A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Kávés Hírek, Érdekességek.

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3234

Re: Kávés Hírek, Érdekességek.

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.05.13., hétf. 09:27

Kapszulás kávét iszik? Lenne itt valami, amiről nem árt tudnia
https://hvg.hu/tudomany/20190513_kapszu ... vekapszula

Bár az elhasznált kávékapszulák után keletkező hulladék nem kevés, egy új kutatás szerint ez a fajta kávéfogyasztás még mindig kevésbé ártalmas a környezetre, mint az alternatív kávéfőzési módszerek.

A kapszulás kávék és a környezetszennyezés kéz a kézben járnak – az utóbbi időben egyre több helyen olvasni erről. A téma azonban bonyolultabb, mint gondolnánk, sőt: a kapszuláskávé-fogyasztás valójában kevesebb gondot okoz a környezet szempontjából, szemben például a filterkávéval – idézi a svédországi KTH kutatását a Wired.......

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2019.02.26., kedd 14:36

http://magyarmezogazdasag.hu/2019/02/26 ... kat-teakat
"A magyarok közel fele már online szerzi be a kívánt prémium terméket, ezzel lassan közelít a 61 százalékos európai és a 69 százalékos világátlaghoz. Sőt 15 százalék akár szívesen rendel a tengerentúlról is, és leginkább magasabb minőségű kávéért/teáért ad ki több pénzt, derült ki a Nielsen, a fogyasztók prémium termékekhez kapcsolódó percepcióját felmérő, 64 piacon végzett online globális tanulmányából."

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.11.23., pén. 17:47

http://izeselet.hu/magazin/egy-eros-feketet/
"Egy erős feketét?
2018. November 23.

A kesudió mellett az Egyesült Államokban ma a presszókávéról is megemlékeznek. Ezúttal nem a kávé történetére, hanem a kávéfőző gépek sztorijára voltunk elsősorban kíváncsiak."

"1901 körül jelent meg az első presszókávé-főző és ezzel együtt az első presszókávé az európai ipari forradalom vívmányainak farvizén."

"1920-ban az új gépek hatására került be az „espresso” kifejezés egy olasz lexikonba."

"A második világháború után jelent meg a Gaggia kézi pumpás kávéfőzője, amellyel jóval magasabb nyomást lehetett előállítani. "

jana86
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: jana86 » 2018.10.30., kedd 21:20

AVX írta:
2018.10.29., hétf. 21:35
....
Mi egyre több kapszulás vásárlót térítünk el a helyes irányba, de tudom ez nem sok. Mikor kiszámoltatjuk velük, hogy 20000 Ft/kg-os híg lötty kávéért fizetnek ennyit, sokan elgondolkodnak, hogy ez mekkora átverés.
Engem meg a folyamatos műanyag szemét termelés bosszant benne a leginkább.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.10.29., hétf. 21:35

Asgard írta:
2018.10.29., hétf. 21:24
stereofan írta:
2018.10.29., hétf. 18:25
A kotyogóst teljesen kiszorítja a kapszulás kávé

https://index.hu/gazdasag/2018/10/29/a_ ... ulas_kave/
Az világos hogy az index az újságírás alja - milyen lenne ingyen, de az utolsó mondat...

Érdekes feltételezés hogy a kotyogót többnyire anyagi megfontolásból használják. Van akinél ez a kávéíz... Filter még olcsóbb az meg terjed. Szerintem inkább az a helyzet, hogy változnak a fogyasztói szokások, a cég meg lemaradt...
Most legalább elolvastam. Tényleg hatalmas paraszt a cikk írója.
Mi egyre több kapszulás vásárlót térítünk el a helyes irányba, de tudom ez nem sok. Mikor kiszámoltatjuk velük, hogy 20000 Ft/kg-os híg lötty kávéért fizetnek ennyit, sokan elgondolkodnak, hogy ez mekkora átverés.

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 191

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2018.10.29., hétf. 21:24

stereofan írta:

Az világos hogy az index az újságírás alja - milyen lenne ingyen, de az utolsó mondat...

Érdekes feltételezés hogy a kotyogót többnyire anyagi megfontolásból használják. Van akinél ez a kávéíz... Filter még olcsóbb az meg terjed. Szerintem inkább az a helyzet, hogy változnak a fogyasztói szokások, a cég meg lemaradt...

