Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Soner Audio termékek

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


jordan hangszorokat lehet itthon is venni. igaz nem olcsok
 
OFFTOPIC:

2db 92-es kb 130ezer. a kit-et meg kb postaköltséggel, dobozzal(lapraszabva,értsd kivágva) meg lehet úszni 150körül,de pontosan nem számoltam ki. ebbe engem az fogott meg,hogy a doboz is ki van faragva és minden hóbelevancot adnak hozzá. 
http://www.decibelhifi.com.au/category24_1.htm
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Bigi, Te S80-at hallgattál tudtommal.
Most, h mondod, lehet. Kb 1honapot wolt itt. Örültem, h megwették. Mindenesetre aki megwette, marhára nem értette, h nekem mé nem jön be. Nem is adott kölcswön mást, mondwán walxeg az sem jön majd be... Azota perxe azt a mást meghallgattam máshogy. Be is jött, ajánlom is, ha walaki olyat keres.
Annyit tok még rola, h ez egy elsö példány wolt és asszem hidban müxött, de mán olyan rég wolt, h nem emléxem pontosan.
Az bizti, h a Forténak wolt "sulya" mámint zeneileg, ebböl meg hiányzott.

Küldtem privit?
HIGH-END.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: arn »

jordan hangszorokat lehet itthon is venni. igaz nem olcsok

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


OFFTOPIC:


 
Igazság szerint annyira azért nem vagyok kilátástalan helyzetben, végül is én megtaláltam a számításomat az Epos hangfalakban, most is egy ilyen szól itthon, ennek egy picivel nagyobb példányát fogom valszeg megvenni és sokáig boldog leszek (remélem), de addig mindenképp amíg nem lesz lehetőségem nagyonbb szobában zenét hallgatni (oda meg már tudom mit fogok venni )
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


(nem is tudtam hogy olyan olcsón adja EAR)
 
OFFTOPIC:

a gézáé mk2 ez meg sima,de hasonaltos a két dolog. egyébként ez is,mint a konus a Jordan fémmebránját használja. ezért is javallom a jordanKIT-et. asszem ausztráliából lehet rendelni,de baráti az ára. lévén mindkettő járt nálam huzamosabb ideig,nehezen,de én a konus mellett döntenék talán, de az sokkal drágább és nincs használtan. a kit mit tud ebből,azt nem tudom, de bizt érdeme skipróbálni
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »

A tippek nem rosszak, főleg a glaston (nem is tudtam hogy olyan olcsón adja EAR), de az álló dobozokkal nem azért van gondom mert hogy nem szólnak jól nálam, hanem mert nem tudom hova rakni őket, hogy megértsd majd készítek egy képet + a kis monitor dobozokat is kb 2m-ről hallgatom, ez egy állódoboznál lenne 1.5m ami hát édeskevés na
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Hát én ennyit tudtam hozzátenni ehhez a Soner kérdéshez.
Esetleg olyan véleménye aki már együtt is él, vagy élt vele?

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak

Így gondolkodik egy kereskedő is.

ezért figyeld, mindig, a kereskedő mit használ otthon. én mindig CsI-t lestem, mit nem ad el. stratégia bejött
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak

Így gondolkodik egy kereskedő is.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


ja,van egy KIT tippem is. komplett kifér 150ből a dobozanyaggal kifaragva. csak össze kell szerelni. nekem ennek az eredetije volt lakomban egy ideig. az betojás volt. szerintem az ötödébe kerülő KIT(konus=1milla) se lehet rosz,igaz nem teljesen ugyanez,de a hangszóró igen,csak Sead(konus audio~~47lab) kicsit megpiszkálta a Jordan 92(?)-est. TL és lefele szuszog a talpa fele

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Ja csak nehéz megtalálni az a monitort amelyiket nem zavarja a fal közelsége és állvány nélkül is hozza ugyanazt a szintet mint állvánnyal....

vagy EAR glastonbury-ja. 250 körül méri és nem túl háklis a szobára... az elég jó dobozka(ha még emléxel ) egyébként gézapala azóta megvette ennek az öccsét a sir-david-et(ha jól emlékszem az állványos townshend nevére)
 
egyébként 11m2 nem is túl kicsi. az kb 3*4m nem reménytelen oda állodoboz se,csak jó letisztúlt hangú kell,ami nem hajlamos a döngésre és a loudnes-ességre
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak


 
amúgy meg rájöttem hogy amig 11nm-en tudok zenét hallgatni addig majdnem hogy mindegy mit rakok be ide, egy bizonyos szint felett az erősítők, hangfalak 1xüen nem tudják rendesen kifutni magukat

tényleg nem mindegy,mert rá kell állni a picike monitorra ekkora szobában. afféle japcsi zenehallgató szokás. kis térben az apró de jó minőségű monitorok elhitetik veled,hogy él az egész,csak minden olyan bonsai,de igazi és hiányérzet nélkül élvezhető.

