A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3232

Re: Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.19., szer. 10:49

Doc Holliday írta:
2018.12.19., szer. 10:15
Tegnap megérkeztek... Tesztelgetés elkezdődött. Hát mit mondjak, fotón sem nézett ki rosszul, de élőben.... Érződik a minőség. Finom kávét sikerült vele készíteni elsőre is, mert maga a kávé is friss és jó minőségű. Még nem a végleges helyén van. Készül a pultja... :)
Sok jó kávét velük!

Doc Holliday
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.19., szer. 10:15

Tegnap megérkeztek... Tesztelgetés elkezdődött. Hát mit mondjak, fotón sem nézett ki rosszul, de élőben.... Érződik a minőség. Finom kávét sikerült vele készíteni elsőre is, mert maga a kávé is friss és jó minőségű. Még nem a végleges helyén van. Készül a pultja... :)
Csatolmányok
IMG_20181218_201602.jpg
IMG_20181218_201602.jpg (4.33 MiB) Megtekintve 818 alkalommal

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.16., vas. 22:43

szilvás írta:
2018.12.16., vas. 22:31
https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanla ... kavfozo-1/

A szakértő uraktól kérdezem:
Aldiban láttam ezt a gépet, szép színe van, jónak tűnik, ajándékba venném.
Mit tud ez a gép, van valakinek ilyen gépe? Nem szeretném, ha szidnának utána.
Köszönöm szépen a tanácsokat.
Szilvás
Attól függ mi a cél.
Ez egy nagyon alsó kategóriás gép, mint az újabb pumpás Szarvasi. Árban hasonló, de sokkal szebb kivitelű. Ha vesznek hozzá egy darálót és friss pörkölésű kévékat raknak bele és nem előredarált undormányt, akkor egész élvezhető minőség is összehozható. A daráló és a kávé a lelke. Azokat nálunk találsz hozzávalókat.

szilvás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 32

Hozzászólás Szerző: szilvás » 2018.12.16., vas. 22:31

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanla ... kavfozo-1/

A szakértő uraktól kérdezem:
Aldiban láttam ezt a gépet, szép színe van, jónak tűnik, ajándékba venném.
Mit tud ez a gép, van valakinek ilyen gépe? Nem szeretném, ha szidnának utána.
Köszönöm szépen a tanácsokat.
Szilvás

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.15., szomb. 08:54

Voyager írta:
2018.12.13., csüt. 21:22
Doc Holliday írta:
2018.12.13., csüt. 08:51
A Bialetti Brikkáról tudsz valamit?
Az, hogy ki mióta van itt a fórumon nem jelent semmit se (ebből ne vonj le következtetéseket). Nem ismerem a szarvasit, de biztosan lehet vele kávét főzni. :) A brikka és egy jó presszó gépet nem szabad összehasonlítani. Már irányból közelítik meg a kávéivást.
Ha a kávé friss és finom, meg a daráló is OK, akkor a Brikkával lehet egész jó kávékat készíteni. Mikor kísérleteztünk egy nyomásfokozós egységgel, több 100 adagot nyomtam le a Brikkával. Szerintem egész jó volt.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1063

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.13., csüt. 21:22

Doc Holliday írta:
2018.12.13., csüt. 08:51
A Bialetti Brikkáról tudsz valamit? Azért nézegetem, mert bár én főzöm reggel a kávét jelenleg is, de a feleségem, nem biztos, hogy fog a Glendával "bajlódni". Lehet kell majd egy ilyet is beszereznem... :D Erről a kotyogósról viszont jókat olvastam, finom kávét lehet vele készíteni. Meg nyilván nem finomat is, de az a felhasználó hibája lehet. Egy szarvasi átfolyós főzőtől, gondolom finomabb a Brikkával készített kávé. Jól gondolom?
Várom mások hozzászólását is, akinek van erről tapasztalata.
Az, hogy ki mióta van itt a fórumon nem jelent semmit se (ebből ne vonj le következtetéseket). Nem ismerem a szarvasit, de biztosan lehet vele kávét főzni. :) A brikka és egy jó presszó gépet nem szabad összehasonlítani. Már irányból közelítik meg a kávéivást.

