A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Kávéfőző gépek javítása, tuningolása, karbantartása

Rush77
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Kávéfőző gépek javítása, tuningolása, karbantartása

Hozzászólás Szerző: Rush77 » 2019.04.15., hétf. 20:03

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van e itt a fórumon valaki aki foglalkozik 3 fázisú daráló javítással/átnézéssel.

A 3 fázisú majoromat szeretném átnézetni, hogy nem üt e, illetve, hogy műszakilag rendben van e.

Köszi.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3231

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.04.13., szomb. 13:54

Rendeltem pár alkatrészt, melyek egy része PID-eléshez esetleg jó lehet.
Majd odaadom egy szakinak, hogy próbálja ki mit tudnak.
Csatolmányok
13.png
13.png (239.37 KiB) Megtekintve 97 alkalommal
12.png
12.png (270.83 KiB) Megtekintve 97 alkalommal

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.04.08., hétf. 20:03

Milyen vízlágyítót ajánlotok Gaggia Classic gépbe? BWT Bestsave megfelelő a víz lágyítására?
Illetve milyen más lehetőség van víz lágyítására, ami valóbban hasznos ( kancsó, egyéb külső eszköz))?

Naim-ZU

Artredis

Hozzászólás Szerző: Artredis » 2019.03.22., pén. 23:34

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb/nagyobb tudású emberektől. Nem régiben hozzá jutottam egy gaggia viva styelehoz (régebben saeco poemia) gondoltam jó gép lesz ismerkedni az otthoni eszpresszó főzéssel. Szeretném karban tartani ezért rögtön rendeltem is hozzá (a webshopbol rendelhető) puly baby vízkő oldót és egy puly caff fejtisztitot. Gondoltam ez a fejtisztitó jó lehet, mivel nyomasfokozos a kar és ebből kifolyólag a karban eléggé sok extra alkatrész van ahol szerintem meg tud ragadni a kosz. Azonban ahogy elolvastam a használati utasítást ott azt írta az áztatátos tisztitashoz, hogy figyeljünk rá, hogy műanyag alkatrészekkel ne erintkezzen. Na mivel a karnak az egész nyomás fokozó mechanizmusa műanyagból van kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor lehet e hozzá használni vagy sem. Valakinek van ezzel tapasztalata vagy bármi további infója?

Előre is köszönöm a segítséget!

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.03.21., csüt. 16:34

feketepuma írta:
2019.03.21., csüt. 13:47
mdav88 írta:
2019.03.21., csüt. 13:36
AVX írta:
2019.03.21., csüt. 11:32

Ha ezt te írod, akkor tényleg nagy a baj.
Celszeru kerni elore, hogy dokumentaljak a dolgot, fotozzak a bojler belsejet.

Nalam is volt mar olyan gep, ami harmadjara gyogyult meg, de ott az elektronika szorakozott, nem mindig produkalta a hibat.

Ha a manometer hibas, meg lehet erteni, de ennek ellenorzese villamgyorsan megtortenhet egy karra csatlakoztatott fajtaval.
Az ellenőrzés meg is történt a karra csatlakoztatott mérővel, ami pontosan azt mutatta mint a manometer és ezek után szedték ki az említett légtelenítő szelepet, a csövek valamint a T idomot, mondván ez a szelep szabályozza a pumpa nyomását. Ismétlem nem vagyok szerelő, de nekem ez valahol sántít finoman szólva és a "beavatkozás" amit csináltak nekem elég drasztikus és sejtéseim szerint szakszerűtlen is.
Kb 3ezer forintból lehetett volna rá másik opv-t tenni.
Most gyakorlatilag a pumpád maximumával tol, ami 15-16bar. (persze a kávépogácsád adja a kb 9-10 baros ellenállást)

feketepuma
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: feketepuma » 2019.03.21., csüt. 13:47

mdav88 írta:
2019.03.21., csüt. 13:36
AVX írta:
mdav88 írta:
2019.03.21., csüt. 09:50

Hát elég durva szituáció... szerintem igen, bár ezt így látatlanban megállapítani nehéz.
Ezeknél a gépeknél minimális átalakításokkal szinte bármit be lehet építeni, de az hogy az opv-t (túlnyomás szelep) kiiktassák elég nagyfokú szakértelem kell... (aztán lehet hogy csak egy tömítést kellett volna benne cserélni).

