Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi Stúdió bemutatóterem

Moderátor: hazimozi-studio

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

muzsikpeti írta:
2022.10.25., kedd 17:47
Köszönöm a lehetőséget, hogy vasárnap délután volt szerencsém meghallgatni a Házimozi stúdió aktuális mozis szobáját. A történethez hozzá tartozik az is, hogy előtte nap egyik kedves fórumos barátommal, Bécsben járva, betértünk a Heimkinoweltbe. Tudjuk,hogy az a hely is egy nagyon nívós üzlet, így tudtam mihez viszonyítani a Hms-ben hallottakat. Ott Trinov Proci és Mcintosh végfokok hajtottak 32db hangsugárzót egy dedikált moziszobába, JVC NX9-es vetítővel párosítva. Szóval adott volt minden ahhoz, hogy leesen az állunk. De akkor lássuk itt a Hms-be mivel tudták felvenni a verseny a kinti üzletfelekkel. JBL synthesis hangrendszer és elektronika, audiocom tuning oppo, mint lejátszó, a vetített képet pedig egy Sim2 Nero szolgáltatta. Eric Clapton koncerttel kezdtük a demot, aztán Bohém Rapsodiával folytattuk, a zenés vonalat. Mivel ez egy Pro rendszer ismét kíváncsi voltam ezen a téren, hogy tud brillírozni. Csillagos ötösre értékelem, mert itt finom zenei tudott lenni és a legfontosabb a jelenlét érzet, teljesen olyan volt mintha ott lettünk volna a koncerten. Be tudott szippantani, egyetlen hiba sem volt, ami ki tudott volna billenteni az élvezetből, amit ez a rendszer nyújtott. Aztán következett egy kis harckocsis jelenet a Fury-ból. Eszement dinamika, olyan pincéig lemenő, precíz mélyekkel fűszerezve, amelyek egy pillanatig sem voltak terjengőek, ott és akkor állt meg a membrán amikor kellett. Mikor Brad Pitt tankját eltalálják és belülről mutatják, mint egy harang úgy kongott a mélytől, de a szoba nem indult el, állta a sarat, újabb jó pont az egész rendszernek. Aztán jött a Düne film egyik jelenete és itt jöhet az összehasonlítás a Heimkinoweltben hallottakkal, mert pont ugyanezt a jelenetet néztük ott is. Elsőre ami feltűnt annak ellenére, hogy ott 3db center sugárzó is volt a vászon mögött elhelyezve, mégis itt a jbl rendszerben sokkal jobb volt a center hang, már sejtettem,hogy itt valami teljesen mást fogok hallani. Úgy is volt, elkezdtek repkedni a helikopterek, ami alatt dob ütések hallatszanak szép feszes és ütős, pattogós, itt ki is lehetett volna tapintani, olyan precíz a megszólalás. Ellenben a Bécsi szobában, ebből csak azt hallottuk, hogy búg, terjeng az egész, és lebeg a gatya szára a lábamon. Mondanom sem kell, egyre nagyobb odafigyeléssel hallgattam tovább. A második döbbenet a hangok pozicionálása volt. Itt nem volt 32db hangfal, mégis sokkal jobban eltudta helyezni, és különíteni a térben a hangokat, volt magassága és mélysége is. Rengeteg részlet, ami még jobban emelte a produkció értékét, de sosem volt zavaró, nem ment az agyadra, egyszerűen csak eltudott varázsolni. Ezt a szomszédos testvéreknél csak egy fedett szinte érdektelen előadásban tudták tolmácsolni, egy jelenet után mondtuk is, hogy köszönjük ebből bőven elég ennyi is. Viszont itt Sanyiéknál, nagy kedvem lett volna végig nézni az egész filmet. Örök emlék marad bennem ez az élmény, amit itt a Hms legnagyobb moziszobájában hallhattam, köszönet érte! Ismét bebizonyították, hogy értenek ehhez, és mindig kihozzák a maximumot a rendszerből. Csak gratulálni tudok nekik, szuper moziszobát hoztak össze idén is!!!
Sajnos nekem még nem volt szerencsém a nagy szobához itt a HMS-ben de majd egyszer lesz időm meghallgatom. A heimkinowelt-ben nem tudom mikor hallottad a rendszert de ha egy fél éve voltál ott akkor az nem volt jól beállitva. Ezt később javitották. Viszont ott volt szerencsém a jvc-hez és annak a képe igen csak megfogott. Sim2-hőz nem volt még szerencsém de remélem lesz. Amúgy a jvc képe nekem jobban tetszett mint a sony nagy vasé. Ami nagyon érdekelne egy komplett revel hangfalakból összeálitott komoly moziszoba hogy az milyen élményt nyújt.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

