A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kézi darálók

drastic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: drastic »

A HG-vel össze fogjuk hasonlítani. A HG ára a szállítás+ Vám+Áfa miatt minimum 100000 Ft-tal drágább.
sajnos tudom jól, ezért is vagyok rá nagyon kíváncsi. 

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ó! Ez viszont nagyszerű hír. 
Kérlek, majd szólj, mikor érkeznek. 
Továbbra is itt a dilemma, hogy merre tovább daráló ügyben, és ha elég  jó és egy kicsit hordozható is az M68, akkor könnyen lehet, hogy az lesz a megoldás.

A HG-vel össze fogjuk hasonlítani. A HG ára a szállítás+ Vám+Áfa miatt minimum 100000 Ft-tal drágább.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Lehet tudni, annak kb. mennyi lesz az ára?
Mivel 12db a minimális rendelési mennyiség, így most nem tudom, hogy megkapom e a legjobb árat.
12 db-os vásárlás esetén 199990 Ft lett volna az ár.
Kb 20000 Ft-tal lenne drágább, ha nem kapom meg a legjobb árat.

drastic
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kézi darálók

Félreolvastad.
Arról írtam pont. 4db-ot rendelek belőle most.

Ó! Ez viszont nagyszerű hír. 
Kérlek, majd szólj, mikor érkeznek. 
Továbbra is itt a dilemma, hogy merre tovább daráló ügyben, és ha elég  jó és egy kicsit hordozható is az M68, akkor könnyen lehet, hogy az lesz a megoldás.

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 60

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: bluesfan »

Lehet tudni, annak kb. mennyi lesz az ára?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

A legnagyobbra (M68) nincs igény?
Félreolvastad.

drastic
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kézi darálók

Rendelek 2-3db-ot a legnagyobb Kinuból.

Pár kép a kisebb modellekről:

A legnagyobbra (M68) nincs igény?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Rendelek 2-3db-ot a legnagyobb Kinuból.

Pár kép a kisebb modellekről:

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 193

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Asgard »

Kinu M47 & KRUVE.

Ahogy beharangoztam, ma megszitáltam a Kinu M47-et is. 

Az eszköztár a következő volt:
- Kinu M47
- KRUVE szita
- V60
- Mérleg
- Papírpohár
- Asztal

WP_20170803_09_11_47_Pro.jpg

Az alsó szitát lecseréltem ez alkalommal (úgyhogy nem szabad véletlenül sem összehasonlítani a Mazzer ZM eredményével). Továbbá az őrlemény is több volt, 22 gramm, mivel ketten iszunk belőle, így jó, hogyha bármi történik sok kávé lesz belőle. 

Szitálás-ügyileg most is csak az alsó szitát használtam. Ez most 250 mikron volt. A Kinunál a boulder egyébként sem olyan nagy probléma. Azért hamarosan ránézünk arra is. Tapintásra és szemre azonban meglehetősen konzisztens az őrleménye.

22 gramm őrlemény
1,5 perc szitálás
1,3 gramm fine (igen a mérlegen ott a tizedes pont, csak a képen nem látszik)

Az arányok:

20,7 gramm kávé
300 gramm víz
94 fok
2:40

Így, hogy ennyi finet kiszűrtünk belőle, teljesen eltűnt még az a leheletnyi keserűség is a kész produktumból. 

És ma sem esett szét a Kinu.    
A ZM-el ő vetekszik mostanában a filterezésért. A HG-One jön be a 3. helyre filter tekintetében, de neki is jár egy szitálás. Utána jön az update.

V60-on milyen szitát használsz? 250-800? Kruve 400-800 at javasol, én 400-900-al használom. Mondjuk így kell is keverni... viszont mostanában valamiért így tetszik. Kenyánál majdnem felesleges, minimális fine, és boulder. Ha érdemes lemenni 250re lehet valamelyik másik darálóval kipróbálom.  
Érdekes hogy aeropeessre 500-900 at javasolnak, de nekem jobban tetszik 350el. Másik posztban írted hogy Neked is több fineval ízlik aeropress, ott milyen szita vált be?

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 53

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

Kinu M47 & KRUVE.

Ahogy beharangoztam, ma megszitáltam a Kinu M47-et is. 

Az eszköztár a következő volt:
- Kinu M47
- KRUVE szita
- V60
- Mérleg
- Papírpohár
- Asztal

Az alsó szitát lecseréltem ez alkalommal (úgyhogy nem szabad véletlenül sem összehasonlítani a Mazzer ZM eredményével). Továbbá az őrlemény is több volt, 22 gramm, mivel ketten iszunk belőle, így jó, hogyha bármi történik sok kávé lesz belőle. 