Ja csak nehéz megtalálni az a monitort amelyiket nem zavarja a fal közelsége és állvány nélkül is hozza ugyanazt a szintet mint állvánnyal....
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak


 
amúgy meg rájöttem hogy amig 11nm-en tudok zenét hallgatni addig majdnem hogy mindegy mit rakok be ide, egy bizonyos szint felett az erősítők, hangfalak 1xüen nem tudják rendesen kifutni magukat

tényleg nem mindegy,mert rá kell állni a picike monitorra ekkora szobában. afféle japcsi zenehallgató szokás. kis térben az apró de jó minőségű monitorok elhitetik veled,hogy él az egész,csak minden olyan bonsai,de igazi és hiányérzet nélkül élvezhető.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak


 
amúgy meg rájöttem hogy amig 11nm-en tudok zenét hallgatni addig majdnem hogy mindegy mit rakok be ide, egy bizonyos szint felett az erősítők, hangfalak 1xüen nem tudják rendesen kifutni magukat
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


nem csak 1 féle igazság létezik
dehogynem... a jó az jó a "nemjó" meg jó lesz másnak
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Még jó is lenne amit írtál, csak hogy én azt írtam hogy nem biginél hallottam az erősítőjüket
tom, olvastam. de így egyből van tanúlsága a sztorinak...

Tanúlsága az van, de nem csak a részemről hanem mindenki részéről
 
Te is irsz itt az általad hallott soner hangról, egy komponensről ami ki lett emelve az egészből, bigi is ugyanezt a nexusról, én meg bigiék erősítőjéről, ami simán lehet hogy pl itthon kurvára tetszene, közben meg 1ikünk sem ott és úgy hallotta a dolgokat ahova azt fejlesztették a nagy tanúlság szerintem itt van, és ott hogy ez a topic már megint iszonyatosan elferdült sajnos , jó lenne már megérteni (és itt rád is gondolok Revi) hogy nem csak 1 féle igazság létezik
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Mondjuk azon nem lepődök meg hogy biginek nem tetszett a nexus, valamelyest ismerve az ő általa kedvelt hangot a nexus egy teljesen más irányvonal.... 
Revi te meg csak 1xüen kötekedsz , zz7 írásaiban semmilyen ellentmondás nincsen, max a belemagyarázás általad :smile19:

Igen én is csak köszönni tudom a hozzászólásait-legalább ő utána ment a dolgoknak-gyakorlatban is.
HIGH-END.

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »

Ja és a korrektség azt is megkívánja, hogy elmondjam a mellorn hangfal még bejáratós volt, szóval visszakéne mennem 21st pajtáshoz is valamikor, bár félek az elkövetkezendő 1-2 évben erre nem nagyon lesz rá lehetőség
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Még jó is lenne amit írtál, csak hogy én azt írtam hogy nem biginél hallottam az erősítőjüket
tom, olvastam. de így egyből van tanúlsága a sztorinak...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Azt nem értem, h ha walaki Magyar termékek felé orientálodik, akkor miért nem mén el a Fonoba, wagy miért nem járja körbe a gyártokat? 
Mellesleg a Fonoban nekem nagyon nem teccett a Soner. Perxe Balinál meg egéxen jo. Talán kissé hideg megxolalásu ott, de wan aki azt xereti.
Az biztos, h wolt nekem egy Nelson Pass Fortém, wagy 4éwe. Azzal nagyon partiban wolt a Soner, ugyanakkor a Nexus nem érte el a kiwánalmakat. Mondom ezt ugy, h olyan is wolt a birtokomban.
 
Lehet köwezni...

Ez jó ,ahhoz képest,hogy én indítottam a topikot,már vagy két oldalt nem tudtam elolvasni,mindig jön valaki ( üzletben dolgozom)-hálistennek ti rá értek így -jönnek az infók.
HIGH-END.