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.10.29., hétf. 21:18

stereofan írta:

Talán mégsem.

stereofan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: stereofan » 2018.10.29., hétf. 18:25

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.10.08., hétf. 08:22

A nagy árcsökkenés után hírtelen megdrágult a kávé.
Az indiai robuszta ára 20%-kkal drágább, mint 1 hónapja.
A brazil kávék ára is hírtelen sokat drágult.
Nekünk mindenből van most bőven, így év végéig biztosan nem emelünk árat és folytatjuk a mostani akciókat is.

https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/hirtel ... 2-1135664/
Hirtelen megdrágult a kávébab
A kávé jegyzésára csaknem kétéves folyamatos esés után, szeptember közepe óta 15 százalékkal emelkedett. Tegnap fontonként, azaz 0,45 kilogrammonként 109,75 dollárcentig szaladt a kurzus, igaz, 2016 novemberében még 171,35 dollárcenten állt. Az elmúlt hetek látványos drágulásához az is hozzájárult, hogy a világ legnagyobb kávétermelőjének számító Brazília fizetőeszköze 9,2 százalékkal felértékelődött.

A helyi termelők sürgetik, hogy tegyenek lépéseket az alacsony árak ellen, például a kínálat korlátozásával, a politikai bizonytalanság miatt azonban erről majd csak az elnökválasztás után hoznak döntést. Sokan attól tartanak, hogy az új politikai vezetés sem hajtja végre a szükséges reformokat, és nem csökkenti a rendkívül magas államadósságot.

Ez a reál gyengülését és a kávébevételek csökkenését hozhatja magával. Az elmúlt havi emelkedés ellenére a brazil reál 26 százalékkal gyengült egy év alatt a dollárral szemben.

Fotó: AFP

„Felmerült az is, hogy a brazil kávétermelők a kolumbiaiakkal közösen keressenek megoldást. Megvizsgáljuk, hogy az egységes fellépéssel hogyan tudjuk támogatni a termelőket.

Célunk egy jobb egyensúlyi helyzet megteremtése, de egyelőre a politikai instabilitás miatt nehéz terveznünk”

– mondta a Reutersnek Ricardo de Souza Silveira, a brazil kávéipari szövetség vezetője. Vietnám után Kolumbia a világ harmadik legnagyobb kávéexportőre. Silveira felhívta a figyelmet arra, hogy a brazil reál kiszámíthatóbb árfolyama azért is fontos lenne számukra, mert a költségek 35-40 százaléka dollárban keletkezik. Mindezek ellenére a legtöbb termelő nyereséggel értékesítette a kávébabot, a költségek emelkedésének hatásai inkább a következő betakarításkor jelentkeznek majd.

A kakaó tonnánként 1990 dolláros ára öt hónapos mélypontra került a hét elején, azóta már 2074 dollárra emelkedett. Kisebb-nagyobb korrekcióktól eltekintve május óta lejtmenetben van a csokoládé-alapanyag, akkor a 2911-es szintről fordult le, ami 2016 szeptembere óta a legmagasabb volt.

„Elég mélyen van a kakaó ára, további csökkenés már nem indokolt. A világ termelésének kétharmadát adó nyugat-afrikai térségben az elmúlt évek átlagának megfelelő termés várható. Nem volt olyan esemény vagy időjárási körülmény, amely nagyobb mértékben elmozdítaná a jegyzésárakat” – mondta a Világgazdaságnak a holland kakaópor legnagyobb hazai forgalmazója, a Tutti Élelmiszeripari Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Prohászka Ottó.

A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.08.31., pén. 13:32

Már eddig is odafigyeltek erre a bizniszre:
https://hu.coca-colahellenic.com/hu/toe ... k/lavazza/

https://www.comunicaffe.com/lavazza-par ... countries/

Örömmel jelentjük be, hogy A Coca‑Cola HBC Magyarország és a Lavazza, a világ egyik legelismertebb olasz kávémárkája, partnerségi megállapodást kötött. A megállapodás minden, a magyar piacon jelenlévő Lavazza márka teljes körű értékesítésére, forgalmazására, kereskedelemére terjed ki.

A vásárlói szokások folyamatos változása új távlatokat nyit a vállalat életében. Ennek megfelelően mindent megteszünk azért, hogy fogyasztóinknak minden alkalomra, a nap minden órájában a megfelelő terméket tudjunk biztosítani.

A Lavazza Olaszország elsőszámú kávémárkája, 120 éves hagyománnyal és nemzetközi jelenléttel. A Lavazza nemcsak egy kávé, hanem maga a kávé iránti szenvedély és elkötelezettség.

