A fórum általános részén és az adás vételi topikokban is elszaporodott off-ok és trollkodás okán innentől warning-al jutalmazzuk az elkövetőket, ismételt viselkedés esetén ideiglenes vagy végleges kitiltás is járhat.Kérünk mindenkit, hogy normális mederben folytassa a diskurzust !
A szabályzat adás-vételi részre vonatkozó követelményei 2020. Január 06. 00:00 kezdeti hatállyal megváltoznak!Kérünk mindenkit, hogy olvassa át és annak megfelelően adja fel hirdetését.Köszönjük!

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Quetz
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 276

Re: Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Hozzászólás Szerző: Quetz » 2019.12.15., vas. 23:53

Másodszor is megadta magát az öröklött Delonghi BCO-80 kávéfőzőnk. Ez annó dacu olyan 30K huf lehetett. Tudtok tippet adni, mit lehet érdemes helyette venni?
Eladó: Arendal 1723 Monitor THX

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.28., hétf. 08:34

Kenya AA Plus
Nepál MT. Everest
Cuba biztos befutók nálam!
A földes fűszeres etcsokolades füstös ízeket szeretem.
Bár a Kenyában és a MT. Everestben van egy adag floralis izjegy is.
Tudsz meg valamit ajánlani ezen a vonalon?

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3251

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.10.26., szomb. 02:11

Cult írta:
2019.10.25., pén. 21:12
Ok, akkor várok, annyi meg belefér! :D
Ezeket csomagoltatom ki:
AVX Gold 90 blend Nyerskávé -2500g-4db
Brazil Fazenda Miaki Y. B  Nyerskávé 1000 g-5db
Colombia Maragogype Nyerskávé 1000 g-5db
Costa Rica Tarrazu San Rafael Nyerskávé 1000 g-5db
Ethiopia Kochere Nyerskávé 1000 g-5db
Ethiopia Yirga Kerchanshe Nyerskávé 1000 g-5db
Ethiopia Aricha Washed Nyerskávé 1000g-5db
Ethiopia Bale Wild Forest Nyerskávé 1000g-5db
Ethiopia Aricha Natural Nyerskávé 1000g-5db
Cuba Serrano Lavado Nyerskávé 1000g-5db
Honduras SHG Cauful 82p Nyerskávé 2500g-4db
Kenya AA Plus Nyerskávé 1000 g-5db
Nepal Mt. Everest Organic Nyerskávé 1000 g-5db
Nicaragua Maragogype Laguna Verde Nyerskávé 1000 g-5db
Panama La Gloria Nyerskávé 1000 g-5db
Peru Yakumama Nyerskávé 1000 g-5db
Zimbabwe AAA Pezuru Nyerskávé 1000 g-5db

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.25., pén. 21:12

Ok, akkor várok, annyi meg belefér! :D

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.10.25., pén. 21:00

Cult írta:
2019.10.25., pén. 20:41
Ez pedig nagy dicséret Tőled egy gépet illetően!
Ennyi nekem elég is. 36_1_11.gif
Viszont néhány kiló nyers kávét kell majd rendelnem Tőletek!:-)
Várj egy hetet. Most jött elég sokféle új nyerskávé. 1 héten belül kimérünk belőle.

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.25., pén. 20:41

Ez pedig nagy dicséret Tőled egy gépet illetően!
Ennyi nekem elég is. 36_1_11.gif
Viszont néhány kiló nyers kávét kell majd rendelnem Tőletek!:-)

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.10.25., pén. 20:19

Cult írta:
2019.10.25., pén. 20:13
Norvégiában természetesen.:-)
OK, már beugrott ki vagy.
Így érthető, hogy ott vedd meg.
Tényleg jó masina. Ma is használtam a bemutatóban.
A Yirgából olyat húztam, hogy megszólalt. Komolyan jobban ízlett, mint itthon a La Marzocco Strada géppel készített.

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.25., pén. 20:13

Norvégiában természetesen.:-)

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.10.25., pén. 18:36

Cult írta:
2019.10.25., pén. 15:58
Köszönöm szépen, akkor jól gondoltam!:-)
Nem gond, megrendeltem, itt meg volt raktáron egy utolsó.
Hol?

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.25., pén. 15:58

Köszönöm szépen, akkor jól gondoltam!:-)
Nem gond, megrendeltem, itt meg volt raktáron egy utolsó.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.10.25., pén. 14:54

Cult írta:
2019.10.25., pén. 14:13
Udv. Mindenkinek!