Szitálás-ügyileg most is csak az alsó szitát használtam. Ez most 250 mikron volt. A Kinunál a boulder egyébként sem olyan nagy probléma. Azért hamarosan ránézünk arra is. Tapintásra és szemre azonban meglehetősen konzisztens az őrleménye.

22 gramm őrlemény
1,5 perc szitálás
1,3 gramm fine (igen a mérlegen ott a tizedes pont, csak a képen nem látszik)

Az arányok:

20,7 gramm kávé
300 gramm víz
94 fok
2:40

Így, hogy ennyi finet kiszűrtünk belőle, teljesen eltűnt még az a leheletnyi keserűség is a kész produktumból. 

És ma sem esett szét a Kinu.    
A ZM-el ő vetekszik mostanában a filterezésért. A HG-One jön be a 3. helyre filter tekintetében, de neki is jár egy szitálás. Utána jön az update.

Kinu meg tényleg ergonomikus. Ezen felül pici, úgyhogy utazásra sem rossz opció. Annyi, hogy a kart kell leszerelni, mivel nem behajtható (én személy szerint nem is annyira sajnálom). Utóbbi művelet nagyjából 10 másodpercet vesz igénybe, úgyhogy nem kell megijedni tőle. Abban az aspektusban is egy véleményen vagyok Asgarddal, hogy nagyon könnyen állítható. 

Ami nekem kicsit negatívum az, hogy néha tovább kell kiimádkozni az őrleményt az alsó tárolóból, de némi fizikai ráhatásra kiesik a makacsabb rész is. 

Mint minden kézi őrlőnél itt is érdemes gyakran tisztítani a késeket alul, mert összegyűlik a kávé olaj és egyéb jóságok, ami sem az íznek és egy idő után az őrlőnek sem tesz jót. De egy sima ecsettel ez sem nagy ördöngősség. 

Mit lehetne kezdeni a fine-al? Már régóta érik bennem a gondolat, hogy ha már a bouldert leőrlik újra, akkor ezzel is kellene valamit kezdeni. Úgyhogy most gyűjtögetjük és lassan kijön belőle egy török kávézás.    

https://www.instagram.com/avx_cafe/

https://www.instagram.com/tibormondok/

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Lido-ból még az első változatot próbáltam, az olyan mély nyomokat hagyott hogy azóta se vettem kézbe...
Rendelni akartam 2*12db-ot a gyártótól, de szerettem volna előtte kipróbálni.
Már nem szeretnék ilyen darálót rendelni. Gondolom az is a Kinu mellett szól, hogy akitől megvettem a Lido-t, ő is Kinu 47-et vett helyette.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Kézi darálók

Ez így nagyon szimpatikus elsőre!
Őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi szerkezetből képes lesz valaki olyan minőséget kihozni, ami felveszi a versenyt több évtizede bevált (és frissített), 20x nagyobb és nehezebb konstrukciókkal.
Nyilván otthoni használatban gondolkodom, ahol 1 max 2 kávénál naponta nincsenek olyan követelmények, ami egy kávézónál már nagyon nem mindegy.

(Némi MiniMill-es múlttal...) Szoknom kell még a gondolatot, de ha a Kinu is olyan szépen kihozza a kávéból, ami miatt már érdemes otthon nekiállni az egésznek, akkor egy próbát talán megér.

Asgard - mi 18mp? Duplát kitekerni a Kinuból?
Igen, úgy emlékszem annyi. Igaz van egy mozdulat, mikor mindkét kézzel körbejáratod, Kinu formája miatt nagyon alkalmas erre.Kinu nagyon jó. Otthonra szerintem a legtöbb közepes motorosnál jobb választás. Halk, nagyon kicsi, minőségben presszóban a nagygépekkel pariban van. Nagyon finoman állítható. Valahogy én azt mondanám hogy ízben Major szint körül van. K10 azért színesebb, nade 6x annyiba kerül...
Ahogy Avx írta ha nem kell több adag, teljesen jó választás. Eddig nekem a Pharos tudta ezt minőségben, csak az nagyobb, és kényelmetlenebb használni. Helor is jó, és állìtólag a Commandante is - nade ilyen névvel csak nem darálok . Ha filtereztem vele azért kellett a szita - de ugyanakkor pl. Major szitálva se jó filterre. Lido-ból még az első változatot próbáltam, az olyan mély nyomokat hagyott hogy azóta se vettem kézbe...

Ram
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Ram »

A bemutatóban napi szinten a Kinut és a HG1-et használjuk.
A Mazzerben sokkal több kávé bennmarad, emiatt azt nem használjuk, pedig mi Mazzer forgalmazók vagyunk.
Ha sűrűbben akarsz kávékat cserélni, akkor a Kinu jó választás.
Kávézóban meg nyilván a Mazzer jobb.

