Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Yamaha termékek

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Az erősítők súlyának nagy részét a táp adja, az összes többi kis könnyű alkatrész benne. Pl. a kinézett Onkyo belső képén láttam, hogy a tápja kb. feleakkora, mint a többi erősítőé, amibe eddig volt szerencsém élőben vagy fényképen belenézni.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Anyukám vett valami "csodarongyot" én azzal szoktam tisztítani,meg némi lehellgetéssel. Hatásos,és ez még a kijelző elötti műanyag lapot sem karcolja össze,nem úgy,mint a papírtőrlők.

Van nekem is egy "rongyom", amit ki fogok próbálni. Ezt annak idején hanglemez tisztítására árulták. Valószínűleg, kellően puha ahhoz, hogy ne karcolja a felületet, "némi lehellgetéssel" kiegészítve.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


és itt van a 361 is.
 
lehet hülyeséget kérdezek: ezek az új tipusok, nem a digitális erősítők irányába lépnek, ezért lesznek könnyebbek?
 
mindenestre érdekes, hogy már a legkisebben is lesz dts 96/24 és következőben már hdmi, ypao...
 
szvsz a yamaha feladta a leckét, főleg ha árban is marad a vetélytársak alatt.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


tetszik is a 459. Egy másik topicban érdeklődtem, hogy 740 legyen-e vagy 459. Nos, 459 lett. Nem bántam meg. Bizony az új Yamaha sorozat tényleg sokat fejlődött.


hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
BigBear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.04.26., hétf. 22:18
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: BigBear »


Most nézegettem, hogy az indulást az x61-es sorozatra júniusra írják. Ehhez képest itt-ott már látni (pl. Amazon). 
Közben felfedeztem valami érdekeset. A 461-es 2,4kg-mal könnyebb, mint a 459. (8,1 - 10,5 kg az arány) Oké-oké, nem feltétlenül kilóra vesz az ember ilyesmit, de azért nekem ez gyanús. Kíváncsi lennék, min sikerült ennyit spórolniuk. 
(A 661 is könnyebb, mint a 659, ott 12,3 -> 11,6 kg, de ez mégse olyan durva mint a kistesónál.)

Megelőztél.

Éppen csak.

Avatar
BigBear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.04.26., hétf. 22:18
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: BigBear »


Most néztem, megjelent az újabb Yamaha sorozat, x61-es jelöléssel.

sajnos az van, hogy a yamaha évente ad ki új tipust,mondjuk a 4xx sorozatból(is). nem lehet elég "okos" az ember.
nem tudom, mennyiért vetted a 459-et, de valószínűleg 20-30.000.- -tal drágább lesz az új sorozat, meg nem beszélve arról, új széria, a következőben "javítanak"

Persze, egyértelmű, hogy mindig lesz újabb és alapvetően emiatt rágni magam tök felesleges. Főleg, hogy tetszik is a 459.
Egy másik topicban érdeklődtem, hogy 740 legyen-e vagy 459. Nos, 459 lett. Nem bántam meg. Bizony az új Yamaha sorozat tényleg sokat fejlődött.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Most néztem, megjelent az újabb Yamaha sorozat, x61-es jelöléssel.(Kicsit bosszantó, főleg, hogy most szántam el magam és vettem egy 459-est. )
A 461-es pl. - az új külső mellett, ami sztem szebb is kicsit mint a régi, - kapott egy mikrofonos méricskerendszert mint a nagyobbaknál volt, USB csatlakozót, HDMI csatlakozókat (ki-és bemenetek), normálisabb távkapcsit, stb...
 
No, mindegy, ez van...
 
461:

 
661:


sajnos az van, hogy a yamaha évente ad ki új tipust,mondjuk a 4xx sorozatból(is). nem lehet elég "okos" az ember.
nem tudom, mennyiért vetted a 459-et, de valószínűleg 20-30.000.- -tal drágább lesz az új sorozat, meg nem beszélve arról, új széria, a következőben "javítanak"
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: jvangyia »


Most nézegettem, hogy az indulást az x61-es sorozatra júniusra írják. Ehhez képest itt-ott már látni (pl. Amazon). 
Közben felfedeztem valami érdekeset. A 461-es 2,4kg-mal könnyebb, mint a 459. (8,1 - 10,5 kg az arány) Oké-oké, nem feltétlenül kilóra vesz az ember ilyesmit, de azért nekem ez gyanús. Kíváncsi lennék, min sikerült ennyit spórolniuk.
(A 661 is könnyebb, mint a 659, ott 12,3 -> 11,6 kg, de ez mégse olyan durva mint a kistesónál.)

Megelőztél.

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: jvangyia »


Most néztem, megjelent az újabb Yamaha sorozat, x61-es jelöléssel.(Kicsit bosszantó, főleg, hogy most szántam el magam és vettem egy 459-est.    )
A 461-es pl. - az új külső mellett, ami sztem szebb is kicsit mint a régi, - kapott egy mikrofonos méricskerendszert mint a nagyobbaknál volt, USB csatlakozót, HDMI csatlakozókat (ki-és bemenetek), normálisabb távkapcsit, stb...
 
