A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 56

Re: Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2019.03.13., szer. 06:06

Artredis írta:
2019.03.12., kedd 21:23

Köszi szépen a választ. Esetleg (tudom egy 10-essel drágább), de érdemes lehet elgondolkodni a Graef CM800/802-es verzióban is?
Szerintem teljesen felesleges 10 ezerrel többért venni gyakorlatilag ugyanazt, a következő minőségi ugrás pedig 100 felett kezdődik. Ha költenél némi extrára, vedd inkább a Fredet, az legalább fokozatmentes.

Artredis
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Artredis » 2019.03.12., kedd 21:23

bluesfan írta:
2019.03.11., hétf. 05:07
Artredis írta:
2019.03.10., vas. 21:00

...az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni...
Szia!

Az elkészült ital ízének ellaposodása valószínűleg az előre őrölt kávé gyors döglődésének köszöngető. Vállalható végeredmény eléreséhez elkerülhetetlen a jó minőségű, frissen őrölt alapanyag, amihez valóban szükséged lesz egy presszóképes őrlőre is. A legköltséghatékonyabb, ajánlott típus a Graef CM702. Ennek egyetlen hátránya a Fredhez képest, hogy nem fokozatmentes, de ezzel együtt lehet élni és, ha esetleg fejlesztenéd majd a kávégépparkot, még jó néhány lépcsőfokig ki tud szolgálni.
Köszi szépen a választ. Esetleg (tudom egy 10-essel drágább), de érdemes lehet elgondolkodni a Graef CM800/802-es verzióban is?

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2019.03.11., hétf. 05:07

Artredis írta:
2019.03.10., vas. 21:00

...az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni...
Szia!

Az elkészült ital ízének ellaposodása valószínűleg az előre őrölt kávé gyors döglődésének köszöngető. Vállalható végeredmény eléreséhez elkerülhetetlen a jó minőségű, frissen őrölt alapanyag, amihez valóban szükséged lesz egy presszóképes őrlőre is. A legköltséghatékonyabb, ajánlott típus a Graef CM702. Ennek egyetlen hátránya a Fredhez képest, hogy nem fokozatmentes, de ezzel együtt lehet élni és, ha esetleg fejlesztenéd majd a kávégépparkot, még jó néhány lépcsőfokig ki tud szolgálni.

Artredis

Hozzászólás Szerző: Artredis » 2019.03.10., vas. 21:00

Sziasztok!

Miután az aldis kapszulás kávéfőző gépem bedöglött, eléggé jó áron sikerült hozzá jutnom egy Gaggia Viva Style-hoz (Saeco Poemia átnevezve ahogy nézegettem). Igen, én is tudom, hogy nem egy eszpresszó csoda, de valahol el kell kezdeni és egyetemistaként még nem igazán fér bele a budgetbe egy rocket apartmento vagy egy ECM Classika :D. Egyelőre minden a gyári rajta és első körben előre darált kávét vettem hozzá amely nekem elsőre ízlett, aztán ahogy eltelt pár nap, egyre inkább azt kezdtem érezni, hogy romlik a lefőzött kávé íze. Egyre inkább ilyen "semmilyen" lett.
A kicsit hosszúra sikerült bevezetőm után, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen darálót lenne érdemes venni, amely:
1. Jelenleg használható a gaggia nyomásfokózós karjához
2. Későbbiekben ha szerzek hozzá egy nyomásfokozó nélküli kart, vagy szintet lépek a géppel kapcsolatban, akkor majd úgy is használható lesz (lehet hogy majd a jövőben gondolkodnék ebben is.)
3. Eléggé kicsi, mert egy kb. 8 négyzetméteres konyha pultján kéne elférnie.

Kicsit körbe nézve, nagyon megtetszett a Lelit Fred, de szeretnék további véleményeket is meghallgatni.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ameddig meg nem sikerül beszereznem egy darálót addig szerintem, a nem messze lévő kávé boltba fogok majd járni 100gr kávékat daráltatni :D

konkolit
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: konkolit » 2019.02.28., csüt. 20:39

Sziasztok!