A Coca‑Cola HBC Magyarország eddig is a márka kizárólagos disztribútora volt az automatás értékesítés területén, így szinte természetes lépés, hogy az eddigi sikeres együttműködést új szintre emelje a két vállalat. A Lavazza termékek kiváló minősége szavatolja a sikert, így vállalatunk a kávémárka teljes portfóliójának (őrölt-pörkölt, szemes, illetve kapszulás kávé) kizárólagos hazai forgalmazójává lépett elő 2017 tavaszán.

Bízunk benne, hogy minél több hazai kávérajongó fedezi fel az egyedülálló Lavazza élményt.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.08.31., pén. 13:22

https://24.hu/fn/gazdasag/2018/08/31/co ... ta-coffee/

A Coca-Cola megvásárolja a brit Whitbread vállalattól a Costa kávéház láncot 5,1 milliárd dollárért (4,4 milliárd euró) - jelentette be pénteken Atlantában a Coca-Cola.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.03.28., szer. 18:10

https://privatbankar.hu/vasarlo/vigyazz-ha-vettel-ebbol-a-kavebol-serulest-okozhat-317348

Vigyázz, ha vettél ebből a kávéból – sérülést okozhat!

Most éppen egy veszélyes kávésdoboz miatt jelzett a nemzetközi fogyasztóvédelmi rendszer.

Nébih értesülései szerint a holland hatóság - fogyasztói panasz alapján - bejelentést tett a RASFF rendszeren keresztül, miszerint Olaszországból származó, illy márkájú, szemes kávé egyes alumínium dobozainak aljáról hiányzik a biztonsági szelep. A biztonsági szelep feladata a tárolás során a dobozban keletkező túlnyomás kiegyenlítése. A szelep hiányában a doboz nyitásakor a fedő felpattanhat és sérülést okozhat – írja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

ADVERTISING

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2793

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.03.16., pén. 11:29

Ez az ásványvíz emberi fogyasztásra alkalmatlan

https://24.hu/elet-stilus/2018/03/16/ez-az-asvanyviz-emberi-fogyasztasra-alkalmatlan/

Bejelentés alapján vizsgálta a Nébih az Aqua Minerale San Benedetto S.p.a. olasz gyártó által előállított szénsavmentes ásványvizet. Azt „gyógyszer illatúnak és ízűnek” érezték a fogyasztók. Az interneten rendelt termék laboratóriumi vizsgálata megerősítette, hogy

több palackban undort keltő, fertőtlenítőszerre, kénhidrogénre, valamint gázolajra emlékeztető mellékszagú volt az ásványvíz.

A NÉBIH a vizsgálat után elrendelte az alábbi, fogyasztásra alkalmatlan ásványvíz forgalomból történő kivonását, visszahívását a fogyasztóktól.

Már a vizeket is “kezelik”? :)

Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.03.16., pén. 11:20

Ez az ásványvíz emberi fogyasztásra alkalmatlan

https://24.hu/elet-stilus/2018/03/16/ez-az-asvanyviz-emberi-fogyasztasra-alkalmatlan/

Bejelentés alapján vizsgálta a Nébih az Aqua Minerale San Benedetto S.p.a. olasz gyártó által előállított szénsavmentes ásványvizet. Azt „gyógyszer illatúnak és ízűnek” érezték a fogyasztók. Az interneten rendelt termék laboratóriumi vizsgálata megerősítette, hogy

több palackban undort keltő, fertőtlenítőszerre, kénhidrogénre, valamint gázolajra emlékeztető mellékszagú volt az ásványvíz.

A NÉBIH a vizsgálat után elrendelte az alábbi, fogyasztásra alkalmatlan ásványvíz forgalomból történő kivonását, visszahívását a fogyasztóktól.

post-9296-0-35286900-1521195658_thumb.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2018.02.26., hétf. 15:21

http://www.origo.hu/gazdasag/20180226-starbucks-kavearak-emelese-elviteles-pohar-eseten.html?utm_source=hirkereso

A Starbucks pluszpénzt kér a papír kávéspoharak miatt

Fontos döntésre szánta el magát a Starbucks, amely a 35 londoni üzletében ezentúl minden egyes papírpohárban kiadott kávé árához hozzáad 5 pennyt (azaz kb. 18 forintot).

