Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Kávéfőzőgép, daráló restaurálás

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 378

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2014.01.05., vas. 12:16

SID mester kissé megtuningolta a masinkámat...

ilyen volt:

post-8950-0-08494900-1388920540_thumb.jpg

ilyen lett:

post-8950-0-78412500-1388920578_thumb.jpg

opel123
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 420

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2014.01.04., szomb. 22:28

Hali!

Az utóbbi napokban borkősavval vízkőtlenítettem a kazánt és azokat a csöveket, amiket lekaptam.  Lebontottam a gépet szinte teljesen.  Egy kis újrafestés, kávé dzsuva eltávolítás és sok sok főzés.  A kazán belseje egy merő vízkő volt a vízvonalig.  A hőcserélőben 5mm vastag kéreg, szinte esélytelen a vizkő kioldása, vagyis a gáz többe kerülne....rendeltem újat.

Expolygontol egy csomó tömítést rendeltem, meg pár alkatrészt is, remélem mind lesz és a jövő héten meghozza a posta.

Néhány kép a gépről lejjebb:

Kis ízelítő a koszról a takarítás előtt

A kazán belseje szétszedéskor.

A mágnes darabokban

Szivárgásnyomok

A tiszta kazán belülről és kívülről. 

Végül pedig a tiszta kaánbelső és a félig összeszerelt gép.  Pár hét és talán le tudom próbálni.

A két hibából az egyik biztosan megoldódik.  Az automatikus feltöltés a gyenge mágnes miatt lehetett.

Emellett a lassú felfűtés a hőcserélőnél a vastag vízkő miatt volt, az is megoldódik.

A háromirányú szelep kapcsolási problémája a főzés végén remélem a tisztítás után szintén megoldódik bár ott inkább valami elektromos hibára gyanakszom.

post-17890-0-48587600-1388870196_thumb.jpg

post-17890-0-01881000-1388870312_thumb.jpg

post-17890-0-46423900-1388870383_thumb.jpg

post-17890-0-93685800-1388870412_thumb.jpg

post-17890-0-19622300-1388870452_thumb.jpg

post-17890-0-24375900-1388870454_thumb.jpg

post-17890-0-54311400-1388870919_thumb.jpg

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.12.26., csüt. 21:42

Szétkaptam a fejet, a hőcserélőt.  Nem semmi kosz és lerakódás van benne.  Ezért melegedett lassan a fej. A háromirányú szelepet viszont nem tudom leszedni róla mert eszméletlenül "ránőttek" a csavarok. A vízszintjelző mágnese gyakorlatilag darabokban volt és csak a mágnesesség tartotta össze és kisebb darabok hiányoztak belőle. Rendelni kell egy csomó tömítéssel együtt.

Az úszót meg a tartóját kifőztem citromsavban és előjött a szép vörös színe.  Holnap jön a fej és a hőcserélő.  Egy csomó képet csináltam, de most nincs erőm feltöltögetni...

Ha ezek készek, jön a bojler...na azt miben tudom majd kioldani?  :-) Nincs akkora fazék.

Folyt. köv.

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.12.26., csüt. 15:15

Lehet, hogy a vastag vízkő? Én apró darabokra szedném a helyedben, vízkőteleníteném, összeraknám, és utána kezdeném a hibakeresést.

Igen, az lesz, mert a kávé sem lenne jó ízű ilyen piszkos belsejű géppel.   Most kiszenvedtem a fürdőből a monstrumot és lassan nekiállok. 

gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 101

Hozzászólás Szerző: gyurmaember » 2013.12.26., csüt. 15:11

Na pár dolog megoldódott.  Ma megint bekötöttem de most hagytam neki időt a felfűtésre és ki is méregettem a fűtőszálat.  A 3 közül kettő jó, de lehet, hogy vastag vízkő van rajta.  A 3. szakadt lehet.