muzsikpeti írta:
2022.10.25., kedd 17:47
Köszönöm a lehetőséget, hogy vasárnap délután volt szerencsém meghallgatni a Házimozi stúdió aktuális mozis szobáját. A történethez hozzá tartozik az is, hogy előtte nap egyik kedves fórumos barátommal, Bécsben járva, betértünk a Heimkinoweltbe. Tudjuk,hogy az a hely is egy nagyon nívós üzlet, így tudtam mihez viszonyítani a Hms-ben hallottakat. Ott Trinov Proci és Mcintosh végfokok hajtottak 32db hangsugárzót egy dedikált moziszobába, JVC NX9-es vetítővel párosítva. Szóval adott volt minden ahhoz, hogy leesen az állunk. De akkor lássuk itt a Hms-be mivel tudták felvenni a verseny a kinti üzletfelekkel. JBL synthesis hangrendszer és elektronika, audiocom tuning oppo, mint lejátszó, a vetített képet pedig egy Sim2 Nero szolgáltatta. Eric Clapton koncerttel kezdtük a demot, aztán Bohém Rapsodiával folytattuk, a zenés vonalat. Mivel ez egy Pro rendszer ismét kíváncsi voltam ezen a téren, hogy tud brillírozni. Csillagos ötösre értékelem, mert itt finom zenei tudott lenni és a legfontosabb a jelenlét érzet, teljesen olyan volt mintha ott lettünk volna a koncerten. Be tudott szippantani, egyetlen hiba sem volt, ami ki tudott volna billenteni az élvezetből, amit ez a rendszer nyújtott. Aztán következett egy kis harckocsis jelenet a Fury-ból. Eszement dinamika, olyan pincéig lemenő, precíz mélyekkel fűszerezve, amelyek egy pillanatig sem voltak terjengőek, ott és akkor állt meg a membrán amikor kellett. Mikor Brad Pitt tankját eltalálják és belülről mutatják, mint egy harang úgy kongott a mélytől, de a szoba nem indult el, állta a sarat, újabb jó pont az egész rendszernek. Aztán jött a Düne film egyik jelenete és itt jöhet az összehasonlítás a Heimkinoweltben hallottakkal, mert pont ugyanezt a jelenetet néztük ott is. Elsőre ami feltűnt annak ellenére, hogy ott 3db center sugárzó is volt a vászon mögött elhelyezve, mégis itt a jbl rendszerben sokkal jobb volt a center hang, már sejtettem,hogy itt valami teljesen mást fogok hallani. Úgy is volt, elkezdtek repkedni a helikopterek, ami alatt dob ütések hallatszanak szép feszes és ütős, pattogós, itt ki is lehetett volna tapintani, olyan precíz a megszólalás. Ellenben a Bécsi szobában, ebből csak azt hallottuk, hogy búg, terjeng az egész, és lebeg a gatya szára a lábamon. Mondanom sem kell, egyre nagyobb odafigyeléssel hallgattam tovább. A második döbbenet a hangok pozicionálása volt. Itt nem volt 32db hangfal, mégis sokkal jobban eltudta helyezni, és különíteni a térben a hangokat, volt magassága és mélysége is. Rengeteg részlet, ami még jobban emelte a produkció értékét, de sosem volt zavaró, nem ment az agyadra, egyszerűen csak eltudott varázsolni. Ezt a szomszédos testvéreknél csak egy fedett szinte érdektelen előadásban tudták tolmácsolni, egy jelenet után mondtuk is, hogy köszönjük ebből bőven elég ennyi is. Viszont itt Sanyiéknál, nagy kedvem lett volna végig nézni az egész filmet. Örök emlék marad bennem ez az élmény, amit itt a Hms legnagyobb moziszobájában hallhattam, köszönet érte! Ismét bebizonyították, hogy értenek ehhez, és mindig kihozzák a maximumot a rendszerből. Csak gratulálni tudok nekik, szuper moziszobát hoztak össze idén is!!!
Sajnos nekem még nem volt szerencsém a nagy szobához itt a HMS-ben de majd egyszer lesz időm meghallgatom. A heimkinowelt-ben nem tudom mikor hallottad a rendszert de ha egy fél éve voltál ott akkor az nem volt jól beállitva. Ezt később javitották. Viszont ott volt szerencsém a jvc-hez és annak a képe igen csak megfogott. Sim2-hőz nem volt még szerencsém de remélem lesz. Amúgy a jvc képe nekem jobban tetszett mint a sony nagy vasé. Ami nagyon érdekelne egy komplett revel hangfalakból összeálitott komoly moziszoba hogy az milyen élményt nyújt.
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 231