Szóval ha tudsz keress egy rendes, megbízható szervizt. Nem egyszerű feladat, mert lelkiismeretesen csak kevesen csinálják.

Nalam is volt mar olyan gep, ami harmadjara gyogyult meg, de ott az elektronika szorakozott, nem mindig produkalta a hibat.

Ha a manometer hibas, meg lehet erteni, de ennek ellenorzese villamgyorsan megtortenhet egy karra csatlakoztatott fajtaval.
Az ellenőrzés meg is történt a karra csatlakoztatott mérővel, ami pontosan azt mutatta mint a manometer és ezek után szedték ki az említett légtelenítő szelepet, a csövek valamint a T idomot, mondván ez a szelep szabályozza a pumpa nyomását. Ismétlem nem vagyok szerelő, de nekem ez valahol sántít finoman szólva és a "beavatkozás" amit csináltak nekem elég drasztikus és sejtéseim szerint szakszerűtlen is.

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.03.21., csüt. 13:36

AVX írta:
mdav88 írta:
feketepuma írta:
2019.03.21., csüt. 09:16
Sziasztok!

Köszönöm, hogy elolvastátok!
Hát elég durva szituáció... szerintem igen, bár ezt így látatlanban megállapítani nehéz.
Ezeknél a gépeknél minimális átalakításokkal szinte bármit be lehet építeni, de az hogy az opv-t (túlnyomás szelep) kiiktassák elég nagyfokú szakértelem kell... (aztán lehet hogy csak egy tömítést kellett volna benne cserélni).

Szóval ha tudsz keress egy rendes, megbízható szervizt. Nem egyszerű feladat, mert lelkiismeretesen csak kevesen csinálják.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.03.21., csüt. 11:32

mdav88 írta:
feketepuma írta:
Sziasztok!

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.03.21., csüt. 09:50

feketepuma írta:
Sziasztok!

Remélem, jó topikba írok, ha nem, kérem az Admint mutasson irányt.
Tanácsokat/véleményeket szeretnék kérni. Adott egy Isomac Tea HX gépem, ami két éve került hozzám. 2018 novemberében történt, hogy bekapcsolás után nem szívta a vizet a tartályból. (csak és kizárólag szűrt vizet használtam vízlágyító patronok és párnákkal a tartályban, sajnos az előéletét nem ismertem). Mivel nem szerettem volna szétszedni, találgatni mi lehet a baj gondoltam profikra bízom a dolgot. Bevittem a gépet egy debreceni szervizbe, ahol ránézésre megmondták vízköves, szét kell szedni, kisavazni aztán minden nagyon szuper lesz. Mindezt egy félhavi minimálbér ellenében. Belementem, hiba volt. Januárban a hónap vége felé telefonáltam, mi a helyzet, mivel olyan sok munkájuk van volt a mondás csak ekkorra lesz kész. Kaptam az infót egy hét és mehetek. Szuper. Megkaptam a gépet, és a sztorit is, hogy mindent kisavaztak rendesen, tömítéseket cseréltek és minden nagyon jó. Otthon aztán kb a második kv után állt a gép alatt a víz és a fej tetején lévő csavar (amit mellesleg úgy szétbarmoltak, hogy a krómozás csak nyomokban maradt rajta…) tömítésé is megadta magát (a mondás szerint azt is kicserélték…) így spriccelt a forró víz szerencsére a gép irányába és nem felém… Visszavittem, tömítés csere vagy csak visszagyomrozták nem tudom, de egy új víztartály cserét javasoltak, mert annyira alaposan kisúrolták a régit, hogy megrepedt több helyen, de persze az már úgy volt csak a vízkő ami benne volt tömített… Ezt mondjuk észre lehetett volna venni, ha annyira alaposan tesztelnek mint mondják. Amíg megérkezett az új tartály egy méretben majdnem egyező műanyag dobozt raktam a tartály helyére, ami a funkcióját teljesen jól ellátta. Elkezdtem beállítani az őrleményt, mivel kotyogóztam a nagyobb gép távollétében. Sehogy sem sikerült a megfelelő nyomást elérni a nyomásmérő alapján. Maximum 7,5 bar volt. Vakszűrővel egy jóindulatú 8 bar. Újabb út a szervizbe ahol az volt a mondás, „ez teljesen jó így ahogy van…” és, hogy a nyomásmérő elromlott/vízköves és egyébként is nem megfelelően használom a gépet… Bevallom ez meglepett a kijelentés, igaz sem barista sem kávégép szerelő nem vagyok, honnan tudnám hogyan kell használni… DE megoldják, hogy legyen több nyomás. Pár nap múlva visszakaptam a gépet egy kiszerelt légtelenítő szeleppel és egy műanyag T csővel amin még a levágott műanyagcsövek rajta voltak. Történet hozzá: ez a szelep szabályozza a nyomást, ez tönkrement, mert a réz kitágult (nem tudom sem elfogadni, sem értelmezni ezt), ilyen alkatrészt ők nem tudnak rendelni (1,5perc google és 16,55 dollár) és inkább kiiktatták.
Segítsetek, kérlek, itt most csak én érzem azt, hogy istenesen átvertek és a kókler munkájukért fizettem azt a pénzt? Lehet vagy érdemes még itt valami kompenzációt kérni?

