Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Elektromos Kávédarálók

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3245

Re: Elektromos Kávédarálók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.07.26., pén. 13:50

ierdelyi írta:
2019.07.26., pén. 12:21
Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan darálót, ami adagonkénti örlésre is megfelelő?

A jelenlegi (Lelit PL71) körülbelül 8g anyagot tart magában és ez nagyon megnehezíti a különböző fajták és örlési finomságok váltogatását.
Árban sajnos nem tudok elszaladni a sokszázezres kategóriák felé.

Köszönöm,
István
Már a 30-as is jó erre:
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10 ... avedaralok

ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: ierdelyi » 2019.07.26., pén. 12:21

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan darálót, ami adagonkénti örlésre is megfelelő?

A jelenlegi (Lelit PL71) körülbelül 8g anyagot tart magában és ez nagyon megnehezíti a különböző fajták és örlési finomságok váltogatását.
Árban sajnos nem tudok elszaladni a sokszázezres kategóriák felé.

Köszönöm,
István

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.05.05., vas. 18:18

Tényleg tök jól néz ki. Én még nem is láttam kibontva.
Jövő héten rendelek 72db-ot. Arra vártam, hogy kipróbáld.
84990 Ft lesz az ára a shopban.

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 53

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.05.05., vas. 17:39

Eureka Mignon Manuale teszt

Sziasztok!

Nem fizetett és nem is társadalmi célú hirdetés következik. :D

Sokaknak még nem lehet tapasztalata ezzel az őrlővel, ezért most leírom az enyémet. Történt ugyanis, hogy az egyetlen darabot, amit hoztunk én vettem meg. Már akkor mondtam, hogy kell egy ilyen, amikor elárulták a tárgyaláson, hogy lesz ilyen modell.
59295591_438870193544591_6285789348998676480_n.jpg
59295591_438870193544591_6285789348998676480_n.jpg (29.96 KiB) Megtekintve 909 alkalommal
Itt látható a bestia. Sajnos unboxing videót nem csináltam, de ez még változhat, lehet csinálok egy bedobozoló videót, az úgysem divat (még). A dobozt kinyitva az őrlőt, a babtartályt és a szűrőtartó kar villáját találjuk egy kézikönyv mellett (amelyen pont a Manuale nem szerepel, de mivel egyszerű, mint a faék, a többi őrlő leírása elég lesz hozzá).

Miért esett erre a választásom?
Többet is használtam már a barista pályafutásom alatt (mármint alap Mignont).

Az egyik kávézóban harmadik őrlőként használtuk (az ős-Mignont), ami adagonkénti őrlésre volt hivatott (mielőtt beszüntettem az időrabló és rosszabb minőséget produkáló mivolta miatt, mert kávézói környezetben nem jó adagonként őrölgetni). Utána filterőrlő lett belőle.

Ami tetszett akkoriban: Szó szerint pofoztuk belőle az őrleményt (nem vagyok rá büszke, de az a modell csak így adta ki, amit kellett) és elég sokat használtuk (koffeinmentes, filter stb.), ennek ellenére a mai napig működik. Most nagyjából 5 éves és azóta megjárt még 2 kávézót.

Egyszerű őrlőt szerettem volna, amin nincsen semmi felesleges, továbbá van vele tapasztalatom (lehetőleg jó, a Vario után). Itthon filterezni szoktam, így jó lett volna, ha kiadja azt amit beleöntök, van rajta on-off gomb, jó őrlemény-minőség mellett. Mivel itthon nem sokat kávézok, ezért költséghatékony megoldást szerettem volna, így a Mazzer ZM-et nem hozhattam haza.

Hogyan is néz ki az új konstrukció?

Ami változott (az első Mignon-hoz hasonlítok), hogy a gagyi fémlap helyett itt már egy minőségi műanyag gombot kell nyomogatni és nincsen rajta időzítő (adagos őrléshez éppen felesleges is).

Mivel ki kellett szedni a dobozból feltűnt, hogy elég súlyos darab (a méretéhez tekintve meg pláne). Az összeszerelés minősége, anyaghasználat pedig messze meghaladja a Vario Home-ét (az a másik, ami itthon van). Nekem tetszik, hogy teljesen fekete, de ez persze ízlés kérdése. Szerintem vagány, ahogyan kinéz.

