A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3234

Re: Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.04.30., kedd 17:22

sony309 írta:
2019.04.30., kedd 15:10
Üdvözletem, sziasztok!

Szüleimnek szeretnék vásárolni egy 4 vagy 6 személyes kotyogót.
Valamikor olvastam, hogy sok a hamisítvány.
Honnan vásároljak, hogy ne vegyek hamisat?

Köszönöm a választ előre is!
El foglak keseríteni: amit eredetinek hiszel, az sem az.
A Bialetti kotyogók nagyrésze kínai, tök idegen gyártóknál készül.

sony309
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: sony309 » 2019.04.30., kedd 16:16

sony309 írta:
2019.04.30., kedd 15:10

Kérdésem tárgytalan.
Balatoni szállást keresek 2019. augusztus végére!

sony309
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: sony309 » 2019.04.30., kedd 15:10

Üdvözletem, sziasztok!

Szüleimnek szeretnék vásárolni egy 4 vagy 6 személyes kotyogót.
Valamikor olvastam, hogy sok a hamisítvány.

Köszönöm a választ előre is!
Balatoni szállást keresek 2019. augusztus végére!

PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: PJani » 2019.04.26., pén. 13:58

sziasztok,
egy ismerősömnél remek kávékat ittam egy La Pavoni Europiccola jóvoltából és kedvet kaptam hozzá, láttam párat használtan. Mit kellene megnéznem egy ilyenen ha megvenném? Nem gyűjtői darab, pár éves.
előre is köszi.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: veng123 » 2019.04.12., pén. 23:30

BURN28 írta:
2019.04.12., pén. 23:02
veng123 írta:
2019.04.12., pén. 18:48
Üdv

Nagyon rég jártam erre, fura nekem ez az új fórum.
Eladogattam a gépparkom, még van egy GB-m, meg egy Faema family-m, mind a kettő felújításra szorul, meg darálom sincs, ezért évek óta csak brikkázok, amit téglával etetek.
Gondolkodok egy nagyon olcsó daráló vételén, elsődlegesen a brikkához, de ha netán beüzemelném valamelyik komolyabb gépem, akkor jó lenne, ha azt is kiszolgálná. Távoli tervem, hogy a gépeimet eladom, az árukat meg beforgatnám egy pavoniba.
Mit lehet tudni erről a Wilfa Il Solito CG110B darálóról? A régi darálóimba ennyiért még kést se kaptam, szóval számomra ez ismeretlen terep. Esetleg egyéb alternatíva? Mint látjátok full low budget kategória van megcélozva.

Amúgy a kávézás akkor épült le nálam, amikor eladtam a pörkölőt. Hatalmas hiba volt. Imádtam vasárnaponként szöszölni, kísérletezni vele.
Szia!

Arra a célra tökéletesen meg fog felelni. Síktárcsás őrlőkések (nem mintha a kúpos rosszabb lenne, csak idekívánkozott), állítható őrleményfinomság. Egy kotyogót tökéletesen kiszolgál (a Brikka pedig még megbocsájtóbb is).

Hibás darab 1 érkezett vissza idáig (és nem, nem egyet adtunk el :smile29: ).

A Hario kézihajtányok tanyáznak ebben a mezőnyben, de ott meg oda a kényelem, amivel ez többet nyújt.
Köszi a választ. Kések kialakítására nem vagyok kényes, volt már dolgom mindenfélével. A leírásban olvasható, hogy espressohoz is alkalmas. Azt gondoltam, hogy brikkához jó lesz, mert amikor kapok ajándékba szemesset, azt sima késes darálón szoktam átküldeni, aztán simán jó. Egy normálisabb espressogéphez mennyire alkalmas? Korábban cm702, ascaso mini, lelit fred... darálók voltak ajánlva, hogy azok már espressoképesek, de ilyen árkategóriánál kicsit kételkedek. Természetesen csodát nem várnék ennyiért. Kézi kizárva, akkor inkább tégláznék.

