Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Neten kínált kávéfőző készülékek

Avatar
szume
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 21:38
Értékelés: 1

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szume »


Otthonra, 2 kávéző felnőtt (napi 4-5 adag) és 3 habos kakaós gyerek mellé. A tejes italok sűrűn kellenek.
Lényegében a mostani Bezzera BZ99-ről feljebb lépni/mást is kipróbálni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Akkor már inkább az S26, amit korábban valaki linkelt? Láttam, hogy mégsem vette meg.
 
Vagy esetleg egy La Spaziale Rossini? Ott az instant gőz nagyon hiányzik, Abba bele kellene játszani egy gőzbojlert...

Mihez kell neked ez a gép?

Avatar
szume
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 21:38
Értékelés: 1

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szume »


Baromi drága
Akkor már inkább az S26, amit korábban valaki linkelt? Láttam, hogy mégsem vette meg.
 
Vagy esetleg egy La Spaziale Rossini? Ott az instant gőz nagyon hiányzik, Abba bele kellene játszani egy gőzbojlert...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Erről a gépről mi a véleményetek?
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Ranci ... 476953.htm
 
Működik, kipróbáltam. Az tuti, hogy nagyon takarítani kellene, mert azt sem tudta a tulaj, mi az a vakszűrő.Gondolom, hasonlóan sok vízkőmentesítést kapott. Mi lehet a reális ára egy ilyennek?

Baromi drága

Avatar
szume
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.12.11., vas. 21:38
Értékelés: 1

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szume »


Erről a gépről mi a véleményetek?
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Ranci ... 476953.htm
 
Működik, kipróbáltam. Az tuti, hogy nagyon takarítani kellene, mert azt sem tudta a tulaj, mi az a vakszűrő.Gondolom, hasonlóan sok vízkőmentesítést kapott. Mi lehet a reális ára egy ilyennek?
 
 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Szia!
 
Nekem is a 8L-es vízlágyítóm van, tényleg elég évente regenerálni? Én 2 havonta nyomatom, mint egy majom, a szívem szakad meg a sok elpocsékolt vízért...

Szia!
Ezért vettem egy vízórát, amin látom a fogyást.  500 liter víz után elég ha nagyon kemény a víz, de itt van a használatija a kapcsolódó dokumentumok mellett. Első oldal. Két hónap alatt, ha nagyon pancsolsz és teavíznek is innen használsz forró vizet, akkor sem mehet el több, mint 200 liter.  Ha meg lágy a víz nálatok, akkor 1000 l a határ.
 
 
http://www.vendi.hu/termekeink/Mosogata ... 11505.html

Avatar
drastic
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.08.28., pén. 10:37
Értékelés: 5

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: drastic »



Szia!
 
Nekem is a 8L-es vízlágyítóm van, tényleg elég évente regenerálni? Én 2 havonta nyomatom, mint egy majom, a szívem szakad meg a sok elpocsékolt vízért...

 
Vigasztaljon, hogy a lakossági vízfelhasználás az ipari és mezőgazdasági használat mellett eltörpül. 

Avatar
Begicafe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2013.11.15., pén. 21:48
Értékelés: 75

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: Begicafe »



Veszel pár LEDes fényforrást és nem is veszed észre a plusz fogyasztást.  Nekem majdnem 2kW-os a Cimbali M20-asom, full fapad, egy böszme nagy kazán, hőmérővel utólag felszerelve, na jó mechanikus adagoló van benne.  Percenként kapcsol a pressostat és kb 25-30 mp-ig fűt, tehát, amig be van kapcsolva (reggel 4:30-kor kapcsol az időkapcsoló és 7-kor ki plusz este 1-1,5 óra), kb 0,6-8kWh, tehát havonta kb 30-40kWh, a hétvégi hosszabb időkkel mondjuk 50.  Ez kb. 2000 Ft, szerintem nem sok. Viszont van egy baba készülék, amivel nagyon jó kávét lehet készíteni.  
A hálózatra kötést nem bánom.  Eszméletlen kényelmes, hogy nem kell a vízzel és a csepptálca ürítéssel foglalkozni.  A mosogató szifonját egy plusz bementtel cseréltettem a szerelővel, szűrő, fogyasztásmérő és lágyító lett bekötve.  Azóta csak a kávéval kell foglalkozni, nincs macera a többivel. Az egyetlen munka a normál tisztítás mellett az 1-1,5 évenkénti regenerálás, amit a fogyasztásmérő alapján ütemezek 8L-esnél ez mondjuk 500 L, ha sokat öblögetek, akkor egy év.  Most csináltam a téli pihi alatt.  Vettem 20 kiló tiszta sót és azzal 1 óra meló.  Ennyi.
A tartály meg állandó algaforrás lehet, ha egyszer megtelepszik benne.  A Gaggiammal ez volt a gond. Egyszer tettem bele lágyítópatront, 2 hét múlva bezöldült a tartály fala, aztán meg mindig, ha 2 napig nem cseréltem vizet.  Utána sem tudtam kiölni belőle... nem vagyok akvarista, vegyszereket nem akartam beleönteni. Szóval ha most kéne gép, mai fejjel, biztosan belevágnék ebbe a Rancilioba.