Melyik kombináció ajánlottabb?
Lelit PL042EM darálós Kávégép avagy Gaggia Classic 2015 Kávégép + Barista eszközök&Lelit Fred PL043MMI daráló?
Fredet ismerem, szüleimet leptem meg vele, boldogan használják AVX kávéval és a jól bevált Szarvasival.
Vagy lehet érdemesebb gyűjteni kicsit és belevágni egy Lelit PL042TEMD Darálós kávégépbe?
Napi 1-2 kávé készülne, hogy jól induljon a nap!

Köszi!

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3231

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.02.25., hétf. 09:46

OLED írta:
2019.02.25., hétf. 08:21
Sziasztok! Hosszú szünet után közel egy éve újra kávézom, és a kotyogós valamint a szarvasi kávéfőző eredményének a vonalán szocializálódtam, ehhez az ízvilághoz vagyok szokva. Készülék hiba miatti erős felindulásból vettem egy Gaggia Viva Deluxe gépet és az eredmény egyáltalán nem tetszik sem a nejemnek sem nekem, jellegtelen ízűnek érezzük a kávét.
Szemes kávét használok (AVX, Tchibo Barista) egy póriasan egyszerű olcsó darálóval, a kávét a gép kezelési útmutatója szerint készítem.
Van-e valamilyen tanács vagy kisebb modding - nem tervezek további tízezreket költeni - a minőség javítására vagy így jártam?
Köszönöm a segítő válaszokat!
Vegyél egy eszpressó képes darálót. Ez fontosabb, mint a kávéfőző.

OLED
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 94

Hozzászólás Szerző: OLED » 2019.02.25., hétf. 08:21

Sziasztok! Hosszú szünet után közel egy éve újra kávézom, és a kotyogós valamint a szarvasi kávéfőző eredményének a vonalán szocializálódtam, ehhez az ízvilághoz vagyok szokva. Készülék hiba miatti erős felindulásból vettem egy Gaggia Viva Deluxe gépet és az eredmény egyáltalán nem tetszik sem a nejemnek sem nekem, jellegtelen ízűnek érezzük a kávét.
Szemes kávét használok (AVX, Tchibo Barista) egy póriasan egyszerű olcsó darálóval, a kávét a gép kezelési útmutatója szerint készítem.
Van-e valamilyen tanács vagy kisebb modding - nem tervezek további tízezreket költeni - a minőség javítására vagy így jártam?
Köszönöm a segítő válaszokat!

PC:       Gigabyte GA-Z97M-D3H, Intel Core i3-4330, 16GB Kingston DDR3 1600 RAM, ADATA 128GB SSD, 9.5 TB HDD
KÉP:     Tv: Samsung PS63C7700, PC
HANG:  Forrás:Fractal Desgn NODE 605 HTPC, USB-SPDIF kártya: Musiland Monitor 01 USD rev 2.0, DAC: Audio-gd NFB-17.32, Amplifier:Krell KAV400xi, Front: Swans T600F hangsugárzó,  Szub: DIY doboz+Rockford Fosgate P1S4-12 hsz, Behringer CX2310 aktív crossover, Pioneer VSX D1011 szuberősítőnek használva, Hs kábel: ARTKUSTIK-STUDIO, Interconnect: ARTKUSTIK-REFERENCE XLR
FOTÓ:  Samsung NX200

membrana-tympani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: membrana-tympani » 2019.01.30., szer. 14:38

nálam a szemcseméret macera rendszerint új kávé kipróbálásakor jelentkezik, tegnapelőtt 3 fokozatnyit kellett állítani az őrlőn. ettől eltekintve a GC szerintem nem egy macerás jószág.