No, mindegy, ez van...


Az új gépeknél azért ez elég érdekes tendencia:
 
RX-V659
Dimensions (W x H x D): 435 x 171 x 421mm
Weight: 12,3kg
 
RX-V661
Dimensions (W x H x D): 435 x 171 x 393 mm
Weight: 11.6 kg
 
RX-V459
Dimensions (W x H x D): 435 x 161 x 391mm
Weight: 10,5kg
 
RX-V461
Dimensions (W x H x D): 435 x 151 x 318 mm
Weight: 8.1 kg
 

 
Én nem bánkódnék annyira.

Avatar
BigBear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.04.26., hétf. 22:18
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: BigBear »


Most nézegettem, hogy az indulást az x61-es sorozatra júniusra írják. Ehhez képest itt-ott már látni (pl. Amazon).
 
Közben felfedeztem valami érdekeset. A 461-es 2,4kg-mal könnyebb, mint a 459. (8,1 - 10,5 kg az arány) Oké-oké, nem feltétlenül kilóra vesz az ember ilyesmit, de azért nekem ez gyanús. Kíváncsi lennék, min sikerült ennyit spórolniuk.
(A 661 is könnyebb, mint a 659, ott 12,3 -> 11,6 kg, de ez mégse olyan durva mint a kistesónál.)

Avatar
BigBear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.04.26., hétf. 22:18
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: BigBear »


Most néztem, megjelent az újabb Yamaha sorozat, x61-es jelöléssel.
(Kicsit bosszantó, főleg, hogy most szántam el magam és vettem egy 459-est. )
A 461-es pl. - az új külső mellett, ami sztem szebb is kicsit mint a régi, - kapott egy mikrofonos méricskerendszert mint a nagyobbaknál volt, USB csatlakozót, HDMI csatlakozókat (ki-és bemenetek), normálisabb távkapcsit, stb...
 
No, mindegy, ez van...
 
461:

 
661:


Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Anyukám vett valami "csodarongyot" én azzal szoktam tisztítani,meg némi lehellgetéssel.
Hatásos,és ez még a kijelző elötti műanyag lapot sem karcolja össze,nem úgy,mint a papírtőrlők.
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Sziasztok!
 
A készülékek eloxált alu (fekete) előlapját mivel érdemes tisztítani, ha van rajta néhány ujjlenyomat?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Bozso1025
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.03.10., szomb. 13:31
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Bozso1025 »


Sziasztok !
 
Tudnátok segíteni?Pdf-ben lenne szükségem magyar nyelvű használati utasításra yamaha rx-v450-hez.Vagy olyan címre ahonnan ezt le tudnám tölteni.Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


olvasd el Ultegra hsz-ét (február 8)
Ez melyik topicban van, mert itt nem találtam?!

február 20, itt.(elnéztem )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


olvasd el Ultegra hsz-ét (február 8)
Ez melyik topicban van, mert itt nem találtam?!

Avatar
Bulu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2006.01.27., pén. 10:53
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Bulu »


Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy a xx9-es sorozat már jó zenére is. Illetve jobb, mint a korábbiak.Mi a vélemény mozira és zenére a 630-casokról?

az még "régi" yamaha (5éves), már ami hangzást illeti, az xx9 biztos kapott új dac-ot.
 
olvasd el Ultegra hsz-ét (február 8)

(Mármint február 20.)
Ja, olvastam. Igazából csak keresgéltem, és olcsó megoldáson gondolkodtam, ezért merült fel bennem ez a régi erősítő.
Asszem, keresgélek tovább.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy a xx9-es sorozat már jó zenére is. Illetve jobb, mint a korábbiak.Mi a vélemény mozira és zenére a 630-casokról?

az még "régi" yamaha (5éves), már ami hangzást illeti, az xx9 biztos kapott új dac-ot.
 
olvasd el Ultegra hsz-ét (február 8)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Bulu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2006.01.27., pén. 10:53
Értékelés: 0

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Bulu »


Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy a xx9-es sorozat már jó zenére is. Illetve jobb, mint a korábbiak.
Mi a vélemény mozira és zenére a 630-casokról?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nos távkapcsot szétszedtem (hogy száradna le a keze annak a marhának, amelyik nemcsak összepattintotta, de össze is ragasztotta az egészet        (némileg megsínylette az akciót szegény)) megpucoltam, összeraktam, most 99%-ban oké. Két gomb továbbra sem megy, meg szenvedős nyomirgászni (nehezen veszi be a gombnyomásokat) de így már legalább használható. Főleg, hogy így tudok normálisan hangerőt állítani.
Javaslat a rosszul érintkező gombokhoz: a gumigomb alján az érintkezőre pillanatragasztóval egy kis darab alufóliát kell ragasztani, garantáltan zárni fogja a nyáklap áramkörét!
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
BigBear
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2004.04.26., hétf. 22:18
Értékelés: 1

