Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kézi darálók

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3285

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: AVX »

The LIVI from MALWANI - Exclusive Handmade Manual Grinder

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

csak a reggeli presszóhoz kell, egész nap én se tekergetném amúgy én kimondottan szeretem az "analóg" technikát, meg kell dolgozni a kávéért. A Silvia + Bezzera kombó túl kényelmes volt Köszi a válaszokat, be is szerzek egyet!
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10 ... avedaralok
Van 2 féle is raktáron.

tikabilla
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: tikabilla »

A gyönyörű "faburkolat" ilyen szempontból nem ideális, de lisztfinomságúra is simán tud őrölni.
Egy kávézóban filterre még merném ajánlani, de egész nap presszóra tekerni csak a lapátkezű Schwarze tudná :-)

csak a reggeli presszóhoz kell, egész nap én se tekergetném amúgy én kimondottan szeretem az "analóg" technikát, meg kell dolgozni a kávéért. A Silvia + Bezzera kombó túl kényelmes volt Köszi a válaszokat, be is szerzek egyet!

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 276

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Ja ja. Pont egy válogasabb kávé volt soron. Megízzadtam vele, de sikerült egész jót húznom utána.
A gyönyörű "faburkolat" ilyen szempontból nem ideális, de lisztfinomságúra is simán tud őrölni.
Egy kávézóban filterre még merném ajánlani, de egész nap presszóra tekerni csak a lapátkezű Schwarze tudná :-)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

de azt tudnod kell, hogy keményen meg kell markolni

Ja ja. Pont egy válogasabb kávé volt soron. Megízzadtam vele, de sikerült egész jót húznom utána.

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 276

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Sziasztok! Van esetleg vkinek gyakorlati tapasztalata a Comandante MKIII őrlővel kapcsolatban? Azon agyaltam, hogy elővenném a régi europicolámat, és ehhez keresnék kézi őrlőt. Szóval csak espresso főzéshez kell, a reggeli duplához. A Kinu M47-et túlárazottnak tartom, biztos baromi jó, de ennyiért inkább nem. A Comandante még a lélektani határ alatt van nálam, arra áldoznék. Ha érdemes...
Nekem van 2 db, imádom. Iszonyatosan jó benne a kés. Presszóra is nagyszerű, de azt tudnod kell, hogy keményen meg kell markolni
és egyenletesen tekerni. Az akadozás, újraindítás a motorosoknál sem ideális. Minél gyorsabban tekered, annál kevesebb port csinál,
tisztulnak az ízek, de kevésbé lesz krémes érzetű a kávé.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Sziasztok! Van esetleg vkinek gyakorlati tapasztalata a Comandante MKIII őrlővel kapcsolatban? Azon agyaltam, hogy elővenném a régi europicolámat, és ehhez keresnék kézi őrlőt. Szóval csak espresso főzéshez kell, a reggeli duplához. A Kinu M47-et túlárazottnak tartom, biztos baromi jó, de ennyiért inkább nem. A Comandante még a lélektani határ alatt van nálam, arra áldoznék. Ha érdemes...
Egyszer hazahoztam az egyiket. Tökéletes volt espressohoz.
A vevők 90%-a nem kézi örlőt vásárol. Én sem tekergetném itthon napi szinten, pedig most van itthon kb 10 db.
Jövő héten érkezik egy Kinu 47-hez hasonló tudádú darálóból is 2db kísérleti modell.
Majd beszámolók róla. Ha jó lesz, akkor ebből biztosan rendelni fogok nagyobb mennyiségben is.

tikabilla
Értékelés: 0

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: tikabilla »

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Nem tudom, hogy gondolta a gyártó a daráló rögzítését. Megfogni sehol nem lehet, és a fenti tekerés sem ideális ekkora késeknél. Mondhatni borítékolva volt a bukás.
Az a legfőbb baja, hogy nem lehet durvábbra állítani. Sötétebb pörkölésű kávékkal jó lehet, de ki a franc akarja ahhoz megvenni.
A kést és a fejegységet fel tudom használni majd egy másik darálóhoz. Rendelek hozzá kiegészítőket. Tegnap szétszedtem a HG-t. Azt egész tisztességesen megcsinálták, de ilyet nem szabad forgalmazni. Most még azt sem tudom, hogy a többit lehetne e. Lehet az egészből nem lesz semmi. A kis kézidarálókkal is játszadozok majd. Már látom, hogy azoknál mit kellene változtatni. Még megvárom a Kinu 47-es méretű változatot, mert az lehet jó lesz. Egyetlen hibát most abban látom, hogy nem eléggé stabilan lehet rárakni a tekerőt. Lötyög rajta egy kicsit. 

Katoci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 60

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Katoci »

Ezt az ellenségemnek sem ajánlanám.
Szép szobadísz lesz belőle.