Régóta nem bútoroztunk még össze, de eddig tetszik a használata. A hangja egyáltalán nem zavar (bár nem a vasárnapi misén szoktam használni), gyorsaságra pedig bőven megfelel számomra, mivel itthon nem időre készül a lé.

Ami filter őrleménynél tetszik, hogy 16,5 be, 16,5 ki. Ezt az első őrlésnél is hozta, így gyanítom, hogy nem a pangó őrleményt tolja ki a frissebb. Ha csak nem Giorgio tolt egy pár presszót vele a cégnél.

Végre precízen működő kést látok, amiben nincsen 8-as, mely jelenséggel sajnos itthoni őrlőknél találkoztam. Ez csak személyes megjegyzés, eddig sem kényszerített senki, hogy gyenge konstrukciót vegyek, használtan.

Végül a technikai adatok:
  • 50 mm-es síktárcsás kés
    1350-es fordulat
    fokozatmentes finomság állítás
    300 grammos babtartály
    180x350x120-as méretek
    5,6 kilogrammos súly
Amit megoldhattak volna másképpek, hogy a kiömlő rész lehetne fém a fényes műanyag helyett. Azonban nyilván a kedvező végfelhasználói ár miatt ez fért bele.

Ezek az első tapasztalatok, benyomások. Ha valami változik, gyűlik az információm (esetleg presszó esetében is), akkor azt itt jelzem.

BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 226

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF » 2019.01.30., szer. 11:10

Segítséget szeretnék kérni daráló vásárlásában.
Tettem fel hirdetést, hogy Mazzert keresek 100 körül, de abban az esetben, ha nem lesz olyan, amit megvennék, akkor egy új masinát kell válasszak.

Ami szóba jöhet:
Eureka Mignon valamelyik változata
Baratza Sette 30
Rancilio Rocky

Csak presszót iszunk,s gyakran cserélgetem a kávékat, AVX Mokkától a Hawaii Konáig bármit.
Mit válasszak?
S mivel normális daráló nélkül maradtam, így sürgős a helyzet. 1 hétre msot elutazok, de utána vennem kell valamit rögtön ( a kávé iránti függőség túl erős :D .)

Naim-ZU

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 191

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2019.01.06., vas. 11:17

ierdelyi írta:
2019.01.06., vas. 10:53
Sziasztok!

Van egy Lelit PL71 darálóm, aminek már nagyon nehéz volt állítani a finomságát, ezért szétszedtem és kapott egy nagy takarítást.

Sajnos nem jelöltem be a szétszedésnél, hogy hogyan állta a forgatógom jelölése és a daráló beállítása.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell beállítani a minimum értékre a darálót?

Én azt a módszert követtem, hogy addig tekerem be a felső kést, amíg nincs semmilyen hangja, ha kézzel megpörgetem a darálót. Ez vettem minimumnak. Viszont úgy tűnik, hogy most - azonos beállításon - sokkal durvábbra őről.

Van ennek valami trükkje esetleg?

Köszönöm,
István
A darálók relatív kalibrálással működnek. Azaz ha a minimumhoz nézed az elfordulás szögét ugyanott vagy, más kérdés hogy most a skálán más számot látsz. Nem biztos hogy a gyárban is így kalibrálták. Én minden tisztításkor - ami ritka - újrakezdem, és egy kis szigszalag darabbal jelölöm a "joker" állást, innen már tudom hogy kb mennyit kell állítani az egyes kávékhoz.
Ha a jövőben nem akarsz ezzel szórakozni, akkor ha bekapcsolod, és nagyon nagyon finoman tekered, egyszercsak hallod amint összeér a kés, innen picit vissza, itt lesz a 0. Ha minig így rakod össze ugyanott lesznek a számok tisztítás után.

ierdelyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: ierdelyi » 2019.01.06., vas. 10:53

Sziasztok!

Van egy Lelit PL71 darálóm, aminek már nagyon nehéz volt állítani a finomságát, ezért szétszedtem és kapott egy nagy takarítást.