feketepuma
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: feketepuma » 2019.03.21., csüt. 09:16

Sziasztok!

Remélem, jó topikba írok, ha nem, kérem az Admint mutasson irányt.
Tanácsokat/véleményeket szeretnék kérni. Adott egy Isomac Tea HX gépem, ami két éve került hozzám. 2018 novemberében történt, hogy bekapcsolás után nem szívta a vizet a tartályból. (csak és kizárólag szűrt vizet használtam vízlágyító patronok és párnákkal a tartályban, sajnos az előéletét nem ismertem). Mivel nem szerettem volna szétszedni, találgatni mi lehet a baj gondoltam profikra bízom a dolgot. Bevittem a gépet egy debreceni szervizbe, ahol ránézésre megmondták vízköves, szét kell szedni, kisavazni aztán minden nagyon szuper lesz. Mindezt egy félhavi minimálbér ellenében. Belementem, hiba volt. Januárban a hónap vége felé telefonáltam, mi a helyzet, mivel olyan sok munkájuk van volt a mondás csak ekkorra lesz kész. Kaptam az infót egy hét és mehetek. Szuper. Megkaptam a gépet, és a sztorit is, hogy mindent kisavaztak rendesen, tömítéseket cseréltek és minden nagyon jó. Otthon aztán kb a második kv után állt a gép alatt a víz és a fej tetején lévő csavar (amit mellesleg úgy szétbarmoltak, hogy a krómozás csak nyomokban maradt rajta…) tömítésé is megadta magát (a mondás szerint azt is kicserélték…) így spriccelt a forró víz szerencsére a gép irányába és nem felém… Visszavittem, tömítés csere vagy csak visszagyomrozták nem tudom, de egy új víztartály cserét javasoltak, mert annyira alaposan kisúrolták a régit, hogy megrepedt több helyen, de persze az már úgy volt csak a vízkő ami benne volt tömített… Ezt mondjuk észre lehetett volna venni, ha annyira alaposan tesztelnek mint mondják. Amíg megérkezett az új tartály egy méretben majdnem egyező műanyag dobozt raktam a tartály helyére, ami a funkcióját teljesen jól ellátta. Elkezdtem beállítani az őrleményt, mivel kotyogóztam a nagyobb gép távollétében. Sehogy sem sikerült a megfelelő nyomást elérni a nyomásmérő alapján. Maximum 7,5 bar volt. Vakszűrővel egy jóindulatú 8 bar. Újabb út a szervizbe ahol az volt a mondás, „ez teljesen jó így ahogy van…” és, hogy a nyomásmérő elromlott/vízköves és egyébként is nem megfelelően használom a gépet… Bevallom ez meglepett a kijelentés, igaz sem barista sem kávégép szerelő nem vagyok, honnan tudnám hogyan kell használni… DE megoldják, hogy legyen több nyomás. Pár nap múlva visszakaptam a gépet egy kiszerelt légtelenítő szeleppel és egy műanyag T csővel amin még a levágott műanyagcsövek rajta voltak. Történet hozzá: ez a szelep szabályozza a nyomást, ez tönkrement, mert a réz kitágult (nem tudom sem elfogadni, sem értelmezni ezt), ilyen alkatrészt ők nem tudnak rendelni (1,5perc google és 16,55 dollár) és inkább kiiktatták.
Segítsetek, kérlek, itt most csak én érzem azt, hogy istenesen átvertek és a kókler munkájukért fizettem azt a pénzt? Lehet vagy érdemes még itt valami kompenzációt kérni?