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 51

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.04.12., pén. 23:02

veng123 írta:
2019.04.12., pén. 18:48
Üdv

Eladogattam a gépparkom, még van egy GB-m, meg egy Faema family-m, mind a kettő felújításra szorul, meg darálom sincs, ezért évek óta csak brikkázok, amit téglával etetek.
Gondolkodok egy nagyon olcsó daráló vételén, elsődlegesen a brikkához, de ha netán beüzemelném valamelyik komolyabb gépem, akkor jó lenne, ha azt is kiszolgálná. Távoli tervem, hogy a gépeimet eladom, az árukat meg beforgatnám egy pavoniba.
Mit lehet tudni erről a Wilfa Il Solito CG110B darálóról? A régi darálóimba ennyiért még kést se kaptam, szóval számomra ez ismeretlen terep. Esetleg egyéb alternatíva? Mint látjátok full low budget kategória van megcélozva.

Amúgy a kávézás akkor épült le nálam, amikor eladtam a pörkölőt. Hatalmas hiba volt. Imádtam vasárnaponként szöszölni, kísérletezni vele.
Szia!

Arra a célra tökéletesen meg fog felelni. Síktárcsás őrlőkések (nem mintha a kúpos rosszabb lenne, csak idekívánkozott), állítható őrleményfinomság. Egy kotyogót tökéletesen kiszolgál (a Brikka pedig még megbocsájtóbb is).

Hibás darab 1 érkezett vissza idáig (és nem, nem egyet adtunk el :smile29: ).

A Hario kézihajtányok tanyáznak ebben a mezőnyben, de ott meg oda a kényelem, amivel ez többet nyújt.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: veng123 » 2019.04.12., pén. 18:48

Üdv

becii_sch
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: becii_sch » 2019.03.26., kedd 14:03

Akkor kutatom még, köszönöm! :tutiok:

becii_sch

Hozzászólás Szerző: becii_sch » 2019.03.26., kedd 14:01

Akkor kutatom még, köszönöm :tutiok:

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 56

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2019.03.26., kedd 13:48

Szerintem, ha néhány hsz-t, esetleg oldalt visszaolvasol ebben a topikban, minden kérdésedre választ kaphatsz. Elég fárasztó leírni sokszor ugyanazt, főleg, mivel a legtöbben annyit sem mondanak utána, hogy bakfitty. Persze tisztelet a kis számú kivételnek.

becii_sch

Hozzászólás Szerző: becii_sch » 2019.03.26., kedd 13:11

Sziasztok!

Elore is elnezest az ekezet nelkuli gepelesert, csak telefonrol irok, remelem olvashato :D

A forum egy masik oldalan mar bekerdeztem, de nem kaptam valaszt mindenre, illetve kisse elbizonytalanodtam.
Hario mini mill slim kaveorlot hasznalok bialetti venus 2 kotyogossal, ami a kinai kotyogos-tchibo parostol oriasi ugras volt minosegi vilagosabb porkolesu kaveval, de meg tovabb lepnek presszo iranyba. Alapveto ismeretekkel rendelkezem barista vizsgamnak koszonhetoen.
Napi 2-3 kavet szeretnek kesziteni, tanacsaitokat ennek tukreben kernem, illetve maximum heti 1 tejes ital, gozolo nem szempont, inkabb a jo presszo

Olcsobb orlot vasarolnek, itt 2 jott szoba graef 702 es lelit fred, ezek kozul melyik ajanlhatobb? Nagyjabol 15ezer ft-os arkulonbseget megerne a fred presszora orlesben, minosegben, eltartasban?

A masik resze a kavefozo. Itt eloszor belottem egy rancilio silvia, lelit anna arsavot, de rajottem lehet elobb eleg lenne egy olcsobb. Erdekelne ez mennyire menne a kesz ital rovasara? Most kaphato '15os Gaggia Classic esetleg eleg nagy ugras lenne elso korben vagy hamar szeretnem majd levaltani es inkabb vegyek egyszer egy dragabbat?
Edigital es egyeb ilyen webshopokban latok meg kisebb olcsobb gaggiakat 30eft-tol, azok mennyire jo vetelek? Nyomasfokozos kar stb..

Nyilvan tamper, amennyiben lehetseges precizios szuroket beszereznem, csak most a kavefozok vilagaban elveszitettem a fonalat. Mindenkepp karos gepet szeretnek, szivesen gyakorlok, probalkozok, ese pod, automata gep kizarva.
Bojler anyagokrol szinten nincs tapasztalatom, mi a kulonbseg alu, acel stb anyagokbol keszult-e, alunal felmerult az egeszsegugyi resze is a dolognak.