Sajnos nem jelöltem be a szétszedésnél, hogy hogyan állta a forgatógom jelölése és a daráló beállítása.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell beállítani a minimum értékre a darálót?

Én azt a módszert követtem, hogy addig tekerem be a felső kést, amíg nincs semmilyen hangja, ha kézzel megpörgetem a darálót. Ez vettem minimumnak. Viszont úgy tűnik, hogy most - azonos beállításon - sokkal durvábbra őről.

Van ennek valami trükkje esetleg?

Köszönöm,
István

killerfinger
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: killerfinger » 2018.11.27., kedd 16:57

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy a La San Marco SM őrlőről hogyan tudnám levenni a dózert?

https://www.home-barista.com/forums/use ... cf1064.jpg

A képen látható két csavar ami a dózer falán van az enyémen nincsen.

Ki kell beleznem az egészet és belülről lehet csak lecsavarozni?

Köszi

Nem a szél fúj rossz irányból, te mész rossz felé.

Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Gman » 2018.11.17., szomb. 07:32

https://www.elektros.it/hu/en/coffee_gr ... r-F64.html
Én az F4 Nano-hoz vettem itt. Nagyon gyorsak.

Pusi74
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Pusi74 » 2018.11.03., szomb. 14:31

Sziasztok!

Most vásároltam egy Fioranzo F64 EVO darálót és a gyári 1 kg-os babtartályt szeretném helyettesíteni valami kisebbel. Megköszönném, ha valaki véletlenül tudna abban segíteni, hogy az eredetit milyen kisebbel lehetne kiváltani. Infóm szerint a Mazzer Mini 0,6 kg-osa felmegy rá, de nem vagyok benne biztos. :rolleyes:

A segítséget előre is köszönöm!
Zoli

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.09.27., csüt. 08:10

Baratza Sette vs Rancilio Rocky: Burr Coffee Grinders Compared
https://ggccoffee.com/baratza-sette-vs-rancilio-rocky/
Csatolmányok
Rancilio-Rocky-Grinder-Review.jpg
Rancilio-Rocky-Grinder-Review.jpg (22.82 KiB) Megtekintve 1484 alkalommal
Baratza-Sette-270W-Review.jpg
Baratza-Sette-270W-Review.jpg (6.79 KiB) Megtekintve 1484 alkalommal
Etzinger-Mechanism-Conical-Burrs.jpg
Etzinger-Mechanism-Conical-Burrs.jpg (19.6 KiB) Megtekintve 1484 alkalommal

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.09.27., csüt. 08:09

The Baratza Sette 30 Vs 270: What’s the Difference Between These Two Grinders?
https://ggccoffee.com/baratza-sette-30-vs-270/
Csatolmányok
Sette-30-Coffee-Grinder.jpg
Sette-30-Coffee-Grinder.jpg (31.6 KiB) Megtekintve 1478 alkalommal
sette-series-coffee-grinders-768x576.jpg
sette-series-coffee-grinders-768x576.jpg (34.83 KiB) Megtekintve 1478 alkalommal
coffee-grinder-design.jpg
coffee-grinder-design.jpg (12.74 KiB) Megtekintve 1478 alkalommal

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.09.27., csüt. 08:06

The Baratza Sette vs Vario: Coffee Grinders Compared
https://ggccoffee.com/baratza-sette-vs-vario/
Csatolmányok
Vario-225x300.jpg
Vario-225x300.jpg (4.86 KiB) Megtekintve 1438 alkalommal
flat-vs-conical-burr-grinder.png
flat-vs-conical-burr-grinder.png (41.39 KiB) Megtekintve 1438 alkalommal
Baratza-Sette-Series-and-Forte.jpg
Baratza-Sette-Series-and-Forte.jpg (48.37 KiB) Megtekintve 1438 alkalommal
Baratza-Virtuoso-Vs-Sette.jpg
Baratza-Virtuoso-Vs-Sette.jpg (34.65 KiB) Megtekintve 1438 alkalommal

Katoci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 60

Hozzászólás Szerző: Katoci » 2018.07.25., szer. 09:27

Asgard írta:
2018.07.24., kedd 16:41
Izgalmasan hangzik a késcsere. Kiváncsi lennék hogy majd ha bejáratod befolyásol-e bármit hogy milyen irányba őröl a kés. Combattal összevethető.
Nálam iszonyat kávé kellett mire ez a nagy kés bejáratódott.
Nálam 10 kg bolti cucc és még 10kg világosabb pörkölésű (ezt már megittam) kellett mire beállt stabilan a minőség.