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

Köszönöm a lehetőséget, hogy vasárnap délután volt szerencsém meghallgatni a Házimozi stúdió aktuális mozis szobáját. A történethez hozzá tartozik az is, hogy előtte nap egyik kedves fórumos barátommal, Bécsben járva, betértünk a Heimkinoweltbe. Tudjuk,hogy az a hely is egy nagyon nívós üzlet, így tudtam mihez viszonyítani a Hms-ben hallottakat. Ott Trinov Proci és Mcintosh végfokok hajtottak 32db hangsugárzót egy dedikált moziszobába, JVC NX9-es vetítővel párosítva. Szóval adott volt minden ahhoz, hogy leesen az állunk. De akkor lássuk itt a Hms-be mivel tudták felvenni a verseny a kinti üzletfelekkel. JBL synthesis hangrendszer és elektronika, audiocom tuning oppo, mint lejátszó, a vetített képet pedig egy Sim2 Nero szolgáltatta. Eric Clapton koncerttel kezdtük a demot, aztán Bohém Rapsodiával folytattuk, a zenés vonalat. Mivel ez egy Pro rendszer ismét kíváncsi voltam ezen a téren, hogy tud brillírozni. Csillagos ötösre értékelem, mert itt finom zenei tudott lenni és a legfontosabb a jelenlét érzet, teljesen olyan volt mintha ott lettünk volna a koncerten. Be tudott szippantani, egyetlen hiba sem volt, ami ki tudott volna billenteni az élvezetből, amit ez a rendszer nyújtott. Aztán következett egy kis harckocsis jelenet a Fury-ból. Eszement dinamika, olyan pincéig lemenő, precíz mélyekkel fűszerezve, amelyek egy pillanatig sem voltak terjengőek, ott és akkor állt meg a membrán amikor kellett. Mikor Brad Pitt tankját eltalálják és belülről mutatják, mint egy harang úgy kongott a mélytől, de a szoba nem indult el, állta a sarat, újabb jó pont az egész rendszernek. Aztán jött a Düne film egyik jelenete és itt jöhet az összehasonlítás a Heimkinoweltben hallottakkal, mert pont ugyanezt a jelenetet néztük ott is. Elsőre ami feltűnt annak ellenére, hogy ott 3db center sugárzó is volt a vászon mögött elhelyezve, mégis itt a jbl rendszerben sokkal jobb volt a center hang, már sejtettem,hogy itt valami teljesen mást fogok hallani. Úgy is volt, elkezdtek repkedni a helikopterek, ami alatt dob ütések hallatszanak szép feszes és ütős, pattogós, itt ki is lehetett volna tapintani, olyan precíz a megszólalás. Ellenben a Bécsi szobában, ebből csak azt hallottuk, hogy búg, terjeng az egész, és lebeg a gatya szára a lábamon. Mondanom sem kell, egyre nagyobb odafigyeléssel hallgattam tovább. A második döbbenet a hangok pozicionálása volt. Itt nem volt 32db hangfal, mégis sokkal jobban eltudta helyezni, és különíteni a térben a hangokat, volt magassága és mélysége is. Rengeteg részlet, ami még jobban emelte a produkció értékét, de sosem volt zavaró, nem ment az agyadra, egyszerűen csak eltudott varázsolni. Ezt a szomszédos testvéreknél csak egy fedett szinte érdektelen előadásban tudták tolmácsolni, egy jelenet után mondtuk is, hogy köszönjük ebből bőven elég ennyi is. Viszont itt Sanyiéknál, nagy kedvem lett volna végig nézni az egész filmet. Örök emlék marad bennem ez az élmény, amit itt a Hms legnagyobb moziszobájában hallhattam, köszönet érte! Ismét bebizonyították, hogy értenek ehhez, és mindig kihozzák a maximumot a rendszerből. Csak gratulálni tudok nekik, szuper moziszobát hoztak össze idén is!!!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Nyílt hétvége a Házimozi Stúdióban!