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2707

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.01.29., kedd 10:45

Kobak írta:
2019.01.29., kedd 10:16
AVX írta:
2019.01.29., kedd 00:07
Kobak írta:
2019.01.28., hétf. 22:55
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Most jött el az az idő, hogy a régebbi Delonghi kávéfőzőm helyett vegyek valami jobbat, mivel túl sok időt töltöttem már így is a szerelésével. Először a kazán lett zárlatos, most pedig egyáltalán nem fűt fel. Már egy ideje fontolgatom a dolgot, de nem szántam rá magam.

Karos gépet szeretnék, hogy milyen szűrő mérettel arról fogalmam sincs. Darálóm van, így arra nincs szükségem egyelőre.
Olyan gép kellene, amit a feleségem is tud kezelni, különben hiszti lesz belőle. :D
Nem zárkózom el sem a használt, sem az új készüléktől.
Kb 80 max. 100e Ft-ot szánnék rá.
Facebookon AVX kiírta kb 2 hete, hogy rendelnek Gaggia Classicot, amit 80e Ft körül lehet majd megvenni.
Mi a véleményetek róla, mit ajánlanátok? Ahogy mondtam, jöhet új és használt is, gondolom használtból komolyabbat tudnék venni.
Kb napi 3 kávét főzünk, nem nagy üzemi gép lenne, szigorúan itthoni felhasználásra.
A segítséget előre is köszönöm.
Előre szólok, hogy a feleséged egyiknek sem fog örülni.
A GC 1 hét múlva érkezik.
Elsősorban arra gondoltam, hogy szívem szerint egy La Pavoni Europiccolat vennék vagy valami hasonlót, de annak a kezelésétől reggelente kb kihullana a haja és az enyém is. :D
Egy GC stílusú géppel meg tud békélni szerintem.
A kérdés, hogy új GC-t vegyek tőletek, esetleg érdemes hozzátenni még nem keveset és vennie egy Lelitet vagy nézni valamit használtan.
Ha tudtok bármit ajánlani, azt nagyon megköszönöm.
Én árulom a saját Gaggia baby twinem.
Tökéletes állapotban van.
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.01.29., kedd 10:29

Használtat csak megbízható embertől vegyél, ha úgy döntesz.
A Gaggia nagyon jó gép, pláne ilyen olcsón.
A következő szint a PID-es Lelit, ott már tudsz játszani a hőfokkal is, feltéve, ha ez szempont.

Naim-ZU

Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 266

Hozzászólás Szerző: Kobak » 2019.01.29., kedd 10:16

AVX írta:
2019.01.29., kedd 00:07
Kobak írta:
Sziasztok!

Most jött el az az idő, hogy a régebbi Delonghi kávéfőzőm helyett vegyek valami jobbat, mivel túl sok időt töltöttem már így is a szerelésével. Először a kazán lett zárlatos, most pedig egyáltalán nem fűt fel. Már egy ideje fontolgatom a dolgot, de nem szántam rá magam.

Karos gépet szeretnék, hogy milyen szűrő mérettel arról fogalmam sincs. Darálóm van, így arra nincs szükségem egyelőre.
Olyan gép kellene, amit a feleségem is tud kezelni, különben hiszti lesz belőle. :D
Facebookon AVX kiírta kb 2 hete, hogy rendelnek Gaggia Classicot, amit 80e Ft körül lehet majd megvenni.
Mi a véleményetek róla, mit ajánlanátok? Ahogy mondtam, jöhet új és használt is, gondolom használtból komolyabbat tudnék venni.
Kb napi 3 kávét főzünk, nem nagy üzemi gép lenne, szigorúan itthoni felhasználásra.
Elsősorban arra gondoltam, hogy szívem szerint egy La Pavoni Europiccolat vennék vagy valami hasonlót, de annak a kezelésétől reggelente kb kihullana a haja és az enyém is. :D
Egy GC stílusú géppel meg tud békélni szerintem.
A kérdés, hogy új GC-t vegyek tőletek, esetleg érdemes hozzátenni még nem keveset és vennie egy Lelitet vagy nézni valamit használtan.
Ha tudtok bármit ajánlani, azt nagyon megköszönöm.
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Zotac Htpc / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / ValhallA AgIV mkII / ValhallA AGII tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.01.29., kedd 10:14

Én is GC-t használok pár éve, de a feleségem nem használja egyedül.
Elég érzékeny a gép a darálás finomságára ( gondolom, mint mindegyik), így nem árt hozzá némi rutin.