Vilagosabb porkolesu 100%arabica kavekat hasznalok. Elore is koszonom a segitseget!

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2019.03.13., szer. 06:06

Artredis írta:
2019.03.12., kedd 21:23

Köszi szépen a választ. Esetleg (tudom egy 10-essel drágább), de érdemes lehet elgondolkodni a Graef CM800/802-es verzióban is?
Szerintem teljesen felesleges 10 ezerrel többért venni gyakorlatilag ugyanazt, a következő minőségi ugrás pedig 100 felett kezdődik. Ha költenél némi extrára, vedd inkább a Fredet, az legalább fokozatmentes.

Artredis

Hozzászólás Szerző: Artredis » 2019.03.12., kedd 21:23

bluesfan írta:
2019.03.11., hétf. 05:07
Artredis írta:
2019.03.10., vas. 21:00

...az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni...
Szia!

Az elkészült ital ízének ellaposodása valószínűleg az előre őrölt kávé gyors döglődésének köszöngető. Vállalható végeredmény eléreséhez elkerülhetetlen a jó minőségű, frissen őrölt alapanyag, amihez valóban szükséged lesz egy presszóképes őrlőre is. A legköltséghatékonyabb, ajánlott típus a Graef CM702. Ennek egyetlen hátránya a Fredhez képest, hogy nem fokozatmentes, de ezzel együtt lehet élni és, ha esetleg fejlesztenéd majd a kávégépparkot, még jó néhány lépcsőfokig ki tud szolgálni.
Köszi szépen a választ. Esetleg (tudom egy 10-essel drágább), de érdemes lehet elgondolkodni a Graef CM800/802-es verzióban is?

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2019.03.11., hétf. 05:07

Artredis írta:
2019.03.10., vas. 21:00

...az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni...
Szia!

Az elkészült ital ízének ellaposodása valószínűleg az előre őrölt kávé gyors döglődésének köszöngető. Vállalható végeredmény eléreséhez elkerülhetetlen a jó minőségű, frissen őrölt alapanyag, amihez valóban szükséged lesz egy presszóképes őrlőre is. A legköltséghatékonyabb, ajánlott típus a Graef CM702. Ennek egyetlen hátránya a Fredhez képest, hogy nem fokozatmentes, de ezzel együtt lehet élni és, ha esetleg fejlesztenéd majd a kávégépparkot, még jó néhány lépcsőfokig ki tud szolgálni.

Artredis

Hozzászólás Szerző: Artredis » 2019.03.10., vas. 21:00

Sziasztok!

Miután az aldis kapszulás kávéfőző gépem bedöglött, eléggé jó áron sikerült hozzá jutnom egy Gaggia Viva Style-hoz (Saeco Poemia átnevezve ahogy nézegettem). Igen, én is tudom, hogy nem egy eszpresszó csoda, de valahol el kell kezdeni és egyetemistaként még nem igazán fér bele a budgetbe egy rocket apartmento vagy egy ECM Classika :D. Egyelőre minden a gyári rajta és első körben előre darált kávét vettem hozzá amely nekem elsőre ízlett, aztán ahogy eltelt pár nap, egyre inkább azt kezdtem érezni, hogy romlik a lefőzött kávé íze. Egyre inkább ilyen "semmilyen" lett.
A kicsit hosszúra sikerült bevezetőm után, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni, amely:
1. Jelenleg használható a gaggia nyomásfokózós karjához
2. Későbbiekben ha szerzek hozzá egy nyomásfokozó nélküli kart, vagy szintet lépek a géppel kapcsolatban, akkor majd úgy is használható lesz (lehet hogy majd a jövőben gondolkodnék ebben is.)
3. Eléggé kicsi, mert egy kb. 8 négyzetméteres konyha pultján kéne elférnie.

Kicsit körbe nézve, nagyon megtetszett a Lelit Fred, de szeretnék további véleményeket is meghallgatni.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ameddig meg nem sikerül beszereznem egy darálót addig szerintem, a nem messze lévő kávé boltba fogok majd járni 100gr kávékat daráltatni :D

konkolit
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: konkolit » 2019.02.28., csüt. 20:39

Sziasztok!