Örömmel értesítjük kedves látogatóinkat és vásárlóinkat, hogy a hagyományhoz hűen idén is megnyitjuk bemutatótermünket egy egész hétvégére, hogy kipróbálhassák legkiválóbb sztereó és házimozi rendszereinket!
A minőséget igénylő film és zenerajongók számára minden évben igyekszünk a korábbi alkalmakhoz képest újat és kiemelkedőt mutatni. Ezúttal négy szobában, kettő sztereó és kettő házimozi hangrendszerrel várjuk Önt!
Nappali szobánkban szenzációs felbontású, Dolby Atmos/IMAX/Auro 3D-képes Lyngdorf Audio elektronika hajt bármilyen otthonba könnyedén beilleszthető JBL hangsugárzó szettet. Magyarországon máig egyedülálló Grand Theatre bemutató szobánkban legendás JBL Synthesis referencia hangrendszer lesz kipróbálható. A hihetetlenül magával ragadó élmény többek között a MadVR Envy Extreme videó processzornak és Sim2 Crystal 4 SuperHybrid lézer projektornak lesz köszönhető.
Sztereó demó szobánkban csúcskategóriás Mark Levinson No. 519 előerősítő-lejátszóval és No. 536 végerősítő párossal hajtott sztereó szett fog muzsikálni, berillium magassugárzós Revel hangsugárzók társaságában. Ezen kívül egy második zenehallgató hangrendszert is beüzemelünk, amelynek basszusért felelős koronadísze a REL legújabb referencia No. 31 audiofil mélysugárzó párosa lesz.

Várjuk szeretettel egy demóra!
A nyílt hétvége időpontja: 2022. Október 22.-23. (szombat, vasárnap). Az óránként kezdődő demonstrációkon egyszerre legfeljebb 3 fő vehet részt, bemutatótermünk 10:00-19:00 óráig lesz nyitva. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az eseményre jelentkezni név, telefonszám és e-mail cím megadásával, ezen az oldalon, kapcsolat felvételi űrlapunk kitöltésével lehet: https://www.hazimozistudio.hu/kapcsolat/

Bemutatótermünk hétvégén autóval 15 perc alatt megközelíthető Budapest belvárosától, parkolási lehetőség mindenkinek biztosított. BKK járattal érkezők a 172-es, Kelenföld Vasútállomáról érkező autóbuszt vehetik igénybe, amelynek megállójától (Tükörhegy) 150 méterre található stúdiónk (Kastély utca 20). Mindenkit várunk szeretettel!
Csatolmányok
hms-nyilt-hetvege.jpg
hms-nyilt-hetvege.jpg (39.08 KiB) Megtekintve 17578 alkalommal

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

AKCIÓ!

ARCAM, JBL SYNTHESIS, REL és INDIANA LINE termékek, hifi/házimozi rendszer építők számára érdemes körülnézni nálunk!

https://www.hazimozistudio.hu/termekkat ... eb-akciok/

Ha bármi kérdésed van az akciós termékkel kapcsolatban, akkor hívj bizalommal!

Üdv,

Házimozi Stúdió

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Fish »

Pár napja,volt szerencsém ezeket meghallgatni: ( köszönöm a lehetőséget!)
Mit is mondhatnék,pazar,felülmúlhatatlanok és egy örök élmény volt számomra.. :smile53: 36_3_1.gif
Akinek lesz szerencséje meghallgatni a házimozistúdióba,az hatalmas élménnyel távozhat majd! :smile32: :D

Kép
https://www.revelspeakers.com/products/ ... orstanding
Kép
https://www.revelspeakers.com/products/ ... performabe
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Üdvözlök Mindenkit!