rukh
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: rukh » 2019.03.01., pén. 11:21

Kösz, megnézem!

Üdv mindenkinek,

Rukh

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.03.01., pén. 09:16

rukh írta:
2019.02.28., csüt. 21:39
Hi!

Segítséget kérek: hol tudnék Bp-en 5/3 mm szilikon csövet venni Dolce Gusto kapszulás géphez?

Kösz,
Rukh
Bondex foglalkozik szilikon termékekkel, nekik biztosan van.

rukh
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: rukh » 2019.02.28., csüt. 21:39

Hi!

Segítséget kérek: hol tudnék Bp-en 5/3 mm szilikon csövet venni Dolce Gusto kapszulás géphez?

Kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek,

Rukh

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.02.28., csüt. 13:52

mdav88 írta:
2019.02.28., csüt. 13:51
BÓTAJÓZSEF írta:
2019.02.28., csüt. 09:31
Sziasztok!
Kit ajánlanátok Gaggia Classic javítására? Jobb esetben csak tömítéseket kellene cserélni benne, rosszabb esetben bojlert is (de remélem, hogy nem az a gond).
Mikor felmelegszik a gép, átcsöpög a forró víz a felsőszűrőn anélkül, hogy beindítanám a gépet. Így ha beindítom sokára indul meg a víz, s hidegebben is jön át, mint a max (kialszik a jelzés is).
Lehet, hogy elkoszolodott a haromjaratu, vagy a tomitesei zart allapotban nem az igaziak.

Kereshetsz vele, ha utbaesek Gyálon.

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.02.28., csüt. 13:51

BÓTAJÓZSEF írta:
2019.02.28., csüt. 09:31
Sziasztok!
Kit ajánlanátok Gaggia Classic javítására? Jobb esetben csak tömítéseket kellene cserélni benne, rosszabb esetben bojlert is (de remélem, hogy nem az a gond).
Mikor felmelegszik a gép, átcsöpög a forró víz a felsőszűrőn anélkül, hogy beindítanám a gépet. Így ha beindítom sokára indul meg a víz, s hidegebben is jön át, mint a max (kialszik a jelzés is).
Lehet, hogy elkoszolodott a haromjaratu, vagy a tomiteseizart allapotok nem az igaziak.

Kereshetsz vele, ha utbaesek Gyálon.

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.02.28., csüt. 09:31

Sziasztok!

Naim-ZU

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2019.02.02., szomb. 17:37

dekany729 írta:
2019.02.02., szomb. 16:28
Sziasztok!

Remélem jó helyre írok és valaki tud nekem segíteni. Lelit Anna gépemen szeretném a vízhozamot csökkenteni. Jelenlegi (gyári) paraméter: 100ml/10s. Több felhasználó tapasztalata szerint jobb a kioldódás ha ezt az értéket csökkentjük. A kérdésem az lenne, hogy ennél a gépnél próbálta e már valaki? Mivel tudnám ezt megoldani?