A termosztát is működik és lekapcsol a fűtés, ha elérte a max hőfokot.  Hogy mennyi az azt nem tudom.   Az automata kazántöltés nem működik.  Itt a mágneses úszós szintérzékelő lesz a hunyó. Mikor terhelésen át rövidre zártam, az utántöltés megindult, tehát a többi részével nem lesz gond.

Miután felfűtött, a forróvíz és a gőz is vidáman jött.  Csapolni tudtam. Viszont a csapolás végén a kompresszor automatikus lekapcsolása után nem akart a nyomás leesni és a kis lefúvató csövön kiürülni a felesleges víz.  Ha a szűrőt nyitottam, akkor viszont megnyitott a szelep és jött a víz kis csövön is.  Mondjuk hülye voltam és vakszűrővel nem próbáltam.  Lehet, hogy visszakapcsolom...

Kérdés:

Ha a háromállású szelep nem jó akkor miért nyitott miután a kart meglazítottam?  Ezt kétszer is csinálta.  

A vízcsapon át a kazánból ürítettem annyi vizet, amennyi csak kijöhetett. Ma elkezdem szétszedni és a tisztogatást elkezdem. Majd teszek fel képeket is.

Üdv,

NL

Lehet, hogy a vastag vízkő? Én apró darabokra szedném a helyedben, vízkőteleníteném, összeraknám, és utána kezdeném a hibakeresést.

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.12.26., csüt. 15:11

Megnéztem vakszűrővel is, ugyanaz.  A kar meglazításakor egy halk kattanás és a csövön jön egy kevés víz.  A kérdés tehát továbbra is, miért csinálhatja ezt? Miért nem a szivattyú lekapcsolásakor ereszti el a nyomást?

Ha valakinek ötlete lenne segítsen.  Köszi!

NL

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.12.26., csüt. 14:22

Na pár dolog megoldódott.  Ma megint bekötöttem de most hagytam neki időt a felfűtésre és ki is méregettem a fűtőszálat.  A 3 közül kettő jó, de lehet, hogy vastag vízkő van rajta.  A 3. szakadt lehet.

A termosztát is működik és lekapcsol a fűtés, ha elérte a max hőfokot.  Hogy mennyi az azt nem tudom.   Az automata kazántöltés nem működik.  Itt a mágneses úszós szintérzékelő lesz a hunyó. Mikor terhelésen át rövidre zártam, az utántöltés megindult, tehát a többi részével nem lesz gond.

Miután felfűtött, a forróvíz és a gőz is vidáman jött.  Csapolni tudtam. Viszont a csapolás végén a kompresszor automatikus lekapcsolása után nem akart a nyomás leesni és a kis lefúvató csövön kiürülni a felesleges víz.  Ha a szűrőt nyitottam, akkor viszont megnyitott a szelep és jött a víz kis csövön is.  Mondjuk hülye voltam és vakszűrővel nem próbáltam.  Lehet, hogy visszakapcsolom...

Kérdés:

Ha a háromállású szelep nem jó akkor miért nyitott miután a kart meglazítottam?  Ezt kétszer is csinálta.  

A vízcsapon át a kazánból ürítettem annyi vizet, amennyi csak kijöhetett. Ma elkezdem szétszedni és a tisztogatást elkezdem. Majd teszek fel képeket is.

Üdv,

NL

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.12.23., hétf. 17:55

Hali,

Még októberben vettem egy 80-as évekbeli La Cimbali M20-as.  Kicsit elbizonytalanodtam és átadtam egy szervizesnek.  Két-három hetente rákérdeztem, és a szokásos majd mindjárt nekiállok jött.  2 hete mikor rátelefonáltam azt mondta, hogy a kollégái lebeszélték a felújításról.  :angry: Azt mondta, hogy a dugattyús mechanizmus miatt, amihez nincs alkatrész nem vállalja...paffff.

Elhoztam, de azért megkérdeztem, hogy egyáltalán rákötötte-e vízre...hát nem, még ki sem próbálta.