Végre elmondhatom,hogy sikerült fülvégre kapnom a legendás Jbl L100 Classic hangfalat,amelyet előtte hosszabb szervezés előzött meg.Egy barátommal voltunk hétfőn a Házimozi Stúdiónál demózáson ahol nagyon kedves,közvetlen fogadtatásban volt részünk.A meghallgatás előtt amíg bekötötték a hangfalat előtte beszélgettünk általánosságban a hifiről és a mozis dolgokról, hogy kinek milyen típusú hangfalakkal és erősítőkkel volt tapasztalata korábban és jelenleg mit használ.
Még lenn a teraszon beszélgetünk mikor bekapcsolták az emeleti szobában,olyan volt mint ha egy barlang mélyéről fölhördülő oroszlán tudatná a jelenlétét,a tulajdonos meg is jegyezte ez "Ő"vagyis az L100-as.
Amint megláttam élőben,meg is állapítottam ,hogy sokkal szebb,markánsabb mint bármi katalógusban vagy videó anyagban.
Többféle forrásról meghallgattuk,először a tidal-on mutattak zenét egy Lyngdorf erősítőn keresztül (jó volt ezt is meghallgatni) ami azt kell,hogy mondjam nagyon jó minőségben és gyönyörűen szólt. Először Metallica majd Chris Jones,Sara K, és már felsorolni sem tudom zenék voltak terítéken majd amiket hoztam otthonról Ewen Carruthers Charly Antolini, Diana Krall, és a Closer to the music válogatás volt még a porondon no,meg a Yello.
Én személy szerint az angol és francia dobozok hangzásvilágához vagyok szokva,így nem tudtam mit várjak elsőre a "fenevadtól". A 30-as mélyeket látva először a nagy "gyomrosra" számítottam de meglepetten tapasztaltam,hogy milyen kiegyenlített az előadásmód,gyönyörűek az énekhangok(Diana Krall szájszagát is lehetett érezni... :D ) helyén vannak a cinek és amikor megpendül a nagybőgő hangja akkor viszont előjönnek a mélyek pont annyi amennyi kell nem tolakodó és nem nyom el semmit. Chris Jones-t hallgatva becsukott szemmel el tudtam magam képzelni amint a 66-os út melletti csehóban a cigaretta füstös félhomályban a bárszéken gitározva szórakoztat.
Amikor beraktuk Charly Antolini Knock Out albumát egy picit fura volt mert otthon olyan frankón szólt "hiszen xrcd",itt is élvezhető volt de annyira nem, az L100-as tényleg igényli minden szinten a jó erősítőt a jó lejátszót és a jó forrás anyagot mert kíméletlenül megmutatja,hogy miről "etetik". A többi lemeznél nem éreztem ilyen különbséget nagyon élvezetes volt hallgatni libabőr kíséretében. A végére hagytuk az élvezetet jött Malia és a Yello ennél a pontnál azt mondtam mint a gyermelyi tészta reklámban: KÉREK MÉG!!!
Mivel a Yello nagyon sok effektet felvonultat az előadása során roppant élvezetes volt hallgatni,teljesen szabadjára volt engedve a fenevad,nem fogta magát vissza és a kezdetben más zenéknél elsőre hiányolt mélyhangok most elementáris erővel szólaltak meg. Ez a látogatás megerősítette bennem azt az érzést,hogy kell nekem egy L100-as...
Úgy érzem ha nem mentem volna el meghallgatni akkor szegényebb lenne az életem,így most gazdagabb!
Ezúton is köszönöm a demózási lehetőséget,a közvetlen, baráti beszélgetést és a jó tanácsokat!
Ui: Ajánlom mindenkinek!

Avatar
micibá
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 15:27
Értékelés: 0

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: micibá »

Üdv,én a nyílt napot követő hétfőn vtam,a fenti sztr.szoba számomra káprázatos volt.Előttem szólók már írták,h.mik voltak benn. leborulok.gif .szóltam-uff.

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Köszönöm a segítséget! Én is távol voltam .
Hála Istennek hosszas próbálgatás eredménye képen sikerült beállítanom a rendszert .
Sajnos sehol nem találtam a DIRAC-hoz pontos leírást, ezért sokáig csak a sötétben tapogatóztam.
Ha viszont egyszer rájössz, hogy kell beállítani utána már valóban csodákra képes.
BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

hazimozi-studio írta:
2019.10.18., pén. 15:47
Szia, kérlek vedd fel a kapcsolatot bemutatótermünkkel és a kollégák segíteni fognak.

Üdv,
HMS
malac6011 írta:
2019.10.07., hétf. 21:33
Üdv!
Nem biztos, hogy ez a megfelelő hely, de keresek valakit aki segíteni tudna ARCAM AVR 850 erősítőm beállításában.
Revel Performa 3 F208 C208 és 2 db REL S5 SHO kellene, hogy megszólaljon.
Előre is köszönettel!
Most biztosan a hazai HIFI SHOW zavart be, de a kapcsolat továbbra sem jött létre.
Igaz én is tengeren túl voltam, de nem volt hívásom.
BRG MK-27

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Szombat délután én is ellátogattam a HMS nyíltnapra.