Üdv,
Zoli
Szerintem igen, jot tesz a kisgepeknek.

konkolit
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: konkolit » 2019.02.02., szomb. 17:23

Sziasztok!

A helyi szaki életet lehet a gépembe, de még mindig kidobja az őrleményt. A drága AVX kávét úgy sajnálom, meg emiatt a kávé sem olyan. Napi 2-4 kávé készül.
Tud valaki segíteni? Olvastam, hogy valaki tuningolni is tudja.
Kidobni nem akarom, lelitet szeretnék, csak az asszonynak nem igazán tetszene.

Köszönöm!

Előzmény:

Sziasztok!

Van egy Saeco Xsmall gépem, de meg sem nyikkan. Folyamatosan karban volt tartva, de nem bírta a napi 20 káve lefőzést.
Az elején elkezdte kidobálni az őrleményt, aztán a vizet is.
Folyamatosan karban volt tartva, vízkőmentesítve. Helyi szakember is negyed évente átnézte, cserélte a szükségest.
Azóta nyugdíjba vonult, de néha jól jönne otthonra.
Tudtok ajánlani egy szakembert, aki megjavítaná?
Bárhova el tudom küldeni ill. visszahozatni.

Köszi!

dekany729

Hozzászólás Szerző: dekany729 » 2019.02.02., szomb. 17:13

AVX írta:
2019.02.02., szomb. 16:58
dekany729 írta:
Sziasztok!

Remélem jó helyre írok és valaki tud nekem segíteni. Lelit Anna gépemen szeretném a vízhozamot csökkenteni. Jelenlegi (gyári) paraméter: 100ml/10s. Több felhasználó tapasztalata szerint jobb a kioldódás ha ezt az értéket csökkentjük. A kérdésem az lenne, hogy ennél a gépnél próbálta e már valaki? Mivel tudnám ezt megoldani?

Üdv,
Zoli
Első körben cseréld le a gyári felső szűrőt IMS-re, ha még nem tetted.
Azt már lecseréltem.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.02.02., szomb. 16:58

dekany729 írta:
Sziasztok!

Üdv,
Zoli
Első körben cseréld le a gyári felső szűrőt IMS-re, ha még nem tetted.

dekany729

Hozzászólás Szerző: dekany729 » 2019.02.02., szomb. 16:28

Sziasztok!

Üdv,
Zoli

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.31., csüt. 11:50

Elfogyott a GC-hoz való olcsó ALU bojler.
Már csak 1-1 db-okat fogok belőle rendelni.
Sajnos még ezt a 10000 Ft-os árat sem tudom a jövőben tartani, mert legközelebb még drágább lesz. A normál ár kb 13-14000 Ft.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.28., hétf. 16:36

jana86 írta:
2019.01.28., hétf. 16:11
AVX írta:
2019.01.28., hétf. 14:26
Másik újdonság:
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/11 ... -es-fejhez
Bárcsak lenne olyan kombinált műszer, ami egyben nyomást és hőmérsékletet is mér! Próbáltam ilyen keresni, de sehol nem találtam. Bárki látott ilyet valahol?
Az tényleg buli lenne.

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.01.28., hétf. 16:11

AVX írta:
2019.01.28., hétf. 14:26
Másik újdonság:
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/11 ... -es-fejhez
Bárcsak lenne olyan kombinált műszer, ami egyben nyomást és hőmérsékletet is mér! Próbáltam ilyen keresni, de sehol nem találtam. Bárki látott ilyet valahol?

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.01.28., hétf. 14:26

Csatolmányok
620424manometro.jpg
620424manometro.jpg (89.84 KiB) Megtekintve 879 alkalommal
620423manometro.jpg
620423manometro.jpg (87.56 KiB) Megtekintve 879 alkalommal
700920_1.jpg