Gyors es egyszerű kérdésem lenne:
Rocket Giotto és ECM Synchronika után Lelit Biancaban gondolkodom.
Ebben az ár kategóriában vajon létezik meg gép amely szinten nyomásprofilos tudással rendelkezik?
Illetve úgy általában: mi a Biancarol a vélemény?
Itt a fórumon - és máshol is - csak jót olvastam róla és sokak szerint a legjobb az ár/ minőség arany.
Egy ideje már nézelődők a neten, de én jobbat nem találtam ennyi pénzért, ezért kérem a véleményetek, amelyeket előre is köszönök!;-)
Ja, talán meg annyit, hogy a Rocketrol nincs valami jó véleményem a minőséget illetően, így az R60 nem játszhat.
17db-ot adtunk el eddig, de aki megvette, nem hiszem, hogy lecserélné.
Most a bemutatóban is ilyen gépet használunk, mert hazahoztam a La Marzocco Strada-t.
3db érkezik most, amire már 2db előjegyzésünk van.
Mindkettő kávézó részére viszi.
Az új ár 679990 Ft lesz.
Már uton van a szállítmány. Jövő héten érkezik. Tudok még rendelni, de most csak 1db lesz a szabad készlet.
A fórumon ketten is ilyen gépet használnak. A legjobb őket kérdezni.

Közben jött levél a Lelittől, hogy akkora rendelést kaptak erre a gépre, hogy november végéig nem tudnak küldeni.
Bianca is basically sold out until end of November.

Cult
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cult » 2019.10.25., pén. 14:13

Udv. Mindenkinek!

Gyors es egyszerű kérdésem lenne:
Rocket Giotto és ECM Synchronika után Lelit Biancaban gondolkodom.
Ebben az ár kategóriában vajon létezik meg gép amely szinten nyomásprofilos tudással rendelkezik?
Illetve úgy általában: mi a Biancarol a vélemény?
Itt a fórumon - és máshol is - csak jót olvastam róla és sokak szerint a legjobb az ár/ minőség arany.
Egy ideje már nézelődők a neten, de én jobbat nem találtam ennyi pénzért, ezért kérem a véleményetek, amelyeket előre is köszönök!;-)
Ja, talán meg annyit, hogy a Rocketrol nincs valami jó véleményem a minőséget illetően, így az R60 nem játszhat.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.08.31., szomb. 01:41

bunumbu írta:
2019.08.30., pén. 22:59
Sziasztok!

Egy kicsit elbizonytalanodtam a QM Carola dip switches megoldasat illetoen, de igazabol csak amiatt es mert tartok tole, hogy nehez lesz eladni (nincs goz es a maceras pid miatt).
A Victoria most nem fer bele a keretbe a daraloval es egyebekkel, akarhogyan osztok-szorzok.
Az AVX CM500 “Victoria +” :) még egy darabig nem lesz kaphato, ahogy azt irtak a FB-on (pedig Anna kozeli ara van, idealis lenne)
Csak kivancsi vagyok, hogy szerintetek egy Annán megfutott tanulokörök utan, mi a kovetkezo logikus lepes?
Egy Victoria szintu masina vagy az mar nem, annal nagyobb lepes kell majd a kovetkezo szinthez, hogy erdemi valtozast erezzen az ember?
Vegyél egy Rancilio Silviát és olcsón pideltetni kell.

bunumbu
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: bunumbu » 2019.08.30., pén. 22:59

Sziasztok!

Egy kicsit elbizonytalanodtam a QM Carola dip switches megoldasat illetoen, de igazabol csak amiatt es mert tartok tole, hogy nehez lesz eladni (nincs goz es a maceras pid miatt).
A Victoria most nem fer bele a keretbe a daraloval es egyebekkel, akarhogyan osztok-szorzok.
Az AVX CM500 “Victoria +” :) még egy darabig nem lesz kaphato, ahogy azt irtak a FB-on (pedig Anna kozeli ara van, idealis lenne)
Csak kivancsi vagyok, hogy szerintetek egy Annán megfutott tanulokörök utan, mi a kovetkezo logikus lepes?
Egy Victoria szintu masina vagy az mar nem, annal nagyobb lepes kell majd a kovetkezo szinthez, hogy erdemi valtozast erezzen az ember?

bunumbu

Hozzászólás Szerző: bunumbu » 2019.08.26., hétf. 23:07

BURN28 írta:
2019.08.26., hétf. 22:35
bunumbu írta:
2019.08.26., hétf. 17:09
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy leendő Eureka Mignon Specialitá mellé mi a véleményetek a használt gépeknél hirdetett QM Carola Evo gépről? Eredetileg egy Anna vagy esetleg Victoria volt kinézve, de az Anna helyett jobban húztam a Victoria felé, csak az már kintebb esik a keretből, és megláttam ezt, nagyon megtetszett illetve kiváncsivá tett. Nincs szükségem gőzre, a csak espresso nekem tökéletesen elég és bentebb lennék közel 50 ezerrel. Tudtommal ez is PID-es, igaz elég szopó az állítgatás a dip switch-el, és az E61 fej is másabb világ, mint a Victoria. Azt sem tudom, hogy megvan-e még, mert még nem akartam keresni az eladót, amíg ki nem okosodok a témában.