Bár a „latte adónak" is nevezett díj nem tűnik nagynak, de ha figyelembe vesszük, hogy a vállalatévente 2,5 milliárd darab egyszer használatos poharat használ el,

bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 56

Hozzászólás Szerző: bluesfan » 2018.02.20., kedd 11:58

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 329

Hozzászólás Szerző: hifis » 2017.12.17., vas. 11:42

A facebook oldalamra bejönnek az Interesting Engineering weblap üzenetei, innen kaptam hírt egy ügyes kis kávés kütyüről, aminek utánanézve legnagyobb meglepetésemre kiderült, ez egy magyar fejlesztés.

8000Ft-ért szerintem megéri megvenni annak, aki a tejkiöntést nem akarja nagyon erőltetni, de el akarja a vendégeit kábítani. Nekem például azért is, mert szerintem a tejes kávé jobb megkeverve, ezért nem is erőltettem eddig a mintaöntés megtanulását. Ezzel a kis eszközzel már nem is fogom:

http://www.cinnibird.com/hu.html

Asgard
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 191

Hozzászólás Szerző: Asgard » 2017.12.16., szomb. 14:47

Teljes fejetlenség. Ezek a kutatások arra jók, hogy a kutatóknak munkát adjanak. Mindeközben azért vannak valós problémák, hamár műanyag:

https://www.theguardian.com/environment/2017/sep/06/plastic-fibres-found-tap-water-around-world-study-reveals

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2017.12.16., szomb. 09:52

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2017.12.12., kedd 12:50

Mate1988
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Mate1988 » 2017.12.05., kedd 22:42

Én csak itthon készítettem, viszont az elavult régi szar e61 fejes la scala-val... biztos azért lett jó :D

Amivel nekem készítették az - talán egy '67-es - Faema e61, Mazzer Super Jolly combo, gondolom ezt hozza a La Scalád is, bár nem tudom, pontosan milyen típus (butterfly?), valamint az örlőd is titok maradt. Az én szettem meg teljesen más irány. Félreértés elkerülése végett, semmi cinikusság nincs abban, amit írtam. Nekem egyszerűem nem jött be, akkor már inkább egy Don Cortez :-)

mdav88
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: mdav88 » 2017.12.05., kedd 19:28

Én is ittam már tőle kávét és háááát.... nem volt jó. Aztán adtam neki több esélyt (vendéglátó egységben) , ittam ristrettot, espressot, cappucinot, de sehogy sem jött be. Hoztak nekem kóstolóba, elkészítettem itthon is, az sem győzött meg, sem espresso, sem cappucino formájában. Nekem úgy tűnik, egész egyszerűen jobb a marketing, mint maga a termék.  gondolkodik.gif  Nagyon is egyetértek abban, hogy nagy duma meg fellengzős mondatok vannak, de mögötte csak egy gyenge végtermék, elavult pörkölővel.

Én csak itthon készítettem, viszont az elavult régi szar e61 fejes la scala-val... biztos azért lett jó :D

Mate1988
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Mate1988 » 2017.12.05., kedd 14:59

Na ja, simán postázott egy éve pörkölt kávét, reklamációkra meg nem válaszol (nem saját sztori, de okom sincs benne kételkedni). Szokásos olasz hozzáállás, nagy duma, fellengzős mondatok, mögötte meg minimum hiányos tartalom. 

Én is ittam már tőle kávét és háááát.... nem volt jó. Aztán adtam neki több esélyt (vendéglátó egységben) , ittam ristrettot, espressot, cappucinot, de sehogy sem jött be. Hoztak nekem kóstolóba, elkészítettem itthon is, az sem győzött meg, sem espresso, sem cappucino formájában. Nekem úgy tűnik, egész egyszerűen jobb a marketing, mint maga a termék.  gondolkodik.gif  Nagyon is egyetértek abban, hogy nagy duma meg fellengzős mondatok vannak, de mögötte csak egy gyenge végtermék, elavult pörkölővel.

AVX-Gergő
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: AVX-Gergő » 2017.12.05., kedd 14:15

Starbucks Roastery Shanghai - azért ezt szépen megcsinálták ! :)

https://www.facebook.com/CoffeeMagazine/videos/1762910350387482/

post-38240-0-30218600-1512479700_thumb.jpeg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2017.12.04., hétf. 12:44

Gondolom nem, de arról vsz tud, hogy döglik x mázsa kávé a raktárban. Ha nem is tudja, ha ennyire előtérbe kerül valaki arca egy vállalkozás kapcsán, akkor a kellemetlen helyzeteket is hozzá társítják.

Ja ja, ismerős.  :D

Válasz küldése

Vissza: “Kávékultúra, Kávézók, Kávépörkölés”