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


nálunk mikor voltatok,azt mondtad,tetszik amit hallasz. én meg tudom, hogy ami biginél van,az hasonlít az enyémre valamlyest és nem más,hanem igen hasonló "világ"(legább is legutóbb ottjártamkor az új A-osztályos erősítő hangja igen kedvező irányba tendált). itt és most a bigi erősítője és a heed eltérő világ,míg nálunk az enyémet a heed-hez hasonaltos világnak tituláltad no ezen igazodjon ki, aki tud    csak, hogy ne legyen egyszerű dolga a polgárnak 
 
nem-nem. nem fogom bekötni  a nexust. 1- lommal jár és utálom a sajátomat kikötni. 2- nincs hozzá heed előfok és méltánytalan lenne idegen előfokkal játszatni, 3- nem érdekel annyira a dolog és lusta dög vagyok (csak úgy van. vaklaki egyszer vette,csak még nem vitte el - bő fél éve dekkol nálam)

Még jó is lenne amit írtál, csak hogy én azt írtam hogy nem biginél hallottam az erősítőjüket hanem egy teljesen más felállásban (mellorn hangfalak stbstbstb), így bár nem tudom hogy az a hang tetszett e biginek (nekem annyira nem) de amit akkor és ott hallottam nekem nem jött be, de hogy mekkora szerepe van ebben az erősítőnek és mekkora a többi komponensnek nem tudom, de ha biginek sem jött be az ott hallott hang akkor megkövetem és elnézést kérek mert akkor és ott a hangfal vagy valami más volt a ludas és elfogok 1x menni hozzá, hogy méltó körülmények között halgassam meg az erősítőjüket.
 
És még valami.... hogy egy szar hasonlattal éljek az akkor nálad hallott hang és az ami nálam otthon volt, úgy tudnám jellemezni hogy fogod ugyanazt a nőt de 2 különböző képpen tálalod (kurvásan, konszolidáltan) de a vége ugyanaz lesz egy iszonyatosan nagy kefélés (hogy melyik rendszer melyik, annak kitalálását rátok bízom) :smile19: :smile19: :smile19:
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Én nem voltam a fonóban, igaz nálad sem Melák pajtásnál hallottam az elő-végfokotokat az ottani felállásban, és nem azt mondtam hogy rossz volt csak azt hogy teljesen más irányvonalat képvisel mint a nexus erősítők de persze lehetett ott más is a ludas

újabb ördögi kör...
 
nálunk mikor voltatok,azt mondtad,tetszik amit hallasz. én meg tudom, hogy ami biginél van,az hasonlít az enyémre valamlyest és nem más,hanem igen hasonló "világ"(legább is legutóbb ottjártamkor az új A-osztályos erősítő hangja igen kedvező irányba tendált). itt és most a bigi erősítője és a heed eltérő világ,míg nálunk az enyémet a heed-hez hasonaltos világnak tituláltad
no ezen igazodjon ki, aki tud csak, hogy ne legyen egyszerű dolga a polgárnak
 
nem-nem. nem fogom bekötni a nexust. 1- lommal jár és utálom a sajátomat kikötni. 2- nincs hozzá heed előfok és méltánytalan lenne idegen előfokkal játszatni, 3- nem érdekel annyira a dolog és lusta dög vagyok (csak úgy van. vaklaki egyszer vette,csak még nem vitte el - bő fél éve dekkol nálam)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most, h mondod, lehet.
Nem hiszem, h hasonlíthatú az S80 az S100-hoz.

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: blaki »


Mondjuk azon nem lepődök meg hogy biginek nem tetszett a nexus, valamelyest ismerve az ő általa kedvelt hangot a nexus egy teljesen más irányvonal.... 


Xerintem nem ismerheted azt, h mi az ami nekem bejön, miwel sosem woltál nálam...
Az, h mit hallottál egy kiállitoteremben, ami "kissé" xörnyü körülményekkel jeleskedett, az nem mérwado.
Wixont naon xiwesen látlak, ha épp errejárx.
 
Annyit elárulok, h az emlitett ur BT forumtárs wolt. Kérdezzétek öt, h miért cserélte le az erölködöjét a Fortéra.

Én nem voltam a fonóban, igaz nálad sem
Melák pajtásnál hallottam az elő-végfokotokat az ottani felállásban, és nem azt mondtam hogy rossz volt csak azt hogy teljesen más irányvonalat képvisel mint a nexus erősítők de persze lehetett ott más is a ludas
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Soner Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bigi, Te S80-at hallgattál tudtommal.
Most, h mondod, lehet. Kb 1honapot wolt itt. Örültem, h megwették. Mindenesetre aki megwette, marhára nem értette, h nekem mé nem jön be. Nem is adott kölcswön mást, mondwán walxeg az sem jön majd be... Azota perxe azt a mást meghallgattam máshogy. Be is jött, ajánlom is, ha walaki olyat keres.
Annyit tok még rola, h ez egy elsö példány wolt és asszem hidban müxött, de mán olyan rég wolt, h nem emléxem pontosan.
Az bizti, h a Forténak wolt "sulya" mámint zeneileg, ebböl meg hiányzott.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”