Köszi!
Szia!

A Specialitá szerintem remekül ki fogja szolgálni azt a masinát. Amennyiben PID-es változat (tudtommal az, de ahogy te is említetted nem a kényelmi nyomógombos változat, így nyilván körülményesebb állítani), akkor jó kávékat lehet majd vele készíteni.

Lelit oldalon igazából egyikkel sem lősz mellé. A Victoria modell kicsit robusztusabb, dizájnra nálam az a nyerő, de ez szubjektív dolog. Utóbbiban van előáztatás, de a vibrációs pumpánál az egyébként is játszik, mire felépül a nyomás.

A másik, ami dönthet, hogy az Anna 57 mm-es szűrőkosarakat fogad, amíg a Victoria 58 mm-eseket. Így a Victoria-nál (58 mm) többféle kiegészítőt tudsz vásárolni/választani. Viszont van már IMS 57 mm-es méretben is (ahogyan tamper is stb.).

Az oldalunkon találsz mind a kettőhöz részletes leírást!

Nem stoppereltem még le egy Carola EVo-t sem, de elképzelhető, hogy valamennyivel lassabban melegszik fel.

Tibi
Köszi Tibi a választ!

Igyekeztem úgy választani darálót, hogy azzal egy darabig ne akarjak majd fentebb lépni. Viszont ha csak magát a QM Carolát nézzük, összevetve a Victoriával, akkor van valami pro/kontra, ami egy kezdőt eltántoríthat vagy éppen ellenkezőleg, akár "megtáltosíthat", ha egyből egy E61-el indít? Az már egy másik kérdés, hogy minőségileg jó alkatrészekből építkezik-e a Carola (a Victorát sokat olvastam már, hogy rendben van), mivel elég kevés infót találni róla a neten, gyanítom a tökölős PID és a gőz hiánya miatt? A későbbi esetleges továbblépésnél is vélhetően emiatt jóval nehezebb lesz eladni, mint egy Victoriát, de mondjuk nem ez lesz a döntő szempont a vásárlásnál.

Köszi

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 53

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.08.26., hétf. 22:35

bunumbu írta:
2019.08.26., hétf. 17:09
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy leendő Eureka Mignon Specialitá mellé mi a véleményetek a használt gépeknél hirdetett QM Carola Evo gépről? Eredetileg egy Anna vagy esetleg Victoria volt kinézve, de az Anna helyett jobban húztam a Victoria felé, csak az már kintebb esik a keretből, és megláttam ezt, nagyon megtetszett illetve kiváncsivá tett. Nincs szükségem gőzre, a csak espresso nekem tökéletesen elég és bentebb lennék közel 50 ezerrel. Tudtommal ez is PID-es, igaz elég szopó az állítgatás a dip switch-el, és az E61 fej is másabb világ, mint a Victoria. Azt sem tudom, hogy megvan-e még, mert még nem akartam keresni az eladót, amíg ki nem okosodok a témában.

Köszi!
Szia!

A Specialitá szerintem remekül ki fogja szolgálni azt a masinát. Amennyiben PID-es változat (tudtommal az, de ahogy te is említetted nem a kényelmi nyomógombos változat, így nyilván körülményesebb állítani), akkor jó kávékat lehet majd vele készíteni.

Lelit oldalon igazából egyikkel sem lősz mellé. A Victoria modell kicsit robusztusabb, dizájnra nálam az a nyerő, de ez szubjektív dolog. Utóbbiban van előáztatás, de a vibrációs pumpánál az egyébként is játszik, mire felépül a nyomás.

A másik, ami dönthet, hogy az Anna 57 mm-es szűrőkosarakat fogad, amíg a Victoria 58 mm-eseket. Így a Victoria-nál (58 mm) többféle kiegészítőt tudsz vásárolni/választani. Viszont van már IMS 57 mm-es méretben is (ahogyan tamper is stb.).

Az oldalunkon találsz mind a kettőhöz részletes leírást!