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Hozzászólás Szerző: spencer-hill » 2018.07.24., kedd 17:31

Asgard írta:
Izgalmasan hangzik a késcsere. Kiváncsi lennék hogy majd ha bejáratod befolyásol-e bármit hogy milyen irányba őröl a kés. Combattal összevethető.
Nem tudom, hogy milyen lesz ha bejáratódik, már ha kell neki, mert most a Casmo Worka nevű kávéjával igen zseniálisakat húzok vele. Pár helyről már azt is hallottam, hogy már bejáratva érkeznek ezek a kések. Ettől függetlenül biztos kell neki kis bekoptatás, de ha azt kéne kapjam a bejáratlanság miatt, mint amit anno a Hg One-nál lehetett tapasztalni, akkor az nálam nem jelentkezik. Példaértékű lefolyást biztosított már elsőre is. Sőt, érzésem szerint kicsit még fegyelmezettebben is áll össze a lefolyás mint a 71-es késnél, és mintha később is kezdene szőkülni. De ilyeneket még korai lenne határozottan kijelenteni.
Erre a Combatos összehasonlításra nem is gondoltam, de most, hogy mondod, igen felcsigázott :).

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.07.24., kedd 17:02

Asgard írta:
Szóljatok, ha kell valami a Mazzertól. Most rendelek megint tőlük késeket és darálókat.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 191

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2018.07.24., kedd 16:41

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Hozzászólás Szerző: spencer-hill » 2018.07.23., hétf. 20:37

Sikerült véghezvinnem egy régi tervemet, ami eddig alkatrész hiány miatt állt. Szóval kicseréltem a Roburban a 71-es kést 83-as késre. A felső kés leszorítóra vártam ennyit. Eddigi tapasztalatok: Gyorsabb a darálás kicsivel, ami nyílván otthon nem érdekes, de talán kevésbé melegszik fel az őrlemény a rövidebb ideig tartó „súrlódástól”. Bár csak egy féle kávéval próbáltam, de az eddig megszokotthoz képest jelentősen a durvább irányba kellett állítanom a jó lefolyáshoz ugyan azzal a profillal. Tárcsán nézve kb. 8-as helyett most 9 körül van a jó lefolyás ennél a konkrét kávénál. Kicsit mélyebb lett a darálás hangja, amitől szerintem kicsit csendesebb is lett. Ez megint csak kevésbé jelentős tulajdonság változás. Egyenlőre ennyi, még hosszú az út a kiismeréshez, illetve az esetleges A-B teszthez (már ha lehet ezt hitelesen végezni…) Egyenlőre az a tervem, hogy huzamosabb ideig használom a nagy kést (nyílván be is kell koptatni kicsit), majd visszatérek a kisebbre és próbálok mindent jegyzetelni és megjegyezni az élményeket, hogy melyikkel vannak jobb emlékeim. Akár a Kruve szitasort is be lehet vetni majd valami szisztéma szerint. Nem volt bajom a 71-es késsel sem, de izgatta a fantáziámat, hogy vajon milyen lehet, és ha még az jön ki, hogy jobb is akkor az már grátisz. A Combatról nagyon jó emlékek maradtak meg bennem.
Csatolmányok
Robur.JPG
Robur.JPG (86.58 KiB) Megtekintve 1499 alkalommal

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.07.22., vas. 12:22

GAgyiXyXy írta:
2018.07.22., vas. 10:54
AVX írta:
2018.07.09., hétf. 19:24
Nálunk nincs kicsomagolva egyetlen darab sem. Szerintem nem tudod megnézni, mert akkor a vevő fog reklamálni, hogy nem új a daráló. menj be a Két Lecsó étterembe. Ott is ilyen van. NAV székház mellett. A srác biztosan segít neked.
Egyébként nagyon kedves és készséges volt a srác.
Mondtam, hogy segíteni fog.
A két daráló szinte tök ugyanaz, csak a Silenzio hallkabb.

GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy » 2018.07.22., vas. 10:54

AVX írta:
2018.07.09., hétf. 19:24
Nálunk nincs kicsomagolva egyetlen darab sem. Szerintem nem tudod megnézni, mert akkor a vevő fog reklamálni, hogy nem új a daráló. menj be a Két Lecsó étterembe. Ott is ilyen van. NAV székház mellett. A srác biztosan segít neked.
Na megvolt. Ott ha jól láttam nem a silenzio van, bár gyanítom a szemcse homogenitását a pangó és rögösítést tekintve nagy különbség nem lehet a sima és a silenzio között. A szemcsék tetszettek, első ránézésre egyenletesebbnek tűnt mint a fredé (ez nagy fegyvertény lehet), de a rögösödés az aggasztóan rosszabbnak tűnt, de legalábbis látszatra annyira rögösített mint a freddi (tudom ez is kávéfüggő). Sajnos a pangóról nem kaptam információt ott sem, annyira mások a használati viszonyok. A kétszeres árat nem tudom megéri-e a látszólag szebb örlemény és egyetlen amiben jobbnak tűnik. A freddiből kipofozom a pangót, de az eureka 2x súlya már feldná a leckét amennyiben van pangó :)
Egyébként nagyon kedves és készséges volt a srác.
Rancilo Silvia full tuning, Eureka mignon specialita

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.07.09., hétf. 19:24

GAgyiXyXy írta:
2018.07.09., hétf. 19:00
AVX írta:
2018.07.09., hétf. 17:53
A múltkor a PH-n írta valaki, hogy a Fredről váltott Silenzio-ra. Keress rá. Állítólag nagyon megérte lecserélni.
Köszi, igen azt olvastam és kérdeztem is, de igazi választ nem kaptam. Robusztus örlőt nem akarok, ebbe meg beleszerettem. Az őrleményét nagyon dicsérik, de a pangó ismeretlen, igazából arra lennék kiváncsi. A kis fredből még kirázom a pangót, de ez dupla súlyú, méretre meg nem sokkal nagyobb.
Lehet kiszaladok hozzátok és megtapizok egyet :)

GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy » 2018.07.09., hétf. 19:00

AVX írta:
2018.07.09., hétf. 17:53
A múltkor a PH-n írta valaki, hogy a Fredről váltott Silenzio-ra. Keress rá. Állítólag nagyon megérte lecserélni.
Köszi, igen azt olvastam és kérdeztem is, de igazi választ nem kaptam. Robusztus örlőt nem akarok, ebbe meg beleszerettem. Az őrleményét nagyon dicsérik, de a pangó ismeretlen, igazából arra lennék kiváncsi. A kis fredből még kirázom a pangót, de ez dupla súlyú, méretre meg nem sokkal nagyobb.
Lehet kiszaladok hozzátok és megtapizok egyet :)

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.07.09., hétf. 17:53

GAgyiXyXy írta:
2018.07.09., hétf. 16:22
Az eureka topikban nem kaptam választ, hátha itt:

"Sziasztok!
Aki már használ (és bárki hozzáéertő) eureka mignon silenzio-t vagy az új mignon-ból bármelyiket mi a tapasztalat?
A fredről megérheti váltani? Örlemény minősége, pangó maradvány érdekel elsősorban.
Megéri a fred 2x árát?"

GAgyiXyXy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: GAgyiXyXy » 2018.07.09., hétf. 16:22

Az eureka topikban nem kaptam választ, hátha itt:

"Sziasztok!
Aki már használ (és bárki hozzáéertő) eureka mignon silenzio-t vagy az új mignon-ból bármelyiket mi a tapasztalat?
A fredről megérheti váltani? Örlemény minősége, pangó maradvány érdekel elsősorban.
Megéri a fred 2x árát?"

AVX
Site Admin
Site Admin

Elektromos Kávédarálók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.05.28., hétf. 14:36

32 perce, mdav88 írta:

Mármint Mignon vagy mondjuk beletartozoik a Zenith Club is?

Mignon. 3 kávézóban is használnak ilyet, akiket ismerek.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”