Naim-ZU

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.29., kedd 00:07

Kobak írta:
Sziasztok!

Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 266

Hozzászólás Szerző: Kobak » 2019.01.28., hétf. 22:55

Sziasztok!

Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Zotac Htpc / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / ValhallA AgIV mkII / ValhallA AGII tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Natlozzz

Hozzászólás Szerző: Natlozzz » 2019.01.07., hétf. 18:45

Voyager írta:
2019.01.06., vas. 11:12
AVX írta:
2018.12.31., hétf. 13:33
Natlozzz írta:
2018.12.31., hétf. 12:40
Sziasztok,
kérdésem a következő lenne: segítséget kérnék, melyik őrlő ajánlottabb, Lelit FredPL043 vagy Rancilio Rocky?
Köszönettel
Nem elég precíz a kérdés. ( csak vicc volt :D )
Egyébként tényleg nem mindegy, hogy mihez kell és mennyibe kerül a Rocky.
Ha ugyanannyiba kerül, akkor a Ranciliot vedd meg.
A rocky 2× annyi
Köszönöm a segítséget, végül Rocky lett, használtan.

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1034

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2019.01.06., vas. 11:12

AVX írta:
2018.12.31., hétf. 13:33
Natlozzz írta:
Sziasztok,
kérdésem a következő lenne: segítséget kérnék, melyik őrlő ajánlottabb, Lelit FredPL043 vagy Rancilio Rocky?
Köszönettel
A rocky 2× annyi

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.12.31., hétf. 13:33

Natlozzz írta:
Sziasztok,

Köszönettel

Natlozzz

Hozzászólás Szerző: Natlozzz » 2018.12.31., hétf. 12:40

Sziasztok,

Köszönettel

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.21., pén. 18:33

Doc Holliday írta:
2018.12.21., pén. 08:21
Simán belehelyezem a karba szűrőkosár nélkül? A szilikon úgy néz ki, hogy egy 50 mm átmérőjű, az egyik oldala sima, a másikon van középen egy kis kiálló rész. Gondolom ez megy a karon lévő lyukba. Aztán ráküldöm Pump-al a vizet?
Igen! Kosár nélkül a karba teszed és kávéfőzés üzemmódban a pumpát bekapcsolod. Hallani fogod, ha felállt a nyomás (5-8 sec), akkor leállíthatod. Vakszűrő kiöblítés és ismétlés ameddig nem lesz teljesen tiszta az eredmény. Az alsó tálcába ilyenkor kerül forró víz!

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2018.12.21., pén. 18:29

bluesfan írta:
2018.12.21., pén. 07:30
Ha jól gőzöltél, kb. ég és föld a különbség.
Persze, hogy van különbség, de sajnos a gőzölő igen hangos ahhoz, hogy mások élvezetéért (én nem iszom így a kávét) megsüketüljek. A hallásomra szükségem van. :)

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.21., pén. 13:32

jana86 írta:
2018.12.21., pén. 10:09
Doc Holliday írta:
2018.12.21., pén. 09:22
....
Valószínűleg a tisztítószert sorozatos gőzölések utáni (több cappuccino készítésekor) tisztításra találták ki, mert egy pillanat elég neki és rászárad.
Minden gőzőlés után tisztára kell törölni a kart és kiengedni egy kis gőzt. :) Ha 8 capuccinóhoz 8-szor gőzölsz, akkor 8-szor. Ez a standard munkamenet, akkor nem szárad rá a karra a tejhab, és nem kell semmiféle tisztítószer.