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.13., csüt. 08:51

Voyager írta:
2018.12.12., szer. 21:02
Doc Holliday írta:
2018.12.12., szer. 19:24
Voyager! Hát, ha megérkezik biztos tesztelgetni fogom, de egyenlőre én még csak új belépő vagyok.
én is...
Komolyan? Bár én még nemrég regisztráltam ide, de látom te már régóta tag vagy.
A Bialetti Brikkáról tudsz valamit? Azért nézegetem, mert bár én főzöm reggel a kávét jelenleg is, de a feleségem, nem biztos, hogy fog a Glendával "bajlódni". Lehet kell majd egy ilyet is beszereznem... :D Erről a kotyogósról viszont jókat olvastam, finom kávét lehet vele készíteni. Meg nyilván nem finomat is, de az a felhasználó hibája lehet. Egy szarvasi átfolyós főzőtől, gondolom finomabb a Brikkával készített kávé. Jól gondolom?
Várom mások hozzászólását is, akinek van erről tapasztalata.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 56

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.12.13., csüt. 08:32

AVX írta:
2018.12.11., kedd 20:13

Ma este az egyik leglelkesebb hölgy vásárlónk vett egy Victoria gépet. Lehet időnként majd kér tőled segírséget. Nem amatőr. Kinu M68-as daráló van hozzá.

A Kinuért cserébe szívesen ellátom jó tanácsokkal. ;)

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.12., szer. 21:02

Doc Holliday írta:
2018.12.12., szer. 19:24
Voyager! Hát, ha megérkezik biztos tesztelgetni fogom, de egyenlőre én még csak új belépő vagyok.
én is...

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.12., szer. 19:24

Voyager írta:
2018.12.12., szer. 18:43
Doc Holliday írta:
2018.12.12., szer. 17:13
Ma megrendeltem egy Glenda + Fred kombót és néhány kezdésnél fontos kiegészítőt.....
Doki! Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, mert ugyanilyen gépeim vannak nekem is. Most szereztem be jobb szűrőket hozzá, majd leírom a tapasztalataimat én is.
Voyager! Hát, ha megérkezik biztos tesztelgetni fogom, de egyenlőre én még csak új belépő vagyok. Viszont kíváncsi leszek a te tapasztalataidra én is. Majd úgyis beszélünk, mert lesznek kérdések, felvetések, találgatások... :)

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.12., szer. 19:21

AVX írta:
2018.12.12., szer. 18:42
"Ma beszéltem az ügyvezető úrral is, "

Tudtam én, hogy tökös csaj az asszony. :D

Én csak szimpla társtulajdonos vagyok.
Hát elnézést, én a jogi viszonyokat nem tudhattam... :D

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.12., szer. 18:43

Doc Holliday írta:
2018.12.12., szer. 17:13
Ma megrendeltem egy Glenda + Fred kombót és néhány kezdésnél fontos kiegészítőt.....
Doki! Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, mert ugyanilyen gépeim vannak nekem is. Most szereztem be jobb szűrőket hozzá, majd leírom a tapasztalataimat én is.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.12., szer. 18:42

"Ma beszéltem az ügyvezető úrral is, "

Tudtam én, hogy tökös csaj az asszony. :D

Én csak szimpla társtulajdonos vagyok.

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.12., szer. 17:13

Ma megrendeltem egy Glenda + Fred kombót és néhány kezdésnél fontos kiegészítőt.
Így elindultam én is azon az úton, aminek csak a józan ész és a pénztárca tud határt szabni... :D
Na de szinte bármibe kezd az ember (hobbi), ez mindennel így van.
Mégegyszer köszönöm a segítséged bluesfan! Még biztos lesznek kérdések...
Ma beszéltem az ügyvezető úrral is, aki rengeteg hasznos információval szolgált, nagyon segítőkész volt.
Az már szinte biztos, hogy nem most rendeltem innen utoljára... :)

Legjobbakat mindenkinek!
Aki teheti igyon egy jó kávét, nemsokára én is iszom egyet. Aztán még egyet.... ;peace;