Ma vettem csövet és fittingeket, hogy ráköthessem a fürdőben a menetes végű csaptelepre. A kézi feltöltéssel teleengedtem a kazánt és jött a nagy pillanat. Bekapcsoltam..aztán semmi.  Persze, mert hozzászoktam a Gaggianál az azonnali melegedéshez de ennek 3 literes a kazánja!  Fél óra alatt felfűtött.  Mivel nem értem a működését össze-vissza nyomogattam minden mikrokapcsolót, mire rájöttam, hogy a főzés gomb mögötti kapcsoló (hát persze, hogy az)  behúzta a dugattyút alapállásba és készen állt a főzésre.  

Ez az elmés szerkezet, ha a kapcsológomb mágnese beakasztja a gombot és a dugattyú kifelé indul, akkor a kapcsoló állásától függően (ristretto, dupla ristretto, espresso, dupla espresso) a gomb hátulján levő különböző hosszúságú tőcsavarokba ütközve löki ki a főzésgombot és kapcsolja a mikrokapcsolót.

Amit észrevettem, az az, hogy valószínűleg az úszó beragadt felső állásban és nem tölti a kazánt automatán.  Persze más oka is lehet, de nem értek a gépezethez, ezért csak vaktában találgatok. Csak a manuális töltés megy.  Itt kezdem majd a szétszedést, meg ezzel látom is majd a kazán belsejét, hogy mekkora a lerakódás. 

A másik gond az pedig az, hogy nem forró a csapolt víz.  Melegnek meleg, de az nem elég.  A kazán tapintásra is forró, a víz max 40 fokos.  Ami feltűnt, az a műszer állása. Az alsó mutató a víznyomást mutatja, 5 bar, ami a rendszerből jön.  A felső a gőznyomás pedig alig emelkedik.  Ha hagyom forrni, akkor 0,4 bar körüli és csak akkor hajlandó emelkedni, ha kézzel vizet töltök bele. Akkor viszont emelkedik ameddig akarom, persze 1,8 fölé nem engedtem, mert fölötte már a pirosba mentem volna.  Itt mi lehet a bibi?

Pár más apró hiba, a vízszintjelző kis golyója nincs benn, ereszt 2-3 tömítés, ezeket meghúztam, de úgyis cserés lesz az összes rendelhető tömítés.  Ja és a biztonsági kazánszelep mellett is megjelent egy kevés víz, az lehet, hogy a kézi túltöltés miatt történt.

Na szóval nekidurálom magam és elkezdem szétszedni és megérteni a működését.  Az jó, hogy nincs benne elektronika de ezzel ugye az jár, hogy van egy kábelrengeteg, amiben nehéz kiismerni a rációt.  Plusz 2-3 kókány csőcsere és átalakítás, amit még meg kell érteni és gyárira visszaalakítani.

Ha tudtok a fenti pár kérdésre válaszolni vagy ötletet adni a kutakodáshoz, azt megköszönném.

Üdv,

NL

gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: gyurmaember » 2013.11.16., szomb. 15:07

Az nem volt drága...

Remélem jó a gőzcsapja, meg nem is annyira rozsdás, lehet, jővő hét végén szerelek.

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3104

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2013.11.16., szomb. 15:04

Nekem ma jött meg egy hiányos 5font 50 penny volt :-)

Az nem volt drága...

!!!Wattgate 360i típusú (fekete) villásdugót keresek 1 db-ot!!!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: gyurmaember » 2013.11.16., szomb. 14:58

Basszus, én sem, de úgy nézem ez nem eladási hirdetés, hanem Ő is keres... :(

Így tárgytalan. Keresgélek tovább.

Nekem ma jött meg egy hiányos 5font 50 penny volt :-)

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2013.11.16., szomb. 14:46

Basszus, én sem, de úgy nézem ez nem eladási hirdetés, hanem Ő is keres... :(

Így tárgytalan. Keresgélek tovább.

gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: gyurmaember » 2013.11.16., szomb. 14:33

Annyit tudok, ami a hirdetésben van....