Melyik kombináció ajánlottabb?
Lelit PL042EM darálós Kávégép avagy Gaggia Classic 2015 Kávégép + Barista eszközök&Lelit Fred PL043MMI daráló?
Fredet ismerem, szüleimet leptem meg vele, boldogan használják AVX kávéval és a jól bevált Szarvasival.
Vagy lehet érdemesebb gyűjteni kicsit és belevágni egy Lelit PL042TEMD Darálós kávégépbe?
Napi 1-2 kávé készülne, hogy jól induljon a nap!

Köszi!

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.02.25., hétf. 09:46

OLED írta:
2019.02.25., hétf. 08:21
Sziasztok! Hosszú szünet után közel egy éve újra kávézom, és a kotyogós valamint a szarvasi kávéfőző eredményének a vonalán szocializálódtam, ehhez az ízvilághoz vagyok szokva. Készülék hiba miatti erős felindulásból vettem egy Gaggia Viva Deluxe gépet és az eredmény egyáltalán nem tetszik sem a nejemnek sem nekem, jellegtelen ízűnek érezzük a kávét.
Szemes kávét használok (AVX, Tchibo Barista) egy póriasan egyszerű olcsó darálóval, a kávét a gép kezelési útmutatója szerint készítem.
Van-e valamilyen tanács vagy kisebb modding - nem tervezek további tízezreket költeni - a minőség javítására vagy így jártam?
Köszönöm a segítő válaszokat!
Vegyél egy eszpressó képes darálót. Ez fontosabb, mint a kávéfőző.

OLED
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 94

Hozzászólás Szerző: OLED » 2019.02.25., hétf. 08:21

Sziasztok! Hosszú szünet után közel egy éve újra kávézom, és a kotyogós valamint a szarvasi kávéfőző eredményének a vonalán szocializálódtam, ehhez az ízvilághoz vagyok szokva. Készülék hiba miatti erős felindulásból vettem egy Gaggia Viva Deluxe gépet és az eredmény egyáltalán nem tetszik sem a nejemnek sem nekem, jellegtelen ízűnek érezzük a kávét.
Szemes kávét használok (AVX, Tchibo Barista) egy póriasan egyszerű olcsó darálóval, a kávét a gép kezelési útmutatója szerint készítem.
Van-e valamilyen tanács vagy kisebb modding - nem tervezek további tízezreket költeni - a minőség javítására vagy így jártam?
Köszönöm a segítő válaszokat!

PC:       Gigabyte GA-Z97M-D3H, Intel Core i3-4330, 16GB Kingston DDR3 1600 RAM, ADATA 128GB SSD, 9.5 TB HDD
KÉP:     Tv: Samsung PS63C7700, PC
HANG:  Forrás:Fractal Desgn NODE 605 HTPC, USB-SPDIF kártya: Musiland Monitor 01 USD rev 2.0, DAC: Audio-gd NFB-17.32, Amplifier:Krell KAV400xi, Front: Swans T600F hangsugárzó,  Szub: DIY doboz+Rockford Fosgate P1S4-12 hsz, Behringer CX2310 aktív crossover, Pioneer VSX D1011 szuberősítőnek használva, Hs kábel: ARTKUSTIK-STUDIO, Interconnect: ARTKUSTIK-REFERENCE XLR
FOTÓ:  Samsung NX200

membrana-tympani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: membrana-tympani » 2019.01.30., szer. 14:38

nálam a szemcseméret macera rendszerint új kávé kipróbálásakor jelentkezik, tegnapelőtt 3 fokozatnyit kellett állítani az őrlőn. ettől eltekintve a GC szerintem nem egy macerás jószág.

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2795

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.01.29., kedd 10:45

Kobak írta:
2019.01.29., kedd 10:16
AVX írta:
2019.01.29., kedd 00:07
Kobak írta:
2019.01.28., hétf. 22:55
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Most jött el az az idő, hogy a régebbi Delonghi kávéfőzőm helyett vegyek valami jobbat, mivel túl sok időt töltöttem már így is a szerelésével. Először a kazán lett zárlatos, most pedig egyáltalán nem fűt fel. Már egy ideje fontolgatom a dolgot, de nem szántam rá magam.