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.11., kedd 22:21

Katoci írta:
2018.12.11., kedd 22:11
AVX írta:
bluesfan írta:
2018.12.11., kedd 13:00

Hát igen, könnyű belelendülni.
A Glenda-Fred páros egy racionális döntés, akár hosszú távra is. Meglátod, nem fogod megbánni.
Nálam is egy Glenda szolgálna a mai napig is, ha nem jött volna szembe jó áron egy Victoria.
Én itt egy időre tudatosan behúztam a féket.
Ma este az egyik leglelkesebb hölgy vásárlónk vett egy Victoria gépet. Lehet időnként majd kér tőled segírséget. Nem amatőr. Kinu M68-as daráló van hozzá.
Ha meg tudod fűzni írhatna pár sort a nagy Kinuról. Nem egy tucattermék.
Megkérem, hogy írjon a FB oldalunkra.

Katoci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 60

Hozzászólás Szerző: Katoci » 2018.12.11., kedd 22:11

AVX írta:
bluesfan írta:
Doc Holliday írta:
2018.12.11., kedd 11:57
Hát köszönöm a segítséget.. A meredek lejtő alatt pontosan mit értesz? 😀
Azt, hogy túlságosan bele lehet bonyolódni és nincs megállás?
Még nézelődök, de azt gondolom kezdésnek egy Glenda lesz + egy Fred...
A Glenda-Fred páros egy racionális döntés, akár hosszú távra is. Meglátod, nem fogod megbánni.
Nálam is egy Glenda szolgálna a mai napig is, ha nem jött volna szembe jó áron egy Victoria.
Ha meg tudod fűzni írhatna pár sort a nagy Kinuról. Nem egy tucattermék.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.11., kedd 20:13

bluesfan írta:
Doc Holliday írta:

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.12.11., kedd 13:00

Doc Holliday írta:

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.11., kedd 11:57

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.12.11., kedd 11:45

Doc Holliday írta:
2018.12.11., kedd 10:58
Helló bluesfan!

Köszönöm a segítő válaszod. Kezdésnek melyiket javaslod?

Az Anna-Fred kombó teljesen jó lehet. Aki csak egyszerűen egy kávégépet keres, ami hosszú távon is kiszolgálja, az nyugodtan megveheti. Az Anna sem nyeke-nyóka egyáltalán, mindössze a váza egy kicsit könnyebben csavarodik, ha mondjuk a gép alját fogod és úgy tekered fel a kart. Ez persze nem életszerű, mert a kar felrakásakor, vagy levételekor a gép felső traktusában tartunk ellen. Ha esetleg később ezt-azt fejleszteni, tuningolni szeretnél és a legjobb ár-érték arányt keresed, akkor Glendát vegyél, amíg van. A váza is masszívabb, hardveresen is jóval erősebb és az 58-as ipari kosárméret több fejlesztési-kiegészítő lehetőséget enged. A Fred ezt is ki tudja szolgálni, aztán, ha később kevésnek találod, nem túl nagy bukóval eladhatod.
Végül egy jó tanács: Vigyázz, mert meredek a lejtő, amire épp lépni szándékozol. :smile29:

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2018.12.11., kedd 11:35

Doc Holliday írta:
2018.12.11., kedd 10:58
Helló bluesfan!

A Lelit Anna + Lelit Fred kávédaráló páros, az jó lehet?
Esetleg inkább, a Lelit Glenda PL41-PLUST + valamilyen daráló? Ez utóbbi, sokban eltér az Annától? Azt látom, hogy 250 helyett 300 ml a bojler, 57-es helyett 58-as a kar és az OPV állítható, végül nincs nyomásmérő óra. Maga a ház is masszívabb?
Az Annánál mit jelent a nem túl masszív váz? Kar felhelyezéskor "hajlik" a burkolat, zörög, kicsit instabil érzés?
Glendánál hátrány, hogy nincs nyomásmérő? Nehezíti a főzést?
És végezetül még egy olyan kérdésem lenne, hogy előre őrölt kávéval lehet használni? (Bolti, de nem alja, mondjuk Pellini vagy bármi más magasabb minőségű)
Ezt azért kérdezem, mert ha nem ajánlatos a Fred daráló és amit helyette javasoltok, nyilván jobb minőségű és drágább is, akkor inkább azt venném meg, de a kávéfőző után. A kávéfőzőből is jó minőségűt szeretnék...