Nem stoppereltem még le egy Carola EVo-t sem, de elképzelhető, hogy valamennyivel lassabban melegszik fel.

Tibi

bunumbu

Hozzászólás Szerző: bunumbu » 2019.08.26., hétf. 17:09

Sziasztok!

Köszi!

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 93

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.08.07., szer. 22:38

Azt még nem tudom. :D
Ha márkánál maradok, akkor Bianca szerintem mindenben megfelelne :smile29:
Már csak a finanszírozását kellene megoldani...

jana86
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.08.07., szer. 22:14

vkz írta:
2019.08.07., szer. 21:37
Lemaradt az idézőjel...
“Vagy Impala, vagy semmi”
(Lali - Üvegtigris)
Ahh... És mi az E61-es kávégépek Impalája? :)

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.08.07., szer. 21:37

jana86 írta:
2019.08.07., szer. 21:23
vkz írta:
2019.08.07., szer. 18:44
Köszi a segítséget.
Gondolkodom, de lassan úgy leszek a DB E61-el hogy vagy Impala, vagy semmi. :kapdelm:
Természetesen, számolok minenképp komolyabb őrlővel, tudom hogy az kellene fog.
Impala?
Lemaradt az idézőjel...
“Vagy Impala, vagy semmi”
(Lali - Üvegtigris)

jana86
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.08.07., szer. 21:23

vkz írta:
2019.08.07., szer. 18:44
Köszi a segítséget.
Gondolkodom, de lassan úgy leszek a DB E61-el hogy vagy Impala, vagy semmi. :kapdelm:
Impala?

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.08.07., szer. 18:44

jana86 írta:
2019.08.07., szer. 18:09
Ha megléped ezt a lépést, vagy egy hasonló DB, PID-es E61-es gépre váltasz, számolj azzal, hogy egy komolyabb őrlőre is szükséged lesz.
Köszi a segítséget.

jana86
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2019.08.07., szer. 18:09

Jó döntés, mindenképp DB és PID-es legyen! Én Victoriáról upgrade-eltem Biancára. A Victoria az Elizabeth-tel azonos szintű gép kávé tekintetében, csak nincs külön gőzbojlere. A Victoria->Bianca váltás mind espresso, mind tejhab minőségben, mind kezelhetőségben, és a manuális flow control miatt játékosságban is óriási előrelépés volt. Ezt azonnal így éreztem, és egy év után is bátran ki merem jelenteni.

Ha megléped ezt a lépést, vagy egy hasonló DB, PID-es E61-es gépre váltasz, számolj azzal, hogy egy komolyabb őrlőre is szükséged lesz.

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: vkz » 2019.08.07., szer. 01:09

Köszönöm a segítséget.
Arra jutottam (gondolom más is járt, vagy járni fog ilyen cipőben, ezért megosztom) ha ragaszkodom az e61 fejhez, akkor jobban ki kell borítani a malacperselyt, mert dual boileres PID-es gép kellene arra amire használni szeretném. Pl nagyon tetszik a Bianca :D . A PL92T kb ezt tudja (felhasználás szempontból nekem, nem fekete öves kávékészítőnek) viszont más kinézettel, és fele annyiért, ami azért nyomós érv lehet.
Szóval a HX kizárva, otthoni felhasználásra korlátozottan alkalmas, ráadásul kísérletezni (hőfok tekintetben főleg) végképp macerás. Viszont elindult a kávébogár, és nem tudom megállna-e Erzsébetnél. Most hagyom kicsit hogy lássam merre megy (agyoncsapni úgysem tudom), hátha kihagyhatatlan ajánlat fut be egy Bianca szintű gépre, vagy megáll Elisabethnél. Addig marad Anna, tök jó gép különben. Csak macera ha hirtelen lehív a család 4 capuccinot egy hétvégi családi napon :rolleyes: .
Viszont az biztos ha nem vettem volna ilyen gépet, akkor most nem is gondolkodnék azon hogy hova feljebb. Maradtam volna az automata Saeco (már meg sem tudom inni azt a kávét...) és az E.S.E Pod világában (érdekes módon sokkal jobb mint gondoltam). Így viszont olyan dimenzióba került a kávé, és készítése ami kíváncsivá tesz, hogy mit lehet még kihozni belőle.
Nem bántam meg, rövid az élet ahhoz hogy rossz kávét igyunk.

BURN28
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 53

Hozzászólás Szerző: BURN28 » 2019.08.06., kedd 08:58

.

Válasz küldése

Vissza: “Kávéfőző gépek, darálók, pörkölő gépek, kiegészítők”