Ez így nagyon szimpatikus elsőre!
Őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi szerkezetből képes lesz valaki olyan minőséget kihozni, ami felveszi a versenyt több évtizede bevált (és frissített), 20x nagyobb és nehezebb konstrukciókkal.
Nyilván otthoni használatban gondolkodom, ahol 1 max 2 kávénál naponta nincsenek olyan követelmények, ami egy kávézónál már nagyon nem mindegy.

(Némi MiniMill-es múlttal...) Szoknom kell még a gondolatot, de ha a Kinu is olyan szépen kihozza a kávéból, ami miatt már érdemes otthon nekiállni az egésznek, akkor egy próbát talán megér.

Lehet. 18mp.

Asgard - mi 18mp? Duplát kitekerni a Kinuból?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

A kérdés tehát konkrétan: lehet a Kinu M47-et egy lapon említeni egy Super Jollyval?

A bemutatóban napi szinten a Kinut és a HG1-et használjuk.
A Mazzerben sokkal több kávé bennmarad, emiatt azt nem használjuk, pedig mi Mazzer forgalmazók vagyunk.
Ha sűrűbben akarsz kávékat cserélni, akkor a Kinu jó választás.
Kávézóban meg nyilván a Mazzer jobb.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég

Kézi darálók

Elég nagy mozgás van a Kinu és Lido darálók környékén, mindenki teszteli, szereti és hasonlítgatja őket ...egymással, ill. kategórián belül.
Amit nem találtam, az egy összehasonlítás a jól bevált villanyos aprítókkal.
(Használt-)Árban nincs közöttük túl nagy különbség így nálam adja magát a dolog. 

A kérdés tehát konkrétan: lehet a Kinu M47-et egy lapon említeni egy Super Jollyval?

Amellett, hogy fontos hogy mekkora, mennyi ideig tart egy dupla leőrlése, mennyi marad benne, stb - most csak és kizárólag az őrlemény (és a kapott főzet) minősége érdekel ennél a felvetésnél.

Valakinek van esetleg ilyen irányú tapasztalata?

Lehet. 18mp.

Ram
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Ram »

Elég nagy mozgás van a Kinu és Lido darálók környékén, mindenki teszteli, szereti és hasonlítgatja őket ...egymással, ill. kategórián belül.
Amit nem találtam, az egy összehasonlítás a jól bevált villanyos aprítókkal.
(Használt-)Árban nincs közöttük túl nagy különbség így nálam adja magát a dolog. 

Amellett, hogy fontos hogy mekkora, mennyi ideig tart egy dupla leőrlése, mennyi marad benne, stb - most csak és kizárólag az őrlemény (és a kapott főzet) minősége érdekel ennél a felvetésnél.

Valakinek van esetleg ilyen irányú tapasztalata?

silverskin
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: silverskin »

Az esztergályos srácok 2013 óta néztek ferdén, hogy milyen kitekert módon kell a babot az őrlőbe rakni. Mostanra lett elegük belőle. Kellemes hozadék a egyszerű betöltés mellett, hogy megszűnt a kipattanó törmelékprobléma. Megfuttatom a témát a hb-n és a kaffee-netz-en is, és még az sem kizárt, hogy kihozunk belőle egy kis szériát:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Félreértés történt. Csak 60 db esetén vannak ezek az árak, így egyelőre jegelem a témát.
Lehet mégis lesz Lido.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Megrendeltem 12-12 db-ot ezekből:
Lido3-Lido ET

Félreértés történt. Csak 60 db esetén vannak ezek az árak, így egyelőre jegelem a témát.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Korábban jelentkeztem Kinu M47 tesztelésre (Bp.), van erre még lehetőség?
Már nincs.
Pesten van egyébként most is Dewlánál.

bbalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: bbalazs »

Lido3-Lido ET

Korábban jelentkeztem Kinu M47 tesztelésre (Bp.), van erre még lehetőség?

Katoci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 60

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Katoci »

Lido3-Lido ET

Házon belül konkurencia a Kinunak? Bár így mi degy mit vesz a kedves vevő, ha jó áron akarja, akkor innen veszi.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

59990 Ft lenne mind a 4 ára.
Akinek kell, jelezze!

Két típusból rendelnék.
Melyik legyen az a kettő?

Lido2, Lido3  -ezekről azt írja, hogy "Best use-non espresso methods"
Lido E, vagy ET -ezekről azt írja, hogy "Best use- espresso methods"
http://www.oehandgrinders.com/OE-Manual ... s_c_1.html

Lido3-Lido ET

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Engem lehet érdekelne egy Lido 2 vagy 3.
Ha csak lehet, az nekem kevés.

Balus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Balus »

Nekem csak az a fura, hogy mind a 4 típusban ugyanaz az Etzinger kés van.Engem lehet érdekelne egy Lido 2 vagy 3.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”