicsnél.
Az általam hallott Technics rendszereknek inkább mélybe forduló, zárt hangjuk volt (bár valaki nevezheti ezt lágyabbnak is bizonyos műfajok esetén). A JVC volt hasonló, vagy talán még zártabb.
A csoportteszteken azonos kategóriákban a Technics hifi készülékei ritkán szerepeltek jól. Valamelyik magyar tesztújság meg is jegyezte a 90-es évek derekán, hogy ugyanaz a cég (Matsushita), amelyik a látszólag bonyolultabb videotechnikában az élen jár (Pana), az hangtechnikában (Technics) mennyire nincs partiban a versenytársak készülékeinek a hangjával. A Technics volt tipikusan a csilivili készülék sok funkcióval és középszerű hangminőséggel.
A Yamaha hifi cuccok a legtöbbször jól szerepeltek. Emlékszem, hogy a deck teszteken a 2 fejes Yamahák verték hangminőségben más gyártók ugyanazon árkategóriájú 3 fejes deckjeit. Szóval a fejek száma önmagában még nem volt garancia a hangminőségre is. De a Yami erősítők és a tunerek is mindig a jobbak között voltak.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: venyerin »



a magasakon dobhat a legtöbbet egy jó, oda illő kábel.


 
Meg a mélyeken...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt nevezik Technics-es hangzásnak.


Ez azért nem egyértelmű...Nekem a Yamaha azonos katban mindig csörömpölősebb volt, hiába a több részlet...Ellenben a Technics sokkal nyugodtabb, hallgathatóbb volt a hiányok ellenére is...Persze sztem nagyon nem mindegy melyik és mikori készülékekről beszélünk....DE hiba és ostobaság lenne valamire így ráhúzni a vizes lepedőt...NA meg ugye kinek mi számít jobban, mit részesít előnyben, a kicsit többnek ható részlet, vagy kevesebb, de sokkal hallgathatóbb hangzás.
 
A kábelek hangját pedig ennyire nem szabad elbagateizálni, a magasakon dobhat a legtöbbet egy jó, oda illő kábel.

Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: petyka2 »



De ennyire?


 
Ezt nevezik Technics-es hangzásnak.
TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Nagy rajongója voltam én is a márkának, de mára csak a külvilága tetszik. Volt szerencsém többféle készüléket meghallgatni, de egyre rá kellett jönnöm : A technics sz@r.


De ennyire?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: petyka2 »



Közben meghallgattam az EQ-s "varázslatot". Valóban, előjönnek olyan hangok, amik nélküle nem hallhatók és nem olyan lapos a hangzás mint előtte. Csakhogy, amikor otthon betettem ugyanazt a zenét a CD-lejátszóba, akkor mindenféle EQ, meg DSP, meg egyéb hókusz-pókusz nélkül is megvoltak magasak, nem volt lapos a hang és a részletek sem hiányoztak.
 
Ekkora különbség lenne a Yamaha és a Technics hangzásvilága között?


 
Nagy rajongója voltam én is a márkának, de mára csak a külvilága tetszik. Volt szerencsém többféle készüléket meghallgatni, de egyre rá kellett jönnöm : A technics sz@r.
TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Közben meghallgattam az EQ-s "varázslatot". Valóban, előjönnek olyan hangok, amik nélküle nem hallhatók és nem olyan lapos a hangzás mint előtte. Csakhogy, amikor otthon betettem ugyanazt a zenét a CD-lejátszóba, akkor mindenféle EQ, meg DSP, meg egyéb hókusz-pókusz nélkül is megvoltak magasak, nem volt lapos a hang és a részletek sem hiányoztak.
 
Ekkora különbség lenne a Yamaha és a Technics hangzásvilága között?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Kétségtelen, hogy az elhelyezés, messze nem ideális. A kábelezés sem az igazi, de szerintem, ez utóbbi nem okozhat ekkora különbséget.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: venyerin »



Lehet gond a párosítással? (Jamo - Technics)


 
Akár azzal is.
 
De lehet az ok szinte bármi, gyenge kábel, rossz hangfalelhelyezés, maga a lejátszott anyag...
 
 
 
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Lehet gond a párosítással? (Jamo - Technics)
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: venyerin »



Szerintem, ha EQ kell a részletek előcsalogatásához, akkor a lánc részletező képességével bajok vannak.


 
Stimmel, lesz ott valami csúf átviteli gubanc...
 
De még ilyen esetekben is gyanús, hogy az EQ többet rombol a jelen, mint javít. No mindegy, ha ő így szereti...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Az előbb említett barátom, "tuningolta" hifi-láncát egy SH-GE90-es DSP-s EQ-val. Állítása szerint, bizonyos beállításokat előcsalogatva, olyan hangszerek is hallhatóvá válnak, amiket eddig még nem hallott.
Szerintem, ha EQ kell a részletek előcsalogatásához, akkor a lánc részletező képességével bajok vannak.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Érdekes, nekem pont a fordítottja volt a tapasztalom. Technics SU-V500 és Yamaha AX-497 erősítőket összevetve nekem az volt az érzésem, hogy a Yamaha lágyabb, finomabb hangú, viszont levágja a magas tetejét. A Technics viszont színezi a hangot, fémesebb és érdesebb. De aztán a fene tudja hogy van ez, sokmindentől függ....


Az ismerősömnél, a Technics szett, ami SL-PG380-ból és SA-DA8-ból áll, JAMO S718-at hajt. Nálam, Yamaha az elektronika, CDX-390 és AX-492, szintén JAMO, de S606-os hangfalat hajt. Nála, mindig hiányérzetem van a magas hangok tekintetében. Nálam, több részlet, több dinamika és a magasak teteje is megvan.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”