Most kezdtem tesztelni a HG-t. Ez nagyon más világ. Majd megnézem miben rosszabb konstrukció a gyáritól. 
Fogalmam sincs mit kezdek ezzel a sok darálóval. Valahogy össze kellene belőlük gyúrni egy jót, de ne legyen pont olyan, mint a HG.

Nem tudom, hogy gondolta a gyártó a daráló rögzítését. Megfogni sehol nem lehet, és a fenti tekerés sem ideális ekkora késeknél. Mondhatni borítékolva volt a bukás.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Ma ez lesz majd terítéken.
Ezt az ellenségemnek sem ajánlanám.
Szép szobadísz lesz belőle.

Most kezdtem tesztelni a HG-t. Ez nagyon más világ. Majd megnézem miben rosszabb konstrukció a gyáritól. 
Fogalmam sincs mit kezdek ezzel a sok darálóval. Valahogy össze kellene belőlük gyúrni egy jót, de ne legyen pont olyan, mint a HG.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Sztatikusság milyen?
Nem az igazi, de le lehet rázni róla.
Ami biztos, hogy érdemesebb lenne kisebb késsel is lágyartatni.
Kérek majd tőle 64-es és 71-es késsel szereltet is.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Ma ez lesz majd terítéken.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Szuper!

Ha kijátszottátok magatokat, akkor el lehet kérni próbára?

Ezeket most nem szeretném körbeadni.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3886

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ok, de a mintákról volt szó most.
Kipróbáltam azt amit utoljára belinkeltem.
Sikerült a végére jól beállítanom, de a szilikonos alátét nélkül használhatatlan, de vele nagyon rendben volt. Azt hittem meg sem tudom mozdítani a kart, de a világosabbat is sikerült ledarálni vele. Az ízekről még inkább nem írnék. Ezt a titánium bevonatú kést szerintem még koptatni kell egy kicsit. A lefolyás már rendben volt.

Szuper!

Ha kijátszottátok magatokat, akkor el lehet kérni próbára?
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 193

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Asgard »

Sikerült a végére jól beállítanom, de a szilikonos alátét nélkül használhatatlan, de vele nagyon rendben volt. Azt hittem meg sem tudom mozdítani a kart, de a világosabbat is sikerült ledarálni vele. Az ízekről még inkább nem írnék. Ezt a titánium bevonatú kést szerintem még koptatni kell egy kicsit. A lefolyás már rendben volt.
Titánbevonatut jó sokat kell járatni. Sztatikusság milyen?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Pár kép és észrevétel.
Látható, hogy először még túl gyors volt a lefolyás, a végére meg már túl lassú lett. Nagyon jól állítható. Szerintem tök ugyanaz, mint a HG1-é.

Az utolsó képen látszik, hogy rögösödés az szinte zéró.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Nem semmi gyűjtemény, ránézésre sikerült a HG1 őrlőművét szépen lekoppintani. Az ördög persze a részletekben rejlik, várom a tapasztalatokat.

"Egyelőre nem szeretnék belőlük eladni." - azért a befutóval gondolom az a célod, hogy eladj belőle minnél többet

Katoci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 60

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: Katoci »

Beindul majd holnaptól a tesztelés. Mindegyikben titán bevonatú 83mm-es kés van.
Szóval ez az a daráló, ami érdekes lehet.

Nem semmi gyűjtemény, ránézésre sikerült a HG1 őrlőművét szépen lekoppintani. Az ördög persze a részletekben rejlik, várom a tapasztalatokat.

"Egyelőre nem szeretnék belőlük eladni." - azért a befutóval gondolom az a célod, hogy eladj belőle minnél többet

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Kíváncsian várom.
HA van használható a mintadarabok közt, lehet árat kérni rá?

2-2 darab készült mindegyikből.
Sajnos így repülővel szállítva az árak nem igazán olcsók.
Egyelőre nem szeretnék belőlük eladni.

Jött 3db kisebb daráló is. Azokat is lefotózom majd és tesztelem. Ezekhez is rendeltem titánium bevonatú késeket

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 29

Kézi darálók

Hozzászólás Szerző: mdav88 »

Beindul majd holnaptól a tesztelés. Mindegyikben titán bevonatú 83mm-es kés van.

Kíváncsian várom.
HA van használható a mintadarabok közt, lehet árat kérni rá?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Megjött a minta darálók közül pár darab.
A HG1-et csak referenciaként gyártattam saját célra. A 4-ből 1 ami érdekes lehet.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

6-án feladnak pár kézidarálót.
Nagyon kíváncsi vagyok.

Ehhez hasonló is lesz.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kézi darálók

Ja, hogy nem kinai késeket raknak bele, hanem ugyanúgy italmillt?
Ez jól hangzik!

Ja ja.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”