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: BigBear »


Nos távkapcsot szétszedtem (hogy száradna le a keze annak a marhának, amelyik nemcsak összepattintotta, de össze is ragasztotta az egészet (némileg megsínylette az akciót szegény)) megpucoltam, összeraktam, most 99%-ban oké. Két gomb továbbra sem megy, meg szenvedős nyomirgászni (nehezen veszi be a gombnyomásokat) de így már legalább használható. Főleg, hogy így tudok normálisan hangerőt állítani.
A szervízt meggondolom - kérdés érdemes-e? Oké, annak idején ez nem volt egy olcsó erősítő, de mára eljárt felette az idő, s ha mondjuk 20-30-40 pénz a javítás (fuvarral együtt) akkor inkább egy új.
Bár most néztem, az Albacomp egész értelmesen csinálja. Bruttó 24e felett nem javít, csak ha akarom. Lehet, hogy el kéne vinni az egyik szervízükbe mégiscsak.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Hali! 
Némi segítséget kérnék a Yamahás társaságtól.
A mélynyomós topicban említettem, hogy van egy régi RX-V620-as erősítőm.
Sajna van egy problémám bele, miszerint a digit hangerőszabályzója vacakol. Nem nagyon akarja tekerni a hangot fel-le, azaz van, hogy "fél órát" tekergetem, mire odébbmászik a valóságban. Ha kissé "megfeszítve" oldalra nyomva vagy húzás-nyomás közben tekerem, akkor okés. Illetve sajnos a távkapcsija is mintha megfeküdt volna, legalábbis tesó említette (most nála üzemel a cucc).
Kaptam tippet is, hogy pl. az encoder mehetett tönkre (ALPS általában) ezt kell cserélni, de azért megkérdezném, hogy érdemes-e javíttatni, vagy sem? A probléma az (is), hogy vidéki vagyok, autó nuku, meg nem is tudom, hol lehetne ezt szervízelni.
Illetve kérdés, hogy lehet-e valahol távkapcsolót szerezni még ehhez az erősítőhöz.
Köszönöm előre is a segítséget.

Az erősítő javítását én mindenképpen szakemberre bíznám. (Pl.: TOTEL Bt. high-end szervíz, Bp. Visegrádi u. 39.) A távirányítón valószínűleg egy tisztítás segít, ha nem, akkor fel kell venni a kapcsolatot a forgalmazóval, (Albacomp) lehet, hogy ők tudnak rendelni újat.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Mai nap áttipegtem ergo úrhoz. Audio-vizuális élményben részesítettem magam: megnéztem és meghallgattam az új jövevényt (Yamaha RX-V459). Röviden: jó.Hosszabban: tényleg jó  .
Komolyra fordítva a szót, akinek a régi 4xx szériából van készüléke, határozottan gondolkodjon el a cserén az újabb verzióra. Mivel sok időm nem volt, a mozis szolgáltatásokat nem hallgattam meg, csak a "zenei vonalra" voltam kíváncsi. Az előző készülék a 440 volt - ha jól rémlik. Tényleg nem lehet egy lapon említeni a két készüléket, az újabb sokkal hallgathatóbbnak bizonyult. Nem érezhető rajta a régi szériát jellemző tipikus csörömpölős-döngős Yami hang, kiegyenlítetten és nyugodtan, minden erőlködés nélkül zenél.
Grat. ergo-nak az új készülékhez  .
És + 1 piros pont a hálózati dugó(k) helyes tájolásáért  .


 
(én mondtam, hogy jó és más, köszönöm a megerősítést )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Mai nap áttipegtem ergo úrhoz. Audio-vizuális élményben részesítettem magam: megnéztem és meghallgattam az új jövevényt (Yamaha RX-V459). Röviden: jó.Hosszabban: tényleg jó .


Mindjárt elbizonytalanítatok, hogy ezt vegyen az Onkyo 504 helyet...
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Yamaha termékek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Mai nap áttipegtem ergo úrhoz. Audio-vizuális élményben részesítettem magam: megnéztem és meghallgattam az új jövevényt (Yamaha RX-V459). Röviden: jó.
Hosszabban: tényleg jó .
Komolyra fordítva a szót, akinek a régi 4xx szériából van készüléke, határozottan gondolkodjon el a cserén az újabb verzióra. Mivel sok időm nem volt, a mozis szolgáltatásokat nem hallgattam meg, csak a "zenei vonalra" voltam kíváncsi. Az előző készülék a 440 volt - ha jól rémlik. Tényleg nem lehet egy lapon említeni a két készüléket, az újabb sokkal hallgathatóbbnak bizonyult. Nem érezhető rajta a régi szériát jellemző tipikus csörömpölős-döngős Yami hang, kiegyenlítetten és nyugodtan, minden erőlködés nélkül zenél.
Grat. ergo-nak az új készülékhez .
És + 1 piros pont a hálózati dugó(k) helyes tájolásáért .
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”