A tisztítószerek használatának minimalizálása nemcsak környezetvédelmi okokból kívánatos, hanem mert a tiszta ízek miatt egyébként is célszerű elkerülni ezek használatát.
Teljesen egyetértek, a tisztítószerek minimalizálásával. Mivel még pár napja van meg a gép, biztos a rutin hiánya miatt száradt rá. De mint mindennél, itt is rá kell érezni...

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2018.12.21., pén. 10:09

Doc Holliday írta:
2018.12.21., pén. 09:22
....
Valószínűleg a tisztítószert sorozatos gőzölések utáni (több cappuccino készítésekor) tisztításra találták ki, mert egy pillanat elég neki és rászárad.
Minden gőzőlés után tisztára kell törölni a kart és kiengedni egy kis gőzt. :) Ha 8 capuccinóhoz 8-szor gőzölsz, akkor 8-szor. Ez a standard munkamenet, akkor nem szárad rá a karra a tejhab, és nem kell semmiféle tisztítószer.

A tisztítószerek használatának minimalizálása nemcsak környezetvédelmi okokból kívánatos, hanem mert a tiszta ízek miatt egyébként is célszerű elkerülni ezek használatát.

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.21., pén. 09:24

AVX írta:
2018.12.21., pén. 08:54
Doc Holliday írta:
Voyager írta:
2018.12.20., csüt. 20:50

Nem kell túl nagy feneket keríteni neki, viszont elhanyagolni sem szabad.
Itt sok információ elhangzott már a fórumon olvass utána és/vagy keress rá.
A vakszűrőt viszont használd mielőtt lekapcsolod a gépet! Felesleges minden főzés után, nem okoz problémát, ez még nem az a szint.
apropó: én nem használom a gőzölőt (nekem hangos), vettem egy fasza tejhabosítót a vendégek cappuccino-jához.

Simán belehelyezem a karba szűrőkosár nélkül? A szilikon úgy néz ki, hogy egy 50 mm átmérőjű, az egyik oldala sima, a másikon van középen egy kis kiálló rész. Gondolom ez megy a karon lévő lyukba. Aztán ráküldöm Pump-al a vizet?
A szilikon vakszűrőt a szűrőkosárba kell tenni. Az a kis pöcök a foggantyúja.
Én hülye, már a lyukba dugnám. Hát adja a helyzet. :lol: Köszönöm!

Doc Holliday

Hozzászólás Szerző: Doc Holliday » 2018.12.21., pén. 09:22

bluesfan írta:
2018.12.21., pén. 09:07
Doc Holliday írta:

Értem. Köszönöm az infót.
Én használtam a gőzölőt. Valóban kicsit hangos, de a végeredmény az finom. Inkább kicsit macerásabb utána eltávolítani a karról, a rászáradt tejet.
Ahogy kivetted a gőzcsövet a kancsóból, azonnal töröld le egy nedves ronggyal és nem ég rá a csőre a tej. Ezután engedj ki még egy kis gőzt, majd légtelenítsd a kazánt, ezzel a cső belsejét is átmosod.
Nekem így még semilyen csodaszer sem kellett a tisztításhoz.
Értem, szuper. Köszönöm az infót!

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.12.21., pén. 09:07

Doc Holliday írta:

Értem. Köszönöm az infót.
Én használtam a gőzölőt. Valóban kicsit hangos, de a végeredmény az finom. Inkább kicsit macerásabb utána eltávolítani a karról, a rászáradt tejet.
Ahogy kivetted a gőzcsövet a kancsóból, azonnal töröld le egy nedves ronggyal és nem ég rá a csőre a tej. Ezután engedj ki még egy kis gőzt, majd légtelenítsd a kazánt, ezzel a cső belsejét is átmosod.
Nekem így még semilyen csodaszer sem kellett a tisztításhoz.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”