Szia!
 
Nekem is a 8L-es vízlágyítóm van, tényleg elég évente regenerálni? Én 2 havonta nyomatom, mint egy majom, a szívem szakad meg a sok elpocsékolt vízért...
Nuova Simonelli Mac Cup, Quamar M80E
Saját pörkölésű kávék: Ethiopia-BWF, India Monsooned Malabar

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


tudom hogy így meg lehet oldani. Nálam az akvárium működik így. Csak az érdekelt volna, hogy ez mennyi plusz áramköltségben. Gondolom az áramfelvételi adat csak egy maximum. Vagy végig ezen a fogyasztáson mennek ezek? Igazából ezen az áron akko rmár felmerül egy laspaziale is, az meg állítható fejhömérsékletű stb.
Veszel pár LEDes fényforrást és nem is veszed észre a plusz fogyasztást.  Nekem majdnem 2kW-os a Cimbali M20-asom, full fapad, egy böszme nagy kazán, hőmérővel utólag felszerelve, na jó mechanikus adagoló van benne.  Percenként kapcsol a pressostat és kb 25-30 mp-ig fűt, tehát, amig be van kapcsolva (reggel 4:30-kor kapcsol az időkapcsoló és 7-kor ki plusz este 1-1,5 óra), kb 0,6-8kWh, tehát havonta kb 30-40kWh, a hétvégi hosszabb időkkel mondjuk 50.  Ez kb. 2000 Ft, szerintem nem sok. Viszont van egy baba készülék, amivel nagyon jó kávét lehet készíteni.  
A hálózatra kötést nem bánom.  Eszméletlen kényelmes, hogy nem kell a vízzel és a csepptálca ürítéssel foglalkozni.  A mosogató szifonját egy plusz bementtel cseréltettem a szerelővel, szűrő, fogyasztásmérő és lágyító lett bekötve.  Azóta csak a kávéval kell foglalkozni, nincs macera a többivel. Az egyetlen munka a normál tisztítás mellett az 1-1,5 évenkénti regenerálás, amit a fogyasztásmérő alapján ütemezek 8L-esnél ez mondjuk 500 L, ha sokat öblögetek, akkor egy év.  Most csináltam a téli pihi alatt.  Vettem 20 kiló tiszta sót és azzal 1 óra meló.  Ennyi.
A tartály meg állandó algaforrás lehet, ha egyszer megtelepszik benne.  A Gaggiammal ez volt a gond. Egyszer tettem bele lágyítópatront, 2 hét múlva bezöldült a tartály fala, aztán meg mindig, ha 2 napig nem cseréltem vizet.  Utána sem tudtam kiölni belőle... nem vagyok akvarista, vegyszereket nem akartam beleönteni. Szóval ha most kéne gép, mai fejjel, biztosan belevágnék ebbe a Rancilioba.

Avatar
kerdig
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016.07.11., hétf. 14:59
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: kerdig »



annyiért a tutinál is jobb vétel:))
Gratula a szerencséhez is.
Igen, köszi.Viszont nem kevés munka volt kv főzőt csinálni belőle! Remélem megérte, ha nem, akkor eladom.
Úgyis van még egy fényezésre váró Cimbali M31 bistro 2karos is. A három közül valamelyik megmarad, vagy eladom mindet és veszek megint valami játékszert.

Avatar
szaszl
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szaszl »


Mondhatni elég sűrűn kapcsolgat ki-be, hogy tartsa a nyomást és-vagy a hőmérsékletet. De a Carimali-m kazánja még nincs leszigetelve. A Rancilio pedig le lesz. Már csak fényezni kell a burkolatot és megy össze. Az S27 nekem 20eFt volt. Így lecsaptam rá.
annyiért a tutinál is jobb vétel:))
Gratula a szerencséhez is.

Avatar
kerdig
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016.07.11., hétf. 14:59
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: kerdig »

Mondhatni elég sűrűn kapcsolgat ki-be, hogy tartsa a nyomást és-vagy a hőmérsékletet. De a Carimali-m kazánja még nincs leszigetelve. A Rancilio pedig le lesz. Már csak fényezni kell a burkolatot és megy össze. Az S27 nekem 20eFt volt. Így lecsaptam rá.