Megint elnézést a sok kérdésért, de egy jó minőségű kávéfőzőt szeretnék venni és magam sem gondoltam, hogy így belebonyolódom.. :D
Köszönöm!
Ha belefér, inkább Glenda. Ha nem akarsz több gőzölt tejes italt egymás után, akkor ezzel jódarabig meg leszel elégedve. A nyomásmérő hiánya nem nagy gond.
Előre őrölt kavéval nem működik a történet. Őrlő mindenképp kell, legalább egy Fred.
Szerintem.

Két éve karácsony előtt nálam is így kezdődött a történet. A szüleimnek akartam egy olcsó karos gépet venni. Aztán addig nézelődtem, hogy magamnak vettem egy Victoria-t meg darálót hozzá. Akkor irreálisan drágának és irracionálisnak éreztem a döntést/vásárlást. Azóta nem is értem, hogy tudtam azelőtt ezek nélkül létezni. :) Ma már egy Biancám van otthon, de ez más kategória....

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.11., kedd 10:58

Helló bluesfan!

A Lelit Anna + Lelit Fred kávédaráló páros, az jó lehet?
Esetleg inkább, a Lelit Glenda PL41-PLUST + valamilyen daráló? Ez utóbbi, sokban eltér az Annától? Azt látom, hogy 250 helyett 300 ml a bojler, 57-es helyett 58-as a kar és az OPV állítható, végül nincs nyomásmérő óra. Maga a ház is masszívabb?
Az Annánál mit jelent a nem túl masszív váz? Kar felhelyezéskor "hajlik" a burkolat, zörög, kicsit instabil érzés?
Glendánál hátrány, hogy nincs nyomásmérő? Nehezíti a főzést?
És végezetül még egy olyan kérdésem lenne, hogy előre őrölt kávéval lehet használni? (Bolti, de nem alja, mondjuk Pellini vagy bármi más magasabb minőségű)
Ezt azért kérdezem, mert ha nem ajánlatos a Fred daráló és amit helyette javasoltok, nyilván jobb minőségű és drágább is, akkor inkább azt venném meg, de a kávéfőző után. A kávéfőzőből is jó minőségűt szeretnék...

Megint elnézést a sok kérdésért, de egy jó minőségű kávéfőzőt szeretnék venni és magam sem gondoltam, hogy így belebonyolódom.. :D
Köszönöm!

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.12.11., kedd 08:17

Doc Holliday írta:
2018.12.11., kedd 05:53
Sziasztok!
Teljesen kezdőként kérnék tanácsot tőletek, hogy milyen kávéfőzőt vegyek? Hát a keret csúszkál felfelé, mióta nézegetem a gépeket. Mindenképpen karos gépet szeretnék. Néztem Gaggiákat is, de valamiért nem fogott meg. A Sage márka is képbe jött, abból is a BES810 (DTP) vagy a SES500BSS (Bambino Plus). Most viszont a Lelit márkával szemezek. Ehhez és tulajdonképpen, szinte minden karos kávéfőzőhöz javasolnak a hozzáértők darálót.
Kérdésem a következő lenne: kezdőként nehéz lenne egy Lelit géppel jó kávét főzni? Aggodalmam, pusztán abból ered, hogy ha kiadok 170-200 e Ft-ot, egy ilyen gépért, akkor legalább finom kávét is lehet vele főzni? (Természetesen nem olcsó kávéból és nyilván menet közbeni finomításokkal). Ez a réz bojler és réz tartókar egyébként nagy jelentősséggel bír?
Ha Lelit, akkor gép + daráló inkább? Avagy darálóval egybeépített modell javasolt?
Elnézést a sok kérdésért.. Várnék segítő válaszokat, akár márka javaslatot.
Azt látom, hogy a Lelit gépekhez van alkatrész bőven, gondolom a szervizelés is megoldott Magyarországon.
Ja még egy: valaki írta, hogy instabil a Lelit ház (Ha jól emlékszem Anna típusról). Hát még élőben nem láttam ilyen gépet, de nekem starpabírónak tűnik...