Tron szobával kezdtük.
A szoba nekem nagyon tetszik, igazi kis mozi. AT vászonnal, elrejtett hangsugárzókkal.
A hang nem annyira nyerte el a tetszésemet. Számomra sok és éles volt a magas, a mély meg kissé bedöngött.
A kép azonban kárpótolt mindenért. Pazar, éles, hatalmas fenyerő, szuper színek, szivárvány nekem semmi.
Nagyon jó volt. De ez egy 2.37-es chippes, speciális lencsével felturbózott Projectiondesign vetítő volt.
Nem csodálom, hogy a Barco eltüntette őket a palettáról.

Nappalis szoba, a szokásos Revel hangminőség volt. A 6db Rel mélynyomó jó volt, Tsanyival egyet tudok érteni, hogy jobban sikerült, mint az előző évben.
Bár szerintem 2db szub is elég lett volna. Nappaliba szerintem senki nem telepít 6db-ot, mégha nagyon csinos is volt a kinézetük.
A vetített kép Sim2 volt, a márkára jellemző szép képpel.

Tetőtéri 2.0
Egy speckó Revel hangsugárzó pár volt meghajtva egy integrált Mark Levinson erősítővel, Oppo forrással.
A hang számomra tökéletesnek hangzott, le a kalappal! Ha érdekelne a zene, egy ilyen szett végállomás lehetne számomra.

Utoljára hagytam a nagy JBL szobát, ami a decemberi hallgatózásomhoz hasonlóan most is jelesre vizsgázott. Ez számomra a mozi, az igazi házimozi.
Teres, öblös, testes, hatalmas hang. Kiemelném a mélyeket, amik nagyon keményen, de mégse zavaróan szóltak. Világszinten is top hang, az egyszer biztos.
Sajnos a képről már nem tudok ilyen szuperlatívuszokban nyilatkozni. A nyílt hétvége előtt eladták az abba a szobába való nagyobb Sim2 4K vetítőt, ami elegendő fényerővel rendelkezett volna, hogy megvetítse a 4m széles AT vásznat. Ezért egy kisebb model került istallállásra helyette, aki viszont csak egy jóval kisebb képet tudott megvetíteni, ami még így is a határait feszegette a vetítőnek.
Félre ne érte senki a szavaimat, a Sim2 képe jó volt, a fényereje volt kevés és ami a legnagyobb gondom volt vele, hogy egyszerűen kicsi volt maga a vetített kép.
Számomra önmagában is kicsi volt a kép( persze ez egyéni gond nálam, mert én 1:1-es arányhoz vagyok már régóta szokva, aki 4-5m-ről néz, 2.5-2.7m széles képet, azoknak valószínűleg nem volt problémájuk a mérettel), de a Synthesis hatalmas hangja miatt még kisebbnek hatott. Egyszerűen nem voltak összhangban egymással.
Oda mindenképp kell a nagy Sim2, hogy a kép is felnőjön, a nagyszerű hang mellé.

Köszönöm a meghívást és a bemutatót, élmény volt a javából.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Kihasználva a nyíltnapot, éltem a lehetőséggel.

A nappaliban kezdtünk. Szerintem most jobb volt a mélyhang mint legutóbb. Igaz most középen ülltem. Hogy ez a másik proci, végfok, vagy beállítás, vagy ezek mindöszesen az nem is fontos.
A szobáról/szobákról nem is írnék, szépek, igenyesek.
Tron szoba is ütős hanggal rendelkezik, itt nem töltöttünk sok időt.Itt is jól sikerült az update a frontoknál, subnál.

Nagy szobára a szellős hangzás jutott eszembe amikor meghallottam. Ezen a vásznon a színek jobban tetszettek, világosabbnak is hatott. Igaz ez egy neutrális váazon, míg a nappaliban szürke van.

Köszönöm a lehetőséget!

Ajánlom másnak is!

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Sziasztok!

Elnézést kérünk, az évszámot véletlenül elírtuk, természetesen a nyílt hétvége idén (is) lesz!


Tehát a nyílt hétvége időpontja: 2019. Október 26-27 (szombat, vasárnap). Az óránként kezdődő demonstrációkon egyszerre legfeljebb 3 fő vehet részt, bemutatótermünk 10:00-19:00 óráig lesz nyitva. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az eseményre jelentkezni név, telefonszám és e-mail cím megadásával, ide kattintva, kapcsolat felvételi űrlapunk kitöltésével lehet. Bemutatótermünk hétvégén autóval 15 perc alatt megközelíthető Budapest belvárosától, parkolási lehetőség mindenkinek biztosított. BKK járattal érkezők a 172-es, Kelenföld Vasútállomáról érkező autóbuszt vehetik igénybe, amelynek megállójától (Tükörhegy) 150 méterre található stúdiónk (Kastély utca 20). Mindenkit várunk szeretettel!