Kifejtenéd bővebben? Mert nem tudok németül...

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2013.11.16., szomb. 14:18

Annyit tudok, ami a hirdetésben van....

gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: gyurmaember » 2013.11.16., szomb. 13:37

Attòl függ mi a baja. Lehet, hogy csak tömìtèsek àra (13font , otthon nemtudom mennyi), és egy fél napnyi munka. Itt ha nincs más baja a gaggia 60fontért végzi ezt a mutatványt.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3246

Hozzászólás Szerző: AVX » 2013.11.16., szomb. 13:26

Picit bővebben.

SID-et keresd.

Ő profi ebben.

SiD-

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2013.11.16., szomb. 13:16

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2013.11.01., pén. 14:17

Sok hasznos ötlet:

http://www.mlgp-llc.com/PID/index.php

Home of the Original PID Kit!

http://www.mlgp-llc.com/PID/index.php

post-9296-0-51976900-1383311864_thumb.jpg

post-9296-0-17179500-1383311872_thumb.jpg

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.10.30., szer. 14:00

Sziasztok!

Ma ismét volt minek örülni. Elkészültek a durva szövésű szénszálas előlapok a Competizione-hoz. Manónak ne szóljatok! Kár lenne ilyen csacskaságokkal a nyugalmából kizökkenteni :-).

attachicon.gifIMG_1023.JPG

attachicon.gifIMG_1022.JPG

Jobbra/fent durva balra/lent finom. A durva szövésű sokkal inkább tér6ású. Nagyon "DURVA" :-).

Ezzel nincsen baj.

Ez nem izléstelen!

silverskin
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: silverskin » 2013.10.29., kedd 12:35

Sziasztok!

Ma ismét volt minek örülni. Elkészültek a durva szövésű szénszálas előlapok a Competizione-hoz. Manónak ne szóljatok! Kár lenne ilyen csacskaságokkal a nyugalmából kizökkenteni :-).

post-32347-0-08944700-1383046453_thumb.jpg

post-32347-0-20909100-1383046459_thumb.jpg

Jobbra/fent durva balra/lent finom. A durva szövésű sokkal inkább tér6ású. Nagyon "DURVA" :-).

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.10.20., vas. 20:51

Nagyon finom, nedves polírra alkalmazott polírpapír (1000+), aztán polírpaszta (én 3M Finesse it-et használtam excentercsiszolóra rakott polírkoronggal). A fotózást ne hanyagold el, esszenciális a gép összerakásakor.

Ha mindent kiadsz a kezedből, akkor egy vagyonba fog kerülni. Vedd a bátorságot és bontsd szépen darabokra alapos fotódokumentációval. Összerakásnál mindent ugyanúgy kell csinálni, mint szétszedésnél, csak pont fordítva. Nekem is csak azért nézett ki Simply Red a végén kicsit másként, mert a bontás során beszart a fényképezőgépem :-).

Szia!

Köszi a bíztatást.

Nem akarok mindent kiadni a kezemből.   Holnap elviszem hozzá, felmérni az alkatrészigényt.  A szétszedett alkatrészeket én fogom tisztítani, kiáztatni itthon. Mindenesetre van pár kókány dolog benne, amit meg akarok vele beszélni.  A bekapcsológombon van valami belenyúlkálás, ami miatt nem tiszta a működése és egy mikrokapcsoló is rejtélyes.  Az átkábelezést a haverommal  (grátisz) csináljuk.  Mivel nála szilikoncső és tömítés van dögivel, nekem nem kell keresgetni.  Előre kérek egy kalkulációt alkatrészek nélkül, aztán meglátom.  Nála ki tudom holnap próbálni legalább, hogy milyen mikor működik a gép....

Csináltam pár képet a meztelen gépről, majd feldobom őket.