Köszönöm!
Szia!
Nem kell félni, kis gyakorlással fogsz tudni ezekkel a gépekkel jó kávét készíteni. Sok gyakorlással meg még jobbat:)
Az általad említett típusok közül a Sage nem biztos, hogy a legjobb döntés. Ha újat szeretnél, a Lelit jó választás lehet. Ha van rá kereted, PID vezérléssel szerelt típust válassz. Ez jóval pontosabb hőmérséklet szabályzást tesz lehetővé, mint egy sima termosztátos gép. Én már a harmadik Lelit gépemet nyüvöm és semmi bajom nem volt egyikkel sem. Az Anna váza valóban kevésbé masszív, mint az 58-as szűrőkosarú testvéreié, de abszolút használható. A réz bojler és fejegység a jobb hőstabilitásért előnyös. Az őrlő valóban megkerülhetetlen a karos gépek esetében és a választás talán még fontosabb, mint a kávégépnél, mert a jó őrlemény elengedhetetlen a jó kávéhoz. Ha a hely engedi, inkább javallott a különálló darab, mint a kávégéppel egybeépített, a későbbi esetleges cserére gondolva. És ahogy írtad is, csak jó minőségű, frissen pörkölt kávéval fogsz értékelhető eredményt kapni.

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.11., kedd 05:53

Sziasztok!
Teljesen kezdőként kérnék tanácsot tőletek, hogy milyen kávéfőzőt vegyek? Hát a keret csúszkál felfelé, mióta nézegetem a gépeket. Mindenképpen karos gépet szeretnék. Néztem Gaggiákat is, de valamiért nem fogott meg. A Sage márka is képbe jött, abból is a BES810 (DTP) vagy a SES500BSS (Bambino Plus). Most viszont a Lelit márkával szemezek. Ehhez és tulajdonképpen, szinte minden karos kávéfőzőhöz javasolnak a hozzáértők darálót.
Kérdésem a következő lenne: kezdőként nehéz lenne egy Lelit géppel jó kávét főzni? Aggodalmam, pusztán abból ered, hogy ha kiadok 170-200 e Ft-ot, egy ilyen gépért, akkor legalább finom kávét is lehet vele főzni? (Természetesen nem olcsó kávéból és nyilván menet közbeni finomításokkal). Ez a réz bojler és réz tartókar egyébként nagy jelentősséggel bír?
Ha Lelit, akkor gép + daráló inkább? Avagy darálóval egybeépített modell javasolt?
Elnézést a sok kérdésért.. Várnék segítő válaszokat, akár márka javaslatot.
Azt látom, hogy a Lelit gépekhez van alkatrész bőven, gondolom a szervizelés is megoldott Magyarországon.
Ja még egy: valaki írta, hogy instabil a Lelit ház (Ha jól emlékszem Anna típusról). Hát még élőben nem láttam ilyen gépet, de nekem starpabírónak tűnik...

Köszönöm!

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.06., csüt. 23:44

AVX írta:
2018.12.06., csüt. 23:22
Váltogasd a kávékat. 1 hónap múlva már jót fogsz nevetni az első kérdéseiden, de lehet máris érted mit miért mondtam.
Már most nevetek magamon, hogy hezitáltam a vásárláson. Jó kis belépő cucc ez! Volt már szerencsém igazán komoly kávézókban, nagyon jó presszókhoz ezért tudom/érzem, hogy merre haladjak tovább.
Sok dolog van amit saját magunknak kell megtapasztalni, de az alapokat jó volt, hogy elmondtad.
Ez,egyébként egy mesterség!

Most úgy gondolom, hogy az tud jó kávét főzni, aki megtanulja, hogy mit miért és mennyire kell beállítani egy főzeten az adott gépen. Minden géppel lehet rosszat és jót készíteni, de ha egy kicsit türelmes és precíz az ember, komoly eredmény lehet pillanatok alatt.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”