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

mancsi1974 írta:
2019.10.20., vas. 08:08
Ez most lesz? Mert a linken2018 van?
Most megnéztem, tényleg a leírásban 2018- van,. Elírás, a dátum többi része jó! :D
A rendszer leírás is már az idei!

Jelentkezz be, és fogadnak. Ha nincs véletlen nyíltnap akkor is, legfeljebb nem jönnek 1 óra múlva újabb látogatók és tovább élvezheted a Nirvana-t!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Fish »

Igen a most következő hétvége szombat ,vasárnap, amikor a kiállítás is zajlik!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

mancsi1974 írta:
2019.10.20., vas. 08:08
Ez most lesz? Mert a linken2018 van?
Igen, az idén is. A linken tudsz bejelentkezni.

(Hozzájuk egész évben, így lehet időpontot kérni. Tudtommal.)

Avatar
mancsi1974
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 18:03
Értékelés: 13

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: mancsi1974 »

Ez most lesz? Mert a linken2018 van?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Fish »

Sziasztok!

Most jöttem meg a házimozi studióból, egy kis elő meghallgatásról :D Azt kell mondjam, nagyon érdemes lesz ellátogatni hozzájuk idén is! Köszönöm a lehetőséget! :smile53:

Most ismét, nem csak a házimozi szerelmeseinek érdemes elzarándokolni törökbálintra ,hanem a szetero kedvelők is 2 finomsággal lehetnek élményben gazdagabbak !2 szoba is várja őket!
Mikor azt hiszed ,hogy ennél még nem halottál jobbat, a következő szoba még rárak egy lapáttal..Mit is mondjak ,ha uszkálnék a pénzben,tudnék mit elhozni ! :D

Házimozi fronton is van mit megvizslatni ,mind 3 szoba nyújt valami kiemelkedőt,meglepetést! Azt kell mondjam,okosan van kitalálva a nappalitól a kis dedikált szoba és a nagy termig mindenki megkapja,magkaphatja álmai elképzelését! Miközben,mind 3 installáció tökéletes hanggal és képpel rendelkezik, sehol sem kapunk kevesebbet vagy rosszabbat és még is mind más, sok tekintetben! Azt hiszem ez eléggé különleges ,mert megszoktuk ,hogy a kevésbé jobbtól megyünk a legjobbig, és hallhatóak a nagy átmenetek ,de itt valahogy ez az érzés nincs meg, itt minden szobában megkapjuk a katarzis érzést és sztem ez nagy szó.. :smile53:

Pár érdekesség:
A nappaliban 6db high-end Rel G1MK2 sub dolgozik, de még is tud visszafogott lenni és akkor űt amikor kell,vizszont akkor pont azt halljuk amit elvárnánk és addig amíg kell ,a lyngdorf proci+végfokok+ revel performa 3 hangszoró család nagyon szépen dolgozik velük együtt,egyszerűen tökéletes az összeállítás!

A kisebb dedikált szoba mindenben kiemelkedő,kép,hang, mélyek, egyszerűen beszarós a cucc, 4 db rel audiophile 10" ládikó van szemben velünk elrejtve és hihetetlen amit azok tolnak :D plusz jbl synthesis beépített hangszorói tolmácsolják a közép és felső tartományt,mindenképpen hallgassátok meg,garantáltan nagy élményt nyújt majd!

Nagy terem: nme tudok mást ,mint hogy non plusz ultra,el kell jönni, látni kell ,hallani kell!( full jbl syntesis rendszer)

Ne hagyjátok ki a nyilt napot, semiképpen sem!

bővebben:
https://www.hazimozistudio.hu/nyilt-het ... more-27762
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Kép
Nyílt hétvége a Házimozi Stúdióban!

Örömmel értesítjük kedves látogatóinkat és vásárlóinkat, hogy a hagyományhoz hűen idén is megnyitjuk bemutatótermünket egy egész hétvégére, hogy bárki kipróbálhassa legújabb és legjobb házimozi rendszereinket!

Miért érdemes idén is ellátogatni hozzánk?

A lelkes film és zenerajongók számára minden évben igyekszünk a korábbi alkalmakhoz képest újat és jobbat mutatni. Ezúttal 5 szobában, 4 beüzemelt házimozi rendszerrel és egy Mark Levinson elektronikával megtámogatott sztereó hangrendszerrel várjuk Önt!