Üdv,

NL

silverskin
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: silverskin » 2013.10.20., vas. 18:54

A recézett felületek, amiken a poharakat tárolták nagyon karcosak, de ez természetes.  Mivel érdemes nekiállni?  Finom dörzsvászonnal próbáljam "szálhúzni" vagy polírozzam?

Üdv,

NL

Nagyon finom, nedves polírra alkalmazott polírpapír (1000+), aztán polírpaszta (én 3M Finesse it-et használtam excentercsiszolóra rakott polírkoronggal). A fotózást ne hanyagold el, esszenciális a gép összerakásakor.

Ha mindent kiadsz a kezedből, akkor egy vagyonba fog kerülni. Vedd a bátorságot és bontsd szépen darabokra alapos fotódokumentációval. Összerakásnál mindent ugyanúgy kell csinálni, mint szétszedésnél, csak pont fordítva. Nekem is csak azért nézett ki Simply Red a végén kicsit másként, mert a bontás során beszart a fényképezőgépem :-).

opel123
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2013.10.20., vas. 18:26

Hazahoztam a La Cimbali-t.  Nagyon szép a készülék de ilyen trehány elhanyagolt állapotú készülékkel kávét kiszolgálni....

Olyan vastag kávéüledék volt mindenhol, hogy a zuhanyfej szűrőjét 3x kellett beáztatni oldószerbe majd éjszakára is benne hagytam és még akkor is teljesen fekete lett a víz.  A karok is nagyon mocskosak voltak.

Állítólag tömítéseket cseréltek benne. :-)  amikor levettem és egy kicsit megszorítottam a fej tömítését recsegett.  Nagyon kemény volt, évek óta nem cserélték csak dolgoztak vele.  Na mindegy, mert a jó hír, hogy a nyomásmérő jó, nullán áll a két mutató, fagyás nem volt az utolsó használat után.  Friss szivárgás nem látszik, csak korábbi elhárított szivárgások nyomai vannak a hőcserélőnél.  A váz nem rozsdás, csak néhány sérülés és ott pár folt.

A burkolatot eltávolítottam és lemostam, a rozsdamentes acélfelületek életre keltek.  Így, meztelenül elviszem egy szakemberhez, mert én egy évig építgetném.  Lebontatom a vázig, homokfúvás és porfestés.  A karosszériás barátom az eredeti színt újrafújja.  Ha lehet, a vezetékezést cserélem.   Van pár dolog, ami nem világos rajta, bújom a netet, hogy rájöjjek.

Remélem Karácsonykor már ezzel a szépséggel főzőm a kávét.

Képeket nem csináltam, mert egyből nekiestem.  Addig is itt egy netes kép.  Az enyém is pont ilyen:

La_Cimbali_M20_2094334268.jpg

A recézett felületek, amiken a poharakat tárolták nagyon karcosak, de ez természetes.  Mivel érdemes nekiállni?  Finom dörzsvászonnal próbáljam "szálhúzni" vagy polírozzam?

Üdv,

NL

silverskin
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: silverskin » 2013.10.09., szer. 21:17

Ha sorakozna 10 gép egymás mellett és választhatnál belőlük.

Az egyiket a 10-ből ingyen megkapnád, de neked kellene felújítani.

Melyik lenne az?

Nem álmodozom (tényleg). Aktuálisan a kávépörkölőket modernizálom és egy Brikka is komoly beavatkozásoknak van kitéve ...

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2013.10.09., szer. 08:31

Kösz! Rengeteg egyéb "igazi" dolgom is van sajnos. De farigcsálom, ha időm engedi és majd rakosgatom fel a fotókat, részleteket. Nem lesz ez sem egy hamari darab :-). Azaz ne csalódj, a úgynevezett végkifejlet még odébb van, de az odavezető út soxor érdekesebb, mint maga a kész kávégép.

Ha sorakozna 10 gép egymás mellett és választhatnál belőlük.

Az egyiket a 10-ből ingyen megkapnád, de neked kellene felújítani.

Melyik lenne az?

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”