Karos gépet szeretnék, hogy milyen szűrő mérettel arról fogalmam sincs. Darálóm van, így arra nincs szükségem egyelőre.
Olyan gép kellene, amit a feleségem is tud kezelni, különben hiszti lesz belőle. :D
Nem zárkózom el sem a használt, sem az új készüléktől.
Kb 80 max. 100e Ft-ot szánnék rá.
Facebookon AVX kiírta kb 2 hete, hogy rendelnek Gaggia Classicot, amit 80e Ft körül lehet majd megvenni.
Mi a véleményetek róla, mit ajánlanátok? Ahogy mondtam, jöhet új és használt is, gondolom használtból komolyabbat tudnék venni.
Kb napi 3 kávét főzünk, nem nagy üzemi gép lenne, szigorúan itthoni felhasználásra.
A segítséget előre is köszönöm.
Előre szólok, hogy a feleséged egyiknek sem fog örülni.
A GC 1 hét múlva érkezik.
Elsősorban arra gondoltam, hogy szívem szerint egy La Pavoni Europiccolat vennék vagy valami hasonlót, de annak a kezelésétől reggelente kb kihullana a haja és az enyém is. :D
Egy GC stílusú géppel meg tud békélni szerintem.
A kérdés, hogy új GC-t vegyek tőletek, esetleg érdemes hozzátenni még nem keveset és vennie egy Lelitet vagy nézni valamit használtan.
Ha tudtok bármit ajánlani, azt nagyon megköszönöm.
Én árulom a saját Gaggia baby twinem.
Tökéletes állapotban van.
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.01.29., kedd 10:29

Használtat csak megbízható embertől vegyél, ha úgy döntesz.
A Gaggia nagyon jó gép, pláne ilyen olcsón.
A következő szint a PID-es Lelit, ott már tudsz játszani a hőfokkal is, feltéve, ha ez szempont.

Naim-ZU

Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 267

Hozzászólás Szerző: Kobak » 2019.01.29., kedd 10:16

AVX írta:
2019.01.29., kedd 00:07
Kobak írta:
Sziasztok!

Most jött el az az idő, hogy a régebbi Delonghi kávéfőzőm helyett vegyek valami jobbat, mivel túl sok időt töltöttem már így is a szerelésével. Először a kazán lett zárlatos, most pedig egyáltalán nem fűt fel. Már egy ideje fontolgatom a dolgot, de nem szántam rá magam.

Karos gépet szeretnék, hogy milyen szűrő mérettel arról fogalmam sincs. Darálóm van, így arra nincs szükségem egyelőre.
Olyan gép kellene, amit a feleségem is tud kezelni, különben hiszti lesz belőle. :D
Facebookon AVX kiírta kb 2 hete, hogy rendelnek Gaggia Classicot, amit 80e Ft körül lehet majd megvenni.
Mi a véleményetek róla, mit ajánlanátok? Ahogy mondtam, jöhet új és használt is, gondolom használtból komolyabbat tudnék venni.
Kb napi 3 kávét főzünk, nem nagy üzemi gép lenne, szigorúan itthoni felhasználásra.
Elsősorban arra gondoltam, hogy szívem szerint egy La Pavoni Europiccolat vennék vagy valami hasonlót, de annak a kezelésétől reggelente kb kihullana a haja és az enyém is. :D
Egy GC stílusú géppel meg tud békélni szerintem.
A kérdés, hogy új GC-t vegyek tőletek, esetleg érdemes hozzátenni még nem keveset és vennie egy Lelitet vagy nézni valamit használtan.
Ha tudtok bármit ajánlani, azt nagyon megköszönöm.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Zotac Htpc / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / ValhallA AgIV mkII / ValhallA AGII tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.01.29., kedd 10:14

Én is GC-t használok pár éve, de a feleségem nem használja egyedül.
Elég érzékeny a gép a darálás finomságára ( gondolom, mint mindegyik), így nem árt hozzá némi rutin.

Naim-ZU

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.29., kedd 00:07

Kobak írta:
Sziasztok!

Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 267

Hozzászólás Szerző: Kobak » 2019.01.28., hétf. 22:55

Sziasztok!

Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Zotac Htpc / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / ValhallA AgIV mkII / ValhallA AGII tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”