Avatar
szaszl
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szaszl »


Én most rakok össze magamnak egy S27-et. A Carimali helyett. Azt is időkapcsoló kapcsolja be reggel és délután. Igaz mi mindíg kb ugyanabban az időben kávézunk. Kb fél óra még felfűt.
tudom hogy így meg lehet oldani. Nálam az akvárium működik így. Csak az érdekelt volna, hogy ez mennyi plusz áramköltségben. Gondolom az áramfelvételi adat csak egy maximum. Vagy végig ezen a fogyasztáson mennek ezek? Igazából ezen az áron akko rmár felmerül egy laspaziale is, az meg állítható fejhömérsékletű stb.

Avatar
kerdig
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016.07.11., hétf. 14:59
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: kerdig »



Sziasztok. Szerintetetek otthoni felhasználásra megérné egy ilyen s26-os rancilio? Mennyiból lehet átállítani tartályosra?
http://uzlet-bolt-ipar.vatera.hu/uzleti ... 95943.html
Én most rakok össze magamnak egy S27-et. A Carimali helyett. Azt is időkapcsoló kapcsolja be reggel és délután. Igaz mi mindíg kb ugyanabban az időben kávézunk. Kb fél óra még felfűt.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


ez nem is jutott eszembe. kicsit gondolkodom rajta, mert nekem tetszik, de otthoni felhasználásra nem tudom, amíg felfűt stb...
Nekem egy 7 literes kis demizsonból szívja fel. A pult alatti fiókba pont belefér és nem is látszik semmi.

Avatar
szaszl
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szaszl »


Most én is így használom a Mina-t.
ez nem is jutott eszembe. kicsit gondolkodom rajta, mert nekem tetszik, de otthoni felhasználásra nem tudom, amíg felfűt stb...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem siman beledugod valamibe a csovet.
Most én is így használom a Mina-t.

Avatar
szabiakos
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2016.10.24., hétf. 11:34
Értékelés: 9

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szabiakos »



Sziasztok. Szerintetetek otthoni felhasználásra megérné egy ilyen s26-os rancilio? Mennyiból lehet átállítani tartályosra?
http://uzlet-bolt-ipar.vatera.hu/uzleti ... 95943.html

 
Szerintem siman beledugod valamibe a csovet.

Avatar
szaszl
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 0

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szaszl »


Sziasztok. Szerintetetek otthoni felhasználásra megérné egy ilyen s26-os rancilio? Mennyiból lehet átállítani tartályosra?
http://uzlet-bolt-ipar.vatera.hu/uzleti ... 95943.html
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



http://www.jofogas.hu/veszprem/Gaggia_C ... tm?first=1
valaki gyors csapjon le, 7e egy kazán! ha nincs más baja 45ért egy '13-mas GC ajándék

Ennyit tényleg megér.

Avatar
szabiakos
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2016.10.24., hétf. 11:34
Értékelés: 9

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: szabiakos »


http://www.jofogas.hu/veszprem/Gaggia_C ... tm?first=1
valaki gyors csapjon le, 7e egy kazán! ha nincs más baja 45ért egy '13-mas GC ajándék

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Azzal csak a bojlert tolti, ugy emlekszem.
 

A másik dolog meg a PID volt.
Egyedül akkor a QM volt PID-es. Utána jött ki az Izzo PID-es gépe.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Ez a pid es rézcsöves Gaggia szinte kultikussá válik. Én Gaggiáztam is régesrég az egy másik világ. A Strega vagy bármelyik Bosco fejes gép azért nagyságrendekkel más kategória. Stregáról én is olvastam megosztó véleményt, de sose próbáltam.
Ha belegondolsz, hőstabilitás terén kb hozza a maximumot. A végeredmény biztosan más egy Boscoval, de egy pided rezes Gaggia kihozza amit egy kisgépből lehet, ha elég lassan épül fel a nyomás szinte előáztatásnak is vehetjük stb. Ha nézed az árát is, akkor érthető a hype.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: Katoci »



Azzal csak a bojlert tolti, ugy emlekszem.
 

Jól emlékszel

Avatar
Toobee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 17:01
Értékelés: 18

Neten kínált kávéfőző készülékek

Hozzászólás Szerző: Toobee »


Azzal csak a bojlert tolti, ugy emlekszem.
 

Itt a teljes választék:
https://www.espressocoffeeshop.com/inde ... 40_156_159
 
Az a rezgő pumpa nem túl komoly ebben a gépben.


Válasz küldése

Vissza: “Használt kávéfőző készülékek”