Irány a high end!

Nappali szobánkban meghallgatható a szenzációs felbontású, Dolby Atmos/IMAX/Auro 3D-képes Lyngdorf Audio elektronikával (3 db Lyngdorf SDA-2400 végerősítő, egy MP-50 processzor, a magassági háttérsugárzókhoz pedig Arcam P429 végerősítő) kiszolgált 5.6.4 csatornás házimozi rendszerünk, melynek alsó frekvenciás alapját 6 db REL G1MKII mélyláda biztosítja, Revel Performa hangsugárzókkal kiegészítve.

Grand Theatre bemutató szobánkban a legendás JBL Synthesis gyártó 8000 W RMS teljesítményű elektronikával hajtott hangrendszere lesz kipróbálható, aktív hajtású frontokkal. Sztereó demó szobánkban pedig a Mark Levinson No. 5805 integrált sztereó erősítő fog muzsikálni Revel F228Be hangsugárzókkal, így a filmrajongó és audiofil beállítottságú látogatók is gyűjthetnek értékes tapasztalatokat!

Várjuk szeretettel egy demóra!

A nyílt hétvége időpontja: 2018. Október 26-27 (szombat, vasárnap). Az óránként kezdődő demonstrációkon egyszerre legfeljebb 3 fő vehet részt, bemutatótermünk 10:00-19:00 óráig lesz nyitva.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az eseményre jelentkezni név, telefonszám és e-mail cím megadásával, kapcsolat felvételi űrlapunk kitöltésével lehet:

https://www.hazimozistudio.hu/kapcsolat/


Bemutatótermünk hétvégén autóval 15 perc alatt megközelíthető Budapest belvárosától, parkolási lehetőség mindenkinek biztosított. BKK járattal érkezők a 172-es, Kelenföld Vasútállomáról érkező autóbuszt vehetik igénybe, amelynek megállójától (Tükörhegy) 150 méterre található stúdiónk (Kastély utca 20). Mindenkit várunk szeretettel!

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Szia, kérlek vedd fel a kapcsolatot bemutatótermünkkel és a kollégák segíteni fognak.

Üdv,
HMS
malac6011 írta:
2019.10.07., hétf. 21:33
Üdv!
Nem biztos, hogy ez a megfelelő hely, de keresek valakit aki segíteni tudna ARCAM AVR 850 erősítőm beállításában.
Revel Performa 3 F208 C208 és 2 db REL S5 SHO kellene, hogy megszólaljon.
Előre is köszönettel!

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Üdv!
Nem biztos, hogy ez a megfelelő hely, de keresek valakit aki segíteni tudna ARCAM AVR 850 erősítőm beállításában.
Revel Performa 3 F208 C208 és 2 db REL S5 SHO kellene, hogy megszólaljon.
Előre is köszönettel!
BRG MK-27

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Örömmel értesítjük látogatóinkat és vásárlóinkat, hogy mostantól kínálatunkban a hifi iparág ténylegesen innovatív résztvevőjét is felfedezhetik: a dán székhelyű Lyngdorf Audio valamennyi terméke kipróbálható és megvásárolható bemutatótermünkben!

Bővebb információk: https://www.hazimozistudio.hu/lyngdorf- ... studioban/
Csatolmányok
Lyngdorf_mp-50-surround-sound-processor.jpg
Lyngdorf_mp-50-surround-sound-processor.jpg (63.06 KiB) Megtekintve 47862 alkalommal

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

hazimozi-studio írta:
2019.04.29., hétf. 16:04
Sziasztok,
Elkészült legújabb bemutató videónk, fogadjátok szeretettel:
https://youtu.be/WEIMvapF0pk
Ami jó, az jó. Ez jó. 36_1_11.gif

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Sziasztok,
Elkészült legújabb bemutató videónk, fogadjátok szeretettel:
https://youtu.be/WEIMvapF0pk

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Avatar
hazimozi-studio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2014.10.22., szer. 10:42
Értékelés: 167
Tartózkodási hely: Törökbálint
Kapcsolat:

Re: Házimozi Stúdió bemutatóterem

Hozzászólás Szerző: hazimozi-studio »

Sziasztok,

Köszönjük, hogy részt vettetek az "évzáró" nyílt hétvégénken, és a pozitív hozzászólásokat is!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánunk!

Üdv,
Házimozi Stúdió
http://www.hazimozistudio.hu/

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi Stúdió”